Prnjavorska laka pješadijska brigada

Pamtim to kao da je bilo danas...
selim
Posts: 68
Joined: 30.03.2012. 09:07

Re: Prnjavorska laka pješadijska brigada

Post by selim »

vidim ja da si ti bezveznjakovic i kompleksas i samo lupas,kakav egzodus,kakva mera,nemoj da patis za proslim vremenima kad se nije imalo petlje bice bolje za takve kao sto si ti,mada tesko i nemoj molim te da vredjas mene i moje dete i spominjes neke vrhove i da me ismijavas,mene licno boli ona stvar za takve likove kao sto si ti sto idu i laju kako ovo ono a kad je svrbilo oko dupeta sakrio se u misiju rupu,ja volim te ljude i ponosim se njima a ti kako hoces j... mi se bas!!!

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Prnjavorska laka pješadijska brigada

Post by grlica »

nisam htjela nikog uvrijedit , samo mi malo čudno što malo ekavicom malo ijekavicom se služiš , jel dobio pozivnicu tvoj tata , moji hranitelji nisu ... a za istu zemlju su ratovali , u čemu je razlika meni nije jasno , pa se ja i ti ne sporazumismo ?! ja sam samo rekla da je na trgu bio skup zajedno i sa borcima, a ne smotra brigade!
imam moćno pero - jezik srpski

selim
Posts: 68
Joined: 30.03.2012. 09:07

Re: Prnjavorska laka pješadijska brigada

Post by selim »

ja pisem tako zato sto mi je mrsko pisati,ali nema veze ovo je besmisleno vise!!!

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Prnjavorska laka pješadijska brigada

Post by ZMIJA »

selim wrote:Kako god ono danas je lepo bilo videti sve te ljude i ako nista vi kriticari koji se krijete iza svojih nickova,ne mislim na sve trebali ste povesti svoje dete kao sto sam ja svoje jer ako na ikoga trebaju da se ugledaju to je na te ljude tamo koji su bili postrojeni,to su pravi cestiti i posteni ljudi nadasve hrabri ovo sam slucajno procitao i sad se kajem sto sam se upustio u ovakve besmislene rasprave jebo me pas,kako god ja sam danas tamo uzivao i bio ponosan
Selime brate niko ovdje ne osporva taj tvoj aspekt viđenja današnjeg kako se navelo postrojavanje Prnjavorske lake brigade povodom 20 godina iste.
Niko nije rekao da tamo nisu došli čestiti ljudi,ali da je bilo ,,borčina'' bilo je zar ne.
Jasam u svom postu iznjela svoje viđenje današnjeg okupljanja,i ako si pažljivije čitao mogao si, ili trebao da primjetiš moje kritike koje se odnose upravo na omalovažavanje ovakavog jednog skupa prvo u smisli pozivnica koje su jednima uručene a drugima se nisu uručene,kao podrazumjeva se, poletiće jadni radnici i seljaci da se okupe, jer su jako senzibilirani za ovu jedinicu,i naravno da jesu to su odlike svih ratnika u svijetu,i ratno drugarstvo je naprosto nešto sveto i to znaju oni koji su skupa ratovali,a ne oni što su rat na televiziji gledali.

Nisi se ti upustio u besmislenu rasparavu i moraš da svatiš da kritika nekih pojava u našem društvu nije nikakva izdaja ili provokacija, kako neki kritiku svataju,pa odma opale po onom već viđenom, ili si izdajnik ili si provokator.

U pravu je Grlica nije ovo bila smotra već skup, a to su dvije različite stvari Selime.I to skup političkog karaktera sviđalo se to nekome ili ne, samo upakovano pod smotru brigade.

Mi kad smo se prvi put postrojaval nije bilo nikakve bine, komadant je bio na zemlji a sad je poprilično bio odignut iznad svojih boraca.

Nisam do kraja odslušala program,ali valjda je trebalo pomenuti neka imena poginulih i nestalih boraca koji nemaju svoj grob,koji nikad nisu pronađeni, a neznam da li su danas pročitana njihova imena, jer imaju njihovi najbliži koji se nemaju gdje ni isplakati.Koliko se sjećam u Prnjavorskoj lakoj brigadi nije bilo neznanih junaka, pa i ako je bilo trebalo je reći koliko.

Mnogo toga je moglo malo bolje da se osmisli i da to postrojavanje ima dušu jer oni koji su se borili su to zaista i zaslužili, ali nisu zaslužili da se sa njima ponovo manipuliše u razne svrehe i potrebe predizborne kampanje.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: Prnjavorska laka pješadijska brigada

Post by MAXIMUS »

Ops ops ops !
ALEKSANDAR ako si RVI ja se izvinjavam za ,,idi liječi se,, jer to je zadnje što bih rekao nekome RVI !
Ipak ostajem pri svojim stavovima i protiv sam tolikog blaćenja LPB !
Da ZMIJA za tebe je sve politika pa i ovo današnje dešavanje .
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

selim
Posts: 68
Joined: 30.03.2012. 09:07

Re: Prnjavorska laka pješadijska brigada

Post by selim »

ma nema veze reci mi samo kad se predaje raport komandantu da li je to skup

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Prnjavorska laka pješadijska brigada

Post by grlica »

selime , selime , brz si na uvredu a i na raport --- svaka čast ! no ne reče mi za ćaleta , jel bi pozivnica .
imam moćno pero - jezik srpski

selim
Posts: 68
Joined: 30.03.2012. 09:07

Re: Prnjavorska laka pješadijska brigada

Post by selim »

naravno da bi 4 i po godine ratista ali postenog ratista

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Prnjavorska laka pješadijska brigada

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
aleksandar76
Posts: 293
Joined: 09.01.2012. 12:23

Re: Prnjavorska laka pješadijska brigada

Post by aleksandar76 »

MAXIMUS wrote:Ops ops ops !
ALEKSANDAR ako si RVI ja se izvinjavam za ,,idi liječi se,, jer to je zadnje što bih rekao nekome RVI !
Ipak ostajem pri svojim stavovima i protiv sam tolikog blaćenja LPB !
Da ZMIJA za tebe je sve politika pa i ovo današnje dešavanje .
sreća moja, a bogami i tvoja maxi što nisam RVI, ako ko blati prnjavorsku brigadu onda si to ti jarane- neću da se vraćam na ono što sam pisao i oko čega sam burno reagovao -nisi neko poseban da se tebi pravdam,tamo iza onih naziva bataljona ,vojne policije i ostalih su se nalazili borci koji se sa tim nazivom mogu i zvati a ovi ispred njih ne da nisu borci nego su ipak manje vrijedni-neko će reći pa neko je morao biti ispred a ja ću na to da dodam -neko ko ima malo više časti i poštenja.
pogledaj se u ogledalo maxi, možda, i nisi ti tako frajer više.
ja nisam i nikad neću biti!!!
Image

nenad 10
Posts: 456
Joined: 01.04.2011. 11:23

Re: Prnjavorska laka pješadijska brigada

Post by nenad 10 »

E Zmijo ti si opsjednut politikom a pomalo i zatrovan.Skup ili smotra nadam se da su se borci ipak vidjeli nakon nekog vremena.Ja sam dobio pozivnicu ali sam sprijecen da prisustvujem (skupu).Veliki pozdrav svim borcima LPB.A tebi i tvojima se izgleda ljuljaju fotelje pa u svemu vidite politiku.

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Prnjavorska laka pješadijska brigada

Post by grlica »

Eto ja se sa zmijom malo kosim malo slažem ali nas dvije se nađosmo , tako spontano u po političnosti situacije , zatim manevara , a bogami i neke dame --ak treba! i ovo što je zmija uzvratila selimu ,
može zmija biti i ona omržena partija SDA ( meni je (ne)no bitno) ..zamene je Zmija provalila formu --- a ako imalo ko poznaje bilo koju umjetnost , zna da nema jednog bez drugog tj. sadržaja bez forme il obrnuto!
Bio je skup SDS ,
ili po naški jošjedan vid zamagljene fontane , u po grada , taj srpski pokret otpora koji sam ja usnila u djetinjstvu izgleda nije tako malodušan ko što je gubio ----
al na zapadu ( vidjeh nešto novije ... mrže i od rata) ,
ja ne viđo..te gubitke ko što doživjeh na istoku ...RS ( mladost pod zemljom, a i zemlja izgubljena )
gubici su u stalnom poticaju................. RS
(meni žao što zmija ko svaki dobar umjetnik samo sniva... ko i ja nekoć , što mi se zamagli ), ali moj san je već odavno moja mora , ali kako dobra zmija kasni za istokom, tako i ja poslije istoka vidjeh zapad đe se još uvjek ne rodi ni jedna srpska duša sa mjerom da izmjeri koliko ko pripada na Balkanu --- vjeri , poroku il junaštvu.......... baš me brige !
....... ja samo hoću da stvaram!
A vi me hvala Alahu puštate , da ko u narodnoj pjesmi
budem brža i OD OKA!

LUDO LUDA ... LUDA SI DEVOJKO ....
veće je nebo od mora svog!
Last edited by grlica on 27.05.2012. 12:27, edited 1 time in total.
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Prnjavorska laka pješadijska brigada

Post by ZMIJA »

grlica wrote:(meni žao što zmija ko svaki dobar umjetnik samo sniva...
Klimatske promjene su mnogo toga promjenile ,ali hibernacija je ostala,pa ako su to snovi neka bude tako ,ali žabe u našoj bari nikad nisu u potpunosti zaštićene, i nikad se nezna kad će biti provaljena i suština i forma,jer uvjek zmija ostaje zmija, a žaba ostaje žaba,a ti Grlice ostaješ Grlica i kad letiš visoko i malo niže,uvjek vidiš bolje od nas šta se to u bari mulja.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: Prnjavorska laka pješadijska brigada

Post by Hirurg »

@aleksandar76 sto si ti neki zajeban tip citajuci tvoje postove sledih se :lol: tvoja pjesma je ocigledno :arrow: nisam uspio u zivotu zavidim svima
vladek i srdjo vas vodali 90 tih pa vas vozaju i dan danas s tim da vas sada gledaju sa visine jer su napravili nesto od svojih dosadnih zivota..al izborna godina pa valja glasace skupiti
:mrgreen: bolesno bolesno bolesno aleksandre76 najvise mi zapelo za oci srecom nisi RVI a na srecu i maximusa? sta hoces reci sa tim? da bi ko kicin isao ubijati ljuded koji su ostali zivi i napravili neki biznis...

User avatar
aleksandar76
Posts: 293
Joined: 09.01.2012. 12:23

Re: Prnjavorska laka pješadijska brigada

Post by aleksandar76 »

Hirurg wrote:@aleksandar76 sto si ti neki zajeban tip citajuci tvoje postove sledih se :lol: tvoja pjesma je ocigledno :arrow: nisam uspio u zivotu zavidim svima
vladek i srdjo vas vodali 90 tih pa vas vozaju i dan danas s tim da vas sada gledaju sa visine jer su napravili nesto od svojih dosadnih zivota..al izborna godina pa valja glasace skupiti
:mrgreen: bolesno bolesno bolesno aleksandre76 najvise mi zapelo za oci srecom nisi RVI a na srecu i maximusa? sta hoces reci sa tim? da bi ko kicin isao ubijati ljuded koji su ostali zivi i napravili neki biznis...
zavidan uvjek bio -tuđe uspjehe teško podnosio!!!!!!!!!!! Hirurg ili si vlado ž. ili njegov sinčić ,srđinog sina znam nije on ovakav seronja(da hirurg-seronja si)
kad kažem poštenje-to je misaona imenica za tebe(za tebe je to novac i sve što kruži oko njega) Čast- nemam je pretjerano ni ja al ti mali živkoviću(ne mogu te više zvati hirurg) pronađi u riječniku možda i skontaš.
a mogu ti reći da sam stvarno bolestan,bolestan na provokacije nekih (koje sam smatrao ranije ljudinama) da me prozivaju, jer im je tobož dosta da se blati kao l.p.b. a ni omirisali nisu ni rata a ni borbe - ja jesam i počašćen sam što sam bio sa mojim ratnim haverima u teška vremena-a da sam kojim slučajem (rvi) bio bi još bolesniji.
ja nisam ni u jednoj stranci, a vidim da ste se vi dobro narajcali, ma boli me neka stvar za politiku- i hirurg nemoj da smaraš, pozdravi drugove -moj život je i te kako aktivan, uspio sam u životu da steknem skoro pa sve što mi je potrebno, imam ZAVIDANbrak, prelijepu djecu, dobar posao i malo lošij komšiluk!!!!!!!!! možda je tvoj bolji pa i tebi da budem zavidan!
Image

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: Prnjavorska laka pješadijska brigada

Post by Hirurg »

:smt005 :smt005 :smt005 :smt005 mogu biti kako bi ti bio sretan da malo al samo malo pameti imas ;) mora da si auslander kad si uspio toliko :smt006 a vjeruj nisam nimalo mali, a nisam ni zivkovic....sigurno sam od tebe veci za glavu :mrgreen: a o tezini da ne pricam :smt005 tako da idi na temu :arrow: izvidjaci

User avatar
aleksandar76
Posts: 293
Joined: 09.01.2012. 12:23

Re: Prnjavorska laka pješadijska brigada

Post by aleksandar76 »

drago mi je da imamo i jednog koji se pohvali , prvo pameću (mali živković), pa onda i glavom (u pravom smislu) i opet si mali živković.
nek si ti nama veliki pa kud puklo da puklo! -
a prije par dana sam zamolio moderatora da arhivira temu pa bi mu bio zahvalan!
da je zatvorio ne bi se sad morali nadmetati- i brkati pojmove -danke deutschland!! e kamo sreće, ne bi se morao raspravljati s mudrijim
Image

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: Prnjavorska laka pješadijska brigada

Post by Hirurg »

:smt005 :smt005 :smt005 e moj aleksandre crni.....puko si ti...no dobro...ova tema treba da se obrise a ne da se arhivira jer se mnogo govana na njoj prosulo i jelo....sve borci danas...matematicki u pr ima vise boraca nego muskog stanovnistva....

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Prnjavorska laka pješadijska brigada

Post by grlica »

E moj aco dobro ti reče ovaj --- pravo si puko ....... , kad se poslije svih mogućih diskriminacija na tebe i tvoju porodicu... još raspravljaš sa velikim klincem, koji je imao čak cijele 4 godine života kad si ti pušku zadužio.....
e moj Aco , ma ako je do pozivnice i dostojanstva Vojnika eto ja ću zamoliti Zografa da ti naslika tu jednu pozivnicu samo za tebe , pa je drži na grudima ..... istočnim!
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
aleksandar76
Posts: 293
Joined: 09.01.2012. 12:23

Re: Prnjavorska laka pješadijska brigada

Post by aleksandar76 »


u pravu si grlice....samo je on sposoban naslikati tu pozivnicu..
Image

kuzmo
Posts: 814
Joined: 13.07.2010. 18:34

Re: Prnjavorska laka pješadijska brigada

Post by kuzmo »

Nekad bilo

vojska.rs92
Posts: 2
Joined: 23.10.2012. 21:00

Re: Prnjavorska laka pješadijska brigada

Post by vojska.rs92 »

Помаже Бог браћо и сестре...Сакупљам све везано за нашу ВРС (ознаке, фотографије, приче, и сл...)
Помозите и прикључите се:
мој профил на фејсбуку: https://www.facebook.com/profile.php?id=100003605595007

наша страница на фејсбуку:https://www.facebook.com/vojskars

ЗАБРАЊЕНИ СУ КОМЕНТАРИ КОЈИ РАСПИРУЈУ БИЛО КОЈИ ВИД МРЖЊЕ, КАО И ПОГРДНИ НАЗИВИ ЗА НЕПРИЈАТЕЉА...

vojska.rs92
Posts: 2
Joined: 23.10.2012. 21:00

Re: Prnjavorska laka pješadijska brigada

Post by vojska.rs92 »

Не знам знате ли да је у Добоју 27.09.1012. године промовисана књига БИТКА ЗА ВОЗУЋУ 1992.-1995.
У књизи је аутор ишао хронолошки и све писао, ан крају књиге се добије и наметне одговор сам по себи, Зашто је Возућа пала????
Сви учесници Марша егзодуса 2012. су од аутора књиге г-дина Ненада Цвјетковића-Озренца на поклон добили бесплатно књигу...Ако имате прилику да исту набавите, набавите је и прочитајте...

http://www.opstina-doboj.ba/lat/vijesti ... 1995q.html

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Prnjavorska laka pješadijska brigada

Post by KAMIKAZA »

vojska.rs92 wrote: Зашто је Возућа пала????
Odgovor je samo jedan i jasan je kao dan,pala je zato sto su Ozrencani sjedili u Prnjavoru a Prnjavorcani koji nisu poznavali teren ,bili tamo i branili Ozren i tu istu Vozucu.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Re: Prnjavorska laka pješadijska brigada

Post by murgo »

Kami, potpisujem, jer je to nazalost istina!
nema zabave bez zena i rakije

Locked