Internet u Prnjavoru

Pamtim to kao da je bilo danas...
Locked
Passenger123
Posts: 5
Joined: 31.03.2011. 03:47

Internet u Prnjavoru

Post by Passenger123 »

Zdravo,

izvinite zbog mog loseg jezika. Za manje od dva mjeseca dolazim u Bosnu (blizu Prnjavora) za nekoliko dana i zanima me jel ima kod vas neki cybercafe u Prnjavoru. Na ovoj strani nasao sam nekoliko bara koji mozda imaju dostup do interneta, ali me zanima dal ima neki internet cafe ili neki klub koji nudi internet? Ni najmanje mi ne smeta ako mora da se plati. Samo da je nesto normalno gdje covjek moze da sjedne u miru i da koristi internet. Jos bolje da se moze koristiti svoj laptop preko WiFi.

U slucaju da toga nema imam drugo pitanje. Ako ima Wlan point gdje se mogu barem za krace vreme na brzinu spojiti sa telefonom (HTC Desire) na internet ili nekom opcijom prepaid mobilni internet?

Puno Vam hvala za odgovore i jos jednom izvinite na mom losem jeziku.

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: Internet u Prnjavoru

Post by Hirurg »

druze jest bosna zaostala al toliko nije....interneta ima koliko hoces i gdje hoces....tako da surfaj u miru...usput koristis jako los telefon za jednog stranca to se cak isfuralo i u bosni :smt006

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Internet u Prnjavoru

Post by vrsta8472 »

Само сједи у неки од кафића на тргу и сурфај до миле воље. Сада свака кафана има нет . . .

А погледај и ово

http://www.prnjavor.info/?go=hotspot

:smt002
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Re: Internet u Prnjavoru

Post by murgo »

izvinite na mom losem jeziku.

pravopis je super! odlicno pisete! mnogi koji zive u Prnjavoru ne znaju pravopis a vas je za desetku!
nema zabave bez zena i rakije

Passenger123
Posts: 5
Joined: 31.03.2011. 03:47

Re: Internet u Prnjavoru

Post by Passenger123 »

@Hirurg
Ja nisam pitao zbog toga jel bi bila Bosna zaostala ili ne i zao mi je ako je tako ispalo. Dosta sam putovao i ima mnogo ekonomsko razvitijih drzava u kojima sam imao problem doci do interneta u nekim djelima zemlje samo zbog toga sto je neko selo mozda bilo malo manje dok je neko drugo vece mjesto u istoj drzavi imalo nekoliko cybercafeja i jos vise WiFi hotspotova.

Mozda se telefon isfurao, ali samo za one koji zamenjuju novi high-end telefon svakih nekoliko mjeseci. :smt002

@vrsta8472
I ako sam ucio cirilicu ali samo jednu godinu, i to skoro 20 godina nazad, to sad ne znam vise da citam. Ali bi volio da jos znam - sto vise covjek zna, vise valja. Ali nema problema rjesio sam to upotrebljajuci online konverter, hehe. Linke koji si mi dao, su bili i linki, koji sam nasao pre nego sam dosao ovamo. Sa svom pitanjem sam mislio na nesto vise "internet dedicated" prostor. Ali bice dobar i neki bar ako necu naci nesto drugo.

@murgo
Imam problema sa puno rjeci za koje neznam jesu li prave ili nisu. I ne razumijem razliku među bosanskom, hrvatskom, srbskom jezikom. Kao primjer: ne znam jel pravo, da se pise "mjesto" ili "mesto",...itd. Ali hvala na podrzavanju.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Internet u Prnjavoru

Post by KAMIKAZA »

Passenger123 wrote: Imam problema sa puno rjeci za koje neznam jesu li prave ili nisu. I ne razumijem razliku među bosanskom, hrvatskom, srbskom jezikom. Kao primjer: ne znam jel pravo, da se pise "mjesto" ili "mesto",...itd. Ali hvala na podrzavanju.
Sve je ispravno i tacno :D za nas obicne smrtnike je sve to isto.
:wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

Re: Internet u Prnjavoru

Post by Franz »

...osim za Kiwi-a. :)
Its too late to change events
Its time to face the consequence

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Re: Internet u Prnjavoru

Post by murgo »

u "starom" srpskohrvatskom jeziku imamo:
primjer rijec MJESTO ekavski: MESTO
ijekavski: MJESTO
ikavski: MISTO
znaci svejedno je koju govornu varijantu koristite, znacenje je isto. Jedino bi trebalo po pravopisu pisati uvijek istu varijantu tj. ili sve ekavski ili sve ijekavski itd...
u principu mi vas svi razumijemo, bez obzira kako pisete! poz...
nema zabave bez zena i rakije

Passenger123
Posts: 5
Joined: 31.03.2011. 03:47

Re: Internet u Prnjavoru

Post by Passenger123 »

Hvala, samo da se razumijemo. :wink:

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: Internet u Prnjavoru

Post by Hirurg »

murgo kad se vec pravis pametan da znas pravopis onda bi trebao da znas da se srpsko-hrvatski pise razdvojeno....toliko sam primjetio ja kao nepismen!

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Re: Internet u Prnjavoru

Post by murgo »

hirurg, kad se ti vec pravis pametniji od mene trebao bi da znas da su obadvije varijante ispravne!
Srpski govorim i pisem rijetko u zadnjih tridesetak godina, ali to nisam zaboravio!
Prof. Milos Milosevic sei Dank!

bas sam jos pogledao na vikipediji ...pa i ti zaviri tamo...mozda da ti bude od koristi...
poz
nema zabave bez zena i rakije

Passenger123
Posts: 5
Joined: 31.03.2011. 03:47

Re: Internet u Prnjavoru

Post by Passenger123 »

Ne treba da se ljutite drug na drugog zbog mene.

Ja sam se samo izvinjao za losi srbo hrvatski jezik, jer se ponekad na nekim stranim forumima prave budale sa onim koji ne pise dobro njihov jezik. I nisam znao, da za vas nema neke jake veze sve dok se razumijemo. :)

Vucijak
Posts: 328
Joined: 26.09.2010. 17:06
Location: Australija

Re: Internet u Prnjavoru

Post by Vucijak »

Pasendzer preporucio bih ti da zaobidjes Prnjavor na daleko, nema ovde interneta tek nedavno smo uveli struju.
U Prnjavoru ti zive divlji ljudi koji vrijeme provode po nekim pecinama i u slobodno vrijeme ganjaju pse lutalice
i ubiju pokoju zmiju sto im se mota ispred jazbine :roll:
Image

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Internet u Prnjavoru

Post by KAMIKAZA »

Vucijak wrote: nema ovde interneta tek nedavno smo uveli struju.
:shock: Staaaaaaaa ima struja u nas,pa sto ja onda buljim u ovaj internet kraj svijece lojanice :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

Vucijak
Posts: 328
Joined: 26.09.2010. 17:06
Location: Australija

Re: Internet u Prnjavoru

Post by Vucijak »

Kami ti ne zivis u Prnjavoru nemoj da petljas svi znamo da se bavis sitnim kriminalnim radnjama u Svabiji :)
Prnjavor je tek nedavno uveo striju a vode jos nema jer se ovi krkani od politicara svadjaju oko Povelica !
Image

User avatar
vasko
Posts: 1156
Joined: 19.03.2007. 18:28
Location: Na tvojim grudima...

Re: Internet u Prnjavoru

Post by vasko »

Ni najmanje mi ne smeta ako mora da se plati. Samo da je nesto normalno gdje covjek moze da sjedne u miru i da koristi internet. Jos bolje da se moze koristiti svoj laptop preko WiFi. :shock: :shock: Struja nam tek nadolazi i to mora da se plati druzee!!!nema DZabe ni kos stare babe :lol: :lol: :lol:
Umro bi na tvojim rukama!

Passenger123
Posts: 5
Joined: 31.03.2011. 03:47

Re: Internet u Prnjavoru

Post by Passenger123 »

Sad stvarno ne mogu, da cekam da dolazim kod vas; osobito ako su i ostali ljudi u Prnjavoru kao Charlie Chaplin - dobri ste komedijanti. :)

Ako bude ovako zanimljivo, onda mi laptop, internet, telefon... i ne treba.

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

Re: Internet u Prnjavoru

Post by Franz »

Potrazi Dragana Marinkovica-Kicinog, imaces Prnjavor ko na dlanu...a i vise od toga. :)
Its too late to change events
Its time to face the consequence

Locked