Prnjavorska laka pješadijska brigada

Pamtim to kao da je bilo danas...
User avatar
aleksandar76
Posts: 293
Joined: 09.01.2012. 12:23

Re: Prnjavorska laka pješadijska brigada

Post by aleksandar76 »

a moderator može "ladno" da arhivira ovu temu što mu i preporučujem
Image

marijamala
Posts: 303
Joined: 25.08.2010. 23:52

Re: Prnjavorska laka pješadijska brigada

Post by marijamala »

Nemoj da si tuzan,ako nisi skontao za ovih 20 godina neces nikad ni skontati.
Dok ste vi gladni i zedni ratovali,spasavali firme da ih neostecene preuzmu,oni su kovali plan sta je u Prnjavoru ciji plijen.
Cime nisu znali upravljati raskrcmili su.
Danas ce se oni ozderavati a vi "nepozvani" pogledajte priredbu na trgu,ulaz je besplatan,dosta vam je i to,negdje ulicama mozda bar osjetite miris vruce jagnjetine,e ni to vam nece naplatiti.Pa sto ste onda neskromni!
Hajte sutra opet u rat ili fine rodoljubive prenosite s koljena na koljeno.Bolje da ste se zivi predali neprijatelju,danas bi imali topao dom negdje diljem kugle zemaljske i obezbijedili svojoj djeci sigurnu buducnost!
Danas neka u Prnjavoru igra i pjeva onaj kome je do toga!

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Prnjavorska laka pješadijska brigada

Post by KAMIKAZA »

Image
STA SE BUNIS NI KOMADANT NIJE DOBIO MAJICU !!!
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

selim
Posts: 68
Joined: 30.03.2012. 09:07

Re: Prnjavorska laka pješadijska brigada

Post by selim »

Strasno kakva jagnjetina kakva prasetina nemogu da verujem sta se ovde prica,pa covek treba da dodje da se pokloni i zahvali tim ljudima sto su dali 5 godina zivota nije bitno sta i kako bitno je da se desilo nije on isao tamo zato sto mu je dunulo da ide,a sto se tice pozivnica licno sam cuo na K3 da se izvinjavaju ako neki ne dobiju poziv jer je moguce da dodje do toga ali da to ne znaci da ne treba da dodje,ljudi moji pa ja da sam bio u ratu meni bi bila cast i bio bih ponosan da stojim tamo,to je stvar koje se ne treba stidjeti,nije on krao i otimao on je casno branio svoju kucu i svoju decu i roditelje i komsije,zato vas molim da se suzdrzite od tih neprimerenih komentara i bezveznih informacija o nekim dogadjajima to su ozbiljne stvari :D :smt018 :smt023

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Prnjavorska laka pješadijska brigada

Post by ZMIJA »

Ovo postrojavanje ratne jedinice nakon 20 godina je preuzeto iz tradicije predhodnog rata, odnosno od predhodnog društvenog sistema u kome su borci naročito cijenjeni, gdje je njihova borba na pseban način bila valorizovana i gdje je bilo samo okupljanje ili slično postrojavanje dostojanstven čini, bila je velika častu stajati u tom stroju tadašnjih veterana.
Tadašnja boračka organizacija i tadašnji borci su se i te kako pitali o stanju u samom društvu i bili su uvaženiji i od same vladajuće partije SKJ u i njihovo postrojavanje ratnih jedinica je bilo odras ponosa i moći,a današnje postrojavanje odraz ratne jedinice je odraz bjede i nemoći.
Naravno svako svako javno okupljanje pa i postrojavanje ratne jedinice samo po sebi ima određenu važnost samo po sebi,samo je pitanje u koju svrhu i za rad čijeg interesa se to okupljanje pravi.
Naravno jedni to vide na nivou simbolike, na neka predhodna postrojavanja ratne jedinice o kojoj sam već rekla,i običaj kao takav i nije sam po sebi loš, jer će se okuupiti veterani koji su skupa bili u ratu, a svi oni koji su skupa ratovali,ma u kakvom ratu bili, imaju nešto zajedničko što je karakteristika ratnih veterana svugdje u svijetu.

Drugi aspekt postrojavanja ratne jedinice ima daleko složeniju strukturu jer se ponovo manipuliše sa ovom populacijom u neke političke svrhe ,a to je upravo sakriveno iza ovog predhodnog stavao o kome sam pisla,jer sama činjenica da su jedni dobili pozivnice za postrojavanje a jedni nisu, govori o manipuaciji jedno čina, koji bi trebao biti dostojanstveni čin, što u ovom slučaju apsolutno neće biti, i završit će se na komadiću pečeneog mesa i i po nekoj mlakoj pivi,ili nekom pijanstvu nekog razaočaranog našeg borca.

Bilo je smiješno slušati neko veče određene ratne face kako objašnjavaju način na koji se pozivaju borci Lake prnjavorske brigade na svečano postrojavanje GLEDE poziva i pozivnica,pa to bolje ovi iz političkih stranaka organizuju svoje političke simpatizere na nekom političkom skupu, nego što to rade komadanti i njegovi komadiri u Prnjavorskoj lakoj brigadi.
Sramota.

Nije valjda da boračka organizacija i nakon 20 godina od svog formiranja bez precizno ustrojene evidncije svojih boraca ili jest,da ne bi svakom borcu nakon 20 godina rata mogla poslati bar jednu urednu i lijepo oštampanu pozivnicu, koja nije samo u ovom slučaju samo pozivnica, već i valjda neka spomenica da je neko bio u ratu.
Možda je to preskup trošk štampanja i poštanske trošarine,kad mogu borci doći i bez pozivnice samo mahneš rukom eto njih,što neće kad ima mesa i mlake pive,može to kod ovih koji se kite u ime boraca i boračke kako da ne.

Možda stvarano iam puno boraca, jer reče komadant koliko je u rat mobilisano, a ne reče koliko se stvarno borilo,nism čuo da reče ni koliko je poginulo,da ne pričam koliko ih još ima da nisu ni pristojno sahranjeni.E moj kmadante.
Naravno izborna je godina,postrojit ćemo one koji dođu ,malo ćemo ih pijane obrađivati, kako smo ih obrađivali u ratu ,jedne u juriš, a jedni neka idu kod tetke u Austriju suđe da peru,Ratne profitere ćemo slaviti i nećemo ih pitati za ratni plijen i ratnu oljačku.

Dobro dođe da se postrojimo da se u kameru pogledamo,da se zabilježimo, kako bi nekog nesretnika mogla lakše Sipa da ćapi, kao ćapa svakog dana i privodi, jeli možda ratni zločinac ili nije,ako nije pusti če ga nakon mjesec dana ispitivanja,
s tim što ga je najlakše ćapiti na nekom graničnom prelazu,da li sa stvarnim ili lažnim identitetom,nije važno.
Sretno drugovi borci i vaše postrojavanje,i nakon 20 godina niste ništa svatili ni razumjeli da ste žrtve klimatskih promjena i da ste matrijal za podkusurivanje i da sa vama manipulišu oni isti koji su vas vodili i koji uživaju blagodeti vaše odnosno naše borbe,jer ja neću biti danas u tom stroju.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
aleksandar76
Posts: 293
Joined: 09.01.2012. 12:23

Re: Prnjavorska laka pješadijska brigada

Post by aleksandar76 »

selim wrote:Strasno kakva jagnjetina kakva prasetina nemogu da verujem sta se ovde prica,pa covek treba da dodje da se pokloni i zahvali tim ljudima sto su dali 5 godina zivota nije bitno sta i kako bitno je da se desilo nije on isao tamo zato sto mu je dunulo da ide,a sto se tice pozivnica licno sam cuo na K3 da se izvinjavaju ako neki ne dobiju poziv jer je moguce da dodje do toga ali da to ne znaci da ne treba da dodje,ljudi moji pa ja da sam bio u ratu meni bi bila cast i bio bih ponosan da stojim tamo,to je stvar koje se ne treba stidjeti,nije on krao i otimao on je casno branio svoju kucu i svoju decu i roditelje i komsije,zato vas molim da se suzdrzite od tih neprimerenih komentara i bezveznih informacija o nekim dogadjajima to su ozbiljne stvari :D :smt018 :smt023
pošto moderator nije stigao da arhivira nešto što su davno neki(kami je to odlično ilustrovao)arhivirali u svoje privatnearhive moram te selim ne ispraviti(tvoje je mišljenje ipak tvoje) nego samo dopuniti sa svojim mišljenjem-
ne znam dali je NEKOG omašio poziv u rat, tada su svojski odradili posao, pravih dobrovoljaca je bilo malo -sve ostalo je raja izvučena iz fabrika i sa njiva-al bukvalno izvučena , a da ne govorim o studentima-
i imam pravo da omalovažim svakog ko je mene lično omalovažio, a ja nisam zalutala ovčica koja će na zvonce ili zvižduk pastira da doletim
Image

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: Prnjavorska laka pješadijska brigada

Post by MAXIMUS »

Koje ste vi seronje !
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
aleksandar76
Posts: 293
Joined: 09.01.2012. 12:23

Re: Prnjavorska laka pješadijska brigada

Post by aleksandar76 »

MAXIMUS wrote:Koje ste vi seronje !
nekom je Živković i bio od koristi izgleda.........
Image

User avatar
aleksandar76
Posts: 293
Joined: 09.01.2012. 12:23

Re: Prnjavorska laka pješadijska brigada

Post by aleksandar76 »

KAMIKAZA wrote:Image
STA SE BUNIS NI KOMADANT NIJE DOBIO MAJICU !!!
on svoju uniformu nije ni isprljao ,šta će mu majica :lol: :lol: :lol:
Image

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: Prnjavorska laka pješadijska brigada

Post by MAXIMUS »

aleksandar76 wrote:
MAXIMUS wrote:Koje ste vi seronje !
nekom je Živković i bio od koristi izgleda.........
izgleda da si ti jedan obični provokator , gmizavac koga niko ne primjeti u stvarnom životu pa svoju frustraciju liječiš ovde na forumu ...
Idi liječi se !
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Prnjavorska laka pješadijska brigada

Post by ZMIJA »

MAXIMUS wrote:izgleda da si ti jedan obični provokator , gmizavac koga niko ne primjeti u stvarnom životu pa svoju frustraciju liječiš ovde na forumu ...
Idi liječi se !
De mali ti malo oladi,šta ti znaš ko je provokator,kad je Aco nosio pušku ti si se igrao sa klikerima.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
aleksandar76
Posts: 293
Joined: 09.01.2012. 12:23

Re: Prnjavorska laka pješadijska brigada

Post by aleksandar76 »

upravo sam te isprovocirao , i izgleda nisam pogriješio... :smt082
Image

User avatar
aleksandar76
Posts: 293
Joined: 09.01.2012. 12:23

Re: Prnjavorska laka pješadijska brigada

Post by aleksandar76 »

ZMIJA wrote:
MAXIMUS wrote:izgleda da si ti jedan obični provokator , gmizavac koga niko ne primjeti u stvarnom životu pa svoju frustraciju liječiš ovde na forumu ...
Idi liječi se !
De mali ti malo oladi,šta ti znaš ko je provokator,kad je Aco nosio pušku ti si se igrao sa klikerima.
ma stariji je max, samo mu nije bilo suđeno da bije boj
Image

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: Prnjavorska laka pješadijska brigada

Post by MAXIMUS »

Zmija pogriješio si temu ... balavljenje sa politikom je na drugom mjestu
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
aleksandar76
Posts: 293
Joined: 09.01.2012. 12:23

Re: Prnjavorska laka pješadijska brigada

Post by aleksandar76 »

po čemu smatraš da nekome nije mjesto na ovoj temi , da ne smatraš možda da si nešto poseban -bogom dan- idi ti bogati ,na temu svirke i lokali -novac stvarno ne može da promjeni neke ljude :lol: :lol: :lol:
Image

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Prnjavorska laka pješadijska brigada

Post by ZMIJA »

MAXIMUS wrote:Zmija pogriješio si temu ... balavljenje sa politikom je na drugom mjestu
Možda je šmrkanje politike nešto,manje opsano od šmrkanje nečeg drugog, i ne moj me mali vući za jezik radi oni tvojih čestiti roditelja,i ako imaš imalo kućnog odgoja izvini se Aci za ono što si mu rekao da se ide liječiti,jer to je neviđena bezskurpuloznost prema nekome ko te je s puškom branio, pa i da treba da se liječi nije tvoje pisati uputnice ratnim veteranima i nazivati ih provokatorima, da bi u sledećoj rečenici tu ljudsku vrlinu pripisao sebi, jer si đoja mene isprovocirao, pa analogno tome , ti bi trebao konsultovati lječnika.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

selim
Posts: 68
Joined: 30.03.2012. 09:07

Re: Prnjavorska laka pješadijska brigada

Post by selim »

Kako god ono danas je lepo bilo videti sve te ljude i ako nista vi kriticari koji se krijete iza svojih nickova,ne mislim na sve trebali ste povesti svoje dete kao sto sam ja svoje jer ako na ikoga trebaju da se ugledaju to je na te ljude tamo koji su bili postrojeni,to su pravi cestiti i posteni ljudi nadasve hrabri ovo sam slucajno procitao i sad se kajem sto sam se upustio u ovakve besmislene rasprave jebo me pas,kako god ja sam danas tamo uzivao i bio ponosan na svog oca i sve te hrabre i cestite ljude a vi drvite koliko hocete :smt006 :smt023

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Prnjavorska laka pješadijska brigada

Post by grlica »

od kad posta aktivna tema , posta i brigada ...
na žalost, od kako su momci prestali ići u vojnike, ne umije, a i ne može se djeci objasniti razlika između dvije riječi -- skup i smotra!
.....tako se Prnjavot pokloni još jednom svojoj improvizovanoj tribini..... i naravno govornici... a tek novopečeni fotografi ...
Last edited by grlica on 26.05.2012. 17:50, edited 1 time in total.
imam moćno pero - jezik srpski

marijamala
Posts: 303
Joined: 25.08.2010. 23:52

Re: Prnjavorska laka pješadijska brigada

Post by marijamala »

selim wrote:Kako god ono danas je lepo bilo videti sve te ljude i ako nista vi kriticari koji se krijete iza svojih nickova,ne mislim na sve trebali ste povesti svoje dete kao sto sam ja svoje jer ako na ikoga trebaju da se ugledaju to je na te ljude tamo koji su bili postrojeni,to su pravi cestiti i posteni ljudi nadasve hrabri
Ti tamo postrojeni jesu,tu si u pravu,patenici koji su se borili i srecom zivi vratili.Zatekli rasparcane firme,ostali bez posla,bez primanja........
S tu stranu o kojoj ti pricas i ja mislim da su cestiti ljudi a druga strana,naspram njih danas,e o njima bolje da cutim!

selim
Posts: 68
Joined: 30.03.2012. 09:07

Re: Prnjavorska laka pješadijska brigada

Post by selim »

Kakve to veze ima sa onima o kojima mi pricamo,ljudi moji pa o cemu se prica ovde o vojnicima ili politicarima ja vas stvarno nista ne razumem!!!

selim
Posts: 68
Joined: 30.03.2012. 09:07

Re: Prnjavorska laka pješadijska brigada

Post by selim »

I narvavno da je smotra a ne skup ko je bio vidio je sta je i kako je islo ali opet......,ima ovde trust mozgova koji ce to naravno osporiti,brzo literaturu u ruke pa po objasnjenje......STRASNO!!!! :lol:

marijamala
Posts: 303
Joined: 25.08.2010. 23:52

Re: Prnjavorska laka pješadijska brigada

Post by marijamala »

Borcima svaka cast ,al pazi "BORCIMA"!
Tim neduznim ljudima koji su na kraju postali zrtve drzave koju su stvarali!

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Prnjavorska laka pješadijska brigada

Post by grlica »

proziran si selime ko stara reklama!

Selim u Prnjavotu , poveo dijete i ugledao smotru!!!! ovo je vrh!!!!
ja viđoh neke table pred borcima , koje su ujedno poslužile kao granica prema tribini...

jel vaša zemlja selime tam i đe šator nadkriliše?!
imam moćno pero - jezik srpski

selim
Posts: 68
Joined: 30.03.2012. 09:07

Re: Prnjavorska laka pješadijska brigada

Post by selim »

ne tamo je trebala tvoja zemlja biti samo nisi imao ili imala ono sto treba pa sad lecis svoje nedostatke na ovakvim mestima posto ocigledno kad je trebalo nije te se lasom moglo uhvatiti bio si brzi od ptice trkacice,i selim nije iz noza nego kao selidba i to ima neko svoje znacenje ali opet tebe to nije briga,zato si trebao ili trebala otici malo do te zemlje gde je sator pa da pogledas te junake i namirises se ljudstva,a ne da lupetas bezze to su svakako bolji ljudi od tebe :smt006 :smt021

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Prnjavorska laka pješadijska brigada

Post by grlica »

:smt005 :smt003 :smt005 :smt003 :mrgreen: :smt005

vidim ja selime da ti čeziš za novim egzodusom ,al po tvojoj meri!
Žao mi , rat je gotov, a grlica nije selica da se boji selime!
imam moćno pero - jezik srpski

Locked