Ubijen Osama bin Laden

Pamtim to kao da je bilo danas...
User avatar
rocky
Posts: 1500
Joined: 22.04.2005. 21:09
Location: ITA / RS

Re: Ubijen Osama bin Laden

Post by rocky »

Ja se samo pitam da li je Osama znao nesto mozda sto Amerima nije stimalo?? Zasto ga nisu uhvatili zivog, pa da mu sude??? Zasto price kruze da su Ameri sami sebi srusili WTC, sad kad bolje pogledam snimke nikako mi nije jasno kako da se nesto srusi tako precizno spontano, zasto dim izlazi iz prozora od dna prema vrhu prije neg sto se neboder poceo rusiti, sve me ovo navodi da je to uradjeno uz pomoc explosiva.
Idemo dalje ...

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Ubijen Osama bin Laden

Post by ZMIJA »

Ja inace nisam pristalica zavjere, ali uslucaju rusenja trgovackog centra u Njujorku,ne moze covjeka ostaviti ravnodusnim, i da prihvati novo za gotovo ,jer ona preciznost u rusenju nebodera upucuje da je to moglo samo da se srusi iznutra sa vec postavljenim ekspolzivom,jer neboderi su naprosto iznutra implodirali,i tako se urusili,a to nije bilo moguce,taman da se pet aviona zakacilo za zgradu.
A sto se tice Osame bin Ladena,on je tipicni americki proizvod i kad bi mu se sudilo,imao bi on sta reci svjetskoj javnosti,i njegovo ubistvo, ako je zaista ubijen,desilo se onda kada je to Amerima najbolje odgovaralo, a to je nova podrska i podizanje popularnosti Baraku Obami koji je u zadnje vrijeme sve manje popularan ,a po americkoj politici svaki predsednik bira se dva mandata, upravo zbog kontinuiteta americke spoljne politike, koja je projektovana najmanje sto godina unaprijed ,i tu nema promjena ma koja takozvana stranka bude na vlasti, i bilo ko da bude americki predjednik.
Najveci problem ,i najveci zadatak, svakog americkog predsednika je da obezbjedi u kongresu,silne milijarde za vojsku u budzetu Amerike, iz koga se upravo logisticira americkoj spoljnoj politici u kojoj je vođenje kontrolisanih sukoba ili ratova,jedan od osnovnih postulata.Naravno svi ratovi se vode pod kontrolom multi nacionalnih kompanija, i strateski inters amera u tim ratovima je pribavljanje energetski resursa kao sto je nafta i naravno utvrđivanje svoje dominacije u svijetu,kako u politickom tako i u ekonomskom domenu.
Americka javnost i te kako je kontrolisana, i zatvorena za ona pitanja koja su od americkog nacionalnog interesa, i tu nema puno demokratije, dakle Amerika je apsolutno medijski kontrolisano drustvo,kad su u pitanju takozvana skakljiva pitanja,i sto nije objavio Njujork Tajms to se nije ni dogodilo.
Da bi se dobila saglasnost za te silne pare, koje treba Amerikanci da daju, oni se moraju permanentno drzati u strahu,do skora od Rusa i komunizma,danas od terorizma koji su upravo oni iproizveli,a Osama bin Laden je skolski primjer za to.
:smt004 :smt004 :smt004
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Ubijen Osama bin Laden

Post by regeman »

naravno da je moguce implodiranje, jer se radi o celicnim konstrukcijama.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Ubijen Osama bin Laden

Post by ZMIJA »

Ne razumijem se puno ,ali me kao laika sve to ostavlja u dilemi,kako je srusen trgovacki centar za tako kratko vrijeme, i takom efikasnoscu,da je to za nepovjerovati :smt004
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Ubijen Osama bin Laden

Post by regeman »

pa visoka temperatura od goriva topi celik tj glavnu nosecu konstrukciju. za ostalo ne znam, ko je i kako i na koji nacin to srusio, sve je moguce.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Ubijen Osama bin Laden

Post by ZMIJA »

To sam i ja cula na televiziji ali ,znas li ti koliko je celika bilo samo u jednoj zgradi,nije pala na zgradu zeljezara vec ipak samo avion, uletio na jean ili dva sprata :smt004 :smt004 :smt004
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Ubijen Osama bin Laden

Post by vrsta8472 »

Авион који има распон крила од 68,5 m, који достиже брзину од 988 km/hм који је висок 19,6 m и на крају који је тежак 442.000 kg . . .може да сружи било коју зграду. Нема ту неке теорије завјере.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Ubijen Osama bin Laden

Post by regeman »

koliko sam ja citao neke izvjestaje, gorivo i temperatura od eksplozije aviona je krenula da topi celik koji se urusio tj implodirao od previsoke temperature.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Ubijen Osama bin Laden

Post by ZMIJA »

Ja neznam ,mzda je to tako, samo i ja sam gledala na televiziji da ljudi koji zele da sruse daleko manju zgradu,6 mjeseci vrte i postavljaju na hiljade mjesta eksploziv,kako bi je srusili ,i kad je sruse to slave kao uspjeh.Jabih voljela da me neko podsjeti za koliko vremena su sruseni blizanci,uvazavajucu sav taj kerozin koji se prolijo iz aviona u liftove i stepenice tih srusenih zgrada, i zasto je zaustavljena evakuacija iz sjevernog tornja kad su vidjeli da je đavo odnio salu. :smt004 :smt004 :smt004
Last edited by Moderator on 09.05.2011. 18:19, edited 1 time in total.
Reason: Bespotrebno citiranje
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

Vucijak
Posts: 328
Joined: 26.09.2010. 17:06
Location: Australija

Re: Ubijen Osama bin Laden

Post by Vucijak »

Ko kaze da je ubijem Osama, eno ga krije se sa domacim vehabijama u blizini sela kod naseg Kamikaze :smt005
Image

cicos
Posts: 200
Joined: 10.04.2010. 15:07

Re: Ubijen Osama bin Laden

Post by cicos »

Zgrade se srokale za cca 9 sekundi sto je ravno slobodnom padu. U praksi neizvodivo pri normalnom urushavanju, osim kod amera
neka u pretrazivacu prelista "11. septembar" mozda i sam pomisli da onolika avioncuga koja se zabila u Pentagon nije mogla napraviti onakvu rupu , jedino ako neko nije viknuo "skupi krila"...
Oni balavadinovi ko i sve jajare ce da se svete amerima kao i do sada. TNT oko pasa pa u prvu dzamiju. Ima opet da lete krvave nanule i sandale a ameri se urokali od straha dok balavadinova raja kasapi vlastiti narod (bar po vjeri). I jedni i drugi su hrabri kada u'vate nekog ko nemoze da se brani pa mu se siti iznaje*avaju keve... Ovaj us*ani svijet ne moze bez Markalizacije, tuzlanskokapijizacije ili jedanestorujanizacije... narod je tu samo da ga prebrajaju - pozeljno za onaj svijet
TEORIJA ZAVJERE .... ?
Eno Engdahl-a pa mu se ismijavajte u onom sto napisa..."Sjeme uništenja" i "Stoljece rata"
Budaletina - paronja...???
Pa ako su deportovani potomci qrvi i kriminalaca, bash toliko poshteni onda Lengi izmishlja, vjerovatno u dnevnopoliticke svrhe.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Ubijen Osama bin Laden

Post by ZMIJA »

Svako more ima svoga lera :smt006
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: Ubijen Osama bin Laden

Post by MAXIMUS »

Pa ako su deportovani potomci qrvi i kriminalaca, bash toliko poshteni onda Lengi izmishlja, vjerovatno u dnevnopoliticke svrhe
Slozio bi se !
Ako jos pridodamo da američka demokratija stoji na nogama istrebljenja indijanaca i otimanja tuđe zemlje , pa dalje kroz razvoj , američka ekonomija na nogama prohibicije i mafije ... potomci tih istih ljudi danas pomoću kupljenih i postavljenih političara ( a ima dosta glumaca među njima koji nisu uspjeli u Holivudu ) ulažući u vojnu industriju pokoravaju komad po komad zemljine kugle sve zarad svojih ličnih ekonomskih interesa .

Evo zanimljiv tekst koga zanima ...http://www.ivonazivkovic.net/AMERIKA%20 ... 0SLUGA.htm

ili ...http://www.ivonazivkovic.net/binel%20al%20kaida.htm
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
Opti Myst
Posts: 590
Joined: 10.05.2007. 20:38

Re: Ubijen Osama bin Laden

Post by Opti Myst »

vrsta8472 wrote:Авион који има распон крила од 68,5 m, који достиже брзину од 988 km/hм који је висок 19,6 m и на крају који је тежак 442.000 kg . . .може да сружи било коју зграду. Нема ту неке теорије завјере.
Ne bih se nikako složio.
Odgledao sam jedno 7 dokumentaraca na ovu temu.
Jedan od njih je uradio inžinjer građevinarstva jer je gledajući prenos odmah prepoznao da se radi o podvali. Nije mogao izdržati da ništa ne učini.
Kaže: One zgrade su napravljene da u njih mogu da udare i desetak aviona! I daje primjere zgrade u Španiji koja je gorila nekoliko dana ali nikada se nije srušila.
Kako kaže Ove zgrade su napravljene od stakla i čelika - tu nema ni šta da gori osim ono malo namještaja.
A da se sruše ovako brzo - i slože kao kockice i jedna i druga - to može damo PLANIRANO-DETONIRANO rušenje.
Šlag na tortu je ZGRADA 7 koja nije ni blizu ove dvije i koju nije udario niti jedan avion - i gle interesantno tu je bio smješten glavni štab CIA-e i FBI-ja.
Tu opet NIKO NIJE POGINUO a na rušenju zgrade se vidi karakteristični KLIN u vrhu koji se pojavljuje kada se PLANSKI ruše noseće grede na objektu.
SPEKTAKL! napravili su holivudski spektakl u udarnom terminu.

I pobili prvo svoj narod, pa onda tuđi nemilice.
Rat je mogao početi.


ko zna engleski...





Povici: Čuju se ekplozije na sve strane! :-/



dokaz ekspoziva koji je postavljen ranije.

ZGRADA 7 nije ni udarena, a nije čak ni blizu prva dva tornja pa se urušila tipičnim oblikom rušenja ekspozivom.
"When people are fanatically dedicated to political or religious faiths
or any other kinds of dogmas or goals, it's always because these dogmas
or goals are in doubt." (Zen and the Art of Motorcycle Maintenance)

cicos
Posts: 200
Joined: 10.04.2010. 15:07

Re: Ubijen Osama bin Laden

Post by cicos »

ZMIJA wrote:Svako more ima svoga lera :smt006
Kao i svi forumi nekoga poput tebe

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Ubijen Osama bin Laden

Post by ZMIJA »

Sto se ti javljas,ko je tebe prozvo. :smt004 :smt004 :smt004
Last edited by Moderator on 12.05.2011. 22:20, edited 1 time in total.
Reason: Bespotrebno citiranje
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
droplja
Posts: 813
Joined: 27.10.2010. 13:54

Re: Ubijen Osama bin Laden

Post by droplja »

Ubit pticu rugalicu. :lol: :lol:
Ne diraj lava kada spava.....

Locked