Kotlic za Ginisa

Pamtim to kao da je bilo danas...
User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Kotlic za Ginisa

Post by bičbožiji52 »

Možda bi odboru za prnjvorskog Ginisa trebali pomoći,a ne odmagati ako se zaista krenulo u tu avanturu sa kotićem,i obzbiljno uzeti ovo Kamijevu primjedbu šata ako se rekord ne obori, odnosno ako nam nešto po zlu krene/da nam nedaj Bože zagori čorba,da nam se nedaj Bože taj kotlić prevrne ,da nam se nedaj Bože neko od kuvara ne oklizne pa upadne u tu silnu čorbu,da nam ne iskipi čorba i svašta nešto što prati ovako važan svjetski događaj,
Možda bi trebalo pripremiti i alternativen prnjvorske Ginise,a koji ne zahtjevaju velika matrijalan sredstva.kao što su :

-glavom lupanje kokošiji jaja,/postojeći rekord 142 jajaeta/

-Igranje najvećeg kola na svijetu/najveće do sada 30.000 igrača igrano kolo u Guči /

-biranje najdlakvaijeg čovjeka na svijetu/jeti se ne računa/

Ovi rekordi bi se mogli organizovati paralalno sa kotićem, i ne bi ništa koštali ili ne bi puno koštali,samo nači najglavatijeg među nama i najmanje 150 kom jaja.
A kolo bi mogli zaigrati prisutni na čorbi i ovi dobri domaćini i crveni mundiri zasigurno broje preko tridest duša.
Za najdlakvieg čovjeka na svijetu imamo više kandidata,a odbor bi kandidovao jednog od petorice koji su voljni učestvovati.
Dakle ovo bi trebalo ozbiljno uzeti u razmatranje,kako ne bi ostali bez medalje odnosno rekorda.
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

User avatar
svjedok.saradnik32
Posts: 1473
Joined: 02.03.2012. 08:27

Re: Kotlic za Ginisa

Post by svjedok.saradnik32 »

јако ,,ДОМИШЉАТ'' приједлог штета што не сједиш с'десне стране прд'цједника .
Ето говоримо о помоћи привреди на сва уста, па спремни учинити ово, па спремни учинити оно. А још спремнији да то неко други одради за нас ми само да се потпишемо или још боље усликамо и то је то, ееее неможе то тако !!!
Шта мислите зашто су фирме које су одликоване од привредне коморе РС објеручке се прихватиле тог догађаја ?!
Зато што знају која је њихова улога и шта добијају,
са 350 000 КМ које је начелник прошле године имао за капиталне инвестиције , одржати само на постојећем нивоу је премија а камо ли још у нешто улагати.
А шта ли је то направљено на 19 500 000 КМ ?!
Прије него што пустиш језик у погон, провјери да ли ти је мозак укључен..

kuzmo
Posts: 814
Joined: 13.07.2010. 18:34

Re: Kotlic za Ginisa

Post by kuzmo »

-------------
Last edited by kuzmo on 05.02.2014. 15:50, edited 1 time in total.

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Kotlic za Ginisa

Post by bičbožiji52 »

svjedok.saradnik32 wrote:јако ,,ДОМИШЉАТ'' приједлог штета што не сједиш с'десне стране прд'цједника .
A gdje ćeš mene s dsne strane,kad se i sa lijevom krstim.
svjedok.saradnik32 wrote:Ето говоримо о помоћи привреди на сва уста, па спремни учинити ово, па спремни учинити оно. А још спремнији да то неко други одради за нас ми само да се потпишемо или још боље усликамо и то је то, ееее неможе то тако !!!
Ko to govori o pomći privredi,prnjvorska privreda je na koljenima,a i ovo što ima traži alternativu Prnjvoru,o čemu ti to pričaš budi malo konkretniji.
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

User avatar
dkrajina
Posts: 560
Joined: 21.01.2011. 22:23
Location: tamo daleko

Re: Kotlic za Ginisa

Post by dkrajina »

Julija meni je poznata Ginisova knjiga,a sto se tice ulaganja u opstinu,prvo gledaju poreze a tu smo tanki evo i Mladeks ide u Srbac,drugo gledaju lokacije a kod nas pojedinci samo povoljno kupuju tako da nista,dokumentacija koja prati bilo kakvu izgradnju,tako da neznam sta reci za sve.
zivot je surov

User avatar
julija
Posts: 798
Joined: 17.12.2013. 22:22

Re: Kotlic za Ginisa

Post by julija »

kuzmo wrote:Sta ti mislis da smo mi duduci da nemamo pojma sta znaci promovisati nesto....
Kuzmo, kakav duduk..pa ti si No1 - kapiten!
Molila bih da konobari Kuzmu toce samo bezalkoholna pica x

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Kotlic za Ginisa

Post by просвјета »

ББ wrote:A gdje ćeš mene s dsne strane
Па будеш нама што вас проматрамо с лијева... :)

User avatar
julija
Posts: 798
Joined: 17.12.2013. 22:22

Re: Kotlic za Ginisa

Post by julija »

Dkrajino, sve informacije bi trebalo prvo proveriti..Nekada neka polinformacija moze napraviti pometnju i dovesti do skroz pogresnih zakljucaka.
Verujem u prvog coveka Vase Opstine ..i malo sam sumnjicava u te podatke koje iznosite.

User avatar
dkrajina
Posts: 560
Joined: 21.01.2011. 22:23
Location: tamo daleko

Re: Kotlic za Ginisa

Post by dkrajina »

julija wrote:Dkrajino, sve informacije bi trebalo prvo proveriti..Nekada neka polinformacija moze napraviti pometnju i dovesti do skroz pogresnih zakljucaka.
Verujem u prvog coveka Vase Opstine ..i malo sam sumnjicava u te podatke koje iznosite.
Neznam Julija kako da sve sto dolazi od načelnika je sto posto u redu i ispravno,a ako nesto protiv dolazi odma su neistine,neprovjerene informacije,lazi.
Jel ovo S.Koreja?
Hoce li neistomisljenici biti psima baceni?
Svi mi trba da se bolje informisemo zajedno sa Najboljim Nacelnikom.
zivot je surov

kuzmo
Posts: 814
Joined: 13.07.2010. 18:34

Re: Kotlic za Ginisa

Post by kuzmo »

-------------
Last edited by kuzmo on 05.02.2014. 15:50, edited 1 time in total.

User avatar
svjedok.saradnik32
Posts: 1473
Joined: 02.03.2012. 08:27

Re: Kotlic za Ginisa

Post by svjedok.saradnik32 »

Данас је вријеме капитализма и свако бира тржиште као и средину гдје ће да ради.(Ја још чуо нисам за инф. била је такође прича пре два мјесеца да иде у Дервенту, па бре одлучите се више ишеташте човека) Ето нпр ,,Сава '' Бијељина толика хампа, покрену је држава ради годину ипо дна а она чим мало стаде на ноге чвршће ,,утече'' за Мађарску боља паприка јефтинија радна снага. И штаћемо сада ?!
kuzmo wrote:Ne psima u kotlicu ce zavrsiti :lol:
ха ха јако духовит млад човјек нема шта :smt017
Прије него што пустиш језик у погон, провјери да ли ти је мозак укључен..

kuzmo
Posts: 814
Joined: 13.07.2010. 18:34

Re: Kotlic za Ginisa

Post by kuzmo »

----------------
Last edited by kuzmo on 05.02.2014. 15:49, edited 1 time in total.

User avatar
dkrajina
Posts: 560
Joined: 21.01.2011. 22:23
Location: tamo daleko

Re: Kotlic za Ginisa

Post by dkrajina »

Zar nije bolje da ostaje u Prnjavoru?
Pogledajte druge opstine na koji nacin su privukli investitore.
Gratis lokacija,dokumentacija nizi porezi i eto radnih mjesta.
Al kotlic je kotlic
zivot je surov

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Kotlic za Ginisa

Post by KAMIKAZA »

dr Siniša Gatarić:

Od 2008. do kraja 2012. godine oko 2 000 radnika sa prostora naše opštine ostalo je bez posla i nalaze se na evidenciji Biroa za zapošljavanje, što je samo posljedica brojnih faktora. Prije svega to je globalna ekonomska kriza kojoj nije imuna ni privreda naše opštine, a ponovo naglašavam da je jedan od razloga i inertnost organa uprave, koji nisu pravovremeno djelovali zbog čega su investitori poduzetničke ideje realizovali na području drugih opština. S tim u vezi težišne aktivnosti usmerit ćemo na to da broj zaposlenih vratim na nivo iz 2008. godine na način direktnih kontakata sa potencijalnim investitorima i ambasadorima država čije nacionalne manjine žive na području naše opštine. Šansu za otvaranje novih radnih mjesta predstavlja i kapital ljudi sa ovih prostora koji već decenijama rade u dijaspori, spremnih na investiranje na područje opštine Prnjavor. Slijedom toga u što skorije vrijeme ćemo obezbijediti kadrovske i druge neophodne elemente, a sve s ciljem pojednostavljenja procedure za registraciju privrednih subjekata i privlačenja novih investicija.

Raspoloživi, ali nedovoljno iskorišten potencijal predstavlja poljoprivreda, zahvajujući svim blagodatima koje ovo područje nudi i to poljoprivredna proizvodnja koja neće biti bazirana na primarnom nivou. Ono na čemu treba istrajati jeste da se prevaziđe faza pukog obezbjeđenja sirovine i da se na tržište plasira poluproizvod ili u najboljem slučaju gotov proizvod, čime se i ostvaruje najveći profit. Potvrda toga su instalisani kapaciteti za preradu voća i povrća, te mesnih prerađevina, što i drugima može poslužiti kao urnek za uspješno poslovanje.

Ništa manje značajan potecijal za razvoj jeste i ribnjak, čije gazdovanje mora biti bazirano na poštivanju tržišnih principa. Kako bi sve navedeno bilo u funkciji stvaranja nove vrijednosti svoj doprinos moraju dati državne i entitetske institucije u smislu praćenja zakonske regulative, stimulacije proizvodnih aktivnosti, čime će domaći proizvod biti u što većoj mjeri konkurentan u odnosu na ino proizvode kojima je preplavljeno bh. tržište.

Kada je u pitanju realizacija infrastrukturnih projekata, shodno termin planovima u naredne dvije i po godine nastavit ćemo sa projektom Povelič, vrijednim 2,5 miliona KM, kojim će na kvalitetan način biti riješeno pitanje vodosnabdijevanja sjevernog dijela opštine na kojem gravitira šest mjesnih zajednica u kojima živi oko 20 000 stanovnika. Uporedo s navedenim radit ćemo na projektu proširenja prostora gradskog groblja i pješačke zone od autobuske stanice do škole, a time i kvalitetnog rješavanja pitanja parking mjesta u užoj gradskoj zoni. Ništa manje značajan nije ni projekat proširenja dječjeg vrtića „Naša radost“ za što je neophodno obezbijediti oko 100 000 KM, a lično sam inicirao ideju da dio navedenog iznosa, jedna trećina, bude obezbijeđena od strane skupštinskih odbornika odricanjem po jednog paušala, a po dva paušala od mene, zamjenika načelnika, te predsjednika i potpredsjednika Skupštine. Ostatak sredstava bio bi obezbijeđen organizovanjem donatorske večere, čime bismo na najbolji način potvrdili da se dobrom voljom mogu realizovati značajni projekti, uprkos nimalo zavidnoj finansijskoj situaciji.


I sta je uradio za privrednike i ocuvanje privrede od ovoga,nista,samo je roknuo poreze i rastjerao i ovo malo privrednika sto smo do sada imali.Zna svako da su i privrednici da tako kazem lopovi,samo kukaju,traze manje namete,ne ide im itd,probavaju da balansiraju izmedju opstina,ali moramo se upitati jel ovo sa nametima normalno.Pricao je u ovom istom ,samo u nastavku teksta,kako ce da stedi,otpusta rasprodaje auta.....,i sta je uradio nista,ili sve kontra od onog sto je rekao,na pocetku smo mu oprastali,rekli smo treba 100 dana da starta,pomenuo je nova radna mjesta,povelic.... i nista.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
svjedok.saradnik32
Posts: 1473
Joined: 02.03.2012. 08:27

Re: Kotlic za Ginisa

Post by svjedok.saradnik32 »

ЕЕее мој друже ко другоме јаму копа сам у њу пада, ал ајд да се не држимо народних рецимо овако.
Док мени очи поцрвене теби ће давно да посипадају. :smt006
Прије него што пустиш језик у погон, провјери да ли ти је мозак укључен..

User avatar
julija
Posts: 798
Joined: 17.12.2013. 22:22

Re: Kotlic za Ginisa

Post by julija »

Kamik. vrlo si kriticki nastrojen i izrazito neobjektivan!
Tvoj post mi izgleda kao da ga pises po Vrstinom diktatu..

Imam jedan predlog za Vas, da otvorimo novu temu: VRSTA- kandidat za neku funkciju
Tu bi mogli neograniceno da ga hvalite ( ukljucivacu se i ja :wink: ) .. a ne da povlacite po blatu osobu koja sa puno napora pokusava da napravi neki pomak u gradu x

User avatar
dkrajina
Posts: 560
Joined: 21.01.2011. 22:23
Location: tamo daleko

Re: Kotlic za Ginisa

Post by dkrajina »

Julija tebe treba za nacelnika postaviti,koji Vrsta o cemu pricate,mozda je imao nekakve ambicije al sad cisto sumnjam.
Nego Vas mislim najbolji nacelnik muce cinjenice na koje nemate odgovore nego onda udarate kao bumbar oko lustera.
Kami je sve napisao u prethodnom postu.
zivot je surov

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Kotlic za Ginisa

Post by KAMIKAZA »

Ja sam samo citirao njegovu izjavu,vjeruj da sam bio sretan sto je dosao bas on a ne Kalabic,da sam mogao da biram izmedju Darke i Sinise birao bi Darku,ali ovako je moj favorit bio on,ako mislite da je nesto od ovog sto je on obecao uradjeno slobodno me demantujte,ja i kritiku prihvatam.
A i ja bi volio da Vrsta postane neki politicar,pa da onda raspalim po njemu sa kritikom,imam ogroman dosije za njega,samo cekam da ispliva na povrsinu. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
julija
Posts: 798
Joined: 17.12.2013. 22:22

Re: Kotlic za Ginisa

Post by julija »

Pcelica..kakav bumbar
A zasto Dkrajina preuzima ulogu advokata?
Na temu kotlic smo svi izneli svoje vidjenje.. lepo sam Vam odgovorila moj stav prema tom projektu .. jedan od mnogih koje je zapoceo Najbolji Nacelnik regina i sire

Vi..mene mucite, a sve cinjenice idu u prilog Nacelnika Opstine x

PS Molim administratora da otvori temu koju sam predlozila

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Kotlic za Ginisa

Post by grlica »

HEE STU!
sultanijo , mudra presvjetla :D nemoj tako brzo da gubiš živce , bojim se da ne odeš pošto si već najavila da nemaš srca za kotlić. Neka te s nama! Taman smo te navikli :D što se ljutiš na kamička, kamen ko kamen --pa i ti si kamen :wink: :)
I mani se domaćina , vrste -on ti je promašena tema 8) De malo pričaj sa mnom , meni baš drago što ste vas dvije sultanije premudre ,uspješne i ostvarene , pojavile među nama. Tek se sad ništa ne zna -da li je bg il bgstrit :smt002 no to nije ni bitno.
Meni je bitno da nam ti dođeš za kotlić na taj Sajam Prnjavora i njegovih ljepota , i onda sve to prevedeš na sve svetske jezike :P Da se svi izmirimo i mirbožimo ... oborimo one rekorde što nam je bič politike predložio :D
Ne povlačimo mi nikog po blatu draga moja Hurem, mi samo upravljamo tamo gdje vi lutate ... znaš ti to bolje od nas -zato si nam i došla :)
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
julija
Posts: 798
Joined: 17.12.2013. 22:22

Re: Kotlic za Ginisa

Post by julija »

Neozbiljna si Grlice :(
Julija nije, niti moze biti na toj funkciji koju si mi ti dodelila.. Mozda da ti napravis bolji odabir?
U pravu si, jesam ..najtvrdji mineral koji postoji u prirodi.. ali ne bih volela da me ubacite u taj kotlic (ne ulivate mi poverenje i cesto ste okrutni prema meni)
A kako mislis Grlice da lutamo?
Obicno sam vrlo transparentna i direktna. Takva sam i ovde sa Vama.
Pored svega..obozavam Vas!

User avatar
dkrajina
Posts: 560
Joined: 21.01.2011. 22:23
Location: tamo daleko

Re: Kotlic za Ginisa

Post by dkrajina »

Taj je naj...o kome sam ja advokat,ako si najtvrdja u prirodi ovdje se brzo osipas.
Samo polako vrijeme pokaze sve pa i ovaj slucaj corbice malo poskupe al nema veze i to ce da platimo.
zivot je surov

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Kotlic za Ginisa

Post by просвјета »

Стварно понекад овај наш Камиказа постаје као вјетар...
Час је кошава па се запиташ: Зар је доскора био југовина...
Али као и сваки вјетар, узрокован различитим атмосферским приликама за два подручја, није се чудити...
Дођу нам тако ови вјетрови са сјевера па их мало гледамо и трпимо док не одјуже и обратно...
Стрпиш се, вјетар изгуби снагу. Или га укроти каква вјетрењача, планина или Сунце...
Зато и предлажем да дају снагу нечем корисном а не ово што раде Дижу прашину или како Џони вели П... у прашину...
А за испуњење овог из твог плавог текста не имаде човјек прилику од ових црвенијех Еустахијевих.
И ти то веома добро знаш. Као што ти је савршено јасно да промјене стижу па дували ви у какве вјетрењаче ил` се полупали о какве планине ил` вас просто сјајно Сунце развијало...
Народ ће ипак дати суд као и увијек...
Живи били па видјели...

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Kotlic za Ginisa

Post by ZMIJA »

Profesore da vi nebi zapjevali na onaj refen,kakao su zapjevali neki/zločesti / Srbi u vrijeme oluje u Njujorku koja ga je dobrano poharala a zvala se ,,Sendi'.'
A refen je odprilike glasio: ,,Ajde Sendi budi drug,pa napravi drugi krug''
A šta je vama crveni Darko ostao dužan,pa vi niste mogli ispuniti obećanja iz plavog bteksta ?
Dede profesore mi malo budi precizniji,ako zanš, a ako neznaš pozvaću Spilu da tačno analitički iznese podatke šta je crveni Darko zatekao, a šta ostavio u opštini,a da mi ne lupamo
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Kotlic za Ginisa

Post by просвјета »

Савршено је јасно да промјене стижу па дували ви у какве вјетрењаче ил` се полупали о какве планине ил` вас просто сјајно Сунце развијало...
Народ ће ипак дати суд као и увијек...
Живи били па видјели...
А прецизност је за ове што се гурају за благајнике... :D
О прецизности би ти могао мало предавање одржати да си коју годиницу млађанији... :?

Locked