Opsti Izbori 2014

Pamtim to kao da je bilo danas...
Locked
User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Opsti Izbori 2014

Post by просвјета »

Сумњам у истраживања једног факултета јер Знам како се то на факултету ради: Узорак мање од 500, студенти раде како им се каже, ваља испите полагати, итд ...
=====================================
За сада на узорку од 1085 гласова:
Босић (767) 71 %
Додик (318) 29 %
Мислим да је све јасније каквог озбиљног, непоткупљивог дипломату са манирима ускоро поносна Република Српска добија за предсједника...
Што прије схватимо да Додик у ствари рушећи, бајаги, БиХ руши дејтонски споразум а тиме нагриза темеље наше Републике Српске.
http://dvoboj.me/50163

Image

zox007
Posts: 285
Joined: 17.02.2014. 16:36

Re: Opsti Izbori 2014

Post by zox007 »

Odgovor za "iris"...očigledno sam ja sišao sa teme,pošto smo ja i Vi otišli put Načelnika,a ne politički stranaka....vidim da ste dobro "upoznati" s politikom,čim mi na pitanje odgovarate podpitanjem.....pitao sam vas koliko je firmi otvoreno na prostoru opštine Prnjavor od dolaska aktuelnog načelnika? Nemojte moju malenkost pitati za SNSD i Dodika,jer ako vas to tješi, kod mene ste jednaki..i SDS i SNSD isto sr.nje,drugo pakovanje..... :smt006

Sneza
Posts: 842
Joined: 19.01.2005. 05:17
Location: Prnjavor

Re: Opsti Izbori 2014

Post by Sneza »

просвјета wrote:Сумњам у истраживања једног факултета јер Знам како се то на факултету ради: Узорак мање од 500, студенти раде како им се каже, ваља испите полагати, итд ...
Ne znam kako se na Vašem fakuletetu polagali ispiti i kako ste Vi to radili ali veoma dobro znam kako se to radi na FPN-u, kako se računaju i testovi i usmeni ispiti ,kako se rade istraživanja i koliko su relevantna.
To što ga ne sređujemo i ne uklapamo da nekom odgovara nego pokazujemo stvarno stanje na slučajno izabranom uzorku, je ono što pozdravljam kod mojih kolega. Ako se nekoj političkoj opciji ne sviđaju odgovori, imaju i novac a i kadar mogu da urade i prikažu što im odgovara.

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Opsti Izbori 2014

Post by aquarius »

zox007 wrote:i treća grupa (gdje i sebe svrstavam) kritičari svega što donosi zlo narodu ove opštine(a i šire).....
Истомишљенике имаш ;) Ми смо овдје дежурни кривци и најчешће смо "између двије ватре". Годинама одолијевамо, а конкретним радом
(не празним причама) доказујемо колико волимо свој град и колико смо спремни себе дати средини у којој живимо.

Позивам те да нам се придружиш. Сваким даном нас је све више ;)
https://www.facebook.com/pages/%D0%A3%D ... 9321461856#
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

Iris
Posts: 1717
Joined: 22.12.2013. 15:57

Re: Opsti Izbori 2014

Post by Iris »

Vodolijo, hoćeš da kažeš da si više doprinio Prnjavoru i Republici Srpskoj nego neki pojedinci koji su politički aktivni i jasni?! Kao npr.naš Načelnik!
Ja mislim da mi svi volimo Prnjavor i Republiku Srpsku i radimo za njihovo dobro, naravno uz pojedine izuzetke.

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Opsti Izbori 2014

Post by просвјета »

Мислим ФПН, факултет у милости власти...
http://www.nezavisne.com/novosti/drustv ... 14757.html
Image
Док Природно математички очекује да га продају, мислим зграду крај по владине...

User avatar
julija
Posts: 798
Joined: 17.12.2013. 22:22

Re: Opsti Izbori 2014

Post by julija »

Prosveto, to objasnjava ovaj aktivni procvat nasih Vizionara ..i novoprikljucenih XOX clanova :wink:
PS Ako ti zatreba pomoc za kontrolu stanja glasanja, racunaj na mene

Iris
Posts: 1717
Joined: 22.12.2013. 15:57

Re: Opsti Izbori 2014

Post by Iris »

Samo naprijed sa našim predsjednikom Bosićem i sa najboljim medju nama, kojeg Prnjavor ima, našim dr Sinišom Gatarićem!!!

User avatar
svjedok.saradnik32
Posts: 1473
Joined: 02.03.2012. 08:27

Re: Opsti Izbori 2014

Post by svjedok.saradnik32 »

zox007 wrote:Nemojte moju malenkost pitati za SNSD i Dodika,jer ako vas to tješi, kod mene ste jednaki..i SDS i SNSD isto sr.nje,drugo pakovanje.....
Dobro doso odbornice vidim neko vas je posavjetovao pravilima foruma. :smt006
Прије него што пустиш језик у погон, провјери да ли ти је мозак укључен..

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Opsti Izbori 2014

Post by ZMIJA »

Kao da sam znala ,kakako ga otkri tako rano :lol: :lol: :lol:
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Opsti Izbori 2014

Post by regeman »

Cudic presao iz SP u ovu Sukalovu Stranka napredna Srpska?
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
spile_86
Posts: 945
Joined: 09.01.2011. 18:48

Re: Opsti Izbori 2014

Post by spile_86 »

Још није познато да ли уопште прелазу,а уколико си читао данашњи блиц тамо чак пише да можда прелази и у СНСД-а и да ће некнадно обавјестити медије. И још једна ствар колико је неозбиљан СНС на просторима Републике Српске говори и чињеница да је пласирана информација у медијима да Чудић прелази у СНС али није познато у који,пошто Адам Шукало говори да прелази код њега да би исти дан и Саша Миловановић на твитеру саопштио да прелази код њега... по мени тотално неозбиљно и смјешно иако је наводно рјешно ко је онај прави СНС...

http://www.glassrpske.com/novosti/vijes ... 47134.html
http://www.frontal.rs/index.php?option= ... vost=41221

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Opsti Izbori 2014

Post by regeman »

Milovanovic je saopstio da prelazi kod Sukala..
Ова информација појавила се јуче на друштвеним мрежама, када је потпредсједник Српске напредне странке у Републици Српској Саша Миловановић на "Твитеру" написао да Чудић прелази у Странку напредна Српска.
ma ova Sukalova ima kakvu takvu podrsku jer je predsjednik parlamenta Srbije badzo od Sukala, onaj Stefanovic..
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
spile_86
Posts: 945
Joined: 09.01.2011. 18:48

Re: Opsti Izbori 2014

Post by spile_86 »

Видиш нисам знао да Миловановић прелази код Шукала, а нити сам то игдје прочитао. Што се тиче Шукала знам да има подршку из Србије, пошто је недавно било и у медијама, колико се сјећам у Бијељина су били ... Све у свему веома су занимљиви ови трансферни рокови...

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Opsti Izbori 2014

Post by regeman »

ma ne, nego je milovanovic iz SNS RS saopstio da Cudic prelazi kod Sukala u SNS tj stranka napredna srpska, sto dokazuje tvoju teoriju da ovde sa naprednjacima ni Vucic ne bi na kraj izasao koliko ih je :D
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
spile_86
Posts: 945
Joined: 09.01.2011. 18:48

Re: Opsti Izbori 2014

Post by spile_86 »

Ма права лудница, луд "знаш већ" збуњеног. :D Сви се позивају да су они они "прави",а колико сам упућен појавио се чак и четврти СНС који каже да је онај прави. Па чак ми је и нелогично да је и Шукало онај прави, пошто је Основни суд у Бања Луци пресудио у корист Јована Митровића,а опет битни чланови из Србије долезе код Шукала,ма смијурија...

http://kontaktradio.com/2013/09/jovan-h ... -a-srpske/

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Opsti Izbori 2014

Post by просвјета »

Додик: Оно што сам радио у прошлости била је моја наивност

http://bit.ly/1cUKOs0
Б- 850 : Д- 350

User avatar
spile_86
Posts: 945
Joined: 09.01.2011. 18:48

Re: Opsti Izbori 2014

Post by spile_86 »

Нажалост, у вријеме СДС-а и ПДП-а, Српска баш и није одолијевала притисцима. Преглед пренесених надлежности по годинама:

1. Уређивање путних исправа - МУП РС проводи поступак издавања личних докумената, а централну евиденцију води дирекција ЦИПС - 1997
2. Држављанство - Органи РС рјешавају захтјеве у првом, а БиХ у другом степену - 1997
3. Статистика - Републички завод за статистику надлежан је за производњу статистичких података, која укључује све активности потребне за припрему, прикупљање, похрањивање, обраду, компилацију, анализу и дистрибуцију статистичких података. Производња статистике утврђује се Статистичким програмом Републике Српске и Планом рада, а којим се обезбјеђује и реализација Статистичког програма БиХ - 1998
4. Стандардизација - Закон о стандардизацији БиХ - 2001
5. Метрологија - Закон о о мјерним јединицама БиХ - 2001
6. Акредитација - Министарства издају овлаштења која конкуришу акредитацију - 2001
7. Квалитет нафте - 2002
8. Акредитација - Закон о оснивању института за акредитацију - 2002
9. Осигурање депозита - 2002
10.1. Гранична ветеринарска инспекција - 2002
10.2. Издавање рјешења о непостојању здравствено-ветеринарских сметњи за увоз („дозволе за увоз“) - 2002
11. Закон о телекомуникацијама - 2002
12. Дозвола за увоз или извоз производа који припадају групи лијекова и других фармацеутских производа - 2002
13. Дозвола за увоз или извоз производа - за групу производа који спадају у експлозивна средства,наоружање и војну опрему - 2002
14. Прикупљање и обрада података од интереса за спровођење међународних и кривичних закона БиХ; заштита врло важних лица; заштита дипломатско-конзуларних представништава и објеката институција БиХ. Надлежности су Законом о државној агенцији за истраге и заштиту проширене на: Спрјечавање, откривање и истрагу кривичних дјела из надлежности суда БиХ; Прикупљање обавјештења и података о кривичним дјелима из надлежности суда БиХ; Пружање помоћи суду и тужилаштву БиХ у прикупљању обавјештења, те извршавање налога суда и главног тужиоца БиХ; физичка и техничка заштита лица, објеката и друге имовине заштићене овим Законом; заштите свједока; спровођење међународних споразума о полицијској сарадњи и других међународних инструмената у њеној надлежности; криминалистичка експертиза и др. послови - 2002
15. Пребивалиште и боравиште грађана - 2002
16. Успостављање идентификације грађана, издавање личних карата - 2002
17. Одређивање, додјељивање, уписивање, похрањивање и кориштење ЈМБ - 2002
18. Статистика - проглашава се Закон о статистици БиХ; тражи се од ентитета да ускладе законе у области статистике са Законом о статистици БиХ; захтијева се од ентитета да започну преговоре у циљу спајања ентитетских завода са Агенцијом за статистику тако да се сви аспекти прикупљања, обраде и дисеминације статистичких података ставе под надлежност. Законом о статистици први пут се уводи законодавство из области статистике за ниво БиХ, иако је према Уставу БиХ и Уставима ентитета, област статистике у искључивој надлежности ентитета - 2002
19. Техничка регулатива (Закон о техничким захтјевима за производе у оцјењивању усклађености) - 2003
20. Надлежности везане за статусна питања избјеглица - 2003
21. Обиљежавање животиња (говеда) - 2003
22. Спрјечавање појаве, уношења и ширења штетних организама на биљке, биљне производе и друге регулисане објекте, промет биља, биљних производа и регулисаних објеката, биолошка заштита - 2003
23. Индиректни порез (увозне и извозне дажбине, акцизе, ПДВ, сви други порези зарачунати на робе и услуге, укључујући и порезе на промет и путарине) - 2003
24. Међународна сарадња у области цивилне заштите, самостално доношење програма и планова заштите и спашавања, усклађивање ових програма и планова са Федерацијом БиХ и органима БиХ - 2003
25. Улазак и боравак странаца у БиХ, протјеривање странаца, азил - 2003
26. Издавање рјешења о регистрацији страног улагања у РС - Издавање рјешења о регистрацији представништава страних лица у РС - 2003 и 2004
27. Заштита међународних граница, унутрашњих граничних прелаза и регулисање промета на граничним прелазима БиХ; спречавање и откривање учинилаца кривичних дјела тероризма, трговине дрогом, кривотворења домаће и стране валуте и трговина људима и других кривичних дјела са међународним или међуентитетским елементом; међународна сарадња у свим областима из надлежности министарстава; заштита лица и објеката; провођење политике усељавања и азила БиХ и уређење процедуре везано за кретање и боравак странаца у БиХ, уређује прецедуре и начин организације службе везано за кретање и боравак странаца у БиХ - 2003 и 2004
28. Производња, увоз и извоз наоружања и војне опреме - 2003 и 2004
29. Метрологија - Закон о о оснивању института за мјеритељство - 2004
30. Стандардизација - Закон о оснивању института за стандардизацију - 2004
31. Енергетика (студија енергетског сектора) - 2004
32. Развој (Персонална координација без укључивања директно надлежне ентитетске инстутуције) - 2004
33. Планирање (Персонална координација без укључивања директно надлежне ентитетске инстутуције) - 2004
34. Енергетика - Пренос електричне енергије 110 kv и више напонски систем - Регулатор - Оператор - 2004
35. Промет активних материја које су фитофармацеутска средства, регистрација фитофармацеутских средстава, издавање дозвола. - 2004
36. Заштита нових сорти биљака, добијање и заштита оплемењивачких права - 2004
37. Промет, састав, квалитет и означавање минералних ђубрива која се стављају у промет, њихова употреба - 2004
38. Контрола јавних набавки - 2004
39. Надлежност, организација и управљање граничном службом - 2004
40. Надзор и контрола преласка државне границе, гранични прелази, гранична линија, заштитно подручје, контрола преноса оружја и муниције преко државне границе - 2004
41. Обавјештајно безбједносни послови - 2004
42. Осигурање - 2004
43. Правосуђе - 2004
44. Издавање потврда: за остварење права на ослобађање од плаћања царине на увоз опреме која представља страно улагање; за остварење права на ослобађање од плаћања царине на увоз робе за пројекте обнове и реконструкције; за остварење права на ослобађање од плаћања пореза на увоз робе по међународним уговорима; Потврда о привременом увозу и извозу - 2004 и 2005
45. Енергетика - Закон о о закључењу међународних уговора - Уговор о успостави Енергетске заједнице - 2005
46. Одбрана - 2005
47. Регистар одобрених објеката који су под сталним ветеринарским надзором, за увоз и извоз - 2005
48. Производња, припрема за стављање у промет, увоз и стављање у промет сјемена и садног материјала пољопривредних биљака и друга питања у вези са сјеменом и садним материјалом - 2005
49. Дозвола за управљање жељезничком инфраструктуром - 2005
50. Лиценца за жељезничког оператера - 2005
51. Дозвола за кориштење жељезничких возила и опреме за жељезничку инфраструктуру - 2005
52. Акциза - 2005
53. Посебна републичка такса на деривате нафте - 2005
54. Статистика - приоритет ентитетских завода је реализација приоритетних активности за производњу података за ниво БиХ у односу на статистичке аткивности ентитета; надзор Агенције над ентитетима код свих активности ентитета везаних за производњу података БиХ; обавеза ентитета да прибаве мишљење Агенције код доношења Програма, планова рада, Правилника о унутрашњој организацији и буџета - 2005

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Opsti Izbori 2014

Post by aquarius »

Iris wrote:Vodolijo, hoćeš da kažeš da si više doprinio Prnjavoru i Republici Srpskoj nego neki pojedinci koji su politički aktivni i jasni?! Kao npr.naš Načelnik!
Ја знам шта сам мислио и шта сам рекао. Немојте ме интерпретирати.
Политички активни и јасни појединци па и сам Начелник су плаћени за свој рад. Ја то радим "pro bono".
Iris wrote:Ja mislim da mi svi volimo Prnjavor i Republiku Srpsku i radimo za njihovo dobro, naravno uz pojedine izuzetke.
Драго ми је што тако мислите.

Тема су Општи избори 2014, а не ви, Начелник, ја ...
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Opsti Izbori 2014

Post by regeman »

za sve ove zakone glasao je i snsd, sinoc Dodik rece da su bili naivni pa glasali. Ovde se stalno zaboravlja da je bih jedinstvena drzava, pa naravno da mora imati neke krovne elemente kao sto su carina, granica, vojska, institucije. na kraju krajeva zaboravlja se da RS nije samostalna drzava.

nije valjda da RS treba da ima svoj zakon o meteorologiji, nafti, standardizaciji. Ovo bi svako prenio nadleznosti, htjeo ne htio, taj je bio slucaj sa tadasnjom vlasti jer je zemlja tek izasla iz rata.
Evo, nek se raspise obecani referendum o nezavisnoj Rs ispred snsda i vrate se sve te nadleznosti i vladace snsd 1000 godina.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

Iris
Posts: 1717
Joined: 22.12.2013. 15:57

Re: Opsti Izbori 2014

Post by Iris »

aquarius wrote:
Истомишљенике имаш ;) Ми смо овдје дежурни кривци и најчешће смо "између двије ватре". Годинама одолијевамо, а конкретним радом
(не празним причама) доказујемо колико волимо свој град и колико смо спремни себе дати средини у којој живимо.

Позивам те да нам се придружиш. Сваким даном нас је све више ;)
https://www.facebook.com/pages/%D0%A3%D ... 9321461856#
Pa ti si prvi skrenuo sa teme draga Vodolijo!

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Opsti Izbori 2014

Post by aquarius »

Јесам, признајем. Нисам могао одолити. :smt006
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Opsti Izbori 2014

Post by просвјета »


http://bit.ly/1cUKOs0
Б- 870 : Д- 355

zox007
Posts: 285
Joined: 17.02.2014. 16:36

Re: Opsti Izbori 2014

Post by zox007 »

aquarius wrote:
zox007 wrote:i treća grupa (gdje i sebe svrstavam) kritičari svega što donosi zlo narodu ove opštine(a i šire).....
Истомишљенике имаш ;) Ми смо овдје дежурни кривци и најчешће смо "између двије ватре". Годинама одолијевамо, а конкретним радом
(не празним причама) доказујемо колико волимо свој град и колико смо спремни себе дати средини у којој живимо.

Позивам те да нам се придружиш. Сваким даном нас је све више ;)
https://www.facebook.com/pages/%D0%A3%D ... 9321461856#
Zahvaljujem na pozivu,kao što sam već rekao trenutno za sve što ste radili i objavili na prnjavor.info imate moju punu podršku, trenutno ste jedini perspektivni da učinite nešto za grad Prnjavor(vidim da imate želju i volju).... postojite kratko vremena,pa ću još malo sačekati,da vidim kako napredujete.... A mislim da ubuduće nećete morati ovako prizivati članove,jer djela su najbolji način da privučete pažnju stanovnika,normalnih ljudi,koji su do sad izgubili vjeru u svoje "svetce",kako god se oni zvali.... :smt006

zox007
Posts: 285
Joined: 17.02.2014. 16:36

Re: Opsti Izbori 2014

Post by zox007 »

svjedok.saradnik32 wrote:
zox007 wrote:Nemojte moju malenkost pitati za SNSD i Dodika,jer ako vas to tješi, kod mene ste jednaki..i SDS i SNSD isto sr.nje,drugo pakovanje.....
Dobro doso odbornice vidim neko vas je posavjetovao pravilima foruma. :smt006
A jesi me "otkrio"......Kolumbo :smt005 ,nažalost nisam rodjen za taj poziv....al da jesam,bar bi znao sačuvati svoj obraz kod naroda,što nemogu reći za ove naše "cirkusante"...juče "orao njivu"-danas odbornik u cijenjenoj skupštini opštine Prnjavor....
ostao sam ja ipak na njivi,teško je,al mi je čista savjest.... :smt006

Locked