Opsti Izbori 2014

Pamtim to kao da je bilo danas...
Locked
User avatar
CHEJK
Posts: 238
Joined: 13.07.2013. 21:56

Re: Opsti Izbori 2014

Post by CHEJK »

Iris wrote:Bliži se kraj kriminalu i korupciji, dolazi novo doba za Republiku Srpsku, vraća se pravi sistem vrijednosti!
Da u tom sistemu vrijednosti je i lanac vrijednosti sa logikom darvinove teorije gdje opet isti majmuni j...sirotinju!
Cijeni riječi. Svaka od njih može biti tvoja posljednja.

User avatar
diablo
Posts: 486
Joined: 01.10.2012. 16:31

Re: Opsti Izbori 2014

Post by diablo »

Image EVO NAŠE REALNOSTI! NA OVO NAS JE NATJERALA SADASNJA REPUBLICKA VLAST. IMA SE PARA ZA CECU A NEMA ZA PENZIJE. NEMA SE PARA DA PRNJAVORU ISPALTE STETE OD POPLAVA! DA STE REALNI, KAO STO ZNATE STANJE NEBISTE POJEDINI LUPAI OVDE I PRICALI KAO BEZ MOZGA, I KORISTILI SE VULGARNIM RIJECIMA! SRAM VAS BILO, VASIH GODINA! :twisted:
Život je ugodan. Smrt je mirna. Problematičan je samo prijelaz.

User avatar
diablo
Posts: 486
Joined: 01.10.2012. 16:31

Re: Opsti Izbori 2014

Post by diablo »

bičbožiji52 wrote:Drži ga na vlažnom mjestu. :smt005 :smt005
A TI BOLJE DRZI METLU I CISTI GDJE TREBA! NECE PLATA SAMA DOCI. ALI JOS MALO, PA CE I U ELEKTRU BITI CISCENJE OD RAZNIH KUVARA, BRAVARA I KONOBARA.PA NECE ICI NJIH 10 DA MJENJAJU BANDERU. :smt006
Život je ugodan. Smrt je mirna. Problematičan je samo prijelaz.

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Opsti Izbori 2014

Post by bičbožiji52 »

Ovi slijepci što misle da će ovi reciklirani političari tipa Mihajlice,Ivanaića,Čavića Krsmanovića,nejakog Bosića,nadobudnog mladog i energičnog prevaranta Ognjena Tadića, okupljeni u savezu za podvale donijeti neke promjene na bolje za građane Republike Srpske,mogli bi da pročitaju u današnjem Pressu kolumnu uvaženog profesrora Nedanada Kecmanovića pod radnim nazivom : ''ISHOD PRE IZBORA'' kakao bi malo ohladili svoje usijane glave i konačno svatili da su propustili svoje šanse na ovim izborima.

Dodik je među prvima pozdravio referndum na Krimu,a Radmanović blokirao sankcije BiH prema Rusiji.A to što je Putin, na domak izbora,primio Dodika i Cvijanovićevu svedoči o ruskoj proceni s kim će u Republici Srpskoj sarađivati naraedne četiri godine.
Konstatuje profeor Kecmanović u današnjem Pressu.
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

Zar
Posts: 296
Joined: 02.01.2014. 01:54

Re: Opsti Izbori 2014

Post by Zar »

Svaka cast otmenoj gospodji za govornicom!Lijepo je izlozila sta su osnovni stavovi stranke. Narod ce znati da procijeni i nagradi je glasovima.
Moj savjet je da izadjemo u sto vecem broju i podrzimo sve SDS kandidate. Taj primjer bi trebali da slede i Zox, Vrsta i ostali lose oprijedeljeni forumasi.

Živorad
Posts: 821
Joined: 05.06.2008. 18:48
Location: ILOVA FOREVER

Re: Opsti Izbori 2014

Post by Živorad »

JEL ISTNA DA DRAGOJLO PRELAZI U VEHABIJE
SAD KAD ZNATE KOJI SAM ZNAJTE DAĆ VAS ZEZAT ZA SVE VAŠE BUDALŠTNE

User avatar
spile_86
Posts: 945
Joined: 09.01.2011. 18:48

Re: Opsti Izbori 2014

Post by spile_86 »

Dodik: Naši kandidati su udarna pesnica RS

Milorad Dodik, kandidat SNSD-DNS-SP za predsjednika RS, izjavio je da SNSD ima najbolje kandidate za predstojeće izbore koji će činiti udarnu pesnicu RS.

"Republika Srpska ima stabilan sistem svojih institucija i samo jake institucije mogu da brane narod. Zbog toga je veoma bitno da se da povjerenje jednoj jakoj političkoj partiji kao što je SNSD i jakim pojedincima, jer oni mogu da grade institucije", poručio je Dodik na večerašnjoj tribini u Bileći i naveo da će kandidati SNSD-a raditi na jačanju institucija RS.

On je istakao da je SNSD pokazao da je odgovorna politička partija, a da je Željka Cvijanović garant da će interesi srpskog naroda i Republike Srpske biti branjeni u Sarajevu.

Prema njegovim riječima, SNSD je pokazao i dokazao da je bio odgovoran i na spoljnopolitičkom i na unutrašnjem planu, na čemu će i ubuduće raditi. Dodik je rekao da Srpsku u budućnosti vidi na putu njenog osamostaljenja i jačanja.

"Republika Srpska mora da ojača institucionalni potencijal, zato što su stranci navalili da ojačaju opoziciju, pa se čak i direktno petljaju u izbornu kampanju preko saopštenja američkih i drugih ambasada želeći da naprave što veću konfuziju u periodu izbora", rekao je Dodik.

On je ponašanje stranaca, koji se miješaju u izborni proces, ocijenio neprimjernim, te naveo kako to govori da su nervozni i da se plaše SNSD-a, te pozvao građani da svoj glas na izborima daju baš ovoj političkoj partiji.

Dodik je podsjetio da je aktuelna vlast uvijek vodila računa o Hercegovini, gdje su realizovani kapitalni projekti, od putnih do energetskih, te istakao da će ovaj dio Republike Srpske i ubuduće zavrđeviti pažnju koju i zaslužuje.

Kandidat Koalicije SNSD-DNS-SP za srpskog člana Predsjedništva BiH Željka Cvijanović istakla je da svaka pobjeda SNSD-a predstavlja pobjedu Srpske, jer je ova politička partija napravila ljepšim lice Republike Srpske.

"Za razliku od mnogih koji nisu štitili interese Republike Srpske, SNSD na čelu sa predsjednikom Dodikom je to znao da čini - da je zaštiti, stabilizuje i da upravlja svim procesima bez obzira na krize koje su je zahvatale", rekla je Cvijanovićeva.

Ona je istakla da Srbi u Sarajevu imaju svoj glas i da ga moraju koristiti.
http://www.nezavisne.com/novosti/bih/Do ... 64386.html

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Opsti Izbori 2014

Post by просвјета »

СРПСКЕ НОВИНЕ wrote:Русија неће дати никакав “Велики кредит“ Републици Српској

Милорад Додик и Жељка Цвијановић најавили су по повратку из Москве да ће „Русија дати Републици Српској мали и велики кредит“.

„Мали креди је 76 милиона евра и он ће бити повучен од ВТБ банке. Велики кредит је од 500 до 700 милиона евра“, рекао је Додик и додао да ће о њему одлучивати Влада Руске Федерације.

Цијела ова прича је тек пуко предизборно хвалисање, јер од „Великог кредита“ нема ништа.

„Русија је под санкцијама, те је и сама у значајној кризи. Уз то, СБЕР банка, као и друге руске банке, налазе се, због санкција, под тешким финансијским ударом који све теже издржавају. У таквој ситуацији нико РС неће дати кредит од 500-700 милиона евра“, тврде моји саговорници из врха Режима.

Они кажу да Додик није донио ништа конкретно из Русије, и да је цијели његов боравак у Москви био сведен на лобирање да се сретне са Владимиром Путином, што сматра значајним преизборним актом.

Одбили су да потврде или демантују да је Додик „Њефтегазинкору“ и „Зарубежњефту“, власницима Нафтне индустрије РС, отписао дуг према буџету РС од 130 милиона КМ.

„Он јесте обећао раније Русима да ће тај дуг од цца 130 милиона КМ отписати, а да ли је то сада учинио, не можемо ни потврдити, али ни демантовати“, кажу моји саговорници.

Они указују на чињеницу да је „Оптима група“, преко које се раде послови са нафтом у РС, у страшној финансијској дубиози од готово 800 милиона КМ и истичу да цијели тај сектор неће још дуго издржати и да му слиједи крах.

„Сам Додик је у неколико изјава из Москве индиректно назначио да Зарубежњефт има великих проблема, да им РС жели помоћи, а рекао је то и на прес конференцији, по повратку из Русије“, наводе моји извори и додају да је само пажљиво требало слушати лидера СНСД-а и увјерити се да је Нафтна индустрија РС у безизлазној ситуацији.

Моји саговорници указују и на чињеницу да власници Рафинерије Брод нису измирили ни марке од 130 милиона КМ дуга према буџету РС, иако је прва транша дошла на наплату у јулу ове године.

„Руским власницима је Скупштина раније репрограмирала дуг, а репрограм је истекао у јулу ове године. Они би до краја године требало да уплате 13 милиона марака. И тако наредних десет година. До сада су за јули, август и септембар требали уплатити 6 милиона, али ништа од тога. А ни Скупштина им није поново репрограмирала обавезе“, истичу они.

Пореска управа РС требало је да се огласи по том питању и крене у наплату дуга, али не смију од Додика.

Додик је по свему судећи отписао/поклонио 130 милиона КМ “Зарубежњефту”, што је била цијена лобиста да му обезбиједе састанак са руским предсједником?!

Додик је управо о дугу “Зарубежњефта” према буџету РС од 130 милиона КМ, говорио по повратку из Москве и његова изјава најбоље свједочи да од тих пара нема ништа.

“Зарубежњефт по основу приватизационог програма треба РС да уплати одређена средства (130 милиона КМ, оп.аут.). Зарубежњефт, који улаже велика инвестициона средства у реконструкцију Рафинерије нафте Брод, предложио је да се да кредитна подршка путем ВТБ банке у комплетном износу задужења које има Зарубежњефт према Републици Српској. Камата која ће се зарачунати, биће зарачуната Зарубежњефту, касније када се технички буде рјешавао тај кредит. Гаранцију за тај кредит даће Зарубежњефт, а та компанија плаћаће и камату на тај кредит”, казао је Додик.

Из његових ријечи јасно је да Зарубежњефт неће вратити дуг од 130 милиона КМ Републици Српској.

Умјесто тога, “обезбијеђен” је кредит који ће враћати Република Српска, а Додикова прича о томе да ће “Зарубежњефт” плаћати камате, јесте хладна облога у коју је умотана ова манипулација.
Image

User avatar
diablo
Posts: 486
Joined: 01.10.2012. 16:31

Re: Opsti Izbori 2014

Post by diablo »

http://www.istinito.com/index.php/bih/p ... aluci.html Plakati protiv Socijalista osvanuli i u Banjaluci :twisted:
Život je ugodan. Smrt je mirna. Problematičan je samo prijelaz.

User avatar
diablo
Posts: 486
Joined: 01.10.2012. 16:31

Re: Opsti Izbori 2014

Post by diablo »

http://www.rtvbn.com/318278/Konkursi%20 ... e%20kupuje! Konkursi su samo paravan, radno mjesto se kupuje! EVO VAM VASA VLADA I REALNOST U BROJKAMA! VIDITE KOLIKO IMA SKOLOVANIH I NEZAPOSLENIH, KOJI NISU U SRODSTVU SA PREDSJEDNIKOM ILI PREMIJERKOM I NEMAJU POSAO?! ZAR NAM OVAKVA DRŽAVA TREBA, DA DJECA ODLAZE ODAVDE???
Život je ugodan. Smrt je mirna. Problematičan je samo prijelaz.

zox007
Posts: 285
Joined: 17.02.2014. 16:36

Re: Opsti Izbori 2014

Post by zox007 »

Zar wrote:Svaka cast otmenoj gospodji za govornicom!Lijepo je izlozila sta su osnovni stavovi stranke. Narod ce znati da procijeni i nagradi je glasovima.
Moj savjet je da izadjemo u sto vecem broju i podrzimo sve SDS kandidate. Taj primjer bi trebali da slede i Zox, Vrsta i ostali lose oprijedeljeni forumasi.
Hvala ti "imućni"Zare,što mi otvaraš oči u ovako odlučujućem momentu za našu Republiku.Skoro da sam zaboravio da trebam da glasam za Miladina,Nemanju,Vladu,Dušanića....jer oni naj-najbolje znaju kako se vodi država bez korupcije,kriminala, j.banja naroda u zdrav mozak! A,ti Zare,i tebi slični,glasat ćete i nagovarati rodbinu,prijatelje,poznanike da glasaju,ne iz ljubavi prema SDS-u(isto važi i za SNSD),već iz čistog interesa..Zar,zar ne??? imaš od mene jedno :smt006

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Opsti Izbori 2014

Post by просвјета »

Отаџбино, ту сам...

Zar
Posts: 296
Joined: 02.01.2014. 01:54

Re: Opsti Izbori 2014

Post by Zar »

Zox, mnogo si ti zaboravan. Pametnije je da slijedis primjer ljudi koji su uspjesni i pri tom provjerene patriote.Nemoj tvrdoglavo trositi rijeci na nepotrebne carke.
Zaokruzi brate Sds i da te Bog vidi. Jesi cuo nasu kandidatkinju, da budemo ponosni na kadar koji je predlozen da nas zastupa. Meni je stalo da i vi sa foruma zaokruzite kako dolikuje- SDS.

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Opsti Izbori 2014

Post by bičbožiji52 »

Glasati za ove lopove pooput Miladina Stanića može samo neko ko je bez mozga ,morala i ko je lopov kao i on .
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Opsti Izbori 2014

Post by KAMIKAZA »

:D Joj ja izgubio pinkalo,a bas htjedo da zaokruzim SDS. :D
Da ja vama kazem sta pobjedjuje,pobjedjuje strah za sutra,kao sto je strah pobjedio prije neki dan u Skotskoj,svi su oni bili za samostalnost,sanjaju to stotinu godina,ali sta ce se jesti,sta raditi,hoce li biti penzija,koja valuta itd,to je pobjedilo,a ne ljubav i volja za odcjepljenje ili ostajanje u zajednici.Sutra ce to da se desi i u nas,mada u nas razum oko izbora je strana rijec,ali posto njega nema pobjedit ce strah,strah dal ce biti i ovo sto danas imamo,dal cemo imati penzije,ovi na budzetu plate,hoce li biti i ovih 40 maraka socijale ili djecijeg dodatka,narod bi mozda glasao drugacije,ali vi narodu ne nudite ni ovo sto imaju.Vi nudite par dana muzike,pecenja,piva i onda ni sami neznate sta vam je dalje raditi,vi jednostavno sami sebi ne mozete garantovati da cete sutra imati ista bolje nego danas,a kamo li narodu.Kad slusam Bosica ili Tadica meni koji nisam ni gladan ni zedan se smuci,a kako je tek onom siromaku,jel vidite vi da on jedino sto nudi je sklanjanje Dodika,jednako tako ste mogli kandidirati i Slobodana Vaskovica i on nevoli Dodika i on samo njega pljuje i smjenjuje,ni ja ga nevolim,ali kakav je takav je on nekako gura,zajmi krpi rupe,malo krade malo raji dade,u vase vrijeme je bilo samo za vas,u vase vrijeme je moj otac podpisivao da prima cjelu penziju a primao je pola,kad cete da vratite te pare,sunce vam vase lopovsko, :D vi ste duzni narodu poreze,penzije,plate,imovinu jos dok ste prosli put vladali,i sad bi opet da otimate,malo sutra.Prvo da vratite dugove pa onda mozete da se javite i nesto kazete :)
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Opsti Izbori 2014

Post by KAMIKAZA »

Sta vicu SDSovci kad gone lopova ??? :D
Drzte lopova treba nam za sastav vlade. :)
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
corkan
Posts: 733
Joined: 04.07.2007. 18:07
Location: Moj ranč

Re: Opsti Izbori 2014

Post by corkan »

Evo Hemiski proces kako nastaje mržna,sad je to kod SDS-a
Image
"Da se Drazin barjak vije, ne bi bilo Albanije,
i bila bi Ravna Gora na tri juzna Srpska mora

Iris
Posts: 1717
Joined: 22.12.2013. 15:57

Re: Opsti Izbori 2014

Post by Iris »

Prije bi se reklo da je sastavni element mržnje zavist, patološka ljubomora!
Kako je kod tebe nastala mržnja, Ćorkane?

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Opsti Izbori 2014

Post by просвјета »

СРНА и ГЛАС примјетили да СДС користи возило Хитне помоћи, али не и да СНСД користи хеликоптер и стотине аудија?!
Уторак 23. Сеп 2014 14:05
Image
http://www.rtvbn.com/318318/SRNA-i-GLAS ... ine-audija
Агенција СРНА данас је објавила вијест да "СДС користи возило хитне помоћи у предизборне сврхе", тако да су поред слонова на путу и у ваздуху видјели само једну малу муву.
...
Од трибине до трибине, од немила до недрага – вози се парама грађана Републике Српске Додик и његова страначка машинерија, крчмећи и посљедњи динар, посљедњи цент...прије него што се опрости са деветогодишњом губитничком влашћу.

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Opsti Izbori 2014

Post by bičbožiji52 »

Tačno je da se na ovim prostorima vlada pomoću straha,vladalo se i 90 godina prošlog stoljeća kad su pomoću straha onu socijalističku ''sirotinju'' natjerali da prodaju kravu pa da kupe pušku ****** ih puška, puška je bio pun ***** u vojnim kasarnama bivše nam JNA, a koja i onako nije ni ozbiljno planirala ratovati za državu čija je vojsaka bila ,kao što neće ratovati i ove sadašnje Oružane snage BiH za ovu i ovakvu BiH, ako bi slučajno zatrebalao.

Ali gdje je bio SDS tu je bio i lopovluk, i oni su te puške uspjeli svojim ''prvoborcima'' dobro prodavati,naraočito su se tražile one automatske sa drvenim kundakaom,mi koji smo prvi mobilisani, i prvi slani u rat, imali smo čak i privilegiju da biramo,kao ono da nam se podigne morali motivacija.Ovi koji su slani kasnije,dobijali su papovke,jer je kontigent automatskog naoraužanja,podjeljen za čalanove SDS a,koji nikad kasnije vidjeti ratišta neće.

Sada ponovo ovi lopovi keze nam se sa veliki plakata pod nekim i njima nerazumljivim parolama kao : ''Da nam svima bude bolje''Kojim svima sunce im jebem lopovsko ??Jedni su se ''oaparili'' u ratu, drugi kako u ratu u poratnoj pljačakaškoj privatizaciji.
Mladen Ivanić današnja perjanica SDS a i saveza za prevare,kad je bio glavni baja u Bnja luci proda banke za jedan evro,donese uredbu po kojoj se suprotno važećem Zakaono privatitaciji državnih preduzeća ista moći parcijalno,da se kao prodaju/privatizuju/,Malo upućeniji DOBRO se sjećaju u Prnjvoru poslvnih prostora bivše tvornice obuće SLOSGA diljem bivše Jugoslavije na atraktivnim lokacijama gdje sve to nestade u džepovima tada uviđajnih članova SDS a koji i dans bistre politiku SDS a,zatim lokala trgovačkog preduzeća PROMET I CER gdje se javno govori kako ugledni članovi PDP a imaju i po 8/9 nekretnina na prostorima bivše nam države.

Nažalost i mali revolcionari u Prnjavoru kao jedini i ''istinski'' borci protiv pljčkaške privatizacije,napustiše ovaj svoju ''borbu''i stadoše u stroj sa onima istim što su ovaj narod ojadili, još dok su suze u očima naroda bile.
Tužno je gledati kad prnjvorski ''ČEGEVARA''stoji rame uz rame ratnih i poratnih tajkuna i profitera kao što su Dušanič,Stanić,Vojinović, Roguljić,Romanić i ostali i sa njiam mirno sluša himnu : ''Bože pravde''jebem je i pravdu, neka mi Bog oprosti
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Opsti Izbori 2014

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Opsti Izbori 2014

Post by KAMIKAZA »

Meni strasno smeta ovo samaranje sa stranim izrazima,Konvencija,jebo ga mis pa 99% ovih ovdje nezna sta znaci ta rijec, ja sam mislio da znam,ali sad vidim da ja pojma nemam ni o svom jeziku a kamo li o latinskom.Po meni bar kako sam ja cuo, Konvencija je okupljanje veceg broja ljudi sa istim interesima,ovi ovdje su zbubani iz okolnjih sela i jedini im je zajednicki interes da dobiju pice za dzaba,a ako je tu i jelo jos bolje.Ahaaaa sad sam skontao,pa oni imaju zajednicki interes,zato je ovo bila Konvencija,a ne konferencija. :)
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Opsti Izbori 2014

Post by ZMIJA »

Što Kami čitaš što ne razumiješ?Ovo i jest naparvljeno/napisano/ da niko ništa ne razumije,sem da izađe na izbor i da zaokruži ove iz SDS a u konkretnom slučaju.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Opsti Izbori 2014

Post by просвјета »


User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Opsti Izbori 2014

Post by ZMIJA »

Evo odmah se pobrinuo naš brat Prosvjeta i nalijepio video za ove nepismene neka gledaju.Tako to rade ovi stranački aktivisti, imaju za svakaoga po nešto, i za pismene i za nepismne,za ćorave i za one koji imaju oči a ne vide,i za one koji imaju uši a ne čuju i tako dalje.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

Locked