Kvaliteta života omladine u Prnjavoru

Pamtim to kao da je bilo danas...
Locked
User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

Citao sam vec nesto o ovoj stipendiji "Milan Jelic"...
Koliko je drzava stvarno spremna da pomogne studentima- vidi se po tome sto je jedan od glavnih uslova prosjecna ocjena od 9,5

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Ovo je stipendija za supertalentovane valjda, i treba da bude 9.5 prosjek minimum. Sad sto medj tim supertalentovanima ima kadrova vjer. sa privatnih radionica ili sta je vec od tih kadrova nama potrebmo to je druga prica. Prosle godine je bila prica da je bilo zloupotreba, ali ko ga ****, pametan smo mi narod, nasi mali u Njemackoj sve bez digitrona racunaju dok se Svaba slomi sa njim.

I jos preskacu dva razreda pride odjednom.

Mali offtopic

Skolstvo nam je prilicno sjebano, pokoji ministar iz bivse i sadasnje vlade sada je dekan sa sve univerzitetima u zgrad u i oko vlade. Nastancovalo se toliko diploma sto na drzavnim sto na privatnim faksovima posebno da te ljude treba smjestiti negdje da rade, a savrsena mjesta su drzavna uprava i co. koji ce nam k toliki menadzeri? mislim koji ce nam bilo koji kadar kad niko ziv ne zna u praksi da radi, polazim od sebe. to je zivo mucenje. Imao sam prilike da pricam sa studentima iz Britanije i Svabije, mi smo po tehnickom znanju i opremljenosti 10ak godina u najboljem slucaju iza njih. A nase boli patka za kvalitet nastave, sav nekvalitet se pravda Bolonjom.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
sagittarius_rex
Posts: 475
Joined: 15.12.2008. 12:17
Location: TUI

Post by sagittarius_rex »

vrsta8472 wrote:Прочитај. Јуче оглас изашао.
ja sam neke rezutate prekuče čitao, sad ništa ne znam
>>>---------------------->>>

User avatar
2much4any1
Posts: 95
Joined: 09.12.2008. 08:30

Post by 2much4any1 »

A nase boli patka za kvalitet nastave, sav nekvalitet se pravda Bolonjom.
Baš tako! Kako ja rasuđujem bolonju,ona je trebala da izbaci nepotreban teorijski dio a uvede više praktične nastave(što potpuno podržavam).Međutim,bar u Srbiji,taj teorijski dio jeste izbačen,ispiti svedeni na kolokvijume,uvedene su još neke reforme a praksa ostala na istom(na ničemu),tako da kao rezultantu dobijamo veliki broj "kvalifikovanih" doktora,pravnika(od ovih ljudi može da zavisi ljudski život),inženjera,itd. Fakulteti su postali obavezna stvar,kao osnovna škola.O privatnim fakultetima ne treba ni polemisati!
No pain,no glory

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

За младе!!!

Конкурс за финансирање пројеката невладиних омладинских организација и других организација које се баве побољшањем младих у Републици Српској

Датум отварања 18.2.2009
Датум затварања 18.3.2009
Крајњи рок пријаве 18.3.2009

Опис Министарство за породицу омладину и спорт у Влади Републике Српске објавио је Конкурс за све заинтересоване невладине омладинске организације и све друге организације које се баве побољшањем положаја младих у Републици Српсакој да се путем апликационе форме поднесу захтјев за финансирање пројеката у 2009. години од стране Министарства за породицу, омладину и спорт.
Last edited by vrsta8472 on 04.03.2009. 14:14, edited 1 time in total.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Sheki
Posts: 2636
Joined: 11.07.2006. 11:05
Location: Switzerland / RS
Contact:

Post by Sheki »

Ti ponedjeljak, kakav je ovo Veco pravopis? Ovi su gori od tebe!!

Ministarstvo je objavio... Da se putem ... podnesu zahtjev... Republici SRPSAKOJ!

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Ministarstvo iz vlade daje pare nevladinim organizacijama. jesu te organizacije toliko nesposobne da ne medjunarodnoj sceni ne mogu iskamiciti pare za projekte ili je poenta u tome da nevladine organizacije budu tu samo reda radi, a da od vlade direktno zavise.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
Sheki
Posts: 2636
Joined: 11.07.2006. 11:05
Location: Switzerland / RS
Contact:

Post by Sheki »

Sistem vladavine velikog Lemija moj Rege.


Edit:

Ja se samo pitam, kakvi to ljudi rade u vladi, kad su onoliko nepismeni da ni opis ne mogu napisati.

kum_dd
Posts: 41
Joined: 04.01.2006. 02:00

Post by kum_dd »

Motajica

28.02.2009. 18:02
Odgovori: 1088
Viđeno: 27341

Forum: Politika
Naslov poruke: GRADONAČELNIK našeg PRNJAVORA!!!


Nemoj da lazes Kami znam da si zavrsijo fakultet (tj kupijo diplomu al to dodje isto) Smile

Evo kako su pismeni kao motajica....ZAVRSIJO KUPIJO itd

Motajica
Posts: 129
Joined: 29.12.2007. 18:05
Location: Prnjavor

Post by Motajica »

Naravno da sam pismen os da ti pokajem diplomu sa zavrsenog Ekonomskog i Sumarskog
fekulteta ? Malko smo skrenuli s teme a toje zivot mladih prnjavorcana. Mladi u gradu Prnjavoru imaju izuzetno ljep kulturni zivot nema sta nema u
zanackom centru ma sve ima ! :D

User avatar
vasko
Posts: 1156
Joined: 19.03.2007. 18:28
Location: Na tvojim grudima...

Post by vasko »

Jako pametno djelujes Motajice,impresioniran sam tvojim diplomama. :roll:
Umro bi na tvojim rukama!

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

vrsta8472 wrote:За младе!!!

Конкурс за финансирање пројеката невладиних омладинских организација и других организација које се баве побољшањем младих у Републици Српској

Датум отварања 18.2.2009
Датум затварања 18.3.2009
Крајњи рок пријаве 18.3.2009

Опис Министарство за породицу омладину и спорт у Влади Републике Српске објавио је Конкурс за све заинтересоване невладине омладинске организације и све друге организације које се баве побољшањем положаја младих у Републици Српсакој да се путем апликационе форме поднесу захтјев за финансирање пројеката у 2009. години од стране Министарства за породицу, омладину и спорт.
Сад сам звао Министарство, да ми кажу кад ће бити познати резултати конкурса. Каже за једно 7 дана. Пристигло је 280 пројеката од којих 4 из Прњавора што ја знам :D

Једва чекам резултате.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
che
Posts: 1297
Joined: 07.01.2007. 21:49
Location: Havana
Contact:

Post by che »

I ja :P

User avatar
KIVI76
Posts: 1812
Joined: 29.09.2007. 01:24
Location: Prnjavor
Contact:

Post by KIVI76 »

I ja .... :lol: :lol: :lol: :lol:
ImageImage

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Post by murgo »

Motajica wrote:Naravno da sam pismen os da ti pokajem diplomu sa zavrsenog Ekonomskog i Sumarskog
fekulteta ? Malko smo skrenuli s teme a toje zivot mladih prnjavorcana. Mladi u gradu Prnjavoru imaju izuzetno ljep kulturni zivot nema sta nema u
zanackom centru ma sve ima ! :D
Ako je tacno da imas zavrsen fakultet, onda je to tacno kao sto je i tvoj pravopis...
nema zabave bez zena i rakije

User avatar
che
Posts: 1297
Joined: 07.01.2007. 21:49
Location: Havana
Contact:

Post by che »

murgo wrote:
Motajica wrote:Naravno da sam pismen os da ti pokajem diplomu sa zavrsenog Sumarskog
fekulteta ? ...
Odsjek LADOVINA! :P

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

Neeeeeee ,neznate vi, to je: NAJ-NAJ-NAJNOVIJI BOSNJACKI PRAVOPIS :lol:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Post by murgo »

zum kotzen...(za povracanje) njegov pravopis!
nema zabave bez zena i rakije

slovenac
Posts: 44
Joined: 26.03.2009. 22:45
Location: Celje, Slovenija

Post by slovenac »

Moze li iko da mi navede i jedno normalno mjesto gdje covjek mozda fino da se provede u Prnjavoru?

User avatar
KP
Posts: 1620
Joined: 12.07.2007. 22:43
Location: KP

Post by KP »

Nemaš avta, nemaš para, nemaš posla,nemaš kuče, nemaš cure,......i tako dalje i tako dalje, znači nemaš ništa konkretno da nađeš u Prnjavoru!!! :lol:
Jer zbog toga svega, jer si NESRETAN nemožeš se fino provesti nigdje u Prnjavoru ni tamo gdje jesi i nigdje u ovom svijetu! :D
Image

slovenac
Posts: 44
Joined: 26.03.2009. 22:45
Location: Celje, Slovenija

Post by slovenac »

Znaci sve se svodi na Zanatski Centar eh sto se tu covek moze provesti !
Pun sam love ko brod ove prnjavorske seljancice se lijepe za mene ko pijavice haha.
Kad parkiram BMW X3 gledaju u mene ko da sam oslobodijo prnjavor glavna sam
faca u zanatskom nema sta :) A vi klosari sto nemate ni 10km u dzepu dodjite
u zanatski da vidite ko je glavni baja slovenac hahaha.

User avatar
ananasmijana
Posts: 1907
Joined: 04.06.2008. 23:28
Location: Zagreb

Post by ananasmijana »

slovenac, hvala ti, zbog tebe se isplati zivjeti!

slovenac
Posts: 44
Joined: 26.03.2009. 22:45
Location: Celje, Slovenija

Post by slovenac »

ananasmijana wrote:slovenac, hvala ti, zbog tebe se isplati zivjeti!
Dodji kod mene u Ilovu da ti pokazem prirodne ljepote tog mesta ok?

User avatar
KP
Posts: 1620
Joined: 12.07.2007. 22:43
Location: KP

Post by KP »

Slovenac de prevedi to:

PAZI SE PAZI DA TE PAZI NE OPAZI, KER ČE TE PAZI OPAZI PAZI SE PAZI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
PA DA VIDIMO KAKO SI SAD PAMETAN :lol:
Image

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Kvaliteta života omladine u Prnjavoru

Post by vrsta8472 »

За младе
РЕПУБЛИКА СРПСКА
ОПШТИНА ПРЊАВОР НАЧЕЛНИК

На основу члана 43. Закона о локалној самоуправи („Службени гласник Републике Српске", број 101/04, 42/05 и 118/05), у циљу реализације пројекта Владе Републике Српске за компјутерско описмењавање становништва, начелник општине Прњавор, расписује

ЈАВНИ ПОЗИВ

за избор едукатора за провођење обуке рада на рачунару за становништво
општине Прњавор
У циљу реализације пројекта Владе Републике Српске за компјутерско описмењавање становништва на Јавни позив се могу пријавити кандитати који испуњавају следеће услове:
I- УСЛОВИ
-да је кандитат незапослено лице,
-да кандидат посједује најмање ССС,
-да активно познаје рад на рачунару,
-да је лице старосне доби од 19 до 30 година,
-да има пребивалиште на подручју општине Прњавор.

II - ПОТРЕБНА ДОКУМЕНТА

Уз пријаву кандидати су дужни приложити следеће документе:
- Доказ о стручној спреми,
- Увјерење или овјерена изјава о активном познавању рада на рачунару
- Потврду о незапослености са Бироа за запошљавање,
- Овјерену фотокопију личне карте,
- Увјерење о пребивалишту.
Са кандидатима који испуњавају услове, интервју, односно тестирање испред Владе Републике Српске обавиће кординатор пројекта.
О времену и мјесту одржавања тестирања кандидати ће бити благовремено обавијештени.

III - РОК ЗА ПОДНОШЕЊЕ ПРИЈАВА И ОБЈАВЉИВАЊЕ

Пријаве на јавни конкурс могу се достављати лично или путем поште на адресу: Општина Прњавор, Ул. Карађорђева 2, Кабинет начелника.
Неблаговремене и непотпуне пријаве неће се узети у разматрање.
Јавни конкурс објавит ће се на огласној табли Административне службе општине Прњавор, на телевизији КЗ, путем ЈП радио „Прњавор" и на WEB страници општине Прњавор .
Рок за подношење пријава на конкурс је 8 дана од дана објављивања на сајту општине Прњавор.
НАЧЕЛНИК ОПШТИНЕ
Број: 01/1-014-128/09. мр Дарко Томаш s.r
Датум: 04.06.2009. године
http://www.prnjavor.ws/index.php?option ... &Itemid=10
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Locked