Dijalog izmedju vjernika i ateista

Pamtim to kao da je bilo danas...
Brankica
Posts: 1416
Joined: 09.03.2009. 16:24
Location: Prnjavor

Re: Dijalog izmedju vjernika i ateista

Post by Brankica »

svaka crkva a i religija teba da se "razvija" tj. da ide u korak sa modernim razvojem (vremenom), a da se tradicija ne zapostavi. Imam utisak da to sa pravoslavnom nije slucaj, ide se unazad!
Ja bih rekla da stagnira.
Imam par negativnih iskustava sa vjerskim sluzbenicima ali.....
Npr.krstenje djece nevjencanih roditelja,neumjesno je da iznosim cinjenice radi aktera.Ali ,jedva smo krstili dijete :-) iako je to bila praksa u to vrijeme.
Medjutim,nisu svi ljudi isti a popovi su takodje ljudi.Ne samo popovi,ovi ili oni,vec svi vjerski sluzbenici.
Ima divnih ljudi,sa masom divnih ideja i zelim da takvi,koji idu u korak s vremenom,zaista uspiju.Pred nasom gradskom crkvom se cuje djecija graja,jednostavno se vidi da je tu mlad covjek sa drugim pogledima i novim idejama.Ne smetaju mu djeca u crkvenom dvoristu,naprotiv,tu su razni rekviziti za zabavu.Svaka cast!
Zanima me misljenje o Katolickoj BL gimnaziji koja je na zavidnom nivou a pohadjaju je i ucenici koji nisu katolici,zahvaljujuci kvalitetu i nivou nastave!
I mislim ,da je vjeronauka predmet koji bi se po meni trebao odrzavati u vjerskim objektima i na dobrovoljnoj bazi.Neka se onda vjerski sluzbenici svojim djelima bore da privuku mlade i na taj nacin stvaraju sebi odane vjernike na duze staze.
Pristalica sam svega sto je prosperitet,svega sto je ocigledno i djelotvorno.Ne samo vjere u price pred nemoci da se omoguci zivot dostojan covjeka.

User avatar
mirabell
Posts: 162
Joined: 19.11.2007. 16:54

Re: Dijalog izmedju vjernika i ateista

Post by mirabell »

Ja stvarno postujem istinskog vijernika,svaka cast ali malo mi se javi neka gorcina kada u vrijeme posta svi poste i sve jedu jer ima sir koji je postan ,pa cokolada pa mlijeko pa keks pa... ako ja dobro razumijem post onda mislim da je to stvar u odricanju a ne da hodam po supermarketu i gledam sastav na kutijama i kesicama :roll:
Mozda grijesim,ne znam ali rado bih da mi neko objasni
... govori tiho i nosi psa sa sobom...

mravicanka
Posts: 250
Joined: 26.12.2011. 22:20

Re: Dijalog izmedju vjernika i ateista

Post by mravicanka »

Господе и Владико живота мога! Духа лености, унинија, властољубља и празнословља, не дај ми. Дух целомудрености, смиреноумља, дуготрпљења и љубави, даруј ми, рабу Твоме. Да, Господе, Царе, даруј ми да сагледам сагрешења своја и да не осуђујем брата свога, јер си благословен у векове века. Амин''
Last edited by mravicanka on 29.04.2012. 01:14, edited 1 time in total.

mravicanka
Posts: 250
Joined: 26.12.2011. 22:20

Re: Dijalog izmedju vjernika i ateista

Post by mravicanka »

KAMIKAZA wrote::D Nisu tu uvedene klupe iz cista mira,znaju da niko ko radi 6 dana po 12 sati nebi dosao nedeljom ako bi morao da stoji preko 2 sata :D a i ovi sto ih prikaza na slikama ,za bozic u svici ostanu samo srbi koji su na bolovanju :smt005 nebi me cudilo da i fotelje uvedu. :D
Kami i za tebe važi isti odgovor kao i za murgu.Te klupe tamo u lucernu i na takvim mjestima na zapadu naravno da nisu iz čista mira.Onaj ko je Srbima iznajmio crkvu zahtijeva da neke stvari u njenoj unutrašnjosti kao i spoljašnosti moraju ostati ne dirnute to bi trebao znati.Plati ali ne smiješ po svome mnogo preuređivati.Nije to za one koji dugo rade pa ne mogu stajati.Vjernik istinski kad radi deset sati može i sat dva još stajati i nije mu teško jer je vjernik.Nevjerniku je teško i otići u crkvu jer je nevjernik.Kratko jasno i to svi znamo.

mravicanka
Posts: 250
Joined: 26.12.2011. 22:20

Re: Dijalog izmedju vjernika i ateista

Post by mravicanka »

Господе и Владико живота мога! Духа лености, унинија, властољубља и празнословља, не дај ми. Дух целомудрености, смиреноумља, дуготрпљења и љубави, даруј ми, рабу Твоме. Да, Господе, Царе, даруј ми да сагледам сагрешења своја и да не осуђујем брата свога, јер си благословен у векове века. Амин''
Last edited by mravicanka on 29.04.2012. 01:15, edited 1 time in total.

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Re: Dijalog izmedju vjernika i ateista

Post by murgo »

mravicanka, ti se ismijavas sa svima koji nesto revolucionarno predlazu...pravoslavni svjestenici ne znaju kako da motivisu narod da ide u crkvu! kod nas na zapadu, nema veze koja je vjera, nudi se sok ili kafa sa pecivom, poslije sluzbe. nekoliko puta godisnje ima i dorucak....ima bogosluzenje za djecu od 2-6 godina, vjeronauka za djecu od 6-10 godina...kao i obavezan cas vjeronauke u skoli do 16. godine zivota itd...to su cinjenice a ti trubi po svome, pripovijedaj kao i prije nekoliko stotina godina...ali bi trebao i ti da gledas u buducnost ali ne samo u proslost!
nema zabave bez zena i rakije

mravicanka
Posts: 250
Joined: 26.12.2011. 22:20

Re: Dijalog izmedju vjernika i ateista

Post by mravicanka »

Господе и Владико живота мога! Духа лености, унинија, властољубља и празнословља, не дај ми. Дух целомудрености, смиреноумља, дуготрпљења и љубави, даруј ми, рабу Твоме. Да, Господе, Царе, даруј ми да сагледам сагрешења своја и да не осуђујем брата свога, јер си благословен у векове века. Амин''
Last edited by mravicanka on 29.04.2012. 01:15, edited 1 time in total.

mravicanka
Posts: 250
Joined: 26.12.2011. 22:20

Re: Dijalog izmedju vjernika i ateista

Post by mravicanka »

Господе и Владико живота мога! Духа лености, унинија, властољубља и празнословља, не дај ми. Дух целомудрености, смиреноумља, дуготрпљења и љубави, даруј ми, рабу Твоме. Да, Господе, Царе, даруј ми да сагледам сагрешења своја и да не осуђујем брата свога, јер си благословен у векове века. Амин''
Last edited by mravicanka on 29.04.2012. 01:16, edited 1 time in total.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Dijalog izmedju vjernika i ateista

Post by vrsta8472 »

Оче, свака вам је златна. Ви сте прави примјер православног свештеника како се мисионари. Без длаке на језику. Истина је само једна, и она не може да се увије у украсни папир.

На овај начин разбијате taboo у односу паства (вјерници) - свештенство.

Ето ја те лично познајем, и могу рећи да је данас мало попова који се не улизују гузоњама и не иду им низ длаку. Код вас нема длаке на језику, па год он био. И то је по мени једини здрави начин опхођења. Пијетизам да објасним шта је то(nlat. pietas побожност) (побожњаштво, смиреност, чедност; склоност да се религија првенствено схвата осјећањем и да се одржавају нарочити тајни састанци ради вежбања у побожности и вршењу добрих дијела; болесна религиозна осјећајност којој човјечја природа изгледа потпуно покварена и која сматра свако добро што га учине људи као непосредно дијело и излив божанске милости.)је болест од којег болује већина свештенства и "вјерујућег народа". Рак рана Цркве, али ово је по мени начин да се са мртве тачке помјеримо, барем за милиметар у томе.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Dijalog izmedju vjernika i ateista

Post by vrsta8472 »

mirabell wrote:Ja stvarno postujem istinskog vijernika,svaka cast ali malo mi se javi neka gorcina kada u vrijeme posta svi poste i sve jedu jer ima sir koji je postan ,pa cokolada pa mlijeko pa keks pa... ako ja dobro razumijem post onda mislim da je to stvar u odricanju a ne da hodam po supermarketu i gledam sastav na kutijama i kesicama :roll:
Mozda grijesim,ne znam ali rado bih da mi neko objasni
Пост нама свима треба да буде читав живот, тј да нам живот буде постан. А не само у одређене дане, да не једемо одрежену храну. Као што рече јереј Живковић, није суштина поста само у храни, то је један мали дио, ако не онај најмањи. Духовни пост, пост од помисли и сл. је доста тежи а за то треба доста времена и молитве.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

mravicanka
Posts: 250
Joined: 26.12.2011. 22:20

Re: Dijalog izmedju vjernika i ateista

Post by mravicanka »

Господе и Владико живота мога! Духа лености, унинија, властољубља и празнословља, не дај ми. Дух целомудрености, смиреноумља, дуготрпљења и љубави, даруј ми, рабу Твоме. Да, Господе, Царе, даруј ми да сагледам сагрешења своја и да не осуђујем брата свога, јер си благословен у векове века. Амин''
Last edited by mravicanka on 29.04.2012. 01:17, edited 1 time in total.

mravicanka
Posts: 250
Joined: 26.12.2011. 22:20

Re: Dijalog izmedju vjernika i ateista

Post by mravicanka »

Господе и Владико живота мога! Духа лености, унинија, властољубља и празнословља, не дај ми. Дух целомудрености, смиреноумља, дуготрпљења и љубави, даруј ми, рабу Твоме. Да, Господе, Царе, даруј ми да сагледам сагрешења своја и да не осуђујем брата свога, јер си благословен у векове века. Амин''
Last edited by mravicanka on 29.04.2012. 01:17, edited 1 time in total.

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: Dijalog izmedju vjernika i ateista

Post by JOKARA »

Zanimljiva tema !
Neka od pisanja zaista podrzavam, neka bas i ne. Kao prvo mislim da se u crkvi nemoze nista "revolucionarno" mijenjati.
Postavljanje klupa za sjedenje pored stolica koje vec postoje mislim da sluzi tome da se osjecamo kao da smo usli u neku drugu crkvu.
Da se malo nasalim, za mene bi bilo revolucionarno kada bi pravoslavni svestenici uveli internet i preko skajpa vrsili sluzbu u crkvi ami to sve kod kuce iz udobne fotelje posmatramo. :D :D :D
Naravno nikad nisam rekao da se slazem sa svim sto se dogadja u crkvi ali ko sam ja da o tome sudim.
Ispricacu vam jednu moju pricu koju sam imao sa jednim ovdasnjim svestenikom ( nekad davno )
Pitam ja svestenika ( a prije toga pitao sam ih bar 5 ) zasto je riba posna ( ranije sam dobijao odgovore tipa da se radi o ribljem ulju, da riba ne vidi sunce i koje kakve jos odgovore ) naravno nisam bio zadovoljan i svakog novog popa koga sam sreo pitao sam isto pitanje.
U kuci jednog mog prijatelja dodje svestenik koji je u to vrijeme bas bio omiljen u narodu, naravno iskoristim priliku i postavim i njemu pitanje. Dobio sam po prvi put odgovor kojim sam bio zadovoljan, a glasio je:" Slusaj Jokicu, post je crkvena disciplina koji je propisan ako hoces postuj ako neces nemoj !"
Mislim da bi se ovaj odgovor mogao primijeniti na sve koji bi pravili neke radikalne, revolucionarne ili neznam kakve promjene !
Da promjena treba , treba da ce ih biti, to sigurno, kada e to je pitanje.
Kako cete prihvatiti kad dodje promjena tipa da se u svim gradskim crkvama ( u pocetku, a kasnije u svim crkvama ) sluzi "ponocka" na Badnje vece, a ne uranak kako se to godinama radi. Za mene kao tradicionalistu ( jer ne mogu reci za sebe da sam nekakav vjernik ) to je revolucionarna promjena !!!
Свако зна своје, милиција свачије !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Dijalog izmedju vjernika i ateista

Post by ZMIJA »

Iz svih ovih polemika izdvaja se ipak jedno pitanje ,ili jedna dilema,a to je, da li, ja bih rekla Pravoslavna Crkva treba da ide u korak sa vremenom ili ne.
O novom pitanju treba saslušati sve,prije svega stručno vjersko mišljenje,ali mislim da i ništa manje nije važno i mišljenje nas običnih smrtnika.
Ja se slažem sa sveštenikom Živkovićem da ne treba od naše Pravoslavne Crkve tražiti nikakve revolucionarne promjene,a ne pogotovu ne na ideju ili predlog nekih drugih Crkava, a koje su ipak sve kćeri iste majke koja se zove Krišćanstvo.
Ali svakako da bi po mom mišljenju I Srpska Pravoslavna Crkva morala na neki način ići u korak sa vremenom i prihvatati neke nove pristupe, i neke nove norme, u skladu sa potrebama vremena u kome živimo i radi onih radi kojih Crkva i postoji.

Ovdje govorimo o nekim univerzalnim principima koji važe za sve ne samo za Crkvu,jer čovjekove su spoznaje otišle daleko u smislu opšteg čovjekovog tehnološkog i svakog drugog napretka i neke konstante u crkvenom smislu moraju dsa dožive određene ne revolucije, već promjene i određena nadgrađivanja.

Katolička Crkva svoja neka dogmatska nečela javno iznosi, i priznaje da je bila u nekim zabludama pogotovo iz vremena inkvizicije i spaljivanja onihkoji spaljivani, samo zato što su bili ispred vremena i prostora,da bi danas i sama opovrgla svoje neke zablude.
Dakle narodski rečeno sve se mjenja sem kamenja, pa bi i sama Srpska Pravoslavna Crkva trebala da ima više sluha za one radi kojih postoji, i da se na neki način prilagođava potrebama sadašnjeg vremena.
Prije svega morala bi se na neki način ograditi ili distancirati od novopečenih bogataša, i ne nasjedati na njihov uglavnom prljavi novac koji se nudi Crkvi za otkup vlastitih grijeha, i ne bi se trebale izgrađivati takozvane crkve pokajnice, u koje se ulaže i novac dobiven od prodaje droge i sličnih stvari.
Srpska Pravoslavna Crkva bi trebala po ugledu na Katoličku Crkvu, mnogo više poraditi na humanitarnom djelovanju kada je u pitanju njena pastva.
Ja sam razgovarala sa nekim Vladikama, i pitala ih jeli u redu da se za vrijeme rata, i dok se ginulo, pristupi ipak za to vrijeme i te prilike enormnoj izgradnji vjerskih objekata,gdje su upravo ovi sa prljavim novcom obogoplođavali svoju pohlepu sa onim istim novcem opljačakanim od naraoda,
Vladika kaže, nemamo mi pravo da nikom zabranimo da gradi vjerski objekat, ako to ljudi žele i to je tačno ,ali ako ga grade ljudi, ali ako ga grade neljudi, ja mislim da bi tu Crkva na neki način trebala posredovati i ne prepušti se stihiji vremena.
Mi imamo primjer Crkve u Aleksićima gdje su braća Đukić napravili Crkvu i kad im je ponestalo para ,istu tu Crkvu su koliko se sjećam izjavili na prodaju.
Ja bi mogla niz još primjera navesti gdje su naša bogata braća, ili bogati lopovi, pravili razne pogodbe sa crkvenim velikodostojnicima, kada je u pitanju izgradnja vjerskih objekata i neke transakcije sa građevinskim zemljištem i slično.
Dakle dobro je da se saslušasmo i uvažimo u nekoj mjeri, i da iz toga potekne, ne šteta već korist za našu Srpsku Pravoslavnu Crkvu. :smt004 :smt004 :smt004
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: Dijalog izmedju vjernika i ateista

Post by Magyar »

Daleko ste otisli od tog dijaloga ili ja mozda nisam shvatio temu. Ateisti nemaju sta da napisu na ovo jer vi uglavnom pisete o evoluciji Crkve. Ne moras biti vjernik da bi cinio dobra djela, ili mozda po vasim stavovima moras???
Sve što možeš danas, uradi juče!

mravicanka
Posts: 250
Joined: 26.12.2011. 22:20

Re: Dijalog izmedju vjernika i ateista

Post by mravicanka »

Господе и Владико живота мога! Духа лености, унинија, властољубља и празнословља, не дај ми. Дух целомудрености, смиреноумља, дуготрпљења и љубави, даруј ми, рабу Твоме. Да, Господе, Царе, даруј ми да сагледам сагрешења своја и да не осуђујем брата свога, јер си благословен у векове века. Амин''
Last edited by mravicanka on 29.04.2012. 01:17, edited 2 times in total.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Dijalog izmedju vjernika i ateista

Post by ZMIJA »

Da Mađar dobro si ti svatio,tema je precizna dijalog između ateista i vjernika ,ali pošto mi nismo stručna javnost,već svako iznosi svoja zapažanja,i teško nas je, a i za neočikvati je,držati strogo na temi. jer bi to podrazumjevalo daleko stručnija mišljenja nego što su evo naša.
Apsolutno se s tobom slažem, da činiti čovjekova dobra djela, nije imperativom biti pripadnikom Crkve, i oni koji se izjašnjavaju kao ateisti i koji se izjašnjavaju vjernicima, nisu u tom slučaju ni zašta predodređeni, i u tom smislu su apsolutno ravnopravni.
Pripadnost ili ne pripadnost vjeri, zaista bi trebala biti privatna stvar svakog pojedinca.
Tema bi morala krenuti od osnovnih filozofskih pravaca, od ideološkog i matrijalističkog usmjerenja, gdje su ova dva antipoda vječno suprostavljena, i gdje se evo nikad ta polemika između dijelektičkog i ideološkog gledanja na svijet nije završila.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

mravicanka
Posts: 250
Joined: 26.12.2011. 22:20

Re: Dijalog izmedju vjernika i ateista

Post by mravicanka »

Господе и Владико живота мога! Духа лености, унинија, властољубља и празнословља, не дај ми. Дух целомудрености, смиреноумља, дуготрпљења и љубави, даруј ми, рабу Твоме. Да, Господе, Царе, даруј ми да сагледам сагрешења своја и да не осуђујем брата свога, јер си благословен у векове века. Амин''
Last edited by mravicanka on 29.04.2012. 01:18, edited 1 time in total.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Dijalog izmedju vjernika i ateista

Post by KAMIKAZA »

:D I u tvom se selu crkva u narodu zove brace Kraisnika :D pravljena parama od Sloge i ostalih necistih radnji,ali vladika ne rece nista,nije valda Rajko Docic trebao da se suprodstavi gradnji :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Dijalog izmedju vjernika i ateista

Post by ZMIJA »

Ja mislim da su se sve te silne podjele u Crkvi, desile upravo zbog nemogućnosti Crkve kao takve da se blagovremeno dešavaju unutrašnja dograđivanja, da se tako izrazim,pa je dolazilo do raznih podjela cijepanja unutar te nekad jedinstvene krišćanske crkve.
Isus Hristos, sin Božiji, je samo jedan, i mnogi se pozivaju na njegovo učenje, čak i neki koji su završili u sektama, i svi se na neki način pozivaju na izvorno krišćanstvo ,pa se došlo do toga da i komunisti smatarju Isusa Hrista najvećim pravedašom u ljudskoj istoriji.
Ja sam vama zaghvalna na ovom vašem poslenjem postu, jer edukativnog karaktera, a i sama smatram da bi trebali više edukacije, više spoznaje za one koji neznaju o religij malo ili skoro ništa.
Ja ne mislim, već zaista tvrdim,da mnogi Srbi neznaju zašto slave svoju Krsnu Slavu,a da ne ulazimo evo recimo u osnovne razlike između Katoličke i evo Pravoslavne Crkve,u osnovnim elementima da ne idemo u detalje.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

mravicanka
Posts: 250
Joined: 26.12.2011. 22:20

Re: Dijalog izmedju vjernika i ateista

Post by mravicanka »

Господе и Владико живота мога! Духа лености, унинија, властољубља и празнословља, не дај ми. Дух целомудрености, смиреноумља, дуготрпљења и љубави, даруј ми, рабу Твоме. Да, Господе, Царе, даруј ми да сагледам сагрешења своја и да не осуђујем брата свога, јер си благословен у векове века. Амин''
Last edited by mravicanka on 29.04.2012. 01:18, edited 1 time in total.

mravicanka
Posts: 250
Joined: 26.12.2011. 22:20

Re: Dijalog izmedju vjernika i ateista

Post by mravicanka »

Господе и Владико живота мога! Духа лености, унинија, властољубља и празнословља, не дај ми. Дух целомудрености, смиреноумља, дуготрпљења и љубави, даруј ми, рабу Твоме. Да, Господе, Царе, даруј ми да сагледам сагрешења своја и да не осуђујем брата свога, јер си благословен у векове века. Амин''
Last edited by mravicanka on 29.04.2012. 01:19, edited 1 time in total.

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: Dijalog izmedju vjernika i ateista

Post by JOKARA »

Kami druze
cini mi se da tvoj post vise prilici temi "Privatizacija pljacka stoljeca"
Mislim da je bespredmetno jednom cestitom svesteniku spocitavati sve grijehe nekih drugih. Ponovo se odlazi od teme i na svakoj temi na kraju se zavrsi prozivanjem ko je lopov ili nije. Ja sam u svom prethodnom postu postavio pitanje kao covjek koji pripada negdje izmedju vjernika i ateiste ( mozda su ovakvi najgori )ali kao covjek koji mnogo drzi do tradicije.
Volio bi da mi svestenik Zivkovic odgovori ili da, da svoje misljenje koje se nece svesti na to " Ako crkveni velikodostojnici ili Sinod SPC ili Patrijarh tako naredi odnosno tako odluci ..." jer to i sam znam. Interesuje me gdje bi bilo ko ko donese takvu odluku nasao uporiste za istu !
Slusao sam na BIG radiu komentar jednog slusaoca koji rece poslije ponocke u SPC u Banjoj Luci "Cini mi se da je Laza Lazarević napisao knjigu PRVI PUT S OCEM NA JUTRENJE"
Napominjem da je ta pripovijetka napisana 1879 ili prije 133 godine

Ovako glasi kraj pripovijetke

"Управо њих двоје ступају преко прага, а на цркви грунуше звона на јутрење. Громко се разлеже кроз тиху ноћ и потресе се душа хришћанска. И као талас суво грање, тако њихов звук односи бољу и печал, кида узе таштине, а скрушена душа разговара се с небом...- Сине, устани да идемо у цркву!..."
Свако зна своје, милиција свачије !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Dijalog izmedju vjernika i ateista

Post by ZMIJA »

mravicanka wrote:Zašto se narod nikad nije pobunio protiv takve gradnje.
Pustimo svešteniče ovu vrstu priče, Kami je bio konkretan kad je usporedio narod sa Rajkom Docićem i tu je kraj priče.
Pozivati se na dražavu i njene institucije,u smislu porijekla prljavog novca,državu koja u suštinskom smislu ne postoji, je isto ono kao kad su Mariju Antonaetu gladni ljudi pitali : ,,Kraljice mi nemamo hljeba jesti '' a ona im odgovorila: ,, Jedite kolače''
Nesmije Crkva ev. svoju odgovornost za nečasne radnje i negativne pojave u sopstvenim redovima,prebacivati u dvorište svoje sestre države koje nema.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Dijalog izmedju vjernika i ateista

Post by ZMIJA »

JOKARA wrote:Mislim da je bespredmetno jednom cestitom svesteniku spocitavati sve grijehe nekih drugih
Mislim Jokara ne pratiš priču iz početka, niko ovdje ništa ne spočitava svešteniku Živkoviću, da pače mi mu odajemo priznanje što ima lične hrabrosti, da javno sa nama polemiše i govori o temi o kojoj mnogi šute a isto su sveštenici kao i sveštenik Živković.Mi iznosimo svoja zapaženja i kritike u javnost pa neka se prepoznaju oni koji su ev.odgovorni i mi ovdje nismo da udaramo glazuru to rade drugi, jer to je najlakše, treba nabaciti grubi sloj maltera. :smt004 :smt004
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

Locked