Kvaliteta života omladine u Prnjavoru

Pamtim to kao da je bilo danas...
Locked
Happy
Posts: 430
Joined: 20.06.2002. 02:19
Location: Prnjavor

Post by Happy »

Gdje god pomeneš ljudi nisu čuli
mmm...ne slazem se. ja sam do 12 godine zivjeo u Zenici, a baba mi je svo to vrijeme pravila piroge....i to vrhunske. prema tome ne bih rekao da je to iskljucivo prnjavorska poslastica.


sto se tice biblioteke? sta je sa zatvaranjem? jel' zna neko?
Pozdrav

User avatar
zozon
Posts: 2768
Joined: 23.06.2002. 22:17
Location: Mjesto, nego sta........
Contact:

Post by zozon »

Zatvaraju biblioteku? Onu, gradsku?? Pa, ni ne cudi me. Sta ce nama biblioteka?

Tuzno... :(
Last edited by zozon on 06.12.2005. 21:18, edited 1 time in total.
You must not know 'bout me...

Seljak
Posts: 14
Joined: 19.11.2005. 07:29
Location: Mjesto: Mjesto: Mjesto:
Contact:

Post by Seljak »

Dole knjige,dajte nam cevape

User avatar
Bojana
Posts: 1598
Joined: 26.02.2005. 05:28
Location: Koje?

Post by Bojana »

Napravi ih sam, imas recept u kuvaru :arrow: koji se nalazi u biblioteci :lol:

I ja smatram da je jadno to za biblioteku. A da se naplacivao ulaz i to da su neku paprenu cijenu odvalili, omladina bi navalila zbog "prestiza". :roll: Fuck :roll:
Ko se jednom o mlijeko opece, taj i u jogurt duva !

Seljak
Posts: 14
Joined: 19.11.2005. 07:29
Location: Mjesto: Mjesto: Mjesto:
Contact:

Seljo

Post by Seljak »

Ajd' reci mi kad si zadnji put otisla u biblioteku i podigla kjigu :shock: ...
Bas iz tog razloga su je i zatvorili...
Ljudi koji hoce da citaju uglavnom kupuju knjige na sajmu,zato sto u vecini biblioteka a pogotovo u nasoj nema ni jedne kjige koja je izdata poslje '76...
Ne zatvaraju "oni" biblioteku nego "vi" skupa sa mnom...

User avatar
HEKTAP
Posts: 817
Joined: 19.05.2005. 02:49
Location: Trg ratni profitera/Prnjavor

Post by HEKTAP »

nije ni cudo sto kod nas ima sve vise analfabeta i da se sad biblioteka zatvori nebi biloprevise cudnovato kad nema ko da cita knjige!!! Arazlog je u tome sto u danasnje vrijeme ljudi jedva mogu da prezive i logicno nikome nije do citanja a kamoli da ide jos u biblioteku!!! :cry: :cry: :cry: :!: :?: :idea: :arrow:
Nisam lijep al sam zato PAMETAN!!!

User avatar
zozon
Posts: 2768
Joined: 23.06.2002. 22:17
Location: Mjesto, nego sta........
Contact:

Post by zozon »

To uopste nije istina! Ja znam jako puno ljudi koji kupuju i citaju knjige. Cak volim da mislim da se mogu i ja sama svrstati u tu kategoriju ljudi. Ja redovno idem u biblioteku, i to ne samo zbog strucne literature, a i barem jednom mjesecno si kupim neku knjigu.

Biblioteka se zatvara zato sto u njoj ima jako malo novijih knjiga, i zato sto danasnja djeca sve manje i manje citaju. Kada bi neko uticao na tu djecu, mozda bi nesto i bilo od toga. Kada bi svako od nas kupio po knjigu, i odnio je u tu biblioteku, mozda stvari i ne bi bile tako strasne kao sto su sada.

I da znate da cu to prvo da uradim kad dodjem kuci. Vec cu sutra kupiti knjigu, i nosim je tamo cim stignem u Prnjavor.
You must not know 'bout me...

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

JA SAM U TU BIBLIOTEKU ISAO ZBOG ONE DEBELE VASVE :lol: UFFFF BAS ONAKO KAKVA TREBA !!!!! :lol: :wink:
MA SALU NA STRANU BAS TE STARE KNJIGE IMAJU VRIJEDNOST OVE NOVE JA SMATRAM SAMO JEVTINIM PREPISKAMA A GRAD BEZ BIBLIOTEKE JE GRAD BEZ KULTURE STETA JE TO ZATVARATI JER U STVARI IH NISTA NE KOSTA OPSTINA BACA PARE NA AUTA I DRUGE GLUPOSTI A TU IM PUNO DA DAJU JEDNU PLATU ZA RADNIKA KOJI CE DA SJEDI A DAL CE NEKO DA DODJE TO JE NEVAZNO KAD TAD CE TO PONOVO BITI AKTUELNO .
MISLIM AKO I UZMU TAJ PROSTOR STO JE JEDINI INTERES PA NEKA JE VRATE U SKOLU I U MOJE VRIJEME JE BILA U NOVOJ SKOLI DOK SE NIJE USELILA OVAMO A OSIM TOGA I U GIMNAZIJI JE BILA BIBLIOTEKA ZVALI SMO JE KO NEKU KAFANU "KOD KRSTE" :lol:

MISLIM A I ZNAM DA NAM BIBLIOTEKA IZ VISE RAZLOGA TREBA A I JA KAD ODEM U PENZIJU HOCU JOS JEDNOM DA PROCITAM ZBIRKU OD ZANI GREJ . 8)
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
zozon
Posts: 2768
Joined: 23.06.2002. 22:17
Location: Mjesto, nego sta........
Contact:

Post by zozon »

Kamikaza, jesu to oni kauboji i Indijanci? Ako jesu, onda nemaj brige, posto ja imam tu citavu kolekciju u svojoj dnevnoj sobi. :)
You must not know 'bout me...

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

zozon wrote:Kamikaza, jesu to oni kauboji i Indijanci? Ako jesu, onda nemaj brige, posto ja imam tu citavu kolekciju u svojoj dnevnoj sobi. :)

TO JE TOOOOOOO !!!!! :smt041 CIM ODEM U PENZIJU ETO ME TAMO DA MI POZAJMIS KNJIGE !!!! 8) :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
Bojana
Posts: 1598
Joined: 26.02.2005. 05:28
Location: Koje?

Post by Bojana »

Ej, Zozi, znas da ti to za knjige i nije losa ideja. Samo ne znam da li ce vec bi ti zatvorena kad dodjemo i koliko uopste ima vremena da se sta preduzme? :? Moze li mi reci neko ko je upucen u to?
Ko se jednom o mlijeko opece, taj i u jogurt duva !

User avatar
zozon
Posts: 2768
Joined: 23.06.2002. 22:17
Location: Mjesto, nego sta........
Contact:

Post by zozon »

Vrsta? Happy? Neko ko je u Prnjavoru? Chandler, mozes li nam ti to saznati?
You must not know 'bout me...

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Evo jedne teme koja je otisla u zaborav

ajd fino bez piroga,klempe,lokalnih faca iz iz istorije i sl.

nek se jave autoriteti kao npr vrsta posto vidim da je na pocetku topica pisao o stanju pa da vidimo rezime sad nakon skoro 2 godine.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Zaprepastio sam se kada sam neko vece vidio sta klinci rade sa svojim zivotima!!! :shock:

Neko vece krenem prema gradu i stanem na raskrsnicu kod pasarele i vidim ide jedno auto niz Iliskovic sokak prema magistrali i bez kocenja momci prelaze na magistralu...ja stao gledam ne mogu da vjerujem kad za njima ide jos jedno auto isto tako predje magistralu bez stajanja, i sad su stali i izasli su iz auta onako puni adrenalina i dogovaraju se da jos jednom to pokusaju :shock: Gldam i ne mogu da vjerujem ocima...roditelji im kupili auta ili bolje reci smrt, sta da je kojim slucajem bas u to vrijeme dok su prelazili magistralu naisao neki sleper i da ih je pokupio svi bi izginuli a sutradan bi u novinama izaslo kako su bili momci za primjer...mladi nazalost tako nekvalitetno ispunjavaju svoje slobodno vrijeme koga imaju i previse pa iz dosade rade takve ludosti... :shock: :cry:
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Takvih mi uopste nije zao.Zao mi je onih koji mogu poginuti zbog njihove gluposti.A to sto ce neko da napise da su bili za primjer, koga boli dupe kad se hladi 2m ispod zemlje zbog svoje bezobrzastine i gluposti.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
rocky
Posts: 1500
Joined: 22.04.2005. 21:09
Location: ITA / RS

Post by rocky »

vrsta8472 wrote:Zaprepastio sam se kada sam neko vece vidio sta klinci rade sa svojim zivotima!!! :shock:

Neko vece krenem prema gradu i stanem na raskrsnicu kod pasarele i vidim ide jedno auto niz Iliskovic sokak prema magistrali i bez kocenja momci prelaze na magistralu...ja stao gledam ne mogu da vjerujem kad za njima ide jos jedno auto isto tako predje magistralu bez stajanja, i sad su stali i izasli su iz auta onako puni adrenalina i dogovaraju se da jos jednom to pokusaju :shock: Gldam i ne mogu da vjerujem ocima...roditelji im kupili auta ili bolje reci smrt, sta da je kojim slucajem bas u to vrijeme dok su prelazili magistralu naisao neki sleper i da ih je pokupio svi bi izginuli a sutradan bi u novinama izaslo kako su bili momci za primjer...mladi nazalost tako nekvalitetno ispunjavaju svoje slobodno vrijeme koga imaju i previse pa iz dosade rade takve ludosti... :shock: :cry:
TO SE ZOVE RUSKI RULET!!! I ja sam cuo bas tu da se to desava i bas tu!!!!
opklade su u pitanju!!
Idemo dalje ...

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Treba prijaviti policiji dok neko neduzan tu nije nastradao.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
Dripac
Posts: 818
Joined: 05.07.2005. 21:39
Location: Kestengrad
Contact:

Post by Dripac »

Sta covjek da radi u Prnjavoru kad je mlad? U Novom Sadu je bila glavna furka da sa mosta Slobode projuris autom kroz tunel sa saobracajem u suprotnom pravcu. Iliskovic sokak je nasa varijanta iste stvari.
Adrenalin je tesko kontrolisati. Najbolje je da podjele besplatne prezervative, kao nacin za kontrolu tokova adrenalina!

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

regeman wrote:Treba prijaviti policiji dok neko neduzan tu nije nastradao.
TO SE RADI OD 1995 LICNO SAM GLEDAO NA VIJACI KAD PIJANI I POOLUODUZETI MOMCI TO IZVODE U PUNOJ BRZINI CAK SE POENI KUPE NA SKOKU AUTA ;CIJI VISE SKOCI U ZRAK I DALJINU TAJ JE CAR; A POLICIJA TO SVE ZNA NEKI OD NJIH SE I DIVE TIM LUDACIMA; KOJI UCESTVUJU U TZ. "SRPSKOM RULETU" !!! :?
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Ta raskrsnica na Vijaci nije toliko "interesantna" jer je pregledna za razilku od ove koja uopste nije pregledna + nizbrdica nema sanse da stanes...tuga velika, cudim me samo kako do sada niko nije poginuo :idea: :?: :!:
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Vec sam negdje napisao da je steta u Srbiji (za BiH nema mnogo znacajnijih podataka ili ja nisam uspio doci pored silnog trazenja) od saobracajnih udesa bilo oko 500-600 miliona dolara-evra whatever.
Znaci to je 50 km najtezeg autoputa krzo najgore planincuge.

O nematerijalnoj steti koju pvi proizvode ne treba govoriti jer ju je nemoguce utvrditi.Zaista, ne znam kako to niko policiji ne prijavi.Nije to zajebancija.Zna se da je taj dio crna tacka, i sta ona znaci.
To sto nekim klincima udara testosteron u glavu nema veze sa tim sto policija ne zeli daobavlja posao.Nabijem i njih i njihove diplome i one ko ih je doveo gore u onaj cumez.
Policija treba da ucestvuje u saobracaju, da se krece kroz njega, ''sparta'', gleda lijevo -desno.A ne da se zabije oko najgore krivine ili iza znaka za smanjenje brzine i prepada ljude sa iskakanjem mlatarajuci onim radarom ko aladinovom lampom.
Sve to ima veze, a nadam se da rezultati nerada policije nece biti vidljivi dole kod tog prelaza.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
drlonc
Posts: 242
Joined: 09.02.2007. 09:44
Location: Prnjavor

Post by drlonc »

Taman tako!

Osnovni zadatak policije (citaj: narodne milicije) je da ometa saobracaj.
U BL su ih zvali "lipari", jer cuce pod lipama i iskacu sa lizalom. Onda cuvene recenice (naucene u skoli valjda): "Ne znam ja... Idi vidi sa kolegom u autu..."

Juce se desio mali luping na glavnoj raskrsnici (kod famoznih semafora) i u roku od 20 (dvadeset) sekundi pojavila su se trojica (trojica). Odakle su izbili pojma nemam...
Pretpostavljam da su bili spremni da previde dogadjaj i da su za to imali bar 50-tak razloga (mada taj broj nije djeljiv sa tri)...

Tragicno je to sto cak i neki ovdje opravdavaju "neobuzdanim adrenalinom" te ludosti na raskrsnicama.
Znam momka, covjeka koji je prije dvije decenije pobjedjivao u tim "takmicenjima" i, Bogu hvala, imao srece u tome (sreca se prije svega odnosi na one koji su mogli zbog njega da nastradaju). Onda je zbog gluposti (mnogo manje nego ta) nastradao i sve je oko njega postalo nesreca...
Zalosto i tuzno i sta sve vec ne...

Najzalosnije je sto "adrenalinci", silniji od roditelja i svih oko njih, nece da vide i cuju opomene.

Kako se samo brzo zaborave tragedije...
I sad mi se place kada se sjetim tri sahrane zaredom na gradskom groblju...

User avatar
Dripac
Posts: 818
Joined: 05.07.2005. 21:39
Location: Kestengrad
Contact:

Post by Dripac »

Problem bi bio jednostavan kad bi se mogao svesti na neangazovanost "lipara". Ne moze se sve pendrekom rijesiti. Jedan dio problema je i to sto "tokovi adrenalina" u Prnjavoru nisu kanalisani, ponuda je mala, nema nacina da organizovano "izazivas sudbinu", kroz alpinizam, padobranstvo, moto cros. Jos jednom, sta covjek da radi u Prnjavoru kad je mlad i pun energije?
Naravno da je lose ako rizikujes svoj i tudje zivote, ko normalan to moze odobravati?
Ovo s prezervativima je, drustveno-ekonomski gledano, prilicno dobar prijedlog, ne sto je moj...

User avatar
zozon
Posts: 2768
Joined: 23.06.2002. 22:17
Location: Mjesto, nego sta........
Contact:

Post by zozon »

Dripac wrote:Jos jednom, sta covjek da radi u Prnjavoru kad je mlad i pun energije?
Naravno da je lose ako rizikujes svoj i tudje zivote, ko normalan to moze odobravati?
Mislim da ovoj recenici nema mjesta u ovoj raspravi, cak ni sa objasnjenjem koje iza nje stoji. Ako vec nemaju sta da rade, i hoce da se igraju sa zivotima, neka se zapucaju tim istim autom u zid svoje kuce, i to najvecom mogucom brzinom, pa neka onda dovode u opasnost sebe i samo sebe. Zbog slicnih sam kretena i ja licno mogla nastradati prije samo par sedmica u Prnjavoru. Ne zelim da se danas-sutra nesto slicno desi i mojoj braci, i smatram da se tako nesto treba prijaviti. Ako vec milicija nista ne radi, onda to treba reci roditeljima. Jasno je da su oni krivi za neke od tih stvari, jer su ipak oni ti koji su te automobile kupili tako neodgovornoj djeci, ali ce im valjda doci iz gu*ice u glavu kad shvate da ce im ta ista djeca jedno vece otici u grad i nece se vratiti. Ako se to "takmicenje", ili sta vec, desava svako vece ili svaki vikend, samo je pitanje vremena kad ce se tako nesto desiti, a onda im je sve dzaba, jer, kao sto je Regeman rekao, nema koristi od kukanja kad je neko 2 metra pod zemljom. :(
You must not know 'bout me...

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Ne moze se sve rijesiti pendrekom ali se ovakve stvari rjesavaju.Otkako je planete zemlje.
Druga stvar, ne moze neko ugrozavati druge ljude zbog toga sto on misli da nema gdje da se izivi-a ima-nek se organizuje.Nek uzme bickl i vozi se od Prnjavora preko Ribnjaka, Smrtica i Sibovske nazad do Prnjavora pa da vidi kako adrenalin radi.
Nek skupi ekipu za mali fudbal i basket pa nek igra.Nek se pentra uz Ljubic.Evo ja sam sa ekipom bio na ''splavarenju'' Ukrinom :P .Dozivljaj za nezaborav :D.

I sad ispada da neko ko ne zeli da se izduva na ove nacine treba da divlja autom.tu samo pendrek radi.
Sto se mene tice, takvih mi nije zao, nek ginu, ko ih ****, i njih i one ko im je dao dozvolu na trajno, samo da ne ubiju nekoga.Svi smo kad tad pravili greske u saobracaju ali izazivanje smrti na taj nacin je nesto drugo.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

Locked