Kotlic za Ginisa

Pamtim to kao da je bilo danas...
Locked
User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Kotlic za Ginisa

Post by vrsta8472 »

ДРУГИ САСТАНАК ОРГАНИЗАЦИОНОГ ОДБОРА "КОТЛИЋ ЗА ГИНИСА"

Други састанак Организационог одбора „Котлић за Гиниса“ одржан је јуче у сали Скупштине општине Прњавор, на тему разраде плана поводом обарања Гинисовог рекорда у прављењу највеће рибље чорбе, које ће се одржати идуће године на Преображење Господње.



Начелник општине Прњавор др Синиша Гатарић истакао је да ће 19. октобра потписати уговор о партнерству са учесницима манифестације.

„Сљедећи састанак заказан је већ у сриједу, а у суботу ће се приступити потписивању партнерских уговора са свим институцијама које ће помоћи у реализацији овог пројекта. Потребно је да их буде у великом броју, од оних који ће направити рецептуру до људи који ће бринути о здрављу и безбједности тог пројекта, а прије свега мислимо на Институт за заштиту здравља у Бањој Луци и Ветеринарски институт „Васо Бутозан“. Очекујемо да то буде комплетан производ и продукт наше привреде, па је тако „Топлинг“ преузео на себе прављење котла, „Јелшинград“ би требало да направи конструкцију, од „Бонита“ очекујемо зачине, а од прњаворског рибњака рибу. Такође планирамо да, уколико будемо у могућности, организујемо концерт групе „Рибља Чорба“- рекао је Гатарић и додао да је Туристичка организација носилац пројекта који ће се звати „Прњаворско љето“.

Директор Туристичке организације, Драган Чолић, нагласио је да је на састанку одлучено о проширењу пројекта, те о његовом претварању у „Прњаворско туристичко љето“ гдје је планирано низ активности.

„Дана 19. октобар на Тргу српских бораца организоваћемо „Кестенијаду“ и то ће бити увод у оно што ће се дешавати током мјесеца августа наредне године. На овој манифестацији учествоваће сви они који ће се појавити на манифестацији за Гиниса, „Тривас“ од кога очекујемо значајну логистику уступиће нам своје технологе, „Младегс Пак“, прњаворски рибњак и други од којих очекујемо да узму учешће у овом пројекту. Настојаћемо да оборимо Гинисов рекорд, да у Прњавор доведемо значајан број људи, да појачамо нашу туристичку понуду и наравно да посјетиоце упознамо са нашом привредом“-рекао је Чолић.

Досадашњи рекорд у припреми највеће рибље чорбе на свету држи Масачусетс, Америка и тај рекорд износи 3020 литара.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Kotlic za Ginisa

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Kotlic za Ginisa

Post by bičbožiji52 »

Ko kaže da kriza i recesija u državi ne donese nešto i pozitivno, jer lljude trera da razmišljaju kako doće do hljeba bez motike.
U Hercegovini se svojevremeno ukazala Gospa,čije ukazanje istina još nije potvrdio Vatikan,ali milioni turista su se sjatili u Međugorje ovih godina i mnogi su od ukazanja Gospe dobro profitirali.
U Visokom Osmanagaić je otkrio na daleko poznatu i do sad najstariju piramidu sunca, istina još ne potvrđenu od međunarpdne asocijacije stručnjaka,ali ko mari za stručnjake, i kom oni danas trebaju,stručnjaci su oni koji od ničega naparave nešto.
U Prnjavoru nema ni Gospe ni piramide sunaca,ali će za to da bude mega kotlić koji će ući u ginsovu knjigu rekorda.
Možda bi se mogla i piramia sunca otkriti na obroncima Ljubiča da ovi što počeše praviti autoput bez ekološke dozvole,ne odvezoše brdu u izgradnju đade.
Da bi zamiso stručnjaka o izgradni mega kotlića, po čemu će opština Prnjavor na daleko biti poznata i naravno priznati, svi kreatici naše opštine trebaju dati svoj doprinos kako bi ovaj neobičan projekat uspio i na karju polučio dobere rezultate.
Zamisao prnjavorskih kreativaca je za svaku pohvalu,s obzirom da se radi o realnoj i ostvarivoj zamisli s obzirom da je nekome moglo pasti napamet da napravimo drveni šporet što bi bilo daleko teže ostvarivo, ili nedaj bože da smo došli na ideju da naparavim svinjac od mesirača.
Veoma će biti interesantan recept po kome ćemo u našem na daleko poznatom kotliću naparaviti prvu čorbu, te bi bilo dobro da dok stručnjaci pave kotlić da se mi na forumu pobrinemo da predložimo i recept čorbe.
Nešto što je sasvim izvjesno u kotlić ćemo nasuti vedranovu vodu sa prvog gradskog modernog bunara u Prnjavoru a i u sastav čorbe trebali bi se koristiti prije svega domaći resursi kao što je na primjer naša turšija koja je ovih dana aktuelna u ovo miholjsko ljeto.
Sve mirođije trebale bi biti sa naše opštine a i plamen kojim bi se kresnula vatara po taj budući kotlić spasa trebala bi se proizvesti nekim posbnim kresanjem.
Ne trebamo zaista mješati politiku u ovu ozbiljnu zamisao prnjavorskih kreativaca oko postizanja još jednog zavidnog uspjeha koji će zasigurno biti upisan u ginsovu teku rekorda.
Dakle kreativci svi profila predlažite recepat za čorbu, kotlić samo što nije počeo da se radi.
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Kotlic za Ginisa

Post by KAMIKAZA »

Imam ja jednog druga koji bi mogao da postavi i drugi rekord za isti dan :D on bi pojeo taj kotlic do podne. :D Ne vjerujete ,e pa neznate vi Vladu zvanog Bebek,on bi se nasukao na njega i oblizao ga do rucka,poslije toga bi maznuo par torti da pritisne sve te ribice. :D Zapamtite ako hocete jos jedan rekord,zovite Vladu Janjica nekad zvanog Madjar a u poslednjih 30 godina popularno zvanog Bebek. :smt023
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Kotlic za Ginisa

Post by ZMIJA »

Možda bi Vlado bi dobar za piroge, ali za čorbu čisto sumnjam,možda bi on i Kuja zajadno oblizali taj veliki kotlić kakao ti kažeš, ako bi to ovi iz Ginsa htjeli upisati. :lol: :lol:
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Kotlic za Ginisa

Post by svraka »

Juče sam sreo Bebeka, i izmijenuli smo par riječi. Sve u svemu, jako tužna životna priča. Sjećam ga se od prije tridesetak godina kada je balavurdija sa Cera u njega gledala kao u svog zaštitnika. Što je on u stvari i bio. Nije bilo isto doći iz Mravice u grad vikendom kada je tu Bebek, i kada ga nema. A danas? Oni korektniji okrenu glavu od njega. Oni drugi, nekorektniji, prave sprdačinu sa čovjekom kome je pomoć očigledno potrebna. I finansijska i ljekarska. A vjerovali ili ne, pomažu mu oni kojima isto treba pomoć. Naravno ne takva kao Vladi, ali žive na rubu egzistencije, a pomažu Vladi.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Kotlic za Ginisa

Post by ZMIJA »

U pravu si ptico, malo smo našalili na Vladib račun ,a ja i na kujin ,ali pošto ih dobro poznajem zaista nisam mislila ništa loše,i ja se izvinjavam Bebeku,a sa kujom sam u stalnim zajebancijama ,po pitanu klađenja oko 50 piroga u jednom obroku ,imao je više pokušaja, ali je opkladu ipak izgubio.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Kotlic za Ginisa

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

sifra
Posts: 245
Joined: 08.07.2013. 14:05

Re: Kotlic za Ginisa

Post by sifra »

Te pare se mogu namjeniti na mnogo bolje, potrebnije stvari!
Šta će nam naše ime, kad će neko u narednih nekoliko godina napraviti veći kotlić. Čitav taj projekat je veliki minus u prnjavorskom budžetu.
Čovjek (načelnik), koji kostantno kuka kako nema novca u opštinskoj kasi, koju je prema njegovim riječima ojadila predhodna vlast tako da njemu nije ništa ostalo, ne bi trebao da se na ovaj način razbacuje sa novcem građana.
Lijepo je da se ime Prnjavor nađe u toj čudesnoj knjizi, to stoji, ali nismo mi za toga.

VIDJELA ŽABA DA SE KONJ POTKIVA PA I ONA DIGLA NOGU !!!
Alea iacta est!

User avatar
corkan
Posts: 733
Joined: 04.07.2007. 18:07
Location: Moj ranč

Re: Kotlic za Ginisa

Post by corkan »

Mogli bi mi ući u Ginisovu knjigu i sa uspješnim radom našega načelnika,najbolju i najveću čorbu sa Kalabićovom vodom pravi poslanik iz Vršana zvani Mošo. :smt005
"Da se Drazin barjak vije, ne bi bilo Albanije,
i bila bi Ravna Gora na tri juzna Srpska mora

User avatar
sveznadar
Posts: 386
Joined: 25.08.2007. 21:04

Re: Kotlic za Ginisa

Post by sveznadar »

Kako je Đuro Čerek propustio šansu da uđe u Ginisovu knjigu rekorda po svojim sposobnostima koji su zaista na granici mogućeg tako da iskren da budem mislim da će i ovi da omanu, naravno osim ako taj kotlić ne bude predizborni ili (daleko bilo) za javnu kuhinju kojoj se sve više onih kojim je potrebna se nada...
"...Što se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život..."

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Kotlic za Ginisa

Post by KAMIKAZA »

Romski preduzetnik... Markering promocija... Proizvodnja privatno, od cistog bakra...nema nikake dimenzije, samo cist bakar... za riblju corbu!

http://www.zabavnipark.com/85246/kotlic ... corbu.html :D



Svraka je dobro opisao Bebeka :wink:
Ja bi samo da dopunim za one koji ga ne poznaju dobro,on nije lud,za njega je na zalost vrijeme stalo kad je imao udes,ali sve nas koje je poznavao nekad on poznaje i danas,cak pamti i nase sale iz tog vremena.Mene nije u tom nekom periodu vidjeo 4-5 godina ,i kad me je prvi put sreo,pozdravili smo se kao i onog dana kad smo se rastali,na cudjenje prisutnih,on je znao moje ime i prezime pa i puno vise od toga.Nisam ovo gore naveo iz neke zelje da ga ponizavam,vec onako drugarski ,vise kao vic,mi ga ne podcjenjujemo ,za mene pogotovo,on je isti kao nekad prije 30 godina. :smt023
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Kotlic za Ginisa

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Mraka
Posts: 108
Joined: 19.09.2007. 18:52
Location: Prnjavor

Re: Kotlic za Ginisa

Post by Mraka »

vrsta8472 wrote:
Ne pojavljujem se često na forumu, ali ovo moram da kometarišem. Pa kakv je ovo debiltizam. Ljudi nemaju posla a naš načelnik pravi kotlić za ginisa j..o ga on. Mislim da će na bilbordima osvanuti nadpis DOĐI TE NA KOTLIĆ AKO STE GLADNI.

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Kotlic za Ginisa

Post by bičbožiji52 »

Ovaj odbor za kotlić je zaista respaktbilna grupa prnjvorskih neotkrivenih talenata.
Ako se ostvari ideja načelnika da na polovini svog mandata zajedno sa ovim svojim talentovanim suradnicima naporavi taj kotlić za Ginisa, i postigne taj neočekivani uspjeh u mandatu ove garniture na vlasti,prnjavorčani će konačno moći da odahnu.
Imat će veliki kotlić.
Pored kotlića, imat će i Ginisa i to u Prnjvoru.
Naravno ovo nije sve, šta će sve ova vlast u Prnjvoru ako Bog da da napravi u drugoj polovini mandata.
Velike su šanse da se pored ovog veleičanstvenog uspjeha lokalne vlasti,ako Bog da naparvi do kraja mandata još nešto, najveće na svijetu.
Možda bi sledeći uradak ove vlasti mogla recimo biti neka velika tevsija,sa najvećom oklagijomna svijetu,pa bi poslije velikog čorbanca naši građani mogli dobiti i po jedn komad pite .da li bureka sirnice ili krompiruše nećemo detaljisati.
Mogla bi ova vlast do kraja manadata da naparavi i jednu ogromnu kacu za šljive,pošto smo voćkarsko poljoprivredna opšina,kako bi preko cijele godine iz te kace pekli rakiju,a plamaen ispod veselog stroja bio bi istvremeno i vječni plamen,svim znanain i nazananim prnjvorskim pijancima.
Pravo da vam kažem, ne bi da pravimo neku veliku đezvu, gdje bi se kuvala kahva,jerbo to je protivno ,zdravstvenoj preventivi,mada ni rakija nije puno bolja.
Da motamo najveću cigaru na svijetu za to apasolutno nisam,jer smo dosta popušili ....cigara.
Ova grupa kreativaca u odboru za Ginisa prnjavorskog, vjereovatno ima daleko boljih ideja od mene, jer ja lupam ko Makasim po diviziji,ali to se vjerovatno drži u tajnosti, kakao bi građani bili što srećniji, kad čuju za novi svjetski projekat ove lokalne vlasti u Prnjavoru.
Možda bi bilo dobro da za dan kotlića, koji će ostati zlatnim slovima upisan u istoriji naše opštine,ulovimo i najvećeg soma u drenovskom jezeru,jer po pričama nekih ribara ,u jezeru se nalazi najveći som na svijetu,težak preko 400 kg.
Trebalo bi oformiti odbor koji bi na tome radio, da se ta neman do dana kotlićijade u Prnjavoru,privede mrtva ili živa, i po cijenu da se iz jezera ispusti voda ,a uz put bi očistili jezero i izvadili one natve tomahavke,
Jednim udracem dvije muhe i dvije bombe bi imali.
Neko će me odmah demantovati i pitati glupo pitanje, a odakle ćemo piti vodu ako to uradimo.
Voda sa Poveliča je stigla do Crvenog krsta i ta sumnja je neopravdana .
Imamo pitku vodu u Prnjvoru,samo se još nisu dogovorili čijom zaslugom.
Da ne bi sve napisao u jednom postu, mislim da sam se kandidovao u neki od odbora koji apsorbuju neotkrivene talante prnjavorske :smt005 :smt005 :smt005
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

User avatar
dkrajina
Posts: 560
Joined: 21.01.2011. 22:23
Location: tamo daleko

Re: Kotlic za Ginisa

Post by dkrajina »

Sta Opstina dobija konkretno organizovanjem kotlica?
Danas kad svi rezu budzete smanjuju troskove,ovi strucnjaci kuvaju corbu.
Nismo jos svarili ni od predhodika a vec nova :roll: :roll:
zivot je surov

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Kotlic za Ginisa

Post by aquarius »

Meni kotlić ne predstavlja problem ukoliko organizacija istog donosi profit.
Ako je poenta samo da se jednom nađemo u toj famoznoj knjizi ljudskih gluposti onda je XXXXXXXXL kotlić propala investicija.

Ne želim da umanjim trud ljudi koji su uključeni u projekat. Znam da odvajaju dragocjene resurse i vrijeme koje bi radije provodili
sa svojim porodicama i na tom im hvala, ali se postavlja pitanje tajminga.
Svi se ponašamo kao da živimo u Švajcarskoj, trošimo više no što zarađujemo, bahatimo se na raznorazne dočeke, proslave, slave i
ostale bahanalije, a ne vidimo dalje od nosa. Dok u svijetu kriza polako prestaje, kod nas se pojačava iz godine u godinu i nema naznaka
da će početi jenjavati.

Bili smo i ostajemo crna rupa na Balkanu, crna rupa u Evropi, a bezmalo i crna rupa svijeta - Š.UPAK SVIJETA
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
dkrajina
Posts: 560
Joined: 21.01.2011. 22:23
Location: tamo daleko

Re: Kotlic za Ginisa

Post by dkrajina »

Svrha kotlica je licna promocija pojedinaca.
Korist opstine nikakva,a sredstva koja se ulazu u manifestaciju nisu beznacajna.
zivot je surov

kuzmo
Posts: 814
Joined: 13.07.2010. 18:34

Re: Kotlic za Ginisa

Post by kuzmo »

---------------
Last edited by kuzmo on 05.02.2014. 15:58, edited 1 time in total.

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Kotlic za Ginisa

Post by bičbožiji52 »

Kkavo j to glupo pitanje ,naravno da će se čorba na efikasan način reciklirati,a kad se završi sa ribljakom,u ginisovoj kotlini kuvat ćemo mesirače za sve krmke i krmače na farmalendu :lol: :lol: :smt005 :smt005
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

kuzmo
Posts: 814
Joined: 13.07.2010. 18:34

Re: Kotlic za Ginisa

Post by kuzmo »

-----------
Last edited by kuzmo on 05.02.2014. 15:57, edited 1 time in total.

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Kotlic za Ginisa

Post by bičbožiji52 »

O kakavom ti kvartovskom prosipanju čorbe govoriš ,opozicija se sprema da na čorbanac dovede najmanje 10.000 ljudi,dakle još će hvaliti čorbe :lol: :lol: :lol:
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

User avatar
dkrajina
Posts: 560
Joined: 21.01.2011. 22:23
Location: tamo daleko

Re: Kotlic za Ginisa

Post by dkrajina »

Zasto odmah vlast i opozicija?kad kazu da je za dobrobit opstine :lol:
Ko imalo mozga ima da bojkotuje,zasto da placamo neciju samopromociju.
zivot je surov

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Kotlic za Ginisa

Post by bičbožiji52 »

Ništa bojkovati, na čorbanac ponjeti i vojničke porcije kako bi i za večeru kući ponijeli,to je nama naša borba dala.
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

kuzmo
Posts: 814
Joined: 13.07.2010. 18:34

Re: Kotlic za Ginisa

Post by kuzmo »

------------------
Last edited by kuzmo on 05.02.2014. 15:56, edited 1 time in total.

Locked