Хуманитарна помоћ за угрожене од полава

Pamtim to kao da je bilo danas...
User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Хуманитарна помоћ за угрожене од полава

Post by vrsta8472 »

Image
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Хуманитарна помоћ за угрожене од полава

Post by grlica »

Uz Bosnu niz Bosnu...
Tako prođe život ovaj , bolje rečeno prolazi. Zna li iko ima li još jedna zemlja na svijetu koja nosi ime po rijeci , kroz koju je bilo tako teško probit put --kroz njeno srce i kraj njene aorte. Srce su njena brda iznad plahovite i mutne vode ,malo plodne zemlje uz obalu , u dvije veće kotline gradovi : Zenica , Doboj i Šamac .
Toliki je njen tok, od Sarajeva pa do Save -- tolika je zemlja Bosna. Sve dalje od rijeke Bosne nepravedno zovu Bosnom -a nije ! To je Krajina .
Ima Visoka Krajina ali i ova Miletova ; od Usore kraj Save međom uz Gradišku ,Banjaluka sa banajlučkom kotlinom , najpitomiji Vrbas :wink:
...
I Bosna iz Modriče spada pod Miletovu hijerarhiju. Tolika je i Krajina s Posavinom . RS je zapravo pola Posavine , pola (srpske) Bosne , većina Krajine i malo manje Hercegovine.
FBiH isto tako , il u prevodu ove naše rijeke su pravo multinacionalne i trokonfesionalne ; prolaze kraj sva tri tabora ili ti religije. Jednostvano Donja Paklenica , MAglaj , Žepče :wink:
Vratiće nas Bosna na pravi put ... onako ko što smo i izgubili niti , sad nas miri sad nas zavađa ... vile (sad bi bio zgodan Vukov Rječnik) ..

Poharala je svoje obale ,satrala svoje ljepote ,razgolitila se ,nakrivila se njena stabla u smjeru vode ,nabacala granja i drveća na stubove mostova , zakrčila granjem polomljenim , iščupanim drvećem. Pokazala je surovost , grozotu - izbacila svo zlo iz sebe koje smo joj mi dali. Njene obale su okićene , šarene se od ljudskog : nemara , gluposti, bezobzirnostii, bahatosti . Plastične kese raznih boja još dugo će "ukrašavati" okoliš i svijet u koji gledamo , iznad nje - ljepotice. Šarene se obe strane rijeke kao da je golemi vašar prošao dolinom.
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Хуманитарна помоћ за угрожене од полава

Post by KAMIKAZA »

Bosno ,bosno,mi te taman okitili kao jelku,a ti sve zajeba i odnese one nase skanicle u savu. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Хуманитарна помоћ за угрожене од полава

Post by grlica »

Obavezno se zapetljam kad dijelim ovu našu nazovi državu. Ko da se to može :? :) A kad sam došla kući , kad je vidjeh kako se zeleni ispod mosta u Bojniku, gdje ima preko dva metra, mirna i savršena za kupanje (ali u ratu kad se nije sijalo polje ) - zeleni se mirna, pitoma rijeka. Kao nekad. Hoću da kažem u Sarajevu se izbistrila tj. vratila svoju tamnozelenu modrinu, povukla se kao da nikad drugačija nije ni bila.
Već od Kaknja je smeđa, pa sve do kraja ...
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Хуманитарна помоћ за угрожене од полава

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Хуманитарна помоћ за угрожене од полава

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Хуманитарна помоћ за угрожене од полава

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Хуманитарна помоћ за угрожене од полава

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
svjedok.saradnik32
Posts: 1473
Joined: 02.03.2012. 08:27

Re: Хуманитарна помоћ за угрожене од полава

Post by svjedok.saradnik32 »

Коме смо помогли и колико!!!

Image
Image
Прије него што пустиш језик у погон, провјери да ли ти је мозак укључен..

User avatar
VUK-RS
Posts: 613
Joined: 03.08.2005. 04:41
Location: Прњавор

Re: Хуманитарна помоћ за угрожене од полава

Post by VUK-RS »

Jel ocekujete od forum.prnjavor.info da Vam refundira troskove?
Ovaj post je pisan iskljucivo radi povecanja ukupnog broja postova u mom profilu i ni u kom slucaju ne odrazava moje stvarno misljenje o doticnoj temi.

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Хуманитарна помоћ за угрожене од полава

Post by grlica »

ne očekuje niko da info refundira nekog il nešto :wink:

nego čujte ovu priču

Crveni križ odlučio zadržati 62 milijuna prikupljene pomoći do sljedeće velike poplave u Gunji
Iz Crvenog Križa su tužni jer nisu uspjeli pronaći ljude kojima bi trebali udijeliti prikupljenu pomoć, ali tvrde kako nema razloga za brigu. Prikupljeni novac će biti siguran na njihovom računu sve dok nasip ponovno ne popusti u okolici Gunje.
PODIJELI


GUNJA CRVENI KRIŽ POMOĆ POPIS
zupanja poplava

Hrvatski Crveni križ prikupio je 62 milijuna kuna donacija za pomoć žrtvama poplava, ali zbog spore državne administracije nisu uspjeli pronaći niti jednu osobu stradalu u poplavama. Pokušali su sve, telefonom su nazivali poznanike i pitali ih poznaju li oni nekoga tko je stradao u poplavi, no, odgovor je uvijek bio isti. Čak su razmišljali da dio novca ulože u televizijske oglase kako bi im se javio netko tko je stradao u poplavi, ali im Vlada nije mogla dostaviti točan popis ljudi koji rade u marketingu nacionalnih televizija.

- Mi se sada nalazimo u velikim problemima. Imamo taj novac na hrpi a ne poznajemo nikoga kome je on potreban. Čak smo razmišljali da ga idemo vratiti svim donatorima, ali ova nesposobna Vlada nam nije dostavila popis donatora, i što sada - kroz suze je izjecao anonimni visoki izvor iz Crvenog križa.

Ali Crveni križ tu nije stao, oformljena je radna skupina koja je vrlo brzo otkrila kako se voda iz poplavljenih područja povukla sama od sebe, tako da su zaključili kako ljudima iz istočne Slavonije više nije potrebna pomoć.

- Umjesto da se sad taj silni novac troši bez veze mi smo odlučili sačuvati ga sve dok Gunju ponovno ne pogodi poplava ovih razmjera. Tada ćemo odmah biti spremni pomoći stradalima, jer nećemo čekati trome građane da okrenu broj telefona i doniraju sredstva ili ovu nesposobnu Vladu da nam napravi popis stradalih - dodao je visoki izvor.

U međuvremenu, Crveni križ je poslao 1000 volontera u Gunju koji će provesti anketu o tome koliko su stradali zadovoljni radom Vlade i popisom koji su napravili. Taj će popis iskoristiti kako Vlada ne bi napravila istu pogrešku prilikom sljedeće velike poplave u Gunji koja se očekuje kroz sljedećih 1.000 godina.

:smt005 :smt005 :smt005

zar ste zaboravili poplave :smt002 :smt006
imam moćno pero - jezik srpski

Locked