Opsti Izbori 2014

Pamtim to kao da je bilo danas...
Keyser Söze
Posts: 163
Joined: 14.07.2014. 11:41

Re: Opsti Izbori 2014

Post by Keyser Söze »

http://www.nezavisne.com/posao/privreda ... 76192.html
"Moramo da stimulišemo ljude da se bore za posao i da rade, a ne za socijalna prava koja dobiju, a onda se `nakači` 500 hiljada ljudi na različite oblike socijalnih davanja i javne finansije", rekao je Dodik i dodao da je možda došlo vrijeme da se uvede porez, pa i oduzimanje zemljišta na neobrađeno poljoprivredno zemljište.
On je ukazao da ima i zemalja koje su uvele porez i na neženje.
Ovo je zaista strasno, cetiri gluposti u tako malo rijeci:
1. Kao da smo Norveska, pa poslova ima ali ljudi nece da rade, lakse im se ponizavati i uzeti "izdasnu" socijalu. Da ne govorimo o implicitnom proglasavanju ljudi lijenim i razmazenim.
2. Porez na neobradjeno zemljiste? Da li je sa tim programom SNSD isao na izbore?
3. Oduzimanje privatnog vlasnistva je potpuno strano demokratiji, ko to uradi suocice se kad tad sa skupom naplatom stete, sa kamatama naravno!
4. Porez na NEZENJE! Smijem se od muke.

Ako su ovo ideje navise instance u RS kako da se rijese ekonomski problemi, buducnost je ...(ocijenite sami).
Velikodusno rodjace, raspolagati tudjom mukom, nije mala zajebancija

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Opsti Izbori 2014

Post by ZMIJA »

VALTER
BLAGOVČANIN
I SRĐAN
NOVČANIN


Kad se bude snimao film,Amer brani Sarajevo,onaj će ući u fotografsku radnju a onaj će ga upitati Ko te plaća.
Do tada,mora da sa tugom konstatujemo da su Nevladinci u vlasništvu nekih Ambasada blijede naljepnice Otporaša, Majdanaša,Kličkonoša,Kanisteraša,,CCije,Transparentinci,Centri njušećeg novinarstva i druge Žute Ose,Mula Labudova,Crvene Svrake i razni Mortali- izgubili izbore u BiH i S.

Šest godina je trajala bjesomučna hajka na srpsku i hrvatsku političku artikulaciju.Od lokalnih izbora 2008 e.Da bome da se neće zaustaviti ni nakon ovih izbora

I šta je rezultat.

Rezultat je da su opet pobjedili, Bakair Dodik i Komšić.
Bez obzira što neko pokušava da predstavi da je pobjedio Komšić da je pobjedio i Bosić što Ivanić misli da je i on pobjedio.

Taj poraz Transparentinaca,Transparentinci su moj generalni naziv za sve manipulativne netransparentno plaćene nevladine organizacije krejnje sumnjivog obraza i čmara, uz poraz Zlataka Lagumdžije i Esdepea, koji je takođe jedna od manipulativnih varijacija, jedna od francuskih kurvi u Okupiranom Parizu, poraz je jedne dosta široke bosnskohercegovačke kolektivne i pojedinačne osobine.Osobine da se klanja turcima,da se turcima ulizuje,da se latentno demonstrira kompleks manje vrijednosti, da se služi strancima,da se pravi rupa na gaćama,pozadi,za svaki slučaj.

To,dakle nije poraz Stranaca Usranaca i inostrane politike koja je ovdašnje političare,ali i sve druge,smatra smo upotrebnom robom.

Trebali podsjećati da su takav odnos Stranaca probali i Dodik i Čović pa su svatili o čemu je riječ
Ima nekih koji nikad ne svate.

Zbog prirodnog svog podaničkog odnosa prema Stranaom Fakatoru u BiH i S,cijeli ta Bulumentarijum Nakurnjaka nema nikavog konzistentnog koncepta,Iakao želi da predstavi da zastupa javnost,građane , ljudska prava...oni ne zastupaju ništa od toga.

Oni praktikuju šablone kojiim serviraju poluanalitičari i kurstratezi iz Nekih Ambasada i drugih špijunskih i zbignjevačkih institucija,javnih ili tajnih,razamještenih po BiHi S

Izvjesni Blagovčanin,koji je jedno vrijeme bio liderčauš Transparensija ovdje,a sada je,STJ,naučni saradnika na na Američkom Univirzitetu u Vašingtonu,u interviju nekom portalu,valja te njihove šablone do besvjesti.Neznam kakav estazi koriste,ali efikasan je u pizdu materiu.

Njihovi ugaonici su Režim u Republici Srpskoj.Kriminal i Korupcija u Republici Srpskoj,MUP je stranačaka milicija SNSD e,SNSDe i Dodik nemaju legimitet jer su kupili dva poslanika.I slično.

Kao da su Komšićevi Srbi u Prlamentu Federacije nešto kvalitetniji od ovih ''kupljenih'',kupljenih ili potkupljenih i prikupljenih.
Kao da on nije kupljen.

Od kud u Vašinfgtonu,JTN, Jebem Ti Nauku.

Suština je u tome da su on,Blagonjemučenin,i drugi,Bivši Divjak napr.dobili stastus zaštićenog svjedoka,po receptu poznate američke institucije,Otišli su negdje,dobili apanažu i promjenili identitete.

A suština je u Razaranju i ovakvog slabog bosanskohercegovačkog društva.Sa nagalskom na Srpsko društvo.

Piše Rajko Vasić
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
spile_86
Posts: 945
Joined: 09.01.2011. 18:48

Re: Opsti Izbori 2014

Post by spile_86 »

Šukalu pristupila dva poslanika opozicije

BANJALUKA - Predsjednik NS-a Adam Šukalo potvrdio je da su njegovoj stranci pristupila dva poslanika opozicije, čime skupštinska većina u parlamentu Republike Srpske sada broji 46 poslanika.

"Ne mogu otkriti njihov identitet jer bi to nanijelo štetu našim pregovorima. Mogu jedino da kažem da su to veoma poznata imena i važne osobe u političkom životu Republike Srpske", rekao je Šukalo za "Euro Blic".

Šukalo je naglasio da nije riječ o poslanicima Iliji Stevančeviću i Vojinu Mitroviću.
http://www.nezavisne.com/novosti/bih/Su ... 76652.html

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Opsti Izbori 2014

Post by KAMIKAZA »

Vazne osobe kao sto je i on vazan,(jajare),sve to treba govnjavom mocagom rastjerati,i natjerati na prisilni rad,naravno duzinu prisilnog rada im dodjeliti po njihovoj pollitickoj vaznosti za RS. :) Mamu im lopovsku. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

nenad 10
Posts: 456
Joined: 01.04.2011. 11:23

Re: Opsti Izbori 2014

Post by nenad 10 »

Nemoj tako ostro na "ptice selice" to su lovci u mutnom kao nekada Seka Lambada.danas ovdje sutra ondje za njih nikakav problem.Sve je to zarad boljeg sutra nasem narodu :lol: .Imamo mi takvih i ovde na forumu koliko hoces.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Opsti Izbori 2014

Post by ZMIJA »

KRSMANOVIĆ
JE GREŠKA
ESDESA I ESENESDEA


Draga Braćo,zajebali smo se u Foči.
Nismo trebali da pobjedimo,mi,Edses u Esensde,na lokalnim izborima i tako svrgnemo sa vlasti Fočanski Režim. Bez Fočanskih propisa.
Nije dobit ni to što je izabrana noramalan Načelnik Foče.

Koliko je šteta što je Čavić i njegov Endpe,u bosanskohercegovačku,u Državnu, STJ,orbitu lansirali Zdravka Krsmanovića.
Mada sam Čava vjerovatno nije svjestana greške koju je napravio.Krsanović je,za njega,samo jedno u dugoj istoriji Velikih Sranja koje je počinio.
Neki ludak je lansirao priču da će Aladža Krsmanović biti direktr Sipe.A on,budalaš,upro u priču ko kezme u krečanu.

Čitam dans u Oslobođenju,Sve zna.Naročito zna šta je propalo.A ne treba ni da puno zna.Čim kaže da je sve propalo,oslobođen je obaveza o tačnim pojeinostima.
Zna da nema čovjeka kao što je Komšić.Njemu je od svega važniji Program.On je Zlatagana odjebo zbog Programa.Dodajem ja.Treba da uzme estradno političko ime. LJiljan Program.
Gledam.U poslednoj deceniji politička scena u Bosni i Hrecegocvini i Srpskoj,doživjela je teški sunovrat.
Politički mozaik se osipa ko stare mokre freske na mrazu.Nestaju lideri,koncepti i vizije.Čović se jedva uspio oporaviti od svih udara koji su organizvani na njega,Hdeze i Hrvate.Bošnjačka scena poslije Alije,nema lidera.Tihić, Lagumdžija i Silajdžić su vrijeme utrošili uzaludo.U Državu i Unitarizaciju.Ostao je Bakir Izetbegović,političar bez osnove i potke,proziran i prozren.Dodik se još drži mada je pritisnut padaom glasova i vlastitim i stranačkim.I ogoljen od stranačkih lica i orgazicionih stvari.Što će se pokazati pogubnim.

Mada se čini da sve drugo utiče na ove procese na političkoj sceni BiH i S Grupe,jedan uzrok je svemu.
Svakako od lidera,i mrtvih i propali,i onoh koji se drže još na vjetru i vrbacima,u presudnom trenutku načini istu grešku.
Zaboravi Stranku ili Pratiju.
Okrene se Strankama.Medijima.Rusima.Briselu.Ohaeru Amerima.Erdoganu.Parama.Tajkunima.
Ne želi više sisu koju je stvorio, ili koja gaje stvorila.Zaboravi da nema boljeg i trajnijeg temelja od Organizovane Političke Stranke.
Storija o trajanju i kraju Esdepa nevjerovatna je studija,koja se u poslednje dvije decenije odvijala pred našim političkim očima,na temu Kakao upropastiti sebe kao lidera uprpašćavajući vlastitu partiju i njene potencijale.
Mada taj proces nije trajao svih dvadeste godina.Za studiju tragedije dovoljno je posmatrati i poslednjih pet godina Zltaka Lagumdžije i njegovog Esdpea.
U takvoj situaciji,na političku površinu isplivaju Krsmanovići. Apsolutni marginalci,lokalci i dekompeteivci.
Prosto je relaksirajuće gledati i slušati cijelu galeriju Marginalaca koje su stvorile Velike Stranke i Lideri.Kako se ovih dana šepure Republke Srpske.Političkom Scenom.Pozornicom Vlast.Kako se pjanci nisu nikad šepurili birtijama u kojima podovi nisu oprani trideset sedam godina.Ni kurve na želejzničkim stanicama.Čijii ih otpravnici vozova povremeno puštaju da ogriju smrzlu guzicu na užarenoj bubnjari.
Šta je u cijeloj priči Sarajevsko Oslobođenje.Koje je dalo prostor i sliku Krsmanoviću.
Pa, Bratija,jebem te glupa.
I Čavaić, I Čavić.Viče otparvnik za zadnjim vagonima.
Piše Rajko Vasić.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Opsti Izbori 2014

Post by svraka »

Zmijo, kakvo je tvoje mišljenje o analizi političke scene u BiH od strane Vasić Rajka?

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Opsti Izbori 2014

Post by ZMIJA »

Neznam zašto me to pitaš.Ti si se već izjasno, i o meni i o Rajku.Svako ima pravo na svoje stavove, i svoje poglede na političko stanje trnutno.
Mene što se tiče, gospodin Vasić je jedan lucidan i pragmatični analitičar dnevno političke scene,koji na sebi svojstven način, istu artikuliše kroz svoj politički ljetopis.Druga je stavr što njega mnogi doživljavaju sa predrasudama i u nerazumijevanju, šta on prktično i piše i govori.Nepopularan je kako u vlastitoj stranci, tako i van stranke,pa često puta bude doživljavan kao nečija savjet ili ružno pače.On za sebe kaže da je direktor tvornice glasova u SNSD a, u koji se ulazi i izlazi, kao u kafanu u koju zalaze razni žicari i dangube da bi se ev. počastili tuđim novcem ili upali u neku turu.
Kakva je trenutna politička scena u BIH,pa i ua Republici Srpskoj, brzo ćemo se svi uvjeriti.Nažalost, ništa dobroga neće biti, jer su nam godine posleratnog opravka pijeli skakvci.Ko god bude vlado na ovim prostroima, neka mu je dargi Bog na pomoći.
iskreno obradovale bi me neke Promjene,ali Promjene će biti na gore,to je više nego izvjesno.Samo da ne budu krvave,kakve su bile 90. godina prošlog stoljeća, sa istim igarčima na terenu SDA,SDS, HDZ.
Zna se, koga zmija ujedale i guštera se boji.
Last edited by ZMIJA on 10.12.2014. 08:49, edited 1 time in total.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Opsti Izbori 2014

Post by svraka »

Морао сам те питати, јер само лијепиш оно што је Васић Рајко написао на свом блогу, без икаквог свог става или коментара. Зашто бих ја знао да ли Рајкове текстове објављујеш јер им се дивиш, или им се исмијаваш? Сада си ми објаснио, хвала.
Још само једно кратко питање, не замјери: да ли Рајкове текстове прекуцаваш, или их у оргиналу преснимиш?

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Opsti Izbori 2014

Post by grlica »

Ja sam prestala listati i čitati forum od kako je zmija počeo da nas maltretira sa tim Vasić Rajkom.
Zmijo poštedi nas više :?
imam moćno pero - jezik srpski

DzOMBLA
Posts: 1
Joined: 10.12.2014. 09:13

Re: Opsti Izbori 2014

Post by DzOMBLA »

Pozdrav ljudi :D Znali neko firmu neku u okrugu Prnjavora da prima radnike... potreban mi poso, Ako neko zna neka mi odgovori. Ako se zaposlim pijemo piće :)
Hvala unaprijed...

User avatar
svjedok.saradnik32
Posts: 1473
Joined: 02.03.2012. 08:27

Re: Opsti Izbori 2014

Post by svjedok.saradnik32 »

Прије него што пустиш језик у погон, провјери да ли ти је мозак укључен..

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Re: Opsti Izbori 2014

Post by Nicky »

DzOMBLA wrote:Pozdrav ljudi :D Znali neko firmu neku u okrugu Prnjavora da prima radnike... potreban mi poso, Ako neko zna neka mi odgovori. Ako se zaposlim pijemo piće :)
Hvala unaprijed...
Probaj u opstini, tamo primaju svakodnevno :smt005

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Opsti Izbori 2014

Post by ZMIJA »

grlica wrote:Ja sam prestala listati i čitati forum od kako je zmija počeo da nas maltretira sa tim Vasić Rajkom.
Zmijo poštedi nas više
Ptico, vrijeme je da se na političkim temama bavimo politikom a ne korama za burek. Ja nikoga ne matletiram.i Rajko nije obavezna lektira.Tema je u izobilju,za svakoga ponešto.Forum je preširok, da bi ga neki Rajko Vasić i neka tamo Zmija uzurpirali.Ovdje ima puno više onih što kopiraju ,štampaju i lajkuju,a tebi pticu zasmetala. Zmija i Rajko.
I ja sam protiv Rajaknizacije,i bilo kakve unitarizacije,kako Foruma tako i Države.
Izbori su već odavno prošli,ali kampanja se ne prkida, idu sledeći, pa kako ćemo bez politike.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Opsti Izbori 2014

Post by KAMIKAZA »

Mislim da bi morali otvoriti temu tekstovi Rajka Vasica da ne spamujemo ove ostale teme,pa ko voli neka cita i komentarise ,jer ovako se ne moze voditi neki dijalog oko ostalog,ko je za ???
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Opsti Izbori 2014

Post by KAMIKAZA »

DzOMBLA wrote:Pozdrav ljudi :D Znali neko firmu neku u okrugu Prnjavora da prima radnike... potreban mi poso, Ako neko zna neka mi odgovori. Ako se zaposlim pijemo piće :)
Hvala unaprijed...
Bolje da pijemo prije nego sto dobijes posao. :D
Tako smo mi nekad poceli prvo da pijemo ,u zelji da nakon toga nadjemo posao, ovako je sve to pocelo. :D
Image
i sad smo tu,jos casicu dvije i idemo traziti posao...
Image
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Opsti Izbori 2014

Post by ZMIJA »

KAMIKAZA wrote:Mislim da bi morali otvoriti temu tekstovi Rajka Vasica da ne spamujemo ove ostale teme,pa ko voli neka cita i komentarise ,jer ovako se ne moze voditi neki dijalog oko ostalog,ko je za ???
Kako će se voditi dijalog,sa ovim dolje priloženim, što su se ponapijali i poizvrtali ,valjada slaveći brzopotezno formiranje vlasti na Nivou Države.Sve je teklo ko lojem podmazano.Gdje je ova Sloga ,Razumijevanje ,Tolerancija i Neviđena Demokratija bila ranije. Zašto izgibosmo, i po tmnicama zaglavismo. Šta će nam ova Republika Mrska, kad je ključ rešenja svih naših problema u Srajevu.Samo se nismo toga ranije dosjetili.Mogli smo do sada biti ko' na konju i magracu. Bavili smo se samo Režimom i Dodikom.
Kud nismo ranije išli na izbore.Govorio nam onaj Bosnić.Ajmo ljudi na vanrede.Sarjevo čeka.I evo ga bi Sarajevo.
Glavni progamdžija je taj genijalni Željan Komšić.Njemu ne trebaju fotelje.Šta će fotelje Ljiljan Efendiji.
Treba obarati Režim u Mrskoj.Odamh tražiti veće plate,ako nema eto nas dolje u Banja luku poručuju nezdovoljni medecinarai iz glavnog grada naše Države Sarajeva.Tu su pored nezadovljnih medecinara i prosvetari ,vjerovatno je i njima mala plata.
Treba poslati onog Savu Savanovića iz Foče, da sa brozovom metlom ponese i glogov kolac,kako bi se zauvjek uhitio i uništio najveći krvopija u Mrskoj.Glavni Bal Vampira juče je završen u glavnom Gradu Naše Zemlje.
Bal je trajao kratko,uz zvuke Bečke Filharmonije, dat je znak da pir počne.Niko nije smio ni spominjati Glavnog Baju,za njega je osobno zadužen Sava Savanović,samo da Vampiri lociraju svoja odredišta, a uporišta su poznata več odavno.
Maske su pale.Još samo danam padne marak s očiju.Sviće zora.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
VJESTICA
Posts: 466
Joined: 05.02.2012. 14:51

Re: Opsti Izbori 2014

Post by VJESTICA »

Ja mislim da je Zmiji neko provalio pass.Ili je mozda neka droga u pitanju?Onaj stari,pravi Zmija je bio mnogo zanimljiviji a ovaj novi smara mnogo.ZMIJO VRATI NAM SE!!!!
"ne izazivaj zmiju ako nemas namjeru i moc da joj odsijeces glavu"

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Opsti Izbori 2014

Post by ZMIJA »

Čuvaj se ti ženo & metlo, da tebi neko ne provali u burekdžinicu,jer ova ''tvoja'' Kaolicija pravi Državu, jedan burek jedan glas.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
VJESTICA
Posts: 466
Joined: 05.02.2012. 14:51

Re: Opsti Izbori 2014

Post by VJESTICA »

Neznam Zmijo metle mi o cemu pricas.Kod mene ti je jedan burek-1km,skromno :smt019
"ne izazivaj zmiju ako nemas namjeru i moc da joj odsijeces glavu"

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Opsti Izbori 2014

Post by grlica »

KAMIKAZA wrote:Mislim da bi morali otvoriti temu tekstovi Rajka Vasica da ne spamujemo ove ostale teme,pa ko voli neka cita i komentarise ,jer ovako se ne moze voditi neki dijalog oko ostalog,ko je za ???
Tacno drug nacelnik :D Ne vracam se na forum dok ne sankcionisete zmiju zbog Rajka Vasica :idea: Tj. prebacite ovu njihovu ljubavnu vezu u posebnu temu / ZMIJA I RAJKO
:D PA DA NASTAVIMO O IZBORIMA I VLASTI na ovom nasem dunjaluku :wink: :smt006 tj. forumu.
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Opsti Izbori 2014

Post by KAMIKAZA »

Zmija i Zaba. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Opsti Izbori 2014

Post by ZMIJA »

Poljubi me
i budi tu
Da sklopim oči
Na tvom
toplom ramenu
Poljubi me
i budi tu
Nek srce lupa kao da je
Pevi put
Poljubi
me
Pomoli se
Sve svijeće svijeta
Nek su za nas
Upale

Ostani
Ovu
noć kad svi mi prijete
Ostani
Zagrli me kao dijete
Ostani
Kad sva si ljubav moja
Samo ti
Ostani
Da me čuvaš
Kad zaspu anđeli


Od Goran Karan za Grlicu.
Last edited by ZMIJA on 11.12.2014. 10:58, edited 1 time in total.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Opsti Izbori 2014

Post by KAMIKAZA »

Fali ono u potpisu Rajko Vasic :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Opsti Izbori 2014

Post by ZMIJA »

Nećemo više o Rajku,uvodimo cenzuru,ljutu rakiju više nećmo piti.Vodimo ljubav a ne rat.Šta će nama Rajko.Dobro Grlica kaže.ima ona pravo.Burek stranka.Mi smo sebi izabrali vlast,Izbori su iza nas.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

Locked