Prnjavorska laka pješadijska brigada

Pamtim to kao da je bilo danas...
Locked
Kancer
Posts: 1
Joined: 05.03.2013. 21:13

Re: Prnjavorska laka pješadijska brigada

Post by Kancer »

Mozda nije vezano za temu, ali bih Vas zamolio za pomoc. Ako imate bilo kakvu informaciju o Panic Stjepana Stanoju, poginulom borcu VRS. Mislim da je bio pripadnik 1. ozrenske lake pesadijske brigade. Poginuo je 1992 na Bijeloj Ploci. Njegovo telo je dobijeno na razmeni 31.10.1992. Rodjen je u selu Gornja Rakovica. Ako imate bilo kakvu informaciju molio bih vas da je poddelite samnom. Bio bih Vam neizmerno zahvalan.

User avatar
schwabo No1
Posts: 658
Joined: 25.05.2009. 15:06

Re: Prnjavorska laka pješadijska brigada

Post by schwabo No1 »

sivi soko wrote:swabo jes ti bio tu kad je vukovc nastrado suti i nemoj srat,koga je on vozio i kakvu je on univormu nosio dok smo mi odali goli i bosi,nemoj me vuc za jezik da sada lajem
bas je bio delikatan zadatak nabiem i tebe i te junake brat mu je prodavo metke po marku vojsci ma nemojte da ja pricam samo cekajrte da se malo sredi stanje vidcemo mi kome ce neki papiri prisjest sam polako.
Мислим да је одговор на овај пост примјеренији на овој теми, да не буде "off topic". Мало касним, али нисам ја змија да спавам на тастатури.

У реду, прихватам да нисам компетентан да коментаришем јер нисам нигдје био и нисам ратовао. То не даје теби за право да ти коментаришеш тако људе који су на ратишту оставили дио тијела, ни ти, нити коридор или хирург нисте ратишта ни видили ни чули.

Ево, причао ми је човјек који је био да је Момо стао на мину негдје у овом реону:

Image

Да ли је подилажење ровова деликатан задатак, или не, није наше да судимо. Питат ћемо оне који су то радили да нам мало опишу како је ходати, а знати да сваки корак може да ти буде посљедњи у животу.

Или да се сви сложимо па да у недјељу свечано обиљежимо значајан датум изласка на Мотајицу, чин који је оставио дубоки траг у бројности сточног фонда сјеверног дијела општине.

Да славимо робијаше и осуђиване криминалце као хероје и легенде.

Било је у Отаџбинском рату правих јунака о којима би се могли писати романи и пјевати пјесме. Због чега их заборављамо и игноришемо? Коме би сметало и мало истине о тим тешким временима?

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: Prnjavorska laka pješadijska brigada

Post by Hirurg »

pa kad nisi ti bio u ratu koji si trebao biti zasto bi bio ja od 10 godina?

User avatar
schwabo No1
Posts: 658
Joined: 25.05.2009. 15:06

Re: Prnjavorska laka pješadijska brigada

Post by schwabo No1 »

Сине, читај мало између редова. :D

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Prnjavorska laka pješadijska brigada

Post by ZMIJA »

schwabo No1 wrote:ли нисам ја змија да спавам на тастатури.
A šta ti radiš dok zmija spava na tastaturi,ko ti je kriv ako sam ti zauzela mjesto ,imaš miša igraj se sa mišom, dok ja spavam :lol: :lol:
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: Prnjavorska laka pješadijska brigada

Post by Hirurg »

nema veze citanje izmedju redova sa prozivkom sa doticnim likovima...

Macan
Posts: 3
Joined: 15.03.2013. 18:50

Re: Prnjavorska laka pješadijska brigada

Post by Macan »

bas lijepa danas bi rasprava na skupstini

User avatar
Cipiripi
Posts: 1188
Joined: 13.11.2005. 17:33

Re: Prnjavorska laka pješadijska brigada

Post by Cipiripi »

schwabo No1 wrote:
У реду, прихватам да нисам компетентан да коментаришем јер нисам нигдје био и нисам ратовао.

Или да се сви сложимо па да у недјељу свечано обиљежимо значајан датум изласка на Мотајицу, чин који је оставио дубоки траг у бројности сточног фонда сјеверног дијела општине.

Да славимо робијаше и осуђиване криминалце као хероје и легенде.

Vidis,za ovu stoku i robijase.....Ko te .ebe!!! Mnogima onaj Kapicic kao da je otac u pm........Ban nije uopste problem......
Posten bez ambicija
luzerska tradicija.......

Macan
Posts: 3
Joined: 15.03.2013. 18:50

Re: Prnjavorska laka pješadijska brigada

Post by Macan »

ja nisam bio u ratu,a laka prnjavorska brigada je LEGENDA

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Prnjavorska laka pješadijska brigada

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Locked