How to...

Pamtim to kao da je bilo danas...
User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

How to...

Post by Franz »

...Od seoske kurvetine do uspjeshne mlade zene....

http://www.port.ba/index.php?option=com ... D%1C%C2%AD
Its too late to change events
Its time to face the consequence

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: How to...

Post by regeman »

sta oces ti franc..zar ne vidis da je ministrica sastavila mlad i uspjesan tim. Vidis da je bila i testna faza. Ima li te testne faze u Svici mozda? Tvoj zadatak je da izadjes na referendum sad kad mile obnaroduje isti i da legalizujes Miletov belaj..
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

Re: How to...

Post by Franz »

Pazi, u Svici postoje tzv. "zasluzne" porodice, ciji clanovi uslovno receno nasledjuju vlast. Uzecu za primjer svog glavnog sefa kog sam samo jednom vidio. Svojim trudom i zalaganjem, primjera radi, Armin Zweifel biva vec po ko zna koji put izabran za predsjednika opstine Rufi...kako kazu bolje upuceni, njihova porodica vec 200 godina unazad ima povjerenje lokalne zajednice. Bave se svim i svacim sirom zemaljske kugle, ali opet koliko sam uspio razumjeti jako vode racuna o imidzu porodice unutar njihove zajednice.

A ovo sto je Dodik ucinio je jako tragicno jer to su stvari koje "krase" zemlje poput Libije, Sirije, Venezuele and many more...uglavnom zemlje gdje zasjedne jedna budala i pitanje je sata kad ce narod da dobije po nosu, o vlastitom trosku i na radost svjetskih poluga moci.

Dobro je Zmija rekao, nije politika za svakoga....samo ne znam kako je sebe pronasao u tome. :)
Its too late to change events
Its time to face the consequence

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: How to...

Post by regeman »

Bio sam ironican, shvatio sam na sta ciljas.
U svakom slucaju, u Svici kao i na zapadu je opstina servis gradjana, i drzave ima sto manje u poslu..tako u usa imas klince od 18 godina koji su gradonacelnici...nekako mu to dodje kao dobrotovrni volonterski rad gdje svoje ime i zasluge stavlja u funkciju unaprijedjenja opstine i drzave, a kod nas opstinu tj drzavu stavljaju u funkciju unaprijedjenja sebe samih :D
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

Re: How to...

Post by Franz »

Upravo tako, a i plate su im prosjecne tako da se nesto posebno i ne otimaju za te funkcije kao kod nas.

Kako mislis ironija? :wink:
Its too late to change events
Its time to face the consequence

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: How to...

Post by regeman »

kako mislis prosjecne plate? :smt002 :smt006
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: How to...

Post by ZMIJA »

Franc, Franc ,znas kako sam se pronasla u politici, nikako,vec je politika pronaasla mene,ona se snasla ,jer ja nisam mogla u Svicu,ni bilo gdje na zapadu,kao mnogi medu kojima si i ti ,i neka vas, to mi je drago ,samo nemojte se rugati nama ,koji smo goli i bosi ,od govana pitu pravili.
Ja i dalje ostajem na groblju snova,i ne samo ja, puno, puno slonova koji odumiru lagano otvorenih ociju.Sramota je porediti Svicu sa nasom kajganom,nemoj zapadati u stereotip hiljade gastarabajitera koji nisu makli dalje od onoga sto su tamo vidjeli i nama o tome pricali, nas taj impresionizam ne interesuje .Nama ovdje pod nasim suncem, trebaju mladi i perspektivni,kreativni ,hrabri i odvazni ljudi koji su spremni da mjenjaju ,nas napaceni krajolik .Nazalost mnogi su otisli ne imajuci snage da se suoce sa nasim krajolikom, a kad je vec tako, onda nam pisma iz tudine podrugljivog sadrzaja dodu kao dodatni teret na i onako od tereta povijena leda.
Mi nemamo boljeg od Mile,imali smo Slčobu,Radovana ,Momu,Dragana ,Mladena,Cavu i kog sve jos, svi se isprobali, i svi se ispromasivali,pa i ako se i Mile promasi mi nismo krivi,a nije tesko predvidjeti kraj utakmici, u ovoj Bundes ligi , nas namcora iz nedodije, i Balkanske Krcme kako rece Miroslav Krleza.
Nama ostaje samo nada i vjera ,jer one poslednje umiru,i zato ne moj pitati kako se zmija snasla u tome, jer svi smo mi zmije , ili ne pitaj kome zvona zvone tebi zvone. :smt004 :smt004 :smt004
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

Re: How to...

Post by Franz »

Zmiks, do daske pojacaj, da i komsije cuju....

Its too late to change events
Its time to face the consequence

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: How to...

Post by Magyar »

Nama ovdje pod nasim suncem, trebaju mladi i perspektivni,kreativni ,hrabri i odvazni ljudi koji su spremni da mjenjaju ,nas napaceni krajolik .
Teorija- DA! Praksa- 0 bodova!
Sve što možeš danas, uradi juče!

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: How to...

Post by regeman »

jeste, sad im trebaju takvi, dok su prvo sa fukarama upropastili sta se upropastiti moze :) rekao sam ja, moze se sa muletinom ici do odredjenog nivoa i dobijati izbore, poslije sav taj jadni narod koji se za pecenje i poslic od 400km prodaje postane teret vlasti jer nemaju napretka sa njim.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: How to...

Post by MAXIMUS »

Nama ovdje pod nasim suncem, trebaju mladi i perspektivni,kreativni ,hrabri i odvazni ljudi koji su spremni ....
-dizati ruku po nalogu sefova
-koji ne razmisljaju svojom glavom
-odradjuju prljave poslove i kupe mrvice sa stola
-lijepe plakata od izbora do izbora
-iste te plakate pociste poslije izbora itd itd
Mislim da bi ovo bio prikladniji i iskreniji post danasnjici !
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: How to...

Post by ZMIJA »

regeman wrote:jeste, sad im trebaju takvi, dok su prvo sa fukarama upropastili sta se upropastiti moze :) rekao sam ja, moze se sa muletinom ici do odredjenog nivoa i dobijati izbore, poslije sav taj jadni narod koji se za pecenje i poslic od 400km prodaje postane teret vlasti jer nemaju napretka sa njim.
Kome trebaju,i sta je ko upropastio, ko je muletina i ko je napaceni narod, zar ne mislis Regi da si se malo prekomplikovao ,odnosno s malo rijeci htio puno reci. :smt004 :smt004 :smt004
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: How to...

Post by regeman »

Ko je shvatio shvatio je, a cim ti vrsis poziv i apel na kreativne, mlade i sposobne ljude znaci da ti isti fale u okruzenju..a posto ti je okruzenje partija...sve je jasno :D
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: How to...

Post by ZMIJA »

regeman wrote:Ko je shvatio shvatio je, a cim ti vrsis poziv i apel na kreativne, mlade i sposobne ljude znaci da ti isti fale u okruzenju..a posto ti je okruzenje partija...sve je jasno :D
J sam odavno svatila,ne da sam svatila, vec sam platila visoku cjenu prljave politike,laznog morala ,kvazi patriotizma,suplje intelegencije,zemaljski idola,neprekosnovenih voda, i jedina mi je utjeha da u tom nisam nazalost sama.
Sve sto kazem i napisem nije odma u funkciji stranke i politike,valda na forumu mozemo da iznesemo svoja razmisljanja i neke stavove a ta se to odma ne protumaci da je to neki apel ili poziv ili neka propaganda ili proziv nekoga ili nekijeh.
U ovim smutnim vremenima podbacili su svi,i intelektualci,i politicari ,i ti bajni mladi koji sem ok neznaju nista drugo, i ovi stari kao da im je vrana pamet popila, gori su nego djeca iz vrtica,ljekari korumpirani ,policajci ne rade svoga posla, sudije najgora mraka na zemaljskoj kugli,neki popovi se bave necasnim poslovima od sverca do mobinga i tako dalje i tako dalje moj dragi gospodione Regemane.
Politicke stranke kao drustveni alati pomocu koji se ureduje vlast u drustvu lice na ofucane kupleraje ,gdje je tesko naci mladu izgodnu prostitutku tamo su u stvari samo stare kurvetine koje su ruzne i stare ali su dobro naucile zanat,moj brate.
Samo me nemoj pitati, ako je to tako sta ces ti tamo, jel to je i suvise plitko pitanje ako ga kao takvo postavis. :smt004 :smt004 :smt004
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: How to...

Post by regeman »

Zmijo, sta ces ti tamo?
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: How to...

Post by ZMIJA »

regeman wrote:Zmijo, sta ces ti tamo?
Neke ptice nikad ne polete :smt004 :smt004 :smt004
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: How to...

Post by regeman »

a Služba za reviziju javnog sektora u Republici Srpskoj utvrdila je da je automobil “mercedes”, kupljen od firme „ICM trade” Laktaši, za potrebe predsjednika RS-a Milorada Dodika koštao 251.673 KM





Glavna Služba za reviziju javnog sektora u Republici Srpskoj utvrdila je da je automobil “mercedes”, kupljen od firme „ICM trade” Laktaši, za potrebe predsjednika RS-a Milorada Dodika koštao 251.673 KM.

Ova laktaška firma odabrana je kao ekonomski najpovoljniji ponuđač, a za nabavku „mercedesa” raspisan je tender, kojim je pored ostalog, definirana dokumentacija koju ponuđač treba da dostavi, navodi se u revizorskom izvještaju Službe predsjednika RS za 2010. godinu, koji je večeras objavila banjalučka Alternativna televizija.

Novi automobil kupljen je odmah nakon Dodikovog preuzimanja predsjedničke dužnosti, a cijena je jednaka iznosu od 786 prosječnih penzija u RS ili više od šest hiljada dječijih dodataka.

U oktobru prošle godine, utvrdila je Glavna služba za reviziju javnog sektora u RS-u, Služba predsjednika RS-a raspisala je pozive i kupila i novi "audi A6” i "passat”.

"Od planiranih kapitalnih ulaganja u 2010. godini u iznosu 502 hiljade, izvršena je relokacija i na nabavku automobila potrošeno je 414 hiljada KM. Vozilo ‘passat’ koštalo je 50.000, a 'audi' 112.000 maraka. Jedan od uslova tendera, na kojem je pobijedilo preduzeće ‘Brčko gas’, bio je rok isporuke automobila. Iako se ‘Brčko gas’ ugovorom obavezao da će ‘audi’ isporučiti do 13. januara, to nije učinio, već skoro mjesec dana kasnije”, naveli su revizori.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
Opti Myst
Posts: 590
Joined: 10.05.2007. 20:38

Re: How to...

Post by Opti Myst »

Vozilo je inače blindirano većim stepenom zaštite nego vozilo Predsjednika Srbije Borisa Tadića npr.
Tako da mislim da je iznos koji je plaćen u stvari mnooogo veći.

http://www.rts.rs/page/stories/sr/story ... 4%87a.html

http://www.pressonline.rs/sr/vesti/vest ... evra!.html
"When people are fanatically dedicated to political or religious faiths
or any other kinds of dogmas or goals, it's always because these dogmas
or goals are in doubt." (Zen and the Art of Motorcycle Maintenance)

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: How to...

Post by ZMIJA »

Za krst casni i slobodu zlatnu :smt004
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: How to...

Post by vrsta8472 »

Имам један приједлог, ајд да Змију поставимо за модератора на подфорум политика.

Ако већ не може добити, Златну плакету од Општине или гробно мјесто у Градском гробљу, можемо је барем поставити за модератора подфорума полтика?!

Шта мислите?
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: How to...

Post by KAMIKAZA »

Ja bi rado predao funkciju nekome ozbiljnijem a ja bi se prihvatio podforuma ljubav,ali mislim da je Zmija pristrasan,druzi se sa ovim masonima iz Strbaca,bio je clan KPJ ,poslije Socijalisticke partije koja je bila u koaliciji sa nekim nepodobnim strankama,cak je jedno vrijeme bio duboko ubjedjen u lik i djelo ne samo Radovana Karadzica vec i Drage Kalabica,u sustini,Zmija je jako konfuzna osoba i mislim da bi bilo pogresno imenovati ga na bilo kakvu funciju na forumu dok se ne dokaze. :) Ali evo na forumasima je da odluce ko ce da me zamjeni ,jer sam ja odlucio da postupim kao Papa Benedikt,i da dam ostavku jer se i u nasim redovima kao i u redovima katolicke crkve, pojavio izvjestan broj nemoralnih osoba,sto bi rekli kurvi :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: How to...

Post by vrsta8472 »

Бити модератор на подфроуму политика, је један од најодговорнији функција у овом граду. Начелници долазе и долазе, модератор остаје и опстаје и кроји неко јавно мнење. Па сада не зна да ли би змија прихватио тако одговорну фунцкију :D
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: How to...

Post by KAMIKAZA »

Ma nema sanse, poceo bi da ujeda okolo. :D Rekoh ja vama da onaj koji se bavi politikom ne moze da sudi realno o njoj. :)
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: How to...

Post by vrsta8472 »

Мислиш да је превише пристрастан? Ултраљеводесничар?
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: How to...

Post by KAMIKAZA »

:D Staga bi ljudi dobilo batina da on podje da uvodi reda. :D A nije ni red da jedan Mravican preuzme od Mravicana duznost,rekli bi ljudi da smo i mi Masoni,mada je Zmiki lagano naget prema Cocanima. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

Locked