Treba li nam dobrovoljno vatrogasno društvo u Prnjavoru

Pamtim to kao da je bilo danas...
grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Treba li nam dobrovoljno vatrogasno društvo u Prnjavoru

Post by grlica »

:smt005 :smt005 :smt005 bičice moja , ma prava si mi kraljica :D :D :smt006
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Treba li nam dobrovoljno vatrogasno društvo u Prnjavoru

Post by bičbožiji52 »

Nisam ja ptico kraljica ja sam princeza :lol: :lol: :lol:
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Treba li nam dobrovoljno vatrogasno društvo u Prnjavoru

Post by regeman »

neke dodatne djelatnosti,kao nekad servis ili transport vode sa nekom cisternom udaljenijim potrosacima,auto servis,praonice,da se ti ljudi i
zakonom su te aktivnosti i dozvoljene.

ao
zeli da zastiti budzet ili ko zna sta a DVD u stvari nista ni ne trosi niti dobija,kao sto rekoh dobijaju profesionalci,po meni je opet u pitanju neka mucka,ali sta se zeli postici sa njom nije mi jasno.Neke stva
da je mucka u pitanju ugasio bi ih neko valjda, a onda to sve prebacio na neke polupriv.vatrogasce hvatajuci rupe u zakonu, ne gledam to tako. bar za sada. Pravne zavrzlame ne moze sud da rijesi, kamoli neko drugi, ne samo po ovom pitanju. Po meni, treba da se cuje i stav DVD, a nema ga cini mi se, a na sve gledam prakticno, nije bitno jel macka crna ili bijela dok lovi miseve :D

sto se tice toga da pare, plate dobijaju profesionalci, ako samo nekoliko njih dole dobija plate od tog granta, a ostali dobrovoljci kako si naveo, onda tih nekoliko prof. imaju primanja, na osnovu toga koliko se na plate podijeli, po jedno 12.000km :!:
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Treba li nam dobrovoljno vatrogasno društvo u Prnjavoru

Post by KAMIKAZA »

Nismo se razumjeli,dobrovoljaca trenutno nema u DVDu,svi dole su profesionalci,njih je trenutno dvadesetak na listi,kad bi sva sredstva koja opstina da za vatrogasce isla njima imali bi godisnje primanje od 24 000 km,i to bi bilo 2000 mjesecno,sto bi bilo realno gledajuci na platu koju sam ja primao recimo 1990-91,a tada je bila vrijednosti od oko 1500 km,ako se uzme realan rast za 22 godine to bi bilo to. :wink: Propast koja je zatrefila sve pa i njih ne dozvoljava njima danas da zarade ni pola moje tadasnje plate.Veliki su troskovi svake intervencije,to samo izgleda kao sitnica,pa dnevni troskovi, i ostalo na kraju su kasa i rezervoari prazni,servisiranje se prebacilo kao jedini izvor primanja u privatni sektor,sto je trebalo zabraniti,jer kad aparat zakaze nece doci privatnik da gasi i gine vec opet vatrogasci,a ja garantujem da ce zakazati svaki drugi,jer privatnik spara na svemu da bi zaradio sto vise,dok nas servis nikad nije ostavljao nesiguran aparat iza sebe,svaki put je sve osim oklopa i rucke mjenjano.Licno bi firmama koje ne servisiraju aparate uputio dopis da ce u slucaju pozara biti odbijen izlazak pa neka im privatnici gase,jer samo tako se moze uvesti red na trziste,ono sto je besplatno radi vatrogasno a ono sto se naplacuje rade privatnici.DVD treba da se ozivi i da dodje sto vise dobrovoljaca jer sa tim bi se u slucaju vece nevolje imalo obucenih ljudi iza profesionalaca,nije iskljuceno da nekad u ljeto ne zabjesni par pozara u brdima a TO i CZ vise ne mogu sakupiti ni par baba da pomognu.Trosak je skoro nula,ako se izuzme jedan put godisnje neko malo slavlje za dan vatrogasaca,sad imamo obucene profesionalce kojima nebi bio problem da jedan puta sedmicno ili mjesecno odrze neko predavanje i pokazu kako se rukuje novom opremom,za nedaj boze. :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Treba li nam dobrovoljno vatrogasno društvo u Prnjavoru

Post by ZMIJA »

regeman wrote:da je mucka u pitanju ugasio bi ih neko valjda, a onda to sve prebacio na neke polupriv.vatrogasce hvatajuci rupe u zakonu, ne gledam to tako. bar za sada. Pravne zavrzlame ne moze sud da rijesi, kamoli neko drugi, ne samo po ovom pitanju. Po meni, treba da se cuje i stav DVD, a nema ga cini mi se, a na sve gledam prakticno, nije bitno jel macka crna ili bijela dok lovi miseve :D

sto se tice toga da pare, plate dobijaju profesionalci, ako samo nekoliko njih dole dobija plate od tog granta, a ostali dobrovoljci kako si naveo, onda tih nekoliko prof. imaju primanja, na osnovu toga koliko se na plate podijeli, po jedno 12.000km :!:
Nemože se to tek tako ugasiti Rege, DVD su osnovali građani prije tačno 115 godina, i isti oni koji su ga osnovali imaju po zakonu način da ga ugase, i nikavi odbornici u skupštini sa svojom pravno nebuloznom odlukom.
DVD je je preživjelo razne društvene sisteme, i izdržalo i razne politike,od minarhista,komunista pa do dobrih domaćina,upamtilo razne vojske i neprijatelje, od gorski hajduka ,okupatora,fašista ,četnika i partizana.
Slažem se s tobom da ovo nije ni mućka,/jer pravu mućku prave pravi mućkaroši/ovo je politički i pravni diletantizam ,sirova manipulacija pojedinaca, sa pojedincima, koji se kriju iza iza nekavih mandata, koje su dobili na sumnjiv način, na takozvanim demokratskim izborima,čast izuzecima.
A ta metafora o mački Rege n u ovom slučaju ne stoji ,a što se tiče zvaničnog stava DVDa,glede ove odluke svakao će te ga dobiti i cijela javnost, i vi koji ste podigli svoje ručice u skupštini za nešto što vam nij niko objasnio zašto glasata/jer zaista mnogi koji su glasali o ovome pojma nemaju,da ih ne nabrajam/ali su zato podobni i pogodni za razne manipulacije i i mahinacije pojedinaca nad pojedincima,
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
Cipiripi
Posts: 1188
Joined: 13.11.2005. 17:33

Re: Treba li nam dobrovoljno vatrogasno društvo u Prnjavoru

Post by Cipiripi »

Kamikaza bi malo demokratije malo komunizma...pa jbg. Cesto se poziva na stanje koje mu je jako poznato u Njemackoj i prica kako to treba...a sada bi zabranjivao privatno servisiranje aparata i davao prijetece ultimatume ali samo zato sto je emotivno vezan za vatrogasce. Po toj logici idi odmah uhapsi se i strpaj u zatvor jer koliko si puta zaradio pare na crno ne plativsi porez ni 'amo ni tamo....:)
Posten bez ambicija
luzerska tradicija.......

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Treba li nam dobrovoljno vatrogasno društvo u Prnjavoru

Post by ZMIJA »

Cipiripi wrote:Kamikaza bi malo demokratije malo komunizma...pa jbg. Cesto se poziva na stanje koje mu je jako poznato u Njemackoj i prica kako to treba...a sada bi zabranjivao privatno servisiranje aparata i davao prijetece ultimatume ali samo zato sto je emotivno vezan za vatrogasce. Po toj logici idi odmah uhapsi se i strpaj u zatvor jer koliko si puta zaradio pare na crno ne plativsi porez ni 'amo ni tamo....
Ja mislim da komunizam i demokratija nemaju nikave veze ,o onom na šta Kami upozorava, servisiranje vatrogasnih aparata je isto što i u servisu štelovanje kočnica ,i jedan i drugi posao mora biti stručno urađen,jer ako ga rade nestručni i neodgovorni ljudi posledice su nesagledive.
Kako neki takozvani privatnici servisiraju vatrogasne aparate ovih dana sam se i sama uvjerila ,kad bukne požar u fabrici ,a svaki drugi uredno servisirani aparat ne funkcioniše, graške znoja izbijaju na čelo, o tome j riječ a ni o kakvom komunizmu i demokratiji daj batali.
Ta priča o nekim emocijama nema veze sa polemikom koja se vodi na ovoj temi,i svi oni koji vatrogastvo gledaju i doživljavaju kao nešto, tamo što nekom drugom treba, je poprilična zabluda, i svi takvi bi trebali malo razgovarati sa onima kojima je u plamenu nestalo cijelo imanje u ten, ili recimo fabrika, ili farma,stan ,kuća ,ili oni koji su čekali da ih vatrogasci izvade žive iz smrskanog autombla,samo ti mogu razumjeti o čemu govori Kamikaza i pripisivati njemu te tvoje atribute, o nekakvom komunizmu ili demokratiji,nema veze ni sa čijim emocijama, več govori o zdravom razumu ,koji prestaje kad neki dođu na vlast.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Treba li nam dobrovoljno vatrogasno društvo u Prnjavoru

Post by regeman »

S

Code: Select all

lažem se s tobom da ovo nije ni mućka,/jer pravu mućku prave pravi mućkaroši/ovo je politički i pravni diletantizam ,sirova manipulacija pojedinaca, sa pojedincima, koji se kriju iza iza nekavih mandata, koje su dobili na sumnjiv način, na takozvanim demokratskim izborima,čast izuzecima.
ne pretjeruj, prvo ti si bar 40 godina u politici znas kako to odlicno ide, tehnologija vlasti, ali sad si kao opoziciono nastrojen pa te i razumijem. Ima strucna pravna sluzba u opstini koja priprema te odluke, mi odbornici glasamo po svojoj savjesti, i ja sam obrazlozio zasto sam tako glasao, ne mora da znaci da li je to ispravno ili ne, nije odluka sveto pismo da se ne moze preinaciti. Na kraju krajeva, ima mogucnost zalbe na odluku, da se ista ukine.
Ko kako glasa, prica, ponasa se moze da vidi u zapisniku sjednica SO, ne dizu gore svi tek tako ruke.

Ima tu i pozitivnih stvari, a pojedine odluke nije bas lako unaprijediti, znas ti to bolje nego ja. Evo ide sad usteda elekt.energije, svako drugo rasvj.tijelo ce biti iskljuceno da bi se ustedjelo nesto, i na prijedlog DNS od tih para koje ce se dati za iskljucenje ce se servisirati ovi autom.astro tajmeri i iskljucenje, a od ustede na nas prijedlog DP ce se postojeca rasvjeta mijenjati sa stedljivom i bice zamijenjena rasvjeta u glavnoj ulici.
sad ti naravno mozes reci kao vasi u SO da se krade struja od naroda i da je to lose, ali se moze i reci da ce iz te lose odluke izaci dobra da dobijemo stedljivu rasvjetu i nesto love da istu mozemo da sirimo i dalje bez nekog velikog troska.
Ali ok, svaka vlast je za kritiku, tako i ova..
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Treba li nam dobrovoljno vatrogasno društvo u Prnjavoru

Post by KAMIKAZA »

Cipiripi wrote:Kamikaza bi malo demokratije malo komunizma...pa jbg. Cesto se poziva na stanje koje mu je jako poznato u Njemackoj i prica kako to treba...a sada bi zabranjivao privatno servisiranje aparata i davao prijetece ultimatume ali samo zato sto je emotivno vezan za vatrogasce. Po toj logici idi odmah uhapsi se i strpaj u zatvor jer koliko si puta zaradio pare na crno ne plativsi porez ni 'amo ni tamo....:)
Nadji mi post u kome sam ja nekad tvrdio da sam posten :D Nisam ja rekao da treba zabraniti rad privatnicima,ja sam samo rekao da oni koji rade servis kod privatnika treba tamo i u slucaju pozara da se jave za pomoc.Naravno da sam i emotivno vezan za vatrogasce i vatrogasno,preko pola zivota sam uz njih,i aktivno i pasivno,drago mi je kad vidim kako danas imaju nove uniforme i auta,a ne kao nekad mi ,ali moze i bolje jer oni trebaju nama a ne mi njima,kao sto je to slucaj u nekim drugim bransama. :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
Cipiripi
Posts: 1188
Joined: 13.11.2005. 17:33

Re: Treba li nam dobrovoljno vatrogasno društvo u Prnjavoru

Post by Cipiripi »

Po mom misljenju privatnika neka bude koliko hoce ali bi bilo logicno da placaju licencu vatrogasnom a neka treca firma bi trebala da se bavi kontrolom svih licenciranih radova...pa tako od vatrogasnog aparata do trivasovog podravkinog gulasa. Sto vise manjih privatnih firmi u svim sferama je jedini put do stednje budzeta i usmjeravanja novca na prijeko potrebne stvari,ali.....
Posten bez ambicija
luzerska tradicija.......

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Treba li nam dobrovoljno vatrogasno društvo u Prnjavoru

Post by KAMIKAZA »

Nije losa ideja,ili moglo bi se uvesti 10 feninga mjesecno po kvadratnom metru radnog prostora za protivpozarnu zastitu ili 10 maraka po radnji pausal, i 2 marke mjesecno za svaki stambeni prostor,a u tome bi bio i servis i odrzavanje opreme za gasenje u radnom prostoru besplatan.Mi moramo svi izdvajati bar po tu smjesnu marku mjesecno,da bi mogli traziti bolju zastitu.Naravno da bi socijalno ugrozene familije bile postedjene ovih novih nameta,iako minimalnih,ali mozda za njih ipak veliki,da nebi bilo kao sa RTV pretplatom,gazde ne placaju a bjedi se plijeni. :wink: Rege na ovome treba da se radi,veliki subjekti kao Standard uzimaju servis od privatne firme,a gore svaki mjesec bar jednom,i neka bude tako ako mora,ali neka taj serviser da 30% od racuna vatrogascima jer oni su garancija za njegov (ne)rad i oni moraju ispravljati njegove greske.A i taj Standard koga sam naveo kao primjer,neka da neku taksu mjesecno i imat ce ako treba i dva tri puta dnevno obilazak strucnjaka iz vatrogasnog,koji bi upozorili na eventualnu opasnost.Mi trebamo sigurnost oni trebaju posao i pare,pa hajde da se uortacimo. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Treba li nam dobrovoljno vatrogasno društvo u Prnjavoru

Post by ZMIJA »

Standard je firma u pernanentoj potebi vatrogasne bezbjednosti, i sve vezano za posticaje razvijanja vatrogastva u svim oblicima,čak je spreman da ustupi i određene sadžaje u okviru tvornice i izgradi neke garaže i stvori uslove da se postojeća oprema skloni sa vedrog neba jer uslovi i lokacija na kojj se sada nalazi vatrogasna jedinica, su sramota i ruglo za našu opštinu.
Mi u Standardu smo suočeni sa velikom opasnošću od izbijanja požara i ovi požari koji su lokalizovani i spriječeni u poslednej vrijeme od strane vatrogasne jedinice u Prnjavoru, i sami poklon od dragog Boga koji nam je u STANDARDU progledao kroz prste da tako kažem.
Poslednej izbijanje požar u tvoenici je pokazalo da više od pola uredno servisiranih vatrogasnih aparata, nije bilo ispravno i nije bilo neupotrebljivo, a neko je tamo u servisu za to naplatio svoju uslugu,i tako praktično svojom aljkavaošću ili štednji na promjeni ventila na primjer na vatrogasnim aparatima ostavio tempiranu bombu u fabrici.
Da lokalna vlast ima sluha i volje ,a nema /to pokazuje najnovija odluka skupštine opštine/STNDARD kao jedna od 11 najvećih tvornica koje rade za švedsku IKE-u na prostoru Evrope,mnogo toga se moglo pokrenuti po pitanju razvijanja protupožarne zaštit prije svega kroz moguće donacije vatrogasnih vozila ili opreme ,koja nam se praktino nudi, ali mi neznamo iskoristiti te pogodnosti,naša vlast se bavi špekulacijam i špekulativnim odlukama ,kakao negdje nešto oteti preregristrovati,preknjižiti, protrampiti i sve uraditi samo ne započeti sa mukom započetu izgradnju vatrogasnog doma.
Da je to tako govori i posleratno otimanje lokacije koja je bila predviđena na mjestu današnje Rašine plave pumpe i one rupe pored njega koju posjeduje navodno Radivoje Radivojević,ali ta lokacija se ne privodi namjeni,ali sad je to druga i duga priča.
Komunisti su srušili Vtrogasni dom da bi napravili NACIONAL/priča o Olji Krivinskom/ a ovi najnoviji navlasti srpski domaćini na vlasti u Prnjavoru, sa svojim poslušnicima imaju namjeru da prkinu sve aktivnosti oko izgradnje novog vatrogasnog doma na lokaciji stočene pijace,a za uzvrat moraju DVD preregristrovati i formirati novu, u opštinskom vlasništvu da tako kažem Teritorijalnu vatrogasnu jedinicu ,koju bi navodno smjestili na prostor bivše carinske, uprave u one dvije garaže, jer je to Miladin Stanić tražio .
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Treba li nam dobrovoljno vatrogasno društvo u Prnjavoru

Post by vrsta8472 »

Image

Image

Змија ме замолила, да ово објавим
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Treba li nam dobrovoljno vatrogasno društvo u Prnjavoru

Post by ZMIJA »

Hvala Vrsta ,kad već sve servisiraš i hronološki slažeš, red je da i ovu glupost od rešenja nakačiš, da ljudi od pravne struke mogu ocjeniti i procjeniti valajnost ovog papira, koji je sročila kako Regeb reče opštinska(PRAVNA) stručan služba, a odbornici usvojili.
Da vidimo šta kažu pravi pravni stručnjaci, da li ovom i ovakvom odlukom opština može da preuzme nečiju imovinu koja se 115 godina knjiži i vodi kao imovima DVD a.
Ovakvom hajdučijskom odlukom, ne tako davno, oduzimana je imovina Muslimanima ,sada Bošnjacima i nekim drugim ne Srbima za vrijeme rata,jer su društvene stanove proglasili državnim,a onda ih u ime države i otimali i dodjeljivali podobnim takozvanim Srbima koji su pohrlili u iste.
Ja sam očekivala da novi načelnik opštine,ako već nije niko prije njega, objelodani narodu koliko opština trenutno izdvaja novca po pravosnažnim sudskim presudama ,a koje se upravo odnose na ovakve i slične odluke, kad se otimalo kao tuđe i djelilo svojima ,to se zove hajdučija.
Posebna je ovakava jedna odluka bila još za vrijeme rata, kad su odbornici na čelu sa gospodinom Nemanjom Vasićem tadašnjim /a i adašnjim :smt005 :smt005/ predsjednikom donijla odluku o izmiještanju muslimanskog grpblja,a nije odredila lokaciju gdje će se ljudi sahranjivati,ako se stro groblje izmiješta što je bila zkonska obaveza regulisati istom odlukom ,a oni su donjeli polovičnu ,pa smo tu polovičnu i sramortnu odluku morali na skupštini poništavati, što nije prakasa nikad bila, niti je sada, da skupština poništava sopstvenu odluku, jer odluku skupštine opštine jedino poništava sud.
Veliku cjenu poreski obveznici plaćaju, pa i svi građani kad su u pitanju oluke ovakava kakava je ova na primjer.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Treba li nam dobrovoljno vatrogasno društvo u Prnjavoru

Post by bičbožiji52 »

Isto kao što ne trebamo dozvoliti da se ugasi Rdio Prnjavor,ne trebamo dozvoliti ni da se ugasi DVD u Prnjavoru, u smislu kako je ovo zmija kroz svoje komentare najavila podržimo i jedno i drugo,jer to nisu profitabilne organizacije već prijeko potrebne građanima ove opštine.
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

savaš
Posts: 107
Joined: 16.11.2012. 18:07

Re: Treba li nam dobrovoljno vatrogasno društvo u Prnjavoru

Post by savaš »

čitam postove iz ove teme i jedino što mogu da zaključim da je ovdje namjera odnosno cilj samo jedan a to je da se promijeni rukovodstvo odnosno starješina vatrogasne jedinice u Prnjavoru odnosno da se i u upravljačkom smislu palica preda u nadležnost lokalne vlasti,sve ostalo mislim da je samo paravan...Sadašnjeg komandira poznajem površno,ne bih da sudim o čovjeku koga dobro ne poznajem ali koliko znam da je uložio mnogo truda i maksimalno profesionalno i odgovorno se posvetio svom poslu,naravno koliko su mu organizacione,materijalne i finansijske pretpostavke dozvoljavale.očito da je i ovdje politika umiješala svoje prste jer ga označavaju kao Snsd-ov kadar,ne znam,možda su to sve nagađanja ali očito da se nešto dešava ...

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Treba li nam dobrovoljno vatrogasno društvo u Prnjavoru

Post by bičbožiji52 »

Dobro si zaključio Savo,oni će i vatrogasna vozila prefarbati u plavu boju, jer ih crvena podsjeća na djetinjstvo :smt005 :smt005
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Treba li nam dobrovoljno vatrogasno društvo u Prnjavoru

Post by KAMIKAZA »

Sumnjam da je Zivkovic u SNSDu :D Kao prvo ,poznajem ga vec 25 godina i mogu reci da je u Prnjavoru vjerovatno najpodobniji za funkciju koju vrsi,poznavao sam situaciju u DVDu prije njega,i mogu reci da je bila katastrofalna.Od rusenja doma i preselenja u Veterinarsku stanicu pa smrti starog komandira koji je imao kakav takav uticaj na vlastodrzce,i dolaska Kusica koji se savijao kako vjetar duva,jer nije imao kvalifikacije za to mjesto,sve je stalo ili sto je jos gore krenulo je niz brdo.Uskakanjem TO sa nekim sredstvima krajem osamdesetih,i kupovinom TAMa je napravljen kao neki pomak,ali morali su izvesti bilo sta,jer situacija je bila katsatrofalna,nije se imalo sa cime otici na mjesto pozara a kamo li gasiti isti.Stari FAP se raspadao,a Dajc je vec tada imao skoro 50 godina,sto ce reci da je bio duplo stariji od mene koji sam ga vozio,nije imao servo,tank je curio,a od opreme na sebi je imao 6 naprtnjaca i dvadesetak metlanica,kocnice su bile mehanicke i neispravne,kocila je samo prednja osovina i to nejednako,pa je DVD svaki put trebao da organizuje slavlje kad se zivi vratimo,IMW je isao kao lud,trosio duplo vise od Dajca,a kocio kao i on,Fijat je bio nesto bolji ,imao je rupe u podu pa je moglo da se koci nogama. :D Samo da napomenem ,kad bi danas dali takvu opremu nekome da radi,taj bi nastradao za pola sata,ali tada su to bili super uslovi :) ,danas je nezamislivo da se 9 ljudi zgura u mali ficin kombi i da sa 33 konjske snage krenete u Cavku,ali tada se islo,cak se na mjestima izlazilo i pomagalo gurati,a prirubnice smo mjenjali na putu,kad krenemo na intervenciju :D svaki vatrogasac je znao koji saraf on odvrce. :D Da skratim,to je bila sva oprema,dobro bilo je tu jos par poderanih kombinezona i rasparenih cizama,a i red sljemova koje smo glancali svaki dan,od toga 12 novih sa vizirom,E na to je dosao taj TAM i i Lada Niva koju je opstina otpisala zbog hrdje,a mi je krpali godinu dana da bi je opet opstinari otjerali na ratiste i bacili negdje u posavini. Onda sve to devastirano preuzima Zivkovic koji dovodi do ovoga danas,sad ako mu ovo sve sto danas imaju nije dovoljna preporuka za dalje,kod ove nove vlasti onda neka ga mjenjaju,jer u nas nikad niko nije ni mogao da radi ono sto zna,bar po meni je prvi put tu covjek koji zna svoj posao,i to posao koji nije ni malo lak,na izgled laicima mozda i jeste ,ali u stvarnosti je sve drugacije,inace posao vatrogasca je nezahvalan i tezak,ma kako brzo stigli,uvjek je nekome sporo,ma koliko radili uvjek ima neko ko ih vidi kad sjede,ma koliko se zalagali,uvjek se nadje neko ko ce naci manu,a to je jako lose za njihov moral. :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

savaš
Posts: 107
Joined: 16.11.2012. 18:07

Re: Treba li nam dobrovoljno vatrogasno društvo u Prnjavoru

Post by savaš »

Svaka čast Kami za ovaj tekst,slažem se u potpunosti.I kada sam napisao ovo za stranačku pripadnost nisam tvrdio da je tako nego sam samo napisao ono što se po kuolarima priča što često i ne mora biti tako.mislim da se radi o velikom profesionalcu i prije svega velikom zaljubljeniku u svoj posao a ako kao i takav nekom smeta onda je to stvar onoh koji ne misle o tom čovjeku kao mi.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Treba li nam dobrovoljno vatrogasno društvo u Prnjavoru

Post by ZMIJA »

Spremaš li s Kami na redovnu skupštinu DVD a
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Treba li nam dobrovoljno vatrogasno društvo u Prnjavoru

Post by KAMIKAZA »

Tesko, stigla me neka bolestinja :wink:
Znam ja sta ce zle duse sada da pomisle aliiii,nije psihicki,ja sam lud od kad sam se rodio,ovo je nesto novo. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Treba li nam dobrovoljno vatrogasno društvo u Prnjavoru

Post by ZMIJA »

:lol: :lol: :lol:
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Treba li nam dobrovoljno vatrogasno društvo u Prnjavoru

Post by bičbožiji52 »

vrsta8472 wrote:мија ме замолила, да ово објавим
Kud ovo objavi sad ćeš imati problema :lol: :lol:
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Treba li nam dobrovoljno vatrogasno društvo u Prnjavoru

Post by vrsta8472 »

Шта би са ватрогасцима?
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Treba li nam dobrovoljno vatrogasno društvo u Prnjavoru

Post by ZMIJA »

Juče je održana skupština DVD a Prnjavoru na kojoj su pored redovnog radnog djela skupštine ,razriješene i neke dileme oko statusa novoformirane teritorijalne vatrogasne jedinice, kao nove administrativne opštinske jedinice i daljeg rada i funkcionisanja DVD a.
Na redovnoj skupštini DVD a bila je prisutna i opštinska delegacija na čelu sa načelnikom Sinišom Gatarićem i predsjednikom skupštine opštine Borkom Lukanovićem.
Najviše pažnje i diskusija vodilo se upravo oko odluke o formiranu nove vatrogasne teritorijalne jedinice ,gdje su razriješene dileme oko ove sporne odluke, a posebno njenog čalana 7 kojim se predivđa preuzimanje radnika i imovine od DVD a, u korist novog pravnog subjekata.
U jednoj kavalitetnoj raspravi i kaka delegata skupštine tako i načelnika i predsjednika skupštine postignut je konsenzus oko ovog problema koji se ne rešava duži niz godina ,skupština je usvojila zaključak da se na osnvu provedene diobne bilance sačini jedan kvalitetan sporazum između načelnika opštine i predsjdnika skupštine DVD a ,koji bi kao takav u formi predloga bio verifikovan u skupštini pštine.
Polazni dokument skupštine DVD a sadrži četiri osnovne tačke a to su:

1. Teritorijalna vatrogasna jedinica Prnjavor,će prema donešenoji utvrđenoj Sistematizaciji radnih mjesta,izvršiti prijemsvih zaposlenih radnika iz vatrogasne jedinice Dobrovoljnog vatrogasnog društva Prnjavor,

2.Na osnovu evidencija i podataka o sticanju imovine Dobrovoljnog vatrogasnog društva Prnjavor,provest će se diobena bilanca između DVD a i novosonovane Teritorijalne vatrogasne jedinice, kao nove administrativne službe,čiji je osnivač opština Prnjavor i kao takva prenijeti u vlasništvo Treritorijalne vatrogasne jedinice.

3.Sjedište novosonovane Teritorijalne vatrogasne jedinice Prnjavor,kao administrativne službe opštine i dodjeljena sredstva i oprema nalazit će se na trenutnoj privrevemenoj lokaciji DVD a, sve do izgradnje novog vatrogasnog doma Prnjavoru gdje bi bilo trajno zajedničko sjedište kako profesionalne teritorijalne vatrogasne jedinice,tako i DVD A

4 Na osnovu diobene bilance, i postignutog dogovora načelnika opštine i predsjednika skupštine DVD a , i nakon njegove verifikacije u skupštini opštine ,dodjeljena srestva se prenose na i knjiže na novoformiranu Teritorijalnu profesionalnu jedinicu.

Sa ovim dokumentom koji je usvojila skupština DVD a a koji treba da bude polazna osnova za sačinjavanja konačnog dogovora između DVD a i opštine Prnjavor,složili su se i predstavnicei opštine na čelu sa načelnikom koji su prisutvovali sjednici.

Skupština DVD a održana je u strogoj tajnosti, i ako su pozvani predstavnici svih medija što ne treba komentarisati.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

Locked