Radno vrijeme kafica

Pamtim to kao da je bilo danas...
Locked
Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Re: Radno vrijeme kafica

Post by Nicky »

vrsta8472 wrote:Ако мислимо на исту биртију, и ако знамо ко ту излази - за њих нема казне :smt002
Ma svi znaju, nije tu problem, problem je ovo zadnje sto si napisao. I to je ono sto ja stalno pisem, i onda me jos moj drug JOKARA kritikuje kako lupetam, ne poznajem itd. Znaju i oni sto je najgore, zna i svraka moj brat, ali ne vjerujem da ce se nesto promijeniti...iako meni to zaista ne smeta, da se razumijemo, nego me nervira kad mi pise kako je prema svima isto, posteno itd.

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: Radno vrijeme kafica

Post by JOKARA »

Nicky wrote:
A ima li neko ko bi trebao da radi taj dio posla, i da to kontrolise? Da nije to malo bitnije od skracivanja radnog vremena???

P.S. Evo ovdje blizu mene gdje se upravo nalazim (vjerovatno svi znate i gdje je to) ima jedna birtija, svaki dan radi do 2-3-4, i jos i pjevaju, galame...ne znam da li su kad sankcionisani, ali obzirom da tako rade svaki dan, ne vjerujem bas da imaju toliko para, a svaki dan zasluze kaznu.
Има неко ко би требао да ради тај дио посла видиш Ники чак и ти би требао да тражиш фискални рачун од конобара, то ти је обавеза.
Ја заиста не висим сваки дан на форуму па можда нешто и пропустим али заиста немам појма о чему ти пишеш Ники, ко ради до 2-3-4 напиши ми ПП. Знам да сам те виђао на тргу да сједиш па ми није јасно која биртија у близини ради до тада. :smt102
Када сам рекао да си дезинформисан, јеси јер није радно вријеме свим угоститељским објектима до 22,00 приједлог је много другачији. До 22 би требали радити угоститељски објекти који се налазе у склопу стамбених објеката и то у зимском периоду( или можда мислите да би и ту требало да се ради до зоре без обзира што ту неко живи и треба да спава) . И ово је истина колико се мени чина и колико ме сјећање служи. Онда имају други угоститељски објекти, па ноћни барови.
Врста слажем се са тобом да треба пооштрити контролу али мислим да је и радно вријеме проблематично. Даће Бог оженићеш се ( а и не мораш) имаћеш дијете требаћеш на посао у БЛ, крећеш у 6 ујутро, убијеђен сам да нећеш чекати дијете до 4,00-4,30 да дође из града да би видио је ли пијано, дрогирано, пребијено итд. Претпостављам шта ћеш одговорити на ово али и остали родитељи пуштају дјецу па ћеш и ти своје смијем се кладити. мени је жао што код нас нема могућности да са полицијом буду присутни медији ( Ники) али званично и снимају шта раде и како се понашају "дјеца" у четири сата ујутро. Изађе из дискотеке гдје су му бубњићи тренирани гласном музиком, нема шансе да прича нормално, галами јер му још тутњи у ушима. Под утицајем малигана мисли како је најјачи па ту своју снагу испољава на саобраћајним знаковима, а неријетко и на својим вршњацима испред пекаре јер побогу он је јачи па није обавезан чекати у реду. Да не набрајам више пошто ћете и онако оплести и по овом што сам написао.
Ето Ники приједлог за К3 "Ноћни живот у заједничкој нам метрополи са све туристичким садржајима"!
Дођеш код мене у стан у један сат послије поноћи и кажеш може ли се спавати односно заспати од басова који допиру из оближњег угоститељског објекта.
П.С.
Како рече Шврака није кућа само стан од пар десетина квадрата.
Члан 15. Узнемиравање грађана буком Закона о јавном реду и миру
(1) Ко нарушава мир других на јавном мјесту у времену од 15.00 до 17.00 часова и од 22.00 до 6.00 часова извођењем музичких и других садржаја, коришћењем музичких инструмената, радио и телевизијских пријемника и других звучних уређаја, као и механичких извора буке и звучних сигнала (мотора и сл.), казниће се новчаном казном од 400 до 1.200 KM.
Свако зна своје, милиција свачије !

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Re: Radno vrijeme kafica

Post by Nicky »

JOKARA wrote:Члан 15. Узнемиравање грађана буком Закона о јавном реду и миру
(1) Ко нарушава мир других на јавном мјесту у времену од 15.00 до 17.00 часова и од 22.00 до 6.00 часова извођењем музичких и других садржаја, коришћењем музичких инструмената, радио и телевизијских пријемника и других звучних уређаја, као и механичких извора буке и звучних сигнала (мотора и сл.), казниће се новчаном казном од 400 до 1.200 KM.
Odlicno! Nije u pitanju objekat na Trgu, mislim da su tamo uglavnom svi korektni, i tu se ne skupljaju kojekakvi prolupi, koji se naderu i pjevaju da odzvanja cijeli dio grada, a policajac stoji kod Miga i kulira (vjerovatno ceka ove sto voze kroz zabranu pa ne smije da se pomjeri)...mozda ne cuje dobro, ali tesko je ne cuti jer pjevaju kao na slavi kad se ljudi opuste, i to svaki dan. Zanimljivo mi je samo da se kao nikad nista ne zna...eto cim sam spomenuo odmah se javio i vrsta, cak i on zna, i ne samo on...Necu ti slati nikakve PP, nije u redu da ja prijavljujem nekog, meni to iskreno stvarno ne smeta, nego samo hocu da kazem da mnogi ne rade svoj posao, to je poenta svega.

Ne mozete spavati od glasne muzike od obliznjeg objekta? Pa kaznjavajte...ja nisam protiv toga nikad bio. Sto kaze Balasevic, sve po zakonu...

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: Radno vrijeme kafica

Post by JOKARA »

Ники,
ја стварно не разумијем твоју мисију на овом форуму. Ја овај форум не доживљавам као мјесто на коме се може причати и нападати, а да се ником не одговара како би задовољили свој его и фрустрације. Ја сматрам да овдје треба изнијети конкретне ствари, лоше све са приједлогом како да се поправе,добре са приједлогом да буду још боље, Можда сам ја ипак само залутао или ме вријеме прегазило. Ово је ипак само моје мишљење како би требали комуницирати и да тек тада прича има смисла. Поново се враћамо на оно: "што би ја нешто говорио и пријављивао, то није мој посао". Па незнам што онда пишеш и напомињеш нешто што као не желиш рећи. Ја опет понављам да немам појма о којој биртији пишеш.
И коначно смо се сложили у нечему. Балашевић је маестрално извео и написао поменуту пјесму. Слажем се све је требало и треба радити по закону. Овог пута стављам апостроф на ово "требало".
П.С.
Предложи нешто што је примјењљиво, а ради се о раду угоститељских објеката, а не све ти као нешто знаш али..., теби неко рекао, али ... итд. итд.
Свако зна своје, милиција свачије !

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Re: Radno vrijeme kafica

Post by Nicky »

Valjda je primjenljivo to da inspekcija provjerava ta izdavanja racuna i nakon 3 sata ili oni ne mogu da rade poslije? Koliko mi je poznato, od toga i opstina ima koristi. Valjda moze i policija nekad da prekontrolise maloljetnike i tocenje alkohola u gradu, ne bi bilo lose poslije 23h? Da ne pricamo o oruzju/drogi, to je razumijem veci problem. Eto za pocetak to, mislim da je to kako ti rece primjenljivo...i ako se ne varam to bi trebali i sami raditi a ne da neko nebitan sugerise na nekom forumu. Cak sam cuo od nekih iz policije izjave tipa "ljute se gazde lokala sto im kvarimo posao pa vise ne ulazimo uopste" ... tako da me i ne cudi sto je toga sve manje. Ja kad sam bio mladji mene je cesto pretresalo, iskreno...i neka su. Ne znam gdje je to nestalo.

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Re: Radno vrijeme kafica

Post by Nicky »

Evo sad slucajno citam pa ne znam zasto sam se sjetio ove teme :D

"★ U cetvrtak u klubu Aquarius vas ocekuju SEXY HOSTESE obucene u police uniforme,one su zaduzene da vas sluze koktelima i da paze na vas tj da vas alkotestiraju i onaj ko bude imao najvise promila alkohola dobice nagradu..."

Inace ne izlazim radnim danima, ali moracu u cetvrtak, to je jedinstvena sansa da vidim policiju na djelu :smt005

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Radno vrijeme kafica

Post by vrsta8472 »

ОДЛУКА О РАДНОМ ВРЕМЕНУ

05.11.2013. година - На 14. сједници Скупштине општине Прњавор, одржаној дана 30.10.2013. године усвојена је Одлука о радном времену у угоститељским, трговинским, занатским, услужним и другим објектима на подручју општине Прњавор. Иста је објављена у Службеном гласнику општине Прњавор број: 36 од 31.10.2013. године, и ступа на снагу 08.11.2013. године.

Одлуку о радном времену у угоститељским, трговинским, занатским, услужним и другим објектима на подручју општине Прњавор можете пронаћи на званичној wеб страници општине Прњавор.
Image

И ја не могу да нађем ту одлуку, да нема нека друга "званичнија" странца општине?
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
rocky
Posts: 1500
Joined: 22.04.2005. 21:09
Location: ITA / RS

Re: Radno vrijeme kafica

Post by rocky »

Veliki je file a spor internet, upload traje 7 dana :lol: :lol:
Idemo dalje ...

User avatar
Opti Myst
Posts: 590
Joined: 10.05.2007. 20:38

Re: Radno vrijeme kafica

Post by Opti Myst »

Na padajućem meniju izabrati Akti SO Prnjavor / druga stavka pdf. Nađoh jedva.
Ni meni baš nije najjasnije zašto nema poveznog linka u samoj vijesti.
"When people are fanatically dedicated to political or religious faiths
or any other kinds of dogmas or goals, it's always because these dogmas
or goals are in doubt." (Zen and the Art of Motorcycle Maintenance)

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Radno vrijeme kafica

Post by aquarius »

Imaćemo ekspanziju dragstora :(
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
rocky
Posts: 1500
Joined: 22.04.2005. 21:09
Location: ITA / RS

Re: Radno vrijeme kafica

Post by rocky »

Idemo dalje ...

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Radno vrijeme kafica

Post by vrsta8472 »

Оптимист, што би једноставно клада може компликовано :D

А до колико сада раде кафане, по том новом правилнику или како се већ зове?
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Radno vrijeme kafica

Post by KAMIKAZA »

E sad ce masno da se placaju odobrenja za duzi rad i izmjene namjene objekata. :)
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Radno vrijeme kafica

Post by regeman »

do ponoci, vikendom I praznicima do 1, klubovi do 2 ujutro a vikendom i praznicima do 3, a ljetna sezona nije vise tri nego 5 mjeseci i tad kafici do jedan fiksno rade svaki dan a klubovi do 3 fiksno.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Radno vrijeme kafica

Post by vrsta8472 »

Добро је!

Општинари прате, оно што пишемо.

Вијест је исправљена :smt006

Image
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Locked