Da li Turci dolaze?

Pamtim to kao da je bilo danas...
User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Da li Turci dolaze?

Post by ZMIJA »

Vojni analitičar Miroslav Lazanski postavio je pitanje motiva Turske da jedino mjesto na obali Jadrana koje pripada Bosni i Hrecegovini pošalje dva ratna broda,U svom autorskom tekstu u Politici Lazanski podsjeća na prijetenje ministra spoljnih poslova Turske Ahmeta Davutogla koji je svojevremeno rekao da su ''Turci na Balakan došli na konjima, i,ako treba,opet će doći''
Last edited by ZMIJA on 14.07.2014. 13:37, edited 1 time in total.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Da li Turci dolaze ?

Post by KAMIKAZA »

Nama uvjek nagrnu turci sa svih strana,pred izbore. :D U novembru se oni obicno razidju,valda jer bas tad po obicaju nakon iscrpljujucih aktivnosti u nas Srba pocne svinjokolja pa im zasmeta miris. :smt005
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Da li Turci dolaze ?

Post by KAMIKAZA »

Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Da li Turci dolaze ?

Post by ZMIJA »

Mora da je Dodik,naručio Turke da dođu u Neum,pa se oni zajebali mjesto da dođu pred krmokolj, stigi da zajebu turističku sezonu :lol: :lol: :smt005 :smt005
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

sifra
Posts: 245
Joined: 08.07.2013. 14:05

Re: Da li Turci dolaze ?

Post by sifra »

Daj samo promijenite ovo "dali" u "da li". Ako nije sramota pismenosti u postovima, daj barem da se u temama ne prave kardinalne greške.
Alea iacta est!

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Da li Turci dolaze?

Post by ZMIJA »

Zašto vas imamo, ispravljajte,ako vam je problem gramatička grešaka ,a nije dolazak Turaka,meni je gramatika kod pisanja tekstova na ovom forumu poslednja stvar :smt006
Last edited by ZMIJA on 13.07.2014. 14:01, edited 1 time in total.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Re: Da li Turci dolaze?

Post by murgo »

Zmija, dobra tema....ne smijemo zaboraviti da su Turci jos i prije 1. svjetskog rata tvrdili da je "njihova" svala drzava gdje imaju dzamiju...
interesuje me samo (Kami ti sigurno znas :smt005) gdje oni nemaju dzamiju?!...nema veze...sa ili bez minareta...
nema zabave bez zena i rakije

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Da li Turci dolaze?

Post by ZMIJA »

Nisu nama problem u krajnjoj liniji ni Turci nI Rusi koji stalno dolaze, a niko da dođu, i jedni i drugi vode politiku zavadi pa vladaj, već podjeljena sirotinja koja nema šta da jede.Teško se Bošnjacima ako ih budu branili Turci od braće Srba,isto kao i Srbima na Kosovu kad su ih branili Rusi od Alabanaca.
Ako Turci dođu sa brodovima u jedini pedalj BIH Jadaranskog mora u Neum,zbog dva patrona BiH čamca,onda i Putin po toj logici može poslati svoju riječnu fregatu do rafinerije u Brodu,pa da se jedni od drugih branimo.
Last edited by ZMIJA on 13.07.2014. 16:52, edited 1 time in total.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
NemanjA
Posts: 270
Joined: 04.04.2007. 13:12

Re: Da li Turci dolaze?

Post by NemanjA »

Ako bi oni dosli ne vjerujem da bi ovi stajali po strani :D


Bosna i Hercegovina je tampon zona i svima odgovara ovakva, turci jedino ako bi htjeli svjetski rat mogli bi dovesti brod u Neum, nisu oni toliko ludi.
Mess with the best die like the rest.

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Da li Turci dolaze?

Post by grlica »

1. Stičes Allahovo zadovoljstvo. Pokoravaš se naredbama tvoga Gospodara pokrivajući se i time možes očekivati velike nagrade za uzvrat.

2. Hidžab je Allahova zaštita tvoje prirodne ljepote. Previše si dragocjena da bi se "reklamirala" svakom muškarcu.

3. Hidzab je Allahovo očuvanje tvoje čestitosti.

4. Allah čisti tvoje srce i misao kroz pokrivanje.

5. Allah kroz tvoj Hidžab uljepšava tvoj vanjski i unutarnji izgled. S vana tvoj hidzab reflektira nevinost, čistoću, skromnost, stidljivost, mir, zadovoljstvo i pokornost tvome Gospodaru. Iznutra kultiviraš isto.....

6. Allah kroz tvoj Hidžab daje definiciju tvojoj ženstvenosti. Ti si žena koja poštuje samu sebe. Allah hoće da te drugi poštuju, ali isto tako moraš i samu sebe da poštujes.

7. Allah kroz hidžab uzdiže tvoj ponos. Kada te stran muškarac pogleda, on te poštuje jer vidi da poštujes samu sebe.

8. Allah štiti tvoju čast 100% kroz pokrivanje. Muškarci te ne gledaju, ne prilaze ti i ne razgovaraju sa tobom na senzualan način. Naprotiv, oni te visoko uzdižu i to samo kroz jedan njihov pogled.

9. Allah ti daje visok položaj kroz hidžab. Uzdignuta si a ne ponižena jer si pokrivena a ne gola.

10. Allah demonstrira tvoju jednakost žene muslimanke kroz Hidžab. Tvoj Gospodar ti je dao jednaku vrijednost kao i muškarcu, i daje ti dom predivnih prava i slobode. A ti očitavas zahvalnost ovih unikatnih prava kroz tvoje pokrivanje.

11. Allah definira tvoju ulogu žene muslimanke kroz Hidžab. Ti si ustvari neko sa važnim odgovornostima. Ti si reflekcija aktivne a ne besposlene žene. Pokazuješ svoju direkciju i svoj cilj kroz pokrivanje. Ti si žena koju ljudi shvataju ozbiljno.

12. Allah objašnjava tvoju nezavisnost kroz pokrivanje. Ti daješ čisto do znanja da si pokorna sluga Najvišeg Gospodara. Ne pokoravaš se nikome drugom i ne pratiš ni jedan drugi put. Nisi rob nijednom muškarcu, niti si rob ni jednoj naciji. Ti si slobodna i neovisna od ljudsko -stvorenih sistema.

13. Allah ti daje slobodu kretanja i izražaja kroz pokrivanje. Omogućeno ti je da se krećes i komuniciraš bez straha da će te neko maltretirati. Tvoj hidžab daje ti neobičnu sigurnost.

14. Allah želi, o ženo muslimanko, da te ljudi tretiraju sa ljubaznošću. A upravo hidžab dovodi do toga da se muškarci prema tebi najbolje ponašaju.

15. Allah želi da sačuva tvoju ljepotu samo za jednog muškarca -tvoga muža-.

16. Allah ti pomaže u uživanju uspješnog braka kroz pokrivanje. Zbog toga što rezerviraš svoju ljepotu samo za svoga muža, njegova ljubav prema tebi raste, on te više i više cijeni i poštuje.Tako da tvoj hidžab vodi prema uspješnom i dugotrajnom braku.

17. Allah dovodi do mira i stabiliteta u društvu-kroz tvoj hidžab! Da, ovo je zaista tačno! Muškarci ne dovode društvo u propast kroz ilegalne (vanbracne) veze, jer ih pogled na tebe - zeno muslimanko-smiruje. Kada te pogleda, uškarac se osjeća smireno, a ne kao da je stavljen na kušnju. Znači žena muslimanka koja se pokriva je počasćena, a ne obečašćena, časna, a ne ponižena, oslobođena, a ne zarobljena, čista, a ne uprljana, nezavisna, a ne rob, zaštićena, a ne prepuštena samoj sebi, poštovana, a ne ismijavana, sigurna, a ne nesigurna, pokorna, a ne velika griješnica, zastićeni biser, a ne gledana kao prostitutka.....

Draga sestro muslimanko! Pođi sa nama prema kapijama Dženneta! Ispuni svoje obaveze prema Allahu, obuci svoj ukras-svoj hidžab, i požuri prema Džennetu radeći samo dobro. Dosad se sigurno slažes da pokrivanje sadrži puno beneficija -mora biti- jer Allah nam naređuje samo ono što je dobro.... i vjeruj mi sestro, dobro je pokoravati se tvome Gospodaru.......

:smt005 :smt005 zmijo , ne huli :lol: ne daj nam Bože Osmanlija al ovih naših Bošnjačkih tzv. zadojenih :x
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Da li Turci dolaze?

Post by KAMIKAZA »

Grlice kakva je ovo propaganda ? :)
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
VJESTICA
Posts: 466
Joined: 05.02.2012. 14:51

Re: Da li Turci dolaze?

Post by VJESTICA »

Grlice,ovo bi imalo neke koristi da si objavila na nekom muslimanskom portalu.Onda bi muslimancice mogle da shvate da nisu dostojne da hodaju pokrivene i da se pokrivaju uzalud...Da su sve pokrivene jer ispunjavaju pravila zakona koji si navela ne bi se toliko radjali.Iskacu sa svih strana kao zecevi!!!
"ne izazivaj zmiju ako nemas namjeru i moc da joj odsijeces glavu"

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Da li Turci dolaze?

Post by ZMIJA »

grlica wrote: zmijo , ne huli ne daj nam Bože Osmanlija al ovih naših Bošnjačkih tzv. zadojenih
Ništa ja ne hulim i nikoga ja neprepadam, ja samo želim da u kontekstu trenutne političke aktuelnosti polemišemo određenu aktuelnu temu,koju nažalost mnogi doživljavaju površno i luzerski.
Zaboravi Grlice Osmanlije iz turskih serija tipa Sulejmana veličanstvenog,sjeti se samo Nasera Orića i na hiljade mučkih pobijenih Srba recimo samo u Podrinju,nisu njih pobile Osmanlije,već naša braća i komšije,a i one u Srebrenici nisu pobili Rusi već srpski osvetnici.
Dakle svi ovi poput Erdogana,mjesto da nas mire i pomažu da liječimo svoje rane, on na te rane sipa so tuzlansku.
Last edited by ZMIJA on 14.07.2014. 10:53, edited 1 time in total.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Da li Turci dolaze?

Post by grlica »

KAMIKAZA wrote:Grlice kakva je ovo propaganda ? :)
Ima toga još Kami. Nemoj da me brišeš jer našla sam inspiraciju u ovoj temi . Zmijo hvala :D odavno nismo imali svježiju temu :wink:

Spremam se u politiku tj. da povedem Burek stranku u bolje sutra i svjetliju budućnost.
Stoga moram da učim jezik cijele Bosne a ne samo ovaj moj standardni što su me naučili na fakultetu. Nije ni čudo što ne radim kad se ne usavršavam u struci. Ukazala mi se prilika u ovoj novoj pita-stranci :D Imam svega dva člana -te smo trojstvo il trojac al i to je odlično za početak. Bolje nego nula.

I zato počujte braćo i sestre cijele Bosne , Srpske , Hercegovine šta nam vjere nasušne priređuju. Tekst je podug al ga vrijedi pročitati tj. obnoviti mallo boHnjački jezik koji je prepravljeni , nagrđen turcizmima srpski jezik. Sarajevska varijanta hrvatskog standarda :idea:


Muslimanka na Alahovom putu u Bosni

Jos jedna djevojka zeli podijeliti sa nama svoje iskustvo: ‘Sve sto sam znala bilo je igranje i zabava, a u isto vrijeme bila sam se tako jako odaljila od Allaha i namaza. Sjedila bih sa prijateljicama u skoli a svaka od njih bi nam pricala sta je rekla kada je pricala sa svojim mladicem dok bi cijeli govor bio popunjen zlom i sta je radila kada je izasla sama njim, kako joj je uzeo ruku i ostalo… Ja bih, na zalost, slusala ovakve price. Najgore od svega toga je bilo sto je jedna od tih mojih prijateljica meni govorila da se i ja upoznam sa prijateljem njenoga mladica pa je pocela da mi ga opisuje i zamislja kao da je melek a dok je u stvarnosti bio sejtan u insanskom obliku.Pocela sam da razmisljam i razmisljam…Jednoga dana dok sam bila vani sa majkom i sestrom ugledala sam mladice kako ulaze u auto i gledaju u nas. Gledala sam i ja u njih. Nazalost, majka moja je jedna jadnica koja nije bila tu.

Bila je odsutna da bi smogla ljubomorno primjetiti sta se desava samo korak iza nje. Mladic mi je bacio papiric na kojem je napisao svoje ime i broj telefona a ja nisam nista drugo uradila do uzela taj papiric i sacuvala ga. Kada sam se vratila kuci usle smo u sobu moja sestra i ja. Pocele smo otvarati papiric. Pitala sam mladju sestru kako on izgleda. Da li je bijele puti ili tamne. Ona mi je odgovarala a meni je ostalo samo da izadjem iz sobe i uzmem telefon i nazovem tog mladica. Razgovarali smo tada dugo. Privukao me taj mladic na svoje medene rijeci i nazalost, veza se rodila.Ali uvijek kada bih zvala tog mladica nalazila bih telefon zauzet satima. Zeljela sam znati sa kime razgovara. Kada bih ga zvala drugi put i pitala o zauzetosti telefona govorio bi mi kako je razgovarao sa svojim prijateljima.

Pogledajte sablon koliko je bilo moguce meni lagati dok sam ja bila nemarna i vjerovala mu. Tako se to stalno ponavljalo za vrijeme nase veze. Slusala sam dosta losih vijesti o tome mladicu kako on zna puno djevojaka, da je bio bekrija i volio zabave. Kada bih ga pitala o tome govorio bi mi kako je fin a ja sam mu vjerovala jer sam dopustila sebi da se u njega zaljubim. (Pogledajte kako je zabranjena ljubav otrovna). Dok bi ga drugi kudili, ja bih ga branila i smatrala da je to samo proslost, dok sam zamisljala da se udam za njega.

Jednoga dana dok sam pricala sa ovim vukom na telefonu podigao je moj otac slusalicu na drugom telefonu i cuo razgovor. Pozurio je da me upozori, da savjet i saznao je ime tog mladica. Upozorio me da se pazim govoreci: ’Kceri moja, on je poznat po losim osobinama i mnogo stvara probleme.’ Sa svim tim, moji osjecaji su se zaledili i udaljenost od Allaha se dubila, dok bi mi sejtan donosio misli a nefs nagovarao na lose, nastavljajuci vezu govoreci ‘ ne vjeruj im sto govore o njemu, on je tvoj dragi, kako da ga se odreknes, nisu oni u pravu kada zele da te odvoje od njega’. Cula sam takodje da je koristio i pio alkohol a kada sam ga o tome pitala, rekao mi je da je to proslost.Nastavila sam vezu sa tim mladicem koji me je ‘ispunio’ ljubavlju i zenidbom, sve dok nije doslo vrijeme da izadjem sa njim. Pricao bi mi u autu lijepe rijeci ljubavi dok smo bili zajedno a zatim bi poslije isto cinio sa drugom djevojkom. Bio je nevaljao, slusala sam dosta loseg o njemu ali moja dusa (osiljena na Allaha) nije htjela u to vjerovati puneci se nevinim osjecanjima za ljubav i padajuci na medene rijeci. (!)Veza se jacala sve dok moji nisu saznali da sam i dalje sa tim mladicem. Poceli su me prisiljavati na raskid. Otputovao je mladic tada iz straha od mojih. Svi su se sakupili i rekli mi:’ Mi smo te nasavjetovali da je ovaj mladic los a ti nas ne slusas.’ Rekla sam im da me on voli i da ce doci da se ozeni sa mnom, ali, elhamdulillah, moj otac je odbio govoreci ’ ti si moja kcer, nemoguce da te dam tome mladicu. On ce te muciti i ponizavati a zatim ce te ostaviti.’ Mnogo sam se rastuzila na ove rijeci, ali jadna ja, kada nisam slusala ocev savjet vec nasuprot obradovala sam se i rekla :’ On me voli, pa zasto bi dolazio da me prosi?’

Svi su me oni ostavili zatim samu i nisu dosli da me posavjetuju jos. U ovome periodu prekinula se veza medju nama a to je bilo doba kada mi je najzesce trebala pomoc i savjet ali moji su me ostavili i nisu mi upucivali vise savjeta da bi mi dusu preuzimale ideje i misli toga mladica. Takodje i moja majka. Ostavila me kada sam najvise trebala njene savjete i njeznost. Sve dok nije dosao dan kada sam srela lose prijateljice kojima sam ispricala svoju pricu a jedna mi rece:’Ja cu ti pomoci.’Zbilja, ta moja bliska prijateljica bi zvala ovoga mladica, zatim mi dolazila sa vijestima. Davao joj je pisma i slike.

U to doba moji su roditelji bili nemarni o meni i nisu znali sta se sa mnom desava vec su nasuprot povratili povjerenje u mene, iako su mi rekli da ce me pratiti stalno i na svakom mjestu. Taj mladic je iskoristio priliku i poceo mi se prikazivati kao da mi je on izvor ljubavi, njeznosti i paznje, zamjenjujuci mi oca. U ovo vrijeme moj otac je zadobio povjerenje u mene pa me nije vise nista pitao niti pratio…Prijateljica mi je i dalje prenosila vijesti o njemu da bi nakon nekog vremena uspjela da se cujem sa njim preko telefona. Ponovo mi je govorio kako me voli i kako nece zivjeti bez mene. (Ali dok smo bili u prekinutim vezama on je naravno izlazio sa drugim djevojkama.)Cetiri godine je proslo od kako sam se znala sa njim i cesto sam mu govorila:’Dodji i zaprosi me.’ Ali, on je izbjegavao.

Povecavao je njegovu sumnju prema meni, sumnjao u moju cast, ismijavao se mojim roditeljima a ja sam u svojoj nemarnosti sve to trpila. Imala sam dobru prijateljicu, visokog morala, koja mi je govorila:’ To je haram. Ako te voli zasto te grdi i naredjuje ti neposlusnost? Napusti ga! Pokaj se Allahu, On je prima pokajanje.’ Ali, tada je nisam poslusala. Jednoga dana sam naisla na vjersku knjigu o ljubavi i iskustvima par djevojaka koje su se osilile na Allaha i pronasla da ono u cemu sam se nasla, jesu ustvari samo patnja i bol… Odlucila sam da prekinem vezu sa tim vukom, sa tim Iblisom!!!Kada sam ga iznenadila sa vijescu da zelim da ga ostavim, on se izmijenio i od insana koji psuje i proklinje, postala je draga i mila osoba. Obavijestio me da ne moze da me se odrekne niti moze da zivi bez mene. ‘Ti si moj zivot! - glumio je. Zamolio me da ide da me prosi. Odbila sam jako i odlucno. Poceo je da psuje i proklinje. Otkrila sam da je to bolesna osoba. Svakog momenta mijenjao je misljenje. ‘Njena veza sa mladicem bile su joj samo bol i suze. Cetiri godine je provela cekajuci da je zaprosi a on joj se ismijavao sa njenom casti, najmilijima i njenom vjerom u pokajanje:‘

Tada sam shvatila da je to propasnik, za kojeg niko ne zeli da se uda. Odbila sam odlucno da se nasa veza nastavi. Poceo je cas da mi prijeti, cas da mi prica lijepe rijeci u cilju da me pridobije nazad. Bio je uporan da dodje i zaprosi me od moga oca, na sto sam se jako zacudila. Nikako! On je bio osoba koja se osilila na Allaha i cinila mnoge grijehe a sto se mene tice… bila sam jadnica, mislila sam da mi je on sve u zivotu i da cu ga ja moci promijeniti (!). Tjerao me da molim oca da me uda za njega. Cetiri godine nakon gorkog iskustva zatrazila sam da se rastanemo kajuci se Allahu za ono sto sam ucinila a on mi je sada poceo prijetiti i poceo me psovati, govoreci pogrdne rijeci. Plakala sam i molila ga da me ne otkrije, ostavljajuci me na miru, ali mi se poceo ismijavati, sa mnom I sa mojom vjerom. Govorio mi je kako moje pokajanje nema smisla i nece biti primjeljno iako je znao da je Allah, Onaj Koji prima pokajanje. Govorio mi je kako se samo krijem iza vjere.

Napadao me je govoreci da sam se upoznala sa drugim mladicem. Nastavio me je zvati svaki dan i prijetiti.Sve sto sada govorim jeste – elhamdulillah! (prvo ovo moram naučiti ... slomitI grlo od ono njihovo H i L )Hvala Allahu kada se nisam udala za njega! Nakon nekoliko pokusaja sa ovim mladicem i bez uspjeha sjetila sam se ocevih rijeci. Zadrhtala sam i oslonila na Allaha jer je On Jedini u mogucnosti da me sacuva od toga Iblisa i udalji ga od mene. Pocela sam da molim protiv njega na svakom namazu i u mnogim dovama i molim Allaha da mi oprosti i rijesi me njega. On je u mogucnosti da primi moje pokajanje. On je meni Milostiviji od moga oca i od svih ljudi ukupno. I dalje mi, ovaj vuk, prijeti - a nadam se da mi je to iskusenje od Allaha jer Allah iskusava samo strpljive. Svaki namaz molim:’Allahume eini ala zikrike ve sukrike ve husni ibadetik! La ilahe illa ente, subhaneke inni kuntu minezzalimin ve ente erhamurrahimin. Molim Allaha da me sacuva od njegova zla zauvijek... ''

Dragi citatelji, ako ste mislili da se sva losa iskustva zavrsavaju sa par prica, onda ste pogrijesili. Ovakvih prica je nasa stvarnost i prepuna. Zamislite koliko je danas mladih djevojaka koje su pale u stupicu i nisu bile u stanju da se vrate sa zla na koje su, padajuci na medene rijeci, krenule. Molim svaku djevojku koja procita ovu pricu, neka se boji Allaha i neka primi pouku iz ove price. Ipak ova prica ima sretan kraj a molim Allaha da da, svakoj danasnjoj izgubljenoj djevojci, mogucnost da razmisli ko je to ko je stvarno voli i da se uspije sacuvati stupice koja joj se postavlja na svakom uglu danasnjih ulica.

Djevojko citateljko, ako si se mozda (samo kazem mozda) slucajno pronasla u ovoj prici ne ocajavaj. Nije kasno da ispravis gresku nikada. Allah prima pokajanje i On ce te uvijek prihrliti i sacuvati zlih osoba kao sto je to ucinio i sa ovom djevojkom pokajnicom iz ove nase poucne price. Nadam se i od svakog danasnjeg mladica koji voli veze sa djevojkama da se boji Allaha u pogledu zena i da ne pokusava da bude uzrok nistenja mladih zivota i razaranja porodica jer kako god on bude razarao tako ce neko drugi sutra razoriti njegovu porodicu.

Jaki savjet djevojkama koje imaju nedopustenu vezu sa mladicima: neka ih napuste zbog njihova dobra i neka se vrate Allahu koji ce im zasigurno poslati ‘princa na konju’ ali ne onoga vuka mracnih diskoteka, koji im donosi bol - nego muslimana, vjernika, koji ce ginuti za njenu cast a ne ismijavati joj se i nanositi joj bol. Cuvaj se djevojko od vukova ovoga vremena i neka znas da te Allah prati ma gdje bila i sta god cinila! Neka znas da je smrt i Sudnji Dan ispred tebe a ne iza tebe! Neka Allah pomogne svakoj djevojci koja smogne snage da se rijesi prljavih poriva koji se povecavaju kako se povecava nemarnost prema Kur’anu i vjeri: mira i bontona. Neka Allah nadari nase djevojke cvrstinom i izbaci im iz njihovih srca NAIVNOST! Neka im Allah podari da budu bolje i neka pisu casnu historiju! Spomena vrijednu! Uklesanu u knjigu uspjesnih muslimanki koje kada prihvate islam ciste covjecanstvo od zla .
Last edited by grlica on 14.07.2014. 23:29, edited 1 time in total.
imam moćno pero - jezik srpski

Keyser Söze
Posts: 163
Joined: 14.07.2014. 11:41

Re: Da li Turci dolaze?

Post by Keyser Söze »

grlica wrote:1. Stičes Allahovo zadovoljstvo. Pokoravaš se naredbama tvoga Gospodara pokrivajući se i time možes očekivati velike nagrade za uzvrat.

2. Hidžab je Allahova zaštita tvoje prirodne ljepote. Previše si dragocjena da bi se "reklamirala" svakom muškarcu.

3. Hidzab je Allahovo očuvanje tvoje čestitosti.

4. Allah čisti tvoje srce i misao kroz pokrivanje.

5. Allah kroz tvoj Hidžab uljepšava tvoj vanjski i unutarnji izgled. S vana tvoj hidzab reflektira nevinost, čistoću, skromnost, stidljivost, mir, zadovoljstvo i pokornost tvome Gospodaru. Iznutra kultiviraš isto.....

6. Allah kroz tvoj Hidžab daje definiciju tvojoj ženstvenosti. Ti si žena koja poštuje samu sebe. Allah hoće da te drugi poštuju, ali isto tako moraš i samu sebe da poštujes.

7. Allah kroz hidžab uzdiže tvoj ponos. Kada te stran muškarac pogleda, on te poštuje jer vidi da poštujes samu sebe.

8. Allah štiti tvoju čast 100% kroz pokrivanje. Muškarci te ne gledaju, ne prilaze ti i ne razgovaraju sa tobom na senzualan način. Naprotiv, oni te visoko uzdižu i to samo kroz jedan njihov pogled.

9. Allah ti daje visok položaj kroz hidžab. Uzdignuta si a ne ponižena jer si pokrivena a ne gola.

10. Allah demonstrira tvoju jednakost žene muslimanke kroz Hidžab. Tvoj Gospodar ti je dao jednaku vrijednost kao i muškarcu, i daje ti dom predivnih prava i slobode. A ti očitavas zahvalnost ovih unikatnih prava kroz tvoje pokrivanje.

11. Allah definira tvoju ulogu žene muslimanke kroz Hidžab. Ti si ustvari neko sa važnim odgovornostima. Ti si reflekcija aktivne a ne besposlene žene. Pokazuješ svoju direkciju i svoj cilj kroz pokrivanje. Ti si žena koju ljudi shvataju ozbiljno.

12. Allah objašnjava tvoju nezavisnost kroz pokrivanje. Ti daješ čisto do znanja da si pokorna sluga Najvišeg Gospodara. Ne pokoravaš se nikome drugom i ne pratiš ni jedan drugi put. Nisi rob nijednom muškarcu, niti si rob ni jednoj naciji. Ti si slobodna i neovisna od ljudsko -stvorenih sistema.

13. Allah ti daje slobodu kretanja i izražaja kroz pokrivanje. Omogućeno ti je da se krećes i komuniciraš bez straha da će te neko maltretirati. Tvoj hidžab daje ti neobičnu sigurnost.

14. Allah želi, o ženo muslimanko, da te ljudi tretiraju sa ljubaznošću. A upravo hidžab dovodi do toga da se muškarci prema tebi najbolje ponašaju.

15. Allah želi da sačuva tvoju ljepotu samo za jednog muškarca -tvoga muža-.

16. Allah ti pomaže u uživanju uspješnog braka kroz pokrivanje. Zbog toga što rezerviraš svoju ljepotu samo za svoga muža, njegova ljubav prema tebi raste, on te više i više cijeni i poštuje.Tako da tvoj hidžab vodi prema uspješnom i dugotrajnom braku.

17. Allah dovodi do mira i stabiliteta u društvu-kroz tvoj hidžab! Da, ovo je zaista tačno! Muškarci ne dovode društvo u propast kroz ilegalne (vanbracne) veze, jer ih pogled na tebe - zeno muslimanko-smiruje. Kada te pogleda, uškarac se osjeća smireno, a ne kao da je stavljen na kušnju. Znači žena muslimanka koja se pokriva je počasćena, a ne obečašćena, časna, a ne ponižena, oslobođena, a ne zarobljena, čista, a ne uprljana, nezavisna, a ne rob, zaštićena, a ne prepuštena samoj sebi, poštovana, a ne ismijavana, sigurna, a ne nesigurna, pokorna, a ne velika griješnica, zastićeni biser, a ne gledana kao prostitutka.....

Draga sestro muslimanko! Pođi sa nama prema kapijama Dženneta! Ispuni svoje obaveze prema Allahu, obuci svoj ukras-svoj hidžab, i požuri prema Džennetu radeći samo dobro. Dosad se sigurno slažes da pokrivanje sadrži puno beneficija -mora biti- jer Allah nam naređuje samo ono što je dobro.... i vjeruj mi sestro, dobro je pokoravati se tvome Gospodaru.......

:smt005 :smt005 zmijo , ne huli :lol: ne daj nam Bože Osmanlija al ovih naših Bošnjačkih tzv. zadojenih :x
Malo vise postovanja prema drugima nikad nije na odmet. Nakon svega, razlike i nisu tako velike.
Image
Velikodusno rodjace, raspolagati tudjom mukom, nije mala zajebancija

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Da li Turci dolaze?

Post by grlica »

Ove naše što si okačio ne udavaju se i ne rađaju djecu :D
A vaše moraju da se zamotaju da bi se udale na Alahovom putu. I sama sam se zamislila da li se to ismijavam vašim pravilima?!
Shvatila sam jedno ; što je Srbin veći pacifista to je onaj " zadojeni " veći nacionalista :) Eureka.
Poštujem ja tuđe a svoje volim ... al hoću da provirim na Alahov put ne bi li shvatila ŠTA VAM JE VIŠE? I Kakva je to vjera --vi o nama znate mnogo a mi o vama ne znamo ništa.
Mi iz Burek stranke želimo da se upoznajemo i zbližavamo --a ne da se mrzimo i da me zovu nevjernikom . Nije doba Osmanlije već 21. vijek.
POozzz i nek si nam se malo javio da proćaskamo :wink: :smt006
imam moćno pero - jezik srpski

Keyser Söze
Posts: 163
Joined: 14.07.2014. 11:41

Re: Da li Turci dolaze?

Post by Keyser Söze »

Poenta je da takva generalizovanja koja vi radite u vasem postu jesu zlonamjerna. Isto kao i pismo u drugom postu, jer bi ono trebalo da predstavlja sve a ne samo onu koja je pismo napisala. U mom svijetu tolerancija podrazumijeva postovanje drugog bez omalovazavanja. Takvu kulturu dijaloga treba njegovati, samo klimoglavi ne obogacuju. U svakom slucaju, hvala na dobrodoslici.
Velikodusno rodjace, raspolagati tudjom mukom, nije mala zajebancija

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Da li Turci dolaze?

Post by grlica »

Nisu to nikakva generalizovanja --to je Alahov put :P Našla sam čak pismo čitateljke koja se žali nekom internet hodži il muftiji kako joj roditelji ne daju hidžab.Priča , kako je brat doveo zamotanu snahu te je i ona poželila da se pokrije. Radi se o adolescentu (nije bilo teško pretpostaviti). Znaš šta joj taj internet hodža savjetuje ; da ode u policiju , prijavi roditelje i da se preseli kod brata. Da ne duljim...
Sto se tiče "svijeta tolerancije" učinilo mi se od tvog posta kao da čitam svoj :wink: :D
Kako ćemo graditi taj svijet pored ovakvih riječ: agresor , srpski zločinci , srpski četnički agresor , ratni zločinac (svaki moj je zločinac a vaš svetac sa Alahovog puta ) , genocid ....
Ja sam svakako za bolji svijet :D zato sam i osnovala Burek stranku -- u kojoj prvo moramo da naučimo kako ćemo se ophoditi jedni prema drugima.
Da naučimo pričati bez GOVORA MRŽNJE :)
ps ja kao lider B. stranke moram da poznajem ovu boHnjačku varijantu srpskoga jezika . Ne traži zlo u mojim tekstovima jer ti tekstovi mi služe samo za jedno : --DA UČIM 8) :D
Da naučim i spoznam taj vaš svijet ne bi li vas što bolje uspjela shvatiti :)
imam moćno pero - jezik srpski

Keyser Söze
Posts: 163
Joined: 14.07.2014. 11:41

Re: Da li Turci dolaze?

Post by Keyser Söze »

Kao prvo, moji stavovi su samo moji. Ako mislite da cu ja sa neke optuzenicke klupe odgovarati na sve vase optuzbe u ime svih "mojih", u tome necu ucestvovati. Ja sam otac, suprug, radnik, sportista, komsija i mnogo toga drugog osim sto sam Bosnjak i musliman. Cinjenica je da postoji mnogo razlicitih shvatanja o mnogim stvarima, ali suzivot ne mora da znaci da moramo isto misliti, sve dok postujemo misljenje onog drugog. Vi ste meni odmah naljepili masu etiketa jer vam je tako mene lakse svrstati u "moju" kutiju. Odmah da kazem, iza nekih od tih etiketa stojim, iza nekih kategoricno ne, ali napadajte me zbog njih tek kad ih zaista "ispalim"!
Da se vratimo temi, ne dao Bog da bilo ko izvana bilo koga brani! Izjava je svejedno demantovana, i sav ovaj spin nakon toga je za predizborne potrebe.
Svako dobro!
Velikodusno rodjace, raspolagati tudjom mukom, nije mala zajebancija

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Da li Turci dolaze?

Post by grlica »

Moji stavovi su samo moji :D
Zašto spominješ optuženičku klupu ?! Zna se ko je na njoj :smt002 :smt001
Suživot znači da moramo tražiti sve što nam je zajedničko (slovensko porijeklo , slične običaje i zajednički jezi) držati se toga a ne busati se u prsa . Ja sam Srbin Ja sam Bošnjak
Ti si za mene bosanski musliman , a ja bosanska Srpkinja. Ja imam veliko slovo jer sam stara vijekovima a ne znam kako se čovjek osjeća kad je stariji od sopstvene nacije ? Nemoj se uvrijediti ali to je jedini odgovor koji želim čuti od naših muslimana koji se nazivaju Bošnjacima :P
Što se mene tiče zovi se i Eskim a ne Bošnjak tj. nazivaj se kako hoćeš al nemoj prvog komšiju smatrati za glavnog šejtana , nevjernika il šta već.
Stvari su jednostavne istorijski: NAMA DRŽAVA VAMA NACIJA sve dobijeno proljevajući krv :(

Moja stranka postoji samo da se makar jedan vijek ne prolije krv u Bosni . Toliko mogu učiniti za svoje potomstvo.

I tebi želim sve najbolje ne moraš ni odgovarati na ono složeno pitanje da ne ispadne da te omalovažavm , moja parola : samo iskrenim dijalogom možemo sačuvati mir ! Nek ti je nazdravlje mjesec Ramazana :) :smt006
Last edited by grlica on 14.07.2014. 14:02, edited 1 time in total.
imam moćno pero - jezik srpski

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Da li Turci dolaze?

Post by grlica »

...i da budemo sretni što imamo tu rijeku Bosnu po kojoj je zemlja dobila ime, koje svijetu ujedno služi kao zajednički imenitelj svih gluposti i podjela tri najveće religije svijeta.
RELIGIJE I NACIJE u BOSNI --đavolja posla :evil:
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Da li Turci dolaze?

Post by KAMIKAZA »

Turciiii mrs u tursku ,etooooo otjerali smo ih ,nema ih vise.... :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

Keyser Söze
Posts: 163
Joined: 14.07.2014. 11:41

Re: Da li Turci dolaze?

Post by Keyser Söze »

Kao sto rekoh, oko mnogo stvari se necemo sloziti! Ako mislite da je pokazivanje postovanja prema drugima tako da im vi odredjujete ko su, sta su i koliko stari, te da oni govore ono sto vi jedino zelite cuti, onda se bojim da tu nema prostora za dijalog. U sustini je to nebitno. Bio ja Bosnjak, Eskim, ili M(m)usliman, Turcin, za vas ili za sebe, ta cinjenica me ne cini ni boljim ni losijim od vas, zato se nadam da mozemo diskutovati to sto napisem a ne ko sam i sta sam ja ili vi. Ako me pripadnost ili nepripadnost apriori diskredituje, onda ignorisite moje priloge, vjerovatno necu biti dugotrajan ovdje!
Velikodusno rodjace, raspolagati tudjom mukom, nije mala zajebancija

User avatar
VJESTICA
Posts: 466
Joined: 05.02.2012. 14:51

Re: Da li Turci dolaze?

Post by VJESTICA »

Keyser Söze wrote:Poenta je da takva generalizovanja koja vi radite u vasem postu jesu zlonamjerna. Isto kao i pismo u drugom postu, jer bi ono trebalo da predstavlja sve a ne samo onu koja je pismo napisala. U mom svijetu tolerancija podrazumijeva postovanje drugog bez omalovazavanja. Takvu kulturu dijaloga treba njegovati, samo klimoglavi ne obogacuju. U svakom slucaju, hvala na dobrodoslici.
Negdje naletih na natpis koji jedan musliman nosi na majici,a koji glasi:"BOSNA BOSNJAK ISLAM".
Bosna je rijeka pored koje sam odrasla,protice ispod moje vikendice(doduse srusile su je komsije)i po kojoj je moja drzava u kojoj sam rodjena dobila ime.Sad te pitam odkud pravo ijednom muslimani da svojata tu moju drzavu i da mene tjera iz nje???Bosnjak...Smatras li ti mozda da sam ja Bosnjak?Ako ne onda mi reci za sta me smatras?Islam...U ime islama mnogi pozivaju na istrebljenje "srpske bagre".Imas brate komentare na klix.ba pa pogledaj sta nase komsije muslimani misle o nama Srbima.Ja citam svako jutro,uz kafu,i sve vise sam,zahvaljujuci tim komentarima,sigurna da mi nikad ne treba da se mijesamo ni u kom smislu.
"ne izazivaj zmiju ako nemas namjeru i moc da joj odsijeces glavu"

Keyser Söze
Posts: 163
Joined: 14.07.2014. 11:41

Re: Da li Turci dolaze?

Post by Keyser Söze »

VJESTICA wrote: Negdje naletih na natpis koji jedan musliman nosi na majici,a koji glasi:"BOSNA BOSNJAK ISLAM".
Bosna je rijeka pored koje sam odrasla,protice ispod moje vikendice(doduse srusile su je komsije)i po kojoj je moja drzava u kojoj sam rodjena dobila ime.Sad te pitam odkud pravo ijednom muslimani da svojata tu moju drzavu i da mene tjera iz nje???Bosnjak...Smatras li ti mozda da sam ja Bosnjak?Ako ne onda mi reci za sta me smatras?Islam...U ime islama mnogi pozivaju na istrebljenje "srpske bagre".Imas brate komentare na klix.ba pa pogledaj sta nase komsije muslimani misle o nama Srbima.Ja citam svako jutro,uz kafu,i sve vise sam,zahvaljujuci tim komentarima,sigurna da mi nikad ne treba da se mijesamo ni u kom smislu.
Rekoh vec da necu odgovarati na generalne optuzbe ali evo:
Zasto bih ja odgovarao na to sta jedan musliman ima na majici. Garantovano postoje i oni koji imaju Srbija/Srpska Srbin Pravoslavlje, trebam li ja vas za to pitati?
Niko nema pravo da svojata bilo sta, osim onoga sto ima papire 1/1!
Vi ste za mene clan ovog foruma, i mitolosko bice sudeci po nadimku. Nizasta vise vas ne smatram. Vi ste to sto vi meni kazete!
Niti vjerujem u, niti zelim bilo cije istrebljenje. Nista nije vrijedno jedne majcine suze!
Za komentare vjerujem, i ne samo na klixu. Da sam takav, bio bih tamo ili na Nezavisnim!
Mjesanje ili nemijesanje, to ostavljam za neke normalne odnose svaka dva covjeka. Mi se trebamo nauciti postovati onog drugog, a ne ili bratstvo i jedinstvo, ili rat. Kao da ne postoje drugi oblici suzivota.
Velikodusno rodjace, raspolagati tudjom mukom, nije mala zajebancija

Locked