Adventisti

Pamtim to kao da je bilo danas...
Locked
User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

Re: Adventisti

Post by Franz »

Pitanje za Dragana M.

Kako je izgledao zivot tvoj prije nego sto nisi rekao "vauuu" religiji?
Jesi bio na nekim drogama, bludnik, zlostavljan od strane roditelja, alkos, pomalo neshvacen od okoline, nastranih sklonosti, egocentrik, homoseksualac ili jednostavno obicno dijete, obican covjek?
Volio bih malo u tvoju proslost da mogu da zavirim, sigurno da bih dobio odgovore na pitanje zasto si se tako cvrsto uhvatio religije, u tvom slucaju Adventizma.

Da ne shvatis pitanje kao provokaciju namjerno sam naveo pojam religija umjesto Adventizma...a i za utjehu neka ti bude da ima i medju mojim pravoslavcima dobro spaljenih mozgova.
Sto vise bauljam medju njima sve vise i lakse ih detektujem.
Prava ekipa da tako kazem je tiha i vrti film unutar sebe.
Agresivniji propovjedaju unaokolo onako kako njima odgovara i skloni su optuzivanju tamo neke druge strane koja se ne slaze sa njihovim idejama i stavovima.
Obicno njihov lifestyle veze nema sa hriscanstvom ali o tome moze Vrsta vise da pise jer se puno vise krece medju tim ljudima nego ja...a to bi zahtjevalo da se otvori posebna tema.

Kapiram Dragane da sve napisano je tvoj smisao zivota jer toliko se posvetiti necemu naravno da povlaci veliku dozu zaljubljenosti u to nesto, da ne kazem opcinjenosti...jos uzevsi u obzir da je prirodna reakcija kod ljudi takva da brane svoj trud, to svoje nesto u sta su ulozili puno puno vremena, pa cak i svoj citav zivot...za ocekivati je da branis ovdje svoje stavove od nasrtaja neistomisljenika.

Ne optuzujem te, naprotiv...vasa vjera je u stalnom usponu, statistika govori u prilog tome...ocigledno je da se prilagodjavate vremenu u kom zivimo, tj. sadasnjosti i brizljivo planirate buducnost jer od onih ste koji ulazu dosta u obrazovanje...koliko sam uspio shvatiti, rado prihvatate inovacije, tolerantni ste prema mnogo cemu sto mi danas zovemo modernim.
Samo mi nije jasno kakve veze Isus ima sa svim navedenim....mora da sam i ja iz kategorije spaljenih umova, ili jednostavno sam toliko plitak da nista ne kapiram...ili mozda previse vidim pa mi je bolje maknuti se dok me neko drugi nije smaknuo :D

Eto, ako nije problem, bas bih volio znati kakvo si djetinstvo imao i koliko danas brojis godina.
Unaprijed zahvalan odgovorima.
Its too late to change events
Its time to face the consequence

Dragan M
Posts: 70
Joined: 24.03.2012. 21:38

Re: Adventisti

Post by Dragan M »

Hvala na pitanjima.

Kao prvo, razlog zasto je neko postao ovo ili ono, u ovom slucaju Adventista, ili Pravoslavac, ili nesto trece, ne mora u svakom slucaju biti uslovljeno zivotom u proslosti ili detinjstvu, ili zivotnim okolnostima koje su ga pratile u odredjenim zivotnim dobima.
Naravno, psihoanaliza ima svoja objasnjenja u vezi ovih pojava koje se desavaju u coveku, i problem trazi u samome coveku i njegovoj licnosti, ali ne zaboravimo da je psihoanaliza uglavnom zasnovana na Ateistickoj filozofiji.

Cinjenica je da se svi radjamo razliciti, sa razlicitim karakternim osobinama, ali svaki covek kao Bozje stvorenje, svojim rodjenjem ima usadjenu tu klicu Bozanskog u sebi, teznju da tokom zivota ostvari sebe i svoj zivot, sta vise da spozna sustinu i smisao svoga zivota, i covek prema tome istrazuje, i tezi da spozna istinu o sebi i svetu koji ga okruzuje.
Nazalos, danas je sve manje ljudi u kojima je razvijena ova svest, vecina ljudi ugusi ovo Bozansko u sebi svojim sopstvenim odnosom prema sebi i drugima, da cesto zive samo za ideale za koje zive zivotinje i biljke.

Ja sam svoj razvojni put, i to kako sam upoznao Adventizam, vec ukratko opisao na ovom forumu u jednom od ranijih komentara, a istina, i pre nego sto sam dosao u Adventisticku crkvu, bio sam od kako znam za sebe vrlo religiozan, i zanimalo me je sve sto ima veze sa istorijom i filozofijom, kao i granicnim podrucjima nauke, tako da sam dosta citao i razmisljao.

Bog za svakog coveka na ovoj zemlji ima svoj plan, i svakom coveku je rodjenjem data jedna misija, a to je da spozna smisao svoga zivota, i dodje do odgovora na tri sustinska pitanja `Ko smo, Odakle smo, I zasto smo ovde..???

Smatram da ovo ne podleze ogranicenjima, jer je ovo gore princip vezan za sve ljude, pitanje je koliko je covek otvoren da cuje Bozanski glas u sebi, i da krene ovim putem spoznaje.
Ponavljam, danas ljudi uglavnom zive za ideale za koje zive i biljke i zivotinje, kao sto i Biblija napominje opisujuci ovu vrstu ljudi, i njihov stav izrazen u recima `JEDIMO I PIJMO JER CE MO SUTRA POMRETI...

Sto nse tice Adventista, ja verujem da su to ljudi odista razumni, a ne kao sto neki tvrde, ljudi labilni koji ne razmisljaju, psihicki bolesni, i slicno, i da jedan covek koji pristupa Adventistickoj crkvi upoznajuci Boga na nacin koji je opisan u bibliji, ima za to debeo razlog, a ne zato sto ga je neko zaveo, omadjijao, hipnotisao, i bilo sta drugo.
Ja sam kao pojedinac slobodan da sam odlucuje o sebi i svom zivotnom putu, i moja odluka je samo moja, zasnovana na onome sto sam spoznao istrazujuci Bozju rec, i ono sto sam primio kao osvedocenje od samoga Boga.
Jer spoznaja putem reci nije potpuna spoznaja putem koje bi covek znao da je na pravom putu, ako Duh Bozji ne deluje na coveka, i tako usadi istinu u samo njegovo srce i Dusu, da covek celim svojim bicem bude osvedocen u istinitost istine koju je primio.
Znaci, rec Bozja i iskustvo su cvrsti pokazatelji samom coveku da je na pravom putu..

Nije u pitanju zaljubljenost u nesto, vec vera ako je formalna nema neku veliku vrednost, covek mora celim srcem sluziti Bogu, Bog ne prima polovicnu sluzbu.
Covek koji dozivi dodir Bozje ljubavi, i promenu koju samo Bog moze uciniti u coveku, a koja se u bibliji naziva Novorodjenje, takvom coveku je jedini smisao biti i ostati sa Bogom, i istinu o Bogu preneti onima koji je ne poznaju, to je i bozja zapovest, koja se odrazava u recima Isusa Hrista koje je izgovorio bolesnom coveku koga je iscelio `IDI I GOVORI STA TI GOSPOD UCINI..
IDITE NAUCITE SVE NARODE, KRSTECI IH U IME OCA I SINA I SVETOGA DUHA, UCECI IH DA SVE DRZE STO SAM VAM ZAPOVEDIO, I EVO JA SAM S VAMA U SVE DANE DO SVRSETKA VEKA...Amin..

Inace, u detinstvu sam bio jednostavno obicno dijete, obican covjek, malo vise emotivniji, i sa razvijenijimm istrazivackim Duhom.
Sto se tice godina...imam 38..

User avatar
aleksandar76
Posts: 293
Joined: 09.01.2012. 12:23

Re: Adventisti

Post by aleksandar76 »

važno je biti čovjek i poštovati druge :smt006
Image

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

Re: Adventisti

Post by Franz »

Pa dobro "skolski", ne znam sta bih rekao....naprica ti meni svasta nesto a slabo sta udje u glavu.

Jedino sto zakljucih iz tvog maratonskog pisanja jeste da smo generacija i da ces se radije prepustiti stalnom kontaktu sa Bogom nego sa zenom...sto je po meni manja steta nego da se prepustis zeni i njezinim hirovima, da ne kazem shizovima.

Hvala sto ste me nakratko zainteresovali svojim pricama jer gotivim pomalo neobicne ljude koji odudaraju pomalo da tako kazem od sredine u koju zive. A i treba skupiti hrabrosti pa reci danas na nasem brdovitom Balkanu gomili ljudi "e vi vecina zivite u zabludi". :D

Kako god, a i Aleksandar dobro rece...budimo ljudi.
Its too late to change events
Its time to face the consequence

User avatar
codename74
Posts: 62
Joined: 07.04.2011. 21:42
Contact:

Re: Adventisti

Post by codename74 »

Kako dirljivo,ova prepiska Dragana i Franca me rasplakala.Hvala vam momci odavno nisam procitao tako dubok i osjecajan tekst,onaj dio kad spominjete djetinstvo prosto tjera suze na oci.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Adventisti

Post by vrsta8472 »

Ево ти од мене пакет лотос марамица :D

Image
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

kuzmo
Posts: 814
Joined: 13.07.2010. 18:34

Re: Adventisti

Post by kuzmo »

codename74 wrote:Kako dirljivo,ova prepiska Dragana i Franca me rasplakala.Hvala vam momci odavno nisam procitao tako dubok i osjecajan tekst,onaj dio kad spominjete djetinstvo prosto tjera suze na oci.
Djeluje mi da si i ti generacija bar po imenu pa te dirnulo.hocu da ka zem generacija koja nista lijepo nije dozivjela :smt005

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

Re: Adventisti

Post by Franz »

Eto vidis ti Dragane moj sa kakvim ja pacenicima odem nekad na liturgiju...i 'aj ti tu budi ozbiljan :D
Its too late to change events
Its time to face the consequence

User avatar
Cipiripi
Posts: 1188
Joined: 13.11.2005. 17:33

Re: Adventisti

Post by Cipiripi »

drugovi clanovi...........
Posten bez ambicija
luzerska tradicija.......

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: Adventisti

Post by Magyar »

Po ovome ispade da svrhu postojanja imaju samo vjernici, a oni koji to nisu izgleda da nemaju? E pa malo ste se zajebali :smt005 Poznajem ja dosta vjernika koji su lubine i apsolutno ne sluze nicemu osim sto vjeruju u Isusa. :smt005
Sve što možeš danas, uradi juče!

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

Re: Adventisti

Post by Franz »

Atila, nisi ti vidio jednu rijetku sortu "pravoslavaca" ovamo sto susrecem u dijaspori...vjernici na kub ali od prvog do prvog u mjesecu kad invalidnina legne na racun.

Mislim da Cipiripi zna o cemu pricam.
Its too late to change events
Its time to face the consequence

Dragan M
Posts: 70
Joined: 24.03.2012. 21:38

Re: Adventisti

Post by Dragan M »

Pa uistinu, mnogi se nazivaju vernicima samo po spoljasnjosti, i idu ui crkvu samo zato sto je to postalo pomodarstvo, i ako nista u sustini ne znaju o Bogu, niti su ikada citali rec Bozju - sveto pismo.
Takvi slucajevi nazalost postoje svuda u svim Hriscanskim zajednicama, pa i u Adventizmu, kada ne bih to posvedocio lagao bih. Pojedini ljudi dolaze u crkvu cisto iz nekih svojih licnih pobuda, da se vide sa prijateljima ili bracom jednom nedeljno, da ubiju vreme u crkvenim klupama koje bi inace proveli ispred televizora, ili u dokolici, itd, ti ljudi u sustini ne znaju zasto su tu.
Prava poboznost je nazalost svuda u krizi, i to se moze izraziti recima Isusa Hrista koje glase `KAD DODJE SIN COVECIJI, HOCE LI NACI VJERU NA ZEMLJI..
Zato coveka treba da pokrene misao, i pitanja, sta stvarno znaci biti Hriscanin, i sta Bog ocekuje od mene licno, kakva moja zajednica sa njim treba da bude da bih se uopste nadao vecnom spasenju, i na kraju, sta su kriterijumi za ulazak u Bozje carstvo slave.

Ovo su opsta pitanja, i ticu se svih ljudi bez obzira na versku pripadnost.
Kada bi svi ljudi jednostavno poslusali Isusa, i Bozju rec...jer u njoj je sve tako jasno objasnjeno...

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Adventisti

Post by grlica »

š
Last edited by grlica on 12.01.2015. 23:39, edited 1 time in total.
imam moćno pero - jezik srpski

filip
Posts: 26
Joined: 10.01.2011. 23:37

Re: Adventisti

Post by filip »

Ja mislim da se ja i ti poznamo u stvarnom zivotu....V.?Meni ne smeta to tvoje..moj prijatelj je musliman i puno smo prepili noci al nikad nisam ja njemu a ni on meni pokusali da nametne svoja vjerovanja-nevjerovanja .Biti covjek je nesto vece od vjere,vjera je nesto interno...Meni je nezamislivo da samo vi Adventisti dobijete vjecni zivota ostali 6-7 milijardi ljudi plus oni prije idu na vjecni pocinak zbog toga sto im nije niko javio 'pravu istinu'.Moras priznat da nije ni pravo ni logicno, al vajda je vjera nad logikom i pravdom pa nes priznat.Ja,a za ono agresivan;kroz tvoje postove koje sam cito[nisam sve-dugi su ti i suvoparni]ja sebi stvaram sliku o tebi kao i obrnuto.Znas kad ti 'svjedocis istinu' ja osjecam ono 'macem i ognjem' ne ostavljas prostor za drugacije misljenje...Aj sad nemoj sta zamjert... :smt006

Dragan M
Posts: 70
Joined: 24.03.2012. 21:38

Re: Adventisti

Post by Dragan M »

grlica wrote:да , сви сте помало у праву , не знам какав сам ја вјерник , не идем на литургије редовно (некад док сам била дјевојка стално сам ишла у цркву) ал , сад напросто не стигнем се организовати , оне су мале за цијелу литургију , а не волим доћи и не остати до краја.Међутим сваки дан размишљам о богу , често се молим у себи дневно -дјеца кажу (кад ме копирају) боже помози се ... и тако , генерално мислим да би свијет био много бољи кад би људи хтјели се приближити Христу и живјети кроз Бога.
А зашто мислим да сте сви помало у праву , па ет тако : никад дјецу нисам водила у џамију нити сам им причала о том сакралном објекту (мале су) , ал кад су биле код бабе а баба живи уз џамију , оне су саме да им нико није рекао једноставно рекле -мама, бого пјева , чуј како бого пјева ... кад је хоџа запјевао , и ... како су оне то повезале да је и то тај бого којег им често спомињем --ЈА НЕ ЗНАМ!

МИСЛИМ ДА ЈЕ ТО ТО , САМО ДЈЕЦА СУ АНЂЕЛИ БОЖИЈИ!
ето Драгане избаци нам и коју библијску о дјеци

Da..Andjeli na koje uglavnom Djavolasti stariji uticu da se iskvare...

Isus kaze `DOVEDITE DECU K MENI< JER JE TAKVIJEH CARSTVO NEBESKO...AKO SE NE PONIZITE I BUDETE KAO DECA, NECETE UCI U CARSTVO NEBESKO.
Poverenje deteta u svoje roditelje moze da bude primer poverenja koje mi treba da iskazemo prema nebeskom ocu, njihova cednost i nevinost je ideal koji svako treba dostici u svom zivotu...

Ponekad slika vlika vise govori od reci:

www.youtube.com/watch?v=L8uWu0ZXo_c

User avatar
Cipiripi
Posts: 1188
Joined: 13.11.2005. 17:33

Re: Adventisti

Post by Cipiripi »

Franz wrote:Atila, nisi ti vidio jednu rijetku sortu "pravoslavaca" ovamo sto susrecem u dijaspori...vjernici na kub ali od prvog do prvog u mjesecu kad invalidnina legne na racun.

Mislim da Cipiripi zna o cemu pricam.
O,Franz,brate...jos ako se treba i ogrebat' za neku socijalu usput...:)))
Posten bez ambicija
luzerska tradicija.......

Dragan M
Posts: 70
Joined: 24.03.2012. 21:38

Re: Adventisti

Post by Dragan M »

filip wrote:Ja mislim da se ja i ti poznamo u stvarnom zivotu....V.? ... :smt006
Nisam siguran...
Poznajem dva Filipa, jedan je iz Adventisticke crkve, mladi decko od mozda dvadesetak godina, ali ne verujem da je on u pitanju, posto njega poznajem samo iz vidjenja, a drugi Filip je covek od 50 - 60 godina, koji posecuje razlicite verske organizacije, ali nema neki odredjeni stav prema religiji, i malo je psihicki neuravnotezena licnost.

U vecnost ce uci svi oni koji ispune kriterijume spasenja zapisane u Bibliji, i koji dopuste Bogu da ih svojim Svetim Duhom promeni, koji se odreknu greha i gresnog nacina zivota, i uz njegovu pomoc dozive savrsenstvo karaktera...to je jasna biblijska nauka..

Dragan M
Posts: 70
Joined: 24.03.2012. 21:38

Re: Adventisti

Post by Dragan M »

grlica wrote:да , сви сте помало у праву , не знам какав сам ја вјерник , не идем на литургије редовно (некад док сам била дјевојка стално сам ишла у цркву) ал , сад напросто не стигнем се организовати , оне су мале за цијелу литургију , а не волим доћи и не остати до краја.Међутим сваки дан размишљам о богу , често се молим у себи дневно -дјеца кажу (кад ме копирају) боже помози се ... и тако , генерално мислим да би свијет био много бољи кад би људи хтјели се приближити Христу и живјети кроз Бога.
А зашто мислим да сте сви помало у праву , па ет тако : никад дјецу нисам водила у џамију нити сам им причала о том сакралном објекту (мале су) , ал кад су биле код бабе а баба живи уз џамију , оне су саме да им нико није рекао једноставно рекле -мама, бого пјева , чуј како бого пјева ... кад је хоџа запјевао , и ... како су оне то повезале да је и то тај бого којег им често спомињем --ЈА НЕ ЗНАМ!
Jedan biblijski tekst kaze, da se vera u coveku radja kada slusa rec Bozju:

`Ali šta govori pismo? Blizu ti je reč u ustima tvojim i u srcu tvom, to jest reč vere koju propovedamo.
Jer, ako priznaješ ustima svojim da je Isus Gospod, i veruješ u srcu svom da Ga Bog podiže iz mrtvih, bićeš spasen.
Jer se srcem veruje za pravdu, a ustima se priznaje za spasenje.
Jer pismo govori: Koji Ga god veruje neće se postideti.
Jer nema razlike među Jevrejinom i Grkom: jer je On Bog svih, i bogat za sve koji Ga prizivaju.
Jer koji god prizove ime Gospodnje spašće se.
Kako će, dakle, prizvati koga ne verovaše? A kako će verovati koga ne čuše? A kako će čuti bez propovednika?
A kako će propovedati ako ne budu poslani? Kao što stoji napisano: Kako su krasne noge onih koji donose glas za mir, koji donose glas za dobro!
Ali svi ne poslušaše jevanđelja: jer Isaija govori: Gospode! Ko verova našem propovedanju?
Tako, dakle, vera biva od propovedanja, a propovedanje rečju Božijom. ( Rimljanima poslanica 10. 8 - 17 ).

Dakle, sam odlazak u crkvu, mora imati odredjenu svrhu i cilj za onoga koji je u crkvu dosao, a to je, da covek slusajuci rec Bozju dozivi prosvetljenje i posvecenje Svetim Duhom, i da mu on da potrebnu milost i novu snagu za nove Duhovne pobede.

Svidela mi se jedna propoved koja je upravo govorila o ovoj temi, u kojoj je govornik izneo sledecu izjavu `Ako covek koji je dosao u crkvu da slusa propoved izadje iz te crkve isti kao sto je bio pre nego sto je dosao, onda je cela ta propoved za tog coveka potpuni promasaj, bolje da se nikakva propoved nije odrzala, nego da oni koji su dosli da je slusaju izadju iz crkve sa svojim gresima i starim nacinom zivota.

Iskreno, misli da u pravoslavnoj crkvi ima dosta promasaja sto se tice samog Bogosluzenja, i Bogosluzbenog zivota.
Licno, mnogo puta sam pre mog upoznavanja sa Adventizmom odlazio na liturgije u pravoslavnu crkvu, i gledao rituale koje svestenik obavlja pred oltarom, ali nisam shvatao njihovu sustinu i smisao, cak sta vise, izlazio sam sa te liturgije ne osecajuci neku znacajnu promenu, ili potsticaj na neke ozbiljne odluke sto se tice mog licnog odnosa prema Bogu, sto nije bio slucaj kasnije kada sam slusao neke propovedi u Adventistickoj crkvi, koje su mi iskreno mnogo puta ganule suze na oci.

Prema tome, cuti rec Bozju na jedan savremen moderan nacin, kroz propovedi u koje je ukljucen istorijsko filozofski aspek teme o kojoj se govori, to coveka moze da privuce Hristu, i da mu da nova saznanja o Bogu, i stvarima vezanim za religijska pitanja.
U adventistickoj crkvi je poslednjih decenija bilo par istaknutih propovednika, koji su svojim propovedima potpuno opravdali zvanje svestenika ili propovednika na koje su pozvani.
Kada propovednik iznoseci rec Bozju sam zaplace za propovedaonicom pred svima, to je covek koji zavredjuje paznju, cemu sam licno bio svedok.
Medju njima se posebno istice prof Radisa Antic, koji je u par navrata gostovao i na bivsoj televiziji `Ju info, u emisiji dokumenti.
Taj materijal postoji i na DVD-u, i moze se naruciti preko interneta..

Prilozeni link sadrzi snimke razlicitih audio i video materijala, pa ko zeli moze pogledati: http://www.svetlostistine.org

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: Adventisti

Post by Magyar »

Dragan M wrote:Kada propovednik iznoseci rec Bozju sam zaplace za propovedaonicom pred svima, to je covek koji zavredjuje paznju, cemu sam licno bio svedok.
To mi ovde u ovim krajevima zovemo pichka. :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Sve što možeš danas, uradi juče!

User avatar
Cipiripi
Posts: 1188
Joined: 13.11.2005. 17:33

Re: Adventisti

Post by Cipiripi »

Magyar wrote:Po ovome ispade da svrhu postojanja imaju samo vjernici, a oni koji to nisu izgleda da nemaju? E pa malo ste se zajebali :smt005 Poznajem ja dosta vjernika koji su lubine i apsolutno ne sluze nicemu osim sto vjeruju u Isusa. :smt005

Lud za petoricu... :)
Posten bez ambicija
luzerska tradicija.......

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Re: Adventisti

Post by seha »

Dragane brate! Sta mislis o Mormonima?
Srebrena Krila

Dragan M
Posts: 70
Joined: 24.03.2012. 21:38

Re: Adventisti

Post by Dragan M »

seha wrote:Dragane brate! Sta mislis o Mormonima?

Ranije sam odredjeni period vremena proucavao istorijat i ucenja razlicitih crkava, religijskih pokreta, i drustava, i imao sam prilike da vecinu od njih licno posetim, bar one koje su prisutne na ovim prostorima.

Sto se tice Mormona - crkve Isusa Hrista svetaca poslednjih dana, delimicno sam upoznat sa ovom verskom organizacijom.

Mormone je 1830 godine. osnovao Joseph Smith, koji je tvrdio da su mu se u jednoj sumi objavili Isus Hrist, Sveti Duh, i Jovan krstitelj, i pomazali ga za proroka crkve poslednjeg vremena.
Kasnije u par navrata posetio ga je jedan Andjeo, i dao mu tacnu lokaciju mesta na kome se nalaze zlatne ploce, na kojima je ispisana istorija prazitelja Amerike, inace Nojevih potomaka koji su nakon potopa naselili Americki Kontinent.
Nakon pretnji paklom koje je Andjeo izgovorio ako ne pristane da objavi ono sto je zapisano na tim plocama, Joseph Smith pronalazi ove ploce, i uz pomoc pomagala za prevodjenje koji su se nalazili zakopani sa ovim plocama, a koji se po recima Andjela zovu `Umim i Turim, on prevodi ove spise i tako nastaje Mormonova knjiga, kao novo Jevandjelje Isusa Hrista.

Inace, zbog odredjenih okolnosti, Mormoni su cesto bili u pokretu, tako da 1847 godine na celu sa Brighamom Youngom osnivaju grad Salt Lake City u Drzavi Juti, u kome je i samo sediste organizacije.

Inace, osnivanje Mormonske crkve se cesto povezuje sa Masonerijom.
Postoje istorijski izvori da je Joseph Smith bio clan Masonske organizacije, i da je neka svoja verovanja preneo u doktrinu Mormonske crkve koju osnovao, i da Joseph Smith nikada nije poricao da je bio povezan sa Masonima, i da je neka ucenja preneo u novoosnovanu veru, i da se cak time hvalio.

Ovi dokazi o povezanosti sa Masonima, su ocigledniji sto se tice Jehowinih svedoka, i o tome bih mogao vise toga da napisem.

Licno smatram da je najveca greska Mormonske crkve ta, sto tvrde da je sam Bog preko Josepha Smitha objavio ljudima neko novo Jevandjelje u vidu Mormonove knjige, i ako je ucenje Bozje reci po tom pitanju vrlo
jasno:

Čudim se da se tako odmah odvraćate na drugo jevanđelje od Onog koji
vas pozva blagodaću Hristovom,
Koje nije drugo, samo što neki smetaju vas, i hoće da izvrnu
jevanđelje Hristovo.
Ali ako i mi, ili anđeo s neba javi vam jevanđelje drugačije nego što
vam javismo, proklet da bude!
Kao što pre rekosmo i sad opet velim: ako vam ko javi jevanđelje
drugačije nego što primiste, proklet da bude!
Zar ja sad ljude nagovaram ili Boga? Ili tražim ljudima da ugađam? Jer
kad bih ja još ljudima ugađao, onda ne bih bio sluga Hristov.
Ali vam dajem na znanje, braćo, da ono jevanđelje koje sam ja javio,
nije po čoveku.
Jer ga ja ne primih od čoveka, niti naučih, nego otkrivenjem Isusa
Hrista. ( Galatima poslanica 1. 6 - 12 ).

Inace, u samom ucenju su zastupljene neke mnogobozacke ideje, koje se mogu pronaci i u samoj Mormonovoj knjizi..

User avatar
codename74
Posts: 62
Joined: 07.04.2011. 21:42
Contact:

Re: Adventisti

Post by codename74 »

Braco mila kakav poznavaoc religije je ovaj Brat Dragan,prvo malo propovjedi pa malo suza pa malo djetinstvo i dodjosmo i do cd i dvd .Kad si toliko izucavao sto ne prouci malo i pravoslavlje pa bi ti bilo jasno sta se radi na pravoslavnoj liturgiji.
Evo jedan audio zapis pa ko hoce nek poslusa da ne nasjeda na suplju pricu ovog Brata Dragana.Brate Dragane pisas po svojim djedovima i pradjedovima koji vjeru ocuvase vjekovima kroz Tursko ropstvo.
http://www.svetigora.com/node/4931
Audio zapis o zabludama Subotara.

Dragan M
Posts: 70
Joined: 24.03.2012. 21:38

Re: Adventisti

Post by Dragan M »

Ja prijatelju ne vidim da si ti, niti bilo ko drugi na ovom forumu pobio ono sto sam ja na njemu izneo, niste izneli nikakve biblijske kontraargumente onome sto uci Adventisticka crkva, a sto je stopostotno biblijsko ucenje, vec samo napade na Adventiste iz pera takozvanih mudrih staraca..

Za razliku od toga, ja sam svaku tacku pravoslavne dogmatike pobio svetim pismom, vrati se na neke moje tekstove na samom pocetku pa ces se uveriti.
Takodje sam istorijskim cinjenicama ukazao sta je crkva a sta sekta, i po cemu se to odredjuje.
Slatkorecivoscu mozes da zavedes samo lakoverne, iznesi mi biblijske argumente, to je kriterijum po kome se meri crkva,

A sto se tice Turskog robovanja, i Hindusi su robovali Englezima, pa ne mozes reci da je Hinduizam prava vera, a razlog zasto Hindusi nisu prihvatili Hriscanstvo, upravo lezi u Hegemonistickom duhu Rimokatolicizma, koji je veru prenosio ognjem i macem, to mozemo videti iz razlicitih izjava samog Gandija - najveceg Indijskog borca za nacionalnu slobodu, i ako je sam postovao lik i delo Isusa Hrista, cesto je obracajuci se onima koji su okupirali Idijski narod govorio `VASI HRISCANI SUTAKO RAZLICITI OD VASEG HRISTA KOGA PROPOVEDATE...
Kada su njegovih sto ucenika dosli do njegovog kreveta u kome je on lezao na samrti, rekli su mu `UCITELJU MI BI SMO HTELI DA POSTANEMO HRISCANI, on je tada izgovorio samo dve reci `HRIST DA, HRISCANSTVO NIKADA...nikada posle toga sto ucenika nisu postali Hriscani...zasto, odgovor je gore naveden..

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Re: Adventisti

Post by seha »

Postovi su podugacki i nesvjesti mi se vise citajuci. No, ne samo Draganovi, vec i Vrstini. Ja mislim da su Subotari ok. Sve su to bile lazi, kao ono da se skidaju goli u crkvi vise moje kuce i da se pendrece, ko koga stigne. I sve ostale gluposti, boze sacuvaj. Ovdje Subotari, kao ni drugi koji ne vjeruju u Boga kao baptisti, su dobro shvaceni i zive normalan zivot sa o
stalima. Brat Dragan pise abnormalno dugo, ali covjek to radi u ime Boga, to se vidi. Ne napada i ne sili. Ja vjerujem u Boga, ne kroz religiju, vjeru, vec kao covjek koga je kao i cijeli Svijet, taj isti Bog stvorio. Ne idem u bogomolje ali mu se pomolim svako jutro i svaku noc, na svom maternjem jeziku. Prestajem konzumirati alkohol jer sam cuo sapat.
Srebrena Krila

Locked