Stipendije

Pamtim to kao da je bilo danas...
Ktarina_1
Posts: 1
Joined: 19.01.2013. 15:27

Stipendije

Post by Ktarina_1 »

Pozdrav

Da li neko mozda zna kad ce izaci konkurs za dodjelu studentskih stipendija??

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: STIPENDIJE

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info


User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: STIPENDIJE

Post by vrsta8472 »

У ПЕТАК 10. МАЈА ПОТПИСИВАЊЕ УГОВОРА О ДОДЈЕЛИ СТИПЕНДИЈА

23.04.2013. – Потписивање уговора о додјели стипендија за ученике и студенте са подручја општине Прњавор који су испунили услове за додјелу стипендија у школској 2012/2013. години биће организовано у петак 10.05.2013. године са почетком у 17.00 часова у просторијама Дома културе Прњавор. У име ученика - стипендиста уговоре ће потписати њихови законски заступници (родитељ или старатељ), а студенте позивамо да лично присуствују потписивању уговора.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: STIPENDIJE

Post by vrsta8472 »

Potpisan ugovor sa 391 stipendistom opštine Prnjavor

Opština Prnjavor potpisala je danas ugovor sa 391 stipendistom, koje će u narednih desetak mjeseci finansijski podržati.



Načelnik opštine Prnjavor Siniša Gatarić rekao je da će za ovu namjenu biti izdvojeno 350.000 KM.

„Cilj nam je da podržimo mlade ljude koji treba da predstavljaju temelj razvoja naše opštine. Oni su garant budućnosti, prosperiteta i sigurnosti lokalne zajednice“, istakao je Gatarić.

On je rekao da će se isplate odvijati u skladu sa prilivom sredstava u budžet, ali da će stipendisti uvijek biti prioritet.

Srna
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: STIPENDIJE

Post by просвјета »

Из Просвјетиног Статута:...Помагањем ученика и студената у школовању, нарочито надарених, који ће чинити научни и умјетнички подмладак Друштва,...
Па браво и срећно...


Image

Image

Image

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Stipendije

Post by vrsta8472 »

Image

Следеће године стипендије мање за 50%. Да ли то значи да ће износ свима бити смањен за 50% или ће бити 50% смањен број оних који ће примати стипендију?
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
spile_86
Posts: 945
Joined: 09.01.2011. 18:48

Re: Stipendije

Post by spile_86 »

Ведране, па шта си ти мислио да ће бити?Да ће наш нови начелник водити бригу о младим људима као што је Дарко Томаш водио, хоће али мало сутра... :smt013 Треба да га буде срамота за ово шта је урадио.Ево поставићу платформу СДС-а на форум,само погледај шта је обећао,а шта је урадио... ово је срамота невиђена и онда се питамо што нам млади људи одлазе из Прњавора.... :!:

http://www.scribd.com/doc/109531073/Pla ... -2012-2016
Last edited by Moderator on 01.11.2013. 20:50, edited 1 time in total.
Reason: Bespotrebno citiranje

MASTER
Posts: 157
Joined: 04.01.2009. 16:55
Location: JEDNA ULICA..

Re: Stipendije

Post by MASTER »

Istina,nije previše obećanja ispunio ali nadam se da će iskoristiti vrijeme mandata da ispuni obećanja...barem se nadam :?
S druge strane,ne idu mladi samo iz Prnjavora nego iz cijele RS a svi smo svjedoci da i vlast na nivou RS se nije pretrgla da to zaustavi....
Ma u.....m motkom ih sve treba ....i jedne i druge,sram ih bilo,smradovi
BOLJE PIVA U RUCI NEGO POSAO U STRUCI...

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Stipendije

Post by regeman »

bice vece stipendije od ovih ali ne na proslogodisnjem nivou,a dio sredstava od poreza na imovinu ici ce na stipnedije i Radio Prnjavoru u saniranju gubitaka koji se gomilaju od 95te kumulativno. sto se tice samih stipendija ici ce odluka, a ogranicavajuci faktor ce vjer.biti prosjek..
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
spile_86
Posts: 945
Joined: 09.01.2011. 18:48

Re: Stipendije

Post by spile_86 »

Реге, повећали ви касније стипендије или не,ово је био веома лош политички потез актуелне скупштинске већине и њеног начелника у којој си и ти.Овим смањењем стипендија сте покажали колико бринете о младим људима на простору Општине Прњавор и како садашњи начелник испуњава своју предизборну платформу што се тиче млади људи и остали обаћања.

Ти извини немам ништа лично против тебе,али ово за стипендије сте стварно брезобразно урадили и треба да вас буде срамота млади људи који су гласали за вас...
Last edited by Moderator on 01.11.2013. 20:50, edited 1 time in total.
Reason: Bespotrebno citiranje

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Stipendije

Post by svraka »

Док сам ја студирао, једина стипендија ми је била да недељом истоварим камион нечега, небитно чега. Преко студентске задруге. Био сам солидно плаћен, и није било шансе да ме неко закине. Времена се мијењају, очито. Моја садашња супруга, а тадашњи студент, стипендију је добијала радећи као трговац на вашарима и сајмовима или као конобарица у слободно вријеме. Времена се очито мијењају. Очито.

User avatar
spile_86
Posts: 945
Joined: 09.01.2011. 18:48

Re: Stipendije

Post by spile_86 »

Шврака тада је било друго вријеме и тада су сви имали посла, добро дошао у економску кризу... :smt006
Last edited by Moderator on 01.11.2013. 20:50, edited 1 time in total.
Reason: Bespotrebno citiranje

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Stipendije

Post by regeman »

ja sam u komisiji za stipendije..iskreno, zahvaljujuci padu obrazovnog sistema svako ziv i studira i dobija stipendiju a od 7 dana pet je u PRnjavoru..,ja sam primao stipendiju kad nas je primalo 20ak prije 6,7 godina..a prilicno sam imao prosjek..a greska je onoga ko je povecao ovoliko stipendije..ja sam i prosle godine dao amandman da se stipendije smanje.a odredjen dio u samozaposljavanje doplomaca dati..tu sufinansirati njihov rad u priv.firmama..
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

mackdizdar
Posts: 130
Joined: 10.08.2012. 11:20

Re: Stipendije

Post by mackdizdar »

spile_86 wrote:Ведране, па шта си ти мислио да ће бити?Да ће наш нови начелник водити бригу о младим људима као што је Дарко Томаш водио, хоће али мало сутра... :smt013 Треба да га буде срамота за ово шта је урадио.Ево поставићу платформу СДС-а на форум,само погледај шта је обећао,а шта је урадио... ово је срамота невиђена и онда се питамо што нам млади људи одлазе из Прњавора.... :!:

http://www.scribd.com/doc/109531073/Pla ... -2012-2016
Da... Zbog tog što je dotični dijelio i lijevom i desnom i na taj način i mnoge druge trošio, trebao bi on da se malo srami. Neka se studenti prihvate nekog posla pa zarade stipendiju. Kad su se kupile šljive pitao sam trojicu da pomognu, uz novčanu nadoknadu,,naravno. Mislim da je 40km bilo u redu sa moje strane, plus 2 obroka koji i mi ostali jedemo.. Odgovor je bio: ne studiram ja da bi kupio šljive, nemam vremena , spremam ispit,treći- krenula mi predavanja...
A ti se preseli u bl pa darki pod suknjicu... :smt006

User avatar
BETMEN
Posts: 726
Joined: 11.12.2007. 00:24
Location: TU NEGDJE
Contact:

Re: Stipendije

Post by BETMEN »

Slazem se u podpunosti, bilo bi dobro da su stipendije vece , ali mi je najvise krivo sto ovi sa privatnih fakulteta dobijaju stipendiju, oni idu iz godine u godinu dok na drzavnom neki jadnik obnovi godinu i izgubi pravo na stipendiju.
Da odmah kazem posto ce neki poceti pametovati da sam ja kao student isao malo na mjesalicu malo na traktor malo u klaonicu da vozim drobovem malo u kanal i jos mnogo toga,al sam imao uvjek koji dinar u dzepu. Eto covjek rece daje dnevnicu 40 km i dva obroka za kupljenje sljiva gospoda nece, pa sta oce da sjede u kafani da im neko plati.
POSMATRAM VAS

User avatar
spile_86
Posts: 945
Joined: 09.01.2011. 18:48

Re: Stipendije

Post by spile_86 »

regeman wrote:ja sam u komisiji za stipendije..iskreno, zahvaljujuci padu obrazovnog sistema svako ziv i studira i dobija stipendiju a od 7 dana pet je u PRnjavoru..,ja sam primao stipendiju kad nas je primalo 20ak prije 6,7 godina..a prilicno sam imao prosjek..a greska je onoga ko je povecao ovoliko stipendije..ja sam i prosle godine dao amandman da se stipendije smanje.a odredjen dio u samozaposljavanje doplomaca dati..tu sufinansirati njihov rad u priv.firmama..
Ово је реално,али је превише 50% пар зар није могло макар 25% а остало да је ишло на овај твој принсип који је и по мени добар...
Da... Zbog tog što je dotični dijelio i lijevom i desnom i na taj način i mnoge druge trošio, trebao bi on da se malo srami. Neka se studenti prihvate nekog posla pa zarade stipendiju. Kad su se kupile šljive pitao sam trojicu da pomognu, uz novčanu nadoknadu,,naravno. Mislim da je 40km bilo u redu sa moje strane, plus 2 obroka koji i mi ostali jedemo.. Odgovor je bio: ne studiram ja da bi kupio šljive, nemam vremena , spremam ispit,treći- krenula mi predavanja...
Дарко Томаш је покушао да спаси оно што сте ви 20 година рушили и пљачкали и то је један разлог због чега млади не могу наћи запослење у Прњавору и наравно свако нормалан када неможе помоћи младом човјеку тражи макар неки начин да му помогне и изађе у сусрет као што је Дарко радио,а садашња власт гледа како још да их у лице пљуне и отјера у друге земље и градове,а добро знаш које је обећање у платформи СДС-а било и наравно није испуњено. Ти кажеш да ниси могао 3 наћи да купе шљиве,ево ја ћу ти наћи 15 само јави када ти затреба...
A ti se preseli u bl pa darki pod suknjicu... :smt006
Ово што си написао само показује колико вас у СДС брину млади људи и колико вам је стално да им помогнете. И како сте почели радити биће да ћу се и морати преселити у БЛ ако планирам имати икакву будућност...

:smt006

Lasse
Posts: 193
Joined: 17.07.2011. 14:57

Re: Stipendije

Post by Lasse »

Ако неко планира да заведе ред у овој општини, онда је добро да се ово питање отвори, али без страначких препуцавање које, како видим, полако већ почиње. Слажем се да велики број младих људи студира и то је у основи добро, јер смо по броју високо образованог кадра на европском зачељу. С друге стране, оправдано је и питање може ли то једна локална заједница попут Прњавора финансијски да поднесе. Ако не може, онда треба да направи нову категоризацију. Да ли ће то бити на основу дефицитарности занимања, просјека, чисте године, социјалног статуса студента или комбинације свега тога, то остаје да се види. Наравно, оно што подразумијевам да треба реформисати у овом случају, то су стипендисти са приватних факултета.
Елем, на почетку споменух завођење реда као битну претпоставку рјешавања овог питања. Уколико је то случај, онда треба да постоји и подршка. Међутим, у случају да је ово, рецимо, резање трошкова у циљу остављања што пуније касе за предизборну кампању, шаторе и асвалтирање, онда би иницијатори морали бити спремни на општу критику, која им, у јеку кампање, и не би била добродошла.

mackdizdar
Posts: 130
Joined: 10.08.2012. 11:20

Re: Stipendije

Post by mackdizdar »

spile_86 wrote:
Дарко Томаш је покушао да спаси оно што сте ви 20 година рушили и пљачкали и то је један разлог због чега млади не могу наћи запослење у Прњавору и наравно свако нормалан када неможе помоћи младом човјеку тражи макар неки начин да му помогне и изађе у сусрет као што је Дарко радио,а садашња власт гледа како још да их у лице пљуне и отјера у друге земље и градове,а добро знаш које је обећање у платформи СДС-а било и наравно није испуњено. Ти кажеш да ниси могао 3 наћи да купе шљиве,ево ја ћу ти наћи 15 само јави када ти затреба...
Darko tomaš je srukao gomilu para za 4 godine kao niko do tad i ubuduće a ne vidjesmo neke vajde od tog osim kredita koji treba vraćati. Nemam veze s plitikm, s nekim me mijenjaš... P.S.serem vam se u vaše poštenje, šta ćeš pričati kad država bankrotira...

User avatar
spile_86
Posts: 945
Joined: 09.01.2011. 18:48

Re: Stipendije

Post by spile_86 »

Немаш везе са политиком, ајде добро. Па одкуда знаш да је Дарко дигао кредите?Колико је дигао кредита?Колики је износ кредита?Зашто је дигао кредит?Гдје су отишле паре од кредита?Колико је власт прије пара дигла кредита и све поново...? Када будеш знао одговоре на ова питања е онда ми нешто пиши како је се неко разбацивао са парама, пошто овако само пишеш безвезе и без одговорајући информација...

User avatar
spile_86
Posts: 945
Joined: 09.01.2011. 18:48

Re: Stipendije

Post by spile_86 »

Lasse wrote:Ако неко планира да заведе ред у овој општини, онда је добро да се ово питање отвори, али без страначких препуцавање које, како видим, полако већ почиње. Слажем се да велики број младих људи студира и то је у основи добро, јер смо по броју високо образованог кадра на европском зачељу. С друге стране, оправдано је и питање може ли то једна локална заједница попут Прњавора финансијски да поднесе. Ако не може, онда треба да направи нову категоризацију. Да ли ће то бити на основу дефицитарности занимања, просјека, чисте године, социјалног статуса студента или комбинације свега тога, то остаје да се види. Наравно, оно што подразумијевам да треба реформисати у овом случају, то су стипендисти са приватних факултета.
Елем, на почетку споменух завођење реда као битну претпоставку рјешавања овог питања. Уколико је то случај, онда треба да постоји и подршка. Међутим, у случају да је ово, рецимо, резање трошкова у циљу остављања што пуније касе за предизборну кампању, шаторе и асвалтирање, онда би иницијатори морали бити спремни на општу критику, која им, у јеку кампање, и не би била добродошла.
Свака част на текст свака је на мјесту... :smt023 Што се тиче политике мораће бити умјешана,али не са аспекта купљења политички поена, него мора неко пратити гдје тај новац одлази и зато опозиција постоји и она ће све да ради да те паре не буду злоупотребљене...

User avatar
svjedok.saradnik32
Posts: 1473
Joined: 02.03.2012. 08:27

Re: Stipendije

Post by svjedok.saradnik32 »

Ти господине или си пао са мараса или конташ да смо ми сви ретардирани.
Томаш Дарко дигао је преко 10 000 000 КМ кредита .
Амандманом Клуба одборника СДС-а а на иницијативу др Бранка Шикањића изгласано је да сви студенти са општине Прњавор имају стипендије са минималним условима, а то је уписана следећа година студија. Тај амандман је садржао још и смањење одборничког додатка да би се могле исплатити стипендије. Напомињем све на иницијативу Клуба одборника СДС-а.
spile_86 wrote:Што се тиче политике мораће бити умјешана,али не са аспекта купљења политички поена, него мора неко пратити гдје тај новац одлази и зато опозиција постоји и она ће све да ради да те паре не буду злоупотребљене...
Е па овако. Ове године је буџет умањен за 1 000 000 КМ , за 2014.годину. Приједлог Министарства финансија је да се буџет умањи још за 1 000 000 КМ. Као разлог за умањење буџета они наводе смањење прикупљање средства од ПДВ-а . Из општине прњавор излази иста количина новца као и 2010-2011-2012. Али се у њу невраћа као предходних година. Дакле општина Прњавор је роб Републичке власти. А да неби поново био досадан као папагај и спочитавао како треба да се улаже у запошљавање напомињем. ВЛАДА РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ ЈЕ ГЛАВНИ НОСИОЦ ПОЛИТИКЕ ЗАПОШЉАВАЊА, НА ЛОКАЛНИМ ЗАЈЕДНИЦАМА ЈЕ ДА ОБЕЗБИЈЕДЕ ПОВОЉНЕ УСЛОВЕ ЗА ИНВЕСТИТОРЕ (статут РС)
Подсјећања ради, за вријеме апсолутне власти СНСД-а на бироу за запошљавање у Прњавору се пријавило преко 2000 радника , затворено је 639 малих , средњих предузећа као и Унис.
Епилог. СНСД се води политиком празне приче, лажима и обманама, њиховим статутом се каже ,, Ми јесмо лопови али мање крадемо од претходника'' !?
Ко је тај ко може слободно да процијени колики је степен лоповлука и да ли је то политика којом младог човјека треба сачувати да остане у РС да занује породицу и да шири нацију. Да ли сте чули за 11 година (колико СНСД има апсолутну власт) иједан криминалац завршио иза решетака ? Ко буде имао информацију нека ми се јави !
Прије него што пустиш језик у погон, провјери да ли ти је мозак укључен..

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Stipendije

Post by ZMIJA »

svjedok.saradnik32 wrote:Ове године је буџет умањен за 1 000 000 КМ , за 2014.годину.
Ma šta mi pričš svjedoč,ko je to umnjio budžet,sunce mu kalaisano,pa zanš li ti ko, i kako se usvaja jedan budžet opštine ,daj ne provaljujte se .
svjedok.saradnik32 wrote:Из општине прњавор излази иста количина новца као и 2010-2011-2012.
Ma nemoj, izlazi a ovi kao odozgo nedaju da se ponvno vraća i ulazi,jeli to sa stranačkog satanka .
svjedok.saradnik32 wrote: ВЛАДА РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ ЈЕ ГЛАВНИ НОСИОЦ ПОЛИТИКЕ ЗАПОШЉАВАЊА, НА ЛОКАЛНИМ ЗАЈЕДНИЦАМА ЈЕ ДА ОБЕЗБИЈЕДЕ ПОВОЉНЕ УСЛОВЕ ЗА ИНВЕСТИТОРЕ (статут РС)
Puče metla, prde štap,a šta je sa prdizbornim pričama,a kako sarađuje loklana vlast sa višom vlasti blago nama koji smo nezaposleni.
svjedok.saradnik32 wrote:Подсјећања ради, за вријеме апсолутне власти СНСД-а на бироу за запошљавање у Прњавору се пријавило преко 2000 радника , затворено је 639 малих , средњих предузећа као и Унис.
Епилог. СНСД се води политиком празне приче, лажима и обманама, њиховим статутом се каже ,, Ми јесмо лопови али мање крадемо од претходника'' !?
Opet jedan biser sa partiskog satanaka, pa ako je tako kako i na osnovu predhodne tvrdnje da po osnovu PDVa iz naše opštine isto gore ulazi :lol: :lol: :lol:
Jeli to isto ovo što načelnik provali i ostade živ, da je najniža cijena rada u prnjavorskoj adminstraciji,u Prnjavoru ,de mi, ako znaš, malo mi to pojsani, bit ću ti do Boga zahvalana.
Vi možete o svemu, samo nemojteo lopovluku,nema zatvora u koji bi stali svi lopovi koje ste vi proizveli,francuska Gvajana bi bila mala.
svjedok.saradnik32 wrote:Ко буде имао информацију нека ми се јави !
Kod Milovana Ćerjeka je spisak javit će ti on. :smt006
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Stipendije

Post by ZMIJA »

svjedok.saradnik32 wrote:Ове године је буџет умањен за 1 000 000 КМ , за 2014.годину.
Ma šta mi pričš svjedoč,ko je to umnjio budžet,sunce mu kalaisano,pa zanš li ti ko, i kako se usvaja jedan budžet opštine ,daj ne provaljujte se .
svjedok.saradnik32 wrote:Из општине прњавор излази иста количина новца као и 2010-2011-2012.
Ma nemoj, izlazi a ovi kao odozgo nedaju da se ponvno vraća i ulazi,jeli to sa stranačkog satanka .
svjedok.saradnik32 wrote: ВЛАДА РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ ЈЕ ГЛАВНИ НОСИОЦ ПОЛИТИКЕ ЗАПОШЉАВАЊА, НА ЛОКАЛНИМ ЗАЈЕДНИЦАМА ЈЕ ДА ОБЕЗБИЈЕДЕ ПОВОЉНЕ УСЛОВЕ ЗА ИНВЕСТИТОРЕ (статут РС)
Puče metla, prde štap,a šta je sa prdizbornim pričama,a kako sarađuje loklana vlast sa višom vlasti blago nama koji smo nezaposleni.
svjedok.saradnik32 wrote:Подсјећања ради, за вријеме апсолутне власти СНСД-а на бироу за запошљавање у Прњавору се пријавило преко 2000 радника , затворено је 639 малих , средњих предузећа као и Унис.
Епилог. СНСД се води политиком празне приче, лажима и обманама, њиховим статутом се каже ,, Ми јесмо лопови али мање крадемо од претходника'' !?
Opet jedan biser sa partiskog satanaka, pa ako je tako kako i na osnovu predhodne tvrdnje da po osnovu PDVa iz naše opštine isto gore ulazi :lol: :lol: :lol:
Jeli to isto ovo što načelnik provali i ostade živ, da je najniža cijena rada u prnjavorskoj adminstraciji,u Prnjavoru ,de mi, ako znaš, malo mi to pojsani, bit ću ti do Boga zahvalana.
Vi možete o svemu, samo nemojteo lopovluku,nema zatvora u koji bi stali svi lopovi koje ste vi proizveli,francuska Gvajana bi bila mala.
svjedok.saradnik32 wrote:Ко буде имао информацију нека ми се јави !
Kod Milovana Ćerjeka je spisak javit će ti on. :smt006
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
spile_86
Posts: 945
Joined: 09.01.2011. 18:48

Re: Stipendije

Post by spile_86 »

svjedok.saradnik32 wrote:Ти господине или си пао са мараса или конташ да смо ми сви ретардирани.
Томаш Дарко дигао је преко 10 000 000 КМ кредита .
Амандманом Клуба одборника СДС-а а на иницијативу др Бранка Шикањића изгласано је да сви студенти са општине Прњавор имају стипендије са минималним условима, а то је уписана следећа година студија. Тај амандман је садржао још и смањење одборничког додатка да би се могле исплатити стипендије. Напомињем све на иницијативу Клуба одборника СДС-а.
spile_86 wrote:Што се тиче политике мораће бити умјешана,али не са аспекта купљења политички поена, него мора неко пратити гдје тај новац одлази и зато опозиција постоји и она ће све да ради да те паре не буду злоупотребљене...
Е па овако. Ове године је буџет умањен за 1 000 000 КМ , за 2014.годину. Приједлог Министарства финансија је да се буџет умањи још за 1 000 000 КМ. Као разлог за умањење буџета они наводе смањење прикупљање средства од ПДВ-а . Из општине прњавор излази иста количина новца као и 2010-2011-2012. Али се у њу невраћа као предходних година. Дакле општина Прњавор је роб Републичке власти. А да неби поново био досадан као папагај и спочитавао како треба да се улаже у запошљавање напомињем. ВЛАДА РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ ЈЕ ГЛАВНИ НОСИОЦ ПОЛИТИКЕ ЗАПОШЉАВАЊА, НА ЛОКАЛНИМ ЗАЈЕДНИЦАМА ЈЕ ДА ОБЕЗБИЈЕДЕ ПОВОЉНЕ УСЛОВЕ ЗА ИНВЕСТИТОРЕ (статут РС)
Подсјећања ради, за вријеме апсолутне власти СНСД-а на бироу за запошљавање у Прњавору се пријавило преко 2000 радника , затворено је 639 малих , средњих предузећа као и Унис.
Епилог. СНСД се води политиком празне приче, лажима и обманама, њиховим статутом се каже ,, Ми јесмо лопови али мање крадемо од претходника'' !?
Ко је тај ко може слободно да процијени колики је степен лоповлука и да ли је то политика којом младог човјека треба сачувати да остане у РС да занује породицу и да шири нацију. Да ли сте чули за 11 година (колико СНСД има апсолутну власт) иједан криминалац завршио иза решетака ? Ко буде имао информацију нека ми се јави !
Свједоче ја нити сам спао са марса нити мислим да је неко ретардиран. Mackdizdar пише како је неко дизао кредите и разбацивао се са парама,а све по принципу као чуо да је он, а не зна читаву причу. Мало је безвезе што ти и ја сад морам писати,а добио си све одговоре од Змије,али једноставно марам те и ја нешто приупитати...
Кажеш Дарко Томаш дигао кредита преко 10 милиона,а ево сада да је тебе питам нешто. Ако је Дарко дигао преко 10 милиона, па зашто начелник прича да је дефицит 24 милиона? Гдје је и како настала разлика од 14 милиона,ако је Дарко већ дигао 10, које дигао осталих 14? Свједоче што у нацрту буџета не пише негдје да постоји дефицит? Свједоче зашто је Дарко дигао кредите и гдје су ти кредити пласирани,а гдје су пласирани кредити који су дигнути прије њега? Свједоче ајде дај одговоре на овај питања нама форумашима!

Locked