Opsti Izbori 2014

Pamtim to kao da je bilo danas...
Locked
grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Opsti Izbori 2014

Post by grlica »

Ja najviše volim njemačke i švicarske polovnjake isto :D
Slabi su SDS-ovci, tu se slažemo jer ne znaju na pravi način predstaviti svoje ljude. Eto naša iris nam je pisala baš o tome logoru umjesto o stavu Ognjena Tadića po ovom ili onom pitanju... ne znaju razviti pitu, pardon priču i ne zna Cigo svoga konja da pohvali. Pogledaj našeg zmileta i švapčeta -- čovjek kad ih sluša prosto se zapita pa đe su ti ljudi bili do sad ; tako mudri i jaki :D da nas malo prosvijetle idejama sa Miletovog pojilišta :lol:
Tadić je bio nekakva umjerena struja (malo gradimo mostove - malo gradimo Srpsku) , njegova kampanja nije tražila izlaz u strancima i lažnim autoritetima kao Miletova što je bila bogato ukrašena raznoraznim političkim trikovima. Onaj Karadžićev dom na Palama meni se lično najviše sviđa ---al to nije bio razlog da dobije povjerenje , bar ne od mene , to je trik a ja nisam ovca pa da ne vidim kanap kad me vabi na so :wink:
Što se tiče Gatarića, po meni je mudro što se povukao ove izbore, grije svoju načelničku fotelju :) Nije trenutak za takva izlijetanja , čekaj prvo da se preseli na male tv-ekrane pa onda možemo da govorimo o njemu kao mogućem kandidatu. Gledala sam ga na BN kad je komentarisao SNSD-eov pir na trgu. POvršno. Nije Prnjavor država pa da daješ izjavu kako je SDS pobijedio , tj. nisu lokalni izbori u pitanju :D Mada , to narod voli čuti , to je onaj Miletov stav koji prolazi kod naših ljudi i da potvrdim da se slažem sa tobom i po tom pitanju :wink: :P
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Opsti Izbori 2014

Post by svraka »

Izbori su bili i prošli. Rezultati su takvi kakvi su. Pobjednici mogu da slave, oni koji su izgubili imaju pravo da se ljute. Sve je to toliko puta rečeno, i na kraju krajeva tako je. Ono što ja mogu reći je, da nikada nisam bio nesretniji nego poslije ovih izbora. Iz dva razloga. Prvi je što je izlaznost na izbore, pogotovo u Prnjavoru, bila mala, a rješavamo sami svoju sudbinu. Očekivao sam najmanje 60%. Drugi razlog je što se pojavio neprihvatljiv broj nevažećih glasačkih listića. Po mom mišljenju je na djelu krađa. Krađa demokratskih sloboda građana. Ne prejudiciram ko je krađu izvršio. Da li ova, ili ona strana, nebitno, po meni je krađa evidentna. A radi se o najgoroj mogućij krađi, krađi slobodnog izražavanja stanovništva. Neka je proklet ko god da je krao volju svojih stanovnika.

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Opsti Izbori 2014

Post by bičbožiji52 »

Gospodine Švraka, ti nekad pišeš samo neka se nešto piše.Kažeš bio si tužan,poslije ovh izbora, posebno tužan.Zašto'?
Kako si mogao očekivati izlaznost bar 60 % kako ti reče.Zašto ? Na osnovu čega ?
Zašto bi u Prnjvoru ovi izbori bili tako susdbonosni ?Bili su za Prnjavor isto tako susdbonosni i lokalni izbori 2012 ,pa šta smo mi to sudbonosno dobili ? Kažeš po tvom mišljenju bila je krađa, a kada to nije bilo krađe,jeli se to krađa dešava,samo kad SDS izgubi? Imaš loše procjene,mi neki smo ovdje ovaj rezultata davno manje više ovakav predvidjeli,ali ne na osnovu želja i subjektivnih mjerila, već na osnovi analaize i realnih parametara.
Neki su tužni, neki se raduju,raduju se uparvo oni koje ste ''vi'' iz provalije izveli na pobjedničko postolje ,a to je vaš koalicioni partner Mladen Ivanić za koga mnogi iz SDS a nisu htjeli glasati, i to su u glavnom ti prazni listići kojih je bilo u izobilju na biračkim mjestima.O preferencijalnim glasovima,nebi ovog puta,jer konačno je došlo vrijem da se donese novi izborni zakon, i da se eleminišu neke sadašnje njegove odredbei kako je između ostalog otvorena lista i prefercionalno glasanje,gdje se najviše mulja.
Ilustracije radi : ''Jeli moguće da na neki kandidati na listama dobiju isti broj lični glasova koliko je dobila i neka stranaka ?'
To naparosto je samo u teoriji moguće,a ti imaš izvještaj i rezultate glasanja u Prnjvoru na primjer,pa se uvjeri sam kako je i na koji način zloupotrebljavana volja birača.
Last edited by bičbožiji52 on 18.10.2014. 15:37, edited 2 times in total.
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

User avatar
corkan
Posts: 733
Joined: 04.07.2007. 18:07
Location: Moj ranč

Re: Opsti Izbori 2014

Post by corkan »

svraka wrote:Izbori su bili i prošli. Rezultati su takvi kakvi su. Pobjednici mogu da slave, oni koji su izgubili imaju pravo da se ljute. Sve je to toliko puta rečeno, i na kraju krajeva tako je. Ono što ja mogu reći je, da nikada nisam bio nesretniji nego poslije ovih izbora. Iz dva razloga. Prvi je što je izlaznost na izbore, pogotovo u Prnjavoru, bila mala, a rješavamo sami svoju sudbinu. Očekivao sam najmanje 60%. Drugi razlog je što se pojavio neprihvatljiv broj nevažećih glasačkih listića. Po mom mišljenju je na djelu krađa. Krađa demokratskih sloboda građana. Ne prejudiciram ko je krađu izvršio. Da li ova, ili ona strana, nebitno, po meni je krađa evidentna. A radi se o najgoroj mogućij krađi, krađi slobodnog izražavanja stanovništva. Neka je proklet ko god da je krao volju svojih stanovnika.
I ja sam nesretan zbog ovi izbora,nekako se nemogu pomirit stim da nas u presednistvu predstavlja čovek čija stranka je osvoila nekih 7 posto glasova,
pokazalo se da je Ivanić ipak najboli političar I za svoj nerad I svoje neznanje najbolje nagrađen: :smt005
"Da se Drazin barjak vije, ne bi bilo Albanije,
i bila bi Ravna Gora na tri juzna Srpska mora

Iris
Posts: 1717
Joined: 22.12.2013. 15:57

Re: Opsti Izbori 2014

Post by Iris »

Bosić je za domaću politiku ono što je Putin za svjetsku!
Jedino valjano poredjenje!
Živio naš Boske!

Keyser Söze
Posts: 163
Joined: 14.07.2014. 11:41

Re: Opsti Izbori 2014

Post by Keyser Söze »

Ja mogu shvatiti da osobe personifikuju stranke pa i politiku, ali ovdje se uopste ne diskutuje poltika, ni ekonomska, ni socijalna, ni vanjska nego samo Dodik ovo, a Bosic ono, Zeljka dosadna a Tadic mutav, sve se svodi na glorifikovanje ili nipodostavanje licnosti. Evo, posto jos nije potpuno jasno ko ce formirati vladu, ja bih bio zahvalan da mi neko od vas sto ste 100% za jedne ili druge navede kako se ova dva bloka razlikuju u na primjer fiskalnoj politici, kako ce jedni a kako drugi podici zaposlenost, kako ce osnaziti agrar, dovesti investicije, smanjiti tempo zaduzivanja, kakva im je vizija skolstva i visokog obrazovanja, ma izaberite sami pitanje! Uslov je samo da niko ne pominje licna imena i da prijedlozi budu konkretni. Predstavite znanje i viziju, a ne misljenje, da znamo sta nas ceka ako jedni ili drugi dobiju zadatak formiranja vlade. Nedostatak odgovora bi trebalo tumaciti da u stvari i nema drugih razlika do personalnih, u kom slucaju mogu shvatiti u potpunosti vase diskusije. Catch 22.
Velikodusno rodjace, raspolagati tudjom mukom, nije mala zajebancija

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Opsti Izbori 2014

Post by просвјета »

Шта слиједи... :?

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Opsti Izbori 2014

Post by KAMIKAZA »

Trla baba lan da je prodje dan, :D kako kazu za Kalabicevu kandidaturu za nacelnika,da je na drugoj strani bio saobracajni znak kao kandidat ,pobjedio bi znak a ne Drago,e tako je i sada,nije pobjedio Dodik nego je Tadic izgubio.Pomirite se sa tim i radite nesto korisno,upotrebite onu metlu i kad vec ne mozete da cistite lopove sa njom ,cistite lisce. :D Trazite neke nove ideje,jer sa hvatanjem lopova vam nije uspjelo,svako je znao gdje su lopovi (ima ih na obe strane) i svako je znao da niko nikoga nece da lovi,a pogotovo ne SDS,smislite nesto pametno,sto covjek rece gore,pocnite da pricate o zaposljavanju,razvoju,pa ce smjena vlasti doci sama po sebi. :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

Iris
Posts: 1717
Joined: 22.12.2013. 15:57

Re: Opsti Izbori 2014

Post by Iris »

Kami, POBJEDIO nije niko.
A znaš zašto? Zato što ta riječ ne postoji! Možda je neko POBIJEDIO!

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Opsti Izbori 2014

Post by bičbožiji52 »

Keyser Söze wrote:Evo, posto jos nije potpuno jasno ko ce formirati vladu, ja bih bio zahvalan da mi neko od vas sto ste 100% za jedne ili druge navede kako se ova dva bloka razlikuju u na primjer fiskalnoj polit
Pivce, malo se praviš gemišt, a malo kisela sa vinom.Ovdje turpijamo neznam kolko mjeseci i bistrimo politiku onako kako mi to znamo,i kako to mi umijemo.Ko će formirati vladu ?Kakvi su čiji programi ?Sad kad su sasvim izvjeni konačni rezultati minuli izbora svima je jasno ko je na izborima pobijedio a ko nije ,to objašnjavati neznam po koji put postaje debilasto i besmisleno.
Vladu će forimirati SNSD a sa svojim koalicionim partnerima ili bez njih, s obzirom da je na izborima osvojio najviše mandata,a plus toga pobjedio je Milorad Dodik za predsjednika Republike Srpske, onaj koji po Ustavu dodjeljuje i određuje budućeg mandatra za sastav buduće Vlade Republike Srpske.Dakle očekujemo Vladu kontinuiteta,a ne nikavu Vlladu promjena koju su zagovarali ovi iz saveza za promjene,ali svakao da će biti i u vladi kontinuiteta nekih novina i promjena na bolje, a ne promjena na gore.Narod je još jednom ukazao,povjerenje Miloradu Dodiku i SNSD a,ali narod je takođe dao do znaja i njemu i njegovom SNSD a da se više ne zajebavaju u vlasti, da tako najprostije kažem,već da se okrenu ekonomiji ništa manje nego su se okrenuli politici, odnosno da se moraju prvo obračunati sa mangupima/lopovima/ u spsotevnim redovima, i započeti obračun sa kriminalaom i korupvcijom, koja je rak rana ovog i ovakvog društva.
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Opsti Izbori 2014

Post by aquarius »

Biče, edukuju se malo, pobogu. Keyser je lik iz filma Brajana Singera "Dežurni krivci", a ne popularno austrijsko pivo s početka devedesetih. Zaključci su ti truli kao i opšta kultura. Imate sreće i jedni i drugi što je narod jadan i nema ni trunke samopoštovanja. Mene broj nevažećih listića uopšte ne iznenađuje. Mislio sam da će ih biti mnogo više.
Keyser, brate, od prvih demokratskih izbora devedesetih niko od "pobjedničkih" stranaka nije ispunio niti jedno slovo iz predizborne kampanje ili programa stranke, tako da je malo naivno vjerovati im. Meni je najprihvatljiviji onaj koji bude tvrdio da kad dođe na vlast da će nam biti gore, a ne bolje.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

Keyser Söze
Posts: 163
Joined: 14.07.2014. 11:41

Re: Opsti Izbori 2014

Post by Keyser Söze »

OK, evo prihvaticemo da ce SNSD formirati vladu. Moze li neko od vas sto ste ovdje proteklih mjeseci propagirali SNSD kao najbolju opciju da odgovori na pitanja iz prethodnog posta? U demokratskim drustvima i opozicija ima vladu i budzet u sjeni, moze li neko od pristalica SDSa da to predstavi? Ili bar priznajte da nema vizije, programa, strategije vec je ostala samo taktika ubjedjivanja naroda da je onaj drugi gori?!? Ako je tako, onda vas je Kamikaza zaista procitao, a Vrsta ce vazda biti dezurni krivac jer kritikuje poziciju, a materijala mu nikada nece nedostajati...
Velikodusno rodjace, raspolagati tudjom mukom, nije mala zajebancija

Keyser Söze
Posts: 163
Joined: 14.07.2014. 11:41

Re: Opsti Izbori 2014

Post by Keyser Söze »

aquarius wrote:Biče, edukuju se malo, pobogu. Keyser je lik iz filma Brajana Singera "Dežurni krivci", a ne popularno austrijsko pivo s početka devedesetih. Zaključci su ti truli kao i opšta kultura. Imate sreće i jedni i drugi što je narod jadan i nema ni trunke samopoštovanja. Mene broj nevažećih listića uopšte ne iznenađuje. Mislio sam da će ih biti mnogo više.
Keyser, brate, od prvih demokratskih izbora devedesetih niko od "pobjedničkih" stranaka nije ispunio niti jedno slovo iz predizborne kampanje ili programa stranke, tako da je malo naivno vjerovati im. Meni je najprihvatljiviji onaj koji bude tvrdio da kad dođe na vlast da će nam biti gore, a ne bolje.
Aquarius, poznato mi je da je malo obecanja ispunjeno, ali cini mi se da u ovoj kampanji nije ni bilo nekih konkretnih obecanja, nego samo apstraktna, koja nisu mjerljiva pa ih je i tesko ispuniti. Konkretna obecanja, koja su mjerljiva bi trebala da budu ona baza na osnovu koje se glasa. Ako postoje takva konkretna obecanja, lako ih je provjeriti, ispitati i stvoriti svoj stav prema njima, i odluciti, da ili ne, za ili protiv. Konkretno je npr smanjenje ili povecanje poreza. Sada ce svi reci da sam ja naivan, ali dok svi ne pocnemo postavljti ovakva pitanja, bit ce moguce ovakve izborne kampanje gdje je vaznije dokazati kakav je i kakav nije onaj drugi, nego zasto bas ja i moja stranka treba da dobije mandat da sluzi narodu.
Velikodusno rodjace, raspolagati tudjom mukom, nije mala zajebancija

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Opsti Izbori 2014

Post by KAMIKAZA »

Iris wrote:Kami, POBJEDIO nije niko.
A znaš zašto? Zato što ta riječ ne postoji! Možda je neko POBIJEDIO!
Sta te je sada povrijedilo lutko moja ;kad mi opet trazis gramaticke greske ? :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Opsti Izbori 2014

Post by aquarius »

Slažem se ja sa tobom po pitanju političke odgovornosti izabranih funkcionera, što i mene samog svrstava u grupu "naivnih" ali imamo problem sa kontrolnim mehanizmima. Kad sudstvo i policija budu nezavisni i lišeni politizacije onda je moguće ostvariti rezultate u borbi protiv korupcije. Nisam za strane uticaje i strane administratore jer i oni su bili ključni faktor za razvoj korupcije, ali da je vrijeme za neku vrstu protektorata, sigurno jeste. Nas podanički mentalitet nemože bez "Baje" , i to ti je.
Sad će me rastrgnuti ovi stranački vojnici zbog jeresi, ali nema nam naprijed bez ozbiljnih rezova i suočavanja sa realnošću.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Opsti Izbori 2014

Post by bičbožiji52 »

aquarius wrote:Biče, edukuju se malo, pobogu. Keyser je lik iz filma Brajana Singera "Dežurni krivci", a ne popularno austrijsko pivo s početka devedesetih. Zaključci su ti truli kao i opšta kultura. Imate sreće i jedni i drugi što je narod jadan i nema ni trunke samopoštovanja. Mene broj nevažećih listića uopšte ne iznenađuje. Mislio sam da će ih biti mnogo više.
Keyser, brate, od prvih demokratskih izbora devedesetih niko od "pobjedničkih" stranaka nije ispunio niti jedno slovo iz predizborne kampanje ili programa stranke, tako da je malo naivno vjerovati im. Meni je najprihvatljiviji onaj koji bude tvrdio da kad dođe na vlast da će nam biti gore, a ne bolje.
Akva ima vas ovdje par edukatora,koji bi samo da nekoga edukuju,valda misleći da su samo oni najpametniji, i da sve znaju,a zaboravljaju da nismo na ispitu i na nekom školskom času.
Za tvoju informaciju ja sma sa kompleksima i predrasudama kvit.
To što ja Keysera lika iz filma Brajana Singera ''Dežurni krivci'' nazivam pivcem je moj stil izražavanja i moja slobodna kereacija u smislu neke poruke da li ona bila sarkastična ili simpatična,sve zavisi od čitaoca mojih ''mudrih ''postova.
Moji zaključci su truli kao i opšta kultura,samo zato što preferiraju surovoj realnosti i odgovaraju činjeničnom stanju na polju politike,koji mnogi, pa i ti među njima, ne možete da svaraite,pa vam je moja malenkost veći problem nego politika s kojom bi da se bavite, a da pri tom ne izuvate papuče.
Mi u političkim strankama koji na neki način djelujemo javno i organizovano,što bi narod rekao ''jedmo ******''imamo termine nazive za razne likove.kao što su ; pisci,janjetari,bjelokragnaši,kareijeristi,exsperti,rodbinaši,vječiti mladići,fakultetlije,poznanici šefa,i još neki pa ti vidi gdje pripadaš.
Zbog ovakve drske uvrede i pokušaj omalovažavanja mene i moje ličnosti zamolio bi te da pekineš dalju polemiku na takvim osnovama sa mnom,jer imam malo veći repertoar i nekulture i truleži nego ti i predpsotaviti možeš, pa bi bez potrebe došli u bezpotrebne sukobe, da li verbalne ili neke druge.Ovo nemoj svatiti kao neku pretnju ili moju slbost i emotivnu kategoriju,već kao poštovanje prema tebi, koga lično ne poznam,ali cijenim neke tvoje stavove i intelektualne vrijdenosti,koje su napisne pod ovim nikom.
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

profesoricaskola
Posts: 222
Joined: 15.11.2013. 22:55

Re: Opsti Izbori 2014

Post by profesoricaskola »

Čuvaj se ti, Akva... Jel ti se mora još jednom objasniti?!

User avatar
corkan
Posts: 733
Joined: 04.07.2007. 18:07
Location: Moj ranč

Re: Opsti Izbori 2014

Post by corkan »

Iris wrote:P.S. Ali sve je promjenljivo, izgleda osim tvoje kratkovidosti Ćorkane!
Iris ko treba sad kod očnog ja ili ti???
"Da se Drazin barjak vije, ne bi bilo Albanije,
i bila bi Ravna Gora na tri juzna Srpska mora

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Opsti Izbori 2014

Post by aquarius »

profesoricaskola wrote:Čuvaj se ti, Akva... Jel ti se mora još jednom objasniti?!
Jbt, ima da prođem k'o Slobo K. :)

BB, ja to tebi dobronamjerno, a ti na mene k'o na Seku Lambadu.
Ne smeta meni kako se ti izražavaš, ali me pojedina tvoja razmišljanja nateraju da se zapitam jel' se to zajebavaš ili stvarno tako misliš. Kritika je bila dobronamjerna, a ti kako god hoćeš. Nisam se pronašao u kategorizaciji tako da me nije pogodilo.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

nenad 10
Posts: 456
Joined: 01.04.2011. 11:23

Re: Opsti Izbori 2014

Post by nenad 10 »

pisci,janjetari,bjelokragnaši,kareijeristi,exsperti,rodbinaši,vječiti mladići,fakultetlije,poznanici šefa,
Zaboraviste ono "dupelizci". :lol: :lol: :lol:

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Opsti Izbori 2014

Post by vrsta8472 »

Keyser Söze wrote: Ako je tako, onda vas je Kamikaza zaista procitao, a Vrsta ce vazda biti dezurni krivac jer kritikuje poziciju, a materijala mu nikada nece nedostajati...
Позиција не м'ере да ваља, не знам ни ја каква да је.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Opsti Izbori 2014

Post by vrsta8472 »

За приговор СНСД-а да је у Прњавору дошло до кршења Изборног закона, тиме што је на дан избора на згради у којој се налази општински одбор СДС-а емитован спот са ликом Огњена Тадића, ЦИК се прогласио као ненадлажен.
ЦИК
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
schwabo No1
Posts: 658
Joined: 25.05.2009. 15:06

Re: Opsti Izbori 2014

Post by schwabo No1 »

А није им нешто ни помогао!

nenad 10
Posts: 456
Joined: 01.04.2011. 11:23

Re: Opsti Izbori 2014

Post by nenad 10 »

To ti kazes.Tvoji su bas dobro prosli u Prnjavoru.

User avatar
spile_86
Posts: 945
Joined: 09.01.2011. 18:48

Re: Opsti Izbori 2014

Post by spile_86 »

vrsta8472 wrote:
За приговор СНСД-а да је у Прњавору дошло до кршења Изборног закона, тиме што је на дан избора на згради у којој се налази општински одбор СДС-а емитован спот са ликом Огњена Тадића, ЦИК се прогласио као ненадлажен.
ЦИК
Свашта, баш ме интересује када ћу ја добити званичан одговор и на основу чега они нису ненадлежни. :?

Locked