Referendum u Grckoj-bomba ili mamac za EU

Pamtim to kao da je bilo danas...
User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Referendum u Grckoj-bomba ili mamac za EU

Post by regeman »

pa to sto ne cvjetaju ruze u Italiji i SPaniji Grcima nece pomoci:)
Radi se o tome da su mala zemlja, kao Srbija, a imaju duga 300 milijardi...ko zna na sta je sve to troseno . Naravno, najveci povjerioci su Francuske i Njemacke banke. Racunaju mudri Grci da ce prije EU da tresne nego oni :D
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Referendum u Grckoj-bomba ili mamac za EU

Post by ZMIJA »

Sve su to manipulacije Regi,to što govori propaganda uzimaj sa rezervom,ko kontroliše rad evropskog parlamenta,kako je izabran evropski parlament,ko kontroliše Savjet Evrope,gdje tu demokratija,ko kome polaže račune,jeli misliš da se te sjednice prenose u živo kao kod nas ,sve su to fikcije i određene garancije i papiri bez pokrića nema tu od t od transparentnosti,niti p od poštenja to su neviđene manipulacije u cijeloj EU. :smt004 :smt004
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Referendum u Grckoj-bomba ili mamac za EU

Post by KAMIKAZA »

ZMIJA wrote: Šta je sa Italijom,Španijom ,Portugalom jel kod njih cvartaju ruže,kad je u pitanju dužnička kriza,šta radi Beluskoni zašto ne otjjeraju njega ,zašto Papandreua žrtvuju, a o ovima šute,pustite kraju zapadnu propagandu to su neviđeni skotovi.
Radi se o modernom ropstvu,i grci su jedini koji su se pobunili protiv toga,i o njima bi se cutalo da su oni bili malo tisi,Sve je pokrenula amerika i njene sluzbe,poslije pada Leman banke,oni su morali probuditi nesigurnost u EU da bi zastitili svoje propedanje,tako sada i EU gura sve na grke a ima i gorih ali ako se dirne u njih,pada za noc bankovni sistem ne samo njemacke i francuske vec i evrope,po mom misljenju ce se to desiti jer laz ima kratke noge,i kad istina izadje na vidjelo,da je u stvari cjela EU na kreditima bez pokrica,i da drzave zajme pare od banki da bi bankama dali kao nepovratna sredstva,samo da ovi ne propadnu,sto je suludo,a onda te iste banke proglasavaju plus u poslovanju na osnovu dobijenih para i menadzerima podjeli milionske bonuse zbog navodnog dobrog poslovanja :D pa opet dodju na onaj isti minus od prosli put,i kukaju nebi li dobili jos,a drzava ponovo uskace i pumpa samo da ne propadnu velike banke koje drze lobiji...................................................................... jednostavno receno sve su to lopovi ,nece me iznenaditi ako Merkelova i ovi ostali poslije gubljenja fotelje,odu u neke banke ili firme kao Schreder nedavno i postanu menadzeri sa ogromnim platama. :?
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Referendum u Grckoj-bomba ili mamac za EU

Post by regeman »

kako mislis pobunili se, uzeli su 300milijardi. Naravno svako normalan ce to uraditi, ovde je problem sprega politicara i banaka i to sto nema nikakve regulacije. Posebno se to vidi na ovim juznim zemljama gdje nema discipline- Portugal, Grck, Italija gdje je sve po principu kako cemo lako cemo :D .
Kako toga nema u Skandinaviji, Beneluksu itd...
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Referendum u Grckoj-bomba ili mamac za EU

Post by ZMIJA »

Ako se ovako nastavi,a sve su prilike da hoće, EU će se raspasti kao kula od karata,samo nam je boga moliti da taj raspad ne izazove neki rat,što nije isključeno, jer to obavezno dolazi poslije raspada monetarnog sistema,i kad svako počne sebi štampati pare,tj dolazi do međusobnog pljačkanja, a kad dođe do pljačkanja, onda se i oružje hvata u ruke, bar je to više nego jasno.Jer i sadašnje silne milijarde o kojima se govori su u stvari bezvrijedni papiri pomoću koji bankarske elite pljačkaju sve države koje od MMFa traže pare, za krpljenje svojih rupa za šta drugo i služi sten baj aražman, kao teka u seoskoj prodavnici, gdje možeš popiti pivu i bez marke, i tako svi nešto pišu ,dopisuju brišu i manipulišu, a niko u stvari nema stvarni novac i sve je virteulizacija,to su ovi ljudi u pravu kad su napali, i pozvali da se okupira svjetski financiski nervni sistem na Volstritui kako bi se raskrinkala svjetsak financiska mafija koja je porobila cijeli svjet i izazavala svjetsku ekonomsku krizu koja se sam prividno rešava i da će svjetska privreda pasti na koljena vrlo brzo. :smt004 :smt004
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Referendum u Grckoj-bomba ili mamac za EU

Post by regeman »

uh, uh, mnogo opstih mjesta. Novac je takav kakav je otkako je uveden. virtuelna zamjena za dobra u zlatu i sirovinama,.Samo ne vidim da se bilo ko odrekao ovog oblika uzivanja novca,
Sasvim sam siguran da i ti vozis kapitalisticko auto, koristis novi mobilni telefon, racunar, internet, programe zapadnih kooperacija a ne jafrickih ili filipinskih. Da se ovaj sistem urusi, kao sto mnogi prizeljkuju pao bi nam standard svima upola i onda bi se mogli hvatati za dupe i praviti sretni golih gaca :D
Ovde nije poenta urusavanja sistema vec regulisanja, sto tesko ide jer su svi alavi na pare, pa i mi ovde posebno iako nemamo neku kapitalisticku istoriju:)
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Referendum u Grckoj-bomba ili mamac za EU

Post by ZMIJA »

regeman wrote: uh, mnogo opstih mjesta. Novac je takav kakav je otkako je uveden. virtuelna zamjena za dobra u zlatu i sirovinama,.Samo ne vidim da se bilo ko odrekao ovog oblika uzivanja novca,
U tome i jest problem ,što je potršnja veća od novostvorene vrijednosti,o tome je za sva vremena rekao nenadmašni Karl Marks ,koji će se početi u skoroj budućnosti malo više da čita.
I novac je roba, ako ima zlatnu ili neku drugu podlogu, a ako nema onda je to nevrijedni papir s kojim se može manipulisati.
Nije problem u virtualnoj razmjeni novca za robu, već je problem u virtualnoj vrijednosti novca kao takvoga.
Nemoj da otvaramo razna, i nama dobbro poznata piramidalna šišanja naivnih ovaca,čime su se služili i neki svjetski bankari koji su završili na doživotnoj robiji u Engleskoj.
regeman wrote:Sasvim sam siguran da i ti vozis kapitalisticko auto, koristis novi mobilni telefon, racunar, internet, programe zapadnih kooperacija a ne jafrickih ili filipinskih. Da se ovaj sistem urusi, kao sto mnogi prizeljkuju pao bi nam standard svima upola i onda bi se mogli hvatati za dupe i praviti sretni golih gaca :D
Nemoj Regi zamjenjivati teze,ubacivanjem ideoloških primisa,napredak čovječanstava nije uslovljen trenutnim lihvarenjem svjetskih financiskih elita.To su savremeni robovlasnici koji će jednom, ako već nisu, srušiti svjetsku ekonomiju i baciti je na kojlena i svjetski društveni poredak,
Ne zaboravi da je Jurij Gagarin sa crvenom zvijezdom na kosmanautskom šlemu, prvi čovjek koji je stupio u svemir tako da ta priča,o kapitalizmu kao o progresivnom društvenom poretku ,ali ovo šta se danas dešava i nije kapitalizam već moderno porobljavanje naroda i država u globalnom svijetu i ti globalisti koliko god isključivali treći svjetski rat,ta mogućnost nije otklonjena,jer su ratovi i dolazili neposredno poslije ,svjetski ekonomskih kriza i težnje nekih zemalaja za kolonijalnim osvajanjima,a ovo šta se danas dešava nije ništa drugo nego moderno porobljavanje svijeta što može dovesti do ne predvidivih posledica.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Referendum u Grckoj-bomba ili mamac za EU

Post by regeman »

tome i jest problem ,što je potršnja veća od novostvorene vrijednosti,o tome je za sva vremena rekao nenadmašni Karl Marks ,koji će se početi u skoroj budućnosti malo više da čita.
pa to i ja kazem. nije problem novac kao takav, vec nepostojanje regulacije bilo kakve.

emoj Regi zamjenjivati teze,ubacivanjem ideoloških primisa,
ma kakva ideologija..nema tu ideologije, samo kazem i mi smo dio potrosackog drustva koje pljujemo. i mi uveliko hranimo te korporacije, ali tako je svijet napravljen. nemoj voziti kapitalisticko auto, ici ces biciklom koga opet pravi korporacija. ili ides pjeske u nike patikama. pogledaj u kuci oko sebe, etikete i sl, koliko love si dao kapitalistima i lihvarima tj fondovima posto oni drze mnoge biznise.
slazem se sa tim da regulacije treba i da se dosta toga otelo kontroli i da za pocetak mora da tresnu neke banke.
ono sto mene brine je nase stanje, kod nas nista ne propada, sve zivotari, iste firme, isti ljudi, ista desavanja 30 godina. Zato lagano trunemo dok se drugi mijenjaju.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Referendum u Grckoj-bomba ili mamac za EU

Post by ZMIJA »

Ovdje kod nas ništa nije završeno ovo će doživjet krah,onog momenta kad veliki odluče da monetarnu politiku u BiH prepuste nama i kad počnemo sami sebi štampati pare,narodski rečeno kad nam buđelar prepuste,odnosno konvertabilnu marku prestanu da vežu za evro,jer oni ovo što kod nas rade je je najvažnija institucija, za koju se niko u BiH ne otim svima štima stabilna konvertabilna marka,jer sve se drži pod kontrolom od imaginarne narodne banke BiH,jer to i nije nikakva narodna banka već kontrolisana ekspozitura pod patronatom međunarodnog faktora.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Referendum u Grckoj-bomba ili mamac za EU

Post by regeman »

nas inflacija jede, pustanje marke niz vodu bice samo ekser u sanduk. problem je sto to nikog ne zanima da se promjeni. kod nas nema ni vlade jer ne mogu oko predsjednika da se dogovore.vidjeces kako ce vlo brzo na zapadu shvatiti da treba da se zrtvuju 4, 5, 6 godina ne bi li opet imali dobar standard, a kod nas se samo presipa iz supljeg u prazno cekajuci milostinju sa tog zapada na koji pljuju ovako likovi kao kamikaza koji zive na njemu. :D
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Referendum u Grckoj-bomba ili mamac za EU

Post by ZMIJA »

Nemoj mi Regi na Kamikazu mi smo njega tamo poslali da rovari za našu stvar :lol: :lol: mi moramo znati šta se tamo radi na trulom zapadu :lol: :lol: Nismo mi njega poslali za pare, Kamija to apsolutno ne interesuju pare, on je balkanski špiun, ubačen u njihove redove,jer neprijatelj nikad ne miruje :lol: :lol: Morat ćemo mu i Seku poslati čim odradi ovaj časni mandat u skupštini :? :?
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Referendum u Grckoj-bomba ili mamac za EU

Post by ZMIJA »

:lol: :lol:
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Referendum u Grckoj-bomba ili mamac za EU

Post by KAMIKAZA »

Samo se vi smijte,ja pamtim kao slon :D opomenut cu ja vas u nekom datom momentu,kad kola krenu niz brdo,pa cete vi reci da sam bio u pravu. :wink:
Zapad je splet prevara i prevaranata sa postenjem i gluposcu,tamo zive ljudi starije generacije,koji nebi mrava zgazili,koji su spremni na zrtve,koji svoju vjekovima sparanu imovinu kad nemaju blize rodbine naj radije ostavljaju drzavi,porez placaju rado,rado pomazu besplatno u nekim socijalnim ustanovama,spendiraju na svim mogucim mjestima i to ne male sume za pomoc slabim i bolesnim,uljudni su rado pomognu svakome ,prihvataju svaciju kulturu,ne namecu svoju na silu,itd,itd...Kako je lijep taj zapad,ili bolje receno kako bi bio lijep taj zapad,da nema i ovih ostalih u spletu,prvo da navedem strance,kad vec svabe i ostali ne znaju da nam nametnu ili ne zele da nam nametnu svoju kulturu i jezik ,mi onda pokusavamo pa makar i na silu da im nametnemo nasu,kad vec oni hoce da rade kao konji,mi onda pokusavamo da im preturimo i nas dio posla,jer oni su sretni kad rade,to je nasa uljudnost,pomoc je strana rijec za stranca ,trazi je rado ali ne daje je nikako,dok mu govoris na on te voli kad kazes daj on ti odmah je*e majku..itd...itd i ostali su pokvareni nijemci ili ostali,koji su stigli iz socijalistickih zemalja kao DDRa tj. oni su u Berlinu kao Hercegovci u Zagrebu,na svim funkcijama i sve naj bolje znaju :D a naj vise vole mito i korupciju,takvih je sve vise jer svaki mlad covjek vidi idola u tamo nekom koji je lako stekao i koji ima mu*a ali nema mozak,kao sto i mi pljescemo takvima a ne znamo da kokos ima veci mozak od njihovog i da je i ono sto imaju,koncentrisano samo na prevare i obmane,a ne na posao za koji primaju platu,sve to je u tom spletu i niko ne vidi kraja,koji je na dohvatu ruke,jer kad nestane para,sva klupka ce se raspetljati,proradit ce oruzje,i od glupih politicara ce postati glupe vojskovodje koje ce u smrt da posalju 2/3 svjetske populacije. :( Dabogda se moja predvidjanja nikad ne ostvarila,ali sve govori da ce biti tako. :(
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Referendum u Grckoj-bomba ili mamac za EU

Post by ZMIJA »

I naši će donirati državi svoju imovinu ako nemaju nikoga u nasledstvo,i kod nas je sve više i više prekinutih porodičnih stabala, i mnogi ostaju bez naslednika,nema više mnogobrojnih srpskih pa i drugi porodicaod 5 i više djece kao nekad .Sela su nam u glavnom pusta i malo se u selu čuje dječija graja,bez obzira što smo naparavili silne kućerine i skrkali pare u zidove a nismo pravili djecu pa nam sada sela zjape pusta .
Još kad ovi sada donesu zakon o oporezivanju nekretnina i spuste to na nivo opština,koje će svoj budzet puniti od poreza recimo na stambeni prostor, svi ovi koji su pokupovali stanaove popravili kasarne po selima morat će plaćati porez na nekretnine, kako se nekad plaćap porez na zemlju ,plaćati porez ili prodavati i rešavati se viška stambenog prostora.
U socijalizmu je odumirala država,a jačano samoupravljanje, a ovdje će država prvo sebi obezbjediti, a šta ostane građanima i seljacima. :) :)
To da su švabe napredniji od nas Kami ne smiješ na glas i pred njima govoriti,švabe su bile ovdje u Bosni 40 godina pa smo ih protjerali,možda da ih nismo protjerali ne bi i ti bio tamo, možda bi frkao za jedno 2000 ejra ovdje negdje u Metalki,a i meni bi mjesčno bacili neke crkavice ko paščetu 2/3 hiljade ojra. :lol: :lol:
Opet ovi ovdje pjevaju ,,Ustaj Gavro pucaj iza ugla ne može se živjeti od rugla''
Iz Austrije prije par dana stigla je obavjest od Austrije kao države da je istekao rok trajanja zgradi vojnog osjeka koja je izgrađena za vrijeme Austrougarske,eto toliko da se zna, šta je država i o čemu sve vodi računa,a kod nas još nisu izbrojali i utvrdili koliko imaju privremenih smještaja za raseljena i izbjegla lica,ali pjeva se ,,Ustaj Gavro pucaj iza ugla....''
Gdje si tu si otvori i uši i oči i posmatarj neprijatelja i izvještavaj bazu i ne pričaj tamo po naški da te ne bi otkrili kao našeg špijuna,balkanskog a kad stigne Seka zajedno u tandemu samo naprijed.... :lol: :lol: :lol:
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

Lasse
Posts: 193
Joined: 17.07.2011. 14:57

Re: Referendum u Grckoj-bomba ili mamac za EU

Post by Lasse »


User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Referendum u Grckoj-bomba ili mamac za EU

Post by ZMIJA »

Stašan neki momak,bože oprosti, podsjeća me na Dragana Čavića :D
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

Lasse
Posts: 193
Joined: 17.07.2011. 14:57

Re: Referendum u Grckoj-bomba ili mamac za EU

Post by Lasse »

Nažalost, mene ne podsjeća ni na jednog politikanta ovdje kod nas. :)

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Referendum u Grckoj-bomba ili mamac za EU

Post by ZMIJA »

Nema politike bez politikanata, i naravno demagoga, i u EU parlamentu ne sjede svećke, ima ih gorih i od naših domaćih zabavljača,ne treba stvar generalisati, jer najgori su oni što pušu i zamagljuju, a i sami direktno žive od politike.

Politiku treba svatiti kao nešto bez čega se ne može ,a već ako se bez toga ne može,a nemože se, ajde da se uozbiljimo i ne prepustimo,taj važan segment društvenog života za sve ,lažnjacima i manipulatorima ja ne vidim drugog načina.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

Lasse
Posts: 193
Joined: 17.07.2011. 14:57

Re: Referendum u Grckoj-bomba ili mamac za EU

Post by Lasse »

Politike bez demagoga i politikanata nema samo u izopačenoj demokratiji, koju danas imamo.
A to da treba da se uozbiljimo i da preuzmemo odgovornost je jasno samo po sebi, bilo bi suvišno da o tome raspravljamo.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Referendum u Grckoj-bomba ili mamac za EU

Post by ZMIJA »

Lasse wrote:A to da treba da se uozbiljimo i da preuzmemo odgovornost je jasno samo po sebi, bilo bi suvišno da o tome raspravljamo.
Nažalost nije suvišno, i te kako je potrebno, upravo zbog konstatacije u prvoj rečenici da živimo u izopačenoj demokratiji, gdje se s tobom slažem :twisted:
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
dkrajina
Posts: 560
Joined: 21.01.2011. 22:23
Location: tamo daleko

Re: Referendum u Grckoj-bomba ili mamac za EU

Post by dkrajina »

Mozda prvo da Vi rijesite Prnjavorsku politicku situaciju pa onda resavajte Evropsku :D
A sada Merkelova pravi 4 rajh,to ti Kami treba da znas vidis da hoce da centralizuje EU da se samo Njemacka pita,
Bolje vi resavajte vodovod za Prnjavor :D :D
zivot je surov

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Referendum u Grckoj-bomba ili mamac za EU

Post by regeman »

kad bi jedna veca banka u EU propala, u RS bi preko noci pola radnika ostalo bez plata, posto se iste uglavnom iz kredita istih cen.banaka daju. Onda bi bilo zanimljivo vidjeti reakcije domacih narikaca. Mada, kakvi smo mazohisti pola njih bi pristalo da nema platu samo nek eu propadne.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Referendum u Grckoj-bomba ili mamac za EU

Post by ZMIJA »

dkrajina wrote:Mozda prvo da Vi rijesite Prnjavorsku politicku situaciju pa onda resavajte Evropsku :D
Prvo koji mi a drugo koji vi,ovdje načelno raspravljamo o politici,a ne rešavamo ništa, jer nismo mi koji to rešavaju, a ako si mislio na neki prioritet u komentarisanju lokalne u odnosu na globalnu politiku, to u glavnom i radimo ,ako pratiš ovaj forum koji je jako skroman i siromašan na ovoj temi politike,gdje su komentari loši ili skoro nikakvi, onda nije ni čudo što mnogi šute i nezainteresovano posmatra politićku scenu, kako na lokalnom tako i na nekom globalnom planu.

Sve dok je to tako nikakvih kvalitetnih promjena neće biti na užem i širem društvenom planu, a pogotovo na političkom gdje su se pojedinci ustoličili i cirkulišu i egzistiraju na oplitičkoj sceni, i gdje jednom kad se sjedne u fotelju, iz nje se ne uzlazi doživotno, čak se mjenjaju i političke stranke, ali fotelje su se zalijepile za guzicu.

Opozicija nikakva ili je skoro nema ,javno mnijenje kao u Biafri postoje oni što pire i na vrućo i na hladno, jer ne vide dalje od nosa, i zato ih nije briga neka se samo piri po službenoj dužnosti ili po patološkoj navici.

Takozvani ne vladin sektor gori od ovog vladinog,sve sami nadničari i ljudi za pare,čast izuzecima dakako .
Mladi se radije uhvate svetih knjiga, nego politike koja im kroji ili ne kroji životni put i sudbinu,po nekad odigraju ulogu fikusa u političkim strankama ,koje su učmale i ne prozračene tvorevine,a to je tomu što tamo niko ne zalazi godinama gdje je politički život zamro ili uopšte ne postoji, i sve se svodi da neki omladinci u vidu nadničara lijepe stranačke plakate po principu ko vše plati.

Sve dok je ovo ovakvo kako pišem,a ako neko misli neka me argumentovano demantuje,mi ćemo imati stanje kakvo je sada i imat ćemo kako to reče Lasse izopačenu demokratiju .

Istina na ovim raznim portalima i forumima ,koji su postali kao nekad javni klozeti ,gdje ljudi sakrivenog identiteta i kad ih niko ne vidi šaraju govnavim prstom po zidu,ispisajući svoje trenutne inspiracije i umjetničke kreacije.

Javne tribine, i debatni klubovi kod nas su već odavno prošlost jer su se izraubovali i jednostavno to više nikoga ne interesuje,sem ne vladine organizacije koje kroz organizovanje okruglih stolova i tematskih sjedinca i raznae nevladine incijative peru pare.

Javne rasprave o bilo kakvom zakonu dokumentu nisu suštinski javne već su više pro forme i u njima učestvuju uglavnom oni koji su neposredno zainteresovani.

Evo primjera, budzet opštine Prnjavor navodim kao primjer,kao najvažniji dokument jedne lokalne zajednivce, koji se redovno daje u javnu proceduru i raspravu, doživi najviše stotinjak ljudi na opštini Prnjavor i ako kao nacrt ide u raspravu u preko trideset mjesnih zajednica.

O drugim manje važnim dokumentima da i ne govorim.kao što su kapitalni projekti i slično.
Dakle treba izgrađivati građansko društvo i takozvanu demokratiju, da ne bude izopačena, i treba mijenjati mentalitete ljudi što je najteži posao,jer smo puni predrasuda i fraustracija svim i svačim i što je najgorte nestalo je povjerenje među ljudima.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
dkrajina
Posts: 560
Joined: 21.01.2011. 22:23
Location: tamo daleko

Re: Referendum u Grckoj-bomba ili mamac za EU

Post by dkrajina »

ZMIJA wrote:
omladinci u vidu nadničara lijepe stranačke plakate po principu ko više plati.
Istina na ovim raznim portalima i forumima ,koji su postali kao nekad javni klozeti ,gdje ljudi sakrivenog identiteta i kad ih niko ne vidi šaraju govnavim prstom po zidu,ispisajući svoje trenutne inspiracije i umjetničke kreacije.

Javne tribine, i debatni klubovi kod nas su već odavno prošlost jer su se izraubovali i jednostavno to više nikoga ne interesuje,sem ne vladine organizacije koje kroz organizovanje okruglih stolova i tematskih sjedinca i raznae nevladine incijative peru pare.

Javne rasprave o bilo kakvom zakonu dokumentu nisu suštinski javne već su više pro forme i u njima učestvuju uglavnom oni koji su neposredno zainteresovani.

Evo primjera, budzet opštine Prnjavor navodim kao primjer,kao najvažniji dokument jedne lokalne zajednivce, koji se redovno daje u javnu proceduru i raspravu, doživi najviše stotinjak ljudi na opštini Prnjavor i ako kao nacrt ide u raspravu u preko trideset mjesnih zajednica.
Sigurno da je tako kao sto kazes,ali ti omladinci se poslije lijepljenja plakata po tudjim stalama zaposljavaju u elektru,kad nesto odlucuju nakon 5-7 dana cuje se da je sastanak odrzan e pa to su javne rasprave.
Pa zato kazem da prvo smece treba ispred vog praga da cistimo pa onda Evropu da ocistimo,a i tamo0 je sigurno korupcija,pljacka i malverzacije ali na visljem nivou.
Kod nas ko god ima clansku kartu vladajuce stranke(nebitno koje samo da je na vlasti)uzima sebi za pravo da radi sta hoce,a to u evropi je rezervisano za velike sita nema sta da trazi.I kod nas bi bilo drugacije da samo vrh drzavni uzima a ne svako ko je clan vladajuce stranke.
zivot je surov

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Referendum u Grckoj-bomba ili mamac za EU

Post by ZMIJA »

[quote="dkrajina"]Kod nas ko god ima clansku kartu vladajuce stranke(nebitno koje samo da je na vlasti)uzima sebi za pravo da radi sta hoce,a to u evropi je rezervisano za[/quote
]
Mislim da nisi u pravu, danas svi u glavnom imaju više članskih karata, i nije problem doći do ćlanske karte bilo koje stranke,to je samo percepcija onih ljudi koji nikad nisu bili ni u kakvoj stranci pa im se stvara privid.

Kadrovska politika kao najosjetljivije područje svake političke stranke uglavnom se izmješta iz domena stranke, i vodi se u otuđenim centrima moći, koji se sam strankom pokriva, a odlučivanje je na drugom mjestu.Tu članska karata može ali ne mora da igra nikakvu ulogu .

Stranke apsolutno ne funkcionišu u demokratskom duhu,i akako se svaka deklarativno zalaže, i kako su sve u svoje statute upisali ali se ih ne drže.Demokratije u stranci je više bilo u bivšem SKJ-e nego danas u svim strabkama zajedno.

Zato je potrebno da u političke stranke ulaze mladi, kreativni i hrabri ljudi, a ne interesdzije i poltroni koji ništa drugo nemaju sem da su mladi.
Politika često radi ono što se pripisuje revolucijama,jede svoju djecu ,tako je i danas u političkim strankama 10 poltrona pojedu dvojicu odvažnih i poštenih ljudi,zato se mnogima mladima gadi ulazak u bilo kroju stranku, jer tamo ako hoćeš, a naravno da trebaš da misliš svojom glavom, i da utičeš na neke procese, često postaje sopstvena žrtva svog ispravnog i poštenog stava, jer se ne uklapaš u zacrtane interese trenutni moćnih stranačkih ljudi odnosno kapa.

To je naša nažalost stvarnost i onda kad posledice takve politike dođu na naplatu onda smo svi nezadovoljni i pušemo i na one koji su krivi i one koji nisu krivi, ali su ostali u manjini ,to je ono duvanje na prazno, ne upuštajući se ko je i zašto doveo do nečega, i od koga javno mnijenje mora tražiti odgovrnost ako ništa drugo.

Najlakše je reći krivi ste vi iz SDSa ili SNSDa ,a uvećini slučajeva to nije tačno,jer nerijetko kape iz SDSa i kape iz SNSDa sjede daleko od strankei od očiju javnosti ,do duše u poslednje vrijeme oni to i ne kriju i dogovaraju svoju politiku mimo stranke bilo koje već u intersu pojedinaca i određenih grupa.

A onda izađu na konferenciju za štampu i opletu jedni po drugima da zavaraju trag i da se vlasi ne dosjete .
Takvih primjera ima na pretek pogotovo kad je kadrovska politika u pitanju,a poslije daleko od očiju javnosti nazdravljaju jedan drugom ,,AJD NA ZDRAVALJE VOJVODO,ŽIV MI BIO SERDARU''
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

Locked