Lista nezavisnih kandidata

Pamtim to kao da je bilo danas...
jazavac pred sudom
Posts: 36
Joined: 26.09.2010. 19:11

Re: Lista nezavisnih kandidata

Post by jazavac pred sudom »

A DA SE NEKA ŽENA PRIJAVI ? MOŽDA BIH NAM TADA BILO BOLJE . ŽENE SU SPOSOBNIJE OD MUŠKARACA
BAR KAO GRADONAČELNICE ?

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Lista nezavisnih kandidata

Post by aquarius »

Svakako bi bilo osvježenje, ali nije u tome keč.
Keč je u tome da uzde u ruke uzme najsposobniji.

Neko ko će nas izvući iz ove apatije u kojoj se trenutno nalazimo.
Neko ko će privući strane investitore, obezbjediti uslove za normalno vodosnabdjevanje, rastjerati višak administrativnih radnika, riješiti putnu i drugu infrastrukturu, rasvjetu u centru grada, riješiti problem maloljetničke delikvencije, dati kulturi i uspješnim sportistima umjesto bacati gomilu para u livadu pod Borikom ...

Kad sam pročitam šta sam upravo napisao obuzme me bjes. Nema šanse, nema j***** šanse da postoji takav u ovoj našoj kasabetini koju volimo i u kojoj, gotovo mazohisitčki bitišemo. Jedino da mu se, ko u dobroj bajci, pojavi čarobni štapić u rukama. Mada, i tada bi se našao neki junoša i polomio isti.
Takve smo mi, k***** sreće :(
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
Opti Myst
Posts: 590
Joined: 10.05.2007. 20:38

Re: Lista nezavisnih kandidata

Post by Opti Myst »

Pogledaj u ogledalo! :smt002
Jedino još pol promjenit, da se ugodi i jazavcu :smt003
"When people are fanatically dedicated to political or religious faiths
or any other kinds of dogmas or goals, it's always because these dogmas
or goals are in doubt." (Zen and the Art of Motorcycle Maintenance)

User avatar
droplja
Posts: 813
Joined: 27.10.2010. 13:54

Re: Lista nezavisnih kandidata

Post by droplja »

aquarius wrote:Svakako bi bilo osvježenje, ali nije u tome keč.
Keč je u tome da uzde u ruke uzme najsposobniji.

Neko ko će nas izvući iz ove apatije u kojoj se trenutno nalazimo.
Neko ko će privući strane investitore, obezbjediti uslove za normalno vodosnabdjevanje, rastjerati višak administrativnih radnika, riješiti putnu i drugu infrastrukturu, rasvjetu u centru grada, riješiti problem maloljetničke delikvencije, dati kulturi i uspješnim sportistima umjesto bacati gomilu para u livadu pod Borikom ...

Kad sam pročitam šta sam upravo napisao obuzme me bjes. Nema šanse, nema j***** šanse da postoji takav u ovoj našoj kasabetini koju volimo i u kojoj, gotovo mazohisitčki bitišemo. Jedino da mu se, ko u dobroj bajci, pojavi čarobni štapić u rukama. Mada, i tada bi se našao neki junoša i polomio isti.
Takve smo mi, k***** sreće :(
Akva ,dijelim tvoje misljenje u potpunosti,samo ovo sto si napisao se ne sredjuje preko noci,u teskoj si zabludi ako mislis da problem moze rijesiti jedan covjek,ili neki tamo nezavisni kandidat.
Poenta je u sistemu i kvalitetnim ljudima unutar sistema,i naravno kada se stvori ekipa koja zeli neke promjene,uz malu smjenu generacija i elan mogu se stvari pomaknuti na bolje.
Dobro je zmile uporedio Novaka Djokovica i jednog prosjecnog mladog covjeka,poenta je koliko vrijedis i koliko si sposoban za neke stvari,a da ima" klipa u tockovima",naravno, uvijek ce biti.
Sta sam ustvario htjeo da kazem.......

Ako stvarno imas zelju da stvari mijenjas na bolje,moras biti spreman na sve,jer postajes jedna vrsta zrtve,svidjalo se to nama ili ne,dobijas nove protivnike,ljudi te posmatraju drugim ocima,ali ako imas zadovoljstvo u tim promjenama,ja sam recimo spreman na sve.

ps.Nesto kontam kad bi forumasi napravili jednu kombinaciju kvalitete u svom domenu djelovanja,ebes Rusiju sta smo mi :P
Ne diraj lava kada spava.....

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Lista nezavisnih kandidata

Post by grlica »

мудро збориш Томице!
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
droplja
Posts: 813
Joined: 27.10.2010. 13:54

Re: Lista nezavisnih kandidata

Post by droplja »

Ajd sto zborim,al sto Tomice :P
Ne diraj lava kada spava.....

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Lista nezavisnih kandidata

Post by aquarius »

Mislila je na Opti-ja ;)

Ne mislim ja na sebe. Ako sam pogodio "u sridu" ne znači da sam spreman preuzeti na sebe breme o kojem govorim.
Individualac tu slabo šta može napraviti, u tom se definitivno slažem. Jednostavno ne želim da pristanem na unaprijed
viđene vrhovnike. Neću i nemogu da se mirim sa tim da biram između dva zla i pri tom biram manje. Nema šanse.

Mislim da bi se takav "dream team" mogao naći u Prnjavoru od mladih ljudi između 30 i 40 godina starosti.
Projekti poput Inđije i Jagodine bili bi prava mjera. Narod bi to trebao i morao prepoznati.
Dosta je više tampona, asfalta i vodovoda, to je samo mazanje očiju.
Povelič je priča koja nikad nije bila ozbiljna. Podzemne vode su veoma nestabilne da bi se u njih ulagalo brdo para.
Projekat koji bi trajno riješio pitanje vodovoda u Prnjavoru podrazumjeva regionalnu saradnju opština Srbac, Derventa i Prnjavor.
Rijeka Sava, bazen na Motajici i prirodan pad u te tri opštine i Bog da nas vidi. Takav projekat bi koštao nekih 30 miliona KM i bio bi spas za čitav sjeverozapad RS. Krkanje para u neperspektivne bušotine je otimačina ionako oskudnih finansijskih sredstava. Ranije sam pisao da se jedan od bunara na Poveliču urušio.
Javno pozivam nadležene opštinske organe da me pobiju.
Ovo je samo jedan od projekata koji bi bitno poboljšao kvalitiet života naših sugrađana.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Lista nezavisnih kandidata

Post by grlica »

š
Last edited by grlica on 13.01.2015. 00:00, edited 1 time in total.
imam moćno pero - jezik srpski

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Lista nezavisnih kandidata

Post by grlica »

prd
Last edited by grlica on 12.01.2015. 23:44, edited 1 time in total.
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
droplja
Posts: 813
Joined: 27.10.2010. 13:54

Re: Lista nezavisnih kandidata

Post by droplja »

Akva,potrebno je puno gorcine u ustima i sijaset neprijatelja ,ako mislis neke stvari staviti na pravo mjesto,Sizifov je to posao,dobar zeludac i fleksibilnost u nekim odlukama ,koje ponekad nisu po tvom ukusu.
Onda pravis poziciju ,sa ljudima koji imaju kvalitetu i koji imaju iste ciljeve kao ti.

ps. :smt018 Nema takve politicke organizaciju u kojoj ne postoje masoni i siva eminencija,to je zabluda,pitanje je samo koliko si spreman daleko da ides,i koliko si sposoban da se izboris za svoje ciljeve.
Ne diraj lava kada spava.....

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Lista nezavisnih kandidata

Post by ZMIJA »

aquarius wrote:Neću i nemogu da se mirim sa tim da biram između dva zla i pri tom biram manje. Nema šanse.
Apsolutno ispravan stav,na koji svako ima pravo i ja bi prva to potpisala ,ali uvjek ima ono ali, šta je trenutna realnost na političkoj sceni,a to je koliko istomišljenika djeli tvoj ispravan stav da kakao ,da bi kao takvu sa ujedinjenim u politićku formu to plasirali na političkom tržištu.
Juče je bio praznik rada,državni sindikat na čelu sa Rankom Mišić kaže nećemo na ulice, jer oni radnici koji imaju posao plaše se da ga ne izgube, ili tako nešto, a diljem svijeta na stotine hiljada na ulicama nezadovoljnih,ja neznam možda je Ranka Mišić apsolutno u pravu, jer većina zaposlenih radnika koje ona predstavlja zaista i radi u javnom sektoru, i do sad primaju redovno pristojne plate za ovo vrijeme,i kao takvi šta će oni na ulici .
Ali postavlja se pitanje gdje su juče ti silni nezaposleni, što oni nisu izašli na ulice, ili oni što rade a ne primaju platu i pokazali dostojanstveno svoje zadovoljstvo.
Ovo sam navaela samo kao ilustraciju trenutnog političkog tržišta u ovoj našoj kako mi to volim reći državi Republici Srpskoj.
Mjesto dostojanstvenog nezadovoljstva u Republici Srpskoj,oni nezadovoljini odoše kraj obližnje rijeke ili planine da nešto izroštiljaju i popiju koju mlaku pivu,koga više interesuju visoka ljudska načela, i politički principi ili neke radiklne društvene promjene.
Oni koji su u klimatskim maznuli što se maznuti moglo, juče su bili na nešto daljim svjetskim destinacijama,daleko od svoje raje koja je ostala doma da guli krompir.
Dakle Akva svakako ja poštujem tvoj stav koji je apsolutno ispravan, i koji bi i ja potpisla, ali za ove izbore ,htjeli mi to ili ne, opet ćemo od dva zla birati ono manje, ili ćemo apstinirati i zadržati status kvo.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
schwabo No1
Posts: 658
Joined: 25.05.2009. 15:06

Re: Lista nezavisnih kandidata

Post by schwabo No1 »

Мотив и мотивација:
Свјесно покретање и усмјеравање активности човјека ради постизања одређеног циља у психологији се назива мотивација. Задовољење потреба за храном, послом, социолошким везама, угледом и моћи, те жељпм за доказивањем и позиционирањем у друштвеној хијерархији најчешћи су мотиви који нас подстичу на свеколике активности. Због тога се залажемо на послу, идемо у школу, читамо књиге, копамо кукурузе. Или, излазимо на изборе. Ако смо мотивисани.
Ту смо!
Демотивација:
Стално понављање критика разлогом на човјека, умјесто разлогом на разлог (лат. Ad hominem) је стари безобразлук коме су спонтано склони скоро сви људи, а који се показује у томе да опонент у расправи не иде разлогом на разлог, него разлогом на човека и тако жели да обеснажи његову логичку и искуствену аргументацију, да се умањи мотив и спријече активности које ће угрозити могућност задовољења мојих потреба.
Циљ је довести опонента у фазу:
- Шта ме брига, ја и онако нећу да гласам!
- За кога да гласам, они су и онако сви исти!
- Све су то лопови и криминалци!
- Мој глас неће ништа промијенути!
Смањити бирачко тијело!
Са мањим бирачким тијелом се лакше манипулише. Лакше је задовољити неке од основних потреба мање групе и тиме ју мотивисати да свој глас дају овим, или оним кандидатима. Амери, као стари махери у манипулацијама, су успјели да бирачко тијело „скрешу“ на 41,5 посто укупног броја грађана са правом гласа. На тај начин су постигли да „демократска“ мањина влада над „незаинтересованом“ већином. На локалним изборима 2008. године у Републици Српској је одазив на изборе био 58,3 %, а у Прњавору негдје 57,83%. Замислите како би се одвијали догађаји у протекле четири године да су на изборе изашли и они „незаинтересовани“.
О томе ја говорим. Изаћи на изборе макар и са неважећим листићем. Апстиненција у сваком случају значи давање легитимитета мањини да влада над већином.
Због тога и независни кандидати имају смисла. Није то „расипање“ гласова. То је давање могућности незадовољним да материјализују своје незадовољство. Ако нема независних, нема незадовољних.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Lista nezavisnih kandidata

Post by ZMIJA »

schwabo No1 wrote:Због тога и независни кандидати имају смисла. Није то „расипање“ гласова. То је давање могућности незадовољним да материјализују своје незадовољство. Ако нема независних, нема незадовољних.
Sve ti ovo gore druže učitelju potpisujem i slažem se s tobom međutim da se malo zaustavimo na ovoj poslednjoj rečenici lijepo sročenoj.
Ovdje je riječo teoriji i praksi,praksi koja bi trebalo da potvrdi ovu teoriju o nezavisnim i nezadovoljnim.
Kad smo bili u jednopartiskoj državi, imali smo jednopartiski sistem u kome su većina njih u glavnom bili zadovoljni i jedna manjina nezadovoljni/vanjsak manifestacija/ ,da bi vremenom ova manjina svakim danom bivala sve veća i veća, i to na jedan ne transparentan način,dok nije lonac počeo da kipi od nezadovoljnih unutar jednopartiskog sistema i lonac je eksplodirao,i onda su vrli teoretičari /kao ti na primjer/ su nezadovoljnima ponudili umjesto jednopartiskog sistema,višepartiski sistem kako bi se smanjio broj nezadovoljnih, odnosno da svi skoro budu nzadovoljni.
I zaista na našem političkom nebu stvorilo se sijaset partija i partijica, dabome pojavili su se takozvani i nezavisni kandidati tako da je aražman ponude bio kompletan.
Kad smo se tako nezadovoljni konačno jednom zadovoljili 90.na višestranačkom buvljaku i izabrali sebi demokratsku vlast,došlo je do velikog praska od tog zadovoljstva i nastale su poznate klimatske promjene 90. godina prošlog vijeka,te su pale mnoge i ljudske i matrijalne žrtve, samo zato što smo se od velike većine nezadovoljni preko noći postali zadovoljni.
Konkluzija teoriju treba da potvrdi praksa.
Ovi nezadovoljni koji ponovo kulminiraju u jednu masu/ trakođe ne trasparentno/nisu nezadovoljni što u ovom buvljaku višestranačja ne postoje nezavisni kandidati,dapače postoji institucija nezavisnih kandidata, i nezavisnih lista i izborni zakon to potvrđuje ,ali nije praksa potvrdila tu tvoju druže teoriju, da će nestati nezadovoljni jer će biti nezavisni, čak i ne da nestane ,već da se ono bar smanji broj nezadovoljni,ne broj nezadovoljnih pernanentno raste,mada nemamo tačan podatak o broju istih jer su ne transparentni.
Primjer netom održani izbora u Srbiji.Naslušali smo se o nezadovoljnima,reklo bi se, Srbija će na izborima eksplodirati od nezadovoljnih, kad ono ćorak voda teče kud je tekla, čak je i postojeće korito postojeće rijeke postade još produbljenije.
Nezadovoljni u principu kažu svi su isti i neće da izlaze na izbore,što je velika greška jer se tako solidarišu upravo sa onima zbog kojih su nezadovoljni,a onima sa kojima su nezadovlni, nezadovljni puca klip da izvineš za onima koji ne izlaze na izbore.
Dakle mnoge ponude na političkom buvljaku koje nude razne političke mogućnosti pa i mogućnosti da nezadovoljni biraju nezavisne treba da potvrdi praksa,jer svaka krajnost je opasna/ nemam bolje rieči da se izrazim.
Ako u vino sipate vodu da bi dobili dobar gemišt to je u redu, ali ako u vino sipate neograničenu kolčinu vode ne dobijete ništa, jer ste sa namjerom da dobijete na kvantitetu uništili kvalitet i mjsto dobrog gemišta popit će te običnu vodu.
Dakle nezavisne liste nisu upitne kao takve, i trebaju da budu ali upitan je broj nezadovoljnih koji pernanentno raste istina ne transparentno.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Lista nezavisnih kandidata

Post by regeman »

zmile uz duzno postovanje masis poentu..ko god gore dodje morace da radi, misli glavom, prvo ljudi nemaju strpljenja vise..nece davati legitimitet samo tako, a i partije nisu vise nefleksibilne kao prije da trpe nekog zarad ne znam ni ja cega, starih zasluga..potrebe su sve vece, posla sve manje, a starih likova koliko hoces. Meni se cini da ce ovo prvi izbori biti gdje ce se vise gledati ko je kakav kao osoba, profesionalac, nego kojoj stranci pripada.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

OldTownBoy
Posts: 137
Joined: 09.02.2010. 13:40
Location: negde u gradu

Re: Lista nezavisnih kandidata

Post by OldTownBoy »

nazalost mislim da vecina ipak robuje laznim stranackim idealima i da ce glasati za stranku a u strankama kao i do sada isplivace sljam lake rijeci i velikih obecanja
Ja vec godinama glasam za pojedince ljude casne i bez vrucih krompira u dzepovima i slabi su rezultati . Vecina glasa ideoloski . Evo ovde se u mnogo slucajeva moze procitati koliko su ljudima isprani mozgovi po pitanju politike i spremni su za svoje stranke pljunuti i na komsiju samo ako nije njihov .
um caruje a Dundo Maroje

User avatar
krstan
Posts: 84
Joined: 24.02.2006. 03:32

Re: Lista nezavisnih kandidata

Post by krstan »

Mislim da ste sa dugim postovima i nejasnim porukama samo vama znanim nebitni... Čitam vas i mislim da nemate ''niđe veze'', et samo da znate...Šuplja i već viđena priča... Pojasnite malo i običnom čovjeku koji ima svoj svijet koji nije samo internet svoj stav,jer takvih kao vi je nažalost vrlo,vrlo,malo. Vi ste utopija!
Uzmi sve što ti život pruža...

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Lista nezavisnih kandidata

Post by ZMIJA »

Krstane moj rođeni brate,ako su dugi postovi problem čitati jednostavno ih preskočiš.
Ovo je politička tema i nije nikakva zabavnik,a politika je dosta suoparna materija, ali oni koji ju prate i nije.
Politika nije egzaktna nauka već u najširem smislu označena aktivnost kroz koju ljudi stvaraju,čuvaju,provode ili mjenjaju pravila po kojima žive.
Kao takva označava prvenstveno društvenu aktivnost,koja je s jedne strane bitno vezana uz postojanje različitosti i konflikata,a sa druge strane spremnost na kompromis i konsenzus.
Politika po pravilu nikad ne predstavlja ostvarenje,nego nastojanje da se ostvari razriješenje sukoba

Politika je proces i metod sticanja i održavanja podrške javnosti.

Da ne bi opet bio prdugi post ja ću ovdje stati na ovoj definciji,a obični čovjek kako ti kažeš i ja se tu s tobom slažem, treba da se bar potrudi da izađe na izbore i da svoje ustavno pravo izjednači i sa ličnom moralnom odgovornošću.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: Lista nezavisnih kandidata

Post by Magyar »

Utopija je i zivot krstane pa ljudi opet zive!
Sve što možeš danas, uradi juče!

Locked