Radno vrijeme kafica

Pamtim to kao da je bilo danas...
User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Post by MAXIMUS »

KAMIKAZA wrote: :idea: PO MOME BI RADNO VRIJEME TREBALO BITI ZA SVE DO 24 h, A POSLIJE TOGA BI DOZVOLIO RAD SAMO LOKALIMA KOJI SU SPREMNI DA MJESECNO PLATE

Pa taj zakon je vec postojao .... tada su svi bili Dancing Bar-ovi i kostalo je 150 ili 250 KM ,nisam siguran , mjesecno naravno !!!
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
okrivljena
Posts: 270
Joined: 27.07.2007. 23:07
Location: zemlja

Post by okrivljena »

Gdje postojalo, to su samo price. Mozda na papiru
Jedino ekser ne ide glavom kroz zid!

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

MAXIMUS wrote: Pa taj zakon je vec postojao .... tada su svi bili Dancing Bar-ovi i kostalo je 150 ili 250 KM ,nisam siguran , mjesecno naravno !!!
MALO JE TO PARA MJESECNO ZA TAKVO NESTO ; PUNO VISE TREBA OPALITI PO USIMA ;PA KO VOLI NEK IZVOLI ;I OVO KAZNJAVANJE LOKALA ILI KONOBARA STO PRODAJU PICE MALOLJETNICIMA MI JE GLUPOST ; NE PISE MU NA CELU KOLIKO JE STAR; A OSIM TOGA NEKA POLICIJA I RODITELJI KONTROLISU KAD I GDJE IZLAZE ;DAL SU MLADI ILI NISU NIJE BITNO CAK IM JE MOZDA BOLJE U KAFANI NEGO DA ZDERU I DA SE DROGIRAJU PO PARKOVIMA I GROBLJIMA; TU SU BAR POD NEKIM NADZOROM; KAD IM VEC OPSTINA NIJE DALA NIKAKVE PROSTORIJE TIPA OMLADINSKIH; IZVIDJACKIH;ILI STA TI JA ZNAM KAKVIH SVE KLUBOVA ;KOJE ONI NEMAJU A NJIHOVI VRSNJACI U DRUGIM GRADOVIMA IMAJU ;ONDA IH BAR PUSTITE U KAFANE !!! :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Post by MAXIMUS »

KAMIKAZA wrote:MALO JE TO PARA MJESECNO ZA TAKVO NESTO
Pokusaj ti drzati lokal i placati sve te obaveze ... tih 250 KM mjesecno je samo dozvola da radis produzeno sat ili dva a gdje su ostali pausalni porezi i davanja ... vjeruj mi nije bas sve tako kao sto mislis...
A sto se tice zakona o tocenju alkohola mladjim od 18-godina ODLICAN JE ... ako neko hoce alkohol doce do njega na neki nacin ali u kafani maloljetnik nema sta da trazi !!!
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
sena internetusa
Posts: 754
Joined: 17.08.2007. 10:07
Location: NIGDJEZEMSKA

Post by sena internetusa »

ne bi bilo lose da maloljetnika policija pricuva pa kad dragi roditelji dodju po njega drugi put ce da razmisle hoce li da puste da im djete lunja po cijelu noc a te kazne bar kod nas se zna kako prijave u ladicama do zastarijevanja slucaja!!!
Friedns are flowers in life´s garden

User avatar
Piroga
Posts: 210
Joined: 06.09.2007. 14:19
Location: Dolina mumijevih

Post by Piroga »

sena internetusa wrote:trebali bi uvesti starosnu granicu i da se pridrzavaju a ne samo na papiru ispod 16 poslije 12 nema sta da traze u gradu a o tocenju alkohola maloljetnicima da ne pricam smatran da bi svaki konobar trebao da trazi isprave ukoliko sumnja da je osoba maloljetna...

ALOOOOOO BRE ZNAS LI TI KAKO JE RADITI U ZANATSKOM U ONOJ RULJI? KAD BI SVE STIGAO, A U STVARI TO JE POSAO POLICIJE?

J**EM MATER SVIMA ONIMA KOJI PUSTAJU MALJOLJETNIKE U KAFANU PA POLICIJA SAMO CEKA DA MI NAPISE PRIJAVU ZA SLUZENJE ALKOHOLA MALOLJETNICIMA UMJESTO DA IH ODVEDU RODITELJIMA PA NJIH KAZNE, E TEK BI TAD TAJ ZAKON IMAO SMISLA, A OVAKO POLICIJA SPROVODI SIILU : :smt071 :smt071 :smt071 :smt070 :smt070 :smt070 :smt070 EVO IM MAMICU IM :smt098 :smt098 :smt097 :smt097 :smt097 :smt097

SVE STE U PRAVU STO PRICATE ZA POZNANATSVA GAZDA-VLAST, I TO KAKO GAZDE SREDJUJU TE STVARI.


MORAM RECI DA MAXIMUS NIJE U PRAVU 250 ILI 300 NIJE PUNO PARA ZA SAT VREMENA SVAKOG VIKENDA, A ZA DVA SATA DUZE RADIT ZA TE PARE SUVISNO JE KOMENTARISAT. TAJ ZADNJI RADNI SAT DONESE SIGURNIH 100 KM PA RACUNAJ.

TAJ ZAKON JE POSTOJAO I BUKVALNO JE ZNACILO "DO ZORE KO MORE"

STO SE TICE RADNOG VREMENA NEK SE SMANJI, ALI DA DNEVNICA OSTANE ISTA :D :D :wink: :wink: :wink:

User avatar
Kundacarka mara
Posts: 1526
Joined: 07.03.2007. 17:29
Location: tu je,ako ne i blize...

Post by Kundacarka mara »

Tu je najbolje rjesenje staviti dvojicu glavonja na ulaz(koji bi trebali biti pismeni ili barme da znaju brojeve) pa fino na ulazu licna,vozacka,pasos ili sta vec ko nema 18 staza mrs u vrtic,ili oteti one pecate iz akvarijuma pa nabaciti maloljetnima po jedan na celo i svi mirni. :D A sto se radnog vremena tice ne znam sta bi rekao(iskreno) u jednu ruku je dobro a u drugu nije :roll: Nezgodno je ljudima zatvoriti kafanu u jedanest pa makar se nalazili u hodniku zgrade a ne ispod nje a drugima pustati da rade do 2...Cini mi se da se treba osnovati kakv sindikat birtijasa,pa da se bore za svoja prava 8)

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Кренимо од суштине проблема. Родитељи, своју малољетну дјецу држите код куће и све овце на броју. Мука ми је када видим полуголе тринаестогодишње или четрнаестогодишње клинке како цугају у биртијешинама, док над њима плазе педофили. Маме и тате замислите ту ситуацију.
Сви се правдају, мора и моја кад јој иде другарица... Ма 10 по туру па да видиш дисциплине.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Post by MAXIMUS »

Piroga wrote: MORAM RECI DA MAXIMUS NIJE U PRAVU 250 ILI 300 NIJE PUNO PARA ZA SAT VREMENA SVAKOG VIKENDA, A ZA DVA SATA DUZE RADIT ZA TE PARE SUVISNO JE KOMENTARISAT. TAJ ZADNJI RADNI SAT DONESE SIGURNIH 100 KM PA RACUNAJ.
Nije mnogo novca kao sto kazes i ja bi prvi to platio kada bi mogao , ali problem je druge prirode koji ti nisi razumio ... kada bi se donio takav zakon , i da takvu dozvolu dobiju dva tri lokala ... U REDU !!!
Ali to bi trazio citav zanacki centra 1&2 plus par lokala u gradu i STA SMO DOBILI ???
Svi rade duze a imamo vise doprinosa mjesecno !?!?
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
Piroga
Posts: 210
Joined: 06.09.2007. 14:19
Location: Dolina mumijevih

Post by Piroga »

Pa naravno ne moze se zakon donijeti za dva tri kafica. Ne znam sta hoces da kazes? Ti moras da drzis neki kafic, ili si drzao?

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Post by MAXIMUS »

Kako ne razumijes >>> svi bi radili duze i samim tim sva zarada od ,,extra,, radnog vremena bi se razvodnila !!! ZASTO !? Jer svi rade sat duze !
A placao bi se mjesecni ,,danak,, extra radnog vremena !
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Post by Hirurg »

piroga ne razumijes ti to....to su finte koje su se ucile kad si cugao u exitu ...

User avatar
Piroga
Posts: 210
Joined: 06.09.2007. 14:19
Location: Dolina mumijevih

Post by Piroga »

Bilo je to dobro vrijeme, sve na gazda radu, sve za raju i jarane............. :smt030 :smt089

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

Piroga wrote:Bilo je to dobro vrijeme, sve na gazda radu, sve za raju i jarane............. :smt030 :smt089
I na kraju...Ode gazda, odose svi...Nisu dobar i budala braca, jer je budala daleko ispred dobrog!!!

User avatar
SCG
Posts: 486
Joined: 12.04.2006. 22:52
Location: Prnjavor City/CH

Post by SCG »

neko je vec spomenuo to nesto sa nekim pecatima,
trebalo bi da na ulazu znaci da svakom ispod 18 dadnu npr zutu, a punoljetnima naradzastu traku ili tako nesto, naravno da prije toga pokazu dokumente...e onda unutra fino konobari, policija i svi znaju po tim trakama ko je punoljetan a ko nije, kome se smije tociti alkohol a kome ne, ko dokle smije da bude u tom objektu itd. ali treba tu jos vremena da se to sredi

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

SCG wrote:na ulazu znaci da svakom ispod 18 dadnu npr zutu, a punoljetnima naradzastu traku ili tako nesto
Da mladji popiju nesto pa da svijetle, a stariji da imaju crvene majice!? :D Pa cojece nije to maskembal. NEMA ULAZA, i gotovo. Moje misljenje naravno.

User avatar
SCG
Posts: 486
Joined: 12.04.2006. 22:52
Location: Prnjavor City/CH

Post by SCG »

Nicky wrote:
SCG wrote:na ulazu znaci da svakom ispod 18 dadnu npr zutu, a punoljetnima naradzastu traku ili tako nesto
Da mladji popiju nesto pa da svijetle, a stariji da imaju crvene majice!? :D Pa cojece nije to maskembal. NEMA ULAZA, i gotovo. Moje misljenje naravno.
jbg sta ces sa onima ispod 18? nece naravno da sjede kuci ili sta ja znam...preostaje im jedino park ali i tu ce se napijati, kupe vodku, vino, 2L-MB i opet svi pijani...
mozda bi bilo dobro uvesti kao i na zapadu da:

od 14 imaju pravo do 22 h, od 16 do 00 h, a punoljetnici dok se ne zatvori kafana, i da od 16 godina imaju pravo na pivo i vino(nema toliko pro alkohola), punoljetnici sta hoce, od 14 imaju pravo na pivo i vino ako su roditelji prisutni..

samo problem je sto bi kod nas onda svi od 16 bi pili dok nestignu u hitnu na "ispumpavanje"....

User avatar
Piroga
Posts: 210
Joined: 06.09.2007. 14:19
Location: Dolina mumijevih

Post by Piroga »

I na kraju...Ode gazda, odose svi...Nisu dobar i budala braca, jer je budala daleko ispred dobrog!!!
Da ode gazda, eno ga u trokaderu konobarise

User avatar
Grobar
Posts: 377
Joined: 10.08.2007. 23:26

Post by Grobar »

Do 18 god do 23 casa bez alkohola i kupovine cigareta a poslije kuci pa neka tamo radi sta hoce,
bez uvrede ikom jer znam da na forumu ima dosta maloljetnika ali kazem to jer ako ovako nastavimo ode sve u ...

nece biti vise onoga ,,Na mladjima svijet ostaje.''
S verom u Boga za Partizan do groba,
pa i posle toga!

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

Piroga wrote:
I na kraju...Ode gazda, odose svi...Nisu dobar i budala braca, jer je budala daleko ispred dobrog!!!
Da ode gazda, eno ga u trokaderu konobarise
GAZDA JE GAZDA!!! :D

LJ
Posts: 34
Joined: 20.09.2007. 17:07

Post by LJ »

BILO BI PAMETNO,DA SE KAFIČI ZATVORE,...JER BI TAD OMLADINA RAZMIŠLJALA,DA SE SKUPLJAJU NEGDJE NA LJEPŠIM MJESTIMA::::)))
HELLLLOOOO::::))))

User avatar
Kundacarka mara
Posts: 1526
Joined: 07.03.2007. 17:29
Location: tu je,ako ne i blize...

Post by Kundacarka mara »

'Ajde,ma sta mi naprica!Nemozemo smisliti nista paernije pa ljudima ukinuti izvor prihoda!Pametno! :evil:

User avatar
okrivljena
Posts: 270
Joined: 27.07.2007. 23:07
Location: zemlja

Post by okrivljena »

LJ wrote:BILO BI PAMETNO,DA SE KAFIČI ZATVORE,...JER BI TAD OMLADINA RAZMIŠLJALA,DA SE SKUPLJAJU NEGDJE NA LJEPŠIM MJESTIMA::::)))
gdje mi to imamo ljepsa mjesta. Ne kazem da je kafic nesto, ali to jedino mjesto i nacin za druzenje
Jedino ekser ne ide glavom kroz zid!

LJ
Posts: 34
Joined: 20.09.2007. 17:07

Post by LJ »

MA NIJE TAČNO....... :D
HELLLLOOOO::::))))

User avatar
Kundacarka mara
Posts: 1526
Joined: 07.03.2007. 17:29
Location: tu je,ako ne i blize...

Post by Kundacarka mara »

Kako nema ljepseg mjesta,znas kako se ja fino druzim u svojoj sobi,samo svrni :wink: :D

Locked