Stari jasen

Pamtim to kao da je bilo danas...
Locked
User avatar
Striker
Posts: 540
Joined: 31.05.2003. 00:42
Location: prnjavor
Contact:

Stari jasen

Post by Striker »

Image

Sikire ponovo kruze oko jedinog spomenika prirode u gradu, kako zastiti prirodna blaga u gradu ? Sta mi mozemo uraditi ?

Vec je jednom pisano na tu temu ali se pitanje ponovo pokrenulo, od strane "dusebrziznika grada" koji planiraju izgraditi nove zgrade i lokale.

http://www.prnjavor.info/?go=news&subac ... 1140871441
Image

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Stari jasen "ponovo" na udaru

Post by regeman »

Angažovaćemo posebnu stručnu komisiju koja će procjeniti da li je stablo za rušenje, kao što to traži vlasnica zemljišta. Svjesni smo izuzetne vrijednosti jasena, pa čemo u skladu sa tom procjenom zvanično reagovati - rekao je načelnik Odjeljenja za urbanizam i prostorno planiranje Vojislavka Gatarić.
stvar je vec dogovorena, ceka se samo potvrda korumpiranih likova sa sumarskog fakulteta pa da tu nikne zgrada.
Po meni, opstina, da ima sluha, je trebala kupiti taj prostor, cini mi se da tu ima stara kuca i bunar? renovirati kucu, napraviti neki muzej, bilo kakav, urediti fasadu, dvoriste itd... dobili bi pravu stvar na pravom mjestu. Novi ambijent...
Drugo, zasto u opstini stalno dozvoljavaju da se grade zgrade u naselju gdje su kuce i gdje nema uslova za zgradu. Pa fakticki, da nije bilo krize u gradjevinarstvu, bila bi ista prica kao i sa proslom vlascu.

traziti misljenje npr sumarskog fakulteta u Bg
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
che
Posts: 1297
Joined: 07.01.2007. 21:49
Location: Havana
Contact:

Re: Stari jasen "ponovo" na udaru

Post by che »

U pravu si.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Stari jasen "ponovo" na udaru

Post by KAMIKAZA »

:D Mozemo mi da pricamo sve i svasta,ali tu parcelu je Vlado Zivkovic kupio od Kuruzovica pre par godina,ali ga je iznenadila njegova degradacija u politickom smislu :D i kad se podigla frtutma sve se zataskalo,navodno je on tada vratio parcelu Kuruzovicima a oni njemu novac,u sta sumnja cjeli grad.On je i dalje jedini zainteresovani i danas kad su opet reorganizovali vlast,ukazala se mogucnost da se sve to sredi ,jer to drvo nije politicki faktor i nema zastitu SNSDa :)
Znaci drvo ce biti proglaseno kao opasno po okolinu i Zivkovic ce da pripoji tu parcelu svojoj,a poslije ce je najvjerovatnije izgraditi sa nekom rugobom od objekta. :P
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Stari jasen "ponovo" na udaru

Post by vrsta8472 »

Жалосно . . .шта је све то дрво преживјело и сада ће Клемпо то да све сруши. Та Кућа од Курузовића је ЈЕДИНА преостала кућа из старог Прњавора али неће одољети овим властодршцима :smt002
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Stari jasen "ponovo" na udaru

Post by KAMIKAZA »

Gadno je kad se budale uhvate vlasti,a jos gore je kad se vrate po drugi put.
Sad se vidi i zasto je neko doveo Vojislavku na to mjesto,a i sve ostale na kljucnim pozicijama,ocigledno da im je ostalo nesto nerijeseno,ili su dok su bili besposlani,skontali da se lijepi placevi nalaze bas iza nekih trnjaka,ili kao ovdje ispod neke krosnje,a da je krajnje vrijeme da se nesto izgradi na njma,i preproda po visokoj cjeni,jer ova ekonomska kriza nije iscrpila rezerve samo kod naroda vec i kod ratnih profitera i tajkuna,pa je krajnje vrijeme da se kasice prasice malo nahrane. :P Uspjesno su se pritajili par godina i sad ponovo postaju aktivni,zulum koji su nam nanijeli nije nista u poredjenju sa onim sta nas ceka. :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Stari jasen "ponovo" na udaru

Post by regeman »

VOjislavka nije zvanicno vracena, tj ceka se odluka ministarstva o tome, koliko znam na prijedlog nacelnika se imenuju nacelnici odjeljenja? Ovo je vjer pokusaj da se na mufte provuku neke odluke po opoziciju. Drugo, tu moze da se rusi ali da se gradi valjda odlucuju nadlezni u opstini? Doduse, vidim i Nikolicu su dali da pravi zgradu (osim ako nje nadzorni organ pa gleda kvalitet betona tamo kod Cvijete). Ta zgrada se gradi po takvim urbanistickim i drugim uslovima kao da su sdsovci odlucivali gdje ce se i kako graditi.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Stari jasen "ponovo" na udaru

Post by KAMIKAZA »

Ja bi rado kupio tu staru kucu i renovirao u starom stilu,ali kako cu da budem sa klempom komsija :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
Striker
Posts: 540
Joined: 31.05.2003. 00:42
Location: prnjavor
Contact:

Re: Stari jasen "ponovo" na udaru

Post by Striker »

Ja koliko sam upoznat Sumska uprava Prnjavor je odbila da potpise odobrenje za sjecenje, sada je to poslato u opstinu i ako bilo ko u opstini potpise ono ce biti sruseno ... A onda GP "Ljubic" pravi zgradu :)
Image

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Stari jasen "ponovo" na udaru

Post by vrsta8472 »

И нама ће ускоро требати један Рамбо.

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Stari jasen "ponovo" na udaru

Post by aquarius »

Akcija vezanja lancima za isti.
Prijavljujem se !
Ko je sledeći ?
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Stari jasen "ponovo" na udaru

Post by vrsta8472 »

Ja!
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Stari jasen "ponovo" na udaru

Post by KAMIKAZA »

Evo i mene :D
Samo moramo ostaviti nekog odvezanog ko ce da nas cuva,jer kad se fino povezu svi forumasi za taj jasen,onda klempo uzme mocagu i naplati nam sve svoje muke. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Stari jasen "ponovo" na udaru

Post by regeman »

ne treba se vezati vec pitati odbornike i odgovorna odjeljenja zasto je to tako?
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: Stari jasen "ponovo" na udaru

Post by MAXIMUS »

da se kladimo da ce naci milion razloga !
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
Opti Myst
Posts: 590
Joined: 10.05.2007. 20:38

Re: Stari jasen "ponovo" na udaru

Post by Opti Myst »

aquarius wrote:Akcija vezanja lancima za isti.
Prijavljujem se !
Ko je sledeći ?
Ne pale kod nas te fore.
Primjer sa Bulevarom revolucije u BG dovoljno govori: drvoreda više nema.

Mislim da je mnogo bolje i efektivnije rješenje da se krene u prikupljanje potpisa građana.

Peticiju bi mogli da pokrenu npr. izviđači. Na trgu da se postavi mjesto, a super bi se iskoristio i 1.maj u Boriku (biće masa prnjavorčana prisutna tamo).
A i Uskršnji koncert se može iskoristiti za velik broj potpisa.
"When people are fanatically dedicated to political or religious faiths
or any other kinds of dogmas or goals, it's always because these dogmas
or goals are in doubt." (Zen and the Art of Motorcycle Maintenance)

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: Stari jasen "ponovo" na udaru

Post by MAXIMUS »

:smt023 :smt023 :smt023
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Stari jasen "ponovo" na udaru

Post by regeman »

MAXIMUS wrote:da se kladimo da ce naci milion razloga !
pa u svakom slucaju pitati, tu su zarad nas, od vecine izabrani, imaih svih fela u nadleznim kadrovima. A i ova ideja sa peticijom je odlicna.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

Vucijak
Posts: 328
Joined: 26.09.2010. 17:06
Location: Australija

Re: Stari jasen "ponovo" na udaru

Post by Vucijak »

Mislim da od tih peticija i proteste u vezi rusenja starog jasena nema nazalost nista. Dajte
pa koga briga za jedno staro drvo, nemaju ljudi sta da jedu u Prnjavoru, to drvo ce se oboriti kad tad!
Image

User avatar
Opti Myst
Posts: 590
Joined: 10.05.2007. 20:38

Re: Stari jasen "ponovo" na udaru

Post by Opti Myst »

Vucijak wrote:Mislim da od tih peticija i proteste u vezi rusenja starog jasena nema nazalost nista. Dajte
pa koga briga za jedno staro drvo, nemaju ljudi sta da jedu u Prnjavoru, to drvo ce se oboriti kad tad!

Stanari spasili drvo staro 25 godina

http://www.idoconline.info/digitalarchi ... tId=133219

A može i obrnuto:
http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/ak ... -52-zivota

Najlakše je NE pokušati.
Najgore je u startu pozivati na neuspjeh.

Takvim razmišljanjem čovjek ni točak ne bi izmislio, a ni vatru zapalio.

Ovo je bio samo konstruktivan prijedlog kako se to može rješiti.
U Švajcarskoj, peticijama je moguće čak zakone mjenjati automatski - ukoliko građani skupe za to potreban broj potpisa. Ništa drugo do mini referendum.
"When people are fanatically dedicated to political or religious faiths
or any other kinds of dogmas or goals, it's always because these dogmas
or goals are in doubt." (Zen and the Art of Motorcycle Maintenance)

Vucijak
Posts: 328
Joined: 26.09.2010. 17:06
Location: Australija

Re: Stari jasen "ponovo" na udaru

Post by Vucijak »

Nemam nista protiv te ideje o peticijama ali vidim da si preveliki optimista a ja sam nazalost realista.
Naravno da treba zastititi to drvo po svaku cijenu i volio bih da ta akcija uspije !
Problem je u tome sto mi nismo Svicarska i sto kod nas stvari drugacije funkcionisu nego u ostalom
"normalnom" svijetu. Para vrti tamo gdje burgija ne moze, dovoljno je otici u opstinu i "podmazati"
npr kiklopa Dragu Kalabice i vidjecete da ce to drvo i te kako da se "zastiti" od rusenja :twisted:
Image

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

Re: Stari jasen "ponovo" na udaru

Post by Franz »

Slazem se da se peticijom moze napraviti dobar posao.
Its too late to change events
Its time to face the consequence

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Stari jasen "ponovo" na udaru

Post by aquarius »

Peticiju bi mogli da pokrenu npr. izviđači. Na trgu da se postavi mjesto, a super bi se iskoristio i 1.maj u Boriku
Izviđači će svakako dati svoj doprinos očuvanju tog starog i živog spomenika Prnjavora, ali nikako u Boriku 1. maja, pošto mi poštujemo tradiciju i prethodne dogovore pa 1. maj slavimo na Ravnom brdu ( Ljubić ) u saradnji sa Turističkom organizacijom opštine Prnjavor i ostalim učesnicima.

Btw, izviđači nisu ni bili pozvani na akciju čišćenja trim-staze 11.04.2011 niti su o tome obavješteni. Zašto, pitajte onog ko je akciju i organizovao !
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Stari jasen "ponovo" na udaru

Post by vrsta8472 »

Остаће стари јасен на свом мјесту! Биће и петиција коју сви требамо да потпишемо. :D
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Stari jasen "ponovo" na udaru

Post by vrsta8472 »

Image

Image

Image

Image

Image

Извиђачи једно велико хвала што сте ово урадили!
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Locked