Radno vrijeme kafica

Pamtim to kao da je bilo danas...
kuzmo
Posts: 814
Joined: 13.07.2010. 18:34

Re: Radno vrijeme kafica

Post by kuzmo »

Jbg.ti jednim potezom ukide svalerisanje u ovim modernim vremenima :smt005

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Re: Radno vrijeme kafica

Post by Nicky »

JOKARA wrote:Нема шта Ники,елаборирао си аргументовано до најситније појединости.
Pricaj sta hoces, ali nase policajce ne mozes sresti vikendom u gradu...oni iskacu iza drveca cekaju nekog ko je malo popio da uzmu koju paru, ili eventualno ako neko nekog izbode ili bude neka tuca onda oni dodju (obicno kad se sve zavrsi), pa nesto tamo popisuju i nerijetko joj zakuvaju dalje svojim kako vec rekoh bezobraznim ponasanjem. I nemoj samo reci da nije tako jer sam bio svjedok za ovih svojih 27 godina bezbroj puta.

Mogu li da pitam koliko je u ovoj godini napravljeno racija, ili kako vec vi to zovete kontrola ljudi vezano za maloljetnike u gradu, oruzje, drogu u nasim kaficima/diskotekama?

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: Radno vrijeme kafica

Post by JOKARA »

Нема шта Ники и овај ти је пун аргумената, чуј убоден ???
Пошто располажеш толиким информацијама како ниси чуо у извјештају Полицијске станице пред СО-е Прњавор колико је рација било. :lol: :lol: :lol:
П.С.
Могу ти рећи да си ти са својих 27 година много, много безобразнији од те полиције о којој пишеш. :? :!:
Свако зна своје, милиција свачије !

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Radno vrijeme kafica

Post by grlica »

Hoće bolan Jokiću da i njega malo obiđete :lol: :smt005 :smt005
imam moćno pero - jezik srpski

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: Radno vrijeme kafica

Post by JOKARA »

Е грлице,
видиш ти ове омладине. Почели на теми радно вријеме кафића писати о малољетницима као да је неко одлучио да скрати радно вријеме због њих. Пребацише лоптицу од стварног проблема. Ови душебрижници пишу о броју контрола малољетника, а нисам нешто примијетио да им се мрско окренути за оним цурицама од седамнаест година. :lol: А овамо нешто моралишу као треба малољетнике спријечити да иду у град остају до ситних сати итд.
Поздрав :!:
Свако зна своје, милиција свачије !

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Radno vrijeme kafica

Post by svraka »

Radno vrijeme kao i u susjednim opštinama, i sve OK! Može? Može! Reiffeissen bank!

User avatar
Striker
Posts: 540
Joined: 31.05.2003. 00:42
Location: prnjavor
Contact:

Re: Radno vrijeme kafica

Post by Striker »

Dolaze cak iz Bijeljine u Prnjavor u zivot nema smisla !!! A sto cemo mi moci na pice na trgu do 22 to nema veze inace ti kafici na trgu su leglo, problema
Image

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Re: Radno vrijeme kafica

Post by Nicky »

Pa u tome i jeste problem dragi druze Jokara, sto vi prave probleme i ne rjesavate, nego je sad kao veliki problem radno vrijeme kafica, odnosno vi imate mnogo problema i posla jer kafici rade "sat duze nego u drugim gradovima".

Ja kad sam govorio kako kod mene u naselju nikad nema policije, ti si to i tad opravdavao kao nema potrebe, tu se nista ne desava itd...a kad se lik ovdje po naselju sprdao od kuce do kuce, obijao gdje je htio, i nosio gdje je htio sta je htio, tad se ne sjecam da si pisao nesto???

Nisam bio na toj SO, zato sam i pitao za podatak, ne znam zasto ga ne napises, nije valjda problem toliki...evo ima ovdje jos ljudi koji cesto idu u grad, pa neka napisu kad su vidjeli policiju u vecernjim satima a da to nije iza drveta, ili eventualno za sankom.

Oprosti ti meni malo, ja stvarno nemam nista protiv tebe i normalnih policajaca, ali mi se iskreno povraca od lopovluka i kriminala a nasa policija nista ne smije da uradi, tako da i nije cudno sto svi pljuju policiju. Eto pogledaj druge postove, nesto ne vidim da je neko pohvalio rad policije, svi samo pljuju, tako da sigurno nije do mene samo.

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: Radno vrijeme kafica

Post by JOKARA »

Nicky wrote:Pa u tome i jeste problem dragi druze Jokara, sto vi prave probleme i ne rjesavate, nego je sad kao veliki problem radno vrijeme kafica, odnosno vi imate mnogo problema i posla jer kafici rade "sat duze nego u drugim gradovima".

Ja kad sam govorio kako kod mene u naselju nikad nema policije, ti si to i tad opravdavao kao nema potrebe, tu se nista ne desava itd...a kad se lik ovdje po naselju sprdao od kuce do kuce, obijao gdje je htio, i nosio gdje je htio sta je htio, tad se ne sjecam da si pisao nesto???

....
Нисам писао јер ме ниси ништа питао !!! :smt102
Откуд теби закључак да је "као велики проблем" рад кафића и да ми због тога имамо много проблема. Па није ваљда да је остајање омладине до ситних сати у граду само проблем полиције. Нама је радити били ви или не у граду ( ово ВИ ако и тебе сматрам омладином :) ) Нико ни да спомене Закон који обавезује општине да направе и ускладе Одлуку о радном времену угоститељских објеката и да сви озбиљни учесници дискусије којима је безбједност младих људи на првом мјесту сматрају да радно вријеме треба ускладити са радним временом у окружењу како би се смањила миграција омладине у ситним сатима. Није тако давно на Тромеђи погинуло више младих људи који су ишли у Дервенту јер су тамо кафићи радили знатно дуже од наших. Сад је обрнута ситуација.
Поздрав !
Свако зна своје, милиција свачије !

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Re: Radno vrijeme kafica

Post by Nicky »

Pa pitao sam sad...Evo i konkretno...da li smatrate da ste pogrijesili u procjeni? I da li nakon svega sto se desilo smatrate da je sad opet u redu da OPET nikad nema policije u ovom dijelu grada? Nije tema, ali eto ako moze odgovor, necu vise smarati. Nisam neki plasljivko, ali stalno se prica o nekoj sigurnosti, bezbjednosti...Ja se iskreno ne osjecam sigurno kad covjek u sred dana pljacka kuce preko puta mene.

Nisam ja rekao da ne treba da se uskladi radno vrijeme, nego da nije u redu da se zbog par indijanaca radno vrijeme skrati na 22h kao sto je predlagano. Najbolje da se uvede policijski cas pa da budemo svi kod kuce od 18.00 i onda nema nikakvih migracija :D :smt006

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Radno vrijeme kafica

Post by KAMIKAZA »

Nicky wrote: Najbolje da se uvede policijski cas pa da budemo svi kod kuce od 18.00 i onda nema nikakvih migracija :D :smt006
Ja sam za :D mene svejedno zena ni ne pusta poslije 18 h da izlazim dalje od kapije,kaze strah je da ne nagazim na neki sugreb :D boji se da mi neko nesto ne ugata. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Re: Radno vrijeme kafica

Post by Nicky »

KAMIKAZA wrote:mene svejedno zena ni ne pusta poslije 18 h da izlazim dalje od kapije
Pa zato sto cim izadjes napolje popases neku kaznu...valja to poplacati sve :D Vidis da te jedva cekaju. Jos cujem nema vise ni korupcije, moras sve da platis kako te sleduje :D

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Radno vrijeme kafica

Post by KAMIKAZA »

:D Dobro je da nema te kurupcije, :D a kako se zove ono kad se nagodimo da mjesto 50 bude 20 marki bez racuna ? :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Re: Radno vrijeme kafica

Post by Nicky »

Nema to...to se samo prica onako a to ne postoji. Onaj nicky bezobrazna lazovcina.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Radno vrijeme kafica

Post by KAMIKAZA »

Nije mi jasna ova korupcija :smt017 Imam osjecaj da je to stvarno izumrlo,ja ne pamtim da je meni ikad policajac ponudio neke pare kad me zaustavi. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: Radno vrijeme kafica

Post by JOKARA »

Nicky wrote:Pa pitao sam sad...Evo i konkretno...da li smatrate da ste pogrijesili u procjeni? I da li nakon svega sto se desilo smatrate da je sad opet u redu da OPET nikad nema policije u ovom dijelu grada? Nije tema, ali eto ako moze odgovor, necu vise smarati. Nisam neki plasljivko, ali stalno se prica o nekoj sigurnosti, bezbjednosti...Ja se iskreno ne osjecam sigurno kad covjek u sred dana pljacka kuce preko puta mene.

Nisam ja rekao da ne treba da se uskladi radno vrijeme, nego da nije u redu da se zbog par indijanaca radno vrijeme skrati na 22h kao sto je predlagano. Najbolje da se uvede policijski cas pa da budemo svi kod kuce od 18.00 i onda nema nikakvih migracija :D :smt006
Рећи ћу да нисмо направили лошу процјену, пошто би морао знати да постоје анализе, а на основу анализа се праве процјене.
И поново све што си изнио није тачно. Није тачно да је неко хтио да скрати радно вријеме на 22 часа то је апсолутна дезинформација да не кажем лаж.
Ево питање до колико сати у зимском периоду раде угоститељски објекти у склопу стамбених објеката. Одговори сам себи и свима на форуму. До душе ти радиш у тим медијима вама је све дозвољено па и необјективно информисање. Кад прочиташ стару одлуку и приједлог нове пиши па ћемо расправљати до тада као и на теми полиција престајем сваку полемику са тобом осим конструктивне и објективне расправе.
Свако зна своје, милиција свачије !

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Re: Radno vrijeme kafica

Post by Nicky »

JOKARA wrote:Није тачно да је неко хтио да скрати радно вријеме на 22 часа то је апсолутна дезинформација да не кажем лаж.
Onda me slagao odbornik, da ne kazem i nacelnik opstine :roll:

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: Radno vrijeme kafica

Post by JOKARA »

.
Last edited by JOKARA on 09.07.2013. 11:36, edited 1 time in total.
Свако зна своје, милиција свачије !

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: Radno vrijeme kafica

Post by JOKARA »

О корупцији на теми полиција немој да више неко пише на овој теми овдје се ради о раду угоститељских објеката, ко ће више писати на сто тема исту ствар. :lol: :lol: :lol:
Свако зна своје, милиција свачије !

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: Radno vrijeme kafica

Post by JOKARA »

Nicky wrote: Onda me slagao odbornik, da ne kazem i nacelnik opstine :roll:
Па немој да те лажу прочитај Ники, прочитај шта је са објективним новинарством ???
Била је и јавна расправа сједиш често у кафићу чији власник је био на рсаправи па питај њега. Вјешто избјегаваш и ти и остали да се изјасните о погибији младих људи што сам напоменуо. Видиш и ту се ради о анализи и процјени и у овом сегменту не гријешимо. Да се мене пита ( али ме се не пита на срећу ) Кафићи неби радили никада дуже од поноћи, ништа викенд до оволико а радни дан до онолико. Али не због тога због чега сте писали као да се ми боримо да мање радимо. Ја тврдим да полицији одговара да локали раде дуже ( уско гледано ) имају гдје попити кафу, згријати се зими итд.
П.С.
Реци ми само јел том одборнику смета скраћење из личних интереса. И у прошлом сазиву имали смо једног одборника који је био превага у скупштинској већини па одлука није могла проћи јер се бавио угоститељством.
Свако зна своје, милиција свачије !

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Radno vrijeme kafica

Post by svraka »

Мени око овог радног времена кафића све више нејасних ствари. Била је јавна расправа. И? Чиме оправдати рад кафића до 02.00? Туристичком понудом града? Приливом средстава од пореза у буџет општине? Па забога људи, на јавној расправи сам вам у лице рекао, изашао за говорницу, да ме сви видите, и у лице вам рекао:"Послије 23.00 нигдје нисам добио фискални рачун! Обије руке да одсијечем ако лажем, угоститељски објекти не пријављују ни 30 % промета! Каква корист општини од таквог пословања? А послије 23.00 не пријављују скоро ништа! И тих 30% што се пријави пореза, намичу пар локала који се труде да буду уредни. Нећу да их наводим да људи не би имали проблема." А сад шта наша заједница, наша општина, има од тога користи, од ове назови "туристичке понуде града"? Дјеца малољетна се враћају у 05.00 кући надувана. Кућно васпитање? Тачно! Само ја своју кућу не сматрам само станом од 60 м2, већ цијели град, цијелу општину. И у тој кући, цијелој општини, ћу се потрудити да заведем реда. На који начин, не знам још, можда најприје као отац двоје адолесцената, који ће тражити истомишљенике у суграђанима, истомишљеницима. Резиме: РАДНО ВРИЈЕМЕ КАФАНА ПЛАФОН ДО 00.00! Након тог времена, по мени, могу да раде објекти, па и цијелу ноћ ако треба, али тамо гдје општинска власт дадне зелено свјетло, и гдје се ДЕБЕЛО опорезује! Али и да никоме не смета! Па ко може нека изволи. А не да свака биртија шенлучи до зоре, није у реду.

kuzmo
Posts: 814
Joined: 13.07.2010. 18:34

Re: Radno vrijeme kafica

Post by kuzmo »

Bez rijeci za dodati :smt023

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Radno vrijeme kafica

Post by vrsta8472 »

То Шварак, исто размишљам као и ти.

Да постоји политичка воља, читав ЗЦ би се могао затворити за једно вече. Да ли је неко видио, неког малољетника да пије алкохол у ЗЦ? Или да ли је неко видио, "малољетничку деликванцију"? Да ли се неко сјећа свих оних убистава и самоубистава по ЗЦ? Да ли и колико уопште кафића пријављује читав промет, или само онај дио да испуне законску форму за плате и режију? И на крају крајева, каква је уопште корист граду да кафане раде читаву ноћ? По условом да се те паре из тог ноћног живота "слијевају" у Буџет. Туристичка понуда града, ноћни живот?! Ма дајте . . .нека Општина ако може појача контроле и нема проблема са радним временом кафића!
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Re: Radno vrijeme kafica

Post by Nicky »

JOKARA wrote:Реци ми само јел том одборнику смета скраћење из личних интереса.
Ne, nema veze sa ugostiteljstvom!
svraka wrote:Послије 23.00 нигдје нисам добио фискални рачун! Обије руке да одсијечем ако лажем, угоститељски објекти не пријављују ни 30 % промета! Каква корист општини од таквог пословања?
A ima li neko ko bi trebao da radi taj dio posla, i da to kontrolise? Da nije to malo bitnije od skracivanja radnog vremena???

P.S. Evo ovdje blizu mene gdje se upravo nalazim (vjerovatno svi znate i gdje je to) ima jedna birtija, svaki dan radi do 2-3-4, i jos i pjevaju, galame...ne znam da li su kad sankcionisani, ali obzirom da tako rade svaki dan, ne vjerujem bas da imaju toliko para, a svaki dan zasluze kaznu.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Radno vrijeme kafica

Post by vrsta8472 »

Ако мислимо на исту биртију, и ако знамо ко ту излази - за њих нема казне :smt002
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Locked