Хуманитарна помоћ за угрожене од полава

Pamtim to kao da je bilo danas...
User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Хуманитарна помоћ за угрожене од полава

Post by vrsta8472 »



Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Хуманитарна помоћ за угрожене од полава

Post by vrsta8472 »

Image

Image

Image

Image

Image
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

nenad 10
Posts: 456
Joined: 01.04.2011. 11:23

Re: Хуманитарна помоћ за угрожене од полава

Post by nenad 10 »

Da li se prikuplja i djecija gardaroba?Imam gardarobe Ocuvane i zeli bi da se djeci pomogne koliko se moze.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Хуманитарна помоћ за угрожене од полава

Post by vrsta8472 »

Image

Image

Image
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
NemanjA
Posts: 270
Joined: 04.04.2007. 13:12

Re: Хуманитарна помоћ за угрожене од полава

Post by NemanjA »

Image

Image

Image

Image

Doboju hvala Bogu stalno pristize pomoc, dok smo mi istovrali kamion i kombije odmah poslje su stigla jos 3 kamiona, ljudi pokazuju svoju humanu stranu sa svih strana.
Mess with the best die like the rest.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Хуманитарна помоћ за угрожене од полава

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Хуманитарна помоћ за угрожене од полава

Post by vrsta8472 »

Топли оброци за Добојлије из џиновског казана

Image

Прњавор - Из Општинске туристичке организације Прњавор најавили су да ће од данас у Добоју бити у функцији и огроман казан капацитета 4.000 литара, у којем ће се у августу припремати рибља чорба за Гинисову књигу рекорда.

У овом казану у Добоју ће се све док то буде потребно припремати бесплатни оброци. Са прњаворског подручја током викенда испоручено је неколико камиона помоћи становницима Добоја. У граду су отворена три пункта на којима Прњаворчани, уз веома добар одзив, предају храну и хигијенске потрепштине угроженом становништву Добоја.

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Хуманитарна помоћ за угрожене од полава

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
VJESTICA
Posts: 466
Joined: 05.02.2012. 14:51

Re: Хуманитарна помоћ за угрожене од полава

Post by VJESTICA »

Toliko slika i izvjestaja iz Doboja,ali gdje su slike gdje se vidi da se sve sto stize u Doboj,zaista i daje tim jadnim ljudima?


Marija Djuranovic
OVO SAM UPRAVO DOBILA POUZDANO IZ DOBOJA..MOLIMO VAS SIRITE DALJE OVO SE MORA SPRIJECITI :
Mare, vidim da dolazi pomoc i iz Austije. Ne znam da li si upucena, ali u Doboju su ljudi gladni i zedni. Enormne kolicine hrane i vode su dosle u Doboj, ali ih niko ne dobija. Dele nesto malo u centu grada, ostalo prodaju. Mama kaze da nije dobila ni flasu vode, a potopljena nam je kuca. Znam da nemas ti tu moc da usmeravas hranu, vodu, novac...ali vidim da si se angazovala i da dajes sve od sebe. Apeluj svojim prijateljima, poznanicima, da ne salju toliku pomoc, jer to niko ne dobija. I ako dobije, to je nesto minimalno (flasa vode i narezak). Ovo ti pisem pouzdano, jer sam se sa mamom i komsijama cula. Cela ulica moja je bila pod vodom. Niko nista nije dobio. Kazu da su trazili namirnice, ali da nisu dobili nista. Cujem da nije bolja situacija ni u ostalim delovima grada. Zalosno je da su se ljudi iz svih zemalja toliko potrudili, a da to neko tako lako zloupotrebljava i niko im nista ne moze.
"ne izazivaj zmiju ako nemas namjeru i moc da joj odsijeces glavu"

User avatar
CHEJK
Posts: 238
Joined: 13.07.2013. 21:56

Re: Хуманитарна помоћ за угрожене од полава

Post by CHEJK »

VJESTICA wrote:Toliko slika i izvjestaja iz Doboja,ali gdje su slike gdje se vidi da se sve sto stize u Doboj,zaista i daje tim jadnim ljudima?


Marija Djuranovic
OVO SAM UPRAVO DOBILA POUZDANO IZ DOBOJA..MOLIMO VAS SIRITE DALJE OVO SE MORA SPRIJECITI :
Mare, vidim da dolazi pomoc i iz Austije. Ne znam da li si upucena, ali u Doboju su ljudi gladni i zedni. Enormne kolicine hrane i vode su dosle u Doboj, ali ih niko ne dobija. Dele nesto malo u centu grada, ostalo prodaju. Mama kaze da nije dobila ni flasu vode, a potopljena nam je kuca. Znam da nemas ti tu moc da usmeravas hranu, vodu, novac...ali vidim da si se angazovala i da dajes sve od sebe. Apeluj svojim prijateljima, poznanicima, da ne salju toliku pomoc, jer to niko ne dobija. I ako dobije, to je nesto minimalno (flasa vode i narezak). Ovo ti pisem pouzdano, jer sam se sa mamom i komsijama cula. Cela ulica moja je bila pod vodom. Niko nista nije dobio. Kazu da su trazili namirnice, ali da nisu dobili nista. Cujem da nije bolja situacija ni u ostalim delovima grada. Zalosno je da su se ljudi iz svih zemalja toliko potrudili, a da to neko tako lako zloupotrebljava i niko im nista ne moze.
VJEŠTICE I JA ČITAM I NE VJERUJEM. :( GLEDAM NA FEJSBUKU RAZNE KOMENTARE A OD KADA SU NEKI DIJELOVI DOBOJA DOBILI STRUJU, MAHOM SE DOBOJLIJE ŽALE. Ne vjerujem da ljudi lažu ko bi u ovakvoj situaciji kada je izgubio sve gubio vrijeme tražeći pomoć putem fejsbuka a pomoć stiže sa svih strana.
Cijeni riječi. Svaka od njih može biti tvoja posljednja.

nenad 10
Posts: 456
Joined: 01.04.2011. 11:23

Re: Хуманитарна помоћ за угрожене од полава

Post by nenad 10 »

https://www.facebook.com/photo.php?v=79 ... heater.Ovo je snimak iz Doboja ljudi iz Strbaca su odvezli pomoc i podijelili ljudima direktno

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Хуманитарна помоћ за угрожене од полава

Post by KAMIKAZA »

Treba metak u celo onom ko pokusa sada od ovakvih da ukrade. :?
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
VJESTICA
Posts: 466
Joined: 05.02.2012. 14:51

Re: Хуманитарна помоћ за угрожене од полава

Post by VJESTICA »

Pomoc bi trebalo odvoziti u manjim vozila,i davati direktno!Znam da se kamioni upucuju u kasarnu a iz kasarne ko zna koliko se i dali se uopste ista daje tom narodu.Nadala sam se, i bila bih srecna da sam jutros na forumu zatekla vase postove u kojim me blatite i kritikujete,jer to sto sam napisala nije istina, i sve sto stigne se prosljedjuje narodu...Juce su Ognjen i Nebojsa Jugovic odvezli pomoc u manjem vozilu i dijelili ljudima direktno,sad vidim zasto su tako uradili.Kamikaza kazes:"metak u celo..."?Za vrijeme rata licno sam vidjela magacine vladike zvornicko-tuzlanskog vasilija,koji su bili puni slatkisa i odjece a koji se nisu nikome nikad podijelili.Kad sam ovde prokomentarisala da takve treba ubiti,dobila sam odgovor da sam luda :(
"ne izazivaj zmiju ako nemas namjeru i moc da joj odsijeces glavu"

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Хуманитарна помоћ за угрожене од полава

Post by svraka »

Добровољци из Прњавора су јуче одрадили одличан посао у Добоју. Организовано и дисциплиновано. Сви можемо бити поносни на те младе људе. Њих отприлике 80 било је подијељено у групе по десет. Свака група је имала свог вођу и конкретан задатак, које су одлично одрадили. Јутрос су отишли поново. Некима је требао одмор, неки су били објективно спријечени да и данас иду, и замијењени су новим момцима који су се ставили на располагање. Поред добре воље, неопходна је и добра организација. Имамо обадвоје, и вољу и организацију. Посла има још много.

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Re: Хуманитарна помоћ за угрожене од полава

Post by murgo »

Vjestice, u pravu si! Trebalo bi svima, koji se na racun bijede bogate, dati metak u celo! Nisam pobornik sile niti sam kada nekog ubio, ali bih imao hrabrosti da im taj metak darujem!
Zbog takvih mahinacja, ja ne doniram NISTA na ovaj nacin, ali pomazem DIREKTNO!
nema zabave bez zena i rakije

User avatar
schwabo No1
Posts: 658
Joined: 25.05.2009. 15:06

Re: Хуманитарна помоћ за угрожене од полава

Post by schwabo No1 »

Стихија никада није донијела ништа добро. Ширење лажних, непровјерених информација само доприноси стварању панике и стихијском понашању. Тако се мути вода, а лопови лове у мутно.

Једини исправан начин дјеловања је преко надлежних институција: кризних штабова, цивилне заштите, организације Црвеног крста и других званичних институција. Свако дјеловање, макар и у најбољој намјери, мимо тога може се сматрати деструктивним и подвести под сумњу жеље за личним интересима. У тренутку када се налазимо у веома тешкој ситуацији, када нам је помоћ најпотребнија, свако дјеловање мимо институција може се сматрати опструкцијом.

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Хуманитарна помоћ за угрожене од полава

Post by svraka »

Да! Сваку твоју ријеч потписујем! 051/660-853! Све врсте помоћи су добродошле, али ако желимо да имају ефекта, број сам написао!


grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Хуманитарна помоћ за угрожене од полава

Post by grlica »

svaka čast Prnjavorčani , posebno za to što odoste u "drugu državu" :wink: :D
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Хуманитарна помоћ за угрожене од полава

Post by vrsta8472 »

Ипак неће ићи у казан у Маглај, јер не може да прође испод неког надвожњака па ће зато у Бијељину. Али тамо, за викенд требао би бити у Маглају
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Хуманитарна помоћ за угрожене од полава

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Хуманитарна помоћ за угрожене од полава

Post by KAMIKAZA »

vrsta8472 wrote:Ипак неће ићи у казан у Маглај, јер не може да прође испод неког надвожњака па ће зато у Бијељину. Али тамо, за викенд требао би бити у Маглају
Hoce li taj nadvoznjak do vikenda da poraste ?
Opet politika,ovi jadnici u Maglaju su stradali gore od Bjeljine i blizi su tu ali eto toliko o jedinstvu kako ti rece na drugoj temi. :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

Radovan RSK
Posts: 71
Joined: 16.07.2011. 17:15
Location: localhost
Contact:

Хуманитарна помоћ за угрожене од полава

Post by Radovan RSK »



Svaka čast ovom novinaru! Tačno me oduševio..

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Хуманитарна помоћ за угрожене од полава

Post by vrsta8472 »

KAMIKAZA wrote: Hoce li taj nadvoznjak do vikenda da poraste ?
Неће порасти, већ ће се направити нека заобилазница јер сада ни већи камиони не могу да уђу у Маглај. Имам дојаву из "прве руке" :smt002
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Хуманитарна помоћ за угрожене од полава

Post by vrsta8472 »

Image

Вртић у Добоју
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Locked