Sindikalna borba u Republici Srpskoj

Pamtim to kao da je bilo danas...
User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Sindikalna borba u Republici Srpskoj

Post by ZMIJA »

Najavljena ekonmska politika vlade Republike Srpske za iduću 2013 godinu, kojom se umanjuje plata nekim budzetskim potrošačima za 10 % ,izazvala je revolt i nezadovoljstvo kod djela radnika iz takozvanog javnog sektora ,koji je rezultirao i organizvovanjem pritestnog okupljanja nezadovoljnih u Banja luci.
Mediji su prenijeli da je u protestima učestvovalo oko 3.000 nezdovljnih, što za jednu BanajLuku I Republiku Srpsku, u današnje vrijeme ,kod ovolikog broja nezaovoljnih ljudi,ovaj protest može porediti sa jednom Švicarskom, mjestoim gdje bi svako poželio da se tamo rodi, kad bi se moglo živjeti dva života.

Bolji poznavaoci ekonomskih prilika kod nas i u svijetu ,,zabrinuto'' najavljuju vrijeme koje tek treba da dođe, u uslovima kad se u jednoj Sloveniji odvijaju protesti nešto žešći i nešto oštriji, nego su protesti pod rukovodstvom kravatairanih i uštirkanih sindikalnih vođa na čelu sa Rankom Mišić.

Otužno je bilo slušati kuknjavu sindikalaca za umanjenjem plata od 10 % budzetskim korisnicima, dok armija nezaposleni, a i oni koji su zaposleni u privredi, šute ko zaliveni, jer niti smiju, niti hoće, niti žele da se solidarišu sa ovim koji su s probudili, tek kad je mečka zaigrala pred njihovim vratima.
Možda bi na ovoj temi mogli pisati o sindikalnim voljama i nevoljama ,nakon ovog sindikalnog krika iz Banja luke, povodom najnovijeg sindikalnog okupljanja
.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

kuzmo
Posts: 814
Joined: 13.07.2010. 18:34

Re: Sindikalna borba u Republici Srpskoj

Post by kuzmo »

Bune se oni koji suprvih 11 plata vec dobili isto tako oni koji na radno mjesto obuku samo svoje gace ,a ostalo su dobili da deru ,oni koji nerade vec samo 8 sati provedu na takozvanom radnom mjestu oni koji znaju sta je A6, golf 6 nova oktavija itd,oni koji znaju sta je prirodna svila ,armani ,dolce gabana itd, oni koji znaju za Spaniju ,Grcku ,Egipat itd i ima toga jos :mrgreen:

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Sindikalna borba u Republici Srpskoj

Post by grlica »

zmijo da je neko drugi otvorio ovu temu , pa da se malo zamislimo ali .... iza ove teme kao i iza odluke Vlade opet stoji politika
pitanje ;
1. kad su fol sebi smanjivali plate (koje su preko 2000km) bilo je 5 % . Zašto sebi prvo ne smanje primanja makar još 5%?

Ovo je i dalje ispitivanje narodne podobnosti! Svi spominju nezaposlene i one koji rade za minimalac -- kako se oni kao ne bune.
Jedina razlika u odnosu na budžet i "minimalac " je u tome što budžet smije da se buni a "minimalci" ne smiju. Iza pobune "minimalaca" slijedi otkaz ...

Budžet ima kakvu takvu odgovornost , prema Vladi , zakonu -- kakva je njihova odgovornost (VLADE) i prema kome --NEMA JE!
Vlada odgovara narodu (generalno) , a šta je vlada do sad uradila za narod?! Posebno ovih 6 godina stropoštavanja i agonije u ime laktaškog suverena?!
I sad treba da nas uvjere da će tih 10 % da pomogne narodu i RS. NEĆE ! To je još jedno otimanje , samo što ovaj put udaraju na one koji smiju da se bune ... ja , u ovoj odluci vidim kaznu laktaškog suverena usmjerenu protiv onih "koje on plaća".

Znam da najveće nevolje čovjeku može donijeti naglas razmišljanje , ali to je jače od mene!

zaboravih poentu cijele priče ---- ZAVADI PA VLADAJ (još koju godinu...) ! ---STARI METOD KOJI OBIČNO PROLAZI!
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Sindikalna borba u Republici Srpskoj

Post by regeman »

zanimljivo...ovi na budzetu su zadnja kolateralna steta ovog populizma...
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Sindikalna borba u Republici Srpskoj

Post by KAMIKAZA »

Treba srezati plate svim budzetskim potrosacima i to za 50 %,pa kome ne bude pasalo on ce sam da da´ otkaz i tako nece biti prinudnog otpustanja viska radnika koji su na budzetu.Jednim udarcem bi se ubilo tri musice,ustedjele bi se pare ,rastjerali radnici i izbjegli skupi sudski procesi i odpremnine. :)
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Sindikalna borba u Republici Srpskoj

Post by ZMIJA »

grlica wrote:zmijo da je neko drugi otvorio ovu temu , pa da se malo zamislimo ali .... iza ove teme kao i iza odluke Vlade opet stoji politika
pitanje ;
Zašto mi Grlice uskraćuješ to pravo,nije valjda da si u predrasudama,politika je involvirana u sve svere naših života, i to smo apsolvirali ,pitanje je samo kakva je politika u pitanju dobra, loša, ili najlošija.
grlica wrote:Znam da najveće nevolje čovjeku može donijeti naglas razmišljanje , ali to je jače od mene!
Zašto se libiš glasnog razmišljanja,ljudi kad im je teško znaju i zapjevati,znaš onu narodnu: ,,Pjesma nas je održala njojzi hvala''
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Sindikalna borba u Republici Srpskoj

Post by grlica »

Image

zmile moj , mi se ponekad bolje razumijemo slikom nego riječju ---- znaš kako kažu --JEDNA SLIKA 1000 RIJEČI!
eto ja onako , što bi reko Pantić , šeretski tebe spomenem aman prvog, kad je riječ o vladarima ( da opet ne lanem kabadahijama) , da vidim čisto šta je sadržina odgovora il priče , i ti se meni ne osvrnu na ove odluke u vezi onog budžeta ili ti kresanja po raspoloživim kategorijama....

nego , poslije ti pošaljem i Zmisku idilu!
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Sindikalna borba u Republici Srpskoj

Post by ZMIJA »

Grle ubila si me sa ovim pejzažom,predivan je, a što se tiče budžeta i kreanja plata nekim neradnicima i krajnj je vrijeme bilo, :smt006
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
Striker
Posts: 540
Joined: 31.05.2003. 00:42
Location: prnjavor
Contact:

Re: Sindikalna borba u Republici Srpskoj

Post by Striker »

Neverovatno da podrzavate smanjenja plata bilo kome , kakvo je zlo u vama ... bas me interesuje koliko je cifra ljudi kojima je smanjena plata i na koliko domacinstava ce to uticati u citavoj RS ... Toliko o vama i vasem postenju " ma nek komsiji crkne krava"
Image

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Sindikalna borba u Republici Srpskoj

Post by ZMIJA »

Striker wrote:Neverovatno da podrzavate smanjenja plata bilo kome , kakvo je zlo u vama ... bas me interesuje koliko je cifra ljudi kojima je smanjena plata i na koliko domacinstava ce to uticati u citavoj RS ... Toliko o vama i vasem postenju " ma nek komsiji crkne krava"
Nemate vi pojma o čemu ja govorim,jer očito vi neznate šta je plata, jer je nikad izgleda niste ni zaradili,naravno da ne podržavam bukvalno smanjenje plata, i najbolje bi bilo da se svima povećaju plate, i da svi imaju posao, kako ovi koji primaju platu sa budzeta, tako i oni koji rintaju za duplo manju u nekoj tvornici, ako su i to imali sreće da dobiju i taj posao.
Nikakvo zlo nije u meni, već smo mi svi u jednom velikom zlu,samo je toga neko svjestan a neko nije.
Nije ovdje riječ o nekom poštenju ili nepoštenju, ovdje je riječ o realnosti u kome se nalazi naše društvo, i ako bi se sve završilo na ovom simboličnom smanjenju plata u djelu javnog sektora od 10 % mi smo ko na konju.
Jeste li vi svjesni koliko domaćinstava nema nikakva primanja, i koliko ljudi radi za duplo manju platu, u odnosu na ovu realno gledano malu platu, ali ta plata je bila redovna i neupitna, bar do sada, i ako vlada ispuni obećanje da će sačuvati dalju redovnu isplatu i sačuvati fiskalni sistem u Republici Srpskoj, to je u ovim nepredvidivim vremenima više nego dobro.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
svjedok.saradnik32
Posts: 1473
Joined: 02.03.2012. 08:27

Re: Sindikalna borba u Republici Srpskoj

Post by svjedok.saradnik32 »

змиле овако се протести организују . http://istinito.com/index.php/region/ba ... lenih.html
јавни мало својим шефовима :wink: :smt006
Прије него што пустиш језик у погон, провјери да ли ти је мозак укључен..

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Sindikalna borba u Republici Srpskoj

Post by ZMIJA »

Malo je nepristojno podučavati zmiju kako se organizuju protesti,od nekoga koji nikad nije ni bio na nekim protestima,za razliku od zmije koja neke proteste organizovala i predvodila dragi moj saradniče :smt006
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
svjedok.saradnik32
Posts: 1473
Joined: 02.03.2012. 08:27

Re: Sindikalna borba u Republici Srpskoj

Post by svjedok.saradnik32 »

слаба ти вајда мој Змиле, ништа твоји протести нису добро донијели.. :smt006 јеси ли задовољан ти као синдикалац односом Послодавац - радник и обрнуто у предузећу у ком словиш за заштитника гарађана 2 реда :?: :!:
Прије него што пустиш језик у погон, провјери да ли ти је мозак укључен..

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Sindikalna borba u Republici Srpskoj

Post by ZMIJA »

svjedok.saradnik32 wrote:слаба ти вајда мој Змиле, ништа твоји протести нису добро донијели.. :smt006 јеси ли задовољан ти као синдикалац односом Послодавац - радник и обрнуто у предузећу у ком словиш за заштитника гарађана 2 реда :?: :!:
Ja da sam željela da samo meni bude vajda, ja bi bila sa onim protiv koji sam protestovala,a što se tiče drugog pitanja zadovoljna sam sigurno više nego oni koji su ostali bez posla, a za njihove se fabrike i nezna danas gdje su bile, a moja je ipak živa i u njoj trenutno radi 350 uposlenika, i primaju kakavu takvu platu, uredno i na vrijeme imaj topli obrok, i plaćen prevoz oni koji putuju, i uplaćuje im se radni staž i socijalno osiguranje i nadu da sutra bude bolje i da plate budu veće od mene dosta. :smt006
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Sindikalna borba u Republici Srpskoj

Post by regeman »

Vidim strajk propao, Vlada treba jos 20 odsto plate da im snizi..
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Sindikalna borba u Republici Srpskoj

Post by ZMIJA »

Naravno da je propao ,nije postojao ni pravi razlog, ni pravi povod za generalni štrajk budžetski radnika,sem svojevrsnog dopadanja svom članstvu vječitih sindikalaca, jer je izborna godina u sindikatu.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

Brankica
Posts: 1416
Joined: 09.03.2009. 16:24
Location: Prnjavor

Re: Sindikalna borba u Republici Srpskoj

Post by Brankica »

Da imaju imalo obraza, podnijeli bi ostavke sindikalci na Republickom nivou kao i svi predsjednici osnovnih organizacija po skolama koje se nisu htjele ukljuciti u strajk.
Bolje reci, te skole i nemaju valjane organizacije jer je mnogo vise onih koji nisu clanovi nego onih koji to jesu.
Kad je manjina mogla odlucivati nad vecinom?
Sve bih ja to poukidala a taj novac njihovih primanja "za maglu" preusmjerila natprosjecno nadarenoj djeci-ucenicima o kojima nase drustvo uopste ne vodi racuna.Na zalost!

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Sindikalna borba u Republici Srpskoj

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: Sindikalna borba u Republici Srpskoj

Post by Magyar »

Sramotna je cinjenica da ste vi, visoko obrazovani ljudi, dozvolili da vas jedan laktaski traktorista tako lako nasanka. Smanji vam plate. Vama koji treba da podizete buduce narastaje, nekoga ko ce da nastavi dalje da stvara ambijent u ovoj drzavi. Stvarno je to zalosno. Nepismenost na ovim prostorima ponovo pobjedjuje, jer dzaba vama prosvjetarima visoke skole kada nemate, da `prostite, muda. Neka vas bude sramota sto ste ispali pichke! Sta onda mi, koji radimo za duplo manje plate i koji nismo ucili tolike skole, treba da ocekujemo? Bas me interesuje kakvo cete znanje i mudrost da prenesete djeci sa ovakvim svojim potezom? Da li ih to ucite da smo jedno demokratsko drustvo u kome najpismeniji drustveni sloj nema pravo da odlucuje o svojoj sudbini? Da li se to pisu nove stranice demokratskog autokratizma Milorada Dodika i kompanije? Prst na celo gospodo!!!!!
Sve što možeš danas, uradi juče!

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Sindikalna borba u Republici Srpskoj

Post by grlica »

e hvala mađar što očita nama školovanima ...
u potpunosti djelim tvoje mišljenje!
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Sindikalna borba u Republici Srpskoj

Post by ZMIJA »

Sidikalnu borbu,opravdanu sindikalnu borbu treba uvjek podržati,ali ovaj generalni je isforsiran,ako u opšte razumijete šta je generalni štrajk, i ne treba odmah ga spuštati na dnevno politikanstvo i stranačko prepucavanje,nas su prvo poveli malo gori od traktorisata pa smo tu gdje jesmo.
Najlakše se baviti velikim parolama i tuđim .urcom gloginje mlatiti, a bez ikakve odgovornosti prvo za sebe i za cijelo društvo.
Veliko je pitanje ko je danas pismen, a ko nepismen,nas su neki doveli dovde gdje se sada nalazimo, u banani većina nas, dok jedna manjina da li pismeni ili nepismnei zavrće uši velikoj većini.
Nisu prosvjetari najugroženija grupacija bez obzira ,i uz sve uvažavanje ovih ljudi koji rade odgovoran poso ,u ostalom svaki posao je odgovoran.
Šta bi trebali uraditi ovo malo sirotinje koja radi u takozvanom realnom sektoru, i za njega je u najmu kod ovih ,,gazdurina'' štarajk misana imaenica,a mnogi rade dva puta više nego što bi trebali, i za duplo manju platu koja nekad nije ni redovna, a traje kao mjesečnica kod žena.
Ovo državno sindikalno vođstvo je pošlo s grlom u jagode, glede generalnog štrajka ,a sve u cilju da se kako tako potvrde na sinikalnim takozvanim izborima, i da su svi izašli u štrajk,i da je ajde da kažem štrajk uspio, jedini sindikalni rukovodioci bi profitirali, na račun naše djece i naših đaka.
Ne ide to tako.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: Sindikalna borba u Republici Srpskoj

Post by Magyar »

Zmijo zajebi sindikat u kapitalizmu! Socijalizam je odavno nestao i tu obicna marva tj. mi nema sta da trazi bez revolucije. Siguran sam da znas sta je osnovno postulat kapitalizma, nema potrebe da pisem. A i ne pisem da bih se prepucavao sa bilo kim, samo pokusavam da skrenem paznju na stvari koje nam se desavaju i na koje mozemo da uticemo. Jel tebi Zmijo dobro u ovoj drzavi? Jel bilo kome od vas koji pisete po forumu dobro u ovoj drzavi? Ja sam siguran da vas je 98% na ovm forumu nezadovoljno desavanjima u nasoj jebenoj drzavi! zar ti treba sindikat da vidis da hoce da ti oderu kozu s ledja?
Sve što možeš danas, uradi juče!

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Sindikalna borba u Republici Srpskoj

Post by ZMIJA »

Slažem se ja s tobom Mađar u mnogo čemu kod tvojih konstatacija,ali oko redosleda poteza se ne slažem.Revolucija da ali još ne,da ne obrazlažem gdje je naša kolektivna energija i žrtva položena,ne na klasnom već na nacionalnom planu, mislim da se s tim slažeš.
Ne slažem se s tobom oko sindikata i socijalazma,sindikat je tamo gdje je kapitalizam, i sindikat je jedina kolektivna snaga koja se može oduprijeti ovom zlu. ali dtruga je stvar što mi nemamo ni pravog kapitalizma ni pravog sindikata.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Sindikalna borba u Republici Srpskoj

Post by regeman »

nije problem u smanjenju plata, ako love nema, vec u tome sto je ima a sa tom lovom se kkupuju akcije Pavlovic i Nove Banke, raznih osiguranja sirom drzave, kaldere itd, samo na to je potroseno desetine miliona km.

http://www.6yka.com/novost/31513/za-nek ... ca-kaldera

http://www.capital.ba/rs-ulozila-13-mil ... vic-banku/
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Sindikalna borba u Republici Srpskoj

Post by ZMIJA »

Uzroke smanjana plata budžetskim korisnicima treba da rešava vlada, i to nije problem sindikata,sindikat treba da zaštiti radnike koristeći sva sredstva na raspolaganju, ali ovaj put rukovodstvo sindikata je totalno promašilo u procjeni, jer je u pitanju generalni štrajk,dakle ne izvlači se teško naoružanje na prvi pucanj iz puške, to samo mogu uraditi ovi korumpirani sindikalni rukovodioci, koji i te kako koketiraju sa istom tom vladom, čak učestvuju i u radu državnog parlamenta, što nije uobičajeno u svijetu baš.
A ovo Regi vezano za lovu koje ima, a eto ne troši se tamo gdje ne treba, je drugo pitanje i time neka se bave neki drugi, ne treba u to direktno uvlačiti sindikat
i politizovati ga.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

Locked