Dijalog izmedju vjernika i ateista

Pamtim to kao da je bilo danas...
JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: Dijalog izmedju vjernika i ateista

Post by JOKARA »

O svemu ovome moglo bi se jos elaborirati koliko ko voli, pretpostavljati ko sta zeli ili misli, medjutim rekao sam da necu vise o tome i zaista necu.
Evo pokusacu biti malo od koristi za sve nas nevjernike, poluvjernike i one radoznale.
Zbog cega svestenik ne sahranjuje ljude koji su izvrsili samoubistvo.Da to nije Bozija volja to sam cuo ima li kakvo drugo objasnjenje i uporiste. Npr. nije mi jasno da covjek koji je cio svoj zivot bio ajmo reci vjernik ( koliko je to i vecina nas u danasnje vrijeme ) razboli se tesko, prolazi nevidjene muke i dozivi ono sto vecina govori ( Nedaj Boze da ti se familija moli da umres ) Ne mogavsi izdrzati muke izvrsi samoubistvo. Zbog cega takvim ljudima nase svestenstvo ne prisustvuje sahrani i ne sahrane ga po vjerskim obicajima.
Свако зна своје, милиција свачије !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Dijalog izmedju vjernika i ateista

Post by regeman »

KAMIKAZA wrote: Clanarinu nije mogao da placa kad i sam pop kaze da je od nedavno u tom kraju,zemlja je jos drustvena osim ako ju nije pop Zlatko privatizovao i prisvojio,mozda je dao sporet kao Pero za Promet :D Vec sam rekao,naj gore je kad se pojedinac i pojedinacni interesi podju dizati iznad sire drustvene zajednice .

koliko si ti duzan svim crkvama u kojima si clan? :D
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

mravicanka
Posts: 250
Joined: 26.12.2011. 22:20

Re: Dijalog izmedju vjernika i ateista

Post by mravicanka »

Господе и Владико живота мога! Духа лености, унинија, властољубља и празнословља, не дај ми. Дух целомудрености, смиреноумља, дуготрпљења и љубави, даруј ми, рабу Твоме. Да, Господе, Царе, даруј ми да сагледам сагрешења своја и да не осуђујем брата свога, јер си благословен у векове века. Амин''
Last edited by mravicanka on 29.04.2012. 15:49, edited 1 time in total.

User avatar
corkan
Posts: 733
Joined: 04.07.2007. 18:07
Location: Moj ranč

Re: Dijalog izmedju vjernika i ateista

Post by corkan »

Svešteniče, nisam zadovoljan sa odgovorom,mislim da ste još uvijek nekako kruti trebalo bi malo da razumijete i one
što dignu ruku na sebe,nije nito baš jednostavno da se čovek ubije.
Ja ipak mislim da su to hrabri ljudi i trebalo bi opijelo da čine najmanje tri Sveštenika.
"Da se Drazin barjak vije, ne bi bilo Albanije,
i bila bi Ravna Gora na tri juzna Srpska mora

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Re: Dijalog izmedju vjernika i ateista

Post by seljak iz skakavaca »

Corkane, ako je po tome mjeriti, onda nisam zaista siguran sta je veca hrabrost, okoncati zivot, ili se ipak usuditi da probas dalje. U oba si slucaja i "heroj" i "kukavica". Zavisi samo kako posmatras.
Al´, covjek prica o stavu crkve u tom slucaju,..

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: Dijalog izmedju vjernika i ateista

Post by JOKARA »

Oce Zivkovicu
ne pada mi na pamet da tako nesto uradim. Ja sebe toliko volim da se ni iglom nebi mogao ubosti!!! :D
Otprilike jasno mi je sta je stav crkve a i vi ste to bas objasnili ali mislim kao i Corkan da je to malo prekrut stav. Da li je covjek pri zdravom razumu kada ga danima razdire bol. Prisustvovao sam smrti covjeka koji je mjesec dana tri puta dnevno primao morfijum protiv bolova. Nisam siguran da takav covjek moze pravilno rasudjivati. Evo ja cu sebi postaviti jedno zaista grubo pitanje. Da li bi Isus izvršio samoubistvo kada su ga razapeli na krst a da je bio u prilici. Znam da ce svi iz njegovog ucenja crpiti odgovor da nebi a jeste li bas sigurni, mozda bi i on poklekao od bola, to nikad necemo saznati. Moram se izvinuti svim iskrenim vjernicima na ovakvom pisanju ali eto cesto sebi postavljam svakakva pitanja. Kad smo onomad pricali o modernizaciji nase Crkve i na ovo sam mislio da bi trebalo nesto mijenjati jer ko moze znati kakva je svijest bila kod samoubice neposredno prije samoubistva.
Da se razumijemo ja glasam za zivot !!! :D :D :D
Свако зна своје, милиција свачије !

User avatar
Boromir
Posts: 54
Joined: 05.01.2011. 21:49

Re: Dijalog izmedju vjernika i ateista

Post by Boromir »

" Ne bojte se onoga koji ubije tijelo a duši ne može nauditi"
Po mome skromnom poznavanju ove materije mislim da uvijek moramo težište staviti na duhovno.
U Svetom pismu sam pročitao Knjigu o Jovu koju svima rado preporučujem, a koja daje odličan odgovor na pitanje g. Jokića.
Pravedni Jov biva stavljen na razna iskušenja: ostaje bez imanja, ostaje bez porodice i obolijeva od gube i kao takav biva protjeran
iz naselja te prosi da bi se prehranio. Na sva iskušenja on ne posustaje i pojačava molitvu i govori:" Bog mi je dao , Bog mi je uzeo, neka bude volja Njegova!"
Na kraju prima nagradu od Boga koji mu daje svega više desetostruko.
Ako jedan obični vjerujući čovjek i u tako u teškim mukama ne posustaje - otkud nam onda ideja da bi Sin Božiji posustao i počinio samoubistvo???
Samoubica uništava svoj duhovni život i sam nema više šansu za spasenje, zbog čega je samoubistvo po rangu teži grijeh od ubistva. Svako od nas nosi svoj krst, a taj krst može biti i teška bolest, ali valja nam ga iznijeti do kraja...
Ludim smatraju onoga čije se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
Sigurd Hoel

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Dijalog izmedju vjernika i ateista

Post by vrsta8472 »

Црква Христова је од почетка одлучно стала против самоубиства као претешког гријеха. Западни учитељ цркве Августин рекао је: "Ко сам себе убије, тај је убио једног човјека". Самоубица се овим, дакле, ставља наравно са убицом. Али у нашој источној цркви самоубиство се још строжије судило. Према 14. канону александријског патријарха Тимотеја самоубица се лишава опела и црквеног погреба. Православна црква одредила је строгу казну чак и за сам покушај самоубиства. На онога ко покуша самоубиство она налаже епитимију од 12 година. Знам да ће те помислити да је ово претјерано строго. Но ова строгост потиче из милости. Истину ти говорим: Црква је овако строга у погледу самоубиства из чисте милости према људима. Јер црква има у својој духовној ризници видовито искуство, да самоубице не улазе у царство бесмртног живота и вијечне милости. Па својом строгошћу жели Црква да људе предупреди од вијечне пропасти. У Светом Писму споменута су само два човјека, који су сами себи живот одузели. Једно је Ахитофел, издајник цара Давида, а друго Јуда, издајник Господа Исуса Христа.

Ко претрпи до краја тај ће бити спасен, рекао је Господ. Многобројна су и разнолика трпљења што Бог попушта на људе, али сврха свију њих јесте и та, наиме: горчином изљечити душе људске од гријеха и припремити их тако за вијечно спасење. Ма колико да нам је понекад тешко, сјетимо се двеју ствари, прво да сам Отац наш небески одређује мјеру страдања, и друго да Он познаје твоју снагу. Ако било коме од нас дође помисао на самоубиство, одбацимо је као дошаптавање сатанино.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Brankica
Posts: 1416
Joined: 09.03.2009. 16:24
Location: Prnjavor

Re: Dijalog izmedju vjernika i ateista

Post by Brankica »

Sveštenik tražio 700 KM da sahrani borca
Ratni vojni invalid iz Zalužana kod Banjaluke Đorđe Bajić (65), koji je umro 17. februara, u mrtvačnici je bio puna četiri dana, jer rodbina nije imala 700 maraka da plati grobno mjesto na groblju u Kuljanima!

Cjenkanje sa sveštenikom kuljanske Crkve svete Petke trajalo je do juče, pa je nesrećni čovjek na kraju sahranjen na groblju u Ramićima, na kome je grobno mjesta skoro upola jeftinije!

http://www.banjalukalive.com/aktuelnost ... borca.html

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Dijalog izmedju vjernika i ateista

Post by KAMIKAZA »

OVO JE SVE GORE OD GOREGA;ZALOSNO ;KAKAV SMO MI TO NAROD ?? :(

Sveštenik tražio 700 KM da sahrani borca .



srijeda, 22 februar 2012 00:00 ..

Share11



Ratni vojni invalid iz Zalužana kod Banjaluke Đorđe Bajić (65), koji je umro 17. februara, u mrtvačnici je bio puna četiri dana, jer rodbina nije imala 700 maraka da plati grobno mjesto na groblju u Kuljanima!

Cjenkanje sa sveštenikom kuljanske Crkve svete Petke trajalo je do juče, pa je nesrećni čovjek na kraju sahranjen na groblju u Ramićima, na kome je grobno mjesta skoro upola jeftinije!

Jovanka Bajić, bratanica pokojnog Bajića, kaže da je željela da njen stric bude sahranjen u Kuljanima, ali nije mogla da pristane na cijenu od 700 maraka.

- To je za mene zaista previše! Nadali smo se da će pop u Kuljanima uvažiti činjenicu da je pokojnik bio borac, ratni vojni invalid i socijalni slučaj. Međutim, sve što smo mogli dobiti je 100 maraka popusta! Kad sam vidjela da pop neće popustiti, preuzela sam stričevo tijelo iz mrtvačnice i sahranila ga u Ramićima. Jeste da je ovo groblje dalje, ali nisam imala izbora. Gradske vlasti su dale novac za pogrebnu opremu, dok sam ja platila grobno mjesto u Ramićima, koje košta 400 maraka - rekla je Bajićeva za Press RS.

Radivoje Šušnjar, pokojnikov komšija i član Boračke organizacije Zalužani, dodaje da je Đorđe Bajić živio sam u baraci Mjesne zajednice, od 45 maraka mjesečne invalidnine.

- Pošto je riječ o borcu i RVI, 15. februara odobrili smo mu 100 maraka pomoći, jer je zaista skromno živio. Bajić je bio iz Kupresa, a od porodice je u Zalužanima imao samo snahu i bratanicu. Ponešto bi zaradio cepajući drva, ali to je bilo nedovoljno za normalan život. Bio je više gladan nego sit. Umro je u prošli petak ali, eto, tek juče je sahranjen - priča Šušnjar.

Predsjednik BO Zalužani Božo Dardić kaže da je neprijatno iznenađen činjenicom da je kuljanski pop odbio da sahrani Bajića dok se ne izmire troškovi ukopa.

- Pošto je riječ o borcu i siromašnom čovjeku, trebalo je dozvoliti da se on sahrani, a poslije toga tražiti načine da se izmiruju troškovi. S druge strane, neophodno je da se unapred obezbijede mjesta za ovakve slučajeve kako se ne bi dolazilo u neprijatne situacije - kaže Dardić.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

Brankica
Posts: 1416
Joined: 09.03.2009. 16:24
Location: Prnjavor

Re: Dijalog izmedju vjernika i ateista

Post by Brankica »

:-)
citam komentare o tome na facebook-u.
Dobro narod kaze,treba ih fiskalizovati pa neka rade.
Bas me zanima cija su groblja,ko time raspolaze,pretpostavljam crkva,jel se ti placevi :-) prodaju po nabavnim cijenama ili se neko tu dobro ugradjuje? Onda bi upali u sistem PDV-a. :-)
Ja ovo ...onako na glas razmisljam...
U mom selu je dzaba,dali ljudi zemlju,lijep proplanak,nije mocvarno,okolo bukova suma ,ma ljepota....i za dzaba.....
Neka u miru pocivaju.

mravicanka
Posts: 250
Joined: 26.12.2011. 22:20

Re: Dijalog izmedju vjernika i ateista

Post by mravicanka »

Господе и Владико живота мога! Духа лености, унинија, властољубља и празнословља, не дај ми. Дух целомудрености, смиреноумља, дуготрпљења и љубави, даруј ми, рабу Твоме. Да, Господе, Царе, даруј ми да сагледам сагрешења своја и да не осуђујем брата свога, јер си благословен у векове века. Амин''
Last edited by mravicanka on 29.04.2012. 15:49, edited 1 time in total.

mravicanka
Posts: 250
Joined: 26.12.2011. 22:20

Re: Dijalog izmedju vjernika i ateista

Post by mravicanka »

Господе и Владико живота мога! Духа лености, унинија, властољубља и празнословља, не дај ми. Дух целомудрености, смиреноумља, дуготрпљења и љубави, даруј ми, рабу Твоме. Да, Господе, Царе, даруј ми да сагледам сагрешења своја и да не осуђујем брата свога, јер си благословен у векове века. Амин''
Last edited by mravicanka on 29.04.2012. 15:49, edited 1 time in total.

mravicanka
Posts: 250
Joined: 26.12.2011. 22:20

Re: Dijalog izmedju vjernika i ateista

Post by mravicanka »

Господе и Владико живота мога! Духа лености, унинија, властољубља и празнословља, не дај ми. Дух целомудрености, смиреноумља, дуготрпљења и љубави, даруј ми, рабу Твоме. Да, Господе, Царе, даруј ми да сагледам сагрешења своја и да не осуђујем брата свога, јер си благословен у векове века. Амин''
Last edited by mravicanka on 29.04.2012. 15:50, edited 1 time in total.

mravicanka
Posts: 250
Joined: 26.12.2011. 22:20

Re: Dijalog izmedju vjernika i ateista

Post by mravicanka »

Господе и Владико живота мога! Духа лености, унинија, властољубља и празнословља, не дај ми. Дух целомудрености, смиреноумља, дуготрпљења и љубави, даруј ми, рабу Твоме. Да, Господе, Царе, даруј ми да сагледам сагрешења своја и да не осуђујем брата свога, јер си благословен у векове века. Амин''
Last edited by mravicanka on 29.04.2012. 15:50, edited 1 time in total.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Dijalog izmedju vjernika i ateista

Post by KAMIKAZA »

Mislim da je svejedno ko je objavio,neko se usudjuje da kontrira crkvi (citaj drzavi) a neko ne usudjuje,ne zato sto se boje boga,vec sto se boje ljudi,danas ako kazes istinu odma te svi uzmu na zub kao disidenta ali ne ispastas samo ti ,vec i tvoja djeca,i ostala mnogobrojna rodbina. :D Zasto se crkva toliko vezala uz vlast,sigurno ne iz ljubavi prema njima (citaj lopovima);naj lakse mi je objasniti na primjeru:"ja sam "vjernik" ,bar sam sebe tako nazivam,ali kao takav ne moram da se zalijepim za Peru Dusanica,ali ako to ucinim,meni niko nece reci da sam to uradio iz ljubavi ili iz vjerskih pobuda,vec zato sto sam i sam lopov." E tako sad narod gleda na crkvu i vlast,a to je lose,crkva mora pod hitno da se ogradi od lopova i da se vrati onome zbog cega je tu,a da se okane politike i pljacke sopstvenog naroda,2 kvadrata zemlje ispred Boske su jevtinija od tog grobnog mjesta,znaci neko je tu lopov,a sve cesce se desavaju ovakve stvari.
Ako smijem da primjetim,i u Prnjavoru su jako aktuelne te rezervacije mjesta u groblju,kao za docek nove godine,otimacina prava,ko ima para u vrh ,a ko nema u potok,samo ovaj put tu kasira neko drugi ,nije crkva. :?
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: Dijalog izmedju vjernika i ateista

Post by JOKARA »

U pravu ste oce Zivkovicu
Nije se ubio. Mozda i zbog toga sto smo dezurali 24 sata pored njega pa nije imao priliku a i fizicki je bio slab da nije mogao. Ja sam samo htio naceti temu da li je covjek koji se odluci na takav cin zaista pri zdravoj svijesti, Crkva je propisala pravila igre ali kako sami kazete u 4 vijeku. Nije li se od tada do danas nesto promijenilo nismo li ponesto spoznali sto tada nismo znali. Tek sad je objasnjeno zbog cega izmedju ostalog ljudi islamske vjeroispovijesti ne jedu svinjetinu, pa cak i Jevreji, tada kad su umirali mislili su da je to od Boga a kad pogledamo ako vjerujemo sve i jeste od Njega. Kad god udjemo u ovakve rasprave upadamo u vrzino kolo sa hiljadu pitanja i odgovora.
Boromire u svakom slucaju tvoj svaki post zavredjuje paznju. Malo si kriticki komentarisao moje razmisljanje o Isusu. To svakako ne sporim i ti i bilo ko koje iskreni vjernik ima na to pravo. U pravo iz tih razloga se i jesam unaprijed izvinuo svima vama! :oops: :oops: :D
Свако зна своје, милиција свачије !

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Dijalog izmedju vjernika i ateista

Post by grlica »

moja vjera je najviše u tome što stalno gledam da osjetim tu ravnotežu različitosti
zbog svih oblika i vidova različitosti , ljudi upadaju u sukobe!
Samo odabrani duhovi kroz muku svoju (NA MUCI SE POZNAJU JUNACI)
VOLE DA SE BORE ZA RAVNOTEŽU
a kak na nebu tak i na zemlji - ko Grci stari
u vjeri je snaga u vjeri je moć.........
Oče, Miroslave zadivljena sam vašim odabirom priče da se još po ko zna koji put prepriča
DIJALOG IZMEĐU ATEISTA I VJERNIKA
toplo preporučujem " Luču mikrokozmu".
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Re: Dijalog izmedju vjernika i ateista

Post by seljak iz skakavaca »

http://www.blic.rs/Vesti/Tema-Dana/3082 ... -u-penziju

Nova generacija, po ovome, znaci zeli "modernizaciju", koju ovde mnogi pominju. Meni, kao lajku, bilo bi najdraze da se ispune zelje oko ogradjivanja od politike, i da se penzionisu ljudi koji smanjuju ugled SPC, prije svega Pahomije, i Vasilije.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Dijalog izmedju vjernika i ateista

Post by KAMIKAZA »

Ja mislim da se promjene moraju desiti,ili ce SPC da izgubi dobar dio vjernika,cudne stvari se desavaju i to ne samo u nas pravoslavaca vec i u katolika,na vidjelo isplivavaju razne afere,dal su one od nekoga servirane ili je to samo stvarnost koju nismo vidjeli bez elektronskih medija,to ostaje upitno,ali strasno puno losih stvari se desava,tesko je ostati vjernik kad te predvode nevjernici. :(
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Re: Dijalog izmedju vjernika i ateista

Post by murgo »

Kami, zar ne shvatas da je, zahvaljujuci internetu, svijet postao mali tj. selo?
nema zabave bez zena i rakije

mravicanka
Posts: 250
Joined: 26.12.2011. 22:20

Re: Dijalog izmedju vjernika i ateista

Post by mravicanka »

Господе и Владико живота мога! Духа лености, унинија, властољубља и празнословља, не дај ми. Дух целомудрености, смиреноумља, дуготрпљења и љубави, даруј ми, рабу Твоме. Да, Господе, Царе, даруј ми да сагледам сагрешења своја и да не осуђујем брата свога, јер си благословен у векове века. Амин''
Last edited by mravicanka on 29.04.2012. 15:51, edited 1 time in total.

Brankica
Posts: 1416
Joined: 09.03.2009. 16:24
Location: Prnjavor

Re: Dijalog izmedju vjernika i ateista

Post by Brankica »

mravicanka wrote: Sve zavisi od čovjeka.Ako je čovjek vjernik onda nije vjernik zato što mu je pop ili vladika dobar i ako je čovjek nevjernik onda isto nije zato što ne valja neki pop ili vladika.Sve je u čovjeku samom.Vjernika iskrenog ni Dioklecijanova mučenja nisu mogle odvojiti od Hrista.Današnje neke ,,vjernike,,odvoji od Hrista jedan novinski članak o nekom vladici ili popu.Pa ti sad vidi ko je vjenik a ko nevjernik.Da Bogu ne odgovara onakav sveštenoslužitelj kakav jeste,ne bi dozvolio da to bude.Ovo je poruka onim koji sebe nazivaju vjernicima.Dakle,ako vjeruješ u Boga onda moraš i to znati.
Svestenice,vjernikom se ne postaje po samom rodjenju.Valjda i na to utice kucni odgoj,vaspitanje,obrazovanje,pa i drustvena zajednica.
Ako su npr. Vas odgojili tako i usadili vam vjeru a vi naravno po tom izabrali to kao svoj zivotni poziv kako bi vas onda nesto navelo da mu ne budete dosledni do kraja(navodim dakle samo primjer-gluho bilo :-) )
Kako los ucitelj moze biti uzoran pedagog?Kako neko moze na nekog prenositi ono sto ni sam ne posjeduje?
Mene tu ne moze zadovoljiti odgovor "od boga je tako". Kao sto mi je glupo ako je tacno da kod katolika i za najtezi grijeh je dovoljno ispoviditi se pa mu je kao od boga oprosteno.Svi svoje grijehove nosimo u sebi,samo sama sebi mogu oprostiti grijeh,niko mi ga ne moze oprostiti ako ja nisam prihvatila to u svojoj svijesti.Vjerujem da je tako kod vecine.

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: Dijalog izmedju vjernika i ateista

Post by JOKARA »

mravicanka wrote: ....Da Bogu ne odgovara onakav sveštenoslužitelj kakav jeste,ne bi dozvolio da to bude.....
Oce Zivkovicu
po meni ovo je recenica koju nikako nebi trbali koristiti. Ovo je recenica koja izaziva na stotine reakcija i filozofiranja. Evo i ja cu jedno svoje fulozofiranje iznijeti o ovoj recenici.
A ko kaze da Bogu odgovara takav svestenik. Sad bi Vi rekli pa cim je svestenik dakle i to je bozija volja. Ja bi Vam postavio pitanje, nije li Bog ostavio takvog svestenika da iskusa svoj vjerni narod, a ne zbog toga sto to Njemu odgovara, nego kako ce i na koji nacin prepoznati loseg svestenika i kako i na koji nacin ce ga smijeniti. Dakle smatram da nije bas primjereno za sve reci da je to Bozija volja i da On bas tako zeli odnosno da Mu to odgovara ! Pretpostavljam da ste mislili na nesto drugo i cini mi se da je ta recenica malo nespretno napisana !
Mozda bi mogao jos filozofirati pa reci Njemu to odgovara da bi vidio kako ce narod reagovati. Kada bi dalje filozofirali dosli bi do toga sta je starije koka ili jaje. Iz svega proizilazi da u Crkvi kad hocemo nesto braniti dovoljno je samo reci da je to Bozija volja i nista ne mijenjati jer da On tako ne zeli nebi tako ni bilo. Sve ovo sto je pisano po novinama necemo provjeravati samo cemo primijeniti ovu recenicu. S cim se ja naravno nikada necu sloziti !!!
P.S.
Naravno slazem se sa Vama u potpunosti da covjek nebi trebao da bude vjernik ili nevjernik zbog toga sto je svestenik ovakav ili onakav.
Свако зна своје, милиција свачије !

User avatar
dkrajina
Posts: 560
Joined: 21.01.2011. 22:23
Location: tamo daleko

Re: Dijalog izmedju vjernika i ateista

Post by dkrajina »

Kakvi su vjernici kad im je takav Svestenik.
``kakva suma takvi zecevi``
zivot je surov

Locked