Referendum u Grckoj-bomba ili mamac za EU

Pamtim to kao da je bilo danas...
Lasse
Posts: 193
Joined: 17.07.2011. 14:57

Re: Referendum u Grckoj-bomba ili mamac za EU

Post by Lasse »

[quote="dkrajina"]Mozda prvo da Vi rijesite Prnjavorsku politicku situaciju pa onda resavajte Evropsku :D

Vidiš li naziv teme? Osvrnuo sam se na nju sa linkom iznad, nisam spomenuo da bi rješavao probleme EU. Nemoj da budemo zlonamjerni.

A što se tiče prnjavorske političke situacije i čišćenja sopstvenog dvorišta, pročitaj još jednom svoj komentar koji sam ti citirao i sve će ti biti jasno. Svi bi rado da neko drugi rješava, a da gavranovi odozgo samo kljucaju i kritikuju.

User avatar
dkrajina
Posts: 560
Joined: 21.01.2011. 22:23
Location: tamo daleko

Re: Referendum u Grckoj-bomba ili mamac za EU

Post by dkrajina »

Gavranovi su pokusavali da rijese nesto ali nemaju podrsku od sitnih pticica,a na sve to ja samo kazem da prvo svoje dvoriste gledaj kakvo je pa onda tudje,sta imamo mi sa Grckom ili sa EU krizom pa to je svima jasno da sa tim samo javnost obmanjuju.
Grcka je u EU da je stiti od islama i nista drugo ali sad kad su sredili i islamske zemlje kako njima pase da igraju pod njihovom dirigentskom palicom(ubrzo i Iran
ima da dobije svoje proljece)sad Grcka netreba nikome ali neznaju kako da je izbace
zivot je surov

Lasse
Posts: 193
Joined: 17.07.2011. 14:57

Re: Referendum u Grckoj-bomba ili mamac za EU

Post by Lasse »

Misliš da nemamo ništa sa krizom? Misliš da nemamo ništa sa EU? Pa do te mjere su nas kolonizovali, da smo, kao država, 100% zavisni od njih. Kao što kolega gore reče, kada bi im samo jedna veća banka propala, to bi nas itekako opalilo po nosu.

User avatar
dkrajina
Posts: 560
Joined: 21.01.2011. 22:23
Location: tamo daleko

Re: Referendum u Grckoj-bomba ili mamac za EU

Post by dkrajina »

Pa neka nas puste da zivimo sa nasom nekakvom valutom kakva god da bude,a ovako peru pare preko nas i odlucuju o svemu,pre par dana je Rumunski predsednik javno prozvao Austriske banke: Erste,Unikredit(AustriaBank)i Rraiffeisenbank Internacional da popustaju kamate u rumuniji posto su one pokupovale njihove nacionalne banke.I on javno kaze da je jedan od uslova za ulazak u EU bilo da te banke pokupuju Rumunske,ima to na netu treba malo potraziti.A sad su svi zavaljeni do guse.
Zasto je ova godina najuspjesnija u Njemackoj auto industriji,nove clanice EU i narod neinformisan sta je lizing,ali tu su njihove banke da to pokriju i plasiraju njihova auta kroz lizinge.
U Grckoj ima vise Porsche Cayena nego u ostatku EU.
I onda ispada da su Grci zagrizli mamac od EU a ne obrnuto :?:
zivot je surov

Lasse
Posts: 193
Joined: 17.07.2011. 14:57

Re: Referendum u Grckoj-bomba ili mamac za EU

Post by Lasse »

Ja jesam euroskeptik, ali nisam siguran da li bismo bili u stanju da se nosimo sa svojom valutom.
A činjenica je da istočne i jugoistočne zemlje Evrope moraju da prodaju svoje banke, ukoliko žele da budu članice EU. Uostalom, njima, odnosno nama, nije ni namjenjeno da budemo ravnopravni u EU. već isključivo nas gledaju kao tržište i izvor jeftine radne snage. Ako već nisi, pogledaj dokumentarac Weight of Chains ili Težina Lanaca, biće ti još jasnije neke stvari, vezane za EU.

User avatar
dkrajina
Posts: 560
Joined: 21.01.2011. 22:23
Location: tamo daleko

Re: Referendum u Grckoj-bomba ili mamac za EU

Post by dkrajina »

Jasno je meni kako oni nas gledaju,oni misle da mi zivimo u pecinama.Tako nas i smatraju na zapadu.
Upravu si za jeftinu radnu snagu al jos im je vaznije trziste za njihove proizvode,to im vise treba nego radna snaga
zivot je surov

User avatar
Opti Myst
Posts: 590
Joined: 10.05.2007. 20:38

Re: Referendum u Grckoj-bomba ili mamac za EU

Post by Opti Myst »

"When people are fanatically dedicated to political or religious faiths
or any other kinds of dogmas or goals, it's always because these dogmas
or goals are in doubt." (Zen and the Art of Motorcycle Maintenance)

User avatar
dkrajina
Posts: 560
Joined: 21.01.2011. 22:23
Location: tamo daleko

Re: Referendum u Grckoj-bomba ili mamac za EU

Post by dkrajina »

Prica ono sto narod zeli da cuje svaka cast :smt006
zivot je surov

Locked