Хуманитарна помоћ за угрожене од полава

Pamtim to kao da je bilo danas...
User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Хуманитарна помоћ за угрожене од полава

Post by vrsta8472 »

Сви смо свједоци, да су штете од поплава огромне. Многим људима је потребна помоћ. Мислим да би се сви требали организовати да помогнемо свима којима је помоћ потребна, а знамо да у нашем граду увијек има људи који су спремни да помогну.

Шта мислите да покренемо хуманитарну акцију?
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
schwabo No1
Posts: 658
Joined: 25.05.2009. 15:06

Re: Хуманитарна помоћ за угрожене од полава

Post by schwabo No1 »

Црвени крст Републике Српске организује прикупљање помоћи у храни, одјећи и хигијенским потрепштинама. Свако ко донесе двије конзерве и дјечије пелене је учинио добро дјело. Не скупљајте више новац који ће се на крају злоупотријебити.
http://crvenikrstrs.org/crvenikrst/inde ... e&Itemid=1

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Хуманитарна помоћ за угрожене од полава

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Хуманитарна помоћ за угрожене од полава

Post by vrsta8472 »

Данас смо одржали састанак у Дому културе, и ту је присуствовало 50 волонтера. На састанку је присуствовао и начелник Гатарић, који нас је све поздравио и захвалио што смо се ставили на располагање цивилној заштити. Да не дужим превише. Помоћ ће се скупљати на двије локације. У Туристичкој организацији (Борачка зграда) и Светосавском дому код цркве Св. Великомученика Георгија. А ко хоће да иде у Добој и помогне чићшењу града треба да се јави на број 660-853 (број је доступан 24 сата) и да остави своје име и презиме (само старији од 22 године, тако смо се договорили на проширеном састанку Штаба цивилне заштите). Биће организован превоз, кабанице и чизме. За сада се паре не сакупљају већ само готови артикли. Флаширана вода, конзервирана храна, хигијенски артикли и одјећа. Почетком следеће седмице, биће на располагању девизни рачун за уплате из иностранства, за помоћ настрадалима од поплавама. За све остале информације назвати број Цивилне заштите Прњавор 660-853, који је на располагању 24 сата.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
NemanjA
Posts: 270
Joined: 04.04.2007. 13:12

Re: Хуманитарна помоћ за угрожене од полава

Post by NemanjA »

Takodje pomoc moze da se dostavi u prostorije Crvenog krsta.
Mess with the best die like the rest.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Хуманитарна помоћ за угрожене од полава

Post by vrsta8472 »

Image

Објавјештавамо све заинтересоване Прњаворчане, који могу и желе да помогну угроженим становницима Добоја, да помоћ у храни, води, одјећи, ћебадима и хигијенским потрепштинама, могу донијети у Светосавски дом код Храма Светог великомученика Геогрија и у просторије Туристичке организације Прњавора, смјештене у борачкој згради на магистралном путу.

Сви они који желе да се придруже волонтерима, који ће организовано ићи у Добој како би помогли у чишћењу града и санирању посљедица катастрофалних поплава, могу да се пријаве на број телефона 051/660-853.

Пријавити се могу само старији од 22 године.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Mraka
Posts: 108
Joined: 19.09.2007. 18:52
Location: Prnjavor

Re: Хуманитарна помоћ за угрожене од полава

Post by Mraka »

Vrsta dobio sam maloprije informaciju da se neće ići za Doboj. Dali je istina ili ne?

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Хуманитарна помоћ за угрожене од полава

Post by vrsta8472 »

Не знам ништа. О томе одлучује Штаб цивилне заштите
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
NemanjA
Posts: 270
Joined: 04.04.2007. 13:12

Re: Хуманитарна помоћ за угрожене од полава

Post by NemanjA »

Spiskovi volontera su u stabu civilne zastite sa brojevima telefona, nacelnik je sada u Doboju i ako Dobojski krizni stab pozove, mi idemo. Jer ipak moraju se procedure ispostovati ne mozemo samo tako otici tamo. Do tada smo u stanju pripravnosti. Bice i ovdje obavjestenje ako se bude islo i ako bude potrebe za jos ljudi mimo tih spiskova.
Last edited by NemanjA on 17.05.2014. 20:51, edited 1 time in total.
Mess with the best die like the rest.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Хуманитарна помоћ за угрожене од полава

Post by vrsta8472 »

Нажалост у Добоју има доста мртвих, сада полиција претражује град и док се то не заврши нема ништа од одласка. Немања, знаш ли колико се људи до сада пријавило?
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
NemanjA
Posts: 270
Joined: 04.04.2007. 13:12

Re: Хуманитарна помоћ за угрожене од полава

Post by NemanjA »

Oko 50-60 ljudi.
Mess with the best die like the rest.

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Хуманитарна помоћ за угрожене од полава

Post by aquarius »

Image
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

Lasse
Posts: 193
Joined: 17.07.2011. 14:57

Re: Хуманитарна помоћ за угрожене од полава

Post by Lasse »

Studentski Parlament Banja Luka
43 секунде
Sutra će se više od 100 studenata banjalučkog univerziteta organizovano, autobusima i kombijima, uputiti u Doboj da pruže pomoć tamošnjem stanovništvu! Studentska brigada!

Не видим зашто се и ми волонтери из Цивилне заштите сутра не бисмо могли упутити у Добој, ако је помоћ тамошњем становништву потребна, а очигледно је да јесте.

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Хуманитарна помоћ за угрожене од полава

Post by grlica »

Imate vi poplavljenih i nesrećnih i u Prnjavoru , pa se zadajte . Šta ste se natakli da odma idete u Doboj , fali Batku senzacija , da nas obasipa fotografijama ljudske nesreće ovde. O moj Bože spasi nas ovakvih humanitaraca.
imam moćno pero - jezik srpski

Lasse
Posts: 193
Joined: 17.07.2011. 14:57

Re: Хуманитарна помоћ за угрожене од полава

Post by Lasse »

Апсолутно непотребан коментар, грлице. Информиши се о стању у Добоју, погледај на шта личи град, и упореди га са овим што имамо у Прњавору, па ћеш видјети колико ти је зао и бесмислен коментар.

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Хуманитарна помоћ за угрожене од полава

Post by grlica »

U prnjavorskim poplavljenim selima su većinom starija lica i vjerujem da bi im dobro došla pomoć oko čišćenja. Pitam se kako će one dvije bake u Kulašima (jedna je invalid) očistiti dvorište i kuću. Što se tiče Doboja, nažalost , tamo će biti posla tokom cijele godine i sigurno će im svaka pomoć biti dobrodošla ali sad nije trenutak . Moja poruka je da ne treba trčati pred rudu , da ima mnogo unesrećenih u Prnjavoru i da nije nikakav grijeh (prema Doboju) , najprije njima pomoći.
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
Mraka
Posts: 108
Joined: 19.09.2007. 18:52
Location: Prnjavor

Re: Хуманитарна помоћ за угрожене од полава

Post by Mraka »

grlica wrote:U prnjavorskim poplavljenim selima su većinom starija lica i vjerujem da bi im dobro došla pomoć oko čišćenja. Pitam se kako će one dvije bake u Kulašima (jedna je invalid) očistiti dvorište i kuću. Što se tiče Doboja, nažalost , tamo će biti posla tokom cijele godine i sigurno će im svaka pomoć biti dobrodošla ali sad nije trenutak . Moja poruka je da ne treba trčati pred rudu , da ima mnogo unesrećenih u Prnjavoru i da nije nikakav grijeh (prema Doboju) , najprije njima pomoći.
Grlice koliko ima porodica u Prnjavoru koja su ostala bez krova nad glavom a koliko u Doboju ,koliko je porodica u Prnjavoru koja su izgubila nekog u ovim poplavama a koliko ih je u Doboju,koliko je ljudi u Prnjavoru ostalo bez parčeta hljeba a koliko u Doboju,koliko je djece koja su gladna u Prnjavoru a koliko u Doboju.... Uostalom nas ide 34-40 ljudi za Doboj a vama kojima nije toliko stalo organizuj te se.

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Хуманитарна помоћ за угрожене од полава

Post by grlica »

Biće dobra vijest kad se krene za Doboj , to će značiti da je policija završila svoj posao :( Razumijem šta pričaš , ali do tada zar nije red da se obiđu prnjavorska sela. Ja ovde nemam K3 , možda je to već i učinjeno . Ovde na forumu ne vidim nikakve izvještaje kakvo je stanje u poplavljenim selima oko Prnjavora.
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Хуманитарна помоћ за угрожене од полава

Post by svraka »

SVE VRSTE POMOCI TREBA DA IDU PREKO KRIZNOG STABA. TELEFON JE 051/660-853. KOORDINACIJA JE NEOPHODNA. KO ZELI DA POMOGNE NEKA SE STAVI NA RASPOLAGANJE KRIZNOM STABU. KRIZNI STAB CE ZVATI PO POTREBI SVE KOJI ZELE POMOCI. JAVITE SE NA OBJAVLJENI BROJ I CEKAJTE POZIV!!! ANGAZOVANI LJUDI NA TERENU TREBACE SMJENU DA SE ODMORE. SVI CE IMATI PRILIKU DA POMOGNU. NEORGANIZOVANOST I PORED NAJBOLJE NAMJERE MOZE DONIJETI KONTRA EFEKAT.

SVI KOJI ZELE POMOCI NA BILO KOJI NACIN NEKA SE JAVE NA TEL. 051/660-853!!!

User avatar
svjedok.saradnik32
Posts: 1473
Joined: 02.03.2012. 08:27

Re: Хуманитарна помоћ за угрожене од полава

Post by svjedok.saradnik32 »

У протеклих 24 часа сам примио безброј позива од људи који желе да помогну, начелник и кризни штаб су јуче направили координаију са градоначелником Добоја и њиховим кризним штабом, закључено је да се не улази у Добој док Епидемиолошка служба не очисти и обиђе град од жртава и животињских лешева. Мислим да би било то сулудо направити такав потез гдје би жртвовали своје људе, шта смо онда направили. Људи молим вас стрпите се помоћ ће требати даима-мјесецима сви ће те имати прилику да се покажете немојте да правити проблем тамо гдје га нема.
Прије него што пустиш језик у погон, провјери да ли ти је мозак укључен..

User avatar
VJESTICA
Posts: 466
Joined: 05.02.2012. 14:51

Re: Хуманитарна помоћ за угрожене од полава

Post by VJESTICA »

Upravo procitah molbu djevojke na fb.grlice u pravu si,samo slika je slika meni bi bila senzacija kad bi vidjela vrstu i na slici u Popovicima,recimo,na kojoj pomaze starima i nemocnima,koji nisu u stanju da sami sebi pomognu...


Nikolina Petrović
Da li je neko sa opštine Prnjavor posjetio sela Prisoje i Popoviće i ponudio pomoć??? Sela su odsječena, ljudi nemaju kuda.
Porušena su 2, 3 mosta, putevi su odnijeti, pruga je porušena, a niko da se upita da li ti ljudi imaju potrebnu pomoć, hranu, vodu, da li neko treba doktoru?!
Hajmo SHARE da pomognemo i tim ljudima. Tuga
"ne izazivaj zmiju ako nemas namjeru i moc da joj odsijeces glavu"

User avatar
svjedok.saradnik32
Posts: 1473
Joined: 02.03.2012. 08:27

Re: Хуманитарна помоћ за угрожене од полава

Post by svjedok.saradnik32 »

Управо сам се чуо са људима из Присоја и Поповића , путна комуникација не постоји између та два села али до Присоја се може доћи преко Равног брда и преко Горњих Вијачана а до Поповића уобичајном дионицом преко Кулаша. Стање у тим селима је стабилно нема повријеђених то су брдска села и комшије су прискочиле једне другима у помоћ, у наредном периоду предстоји страх од ерозије земљишта.
Прије него што пустиш језик у погон, провјери да ли ти је мозак укључен..

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Хуманитарна помоћ за угрожене од полава

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Хуманитарна помоћ за угрожене од полава

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Хуманитарна помоћ за угрожене од полава

Post by regeman »

u Sv.domu kaze da se vise higijenskih stvari donosi, nego odjece i garderobe..ono, treba svega ali ovo je veci prioritete..nije smijesno ali ljudi po Doboju traze cigare..ko hoce nek i to odnese tamo.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

Locked