Zajednički kandidat za nacelnika/SNSDa i SDSa

Pamtim to kao da je bilo danas...
User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Zajednički kandidat za nacelnika/SNSDa i SDSa

Post by ZMIJA »

Prema poslednjim najavama Igora Readojčića da će se 2.i 3. iduceg mjeseca otvoriti pitanje o buducim odnosima SNSDa i SDSa i gdje je u svom obraćanju apostrofirao Prnjavor kao opstinu gdje je odnos SNSDa i SDSa zestoko suprostavljen /mada bi se o tome moglo diskutovati/i da to proizvodi određenu stetu za građane ove opstine, sto je novina u političkoj teoriji, novi moment, koji otkriva Radojčić, i koji od drveta ne vidi šumu.Prije bi se reklo da građani trpe stetu sto u vladajucem SNSDu se nezna ni ko pije ni ko plaća, pa se onda loptica prebacuje na tuđi teren, odnosno na teren odnosa opozicije i pozicije u Prnjavoru.
Ovu činjenicu oko ev.zajedničkog kandidata za načelnika opstine Prnjavor ozbiljno su svatili Drago Kalabic i Sinisa Gataric predsjednici opstinskih odbora, ove dvije najveće prnjavorske stranke, i poceli direktnu verbalnu borbu o nametanju, gdje Kalabić fali odbornike SDSa oko usvajanja vazni dokumenata u opstiskom parlamentu i gdje vec sada vidi svoje miljenke iz redova SDSa Gospodina Đurđevica i Gospodina Lukanovića koji poticu iz tradicionalnih sdesovski sredina koje bi eventualno mogle posluziti u budućim izboru novog zajedničkog kandidata za načelnika a gdje gospodin Kalabic vidi sebe
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

mudrac
Posts: 33
Joined: 15.09.2008. 22:17

Re: Zajednički kandidat za nacelnika/SNSDa i SDSa

Post by mudrac »

Ja čuo Zmijo (*****)da ćeš ti biti kandidat za načelnika :smt003 :smt003 :smt003
Last edited by Moderator on 27.08.2011. 12:05, edited 1 time in total.
Reason: Zabranjeno otkrivanje indentiteta forumaša

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Zajednički kandidat za nacelnika/SNSDa i SDSa

Post by ZMIJA »

Gdje si čuo :lol: :lol: :lol: :lol:
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

mudrac
Posts: 33
Joined: 15.09.2008. 22:17

Re: Zajednički kandidat za nacelnika/SNSDa i SDSa

Post by mudrac »

U Evropi na kavi, tamo se vodi politika, gdje bi cuo na drugom mjestu :D !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Zajednički kandidat za nacelnika/SNSDa i SDSa

Post by ZMIJA »

Nisi u toku Mudri Evropa je prevaziđena,tamo ne zalazi vise ni Boća ,jedino Zuna visi svaki dan tamo,razočarao si me, ja taman bila se obradovala :smt005 :smt005
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Zajednički kandidat za nacelnika/SNSDa i SDSa

Post by vrsta8472 »

Ако буде тај заједнички кандидат волио бих да видим те СДС-овце и СНСД-овце како заједно на изборним мјестима заокружују свог заједничког кандитата за вријеме бројања гасова
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Zajednički kandidat za nacelnika/SNSDa i SDSa

Post by regeman »

vrsta8472 wrote:Ако буде тај заједнички кандидат волио бих да видим те СДС-овце и СНСД-овце како заједно на изборним мјестима заокружују свог заједничког кандитата за вријеме бројања гасова
kad krene tuca medj omladinom snsda, kad krenu na liste za posao da ulijecu sdsovci mladjahni :mrgreen:
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
povjerljiva
Posts: 712
Joined: 11.03.2010. 13:10
Location: tamo daleko

Re: Zajednički kandidat za nacelnika/SNSDa i SDSa

Post by povjerljiva »

Opet vječita tema izbori! Ovakvi, onakvi, važno da su izbori i da se naše male glavice ponovo zamaraju tako jednom kompleksnom temom. :(

Odakle krenuti? Od početka, naravno. :D

Vjerujem da smo svi na ovim prostorima dovoljno svjesni kompleksnosti situacije u kakvoj se nalazimo. Prošlo je već toliko puno od tog famoznog rata, koga krivimo za sve što nam se sad dešava, a mi se, čini se, nismo pomjerili ni malo u pozitivnom smislu. Čak, kao da i dalje tonemo. Meni se bar, i to iz neke u odnosu na većinu stanovništva ovog podneblja, dobre perspektive čini da je svaki dan sve teže. Pitam se mora li baš tako biti? Koliko smo sami tome krivi i šta možemo uraditi da nešto promijenimo? Da li je rat zaista kriv za sve i kako prevazići probleme koje nam je ostavio u naslijeđe?

Neki moji izvori saznanja, ograničeni kao i naši mali umovi, kaže da to sve zaista tako ne mora biti, da smo za dosta toga sami krivi i da, za početak, treba da krenemo od toga da mijenjamo sami sebe. Izvori kažu da samo sebe i možemo promijeniti ako to zaista želimo, ali kad promijenimo svoj lični stav o životu i onome što nam se događa, pojaviće se neka nova perspektiva i vizija bolje stvarnosti koju tako priželjkujemo.

E, mislim da tu za početak treba i stati i zapitati se koliko je svako od nas, odnosno koliko sam ja lično kriv tome što je stanje baš takvo kakvo jeste. Na globalnom nivou reklo bi se ništa. Pojedinac sam koji na malo toga može da utiče. S druge strane ja kao pojedinac najbolje znam svoje želje, prepreke i mogućnosti, kao i šta očekujem od budućnosti. Znam i da je moj glas na izborima samo jedan glas više ili manje u korist ili na štetu nekog. Međutim, ono što ne zna većina nas je to da su se neki veoma hrabri ljudi kroz istoriju borili da dobiju pravo da daju taj svoj glas nekome. Oni su štrajkovali, ginuli i slično da se mi danas ne bismo, u dan kad se izbori obavljaju, osjećali kao građani drugog reda koji nemaju to pravo, a time ni da iskažu svoje potrebe, želje, mišljenje. Šta smo mi zauzvrat uradili? Ništa! Ne znamo tim ljudima ni imena, što možda i nije tako važno, ali je važno to što ponižavamo njihovu iskrenu borbu time što to svoje pravo glasa ne iskoristimo! Mislim da je to jedan neoprostiv grijeh, koji dovodi i do nesagledivih društvenih posljedica.

Dakle, za ovu prvu raspravu na ovu temu, zaključujem da je prvo i osnovno da se svim građanima ove naše drage države objasni da apatiji u društvenim događanjima nema mjesta i da je veoma važno ko će doći na poziciju vlasti jer će on sutra odlučivati u naše ime i za naš račun!Taj neki pojedinac, koji će biti izabran i biti dio jednog mehanizma, treba konačno da bude takav da shvata da je on tu zato što smo ga mi birali i da je odgovoran nama, a ne bilo kom drugom mehanizmu. Da bismo to od njega imali pravo očekivati i tražiti moramo shvatiti da je veoma važno da svi izađemo na te famozne izbore. To je onaj prvi korak da bi se zapravo moglo i vidjeti koliko nas nekog podržava, a ne da dolazimo u poziciju da od 40 % stanovništva koje je glasalo i od čega je 30 % valjanih glasova, vlast dobije neko koga podržava 15 % od tih 40! Prosta matematika.

Najbolji treba da se bira najvećim mogućim brojem glasova što većeg broja nas! Tek tad će moći doći do povećanja društvene odgovornosti, a time i smanjenja korupcije i sličnih pojava, što će, naravno, uz veliki rad i trud, na kraju dovesti sve zajedno u jednu ljepšu i bolju budućnost!

S tim u vezi, trebamo početi gledati malo u daljinu i nazirati konture budućnosti da bismo ju mogli stvariti boljom nego sadašnjost! Stalno osvrtanje iza sebe, isticanje prevaziđenih ideja kao vodilja ka budućnosti i nesposobnih ljudi u prve redove, odnosno za vođe, ne vodi nigdje osim u propast!Mi smo joj se, čini se, opasno primakli, ali još nismo zakoračili u sam centar. Možda je kranje vrijeme da se ili odlučimo na samospaljivanje ili počnemo polako povlačiti iz pakla koji smo sami sebi stvorili!

Povećanje društvene odgovornosti je imeprativ! Zato, nek neko počne da se bavi ozbiljni i teškim poslovom objašnjavanja građanima koliko je važno da ponovo počnu da razmišljaju o sebi, svojim potrebama, željama i iskoriste mogućnosti da to i ostvare! Naučimo građane da ne prodaju svoj glas za 50 ili 100 KM već da ga iskoriste za kreiranje bolje budućnosti! Potom ih pustimo da razmisle. Tek potom pitajmo ih u koga imaju povjerenje..... :!:
Život je samo jedan.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Zajednički kandidat za nacelnika/SNSDa i SDSa

Post by KAMIKAZA »

Idealan kandidat je Kalabic,on je potekao iz SDSa a zavrsio u SNSDu :D ako ih on ne ujedini nece niko. :P
Mada bi ja evo glasao za Zmikija bez razmisljanja,popravio se maksimalno,i do izbora ima da ga dotjeramo,da ce biti jedini i neprikosnoveni kandidat. :wink: samo on je kao i Darko,nista nebi napravio,ne znaju da kradu ni jedan,i onda se ne mogu uklopiti u koncept tih dviju stranaka. :smt005
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
povjerljiva
Posts: 712
Joined: 11.03.2010. 13:10
Location: tamo daleko

Re: Zajednički kandidat za nacelnika/SNSDa i SDSa

Post by povjerljiva »

Pitanje, da li je u svemu tome prvenstveno interes da se ujedine stranke ili je u pitanju interes naroda, nas svih, da konačno izaberemo vlast koja će raditi u našm interesu?
Život je samo jedan.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Zajednički kandidat za nacelnika/SNSDa i SDSa

Post by KAMIKAZA »

Vlast se uvjek zvala narodna a nikad nije stitila narod,tako da se u narodu razvila mrznja i prezir prema vlasti ma kakva ona bila,znam iz iskustva,i ja mrzim vlast,kakva god bila,i prije nego bilo sto kazu ja vicem uaaaa lazu,ili pre nego sto bilo sta urade,ja vicem da je pogresno,ja radim tako, jer svejedno sta oni mislili ja mislim drugacije,naravno ovi nasi ne valjaju ni pisljiva boba,ali ja govorim i opcenito . :)
Zato: Ako ne zelite da se razocarate,onda ne polazite puno nade u njih ,jer sto je veca nada vece je i razocarenje. :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

marijamala
Posts: 303
Joined: 25.08.2010. 23:52

Re: Zajednički kandidat za nacelnika/SNSDa i SDSa

Post by marijamala »

Posto smo svi nezadovoljni vlascu,mrzimo je,svi su nas izvarali,opljackali,razocarali....ma sta razocarali-zive nas u gorobove kopaju,najidealnije rjesenje je vanstranacko.
Darko bi bio pravi pogodak,nezavisni kandidat,da se prethodno razrijesi bilo kakvih stranackih primjesa.
Umjesto satora i pecenih volova napraviti javne tribine po selima,sta pricati-ma ne treba pricati ,dovoljno je samo ne lagati.Da ,imam ideju,citati stihove Kamikazine i Zmijine,stimulisati nadaren odnosno ogorcen narod koji ima smisla za stih ,sliku,humor da radi na temu "nasa vlast-ne ponovila se".vjerujem da je najveci procenat onih koje ne zanima niti jedna stranka.To bi nama osiguralo vecinu!
Da se ne posvadjamo sami sa sobom moramo se dogovoriti ko bi rukovodio ovim aktivnostima.Ma PRNJAVOR .INFO,ko bi sve isfinansirao-dobrovoljni rad a ono sto kosta brate nek plati Kamikaza .On je ovdje odradio "podsticaj" :-)
Pored Darka ima toliko fine ,pametne ,obrazovane i nekorumpirane mladosti u ovom gradu koja bi mogla saciniti jedan pravi tim i izbiti ovaj olos(ne iz cipela) vec iz fotelja!
Joooj,kad bi takav dan osvanuo prvo sto bih pozeljela je da dobro saperemo ulice i krenemo iz pocetka!!!

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Re: Zajednički kandidat za nacelnika/SNSDa i SDSa

Post by murgo »

da dobro saperemo ulice
...pitanje je samo odakle da uzmemo vodu za to, kad je nemamo ni za pice... :?: :?: :?:
nema zabave bez zena i rakije

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Zajednički kandidat za nacelnika/SNSDa i SDSa

Post by KAMIKAZA »

Ja sam to vec jednom rekao za Darku,ako hoce da krene mora da se odvoji od bagre,kratkorocno bi mozda bio u gubitku,ali dugorocno bi postao Prnjavorski Josip Broz Tito :wink: Ne samo on,vec i mnogi drugi bi imali uz njega otvoren put,a samo takvi mogu da naprave pravu prtinu u ovim smetovima djubreta i otpada koji se natalozio u opstini.
Ulice ce da operu nasi Vatrogasci jer i njima je dozlogrdilo to smece :D a ako vec i para treba naci ce cica Kamikaza :D osim toga svi smo mi Kamikaze,bit ce i viska. :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Zajednički kandidat za nacelnika/SNSDa i SDSa

Post by ZMIJA »

povjerljiva wrote:Pitanje, da li je u svemu tome prvenstveno interes da se ujedine stranke ili je u pitanju interes naroda, nas svih, da konačno izaberemo vlast koja će raditi u našm interesu?
Da je to u interesu naroda ni po muke ,ovakvo koaliranje, evo najavljeno od moje stranke ,i stvaranje takozvane neprincipijelne koalicije ,nije nista drugo do čuvanje vlastiti guzica, u to sam vise nego sigurna,jer u ovom poslu imam debelo iskustvo, i upravo sam pokrenula ovu temu da čujemo sta to znaci .Da ovo ne pričam napamet mogu to potkrijepiti sa bezbroj primjera.Naravno političari ne bi bili političari ,i ovo je mozda samo jedan probni balon.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Zajednički kandidat za nacelnika/SNSDa i SDSa

Post by ZMIJA »

marijamala wrote:osto smo svi nezadovoljni vlascu,mrzimo je,svi su nas izvarali,opljackali,razocarali....ma sta razocarali-zive nas u gorobove kopaju,najidealnije rjesenje je vanstranacko.
Draga moja Marijamala ova tvoja konstatacija,da je najbolje rijesenje vanstranacko,i pored tvoje najiskrenije namjere je krajnja utopija, izvini sto ti to moram reći,ali ti ovo govorim iz ličnog iskustva,koje imamu zadnjh 30 godina gdje sam se aktivno bavila, i bavim politikom, kako u bivsem jednopartiskom sistemu, tako i u ovom vanstranackom.
Naime, tvoja konstatacija je prirodna, logicna i iskrena ,ali nazalost nije utemeljna u praksi.Narod voli partije,narod ne voli nezavisne autoritete,ne voli nista sto nije poteklo iz njegove stranke .To je naprosto tako, i to je potvrđeno u praksi.
Povjerljiva je u svom postu,napisala dosta dobrih konstatacija sa kojima se ja slazem, u onom djelu da svi ljudi, a pogotovu mladi, tradicionalno ne skloni politickom zivotu,trebaju da o politici razmisljaju pozitivno, i da uzmu u njoj učesća kroz samo izlazenje na izbore,i ne samo to, kroz političku edukaciju, več i kroz direktno djelovanje u političkim strankama,jer nije dovoljno biti mlad i lijep i skolovan,čak i posten, trebaju se mladi ljudi politicki obrazovati, i politički biti informisani, jel bez toga su slijepi kod očiju, i onda se desava nesto sto je apsurd nad apsurdima, poltikom upravljaju l ne samo politikom vec ukupnom moci, od novca medija ,neke karijere, ljudi koji se znoje kad se potpisuju,sto će reći nepismeni vladaju.
To je posledično stanje, i onda se svi bavimo proizvedenom posledicom, a ne uzrokom te posledice, o kojoj ja upravo govorim.
Ja sam dosta na ovu temu pisala u nekim svojim postovima, kad je politika i mladi u pitanju, i da se ne ponavljam ,jer bi vrlo bitno bilo, kad bi ajde recimo 100 mladih ljudi iznijelo svoje misljenje na ovu tvoju konstataciju, za koju sam se ja zakačila,ali to se neće desiti, jer mlade politika ne interesuje generalno, čast izuzecima.
Nama demokrtiju takozvanu, nece donijeti partizanski komesari i političari koji vise nema, a koje ja licno cijenim, i da su to bili ljudi u to vrijeme, bili vrlo politički obrazovani,za razliku od danasnjih mladih ljudi koje politika ne intersuje.
Nezavisni narodni predstavnici na izborima veoma tesko dobijaju mandate, eto tu i tamo poneki se provuče ali generalno mandati se proizvode u velikim političkim strankama,gdje postoji dobar inzinjering ,novac ,uticaj i kad jos u kampanji imas dobrog direktora tvornice glasova, koji se zove šef glavnog izbornog štaba, onda je uspjeh zagarantovan.
Ovo sto Kmi kaze da bi neko bio dobar Tito,kad bi se izabrao bez stranačke bagre, kako on to kaze,ali on zaboravlja da je Tito postao Tito, upravo sto je imao iza sebe mocnu politicku stranku, koja se tada zvala Komunistička partija.
Nazalost danasnje političke stranke, nisu izgrađene politicke organizacije, i one, i ako svaka ima u sebi prefiks demokratska, nisu demokratske,jer bivsi SKJu je imao vise unutrasnje demokratije nego danasnje političke stranke zajedno.
Danasnje političke stranke, to su poluprivatne organizacije u kojima vlada jedan ili dva čovjeka ,zavisui jel stranka ili savez, i tu nema puno demokratije, i zato ljudi ne vole ići u političke stranke, jedino ako je to pogodbeno prodajna kategorija.
Ja sam u svojoj politickoj karijeri,bila svjedokom umiranja jednopartiskog sistema,i rađanja dtugog sistema, koji se zove visestranacki, i mogu s pravom neke stvari reci, jel sam bila sudionik i to veoma aktivan sa mnogim ljudima i događaajima od 14 kongresa SKJu ,osnivanja SDSa u Zgrebu osnivač sam prve opozicione partije u Republici Srpskoj 1993 godine,srela sam mnoge političare koji su obiljezili kraj 20. i pocetak 21 stoljeca na ovim prostorima, od Franje Tuđmana Jovana Raskovića,Slobodana Milosevičća,Zorana Đinđića,Zlatka Lgumđije,mog Zileta Rdisića,Biljane Plavsić ,Milorada Dodika i mnoge druge,i ovo navodim samo da potvrdim, na neki način da sam osoba koja ima sta reci kad su u pitanju politička događanja i politike u pitanju,a koje mladi ljudi danas nisu zainteresovani za tu vrstu price.
Samo da napomenem, ja se nikad nism skolovala za politiku, vec se nazalost politika skolovala na meni.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
povjerljiva
Posts: 712
Joined: 11.03.2010. 13:10
Location: tamo daleko

Re: Zajednički kandidat za nacelnika/SNSDa i SDSa

Post by povjerljiva »

Zaista je u našem društvu nizak nivo političke culture. To je možda I jedna od najvećih prepreka društvenom napretku. Ja ne razumijem kako nam iz dana u dan može biti gore, a da ne počnemo razmišljati o tome kako da krene nabolje? Kako I zašto već 20 godina na neki direktan ili indirektan način vrtimo u jedan krug iste ljude, a ne dobijemo želju da vidimo nekog drugog na nekom odgovornom mjestu, makar da se uvjerimo da je taj što je 20 godina tu, najposobniji od svih nas?
Nedavno sam imala priliku da razgovaram s jednim rukovodiocem jedne naše institucije I on kaže da ni on ne razumije kako naš narod više ništa ne može pokrenuti. Kaže da je bio svjedok nekih dobrih (po njemu) I altruistinih pokušaja promjena I buđenja svijesti I odgovornosti u narodu I da mu nije jasno kako ni jedan od tih pokušaja nije uspio. Pita se šta bi trebalo da se desi pa da se desi narod I promjena, koja kako kaže, ne može biti drugačija već na bolje?!

Pitam se I ja isto… Nekad su stihovi “ustajte vi zemaljsko roblje”…., nekad neki drugi, budili u nama želju za promjenom I davali snagu da se pokrenemo I pridružimo nekima koji su imali hrabrosti da nas povedu u nadu u bolje sutra. Šta danas da “zapjevamo” da bi u našem narodu pokrenuli bilo kakav osjećaj I naveli ga da pokuša da pokrene svoje kataleptične ekstremitete u cilju pravljenja prvih koraka ka vremenu koje bi nam već tim što bismo prestali biti kataleptični I apatični, trebalo ponuditi neke bolje aspekte budućnosti?

Moje mišljenje je da ma koga birali na funkcije, sve dok u narodu na razbijemo famu da je pripadnost nekoj od politički stranaka put ka ličnom uspjehu, bez obzira na stanje u društvu, nećemo postići ništa. Zato zagovaram stav, a vidim da je I dosta vas na istom fonu, da je potrebno podići nivo političke kulture građana i/ili birača i navesti ih da shvate da je učešće u društvenim događanjima pravo ali i obaveza svakog od nas, pa onda tek očekivati od njih odgovornost I shvatanje politike kao djelatnosti koja kreira društvena zbivanja I razvoj...

Očekivanje da neko drugi u naše ime nešto promijeni ili nam pokloni bolju budućnost neće voditi nigdje nego u društvenu ali i ličnu propast svakog od nas. Jer društvo čine pojedinci i sudbina društva u kojem živimo je i naša lična sudbina.... :smt004
Život je samo jedan.

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Zajednički kandidat za nacelnika/SNSDa i SDSa

Post by regeman »

Znaci Kalabic koketira da bude nacelnik? Jel to trac ili...
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Zajednički kandidat za nacelnika/SNSDa i SDSa

Post by ZMIJA »

:smt023
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Zajednički kandidat za nacelnika/SNSDa i SDSa

Post by ZMIJA »

Da li je samo na nivou iluzije, ostala mogućnost zajedničkog kandidata dviju najvećih stranaka SNSDa i SDSa za načenika opštine u Prnjavoru na sledećim izborima,i šta bi to značilo u stvarnosti, s obzirom da je ova ideja nastala kao špekulacija nekih ljudi jednog momenta.
S obzirom na trenutni odnos političkih snaga u Prnjavoru i na ovim lokalnim izborima načelnik opštine će se birati nominalno između dva kandidata ,pojava više od dva su večć viđena katalizacija izbornog procesa gdje se balansira.
Naravno teoretska mogućnost zajedničkog kandidata ove dvije najveće političke stranke,razbile bi postojeći stereotip dosadašnjeg načina izbora načelnika u Prnjavoru ili je ova moja logika razvučena do idiotizma.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

čiča
Posts: 321
Joined: 26.03.2009. 15:59

Re: Zajednički kandidat za nacelnika/SNSDa i SDSa

Post by čiča »

Pogledajte malo u dobojski komšiluk, tamo već godinu dana SDS i SNSD zajedničkim snagama u koaliciji vedre i oblače gradom. Kad su bitne stvari u pitanju, sastanu se negdje na "neutralnom" terenu poput Borja (planina iznad Teslića), pa dogovore veoma bitne odluke za narod kao obustavljanje istrage o kupovanju glasova na zadnjim izborima, za koje imaju i svjedoci a i neki audio-video snimci. U međuvremenu Omer Petrović i dalje vlada Dobojom, ne može mu niko ništa jači je od sudbine, čak je veća dasa od vašeg Kalabića.
Jedina normalna SDS vlast se nalazi u Bijeljini, sve ostalo su lopovi i banditi, mada ni SNSDu ne manjka tih osobina.
Treba proći još 20 godina da dođu neke nove generacije, nažalost trenutno nema neke pametne opcije.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Zajednički kandidat za nacelnika/SNSDa i SDSa

Post by ZMIJA »

Vi nama Omera mi vama Kalabića :lol: :lol: :lol:
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Zajednički kandidat za nacelnika/SNSDa i SDSa

Post by regeman »

ima i gorih





Male sredine su ogledalo društva; male sredine u Republici Srpskoj mahom su skroz propale i uništene društvene stanice; male sredine u ovom entitetu žrtve su lokalnih knezova, beskrupuloznih pljačkaša, nerijetko i ubica, kojima je bitan jedino lični interes, sve ostalo su nijanse. Vlasenica i Šekovići lični su zabran Miće Kraljevića, poslanika SNSD-a u Narodnoj skupštini RS, koji je ovu stranku doveo na vlast u istočnom dijelu entiteta. Zato mu se godinama gledalo “kroz prste” zbog ratnih i poratnih zločina, kriminala i otvorene pljačke.

Međutim, svemu bude kraj, pa i Kraljevićevom pustahijskom ponašanju, a, kako stvari stoje, “glave će mu doći” njegovi stranački “prijatelji”. I to oni koje je Kraljević odabrao, držao u inkubatoru i, na kraju, inaugurisao u funkcionere koji “drmaju istokom”. Prvi mu je “otkovao” Momir Ristić, načelnik opštine Šekovići. On je na to mjesto izabran u januaru prošle godine, nakon opoziva SDS-ovog Snježana Sokića, uz svesrdnu pomoć Kraljevića. Na taj način, šume iz opštine Šekovići stavljene su pod Kraljevićev “nadzor”. Bar je tako on mislio. Međutim, Ristiću (koji je i sam počesto bio u sukobu sa zakonom) nije se previše dopala Kraljevićeva pelikanska alavost, te mu je zabranio bespravnu sječu i krađu oblovine. Stvari su došle do “krvi”, jer je Ristić organizovao Kraljevićevim kamionima “sačekuše” na šumskim putevima. “Dalje nećeš moći”, bio je moto, koji je doveo do totalnog sukoba i raspada SNSD-a u ovoj opštini.

Razlozi Kraljevićeve gramzivosti dobrim dijelom su uzrokovani i činjenicom da su ga brojne “veze” dovela do prosjačkog štapa. Elem, Kraljević u Banjaluci ima (tajnu) porodicu, za šta je saznala njegova “redovna” žena, koja je podnijela razlog za rastavu, ali i pokupila svu ušteđevinu. (Kraljević je sve pare stavio na njene knjižice, a on izigravao crkvenog miša. Slutio, pa mu se i dogodilo). Uz sve to, Kraljević i u Šekovićima ima “tekuću” ljubavnicu, a sve ove silne “veze” zahtijevaju odgovornost i traže obaveze i, obavezno, i pare. Moralisti će odmah krenuti sa tvrdnjama da se ne treba miješati u Kraljevićev privatni život, što treba podržati sve dok on ne troši državne pare za svoje lične potrebe. Ili ne siječe državnu šumu (desetine hiljada kubika) da bi izdržavao svoje brojne porodice. A tu i jeste kvaka. Ristić je odlučio da Kraljeviću otme “iz usta” šumu, ali ne njegovu, već državnu.


Kraljeviću je te kriminalne poslove odobravao rođak Igor Vuković, direktor tamošnjeg Šumarstva. U očaj je pao, kada je saznao da SP RS, kojima je u novoj raspodjeli vlasti pripalo gazdovanje šumama, ima namjeru da smijeni Vukovića i na njegovo mjesto dovede Miju Kurtumu, nekadašnjeg direktora šuma u Vlasenici. Kurtuma je poznati letač bez padobrana, a smijenio ga je Kraljević tako što ga je, jednostavno, bacio kroz prozor šumarije. Kurtumi nije pomoglo ni to što je tada bio član SNSD-a.

Kada je shvatio da je letač Kurtuma ponovo opcija, Kraljević se okreće protiv OO SNSD u Šekovićima, “preuzima” dva odbonika Jezdimira Kazanovića i Radu Ilića zvanog Kićo. Njih Ristić odmah isključuje iz SNSD i oni postaju nezavisni odbornici. Kraljević odlazi kod Budimira Ninića iz SDS-a i obećava mu odjel šume, ako mu pomogne da sruši SNSD-ovu većinu. Do tada mu je branio da kupuje šumu u Birču, pa je Ninić, koji ima pilanu, morao kupovati u drugim dijelovima RS. Snježanu Sokiću obećava mjesto direktora Doma zdravlja u Šekovićima, a sadašnju šeficu Slavicu Glišić, svoju “blisku prijateljicu”, ima namjeru “delegirati” u Dom zdravlja u Vlasenici. SDS-u obećava i mjesto direktora obdaništa, čime ih kupuje i zajedno sa njima, isključenim SNSD-ovcima, te odbornicima iz PDP-a, pravi novu skupštinsku većinu.

U međuvremenu, vrh SNSD-a daje podršku Ristiću i smjenjenom zamjeniku i potvrđuje isključenje Kazanovića, čime su teško uzdrmali Kraljevića. Sad SDS pokušava da se izvuče iz cijele priče, ali Kraljević ucjenjuje Sokića da će javno iznijeti da je za vrijeme načelničkog mandata platio svadbu bratu 12 000 maraka, sa računa opštine. Kraljević se posvađao i sa Mladenom Popovićem, načelnikom Vlasenice, koji neće ponovo da se kandiduje na tu funkciju, jer je siguran da će izbore izgubiti. Kraljević se tako našao u “sendviču” između centrale SNSD-a i lokalnih funkcionera stranke, što je situacija koja mu garantuje debakl. I odlazak iza rešetaka.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Zajednički kandidat za nacelnika/SNSDa i SDSa

Post by vrsta8472 »

Не каже џаба народна пословица: "Ко са ђавлом тикве сади ..."
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Zajednički kandidat za nacelnika/SNSDa i SDSa

Post by KAMIKAZA »

E ti Vukovica ima u svakoj mutnoj raboti. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

Locked