Opsti Izbori 2014

Pamtim to kao da je bilo danas...
Locked
User avatar
spile_86
Posts: 945
Joined: 09.01.2011. 18:48

Re: Opsti Izbori 2014

Post by spile_86 »

SZP pred raspadom!

Lider PDP-a Mladen Ivanić odbio je ponudu predsednika SDS-a Mladena Bosića da u zamenu za odustajanje od kandidature za srpskog člana Predsedništva BiH, u slučaju pobede opozicije, dobije funkciju ministra spoljnih poslova BiH!

Kako za Press otkrivaju odlično obavešteni izvori, Ivanić je takođe odbio i Bosićev predlog da, kao kompenzaciju za pristanak da SDS ponudi kandidate za obe najznačajnije pojednične funkcije, PDP dobije pravo da slobodno bira još jednu ministarsku poziciju u budućem sazivu Saveta ministara BiH.

Ističući da bi najnoviji obrt u sapunici oko izbora zajedničkih kandidata opozicije za predsednika RS i srpskog člana Predsedništva BiH lako mogao da se završi potpunim krahom pompezno najavljivanog Saveza za promene, izvori našeg lista tvrde da je za ponovno zaoštravanje odnosa između dve najveće opozicione stranke glavni krivac lider SDS-a Mladen Bosić, jer je, prema tvrdnjama naših sagovornika, popustio pod pritiscima stranačkih "jastrebova" koji su se žestoko protivili njegovom ranijem dogovoru sa Mladenom Ivanićem.

Žučna rasprava

- Iako je između Bosića i Ivanića postojao džentlmenski sporazum da SDS ponudi kandidata za predsednika RS, dok bi PDP-u trebalo da pripadne izbor kandidata za srpskog člana Predsedništva BiH, Bosić je popustio zahtevima regionalnih lidera iz njegove stranke, koji već dugo traže da lider SDS-a "otpili" Ivanića, kako bi kandidature za obe pojedinačne funkcije pripale SDS-u. U zamenu za odustajanje od prethodnog dogovora Bosić je PDP-u ponudio dve ministarske fotelje u Savetu ministara BiH, od čega bi jedna bila rezervisana za Ivanića u Ministarstvu spoljnih poslova, zatim jedno mesto zamenika ministra i još tri direktorske pozicije u agencijama na nivou BiH - otkrivaju naši sagovornici.

Dodajući da se o Bosićevoj ponudi na polutajnoj sednici Predsedništva PDP-a, održanoj u prošlu subotu, vodila izuzetno žučna rasprava, izvori našeg lista tvrde da je tada "za dlaku" izbegnuta zvanična objava da partija Mladena Ivanića istupa iz Saveza za promene!

Momentalni razlaz

- Većina članova Predsedništva stranke bila je za to da PDP momentalno napusti Savez za promene i ponudi svoje kandidate za obe pojedinačne funkcije! Bosićev predlog šokirao je i Ivanića, budući da niko ne može da garantuje da će opozicija u Srpskoj dobiti izbore i da lidera PDP-a "na zicer" čeka mesto ministra spoljnih poslova. S druge strane, u vrhu PDP-a ubeđeni su da bi njihov lider imao velike šanse za pobedu u izbornoj trci za mesto srpskog člana Predsedništva BiH, zbog čega je najnoviji predlog Mladena Bosića ocenjen kao klasična izdaja i zabijanje noža u leđa Ivaniću i PDP-u. Članovi Predsedništva stranke na kraju su odlučili da u pregovorima sa Bosićem i liderima ostalih stranaka iz Saveza za promene do 14. jula nekako pokušaju da postignu dogovor koji će podrazumevati vraćanje na ranije dogovorenu varijantu o Ivaniću kao zajedničkom kandidatu za srpskog člana Predsedništva BiH. Ukoliko do toga ne dođe, PDP će sigurno istupiti iz koalicije i ponuditi svoje kandidate za obe pojedinačne funkcije - tvrde naši sagovornici.

Snažna struja u PDP-u spremna da ruši vlast SDS-a u 18 opština!

Izvori Pressa koji su insistirali na anonimnosti tvrde da, u slučaju da Bosić i SDS ne odustanu od ideje da kandiduju svoje ljude za obe pojedinačne funkcije, u PDP-u postoji snažna struja koja zagovara "radikalan odgovor" i rušenje vlasti SDS-a u brojnim opštinama širom RS!
- U vrhu PDP-a nije mali broj onih koji su zbog poslednjih peripetija u odnosima sa SDS-om počeli da zagovaraju potpuno udaljavanje ove dve stranke. Pojedinci su čak predlagali da u slučaju da Bosić prevari Ivanića i oduzme mu kandidaturu za člana Predsedništva BiH, PDP istog časa istupi iz koalicije sa SDS-om u 18 opština u RS u kojima stranka Mladena Bosića drži vlast zahvaljujući podršci PDP-a - otkrivaju naši sagovornici.
http://www.pressrs.ba/sr/vesti/vesti_da ... om%21.html

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Opsti Izbori 2014

Post by ZMIJA »

Ma samo kleveču :lol: :lol:
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Opsti Izbori 2014

Post by KAMIKAZA »

KAMIKAZA wrote:Samo sto se niste pocapali,jos jedno dva sastanka pa kud koji. :)
Koje su to budale,ove male strankice misle da ce SDS nesto da im ustupi,nece dobiti ni skemlije,a kamo li fotelje,kad to shvate bice mozda kasno,obecanje ludom radovanje.SDS ima samo jedan cilj ,a to je da uzme sve,ili bar skoro sve,za to bi isli u pakt sa djavolom,(cak i sa Dodikom,ali on im neda ono sto zele,jer hoce i on sve ili skoro sve) oni nemaju drugi nacin da izadju iz rupe u koju su se sami godinama sahranjivali pa moraju na laznim koalicijama da grade svoj imidz.
Rekoh ja sta ce da bude. :)
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Opsti Izbori 2014

Post by bičbožiji52 »

Ko će na izbore

Izlaznost na izbore u oktobru mogla bi rekordno da bude niska,a zato je,što j šokantno, više zaslužna opozicija nego vlast.
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Opsti Izbori 2014

Post by regeman »

izlaznost ce biti kao i uvijek.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Opsti Izbori 2014

Post by ZMIJA »

Naši pšolitičari se baš trude ovih dana da natjeraju narod da ne izlazi na izbore.Svakako imamo previše apstinenata,ali izlaznost u oktobru će,biti rekordno niska.N agalsačka mjesta sigurno ponovo neče izaći,oni što do podne mrze sebe, a po podne i cio svijet,šetči i papučari iz kafana,mudroseri i ostali seratori na internetu.Takvi se i do sad nisu uključivali u izborni proces.Ali ,stvara se ambijent u kojem bi od izbora mogli da odustanu i oni koji su tu nedelju ranijih godina marljivo čekali u redovima,jer bi čak i njima politika mogla da zgadi život.

Sasvima sam siguran da će među biračkim tijelom sve manje likova koji će se zapaliti na dodikove izjave tipa ''Bakir Izetbegoviće nemože da dođe u Republiku Srpsku kao čalan predsjedništva,ako zato nepostoji odluka u predsjedništvu'',pa polete na birališta da zaokružuju.ne računam tu vojsku SNSD -ovih glasača koji će svakako u koloni jedan po jedan izaći.

Teoretski mala izlaznost odgovara akatuelnoj vlasti,pa bi zbog svega za galavu trebalo da se uhavate opozicionarai.Ali ,oni potpuno suprotno povlaće poteze kojima odbijaju glasače,kakao od sebe,tako i uopšte.Ima naravno, i do medija i ono što se javnosti servira,ali jedan tradicionalno neupućeni i ostrašćeni srpski birač koji j možda i poželio da na ovim izborima podrži opoziciju,sada je u konfuziji i sasvim zbunjen,jer člita i gleda kako njegovi favoriti nemogu da se dogovore osnovnih i istvremeno,najvažniji kandidatura.Ako nemogu da sastave koaliciju,kakao će vladati ,logično pitanje.

Ako do sad i nije,Mladen Bosnić bi uskoro mogao početi da proklinje trenutak kad se upustio u razgovore o formiranju šireg opozicionog fronta z borbu protiv Dodika i njegovih pratilaca.I neboli glava toliko Bosnića zbog poblema koji mu stvaraju Mladaen Ivanić ili, pak Hadži Jovana Mitrović,već zbog aždaja iz vlastiti redova,koje su se pregrupisale i sada pokazuju svoju snagu.

Da je SDS sam krenuo u izbornu priču,detalji o unutrapartiskim previranjima nebi isplivali u javnost.Mada,generalno je jasno da je u pozadini činjenicada su kadrovi i kadrovčići SDS u namirisali nešto što bi se moglo nazvati izbornom pobjedom,a samim tim zauzimanje većeg broja fotelja.Ako postoji partija koja je gladana pozicija,to je SDS, i zato Bosnić rastrgan između te gladi,i stremljenja ostatka opozicije da pobere mrvice.Zbog toga njegov potencijalni glasač ima problem kakao da razazana šta je tek puk borba za pozicije,a šta realna želja za stvarnim promjenama ,pardon prevaram..A dok to svati,proći će i ta izborna nedelja.
Piše u današnjem Pressu Žarako Marković
Last edited by ZMIJA on 28.06.2014. 13:11, edited 3 times in total.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
julija
Posts: 798
Joined: 17.12.2013. 22:22

Re: Opsti Izbori 2014

Post by julija »

Svaki upuceni i informisani posetilac prnjavor-infa vec je savrseno odlucan kome ce se privoleti jatu u oktobru.
Lutace samo nasi omiljeni junaci..Zmija, Vrsta i Kamikaza :D

User avatar
NemanjA
Posts: 270
Joined: 04.04.2007. 13:12

Re: Opsti Izbori 2014

Post by NemanjA »

Julia. :smt023
Mess with the best die like the rest.

Vucijak
Posts: 328
Joined: 26.09.2010. 17:06
Location: Australija

Re: Opsti Izbori 2014

Post by Vucijak »

Mislim da kogod pobijedi na nadolazecim izborima ne moze donjet
nista dobro napacenom narodu! Ljudi zive ko za vrijeme rata nema se
para ni za ljeba a kamoli nesto drugo..
Pouka svima je da odete iz tog jadnog Prnjavora i nikad se vise ne vratite :smt006
Image

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Opsti Izbori 2014

Post by ZMIJA »

julija wrote:Svaki upuceni i informisani posetilac prnjavor-infa vec je savrseno odlucan kome ce se privoleti jatu u oktobru.
Lutace samo nasi omiljeni junaci..Zmija, Vrsta i Kamikaza
Što reče slavni Rajko Vasić, al' moja baba iz Gornje Paležnice kod Dodboja nikad nije ni čula za Prnjavor -info,ali sigurni izlazi na izbore i glasa za Dodika,jer pričalo se o njemu kod kotla, i na drugi dan i Božića i Uskrsa, a vidjela ga je na televiziji u čamcu kad je spašavao narod iz vode u Doboju za vrijeme poplava i pitala se moja baba, pa zar je baš on morao spasavti narod, gdje su bili druge dobojlije?
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
NemanjA
Posts: 270
Joined: 04.04.2007. 13:12

Re: Opsti Izbori 2014

Post by NemanjA »

Jadna baba tako lakovjerna, ali sta ces najlakse je sada na takve jer samo kod njih prolazi taj propagandni materijal. :wink:

Jel se baba zapitala kako ce njena unucad prozivjeti svoj zivotni vijek u ojadjenoj drzavi od strane doticnog i ekipe.
Mess with the best die like the rest.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Opsti Izbori 2014

Post by ZMIJA »

Ona reče da ako nebude Dodika da ćemo se morati seliti. :smt005 :smt005

Prdhodni tekst koji sam prenejela iz Pressa upravo o tome govori,potrudi se da ga pročitaš prije nego mi repliciraš po svaku cijenu.
Zaboaravio si malo Nemanja.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
NemanjA
Posts: 270
Joined: 04.04.2007. 13:12

Re: Opsti Izbori 2014

Post by NemanjA »

Mora da su je stigle godine, pa ne primecuje bas najbolje da se mladi ljudi sele i traze bolje sutra po tudjini zahvaljujuci stabilnoj nam drzavi. :D
Mess with the best die like the rest.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Opsti Izbori 2014

Post by vrsta8472 »

Ајд доста више приче, ко је већи лопов. Да ли једни или други.

Дај напишите конкретне ствари, на који начин мислите да нам буде боље. У кратким цртама. Шта нам то обећавате, након избора!
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

sifra
Posts: 245
Joined: 08.07.2013. 14:05

Re: Opsti Izbori 2014

Post by sifra »

U politici svu su grešni, preživjeće samo (dopuni) ♫♪♫ :D

Ne može više ni jedna ni druga strana ništa da ponudi
SDS sa svojim ratnim profiterima
SNSD sa svojom već uvježbanom mafijom
Može da nas spasi samo diktator pod kojim ćemo misliti da živimo srećno :D
Ili da nam stranci kao u Srbiji nametnu svog čovjeka koji je uvijek bio "pošten" i koga će podržavati većina naroda :D
A svaka rasprava o tome ko je bolji: SDS ili SNSD, nema potrebe.
Jer mi na izborima ne biramo veće dobro, nego manje zlo :smt006
Alea iacta est!

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Opsti Izbori 2014

Post by ZMIJA »

NemanjA wrote:Mora da su je stigle godine, pa ne primecuje bas najbolje da se mladi ljudi sele i traze bolje sutra po tudjini zahvaljujuci stabilnoj nam drzavi.
Ma stigle su nju godine, a šta je tebe stiglo tako maldaog da vjeruješ u SDS, i šta su tebi konkretno obećali,jer oni su imali priliku da pokažu šta znaju i umiju.
Zbog SDS -ove politike mnogi ne da su napustili državu, već su napustili ovaj svijet svojevremeno, slijepo vjerujući konjima u politici.
vrsta8472 wrote:Дај напишите конкретне ствари, на који начин мислите да нам буде боље. У кратким цртама. Шта нам то обећавате, након избора!
Gdje ti živš Vrsta, ovi iz saveza za promjene, pardon prevare nam nude gore,mi bar tipujemo na neriješan rezultat.
Nas u principu netreba puno da interesuje šta ko nudi, već šta je ko od ponuđenog realizovao,jer svi su nudili i obećavali ,a mi ajde da samo analaiziramo šta je ko iza sebe ostavio,nemoj da zamjenjujemo teze.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

rufus
Posts: 30
Joined: 09.11.2013. 22:50

Re: Opsti Izbori 2014

Post by rufus »

Da, Kalabić i ti još uvijek niste dobili priliku da pokažete šta znate i možete. Vaše vrijeme tek dolazi, tek treba da se dokazujete. Niste bili na vlasti, to kažeš? Niste imali priliku, to tvrdiš? Da imate obraza, sami biste pobjegli glavom bez obzira i vas dvoje, i kompletna garnitura iz SDS-a. I samo ne pitaj ko bi, tobož, onda bio na vlasti... I crni đavo, potpisujem, i njemu bih se priklonio, samo ne sa vama (pa zvali se vi SDS ili SNSD, sasvim je svejedno)...

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Opsti Izbori 2014

Post by KAMIKAZA »

julija wrote:Svaki upuceni i informisani posetilac prnjavor-infa vec je savrseno odlucan kome ce se privoleti jatu u oktobru.
Lutace samo nasi omiljeni junaci..Zmija, Vrsta i Kamikaza :D
Ja sigurno necu lutati, za ovo godina totalnog mraka, sam naucio da u mraku drzim ruke u dzepovima, i da ne hvatam ni za sta,jer sve sto moze da se uhvati u ovom mraku oko izbora u nas nadjem i u mene u dzepu.sitan novac i ..... :oops:
Izvini ,izvini,izvini ,nisam mogao da odolim,nemoj samo opet o onom da te ne postujem i ostalo,ovo je onako ,komentar na politicko stanje u nas. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

Iris
Posts: 1717
Joined: 22.12.2013. 15:57

Re: Opsti Izbori 2014

Post by Iris »

Kamikazo, ja sam sigurna da bi u tom slučaju našao samo sitan novac i NIŠTA VIŠE!!!!! :D :D :D :D :D :D eto i ja nisam mogla da odolim

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Opsti Izbori 2014

Post by KAMIKAZA »

:D Svaka cast,odgovor je pravi,trazio sam i dobio. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

Zar
Posts: 296
Joined: 02.01.2014. 01:54

Re: Opsti Izbori 2014

Post by Zar »

Auuu pa ovdje je palo opasno udvaranje :D ....ako, ako, nek ste zivi i zdravi :D j***s politiku bez erot'ke :smt005

Iris
Posts: 1717
Joined: 22.12.2013. 15:57

Re: Opsti Izbori 2014

Post by Iris »

Ma kakav, ovaj Kami nudi samo sitan novac, a to kod mene ne prolazi :D :D :D :D

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Opsti Izbori 2014

Post by KAMIKAZA »

:D Lako je tebi zezati starijeg covjeka,znas kako onaj djed kaze,kad su ga pitali za sexualnu revoluciju:"mene svaka revolucija zatrefi bez oruzja". :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

Iris
Posts: 1717
Joined: 22.12.2013. 15:57

Re: Opsti Izbori 2014

Post by Iris »

Ma kakav stariji, kako ja čujem ti si Kami u najboljim godinama :wink:

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Opsti Izbori 2014

Post by KAMIKAZA »

:smt005 JES ,JES,PREMLAD ZA UMRIJETI A PRESTAR ZA ZIVJETI. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

Locked