Kvaliteta života omladine u Prnjavoru

Pamtim to kao da je bilo danas...
User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Kvaliteta života omladine u Prnjavoru

Post by aquarius »

Ma gdje li je samo treca razlika
Nema Velje na drugoj slici :)
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Kvaliteta života omladine u Prnjavoru

Post by vrsta8472 »

Image

Code: Select all

Обавјештавамо грађане Прњавора да је у току сликање првог прњаворског мурала у парку и да дођу да нас посјете и виде нешто ново у нашем граду
Image
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Kvaliteta života omladine u Prnjavoru

Post by aquarius »

Odlična ideja. Osvježenje u svakom slučaju.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Kvaliteta života omladine u Prnjavoru

Post by regeman »

Super ideja.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
Opti Myst
Posts: 590
Joined: 10.05.2007. 20:38

Re: Kvaliteta života omladine u Prnjavoru

Post by Opti Myst »

Prvi mural u Prnjavoru!
Oduševljen sam!
Peđa + Jelena x3 odradile su veliki posao! :smt041
Na nama je da sad isti sačuvamo.

Blizina Z.C. jedino plaši. Već prvo veče naši mladi sugrađani su gasili cigarete na lice "SPAVAČA".
:cry: Nevjerovatno su brzi. :smt086
Inače mural je sada završen pa bi valjalo ponovo slikati.
"When people are fanatically dedicated to political or religious faiths
or any other kinds of dogmas or goals, it's always because these dogmas
or goals are in doubt." (Zen and the Art of Motorcycle Maintenance)

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Kvaliteta života omladine u Prnjavoru

Post by KAMIKAZA »

Ma nije to sa slikom spavaca nista,mi u ulici imamo zivi primjerak,samo malo stariji :D Redzo :D
Sala,meni se svidja,samo da sad neki idioti ne pokvare sve to sa nekim grafitom nepoznate sadrzine. :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: Kvaliteta života omladine u Prnjavoru

Post by JOKARA »

U ponedeljak sam isao da vidim taj mali muralcic od 10 metara i odusevio me.
Svaka cast ko god da ga je radio.
Odlicna ideja, za oslikavanje fasada, npr. na trgu iznad Bobar banke ubio se zid za jedan kvalitetan mural, mozda grb Prnjavora ali da ga prethodno neko popravi, meni se licno ne svidja. Ili mozda uraditi Kamikazinu sliku mislim avatar :lol: :lol: :lol:
Bravo za umjetnike !!!
Свако зна своје, милиција свачије !

User avatar
Opti Myst
Posts: 590
Joined: 10.05.2007. 20:38

Re: Kvaliteta života omladine u Prnjavoru

Post by Opti Myst »

Bilo bi sjajno da opština postavi jednu lampu na ćošak da ovo i noću bude osvjetljeno kako treba , a samim time i sigurnije.
Inače OTVARANJE je za sat vremena. Tačnije u 15:00h.
Svi su pozvani!
:smt006
"When people are fanatically dedicated to political or religious faiths
or any other kinds of dogmas or goals, it's always because these dogmas
or goals are in doubt." (Zen and the Art of Motorcycle Maintenance)

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Kvaliteta života omladine u Prnjavoru

Post by KAMIKAZA »

JOKARA wrote: Odlicna ideja, za oslikavanje fasada, npr. na trgu iznad Bobar banke ... mozda uraditi Kamikazinu sliku mislim avatar :lol: :lol: :lol:
Pa da narod ima sta da pljuje :D naj bolje da odmah postave i automat,kao na parkingu,ubacis markicu i pljunes,pa opet,da i opstina ima neku racunicu. :D Eto nove ideje za biznis Nikolicu i Kalabicu :smt005
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
night eagle
Posts: 112
Joined: 15.12.2008. 17:38
Location: Navaho desert, Arizona,USA

Re: Kvaliteta života omladine u Prnjavoru

Post by night eagle »

U vezi murala u gradskom parku, dužan sam da dam poneko objašnjenje: Prvobitna ideja je bila da se površina zida oslika grafitima ali da slika bude u skladu sa okruženjem parka (dakle zelenilo i sl.), nakon toga došli smo na ideju da se naslika pejzažni zid, međutim, kako smo se dvoumili između nekoliko idejnih rješenja a i kako smo bili ograničeni sa bojama (čitaj u Metalexu nije bilo dovoljno zelene betonske boje za pejzaž) Jelena i Pedja su se odlučili za ovakvo - odlično rješenje. Što se tiče posjetilaca zanatskog centra koji u trenucima najveće inspiracije (poslije tri pive) najčešće posjećuju upravo gradski ali radi nekih drugih (prije svega fizioloških) potreba, apelujemo na njihovu svijest da "ostave zid na miru" jer ovo je nešto što zaslužuje da ostane onako kako je realizovano, proizvod je mladih koji su ovim željeli da daruju nešto svom gradu, mislim da je super i da se malo mjesta u RS može podičiti muralom kakav mi imamo.

čiča
Posts: 321
Joined: 26.03.2009. 15:59

Re: Kvaliteta života omladine u Prnjavoru

Post by čiča »

KAMIKAZA wrote:
Pa da narod ima sta da pljuje :D naj bolje da odmah postave i automat,kao na parkingu,ubacis markicu i pljunes,pa opet,da i opstina ima neku racunicu. :D Eto nove ideje za biznis Nikolicu i Kalabicu :smt005
Osiromašio bi Dragojlo zbog tog "automata" preko noći, jer bi stalno visio na njemu. :mrgreen:

User avatar
Opti Myst
Posts: 590
Joined: 10.05.2007. 20:38

Re: Kvaliteta života omladine u Prnjavoru

Post by Opti Myst »

Opti Myst wrote:Bilo bi sjajno da opština postavi jednu lampu na ćošak da ovo i noću bude osvjetljeno kako treba , a samim time i sigurnije.
Inače OTVARANJE je za sat vremena. Tačnije u 15:00h.
Svi su pozvani!
:smt006
Ispravka!
Otvaranje je DANAS u 15:00h "CENTRALNI PARK" :smt004 Prnjavor
Pogrešnu sam dojavu dobio juče. Izvin´te! :oops: :smt003
"When people are fanatically dedicated to political or religious faiths
or any other kinds of dogmas or goals, it's always because these dogmas
or goals are in doubt." (Zen and the Art of Motorcycle Maintenance)

User avatar
che
Posts: 1297
Joined: 07.01.2007. 21:49
Location: Havana
Contact:

Re: Kvaliteta života omladine u Prnjavoru

Post by che »

night eagle wrote:U vezi murala u gradskom parku, dužan sam da dam poneko objašnjenje: Prvobitna ideja je bila da se površina zida oslika grafitima ali da slika bude u skladu sa okruženjem parka (dakle zelenilo i sl.), nakon toga došli smo na ideju da se naslika pejzažni zid, međutim, kako smo se dvoumili između nekoliko idejnih rješenja a i kako smo bili ograničeni sa bojama (čitaj u Metalexu nije bilo dovoljno zelene betonske boje za pejzaž) Jelena i Pedja su se odlučili za ovakvo - odlično rješenje. Što se tiče posjetilaca zanatskog centra koji u trenucima najveće inspiracije (poslije tri pive) najčešće posjećuju upravo gradski ali radi nekih drugih (prije svega fizioloških) potreba, apelujemo na njihovu svijest da "ostave zid na miru" jer ovo je nešto što zaslužuje da ostane onako kako je realizovano, proizvod je mladih koji su ovim željeli da daruju nešto svom gradu, mislim da je super i da se malo mjesta u RS može podičiti muralom kakav mi imamo.
Za sledeci mural racunajte i na nas... :wink:

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Kvaliteta života omladine u Prnjavoru

Post by vrsta8472 »

vrsta8472 wrote:Једна оваква школа



заслужује овако нешто




Image

:D
http://prnjavor.info/forum/viewtopic.ph ... &start=300
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
night eagle
Posts: 112
Joined: 15.12.2008. 17:38
Location: Navaho desert, Arizona,USA

Re: Kvaliteta života omladine u Prnjavoru

Post by night eagle »

Djeca su super samo ih treba podržati!

jazavac pred sudom
Posts: 36
Joined: 26.09.2010. 19:11

Re: Kvaliteta života omladine u Prnjavoru

Post by jazavac pred sudom »

Prnjavor je veeeliko selo i ne možeš se baš dokazati ma koliko bio uporan.
nabrojte gde da upišem dete čime da se bavi ?Misli da je sve smišljeno samo u cilju profita .
Nekada djeca nisu pklaćala bavljenje nekim sportom. A danas ? Raspitajete se.I šta se desi
Uplate sva djeca , a čija se forsiraju . Djeca " poznatih"

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Kvaliteta života omladine u Prnjavoru

Post by vrsta8472 »

Није све тако црно, мада јесте сиво. Ко хоће и ко је баш баш упоран може да успије. Али таквих је данас мало.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Vucijak
Posts: 328
Joined: 26.09.2010. 17:06
Location: Australija

Re: Kvaliteta života omladine u Prnjavoru

Post by Vucijak »

vrsta8472 wrote:Није све тако црно, мада јесте сиво. Ко хоће и ко је баш баш упоран може да успије. Али таквих је данас мало.
Dans mogu da uspiju djeca ratnih profitera, kriminalaca i politicara, ostali mogu samo da sanjaju o boljem zivotu :(
Image

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

Re: Kvaliteta života omladine u Prnjavoru

Post by Franz »

Vucijak wrote:
vrsta8472 wrote:Није све тако црно, мада јесте сиво. Ко хоће и ко је баш баш упоран може да успије. Али таквих је данас мало.
Dans mogu da uspiju djeca ratnih profitera, kriminalaca i politicara, ostali mogu samo da sanjaju o boljem zivotu :(
Juce, danas i sutra moglo se, moze se i dok god bude ljudske rase mocice se ciniti ono sto istinski pozelis. Tako isto i ti sutra mozes imati djecu koja zive taj tzv. bolji zivot, u koji ja licno sumnjam da je bolji od primjera radi ciganskog jer sreca se ljudska ne ogleda sigurno u sticanju materijalnog blaga.
Misljenja sam da si sam svoj neprijatelj. Neprijatelj iz razloga sto si se zacahurio ili zacahurila u neki cosak i odatle posmatras sve te carsijske jet-setere koji sigurno nisu krivi ni zasluzni za polozaj u kom se nalazis.

Savjet...ne zali sebe jer svi smo samim cinom rodjenja dospjeli u istom sosu.
Niti ogovaraj djecu profitera, kriminalaca, politicara i sl. I oni imaju iste muke kao i ti, mozda i vece...zamisli samo da imas pa preko noci vise nemas. Da se naviknes na neimastinu materijalnu treba ti sigurno onoliko vremena koliko si uzivao u taj komforan zivot. A psiha puca, depresija te razara. Nezamislivo razocarenje...a pazi tebe, maleni pomak nabolje a ti prezadovoljan.
Savjet, budi dobar, radi na sebe...otvorice ti se vremenom vrata koja zasluzujes i uvijek ali uvijek i u svemu budi umjeren i skroman, sto je teze postici nego postati nekakav profiter, kriminalac ili politicar, to nije tesko postati, samo pustis svoju zlocudnu stranu duse da cini svoje i dospjeces do naslovnice zute stampe, a to ti je prvi korak ka samounistenju.
Izadji iz tog coska i pokusaj posmatrati samo lijepe stvari na ljudima oko sebe...vremenom, vjerovao ili ne, te iste stvari ce biti dio tebe...provjereno.
Its too late to change events
Its time to face the consequence

User avatar
dogface_gremlin
Posts: 976
Joined: 12.10.2007. 02:19
Location: Prnjavor

Re: Kvaliteta života omladine u Prnjavoru

Post by dogface_gremlin »

jazavac pred sudom wrote:nabrojte gde da upišem dete čime da se bavi ?Misli da je sve smišljeno samo u cilju profita .
Nekada djeca nisu pklaćala bavljenje nekim sportom.
Upiši dijete na rukomet, tu znam da se ne plaća članarina. Plaćaju jedino troškove puta kad idu negdje na utakmicu pošto klub i nema nikakav izvor finansiranja.
Then I sit there gettin' mellow, stoned, groovy
And after while, I looked down the bar...
...at the bartender.
I said hey!
What do you want?
One bourbon, one skotch, one beer 8)

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: Kvaliteta života omladine u Prnjavoru

Post by MAXIMUS »

jazavac pred sudom wrote:Prnjavor je veeeliko selo i ne možeš se baš dokazati ma koliko bio uporan.
nabrojte gde da upišem dete čime da se bavi ?Misli da je sve smišljeno samo u cilju profita .
Nekada djeca nisu pklaćala bavljenje nekim sportom. A danas ? Raspitajete se.I šta se desi
Uplate sva djeca , a čija se forsiraju . Djeca " poznatih"
Prnjavor kao grad me često iritira i nervira i ima istine u ovom postu . Međutim pitao bih autora ovih riječi šta je učinio da napravi bilo kakav pomak na bolje i da ovog ,,velikog sela,, postane ugodan ,,mali grad,,
Slažem se sa FRANCOM ... nije u redu kriviti samo druge te kritički i pasivno posmatrati stvari oko sebe . Znam i da je svaki pojedinačni pomak kap u moru te da se slabo primjeti ali ...
Zrno po zrno ...pogača !
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
neko iz mase
Posts: 1371
Joined: 13.12.2007. 22:48
Contact:

Re: Kvaliteta života omladine u Prnjavoru

Post by neko iz mase »

dogface_gremlin wrote:
jazavac pred sudom wrote:nabrojte gde da upišem dete čime da se bavi ?Misli da je sve smišljeno samo u cilju profita .
Nekada djeca nisu pklaćala bavljenje nekim sportom.
Upiši dijete na rukomet, tu znam da se ne plaća članarina. Plaćaju jedino troškove puta kad idu negdje na utakmicu pošto klub i nema nikakav izvor finansiranja.
Ne znam kakva je sada situacija u FK"Ljubić",ali do prije neke 4 godine nisu se plaćale članarine(juniori i kadeti) a bili su plaćeni i putni troškovi kada se ide u goste igrati.Sada ne znam kako se i šta se radi ali eto raspitajte se...

OldTownBoy
Posts: 137
Joined: 09.02.2010. 13:40
Location: negde u gradu

Re: Kvaliteta života omladine u Prnjavoru

Post by OldTownBoy »

Borilacki sportovi su buducnost ... zuna nam je pokazao koliko mu valja sto je trenirao u vise navrata .
Dakle u KARAteu je buducnost nase omladine :smt003
um caruje a Dundo Maroje

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Kvaliteta života omladine u Prnjavoru

Post by aquarius »

Nadam se da je adekvatno mjesto :)

Image
Image

SPKD "PROSVJETA" PRNJAVOR I JU CENTAR ZA KULTURU PRNJAVOR
ORGANIZUJU
IGRANKE ZA DJECU

( 4- 10 GODINA )

ANIMATORI - GLUMCI DRAMSKE SEKCIJE

ČETVRTKOM 18 - 20 ČASOVA

DOM KULTURE, PRNJAVOR
ULAZ : 1 KM
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Kvaliteta života omladine u Prnjavoru

Post by vrsta8472 »

ОБАВЈЕШТЕЊЕ

Обавјештавају се студенти са подручја општине Прњавор да је и ове године општина Прњавор закључила уговор са ЈП „Aquana“ Бања Лука. Уговором су дефинисане услуге кориштења градског олимпијског базена (Инцел) и то једне пруге, сваке сриједе у термину од 21.00 до 22.00 часа.

Уговор важи до краја 2011. године, тачније до 28.12.2011. године, осим за мјесеце јули и август, када студенти неће моћи користити горе наведени термин.

Пријаве студената за кориштење базена могу се послати на e-mail portparol@opstinaprnjavor.net Ова адреса ел.поште заштићена је од спам напада, треба омогућити ЈаваСкрипт да бисте је видели или директно у шалтер-сали Административне службе општине Прњавор на шалтер за информисање. Пријава треба да садржи име и презиме, назив факултета, годину студија и број студентске књижице-индекса.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Locked