Kvaliteta života omladine u Prnjavoru

Pamtim to kao da je bilo danas...
User avatar
Bojana
Posts: 1598
Joined: 26.02.2005. 05:28
Location: Koje?

Post by Bojana »

Ljudi, ja ipak mislim da Prnjavor i nije toliko los za razliku od drugih opstina u RS. U odnosu na nas standard, i vise nego dobro. Prnjavor je imao kino ranije, Dom kulture se i dalje drzi nekako, a zasto? Ocigledno je da to ljude ne zanima. Ja znam, kad nas puste sa casa da odemo na predstavu, sva mjesovita i pola gimnazije produzi u zanatski. Pa sta ocekujete nego da nema kina i pozorista a kafica sve vise. :?
Ko se jednom o mlijeko opece, taj i u jogurt duva !

User avatar
Weterinarka
Posts: 1964
Joined: 30.05.2005. 06:08
Location: Shaland

Post by Weterinarka »

Ma chini ti se... :smt005 :P
Guys with glitz to chicks with kicks.

Happy
Posts: 430
Joined: 20.06.2002. 02:19
Location: Prnjavor

..

Post by Happy »

u Prnajvoru je oduvijek tako bilo. mislim da se stanje jos dugo nece promijeniti jer su za to potrebne tektonske promjene u kulturi stanovnika grada sto je skoro pa nemoguce. u Prnjavoru ne postoje stvari kao sto su "kultura setanja i setaci" i "urbana kultura i legenda". bez toga nema smisla organizovati bilo kakve sadrzaje. kontas. ja jednostavno ne vidim izlaz iz trenutnog stanja. tako nam je i eto. deal with it!
Pozdrav

User avatar
Bojana
Posts: 1598
Joined: 26.02.2005. 05:28
Location: Koje?

Post by Bojana »

A kad si vec spomenuo setace, najjace mi je sto je i u jesen i zimu do ponoci zatvorena Svetosavska za setace a nigdje zive duse :lol: I ne kontam taj mentalitet da se izlazi iz kuce tek s proljeca :? K'o medvjedi. Tztzt.
Ko se jednom o mlijeko opece, taj i u jogurt duva !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Kao u onoj pjesmi ''Nekako s' proljeca'' :lol: dobro je da se barem tada seta a ne da se zabiju u sobice u tu da provode svoje ucmale zivote. Neka se ljudi malo nadisu zraka, neka osjete miris Prnjavora, kada se setas proljece-ljeto Svetosavskom osjetis neki cudan mirsis kestenja. Bas je COOL, ali mi je bas zao sto u Prnjavoru ne zazivi korzo. :cry: Milsim da bi bilo mnogo bolje kada bi se neki kafic nalazio na mjestu sadasnjeg CERA :lol: pa da se tako poveca cirkulacija naroda. 8) Ovako je gornji dio grada ''slijepo crijevo'' :shock:
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
fiona
Posts: 77
Joined: 26.06.2005. 07:52

Post by fiona »

Prnjavor je provincija i to se nece brzo promijeniti. Taj zanatski centar je najbolje ogledalo stvarnosti, i sve dok je on pun nista se nece promijeniti na bolje jer je sastav stanovnistva takav. Nikome ne treba ni pozoriste, ni kino...a ni setaca nece biti jer je svima bolje da se zabiju u kafice. hmmm...zvucim tako pesimisticno. :( ali uprkos tome, pozelim se ja prnjavora, eto me samo dok popadam sve ispite! :lol:
panta rei

User avatar
zozon
Posts: 2768
Joined: 23.06.2002. 22:17
Location: Mjesto, nego sta........
Contact:

Post by zozon »

Pa, sto se tice setanja i izlazaka, trenutno stvari i ne izgledaju tako lose. Ovih dana sam vidjala jako puno ljudi na ulicama, ali i u bastama kafica, posebno onih oko trga. Cak je i OSMICA, koja je nekad bila prilicno jadna, sada sasvim fino mjesto za popiti kaficu. Mislim, sve te baste su pune vecinu vremena, a setaca u gradu ima sasvim dovoljno, i to svakog dana, ne samo vikendom. Toliko...
You must not know 'bout me...

User avatar
fiona
Posts: 77
Joined: 26.06.2005. 07:52

Post by fiona »

E to mi je drago!! :D Ja vec mjesec dana nisam bila u Prnjavoru. :cry: Zato volim ljeto! Grad zivne bar malo.
A ovo sto sam rekla u prethodnom postu hranjeno je mojom averzijom prema zanatskom c. (samo da bude jasno, ne mogu reci da nikad nisam otisla u zanatski, ali kad jesam to su bile vanredne situacije). Zato sam mozda zvucala previse pesimisticno.
Jedva cekam da dodjem da setam... :)
panta rei

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Da svakim danom je sve vise setaca. Sada je centar zbivanja donji dio TRGA non-stop puno. Odmah ljepse, cim ima naroda :lol:
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
fiona
Posts: 77
Joined: 26.06.2005. 07:52

Post by fiona »

:D donji dio trga velish? :lol: super. bitno je da se nesto desava.
panta rei

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Da donji , mislim na dio oko fontane :lol:
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
fiona
Posts: 77
Joined: 26.06.2005. 07:52

Post by fiona »

znam, znam skontala sam, samo je tako cool zvucalo... :lol:
pa te picerije su sad malo povecale promet u centru. to je pozitivno. i za nas a i za njih. :D
panta rei

User avatar
Bojana
Posts: 1598
Joined: 26.02.2005. 05:28
Location: Koje?

Post by Bojana »

Ma ok je u nasem gradicu. :wink: Jos da se mi forumasi okupimo, bice fenomenalno. :wink:
Ko se jednom o mlijeko opece, taj i u jogurt duva !

User avatar
zozon
Posts: 2768
Joined: 23.06.2002. 22:17
Location: Mjesto, nego sta........
Contact:

Post by zozon »

Bojana wrote:Ma ok je u nasem gradicu. :wink: Jos da se mi forumasi okupimo, bice fenomenalno. :wink:
Bice i toga... :)
You must not know 'bout me...

User avatar
Bojana
Posts: 1598
Joined: 26.02.2005. 05:28
Location: Koje?

Post by Bojana »

Pregovori su u toku... 8)
Ko se jednom o mlijeko opece, taj i u jogurt duva !

User avatar
zozon
Posts: 2768
Joined: 23.06.2002. 22:17
Location: Mjesto, nego sta........
Contact:

Post by zozon »

Ovako.... Sto se tice mjesta, moj prijedlog je Abs, posto je tamo ok. Franz je spominjao Tocak. Nisam bila tamo, ali ako se vama ide u Tocak, ici cemo u Tocak. Meni je svejedno.

p.s.
Gdje je Franz? Zna li se? On je vazda pun nekih konstruktivnih prijedloga.
You must not know 'bout me...

User avatar
Kirk
Posts: 1924
Joined: 20.04.2004. 12:33
Contact:

Post by Kirk »

Kao sto Vrsta rece, potreban je jedan kafic u CENTRU..samoj SVETOSAVSKOJ. Kao sto je nekada bio KORZO. Tako bi se automacki povecala "cirkulacija" kroz glavnu (zaboravljenu) ulicu. Meni je najljepse mjesto kod UPRAVE PRIHODA :D E sto tu volim sjesti to je cudo :roll: :twisted: Sto se tice okupljanja forumasa predlazem ABSOLUT CLUB.

-PRIJEDLOG.. NEKA MI FORUMASI "DIGNEMO KREDU" i otvorimo si kadic u centru samo za svoju dusu :lol:
...And Justice For All

User avatar
Bojana
Posts: 1598
Joined: 26.02.2005. 05:28
Location: Koje?

Post by Bojana »

zozon wrote:Ovako.... Sto se tice mjesta, moj prijedlog je Abs, posto je tamo ok. Franz je spominjao Tocak. Nisam bila tamo, ali ako se vama ide u Tocak, ici cemo u Tocak. Meni je svejedno.

p.s.
Gdje je Franz? Zna li se? On je vazda pun nekih konstruktivnih prijedloga.
Ne znam da li je kod Franza malo bolje ali u Absu necemo bas moci jer onaj djed, sto bude iznad, svira ku*cu pod stare dane. Vrsta i ja bili sinoc, u 5 minuta je dva puta dosla policija. He, najgore je kad se fosili uzje*u! :evil:
Ko se jednom o mlijeko opece, taj i u jogurt duva !

LACKY
Posts: 1
Joined: 12.11.2005. 18:50
Location: Feldkirch

Post by LACKY »

Sta ces Djeda nemoze dirati Babu pa mu dosadno onda.Nego o kakvoj je festi rjec ako me ko pozove dolazim i ja!
Ma boli me djoko za sve!!!!

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

LACKY, taj post je od prije cetiri mjeseca :wink:
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

NEKA SPORA PATKA :lol: AL MOZE IDUCE LJETO BICE JOS FESTI KAD PRODJE OVA GRIPA MOGLA BI PATKA BITI GLAVNI GOST FESTE :lol: :wink: NJAM - NJAM - NJAM :smt118 :wink:
LAKI AKO HOCES DA TE NE PORUCAMO POZDRAVI MI VOJU J.FUDBALERA IZ FELDKIRCHA !!! 8)
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

...

Post by Franz »

Japanac,kad si tako sveznalica...daj kazi kad ce kraj ovim subtropskim zimocama? :lol:
Its too late to change events
Its time to face the consequence

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

prnjavor je ok grad sa puno bezveznih ljudi

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

regeman wrote:prnjavor je ok grad sa puno bezveznih ljudi
JA BI TO DRUGACIJE FORMULISO
"TO JE GRAD SA PUNO DOBRIH LJUDI I PAR BEZVEZNI "

:smt018 NE DIRAJ MI U PRNJAVORCANE !!!
BICU GRUB SLOMICU TI ZUB !!!!!!!!!!!!!!!!!!! 8)
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

da..sa tim sto ti par bezveznih kvari vecinu dobrih :lol:

Locked