Гаврило Принцип, годишњица...

Pamtim to kao da je bilo danas...
User avatar
NemanjA
Posts: 270
Joined: 04.04.2007. 13:12

Re: Гаврило Принцип, годишњица...

Post by NemanjA »

Za Gavrila Principa kratko jasno, ruka mu se pozlatila.

Moze se dodati na sve to da je taj atentat i sva desavanja koja su slijedila samo jedna velika igra velikih drzava.
Mi smo kao figure na sahovskoj tabli i to pijuni koji se prvi zrtvuju.
Mess with the best die like the rest.

Vucijak
Posts: 328
Joined: 26.09.2010. 17:06
Location: Australija

Re: Гаврило Принцип, годишњица...

Post by Vucijak »

Zbog te nesrece Gavrila je izginulo milijoni ljudi mislim
da samo lud covjek moze da se ponosi sa njim :roll:
Ova slika sve govori 8)

Image
Image

User avatar
NemanjA
Posts: 270
Joined: 04.04.2007. 13:12

Re: Гаврило Принцип, годишњица...

Post by NemanjA »

Izignulo bi i bez toga, samo ne bi imali priliku da se oslobodimo od Austrougarske.

Simbolicno gledajuci on je samo ispalio prvi metak u Prvom svjetskom ratu.
Da taj rat nije bio u geostrateskom interesu tada a i danas vecih sila ne bi ga ni bilo.

Image
Mess with the best die like the rest.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Гаврило Принцип, годишњица...

Post by ZMIJA »

Nije zbog Gavarla Principa izginulo milion ljudi,to apsolutno ne stoji, Gavarilo Princip je atentataom na Frnaca Ferdinada u Sarajevu samo dao povod da pripremljeni rat počne,i to je Prohasaka u svom trileru Atentat,veoma vješto dočarao i približio istinu o sarajevskom a Atentau za širi auditorijum.
Svjetski rat bi bio i bez atenatat u Srajevu, samo bi bilo pitanje trenutka i povoda koji se eto desio ,gdje je i Prestolnaslednik Franc Ferninad na neki način žrtvovan,jer mu je maršta kretanja u javnosti naprijed najvljana i gdje ga je čuvlo svega 36 policajaca.
Poslije atantata i atentatori i žrtva atentata nisu bili više interesantni,povod za rat je stvoren, ultimatum ranjenoj,slobodnoj i na nezgodnom mjestu postojećoj Srbiji, napisan je ultimatum, koji se ni na kakava način nije mogao izbjeći.
Okriviti u to vrijeme ranjenu i siromašnu i malešnu Srbiju da želi rat sa jedniom austrougarskom carstvu, je suludo i nemože se nićim braniti,sem kod neukog puka širiti dezinformaciju.
Na onovnim idejama i principima Mlada e Bosne,počiva i današnja Evropska unija a to su .sloboda, pravda i demokratija, samo je Evropi teško to priznati,jer je došlo od ,,niže'' vrste ljudi,od slavnskog slobodoljubivog naraoda.
Oni što su rušili Austrougarsku monarhiju,na njenim temeljima su naparavili današnju EU i mogima iz te EU je upravo stalo da s neki istoriski događaji podvrgnu reviziji,što iskreno nadam se im neče poći za rukom,jer u tom slučaju došlo bi do revizije i drugog svjetskog rata,a onda gdje bi nas iskrivljena istorija dovela nemože se ni predpostaviti.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Гаврило Принцип, годишњица...

Post by просвјета »

Evo kakvu svrhu,pored otimanja para,ima "Andrićgrad" i za šta je Dodik platio tj. naše 200 hiljada KM "prebacio" da se ovaj marketing "pokrije", tako kaže ministar Mutabdžija, koji je sigurno dobio kritike od Velikog baje što je ovo izjavio.
Majice koje su djeljene na otvaranju istog u svrhu promovisanja "velikih Srba"Milorada Dodika i Emira Kusturice. Tu se vidi kako su ovi "dušebrižnici" prisvojili Andrićgrad, a kako su krenuli prisvojiše i Principa, ispade da je i on član snsd-a.
ImageImage

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Гаврило Принцип, годишњица...

Post by KAMIKAZA »

Covjek se u grobu okrece..........da je znao u kakvom kontekstu ce sve njegovo im da se pominje,mislim da bi pucao sam sebi u glavu prije atentata. :?
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

Brankica
Posts: 1416
Joined: 09.03.2009. 16:24
Location: Prnjavor

Re: Гаврило Принцип, годишњица...

Post by Brankica »

просвјета wrote:
Evo kakvu svrhu,pored otimanja para,ima "Andrićgrad" i za šta je Dodik platio tj. naše 200 hiljada KM "prebacio" da se ovaj marketing "pokrije", tako kaže ministar Mutabdžija, koji je sigurno dobio kritike od Velikog baje što je ovo izjavio.
Majice koje su djeljene na otvaranju istog u svrhu promovisanja "velikih Srba"Milorada Dodika i Emira Kusturice. Tu se vidi kako su ovi "dušebrižnici" prisvojili Andrićgrad, a kako su krenuli prisvojiše i Principa, ispade da je i on član snsd-a.
ImageImage
Ne zanima me nikakva pozadina price niti izvor informacija.
Bila sam taj dan dole, sa ucenicima koji su bili na Balkanijadi, oni su imali pozivnice kao i drugi natprosjecno talentovani djaci koji su bili na balkanijadama i svjetskim olimpijadama iz RS.
Nisu dijeljene nikakve majice, u tim majicama je bila manja grupa mladih ljudi. Ili smo mi nesto propustili?

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Гаврило Принцип, годишњица...

Post by просвјета »

Ти обично "нешто пропустиш"... :D
Е сад да л` случајно ил` не, ко зна...
Тако ти је са надпросјечним у земљи најглупљих (IQ 84)... :D

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Гаврило Принцип, годишњица...

Post by ZMIJA »

просвјета wrote:Тако ти је са надпросјечним у земљи најглупљих (IQ 84)...
Važno je da imamo Đokovića I tebe,Gavaro je i onako bio više crven nego plav,a naročito crven. :lol: :lol: :lol:
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Гаврило Принцип, годишњица...

Post by просвјета »

Уклапаш се змиле... :D
Image

Locked