Opsti Izbori 2014

Pamtim to kao da je bilo danas...
Locked
profesoricaskola
Posts: 222
Joined: 15.11.2013. 22:55

Re: Opsti Izbori 2014

Post by profesoricaskola »

Imao si tamo i ovo da podijeliš. http://mondo.ba/a516353/Info/Drustvo/Ba ... afica.html Ali ne, bitan je kontinuitet...

Vucijak
Posts: 328
Joined: 26.09.2010. 17:06
Location: Australija

Re: Opsti Izbori 2014

Post by Vucijak »

Cestitam Dodiku na pobjedi na izborima !

Image
Image

sifra
Posts: 245
Joined: 08.07.2013. 14:05

Re: Opsti Izbori 2014

Post by sifra »

SDSova najveća greška u bližoj prošlosti je izbacivanje Dragana Čavića iz stranke i podrška Bosiću. Bosić je veoma loš predsjednik iako je uspio stvoriti okruženje po svome. Trebali bi uvidjeti da im prvo trebaju PROMJENE u stranci pa tek onda u državi :D
Alea iacta est!

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Opsti Izbori 2014

Post by grlica »

Meni nije jasno ko Ivaniću dade tolike glasove (oni Bošnjaci 100%) . Toilko smo kukali na vlast i anam oni i tanam mi a izbori pokazaše da nam baš paše ovakva vlast. :?
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
svjedok.saradnik32
Posts: 1473
Joined: 02.03.2012. 08:27

Re: Opsti Izbori 2014

Post by svjedok.saradnik32 »

http://www.frontal.ba/novost/73896/pozn ... ika-snsd-a
Poznata imena novih poslanika SNSD-a

U budućem sazivu parlamenta RS ispred SNSD-a biće Igor Radojičić, Zoran Tegeltija, Ilija Tamindžija, Luka Petrović, Srđan Milović, Dušica Savić, Obren Marković, Marko Vidaković, Milorad Jagodić, Dragan Bogdanić, Igor Žunić, Bojan Vidić, Zoran Adžić, Snježana Kelečević te Nenad Kuzmić, saznaju "Nezavisne".
Na spisku poslanika koji će sjediti u narednom sazivu su i Srđan Amidžić, Gordana Tešanović, Dragoljub Davidović, Radovan Višković, Radovan Vuković, Vesna Jungić, Željka Stojičić, Drago Tadić, Vanja Banjac, Siniša Maksimović te Svetozar Jovanović.

U SNSD-u očekuju još nekoliko mandata koji će biti utvrđeni raspodjelom preostalih kompenzacijskih mandata.

Što se tiče Predstavničkog doma, boje SNSD-a će zastupati stara ekipa: Nikola Špirić, Dušanka Majkić, Miroslav Milovanović, Lazar Prodanović, Staša Košarac i Milica Marković.

Ako neki od navedenih kandidata uđu u bilo koji nivo vlasti kao ministri ili premijeri, njihovo mjesto zauzeće ostali kandidati s izbornih listi SNSD-a.
Прије него што пустиш језик у погон, провјери да ли ти је мозак укључен..

User avatar
diablo
Posts: 486
Joined: 01.10.2012. 16:31

Re: Opsti Izbori 2014

Post by diablo »

Oda Predsjedniku

Čestitam ti čika Mile,
da te sruše nema sile,
volimo te,kličemo ti,
imovinu stičemo ti.

Moj glas ti imaš vazda
da budeš naš vječni gazda,
sirotinji bijedi značiš,
ti nas vedriš i oblačiš.

Ne mislimo mi na hranu
samo budi na ekranu,
tvoje sile intenzitet
obećava prosperitet.

Odričem se svoje plate
zarad' tvoga sina rate,
milioni nisu malo,
u džep moj to ne bi stalo,
studentima,radnom rodu,
budi pramac ti na brodu,
ulij nadu u bolje sutra,
da nam sviću mračna jutra.

Ko se žali nek' prevali,neka ide,
granica nek' bude međa,
nama deri kožu s' leđa.

Oda ova nek' odjekne,
kidaj svirče zlatne strune,
ovce mi smo,nismo ljudi,
ovce prave al' bez vune. :lol:
Život je ugodan. Smrt je mirna. Problematičan je samo prijelaz.

User avatar
VJESTICA
Posts: 466
Joined: 05.02.2012. 14:51

Re: Opsti Izbori 2014

Post by VJESTICA »

:smt023 :smt023 :smt023 :smt023 :smt023 :smt023
Smije li se ova "poezija"dalje djeliti?
"ne izazivaj zmiju ako nemas namjeru i moc da joj odsijeces glavu"

User avatar
Boromir
Posts: 54
Joined: 05.01.2011. 21:49

Re: Opsti Izbori 2014

Post by Boromir »

Odu pedsjedniku zakljucimo aforizmom, danas nastalim:

"Što se tiče izbora za predsjednika nismo pali s konja na magarca
- konj nam je i dalje predsjednik!" :smt003
Ludim smatraju onoga čije se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
Sigurd Hoel

User avatar
corkan
Posts: 733
Joined: 04.07.2007. 18:07
Location: Moj ranč

Re: Opsti Izbori 2014

Post by corkan »

grlica wrote:Meni nije jasno ko Ivaniću dade tolike glasove (oni Bošnjaci 100%) . Toilko smo kukali na vlast i anam oni i tanam mi a izbori pokazaše da nam baš paše ovakva vlast. :?
Meni je žao ovi konja SDS-ovaca, oni su mu podarili četiri godine dobro plaćenog zimskog sna! :smt005
"Da se Drazin barjak vije, ne bi bilo Albanije,
i bila bi Ravna Gora na tri juzna Srpska mora

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Opsti Izbori 2014

Post by ZMIJA »

Odgovor odi
Ko to tamo pjesme piše,
I, maramom suze briše,
Voli narod svoga Milu,
On ne voli, stranu silu.

Pade, Padić kao letva,
Sustiže ga srpska kletva,
Voli narod žedan biti,
Nego tuđe vino piti,

Tuđim glasom Mlađo prođe,
SDS mu dobro dođe,
Uzjaši ga on na vrijeme,
Prevari ih bez dileme,

S, Motajice soko kliče,
Živ nam bio predsjedniče,
Vesela je tužaba vrba,
Još u Srpskoj ima Srba,

Prevare su otkrivene,
Ništa nema od promjene,
Mi idemo s Dodom dalje
Poruku nam narod šalje,

Pobjeda je sada slađa.
Nastala je kod njih svađa,
Neće Mlađo ni da čuje,
Da on, nekom još duguje,

Kozarac je njega biro'
SDS je samo sviro'
Svirao je srpske pesme,
Pored stare turske česme,

U Kozarcu stoji slika,
Ivanića pobjednika,
Komšić Željke više nema.
Ivanić se gore sprema,

Milorade iz Laktaša.
Ti, uvjek si nada naša,
I, s Ljubića soko kliče,
Čestitamo pobjedniče,

Ko izgubi nek se ljuti, .
Nek' pojede limun žuti,
To je duši dobra lijeka,
Nas, sad' puno posla čeka,
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

profesoricaskola
Posts: 222
Joined: 15.11.2013. 22:55

Re: Opsti Izbori 2014

Post by profesoricaskola »

S Ljubića pogotovo...

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Opsti Izbori 2014

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Opsti Izbori 2014

Post by KAMIKAZA »

Ma mogu da pjevaju,sad je gotovo. :)
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
diablo
Posts: 486
Joined: 01.10.2012. 16:31

Re: Opsti Izbori 2014

Post by diablo »

VJESTICA wrote::smt023 :smt023 :smt023 :smt023 :smt023 :smt023
Smije li se ova "poezija"dalje djeliti?
SLOBODNO! :smt006
Život je ugodan. Smrt je mirna. Problematičan je samo prijelaz.

User avatar
diablo
Posts: 486
Joined: 01.10.2012. 16:31

Re: Opsti Izbori 2014

Post by diablo »

СДС: Све више доказа о изборној крађи

Српска демократска странка је јуче у Бањалуци презентовала нове доказа о изборној крађи која се у изборној ноћи дешавала у РС.

Члан Главног одбора СДС-а Александра Пандуревић је казала да је у Приједору откривена скривена група гласачких листића за сва четири нивоа власти, на којима су били обиљежени, истом оловком и на исти начин, кандидати владајуће коалиције.
"Обиљежени су Милорад Додик као кандидат за предсједника РС, Жељка Цвијановић као кандидат за српског члана Предсједништва БиХ, Марко Совиљ из ДНС-а као кандидат за Парламентарну скупштину БиХ и Душко Ивић из ДНС-а као кандидат за Народну скупштину РС“, рекла је Пандуревић.
Она је истакла да су сви гласачки листићи непресавијени и спремљени за убацивање у кутије.
То доказује, каже Пандуревић, да раније најаве о изборним малверзацијама нису без основа и да оваква подметања утичу на коначни резултат избора.

„Тражићемо поновно бројање и упоређивање гласова. Због оваквих ствари грађани и не желе да излазе на изборе, а мало је оних који желе да спријече овакве ствари“, истакла је Пандуревић.

Она је поручила да је најбољи начин за борбу против нерегуларности масован излазак на изборе јер је, према њеним ријечима, изборна ноћ сувише кратка за оне који краду.

Генерални секретар СДС-а Драган Ћузулан рекао је да је Српска демократска странка поднијела четири захтјева за поновно, ручно бројање гласова у општинама Бања Лука, Нови Град, Градишка и Рогатица.

„Поднијели смо и четири кривичне пријаве због изборне крађе и куповине гласова. Такође, поднијели смо захтјев да се понови гласање у Милићима. Самим тим, долазимо до закључка да је регуларност ових избора упитна. Грађани нас свакодневно зову и достављају нам нове доказе о нерегуларностима“, каже Ћузулан.
Он је рекао да је СДС према ЦИК-у упутио захтјев да се утврди вјештачење неважећих гласачких листића, јер је њихов број неприродан, а јасно је да би могао утицати на коначни изборни резултат.

Он је позвао све савјесне грађане да донесу доказе о изборној крађи, како би СДС поднио кривичне пријаве против лица која су то радила.

Замјеник предсједника Изборног штаба СДС-а Игор Голијан представио је фото-доказе, на којима се види да су вреће са гласачким листићима у Бањој Луци и Приједору „отворене на првом од укупно четири зуба“. То значи, додао је он, да је садржај вреће био вађен.

„Добили смо и слике на којима је возило у којем је вожен изборни материјал и на којима се лијепо види да су вреће отворене. Гласачки листићи о којима је говорила Александра Пандуревић нађени су на једном сеоском подручју у близини Приједора, али не смијемо ништа више рећи, у страху да не угрозимо безбједност особе која нам је то дојавила ", рекао је Голијан.

Он је казао да СДС посједује слике возила која су довозила материјал који је убачен у вреће на којима се јасно виде људи који носе вреће са гласачким листићима од којих је једна отворена што се не би смјело десити.

Новинарима су, између осталих доказа о изборној крађи, презентоване и слике у унутрашњости возила у којем се налази распакована врећа са гласачким листићима и записницима са бирачких мјеста.
Image

Image
Život je ugodan. Smrt je mirna. Problematičan je samo prijelaz.

sifra
Posts: 245
Joined: 08.07.2013. 14:05

Re: Opsti Izbori 2014

Post by sifra »

Kao što Rajko reče za prošle izbore. Ko gubi-ima pravo da se ljuti :smt005
Alea iacta est!

User avatar
svjedok.saradnik32
Posts: 1473
Joined: 02.03.2012. 08:27

Re: Opsti Izbori 2014

Post by svjedok.saradnik32 »

Režim pokušava rasturiti CIK i spriječiti istragu o krađi glasova

Piše: Slobodan Vasković

Branko Petrić i Novak Božičković napustili su Centralnu izbornu komisiju BiH i suspendovali svoj rad u toj instituciji.

„Oni su članovi iz RS i nisu došli na sjednicu Kolegijuma CIK-a i posvađali su se sa svim ostalim članovima CIK-a“, naveo je moj izvor iz CIK BiH.

Razlog ovakvom ponašanju, primarno Petrića, leži u njegovom pokušaju da spriječi CIK da pozitivno reaguje na prijave Srpske demokratske stranke o brojnim nepravilnostima koje su pratile izborni proces.

SDS je prethodnih dana ukazao na niz nepravilnosti tokom izbornog procesa, ali i prezentovao više dokaza koji ukazuju na moguću izbornu krađu i izborni inženjering.

„Petrić svojim postupkom pokušava da spriječi ponovno brojanje glasova ili ponavljanje glasanja u pojedinim mjestima u RS, u namjeri da pritisne CIK da prihvati postojeće rezultate izbora po svim izbornim nivoima. Očito se u Dodikovim redovima strahuje da bi ponovno brojanje glasova ili ponavljanje glasanja u određenim mjestima pokazalo drugačije izborne rezultate od ovih koje sada imamo“, naveo je izvor iz CIK-a.

On nije mogao da predvidi dalji razvoj situacije, osim što je rekao da očekuje da će se stvari dalje komplikovati.

Branko Petrić je igrač Milorda Dodika i njegov postupak je, izvan svake sumnje, režiran iz Dodikovog štaba.

Petrić je bio taj koji je predložio da se Službenom glasniku RS dodijeli posao štampanja glasačkih listića.
Nakon takve odluke CIK-a, uopšte nije za čuditi da je Režim imao na raspolaganju glasačkih listića koliko je htio. Odnosno, koliko im je trebalo da bi postigli kakvu takvu pobjedu.
Прије него што пустиш језик у погон, провјери да ли ти је мозак укључен..

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Opsti Izbori 2014

Post by vrsta8472 »

Није баш тако једнсотавно покрасти гласове. Ко год је учествовао у изборима зна колико ту "цака" има да би се реализовало квалитетно.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Opsti Izbori 2014

Post by bičbožiji52 »

Glasovi su pokrdeni kod Dodika, a nisu kod Mladena Ivanaića,e jebem ti logiku rastezčjivu do idiotizma.
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Opsti Izbori 2014

Post by просвјета »

Ја ће идем у комите...
Па ће узмем кралску сабљу...


User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Opsti Izbori 2014

Post by KAMIKAZA »

Bas ste losi gubitnici. :D
I da je pobjedio SDS bilo bi ovakvih slika sa pokradenim i otvorenim vrecama,samo bi ih tada pokazivali ovi iz SNSDa,prema tome svi ste krali,pa ko je imao vise srece,bolje kradljivce i svakako boljeg kandidata,taj je pobjedio,vi ste sa onim sunjom krenuli u zavrsnu utrku sa Dodikom,rekoh ja vama da ne ide,ali vi nikome ne vjerujete.
Izbori su kao boks,onaj ko dolazi i hoce da uzme titulu, mora protivnika da nokautira,na punkte se ne uzima tako lako titula od prvaka,sudije i navijaci su uvjek malo pristrasni. :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Opsti Izbori 2014

Post by grlica »

Ne lupaj KAmikaza ; ove izbore su dobli oni koji nisu zaslužili a ko je zaslužio jer je nov i specifičan nije prošao. Tako je uvijek kao i u životu --obično prođu oni koji to ne zaslužuju :? I Burek stranka je na neki način izgubila izbore : TOTALNI PROMAŠAJ :( ZNAČI JOŠ NAM NIJE VRIJEME DA BISTRIMO POLITIKU :?
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Opsti Izbori 2014

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Opsti Izbori 2014

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Opsti Izbori 2014

Post by KAMIKAZA »

Grlice duso moja :D kako bi ti rekao a da me ne shvatis pogresno, :) ja vise volim domace polovne gace nego kineske nove,ovo sto ti nazivas novim je nesto sto je bez atesta,ljudi su siti kopija,nekih tamo logorasa koji su se vratili ljepsi nego sto su otisli,pravi logorasi ili nisu zivi ili su unakazeni,psihicki su rastrojeni itd....ovaj to nije ,hvata se za tu slamku,da ne potone,narod to prepoznaje.Tadic nikad nece biti vazan faktor u ovom drustvu,eto zakazao je i kopiranjem Dodika,Bosic je takodje nula,prema tome izgubio je los kvalitet,a dali je pobjedio kvalitet ,to neznam.Zar ti mislis da bi muslimani glasali za nekog pravog logorasa i borca ? A za njega glasase.
Rekao sam sto puta,bez Gatarica na celu SDSa oni ce svaki put da prodju ovako,narod hoce da vidi prasinu iza kandidata,pa makar ona bila i od bjezanja,ili sporta,trazi se ime i drcnost,ne traze se sunjavci.
Uskoro ce to prepoznati svi u SDSu i smio bi se kladiti da na iduce,mozda i prijevremene izbore idu sa drugim ljudima koji imaju druge kvalitete,SDS ce se rasuti u dva tabora ali samo na kratko,i onda ce da dodju jaci nego ikad,pobjedice Dodika ubjedljivo i ostat ce na vlasti bar desetak godina. :wink: Vrac je rekao svoje. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

Locked