Opsti Izbori 2014

Pamtim to kao da je bilo danas...
User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Opsti Izbori 2014

Post by ZMIJA »

regeman wrote:Sto se tice sadasnje vlasti, cim se jedan covjek poistovjecuje sa drzavom, pisi propalo, ili drzavi ili njemu.
Još se mi nemamo sa čim ni poistovjeiti, a ako si alaudirao na na oredsjednika Republike Srpske Milorada Dodika i državu BiH, ne bi se reklo da se on poistovjetio sa njom, i ako se od njih dvoje jednom ne piše dobro onda je to u konkretnom slučaju država.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Opsti Izbori 2014

Post by svraka »

Не знам на кога је Регеман конкретно мислио, али генерално гледано слажем се са њим. Мада увијек има изузетака, а мислим да ће се са том констатацијом сложити Регеман. Рецимо, између бивше Југе и њеног доживотног предсједника Броза био је знак једнакости. Та држава је била по мом мишљењу много боља и љепша од ових квази држава насталих на њеним руинама. Неко ће рећи: зато је и пропала, због тог знака једнакости између имена државе и имена њеног предсједника. То наравно није тачно, јер да је то био разлог распада бивше Југе, распала би се за Титиног живота, а не десет година касније. Ја ни у ком случају не подржавам постављање овог знака једнакости. Јер оно што се пореди, управо је неупоредиво. Појединац је само мала лего коцкица у мозаику неке институције, заједнице или већ чега. Без обзира колико тај појединац био вриједан или заслужан за ту заједницу, институцију... државу... планету.

Да се Миле поистовијетио са РС и њеним опстанком, то јесте тачно. Тиме смо преко медија бомбардовани сваког дана. Нема Миле, нема ни нас, па ви господо бирајте. Да је Миле којим случајем као рецимо Чавез, или Путин, или Ангела, или Мендела, или Вучић, или Кастро... и ја бих махао његовом партијском заставицом. Али није. Зато и не машем. Када бих махао, поздрављао бих конвоје Ронхила, имање испод Фрушке горе, виле на Кипру, на Дедињу, у Бакинцима, приватне авионе, станове, возни парк, лично обезбјеђење, ИРБ банку, КК Игокеу... А ја то једноставно не могу. Убите ме, не могу. Не машем, не зато што сам тврдоглав. Једноставно не могу.

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: Opsti Izbori 2014

Post by Magyar »

svraka wrote:Да је Миле којим случајем као рецимо Чавез, или Путин, или Ангела, или Мендела, или Вучић, или Кастро... и ја бих махао његовом партијском заставицом. Али није. Зато и не машем. Када бих махао, поздрављао бих конвоје Ронхила, имање испод Фрушке горе, виле на Кипру, на Дедињу, у Бакинцима, приватне авионе, станове, возни парк, лично обезбјеђење, ИРБ банку, КК Игокеу... А ја то једноставно не могу. Убите ме, не могу. Не машем, не зато што сам тврдоглав. Једноставно не могу.
:smt041 :smt041 :smt041
Sve što možeš danas, uradi juče!

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Opsti Izbori 2014

Post by ZMIJA »

svraka wrote:Да је Миле којим случајем као рецимо Чавез, или Путин, или Ангела, или Мендела, или Вучић, или Кастро... и ја бих махао његовом партијском заставицом. Али није. Зато и не машем
Klčasična srpska posla,svom se usojeh ne oprašta,kao da svi koje si naveo nemaju iste takave kao što si ti, a koji im nemašu.

Ti reče da se generalno Rege s tobom slaže,ali izgleda da se ti ne slažeš sa njim, jer si navodeći primjer bivše Juge i znaka jednakosti između predsjednika i države,a koja je po tvom mišljenju bila bolja i ljepša od svih kvazi državica nastalim na njenim ruinama,i upravo zbog toga znaka jednakosti,Regeman reče piši propalo.

Razlika između bivše nam države i novonastali državica na njenim ruinama, a glede njeni presjednika, je između ostalog, predsjednik Jugoslavije prvo je bio robijaš, pa onda predsjednik,a ovi što su prvo postali predsjednci kvazi držćavica su uglavnom poslije toga postajali robijaši,sem ako se prie toga nisu preslili na groblje,

Vidim u svom redanju predsjničkih svjetskih velčina,uvrsti i Vučića, pa što bi rekao Šoijć : ,, Polako sa taj mali Vučić'' jer smo mi u Srbiji svojeveremno ,poneseni tradicionalno srpskom hsterijom imali i pravog, ne Vučića, već Vuka,pa je taj danas vuk u Sbiji obična ovca što bleji.

Danas je ovca visoko ranigirana životinja,imaš od nje meso ,mlijeko,vunu, a posebno se koristi u predizbornim kampanjama i prilikom glasovanja.

Kolko njih ima imanje ispod Fruške gore i oko Vrdnika, neznam šta si toliko se okomio na Dodika,koga vidiš boljeg na ovim prostorima, kad je u pitanju Republika Srpska,navedi bar jedno ime pa da nas malo utješiš jer nam dolaze još teža i neizvjesnija vremena,na ovim prostorima.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Opsti Izbori 2014

Post by svraka »

Ne znam Zmijo kako da te utjesim, ni tebe, ni sebe, niti bilo koga od nas. I sta znaci biti bolji od Mile? U kom pogledu bolji? Materijalno situiranog zaista ne znam boljeg. Moralno i intelektualno boljeg znam jednog najmanje. Zove se Svraka Zeljko. A kako o sebi i nemam neko posebno lijepo misljenje, lako je zakljuciti da boljih od Mikija ima na hiljade. Hiljade hiljada.

Navukao sam upalu pluca.
Ma dobar si ti, ima i rak pluca.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Opsti Izbori 2014

Post by KAMIKAZA »

Na jah, ja se jako rijetko slazem sa ovom crno bjelom pticom ali ovaj gornji post je vise nego perfektan. :smt023 Zmiki moras priznati da je tako,kopiraj taj post i svaku vece citaj prije spavanja,to ce ti biti terapija,odvikavanje od Dodika,nesto kao odvikavanje od droge. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Opsti Izbori 2014

Post by ZMIJA »

svraka wrote:e znam Zmijo kako da te utjesim, ni tebe, ni sebe, niti bilo koga od nas. I sta znaci biti bolji od Mile? U kom pogledu bolji? Materijalno situiranog zaista ne znam boljeg. Moralno i intelektualno boljeg znam jednog najmanje. Zove se Svraka Zeljko. A kako o sebi i nemam neko posebno lijepo misljenje, lako je zakljuciti da boljih od Mikija ima na hiljade. Hiljade hiljada.
Ja sam za Dodika,trenutno najaču ploitičku ličnost na srspskoj političkoj sceni,a vi koji se sa mnom ne slažete imatae pravo na to, i jednog dana kad više ne bude to što je sada, i ako bi vam se posećilo da ode i u zatvor,ja ču zadržati svoj stav glede trenutne situacije,jer rijetki su veliki poltičari koji nisu bili u zatvoru
Kda je mogao biti u zatvoru jedan Pašić,jedan vojvoda Mišić i još mnoge istoriske velike ličnosti kakao iz reda srpskog naroda tako i iz drugi naroda.

Neki su strelajni ,neki su vješani ,neki su trovani,neki su ubijani iz snajpera na paragu,neki na Golom Otoku,neki na ulici maskrirani ,pa i ako Dodik jednog dana zavarši u zatvoru nemojete mi poslije toga pametovati i likovati, kao mala djeca, jer to što radi nije lak posao ,najlakše je biti kibicer sa strane i pametovati.
Lijepo je imati lijepo mišljenje o sebi,ali se ne treba izrugivati, a ako je Željko Švraka bolji od Dodika, izvoli Švraka kandiduj se pa nas izbavi zla,možda si stvarno bolji, ali mi za to još neznamo.
Vi koji ne kužite politiku malo se osvrnite na viceve, ima viceva za preprićavati da se svi smijemo pustite vi Dodka.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Opsti Izbori 2014

Post by KAMIKAZA »

Danas sam cuo jedan dobar vic :D neznam kako ce zvucati na nas ,ali ja sam se danas smijao na njemacki :D nisam naucio da pricam i pisem njemacki ali sam naucio da se smijem na stranjski. :D
Idu dva praseta kroz sumu i caskaju onako o svemu po malo,kad iza drveta banu vuk,ma nije vuk vec vucina ,i oni se od straha osamutili,zamrli ,jedva disu.Kad ce ti vuk onako u prolazu:"Selam alejkum momciiiiiii" :lol: Kad su prosesuljali kraj njega ,rece jedno prase:"Sreca sto je bio musliman ,najebali bi." :lol:
JESI VIDIO ZMIKI;SVABE NE PRAVE VICEVE O VELIKIM KRMCIMA KAO MI O DODIKU;ONI SE SALE SAMO SA MALIM PRASICIMA :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Opsti Izbori 2014

Post by ZMIJA »

Ali ti vicevi nisu sočni kao oaj vic, kad Bosanac i Amerikanac pričaju viceve,pa će Amerikanac pričati prvi vic Bosancu, pa on veli, vidš li ti Bosanca onu tamo crnobjelu pticu,malo bjela a malo crna ,a naročito bjela, i onada nastate onaj američki smijeh do besvjesti,a Bosanca gleda kakao se on smije na engleskom kao ti na njemačkom pa će Ameru .slušaj ti Amerikanac šta je tu smiješno, i nikako da se nasmije,pa će Amerikancu, jebem ti i oca i majku ,a naročito majku, i onada s okide smijati na bosnakom.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Opsti Izbori 2014

Post by regeman »

ma super, dosli smo do toga da Pasica i Misica poredimo sa ratnim svercerom ronhila..


ће рећи: зато је и пропала, због тог знака једнакости између имена државе и имена њеног предсједника. То наравно није тачно, јер да је то био разлог распада
ne mora nuzno biti teritorijalni, moze i ekonomski raspad..to sto mnogi kukaju na BiH kako im je nezgrapna i nefunkcionalna, jbg nek se presele u Dansku pa tamo bave politikom.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Opsti Izbori 2014

Post by svraka »

Добар овај Камиказин. И ја се насмијах од срца. Змијо, твој виц нисам схватио. Не љути се. Само сам искрен.

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Opsti Izbori 2014

Post by svraka »

[quote="ZMIJA"]

, jer to što radi nije lak posao ,najlakše je biti kibicer sa strane i pametovati.

Ево, потпуно се слажем са овом констатацијом. Веома тежак и веома одговоран посао. Ја том послу нисам дорастао.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Opsti Izbori 2014

Post by ZMIJA »

Pa nisam ni ja ,jer kakav je vic šaraena ptica, malo crna i malao bjela,a naročiti bjela, št tu ima smiješno,ali Amer se smije.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Opsti Izbori 2014

Post by svraka »

Е, па ако се већ Амер смије, требало би размислити малчице. Заправо, зашто размишљати, треба се препустити искреним осјећајима и насмијати се од срца. Ја заправо у животу не прочитах ништа смјешније. Духовито до суза.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Opsti Izbori 2014

Post by ZMIJA »

regeman wrote:ma super, dosli smo do toga da Pasica i Misica poredimo sa ratnim svercerom ronhila..
Svakao vrijeme i ma svoje švercere,i Karađorđa si optuživali da je švercovao svinje preko Dunava sa Mađarima,ništa posebno,morala se džebana plaćati, a u svakom ratu mora se i pušiti,dobro da nije švercovano sa daleko poznatijim šecom/krdžom/,ronhil je dobra cigara :lol: :lol:
regeman wrote:ne mora nuzno biti teritorijalni, moze i ekonomski raspad..to sto mnogi kukaju na BiH kako im je nezgrapna i nefunkcionalna, jbg nek se presele u Dansku pa tamo bave politikom.
Samo da podsjetim, negdje počitah podatak da nam je bivša država koja se raspala kako se raspla ,i teritorijlno i ekonomski i krvavi, bila zadužena negdje oko 25 milijardi dolara,a sve ove kvazi državice nastale na njenim temeljima su trenutno zadužene oko 250 milijardi dolara, pa do raspda nikd neće ni doći, jer se nama šta raspasti,sve je opšti svemir.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Opsti Izbori 2014

Post by просвјета »

Достојевски wrote:"Тиранија је навика; она поседује својство развитка и коначно се развије у болест. Тврдим да и најбољи човек може огрубети и отупети од навике, до степена звери. Крв и власт опијају; развијају неосетљивост. Човек и грађанин гину у тиранину заувек, а повратак људској врлини, покајању, препороду, постаје за њега готово немогућ. Поврх тога, пример, могућност такве својевољности делују заразно и на цело друштво: таква је власт саблажњива. Друштво које равнодушно гледа на такву појаву већ је и само у својој основи заражено."
"Човјек и грађанин гину у тиранину..." :(
Image

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Opsti Izbori 2014

Post by svraka »

Ne Karadjordje. Milos Obrenovic.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Opsti Izbori 2014

Post by KAMIKAZA »

ZMIJA wrote: su trenutno zadužene oko 250 milijardi dolara, pa do raspda nikd neće ni doći, jer se nama šta raspasti,sve je opšti svemir.
Ima da nam se raspadnu dugovi :D sad kad se zapadne sile pobiju za nase dugove,ima da izbije treci svjetski rat. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Opsti Izbori 2014

Post by ZMIJA »

Kako ova preizborna kamapanja napreduje,nebi me iznenadilo da se i mi između sebe ne pobijemo,ne za dugove već za glasove,ovi u Srajevu su mobilisali Nasera Orića,još im nedostaje Šabanović,i jedino oko čega se mogu ujediniti i dogovoriti to je protiv Republike Srpske i Milorda Dodika.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Opsti Izbori 2014

Post by aquarius »

svraka wrote: Не машем, не зато што сам тврдоглав. Једноставно не могу.
:smt023
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Opsti Izbori 2014

Post by просвјета »

Ви г-дин еустахије, када затрубите "за мном", не окрећите се... :)
Можда вам и упали па вас угњече... :?

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Opsti Izbori 2014

Post by vrsta8472 »



Све за побједу!
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Opsti Izbori 2014

Post by просвјета »

К`о велиш, разумијеш га веома добро... :D

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Opsti Izbori 2014

Post by vrsta8472 »

Циљ оправдава средства!
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Opsti Izbori 2014

Post by ZMIJA »

Ovo mu baš i nije trebalo,bar da je poveo i Čedu, ako je već zboravio Dačića.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

Locked