Dijalog izmedju vjernika i ateista

Pamtim to kao da je bilo danas...
fatbastard
Posts: 25
Joined: 03.09.2014. 23:22

Re: Dijalog izmedju vjernika i ateista

Post by fatbastard »

Da nauka dokaže postojanje vilenjaka, da li biste prestali BITI ATEISTA PO PITANJU VILENJAKA?!

:wink:

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Dijalog izmedju vjernika i ateista

Post by vrsta8472 »

Ево ја бих? А ти?
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

fatbastard
Posts: 25
Joined: 03.09.2014. 23:22

Re: Dijalog izmedju vjernika i ateista

Post by fatbastard »

I ja bih.
Da li čitate moje postove ili vam pitanja samo naviru?! Kao što naglasih NEMA SMISLA VJEROVATI U NEŠTO BEZ DOKAZA BILO TO BOŽANSTVO, BILI TO VILENJACI a posebno praviti toliku farsu kao što je RELIGIJA.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Dijalog izmedju vjernika i ateista

Post by vrsta8472 »

Читам, али како рече Шопенхауер "Логиком, никоме ништа не можеш доказати". Па тако и ја али изгледа и ти :smt006
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

fatbastard
Posts: 25
Joined: 03.09.2014. 23:22

Re: Dijalog izmedju vjernika i ateista

Post by fatbastard »

Mislim da na jeftin način izbjegavate diskusiju uvođenjem citata umjesto da formirate svoje mišljenje. Logikom se sve dokazuje, postoji validna i nevalidna logika a vi je očigledno ne poznajete čim ste napisali "nauka nije dokazala da bog ne postoji".
Dakle logika ne zavisi od čovjekovog razuma i može se testirati na prijer na mašinama kao i mnogi dokazi i mjerenja.

Prosto pitanje. Zašto vjeruješ u nešto što nema dokaza? Zašto od svih mitologija biraš hrišćansku? Zašto od cca. 35000 denominacija biraš i zalažeš se za svoju?! Zašto od svih bogova biraš judeo-hrišćanskog?
Zašto misliš da kada bi univerzalni bog postojao da bi htio baš hrišćanstvo?

Sva ova pitanja pokazuju besmislicu religije.
Religija i ideja boga ne bi trebalo da imaju veze!

Prijatno :)

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Dijalog izmedju vjernika i ateista

Post by vrsta8472 »

Хоћу само да ти кажем да један другог, нећемо овим писањем успјети ништа доказати. Хвала Богу, па живимо у демократском друштву гдје имамо право-слободу да вјерујемо или не. И то нам нико не може да оспори.

Драго ми је што сам глуп и ограничен а не паметан, па да будем атеиста :smt002

Видим да си млад и силан и да имаш воље да "млатиш празну сламу". Док сам био млађи и залуђенији имао сам воље да се расправљам око ових ствари. Сада искрено не.

Зато бих ти препоручио један одличан форум, и поготово један подфорум гдј можеш до миле воље расправљати о атеизму.

http://www.pouke.org/forum/forum/117-%D ... %BC%D0%B0/
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

fatbastard
Posts: 25
Joined: 03.09.2014. 23:22

Re: Dijalog izmedju vjernika i ateista

Post by fatbastard »

Hahaha

Mislim da si ti taj koji mlati praznu slamu a ne ja!
Osoba koja otvara temu "zašto kao naučnik vjerujem u boga" se ne može uzeti za ozbiljno jer ne shvata da je to logička greška ARGUMENT IZ AUTORITETA. Ja ti neću reći da otvoriš temu "zašto kao naučnik ne vjerujem u boga" jer poznajem logiku.
Osoba koja ne zna da se negativ ne dokazuje svakako ne može ozbiljno diskutovati.

Sramota je da kažeš da ja mlatim praznu slamu zato što ne vjerujem u tvoju mitologiju ili što ne vjerujem bez dokaza!

Upravo takvi kao ti su najgori ljudi za diskusiju, LJUDI KOJI U STARTU KAŽU "NEĆEŠ ME UBIJEDITI" MISLIM STVARNO! Sa takvima je džabe raspravljati jer imaju ono što je u psihologiji poznato kao confirmation bias, prihvataš samo ono što zadovoljava tvoje praznovjerje i prethodna uvjerenja i oglede na svijet.
Morao bi se toga osloboditi, vjeruj mi biće ti lakše. Bio sam i ja hrišćanin, naravno silom INDOKTRINACIJE.

Svako dobro :D

User avatar
Boromir
Posts: 54
Joined: 05.01.2011. 21:49

Re: Dijalog izmedju vjernika i ateista

Post by Boromir »

fatbastard wrote: Ne postoji nijedan dokaz da je biblijski isus uopšte postojao
Šta bi ti na ovo rekao rimski istoričar Tacit ili pak jevrejski istoričar Josif Flavije ???
Ludim smatraju onoga čije se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
Sigurd Hoel

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Dijalog izmedju vjernika i ateista

Post by vrsta8472 »

fatbastard wrote: Mislim da si ti taj koji mlati praznu slamu a ne ja!
Мислити и брати цвјеће су двије различите ствари.
fatbastard wrote:Osoba koja otvara temu "zašto kao naučnik vjerujem u boga" se ne može uzeti za ozbiljno jer ne shvata da je to logička greška ARGUMENT IZ AUTORITETA. Ja ti neću reći da otvoriš temu "zašto kao naučnik ne vjerujem u boga" jer poznajem logiku.
Osoba koja ne zna da se negativ ne dokazuje svakako ne može ozbiljno diskutovati.
Ето ти мени докажи како је настао свијет и гдје је крај свемира :smt004
fatbastard wrote:

Sramota je da kažeš da ja mlatim praznu slamu zato što ne vjerujem u tvoju mitologiju ili što ne vjerujem bez dokaza!
И ја са тобом млатим празну сламу, јер је ово прича без краја и почетка. Не знам која је сврха. Ја сигурно нећу промјенити своје мишљење, а ни ти. И на крају чему води наша дискусија? Млаћену празне сламе?!
fatbastard wrote:pravo takvi kao ti su najgori ljudi za diskusiju, LJUDI KOJI U STARTU KAŽU "NEĆEŠ ME UBIJEDITI" MISLIM STVARNO! Sa takvima je džabe raspravljati jer imaju ono što je u psihologiji poznato kao confirmation bias, prihvataš samo ono što zadovoljava tvoje praznovjerje i prethodna uvjerenja i oglede na svijet.
Да ли ти видиш како си још зелен и да треба још доста времена да барем мало сазориш. Ти сада размишљаш као што сам ја размишљао прије неких 15 година. Био сам заклети атеиста, и хвала Богу нисам више. Тако да си на правом путу, ма колико ти ово сада било чудно. Па се јави за неких 15 година, да видим како ћеш да размишљаш.
fatbastard wrote: Morao bi se toga osloboditi, vjeruj mi biće ti lakše. Bio sam i ja hrišćanin, naravno silom INDOKTRINACIJE.
Мислиш? Овако ми је супер, ја не бих ништа да мјењам на себи. А ти?
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

fatbastard
Posts: 25
Joined: 03.09.2014. 23:22

Re: Dijalog izmedju vjernika i ateista

Post by fatbastard »

Nema potrebe da mi govoriš da treba da sazorim jer ti si taj koji izvaljuješ gluposti. Slažem se da misliti ne znači ništa zato tvoja vjera i jeste nebuloza.
Teorija koja najbolje opisuje nastanak svemira je teorija velikog praska koja ima dokaze za razliku od tvog mita.

Zaista je tvoj problem što misliš da je neznanje dokaz za nešto što demonstrirš pitanjima o svemiru.
Tvoj je problem što nemaš nijedan dokaz za boga a kamoli za hrišćanskog i što misliš da tamo gdje trenutno nemamo znanja da je rješenje tvoj bog. ;)
To šta si ti bio nema nikakvu vrijednost u diskusiji, ljudi su prelazili sa svega na svašta.
Savjetujem ti, iskreni, da kreneš proučavati logiku i ne izvaljuješ gluposti tipa "logikom se ne može..."
Naravno jasno je zašto religioznim ljudima logika ne treba i da im tako opada promet u crkvama.

Jedna je stvar dobra, internet je mjesto gdje religija polako ali sigurno izumire A TI OPET IMAŠ PROBLEMA DA RAZDVOJIŠ BOGA I RELIGIJU I MISLIŠ DA NEKOME TREBA CIRKUS DA BI VJEROVAO U NEŠTO.

:smt006

fatbastard
Posts: 25
Joined: 03.09.2014. 23:22

Re: Dijalog izmedju vjernika i ateista

Post by fatbastard »

Boromir wrote:
fatbastard wrote: Ne postoji nijedan dokaz da je biblijski isus uopšte postojao
Šta bi ti na ovo rekao rimski istoričar Tacit ili pak jevrejski istoričar Josif Flavije ???
Ne postoji nijedan dokaz da je biblijski Isus uopšte postojao u smislu pretvaranja vode u vino, hodanja po vodi, VASKRSENJA!!!
Ja sam rekao ljudi nemam ništa protiv boga, ne vjerujem u njega, NEMA DOKAZA.
Meni je veoma lako zamisliti Isusa kao pametnog, inteligentnog čovjeka koji je znao s riječima, koji je znao okupiti ljude oko sebe.

Činjenica je da je Novi zavjet pisan nakon Isusa, da je prenošen usmeno i pisan od strane njegovih pristalica.

Usput šta se dešava sa vremenom postavljanja posta?! Uvijek je xx:09

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: Dijalog izmedju vjernika i ateista

Post by Magyar »

Debeli gade sta je s glavom? Jesi ateista pa sta? Hoces orden? I ja sam ateista i mnogi drugi su. Pa sta?
Sve što možeš danas, uradi juče!

fatbastard
Posts: 25
Joined: 03.09.2014. 23:22

Re: Dijalog izmedju vjernika i ateista

Post by fatbastard »

Prijatelju, smiri živce malo. Bolje da nisi ništa napisao nego ovo. Onaj ko misli da biblija ima bilo kakav kredibilitet i da nešto dokazuje u veliloj je zabludi ili je ekstreno ignorantan.
Naveo sam priču o potopu koja je totalna nebuloza, za koju nema nijedan dokaz a sve ide protiv iste i naravno činjenica DA POSTOJI U DJELIMA PRIJE BIBLIJE... Kao i mnogo drugih stvari i nedosljednosti u jevanđeljima.
Kako nekome može uostalom temelj njihove vjere biti takva knjiga, knjiga u kojoj je žena stvorena od Adamovog rebra, eee, svemoćni bog nije imao bolji način, I NARAVNO ZNAMO DA JE EVOLUCIJA ČINJENICA, DESILA SE I DEŠAVA SE.
Takođe, postoji priča o Osirisu i njegovom sinu Horasu, koja je nastala u Starom Egiptu, Horas je radio ista čuda kao Isus, rođen je djevičanski, "kršten" je... Zanimljiva sličnost

Nema potrebe za ovakvim stilom "hoćeš orden"!
U redu da sam ja ovo počeo pisati na ne znam kojoj temi ali na ovoj ne bi trebalo nikome da smeta.
;)

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Dijalog izmedju vjernika i ateista

Post by grlica »

DOLE KLERIKALIZAM !!!
da nisi ti autor ovog grafita :D Ništa bolje za ovih 35 . godina nisam pročitala :D Grafit je tu blizu mene možda ga i pošaljem ako me dovoljno zainteresujete.
Ja vjerujem u Boga -- iz samo jednog razloga ; kako čovjek može da se posveti (samo preko Boga) i tako posvećen čovjek je zapravo savršenstvo koje ne možemo pripisati samo Velikom prasku....
a da se ljudi mogu posvetiti u to ne sumnjam , vidjela svojim očima. :shock: Najbriljantniji primjer je naš pokojni Pajo tj patrijarh Pavle .
Hožeš li možda da kažeš da moj Pajo nije bio za života živi svetac :?:

KRALJEVSTVO BOŽIJE JE U NAMA SAMIMA ---KO TO SPOZNA SPOZNAĆE MENE... il kako već ide citat.
Dobro došao :wink: :smt006
imam moćno pero - jezik srpski

fatbastard
Posts: 25
Joined: 03.09.2014. 23:22

Re: Dijalog izmedju vjernika i ateista

Post by fatbastard »

Vaše je pravo da vjerujete u šta hoćete. To je stvarno vaša stvar.
Međutim, kao što vi nastanak čovjeka pripisujete bogu i to BAŠ VAŠEM BOGU tako ga možemo pripisati bogu bilo koje religije jer svi oni imaju atribute potrebne za stvaranje čovjeka.
Kada kažete kako je čovjek "savršen" i nije mogao nastati bez intervencije boga koristite logičku grešku ARGUMENT IZ NEVJERICE gdje samo zato što je vama teško nešto zamisliti izvodite faličan zaključak kao i logičku grešku REPETITIO PRINCIPII gdje zaključak koristite kao argument početne premise!!!
Dakle, ne samo što ništa ne pokazujete nego vam se tvrdnje logički urušavaju.

Dalje, čovjek nije savršen, od raznih mutacija, kancera, sindroma, rađanje sa deformitetima, oštećenjima mozga, dijelovima tijela bez funkcije, "greške" u organizmu, rast Sunca koje će nas zbrisati samo je pitanje kad, kretanje galaksija koje će se sudariti s našom, meteori koji probijaju atmosferu, mnogo više vode od kopna iako živimo na kopnu, samo mali procenat pitke vode od 71% vode... Primjera je mnogo!

Čovjek je evolutivno programiran da vidi kreatora, da vidi UZORKE, ŠARE I MUSTRE (malo sinonima).
Izguglajte PAREIDOLIA (nasumičan stimulus se obrađuje kao određen stimulus)...

Pozdrav :)

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Dijalog izmedju vjernika i ateista

Post by grlica »

Previše gledaš kablovsku :? Ne pripisujem ja nastanak nikakvom svom Bogu :o ja kad vidim da ovi moji " ne rade" il su trenutno nedostupni , onda ja "prizivam " tuđe Bogove. Trenutno mi je Allah najbliži :wink: :lol: Elhamdulillah!
Zato sam i pisala o onom grafitu al tebe očito takav aspekt priče (vjere ) ne interesuje. Ti si ovde potkovan naukom došao da iskriviš sve ljudske veze sa vrhovnim bićem. Taj grijeh je ujedno i najopasniji pa bio ti vehabija , četnik il ustaša :D
i još da dodam ; ako te zanima ko je Antihrist kojeg Biblija spominje , po mom skromnom mišljenju , u pitanju je Amerika :D
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
VJESTICA
Posts: 466
Joined: 05.02.2012. 14:51

Re: Dijalog izmedju vjernika i ateista

Post by VJESTICA »

fatbastard,neda mi se sad traziti po tvojim postovima,pa te molim ako ti nije problem da mi kazes postoji li naucni i validan dokaz da Bog ne postoji?
"ne izazivaj zmiju ako nemas namjeru i moc da joj odsijeces glavu"

fatbastard
Posts: 25
Joined: 03.09.2014. 23:22

Re: Dijalog izmedju vjernika i ateista

Post by fatbastard »

Ja ne mogu da vjerujem koliko su ljudi neobrazovani!
NEGATIV SE NE DOKAZUJE, HALO!

Postoji li validan dokaz da ne postoji Djed Mraz? Ne!

Grlice, vaš komentar nije vrijedan pažnje. Naučite neke osnovne pojmove i RIJEŠITE SE PREDRASUDA. Ja nisam nikakav četnik, vehabija nego čovjek.

Ovo je za plakati! "jesi četnik, jesi vehabija, je li nauka dokazala da ne postoji" hahaha

P.S. Nakon svega što napisah ona još uvijek koristi religijske posmove-grijeh, alah... Bla, bla, bla
To je kad ti se religija ureže u mozak. Tužno.

User avatar
VJESTICA
Posts: 466
Joined: 05.02.2012. 14:51

Re: Dijalog izmedju vjernika i ateista

Post by VJESTICA »

Pa zasto nam onda danima ispiras mozak sa tvrdnjama za koje nisi siguran?Ne treba mi obrazovanje da bi bila sigurna da Bog postoji.jedno je biti ateista,ali ti si covjece bijesan,pun mrznje,,,tebi je ocito neki drugi problem u glavi.Mozda smatras da si pametan-e mukice NISI!!!
Djed mraz postoji!znas li ti koliko djeca vjeruju u to?Dokaz za to je djecija sreca.Znaci djed mraz je efikazan i sto se mene tice postoji,jer ucini moju djecu srecnom.HALOOOOOO obrazovani,ne prozivaj neobrazovane tim nacinom!
Da si obrazovan znao bi da tvoj nacin izrazavanja i konverzacije je krajnje prostacki.
Danima te pratim i,vala,si pretjerao...ko si ti da osudjujes neciji izbor.Ti ne vjerujes u Boga pa sta,tvoja stvar,mozda si i u pravu ali eto moj izbor je moje pravo i ko si ti da me vrijedjas zbog toga!Mozda si i peder pa eto nisam te u stanju mrziti zbog toga,tvoje dupe tvoja stvar,ALI TI MENE NEMOZES VRIJEDJATI JER NE DJELIM TVOJE MISLJENJE!!!
"ne izazivaj zmiju ako nemas namjeru i moc da joj odsijeces glavu"

fatbastard
Posts: 25
Joined: 03.09.2014. 23:22

Re: Dijalog izmedju vjernika i ateista

Post by fatbastard »

Poštovana, Vještice, ja nikome ne ispiram mozak nego su moji postovi dočekani kao teroristički napad na ovaj forum na kojem me proglašavaju za četnika i vehabiju!
Vaš je problem što ne shvatate da vam religija ispira mozak i to toliko dugo da ste religijske mitove prihvatili kao istinu i da djeca u školi pored nauke uče i biblijsko-kuranske bljuvotine.

Vama, bez uvrede, fali obrazovanja jer ne biste pisali to što pišete i na takav način, koji gazi sve pravopisne norme.

Treba da naučite da ateizam nije ništa drugo do NEVJEROVANJE U BOGA USLJED NEDOSTATKA DOKAZA. Dakle, ateista može biti komunista može biti demokrata, može biti ološ a može biti cvjećka, može biti heteroseksualac a može biti homoseksualac (opet vidimo vaš zatrovani um kako se bori s ovom predrasudom iako nema objektivnog razloga za to, opet to je vaš problem) kao i vjernik.

Dakle, vaš je problem što mislite da ja tvrdim da nema boga, da je ateizam protiv boga ili da ateisti mrze boga jer to su, možda, satanisti koji su protiv hrišćanske mitologije ali POŠTUJUĆI DRUGI MITOLOŠKI LIK-SATANU.

Treba da vas bude sramota što izvodite zaključke tipa "četnik", "vehabija", "homoseksualac" SVE U CILJU ODBRANE VAŠEG PRAZNOVJERJA!
Očigledno, Prnjavor je mala i predrasudama zarobljena sredina.

Prijatno ;)

User avatar
VJESTICA
Posts: 466
Joined: 05.02.2012. 14:51

Re: Dijalog izmedju vjernika i ateista

Post by VJESTICA »

ja ti nisam pominjala cetnike,vehabije...Pedere sam pomenula samo da bi svatio da nemas pravo napadati nekoga zamo zato sto sto ima drugacije misljenje.Meni religija isprala mozak nije i sa Bogom sam odavno u velikoj zavadi.Sto se tice vjeronauke u skolama ja da se pitam nebi je bilo,jer cemu uciti djecu vjerovanju kad je vjerovanje stvar osobnosti i licnog misljenja.Jbg obrazovana nisam,u pravu si,ali jesam nacitana,veoma i ne vidim svrhu pominjanja obrazovanja na ovoj temi...Cesto u zadnjih par godina sam osudjivana jer sam Bogohulila,i nisam nacisto vezano za neke stvari oko religije,ali to je moje reagovanje na neka desavanja i ja ne branim nikome da vjeruje ili ne vjeruje u Boga.Kad vec cacnuh ovu temu da ti kazem da se i ja pitam cesto:kako to da popovi koji treba da nam pokazu koliko je Bog veliki i oni su ti koji treba da zive onako kako im vjera nalaze,da bas oni gaze sva religijska pravila i da su bas oni toliko bahati,zli,pohlepni,nemilosrdni?moglo bi se reci da su bas oni sigurni da taj bog ne postoji i da zbog tog uvjerenja ne prezu da rade to sto rade.
"ne izazivaj zmiju ako nemas namjeru i moc da joj odsijeces glavu"

fatbastard
Posts: 25
Joined: 03.09.2014. 23:22

Re: Dijalog izmedju vjernika i ateista

Post by fatbastard »

Svakom imalo razumnom čovjeku je jasno da je religija laž i cirkus kojim se karikira nečije neosnovano i nedokazano vjerovanje.
Imamo situaciju da na svijetu postoje desetine hiljada denominacija religija, samo hrišćanstva imamo preko 30000 denominacija a da ne govorim o drugim religijama, da ne govorim da svaka religija baš za sebe tvrdi da je istina, da svaka religija za sebe tvrdi da je "bogom" dana...
Međutim, nijedna nema veze s realnošću, krenuvši od hrišćansta, pa preko islama, sve do judaizma.

Dakle, nije poenta ima li boga ili nema jer činjenica je da nema nijednog dokaza za istog a da ne govorim o empiričkim dokazima, dokazima koje moźemo perciporati čulima trenutno.
Ljudi treba da shvate da ako im vjerovanje u neko superiorno biće pomaže u nekom psihološkom smislu, daje im mir ili ima na njih placebo efekt to je u redu, nemam ništa protiv, međutim, LJUDI, DA LI VAM JE POTREBAN RELIGIJSKI CIRKUS DA BISTE VJEROVALI?! Da li biću kakav je bog, kad bi ga bilo potrebno vaše "ulizivanje", molitve, koje naravni predstavljaju izgovor da pričaš sa samim sobom, da li su potrebne crkveštine i džamiješine da biste ga "udovoljili" a škole nam se ne mogu finansirati a bolnice nam trunu?!

Kažem, čak i da ima boga, a ništa ne ukazuje na to, ZA NJEGA JE RELIGIJA I SVEŠTENSTVO UVREDA!

Svako dobro :)


fatbastard
Posts: 25
Joined: 03.09.2014. 23:22

Re: Dijalog izmedju vjernika i ateista

Post by fatbastard »

Gospodine, Vrsta, vi mene stvarno iznenađujete svojim jeftinim "argumentima"! Kakve ima veze što je Entoni Flu postao vjernik?! Kakve?!
Umjesto što postavljate najobičniju propagandu probajte napisati nešto konstruktivno ili ponuditi neki argument.

Da li vi znate šta je falični argument-argument iz autoriteta?

Isto kao što je on postao vjernik, postoji slučaj Dena Barkera koji je bio par decenija sveštenik da bi postao ateista. Da li to dokazuje da nema boga? Ne!
Da li Entoni Flu dokazuje da ima boga? Ne!

Shvatite da ono što se dešava u nečijem umu ne dokazuje ništa van njegovog uma ako to ne može ili dokazati ili prezentovati ili izmjeriti!

Ukratko, uozbiljite se!

P.S.
Lik mi 'ladno postavlja linkove sa sveti/a gora?!
Umjesto da postavi zvaničnu nauku nad kojom postoji naučni konsenzus! Ali to je onaj psihološki "poremećaj" confirmation bias...

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Dijalog izmedju vjernika i ateista

Post by grlica »

Doktore aj poštuj makar malo sagovornika. Nisi ti terorista ti si zabluda svog uma. Ja govorim jezikom koji možeš čuti među našim narodima koje religija razdvaja i koji je ujedno najjači jezik medija i nisam te nazvala ni vehijem ni četom ni ujom da se razumijemo. Ne izvrći moje rečenice kad vrlo dobro razumiješ šta pišem. Nemam dokaze veliš , ne mogu ti sad pričati svoja iskustva kad sam se srela sa Bogom ili kako ti to stručno zoveš --predrasudom.
Meni je bitna jedna druga stvar , zato i pišem . Građani ako su građani a ne primitivci treba svi da se saberu i kažu NE vjeronauci u školi.
VRATITE NAM HEKLANJE I ŠIVENJE I PALAČINKE U ŠKOLE!!!
VRATITE NAM DOMAĆINSTVO A IZBACITE VJERONAUKU.

Raligija i vjera jeste najličnija il najintimnija stvar pojedinca i mislim da se tu niko ne treba petljati ni nametati nešto kao što Doktor reče ;
" biblijsko-kuranske bljuvotine".
Vjerujem u Boga i ne bavim se naukom ( iz latinskog sam jedva 6. izvukla :wink: ) ... tj. ne povezujem Boga sa naukom već sa svojom dušom . I zato je dobar Bog ---da se čovjek malo ispriča sam sa sobom i sa onim što ne zna već osjeća ... :smt006
imam moćno pero - jezik srpski

Locked