Kvaliteta života omladine u Prnjavoru

Pamtim to kao da je bilo danas...
JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: Kvaliteta života omladine u Prnjavoru

Post by JOKARA »

Повремено погледам кроз прозор, дјеца раде свака им част ! :smt023
Још да се само неко сјети да постави бар један стуб са расвјетом било би одлично. Ваљда су и о томе размишљали. Расвјета је "кривац" што се напокон у вртићу дјеца имају са чим и на чему играти. Нема више ноћних посјета свакаквих ликова који су уништавали све што им падне под руку.
Свака част !!!
Свако зна своје, милиција свачије !

User avatar
Opti Myst
Posts: 590
Joined: 10.05.2007. 20:38

Re: Kvaliteta života omladine u Prnjavoru

Post by Opti Myst »

Divno je vidjeti šta prave i šta su napravili...
Mali snovi se ipak dosanjaju jedanput...
http://ww.prnjavor.info/?go=news&subact ... 1140007391
"When people are fanatically dedicated to political or religious faiths
or any other kinds of dogmas or goals, it's always because these dogmas
or goals are in doubt." (Zen and the Art of Motorcycle Maintenance)

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Kvaliteta života omladine u Prnjavoru

Post by vrsta8472 »

Неки нови клинци, са новим идејама и еланом за рад :P
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Opti Myst
Posts: 590
Joined: 10.05.2007. 20:38

Re: Kvaliteta života omladine u Prnjavoru

Post by Opti Myst »

Ma sjajno. Misli globalno, djeluj lokalno! :)
Kažem ja... uvjek se napravi nekakav gap od 4-5 godina(generacija), dok stasa neka nova generacija koja je spremna zapeti...
I tako stalno.
Valjda zato što smo mala sredina sa malim brojem ljudi.
Inače bi vjerovatno bilo drugačije...
Samo naprijed! :smt006
"When people are fanatically dedicated to political or religious faiths
or any other kinds of dogmas or goals, it's always because these dogmas
or goals are in doubt." (Zen and the Art of Motorcycle Maintenance)

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Kvaliteta života omladine u Prnjavoru

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Kvaliteta života omladine u Prnjavoru

Post by regeman »

vrsta8472 wrote:Неки нови клинци, са новим идејама и еланом за рад :P
bas, a ima po gradu prostora za te mini zajebancije...nije da nema.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: Kvaliteta života omladine u Prnjavoru

Post by JOKARA »

regeman wrote: bas, a ima po gradu prostora za te mini zajebancije...nije da nema.
Ова твоја реченица у моменту ме натјера на размишљање. Ја годинама сједим за рачунаром, с времена на вријеме бацим поглед кроз прозор и шта видим ??? Видим овај назови воћњак испод сајџије и општине ( стара зграда) зарастао што би моја пок. баба рекла само што мртвих људи нема у сред центра града. Колико је мени познато ради се о приватном посједу и сад долазимо до оног кључног питања ! Да ли је ово посао за комуналну полицију или и то треба полиција да рјешава па можда чак и саобраћајци да регулишу саобраћај између пацова, мишева, змија, паса луталица итд.
Знам да је прије неколико година код оног ораха испод општине у улици Вељка Миланковића откопано брдо наводно са намјером да се ту направи игралиште. Видим да то служи за слагање дрва и паркирање понеког аута - штета !
П.С.
Ето двије ствари у једној улици !!!
Свако зна своје, милиција свачије !

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: Kvaliteta života omladine u Prnjavoru

Post by Hirurg »

ako mislis na lamele gdje je prodavnica kruna, to su stanari odnosno mladja raja imala zelju da naprave i krenuli sa radovima ali organi zabranili iz nepoznatih razloga....

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: Kvaliteta života omladine u Prnjavoru

Post by JOKARA »

Јесте Хирург на то игралиште мислим. Моја сазнања су да је то неко други започео тзв. "Цвјећко" тако су га дјеца звала. Ко је забранио и да ли је то незнам!
Било би лијепо када би та омладина кренула са иницијативом да се то уради. Могло би се направити игралиште, оградити, освијетлити мислим да би било одлично !!!
Свако зна своје, милиција свачије !

User avatar
Opti Myst
Posts: 590
Joined: 10.05.2007. 20:38

Re: Kvaliteta života omladine u Prnjavoru

Post by Opti Myst »

Upravo sam čuo da je izletište BORIK totalno uništeno za 1.maj.
Klupe iščupane, popaljene, sprave za vježbanje, znaci pokraj staze,... katastrofa
Eeeee živote...
"When people are fanatically dedicated to political or religious faiths
or any other kinds of dogmas or goals, it's always because these dogmas
or goals are in doubt." (Zen and the Art of Motorcycle Maintenance)

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

Re: Kvaliteta života omladine u Prnjavoru

Post by Franz »

Destruktivni balkanski gen.
Its too late to change events
Its time to face the consequence

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Kvaliteta života omladine u Prnjavoru

Post by regeman »

Franz wrote:Destruktivni balkanski gen.
grijesis Franc, pa nisu ni na zapadu cvjecke bili od pamtivjeka..skontaj samo koliko su krvavi ratovi bili medju francuzima, skandinavcima itd....samo su jednom stavli tacku na to i uveli red. :?

nego prvi put kad sam bio gore neko je sto izrostiljao..rasturio ga, isjekao i zapalio :idea:
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
droplja
Posts: 813
Joined: 27.10.2010. 13:54

Re: Kvaliteta života omladine u Prnjavoru

Post by droplja »

Franc zaboravljas polako svoje korjene ,ja sam pre nekoliko dana imao posjetu drugara Janeza,al onih cistokrvnih,njihovo ponasanje u kafani i posle,je u najmanju ruku toliko nekulturno i bezobrazno ,da posle te noci nisam sebi mogao doci par dana.Svicarac isto cistokrvni mi prosle godine bio na krsnoj slavi,meso ,supa,kolaci,pivo,sok,pa opet rakija,pa opet kolaci,i nakraju se podriguje za stolom,galami ,udara sakom od stol,i na kraju sam bio sretan sto sam Srbin.

Da se razumijemo,ovo kod Lovackog je takav vandalski cin,da sam licno bio prisutan i malo pod gasom,vjerovatno licno uzeo stvar u svoje ruke :P ,mada nisam nesto sposoban u toj raboti,al sramota i nije mi jasno kako ih niko nije vidio Jokara,i jel policija uopste uzela ovaj slucaj u obradu?!
I kakve su sankcija Jokara za ovakva djela?
Po meni krivicna jedan kroz jedan,i bilo bi fino da nas obavjestis kroz par dana ,sta je uradjeno i naravno da se obelodane imena ovih vandala.
Ne diraj lava kada spava.....

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Kvaliteta života omladine u Prnjavoru

Post by regeman »

ili npr komunalna..sto bi Jokara rekao ja stvarno ne znam koji im je zadatak..bar su mogli po covjeka da postave na ovim javnim poljanama gdje se narod skupljao...a sad kad im to kazes reci ce, nisu to nase nadleznosti, bla bla, koliko sam skontao nadleznost Borika je u rukama Suma rS.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

Re: Kvaliteta života omladine u Prnjavoru

Post by Franz »

@Droplja

Postoji jedan turisticki slogan koji najbolje oslikava navedeni narod...
"In den Ferien sind Schweizer andere Menschen"
"Svajcarci su na odmoru drugi ljudi"

Slicno je sa drugim zapadno-evropskim narodima.

Imaju destruktivan gen u sebi, naravno da ima i zlocestog u njima, ali ni na kraj pameti im nije da cine ono sto nama, tj. meni moze pasti na pamet.
Its too late to change events
Its time to face the consequence

User avatar
droplja
Posts: 813
Joined: 27.10.2010. 13:54

Re: Kvaliteta života omladine u Prnjavoru

Post by droplja »

Slazem se,ali su nekulturni brate,a o dzabani da ne pricam,vole samo svoje guzice,bar ovu nekolicinu koju sam upoznao.

Francek,dobar smo mi narod,po meni jedina mana sto nikome ne prastamo uspjeh,to mi najvise smeta kod nas ,a u ostalim stvarima nemam zelju biti German.Bljak.....
Ne diraj lava kada spava.....

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

Re: Kvaliteta života omladine u Prnjavoru

Post by Franz »

Kako god, klupe vratiti nazad ne mozemo sto je bas steta za mnogobrojne ljude koji bi da vjezbaju tamo, da odmore u debeloj hladovini, rostiljaju ili sta vec...

Steta, stvarno velika steta...ulozeno je mnogo truda i novca oko svega toga.
Its too late to change events
Its time to face the consequence

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: Kvaliteta života omladine u Prnjavoru

Post by JOKARA »

Ево покушаћу у наредном тексту одговорити на питања и поткријепити неке констатације !
Прво Дропљи - одговор
Власник тих клупа или чега већ, треба да дође у полицијску станицу и пријави шта се догодило, како ми то кажемо поднесе усмену кривичну пријаву на записник. Тада ми формирамо предмет и крећемо у рад, е сад колико успјешан :?: некад се наилази на опструкцију од стране свих ( знате да сам на теми полиција бјеснио кад неко каже да неће да буде полицијски доушник ) мислим да је сада јасно свима шта је савјестан грађанин а шта доушник. Дакле у најмању руку постоји дјело оштећење туђе ствари.
Ово што рече РЕГЕ, поново постављам свима нама питање ИМА ЛИ ТУ ПОСЛА ЗА КОМУНАЛНУ ПОЛИЦИЈУ :?: :?: :?: Ево вам најсвјежији примјер поступања полиција. 1.мај Равно брдо - Љубић, традиционална прослава. Дропља пеисуствовао колико ја видјех!!! Прије тог дана односно мјесец дана прије вођа сектора на чијем се подручју налази та дестинација у свом мјесечном плану навео је то окупљање као значајно са аспекта јавног реда и мира и криминалитета. Планирао да једна патрола обиђе ( буде присутна ) на тој локацији. Сви сте могли видјети патролу полиције ! Е сад ми реците видјесте ли комуналну полицију, ја нисам за све ове године. Да К3 оде и приупита што нису били, одговор би 100% био да то није из њихове надлежности, смећа к`о у причи! Питајте Бибера - шумара колико смо смећа покупили ( ја сам лично у шупу унио 4 вреће ).
О понашању наших најстаријих суграђана срамота ме и да пишем, само могу рећи БРУКА !!!
Свако зна своје, милиција свачије !

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: Kvaliteta života omladine u Prnjavoru

Post by JOKARA »

Ево сјетих се приче једног мог познаника који живи и ради у Швицарској ( није из Илове) :D
Ви који сте тамо или који сте били тамо ( ја нисам само преносим причу ) знате да постоје одређена мјеста гдје се може роштиљати ( избетонирано, буре са пијеском, ПП апаратз итд ) тако је бар мени речено.
Прича иде отприлике овако, роштиљало се ту, а овај мој познаник одлучио да док се чека роштиљ про,ијени уље у свом кућном љубимцу. Обуче комбинезон који је имао у гепеку, завуче се испод аута и испусти уље на траву ( мало даље од мјеста гдје су роштиљали. Наспе ново уље које је већ раније купио, све то баци у канту за смеће. У понедељак полиција на послу. Позову га да дође у полицију када заврши посао. Када је дошао питају га да ли је он то урадио. Наравно одговор је ко, ја, ма ни у лудилу. Ту су га задржали око два сата рекли му да иде кући али сутра с посла у полицију. Опет исто питање, исти одговор два сата задржавања па поново. Све је то трајало до суботе. У суботу му кажу да неће долазити у недељу али у понедељак поново да дође. Овом већ пукао филм види да је доњи и напокон призна. И упита откуд знају, они му кажу да су преко рачуна или бар кода са уља нашли гдје је уље купљено, са ког рачуна је плаћено итд. итд.
Е слушајте сад казну.
Казна чини ми се око 5 хиљада швајцараца. Ископати рупу 2х2 метра дубоку један метар, довести нову земљу и посијати траву. Пошто је ова ископана земља загађена она иде на неке посебне депоније гдје се чисти од тог загађења. Наравно копати није могао сам ( постоје фирме ) тако да ми рече да га је то задовољство коштало око 12 хиљада. Па ти роштиљај, а не, не... мијењај уље ! :lol:
Чак и ако је у овој причи познаник нешто и додао или измислио, поучно је !!!
Свако зна своје, милиција свачије !

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: Kvaliteta života omladine u Prnjavoru

Post by MAXIMUS »

Opti Myst wrote:Upravo sam čuo da je izletište BORIK totalno uništeno za 1.maj.
Klupe iščupane, popaljene, sprave za vježbanje, znaci pokraj staze,... katastrofa
Eeeee živote...
LJUDI ! Nije to stvar nacije nego prosto kućnog odgoja !
Samo sam dva puta bio na izletištu , prvi put malo nakon otvorenja i sledeći put sa drugarom i djecom ,,da nešto prezalogajimo u prirodi,, :D posle toga više nisam imao volje jer ono što sam vidio gore nema veze sa zdravim mozgom . Jedna divna i opšte korisna ideja odlazi polako u smeće , vremenom će biti zaboravljena i zarasla u travu i šumu . Možda se ipak nebi trebali predati i pokušati obnoviti izletište ali pod drugim uslovima . Morao bi neko biti tu i brinuti se koliko toliko o tome da ne govorim da bi se tu mogao neko i zaposliti . Uzmimo npr u ozbijljnijim javnim objektima obavezna je garderoba .... moglo bi se nešto slično organizovati i gore !
Odmah ispod u fazaneriji imate 3 beskućnika koja su i bez posla i bez primanja ... njima bi svakako dobro došla svaka marka a ujedno bi izletište bilo pod nazorom i pomalo održavano ...
Neko bi mogao o tome malo razmisliti , najgore bi bilo da se društvo preda i da se sve završi sa krilaticom ,, takav smo mi narod i zato nemamo ništa,,
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Kvaliteta života omladine u Prnjavoru

Post by regeman »

znam da, dok se radilo gore na tom LEAP-u, glavna borba vodila oko toga jel treba rostiljnica i gdje treba ista...poslije je Sumarija stavila do znanja da su svi radovi u sumi tj parku u njenoj nadleznosti..tako da..bio je Vedran na par sastanaka sa mojom zenom..ko i pod cijom nadleznoscu treba tu nekog da uposli....
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Kvaliteta života omladine u Prnjavoru

Post by vrsta8472 »

Јесте реге, био сам на тим састанцима али сам срећом све заборавио шта су причали. Никако ми није била јасна та надлежност, Шуме РС - општина - ми корисници?!

Одем горе да видим шта су идиоти урадили, након вашег писања и оно је тотална деструкција. Не могу да вјерујем да некоме сметају оне справе за вјежбање, они путокази тј табле са натписима. Смећа гдје год да се окренеш. А да кондома, има бар пола киле и то оних искориштених. Изгледа да наши суграђани имају неки фетиш од секса на јавним површинама :D Не знам како бих то другачије објаснио.

Углавном, оно што је требало да буде неки понос нашег града претворило се у велику срамоту. Ево једна интересантна идеја. Постави се пар камера, да снимају 24 сата (под условом да нико не зна гдје се те камере налазе). Напише се пројекат, нека све то кошта 5000КМ. И онда када имамо Corpus delicti, тражити од тих који све то уништавају да плате казну тако што то све морају поправити а да под тим не иде кривична пријава. Или онда кривична пријава. И тако нека пар будала клепи по џепу, има горе да се цакли. Наш народ можеш научити само ако по џепу удариш. Не постоји боља образовно васпитно-превентивна мјера.

И наравно ја бих све те снимке, деструкције поставио на прњавор.инфо да сви виде који су то идиоти. А оне што воле секс на јавним површинама само бих прослиједио форумашима од повјерења :smt002
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: Kvaliteta života omladine u Prnjavoru

Post by MAXIMUS »

+1000 :smt005
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
droplja
Posts: 813
Joined: 27.10.2010. 13:54

Re: Kvaliteta života omladine u Prnjavoru

Post by droplja »

Jokara,
Koliko sam upoznat sa tim procedurama ,mislim da moze i anonimna prijava,znaci moze sada bilo ko od nas da u Worldu napise anonimnu prijava ,isprinta i ubaci u policijsko sanduce.
Neznam gdje je problem,ako postoji volja za to.
Ne diraj lava kada spava.....

User avatar
droplja
Posts: 813
Joined: 27.10.2010. 13:54

Re: Kvaliteta života omladine u Prnjavoru

Post by droplja »

Zaboravih, i naravno velika krivica Sumske Uprave Prnjavor,jer oni gazduju i sumama namjenjenim za rekreaciju i odmor,treba obavjestiti Upravnika Sumske Uprave o incidentu,jer to im je u opisu posla.
Ne diraj lava kada spava.....

Locked