Opsti Izbori 2014

Pamtim to kao da je bilo danas...
Locked
Iris
Posts: 1717
Joined: 22.12.2013. 15:57

Re: Opsti Izbori 2014

Post by Iris »

A kojima drugima je žao što nemaju svog "Dodika"?

User avatar
julija
Posts: 798
Joined: 17.12.2013. 22:22

Re: Opsti Izbori 2014

Post by julija »

BB, tebe smatram razumnim i ne ocekujem da mi pripisujes Gebelsovu metodiku..jer fasizam mi nije bliska ideja :?
Stranka jeste modernizovana, a opet je ostala na cvrstim temeljima koji nose jednu pravednu drzavu. Tome ide u prilog i cinjenica da SDS, kao najjjj uticajnija politicka ideologija nudi razlicite odgovore kako pravedno urediti drustvo. I principijelno drzi svoj pravac kretanja.
Da li na tom svom putu prepozna dobrobit za RS i udje u koaliciju, odgovor je DA..mislim da je ta koalicija bila za interes naroda, a ne pojedinaca x

PRIHVATAM opkladu !!
Tvrdim da ce Mladen Bosic izaci kao pobednik u oktobarskom dvoboju vitezova

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Opsti Izbori 2014

Post by просвјета »

Вијести онлајн wrote:Текст британског Гардијана о Ђинђићу који домаћи медији нису смели да објаве
Убијени српски премијер био је озлоглашени западни послушник чије су економске реформе донеле беду.
....
... распродају државне имовине у бесцење мултинационалним компанијама.
...
... Кад је продао имовину своје земље, њеног бившег председника и своје политичке ривале, шта је јеш остало да се прода ? Једино још сама држава.
Image :smt017
http://bit.ly/1f45raL

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Opsti Izbori 2014

Post by KAMIKAZA »

julija wrote: Tvrdim da ce Mladen Bosic izaci kao pobednik u oktobarskom dvoboju vitezova
Jel ti znas da je veca sansa da ga koknu nego da pobjedi ? A sansa da pobjedi mu je 50% :) sto znaci da mu je sansa da pogine bar 60%. :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Opsti Izbori 2014

Post by bičbožiji52 »

julija wrote:BB, tebe smatram razumnim i ne ocekujem da mi pripisujes Gebelsovu metodiku..jer fasizam mi nije bliska ideja
Iaskreno se nadam da si ti daleko od toga,ali sama riječ fašizam i genocid, odnosno njihove definicije koje smo učili u školi, su poslije raspada bivše nam zajedničke države poprilično devalvirane i ,,obezvrijeđene'',pa mnogi olako posežu za upotrebom istih,mada su postojali i još uvjek postoje na ruševinama Jugoslavije određeni elementi i fašizma i genocida,kod svih njenih naroda.
julija wrote:tranka jeste modernizovana, a opet je ostala na cvrstim temeljima koji nose jednu pravednu drzavu.
Falite nas naša usta, šta drugo reći na ovu ničim neutemeljenu konstataciju,ali svako može imati svoj stav,prvo trteba skočiti,
julija wrote:Tome ide u prilog i cinjenica da SDS, kao najjjj uticajnija politicka ideologija nudi razlicite odgovore kako pravedno urediti drustvo.
pa onda viknuti hop.
Tu si u pravu, SDS za razliku od drugih politički stranaka formalno ima najaću ideološku matricu,ali kako neko danas reče, mi ovdje na prostorima bivše države imamo samo jednu partiju, sa mnogo frakcija u njoj,te kad se uzme stanje na terenu,ideologija na koju se ti pozivaš nije samo vaša, dapače ,neki su vam podavno preoteli tapiju na tu vašu ideologiju,nacionalnog predznaka,koju ste dobrano izraubaovali kakako u samom ratu tako i poslije rata vodeći ,,ozbiljnu'' državnu politiku kakako ti reće.
Koliko će se godina na ovim prostorima čekati da vi uredite to pravedno društvo,kad ste vi i vaša politika bili glavni rušitelji, nama malo vremešnijim pozonog predhodnog društva,a evo kako smo svjdoci mi na ovim prostorima skoro četvrt vijeke se jedva možemo nazvati ikakavim društvom,a o pravednom društvu nema riječi ni u mađioničarskim trikovima.
Da vi principijelno držite pravac, u tome smo se uvjerili kako u ratu tako i posle rata,kad je pod vašom palicom i u skladu vaših principima ovaj narod izginuo,opljačkao se,ponizio se ,rasleio se ,izbjegao se.
Po vašoj mantri vođena i vladanja ovj narod je sluđen i doveden u bijedu i očaj,jer svi koji su poslije vas dolzili i odlazili, koristili su isti metod, i istu vašu mantru,sve je isto samo su postojale nijanse.
Sitem koji ste vi i vaša politika inagurisala na ovim prostorima za ovu četvrt vijeka nemogu promjeniti niti vi, niti vaši naslednici koji se istina puno ne razlikuju od vas.
julija wrote:Da li na tom svom putu prepozna dobrobit za RS i udje u koaliciju, odgovor je DA..mislim da je ta koalicija bila za interes naroda, a ne pojedinaca x
Ovo bi trebalo potkrijepiti argumentima,a ne samo reći DA
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

User avatar
julija
Posts: 798
Joined: 17.12.2013. 22:22

Re: Opsti Izbori 2014

Post by julija »

KAMIKAZA wrote:Jel ti znas da je veca sansa da ga koknu nego da pobjedi ? A sansa da pobjedi mu je 50% :) sto znaci da mu je sansa da pogine bar 60%. :wink:
Sta da ti kazem, svi smo mi KAMIKAZE!
Besmrtan ce postati, umiruci za svoj narod!

U ovoj borbi naseg viteza i izazivaca br.2 ( izvini Iris, nadam se da ovo pihvatas :wink: ) sukobice se sile dobra i zla, koje su bar sto se SDS viteskog reda tice rasporedjene u punom sastavu celog clanstva..
A DOBRO uvek pobedjuje x
bičbožiji52 wrote:Koliko će se godina na ovim prostorima čekati da vi uredite to pravedno društvo,kad ste vi i vaša politika bili glavni rušitelji, nama malo vremešnijim pozonog predhodnog društva,a evo kako smo svjdoci mi na ovim prostorima skoro četvrt vijeke se jedva možemo nazvati ikakavim društvom,a o pravednom društvu nema riječi ni u mađioničarskim trikovima.
BB. nema vise cekanja
Nesme nam zivot proci u cekanju. Bice to temelj pravednom drustvu koje prizeljkujemo svi, a nadam se i Vi. Drzava koja ce se voditi po nacelima pravde i zakona, u kojima ce prava svih slojeva drustva biti istim arsinom ispostovana.
Svi smo svesni da je ovo jedina nasa zemlja..koja nas hrani, brani..i ponekad zrtvuje.

User avatar
schwabo No1
Posts: 658
Joined: 25.05.2009. 15:06

Re: Opsti Izbori 2014

Post by schwabo No1 »

Image


Прде метла, пуче штап!

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Opsti Izbori 2014

Post by bičbožiji52 »

julija wrote:BB. nema vise cekanja
Nesme nam zivot proci u cekanju. Bice to temelj pravednom drustvu koje prizeljkujemo svi, a nadam se i Vi. Drzava koja ce se voditi po nacelima pravde i zakona, u kojima ce prava svih slojeva drustva biti istim arsinom ispostovana.
Svi smo svesni da je ovo jedina nasa zemlja..koja nas hrani, brani..i ponekad zrtvuje.
Ma kad smo ovoliko čekali čekat ćemo još,i onako život nije teatrarska predstava nemožemo ga ponoviti ,ko je dočekao dočekao ,svanaulo je.
Ti Julija hoćeš da kažeš da nam se eto ukazao Bosić, i porediš ga sa Svetim Petrom, koji čvrsto propovjeda novu vjeru,u kojoj će svi pred Bogom biti jednaci.
Prije bi povjerovali da se varatio Tito, umjesto ukazanog spasitelaj Bosića,pa bi tvoja retorika bila ravna retorici partizanskog komesara, koji na nekoj bosanskoj čuci podiže morala tek sakupljenoj grupi gerilaca.
Toliko nas je ova naša zemlja i tvoja partija nahranila odbranila a posebno žrtvovala,nemožemo joj se odužiti kad bi živjeli 6 života.
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Opsti Izbori 2014

Post by regeman »

treba napomenuti da su sad nove izborne jedinice..PRnjavor ide sa Laktasima, Srbcem i Gradiskom, nema vise Prijedora..tako da je i raspodjela drukcija. Nama je sansa 1 poslanik, po rezultatima sa proslih izbora. A ako naprednjaci i Radikali budu isli zajedno imaju istu sansu jer je Sukalova stranka u Grad.imala velik broj glasova.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
julija
Posts: 798
Joined: 17.12.2013. 22:22

Re: Opsti Izbori 2014

Post by julija »

BB. mi pred Bogom jesmo svi jednaki.
Nisam pravila poredjenja koje mi pripisujes i nejasna mi je tvoja tirada o partizanima, komesarima ..i ukazanim spasiteljima.
Bez zelje da ikog uvredim i uz napomenu da je ovo MOJA zemlja, a ne moja partija ..vrlo je objektivno da ce predsednik SDS, Mladen Bosic izaci kao pobednik.

Tajna je u tome da Vas drugi sta god o njima mislili, najcesce ne vide gorim nego sto vidite sami sebe. Ako uspemo da se kao drustvo integrisemo, ako dozvolimo sebi da nasi potrncijali ponovo pobede nase probleme, sigurna sam da cemo najpre povratiti samopostovanje, a potom postovanje svih drugih..za koje iskreno verujem da nam pripada x

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Opsti Izbori 2014

Post by просвјета »

За сада на узорку од 950 гласова:
Босић 69 %
Додик 31%
Шта би са оним "релевантним" истраживањем бањалучког факултета политичких наука на "нешто" мањем узорку...
http://dvoboj.me/50163

Image

User avatar
spile_86
Posts: 945
Joined: 09.01.2011. 18:48

Re: Opsti Izbori 2014

Post by spile_86 »

Radomir Pašić: Mladen Bosić će uništiti SDS

Sa Mladenom Bosićem SDS ne može da pobijedi Milorada Dodika, rekao je Radomir Pašić, kojeg je Predsjedništvo SDS-a nedavno isključilo iz stranke.

"Za ovih osam godina kao predsjednik stranke nikad nije smio da se kandiduje za predsjednika Republike. Gdje to ima da lider jedne stranke bježi od ozbiljnih funkcija? Bosić je politička kukavica i slabić", rekao je on.

NN: Kako komentarišete odluku Predsjedništva SDS-a da Vas isključi iz stranke?

PAŠIĆ: To mi je teško palo jer sam jedan od osnivača SDS. Uradio sam to što sam uradio u želji da se trgnemo iz letargije u koju su nas uvukli pojedinci kojima je lični interes preči od stranke. Ali želim reći: SDS nije Mladen Bosić. Moja kritika Bosića nikako nije bila kritika SDS-a. Želim da se SDS otrgne iz ove letargije i da u izbornu kampanju uđe daleko spremniji.

NN: Smatrate li se još članom SDS-a?

PAŠIĆ: Formalno, ja sam još član jer konačnu riječ ima Glavni odbor, kome ću se žaliti na ovu odluku Predsjedništva SDS-a - da sad ne ulazimo u to kako je ova odluka donesena. Šta će Glavni odbor da odluči, vidjećemo. Ne zanosim se čudom, ali i čuda se ponekad dese.

NN: Praktično, mislite li da će se to završiti nepovoljno po Vaš status?

PAŠIĆ: Kako god, nastaviću da se borim iz prostog razloga što su moje namjere časne i iskrene. Ja sam i progovorio radi istine i želje da SDS bude daleko jači. A istina je da sa Mladenom Bosićem ne možemo da pobijedimo Milorada Dodika. Lično nemam ništa protiv Bosića, iako on mrzi mene.

NN: Šta je, dakle, suština Vašeg nesporazuma sa gospodinom Bosićem?

PAŠIĆ: Ako su raspisani unutarstranački izbori u mojoj opštini Novi Grad i ako sve to vrijeme neko radi protiv mene, ako neko krši Statut i ako neko radi izborni inženjering samo da vas eliminiše, šta reći?

NN: Zbog čega bi se Bosić htio na takav način obračunati s Vama?

PAŠIĆ: Zato što sam jasno rekao da smatram da njemu nije stalo da SDS pobijedi! Njemu ovakav ambijent savršeno odgovara. On nije dorastao da bude lider. Za ovih osam godina kao predsjednik stranke nikad nije smio da se kandiduje za predsjednika Republike. Gdje to ima da lider jedne stranke bježi od ozbiljnih funkcija? Bosić je politička kukavica i slabić.

NN: Dakle, suština je Vaša kritika Bosićevog liderstva i njegova osveta?

PAŠIĆ: Sproveden je izborni inženjering da budem eliminisan. Nisam ja time toliko pogođen lično. Ja sam samo tražio da izbori budu sprovedeni na slobodan način i da naši članovi slobodno izaberu koga žele. A cijeli Novi Grad zna da sjednica Skupštine nije održana, nije izvršen izbor predsjednika, nije izabran opštinski odbor i da je to radila grupica ljudi koji nisu članovi SDS-a. Dođite u Novi Grad i svi će vam to potvrditi. A Bosić kaže: "Ma sve je OK."

NN: Vi ste Bosića prozvali za kriminal. Na šta ste konkretno mislili?

PAŠIĆ: Ja sam rekao da u samom vrhu postoje kriminalne radnje. Ako ste napravili falsifikat, to je prevara. Šta je to drugo nego kriminal?

NN: Imate li podršku članova SDS-a za ovo što radite?

PAŠIĆ: Imam apsolutnu podršku članova SDS-a u Novom Gradu. Novine su pisale da se u Novom Gradu SDS pocijepao. Ne. SDS podržava mene.

NN: A van Novog Grada?

PAŠIĆ: Neka se svi zamisle. Jer, ako Bosić za godinu i po dana nije mogao da sprovede izbore u Novom Gradu i ako ih na ovakav način dovede do kraja, kakva je to poruka?

NN: Kad ste rekli da Dodik može sto godina da vlada pored Bosića, jeste li mislili na nekakav formalan dogovor među njima ili nešto treće?

PAŠIĆ: Normalno je i ljudski da se sa svima razgovara. Ako su se Bosić i Dodik sastajali, ne znači to odmah da su radili neke političke talove. Ali, ako Bosić ode u politički duel sa Dodikom i cijela stranka bruji kako je Bosić bio jadan i očajan, šta dalje pričati? Mladene, ili znaš ili ne znaš. A ti ne znaš. I nije to nikakva tragedija. Ako nisi dobar za to, dobar si za nešto drugo. On nije lider. On ne može da vodi stranku. On će uništiti SDS.

NN: Možete li izdvojiti neke ljude u SDS-u koji bi mogli da budu lideri?

PAŠIĆ: Ima mnogo ljudi.

NN: Na primjer?

PAŠIĆ: Neću da govorim o imenima, ali ima ih zaista jako mnogo.

NN: Radomir Pašić možda?

PAŠIĆ: Ne, ja nikako. Niti je moja namjera da to budem. SDS poslije Radovana Karadžića, za koga sam svjedočio u Hagu, nema lidera. Mi imamo intelektualce, jako sposobne i obrazovane ljude koji mogu biti odlični lideri. Kad bi Mladen Bosić otišao, učinio bi ogromnu uslugu SDS-u.

NN: Ako Vas izbace, hoćete li osnovati novu stranku ili novi SDS?

PAŠIĆ: Kategorički ne! Nema nove stranke. Jedan je SDS.

NN: Strahujete li da ste ovim činom možda i nesvjesno oslabili SDS?

PAŠIĆ: Oslabio bih SDS da sam ćutao. Ovim što sam uradio pokrenuo sam ljude u SDS na razmišljanje. Tačno je da su se neke moje kolege naljutile na mene. Neke sam iziritirao, neki su bijesni, možda bi me i istukli. Ali sigurno sam probudio ljude u SDS-u. Pa eto, čak sam možda probudio i Mladena Bosića, iako on to neće priznati. A ako sam ovim činom oštetio SDS, biće mi duboko žao i izviniću se svim članovima jer mi to nikako nije bila namjera.
Dodik i ja smo politički protivnici

NN: Kako vidite Dodika i SNSD?

PAŠIĆ: Ja i on politički ne dijelimo mišljenje skoro ni o čemu. O Miloradu Dodiku kao čovjeku možete govoriti i dobro i loše. Ali politički, mi smo protivnici. Ja ću nastaviti da ga kritikujem i nastaviću da se ponašam opoziciono. Kritikovaću sve što je loše u državi i društvu. Dio ljudi tamo je pod sumnjom za kriminalne radnje, i to je sve manje-više poznato. Naravno, to ne znači da je takav cijeli SNSD. Ako kritikujem svoju stranku, zašto bih poštedio druge?

NN: Kako ćete se nastaviti ponašati u Narodnoj skupštini?

PAŠIĆ: Isključivo kao član SDS-a, čak i ako me izbace.

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Opsti Izbori 2014

Post by bičbožiji52 »

julija wrote:BB. mi pred Bogom jesmo svi jednaki.
Nisam pravila poredjenja koje mi pripisujes i nejasna mi je tvoja tirada o partizanima, komesarima ..i ukazanim spasiteljima.
Bez zelje da ikog uvredim i uz napomenu da je ovo MOJA zemlja, a ne moja partija ..vrlo je objektivno da ce predsednik SDS, Mladen Bosic izaci kao pobednik.
Zavisi ko se kojem Bogu moli,i ovi iz tvoje, a bogami i neki iz moje partije su toliko kod Boga zgrešili,mislim ovog Tvorca jednog i jediniog.da ih neće spasiti ni sve crkve pokajnice/ i sva ktitorstva koja prlažiu crkvi,od krvavaog i prljavog novca./ koje prave, da bi kod Boga bili jednaki i svoje grijehe otkupili.
Nemoj nazivati nikakvom tiradom nešto što i sama kažeš nisi razumjela/ili si neiskrena pa lažeš da nisi/oprosti što ti tako kažem,samo sam do kraja iskren jer te uvažavam kao kvalitetnog sagovornika.
Lijepo je to što ti voliš i navijaš za svoju politčku partiju i svog lidera Bosića,i voliš svoju zemlju,ali tebi ne priliči toliko idolopoklnstvo i navijačake strasti te apsolutna odsutnost relanosti i kritičke svjesti, jer si na malo višem intelektualnom nivou od običnih stranačkih zvždača.
julija wrote: Tajna je u tome da Vas drugi sta god o njima mislili, najcesce ne vide gorim nego sto vidite sami sebe. Ako uspemo da se kao drustvo integrisemo, ako dozvolimo sebi da nasi potrncijali ponovo pobede nase probleme, sigurna sam da cemo najpre povratiti samopostovanje, a potom postovanje svih drugih..za koje iskreno verujem da nam pripada x
Da, to je upravo odsutvo prave kritičke svijesti,kad caruje lažni moral,licemjerstvo,oportunizam,idolopoklonstvo,lažne ljubavi , razni mediokriteti ,kao kvazi
patriotizam.
Ma šta i kako bilo, morat ćemo se povinovati kakavoj takvoj volji građana na opštim izborima, i kao legalisti priznati taj rezultat sa kojim će se Milorad Dodik ponovo izabrati za predsjednika Republike Srpske,jer htjeli ili ne priznati trenutno nemamo boljeg za tu funkciju.
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

Sneza
Posts: 842
Joined: 19.01.2005. 05:17
Location: Prnjavor

Re: Opsti Izbori 2014

Post by Sneza »

просвјета wrote:За сада на узорку од 950 гласова:
Босић 69 %
Додик 31%
Шта би са оним "релевантним" истраживањем бањалучког факултета политичких наука на "нешто" мањем узорку...
To istraživanje jeste relevantno. Prošle godine sam učestvovala u njemu od početka do kraja a ove godine u finalnoj fazi.
Prilikom analize, koriste se metode statističke analize i metode ukrštanja i uzrokavanja...Ono na šta se pazilo i prošle a i ove je polna struktura.
Nakon objavljenih podataka prošle godine, svi komentatori po portalima, dežurni kirtičari i blogeri su razvačili to ostraživanje i kritikovali to im se ne sviđa. Tako vidim da se radi i ove godine.

Istraživanje je regularno. Njega su radili studenti IV godine sa mentorima i zasposleni u Institutu za društvena istraživanja Fakulteta političkih nauka Banja Luka.

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Opsti Izbori 2014

Post by просвјета »

Поштујем релевантно истраживање факултета и нека праштају што сумњам али...
За сада на узорку од 975 гласова:
Босић (672) 69 %
Додик (303) 31%
Занимљиво, проценат се усталио... :)
http://dvoboj.me/50163

Image

Iris
Posts: 1717
Joined: 22.12.2013. 15:57

Re: Opsti Izbori 2014

Post by Iris »

просвјета wrote:Поштујем релевантно истраживање факултета и нека праштају што сумњам али...
За сада на узорку од 975 гласова:
Босић (672) 69 %
Додик (303) 31%
Занимљиво, проценат се усталио... :)
http://dvoboj.me/50163

Image
Naprijed Boske!!!

Lasse
Posts: 193
Joined: 17.07.2011. 14:57

Re: Opsti Izbori 2014

Post by Lasse »

Sneza wrote:To istraživanje jeste relevantno. Prošle godine sam učestvovala u njemu od početka do kraja a ove godine u finalnoj fazi.
Снежо, расправљати о методологији друштвених наука са страначким војницима којима је фејсбук анкета модел успјешног истраживања, сувишно је и непотребно. Да је, којим случајем, истраживање студената ФПН-а показало супротно, ти исти би се безрезервно позивали на њега и не би га доводили у питање као релевантно.

zox007
Posts: 285
Joined: 17.02.2014. 16:36

Re: Opsti Izbori 2014

Post by zox007 »

Prvo da pozdravim sve forumaše,a koliko vidim ima nas puno i to sa različitim pogledima na ove naše jadne "demokratske" političke partije.Pratim ovaj forum odavno,al tek sad sam odlučio da i ja iskoristim svoje "demokratsko" pravo glasa, jer to je jedino što nam je ostalo.U teoriji riječ demokratija znači puno toga,a u praksi kao recimo ovdje kod nas,znači da možeš da pričaš šta hoćeš,koliko hoćeš,a to što si recimo gladan ili nezaposlen,to nikog nije briga(snalazi se sam).....
E,sad..ja ovdje forumaše mogu svrstati u recimo tri grupe: zaljubljenici SDS, obožavaoci SNSD,i treća grupa (gdje i sebe svrstavam) kritičari svega što donosi zlo narodu ove opštine(a i šire).....
Dugi niz godina smjenjuju se dvije "zaraćene" političke partije,u javnosti se svadjaju i prepucavaju,a iza zatvorenih vrata piju i dogovaraju...narodu pričaju o boljem sutra,a situacija je gora iz dana u dan...
Neznam ko se sjeća,navest ću samo primjera radi,Derventa,prije rata taj je gradić u odnosu na Prnjavor bio "velegrad"... poslije ovog zla što nas je snašlo,Derventa srušena do temelja,Prnjavor procvato "zahvaljujući" Petru dušaniću i sličnima... sad nastupa vladavina SDS-a i poznazi učinci za razvijanje opštine i mjesni zajednica( kamion pijeska za 4 godine fotelje), tu i tamo kakav kreditić za vodovod itd....e onda narodu pao mrak na oči,hajde sad vidimo da nevalja SDS,promijenut ćemo,ovi drugi SNSD obećavaju sve i svašta...ali obećanje ludom radovanje..što se ispostavilo do zadnjih izbora...opet promjena,opet obećanja..i po svemu što je uradjeno do sad,isti onaj SDS,samo drugi čovjek na čelu......Ali skrenuh ja sa svoje teme,razlika izmedju Dervente i Prnjavora od kraja rata do danas???iz dana u dan iz godine u godinu...u Prnjavoru se sve gasi,ode Metalka,Unis itd....a Derventa,iz pepela,mozda ne baš u sjajnoj situaciji,a za razliku od naše opštine,"cvate"...E sad mi nije jasno,zar nema pametnog i školovanog čovjeka,da nije pripadnik ovih ozloglašenih partija,da se kandiduje za Načelnik na sledećim izborima,i da takvom čovjeku ukažemo povjerenje...to bi bio rizik za nas na opštini,da glasamo za nekog za kog se nije "čulo",al ja bih prvi rizikovo,jer sa ovim ostalim nemam šta da izgubim...
Ima li iko još pametan,da mi objasni,kako će se privući strani ulagači,da otvore firme uz ovo zadnje poskupljenje poreza od 450%... i imal iko spreman da glasa opet za načelnika koi jedno priča a drugo radi,i to sve opet pada na nas "seljake" sa prnjavorske opštine.....malo sam vam i dosadio u ovom prvom javljanju,pozdrav..... :smt006

Iris
Posts: 1717
Joined: 22.12.2013. 15:57

Re: Opsti Izbori 2014

Post by Iris »

Opet SDS, kako ti reče, samo drugi čovjek na čelu!
E taj čovjek- može, zna, hoće bolje za Opštinu Prnjavor!

zox007
Posts: 285
Joined: 17.02.2014. 16:36

Re: Opsti Izbori 2014

Post by zox007 »

Poštovana gospodjo/gospodjice ili gospodine,vidim kojoj grupi Vi pripadate kao što sam već objasnio..... sad mi recite "kako" to naš gospodin Načelnik čini "dobro"? Ako ste sebe ubijedili,mene..prosto sumnjam,čisto nevjerujem..........samo da budemo jasni,čini on dobro "zaposlenim" u Opštini Prnjavor,samo navedite mi primjere nečeg pozitivnog za gradjane opštine Prnjavor? recimo,koliko je firmi otvoreno od dolaska načelnika na vlast? navedite,molim....unaprijed zahvalan...

Iris
Posts: 1717
Joined: 22.12.2013. 15:57

Re: Opsti Izbori 2014

Post by Iris »

Ja da Vas ubjedjujem?! Nemam namjeru nikoga da ubjedjujem u bilo šta, svi imaju mozak, oči...
A recite Vi meni koliko je firmi otvoreno u Republici Srpskoj za sve ove godine vlasti SNSD-a?
Načelnik je na poziciji samo godinu dana!

Iris
Posts: 1717
Joined: 22.12.2013. 15:57

Re: Opsti Izbori 2014

Post by Iris »

P.S. Uvježbajte negaciju i ovi komentari su Vam za drugu temu!

Lasse
Posts: 193
Joined: 17.07.2011. 14:57

Re: Opsti Izbori 2014

Post by Lasse »

Iris wrote:A recite Vi meni koliko je firmi otvoreno u Republici Srpskoj za sve ove godine vlasti SNSD-a?
Као и обично, политичке расправе се код нас не воде око тога ко је нешто урадио или направио више позитивних ствари, него ко је мање зло. Парафразираћу једног свог професора који каже да се код нас сва политичка расправа између странака своди на питање ко је мање украо када је за то имао прилику. Све остало су нијансе, укључујући и идеологију.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Opsti Izbori 2014

Post by ZMIJA »

Evo da i ja u svoje ime otpozdravim novoprijavljenog forumaša,pod neubičajenim nikom zox007 i da mu poželim što više kvalitetnih i arumnima potkovanih postova na ove naše polituičke teme nasušne.

Možda, odmah s pika kvalifikacija da su naše ,,demokrtske'' političke partije jadne,je uprvo to što mnogi neće ili ne žele da iskoriste svoje ,,demokratsko'' pravo utemeljeno u teoriji demokratije,i jeste uzrok te kako vi rekoste jadnoće.

Ovi gladni i nezposleni,sigurno nisu gladni i nezaposleni zato što mi možemo da pričamo šta hoćemo i koliko hoćemo,jer mi ni očemu ne odlučujemo, i ni o ćemu ne glasamo ,mi nismo vlast, i nemamo mogućnosti donositi bilo kakve odluke,mi samo iznosimo svoje stavove i svoja mišljenja na mnoge aktuelne političke događaje, i čekamo moge čekače takve kakavi ste vi do sada bili i da nam se pridružite,da nam nebi bilo i javno mnijenje jadno,kakao su nam eto jadne ,kakao vi ustvrdiste i ove naše pšolitičke stranke.

Malo j pretenciozno odmah u prvom posti svrstavati forumaše,na ove ili one,zaljubljenike i obožavaoce SNSD a i izaljubljenike u SDS,jer ima više političkih stranaka sem ove dvije,a ima i raznih kritičara,svega i svačega,pasivnih teoretičara,kvazi intelektualaca,nezavisnih mudraca,slobodnih umjetnika,a najviše kako neki vole sebi da tepaju vanstranačkih ljudi.
i svi oni se kletu i kunu u dobro naroda,

Ne bi se ja s tobom složila da se samo dvije zaraćene političke partije između se svađaju i prpucavaju, a i za vrata se dogovaraju i rujnoga vina piju,kad imamo ove male političke partie,nezavisne pokrete,nezavisne naroden izabranike koji, služe za dokompletranje skuštinskih večeina,a onda se to sve na kraju fakturiše ovim dvjema velikim partijama svađalicama.
Ovaj detalj je veoma bitan,posebno ovdje u Prnjvoru,kad je jedan penzioerski odbornik,cijeli mndata vagao skupštinsku većinu ,pa onda jedan odbornik Seka ,vagao skupštinsku većinu,a trenutno njih ima para komada, sada u skupštinkom prlamentu, gdje se praktično guraju oko vage.

Poeđenej Drebente i Prnjvora dviju susdjednih opštia svakakao je upadljivo za oči i vrlo interesantna komparacija dviju susdjednih lokalnih zajednica,gdje u jednoj vlada SNSD akao većina a u drugoj SDS kao skupštinska većeina,pa ko voli nek izvoli komparirati.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

Zar
Posts: 296
Joined: 02.01.2014. 01:54

Re: Opsti Izbori 2014

Post by Zar »

Draga Julija, slazem se u potpunosti sa vama! Lijepo ste im sve rekli za Sds! Pobjedice Bosic 100%!
Najljepsi pozdrav vama :smt006

Locked