Stari jasen

Pamtim to kao da je bilo danas...
Locked
User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Stari jasen "ponovo" na udaru

Post by ZMIJA »

Ziata ne razumijem u čemu je ovdje problem,oko ovog ostarjelog drveta koje u skladu sa zakonom i strukom treba da s tretira, jel je postalo opšta opasnost za ljude, a na kraju i za samo sebe jer usled oluje može da se dodatno ošteti u smislu rascjepljivanja, gdje bi onda kao takvo moralo biti uklonjeno.
Ovaj pretjerani sezibilitet pojedinaca prema drvetu koje je svima nama drago, jer ga pamtimo od svoje rane mladosti, samo je mogao da nanese štetu samom stablu, jer čini mi se da su kasno pristupili obrezivanju i samoj zaštiti u smislu perioda vegetacije.
Stablo je obrezano i zaštićeno, i ako bude sposobno za regeneraciju za par godina će biti sve ok.
55-65 vrsta ima jasena u svijetu, i mislim da se ovdje radi o poljskom jasenu koji je dugovječan i može da naraste do 30 m visine i preko 2 metra u debla.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
Opti Myst
Posts: 590
Joined: 10.05.2007. 20:38

Re: Stari jasen "ponovo" na udaru

Post by Opti Myst »

http://sr.wikipedia.org/sr/%D0%91%D0%B5 ... 0%B5%D0%BD

Бели јасен
Бели јасен (Fraxinus excelsior) је дрво висине од 30 до 40 m. Плод је крилата орашица, а цвета у априлу и мају. Значајна је шумска врста која насељава плоднија и умерено влажна станишта, у којима се ретко јавља сушни период. У младости добро подноси приличну засену, углавном у шумама букве. У Војводини се среће у шумским заједницама Вршачких планина и Фрушке горе. Зову га још и пољски јасен.

Лековита својства

Бели јасен се убраја у племените лишћарске врсте, а у лековите сврхе се користи његова кора, која се скупља у пролеће, са грана старих 2—3 године. У неким случајевима се користи и лист. Дроге белог јасена користе се као диуретик, дијафоретик и антиреуматик, јер садрже смоле, танине, инозитоле и др. Данас лист има ширу примену него кора, а користи се у изради различитих препарата. Јасенова кора се често употребљавала против свих врста грознице, чак и против маларије. У западним земљама чај од јасеновог лишћа или од биљних мешавина са овом дрогом се користе за лечење артритиса, реуматизма и улога. Сасвим ретко се у лековите сврхе данас користи и семе белог јасена
Sad je jasnije zašto je uopšte jasen "izgledao bolešljivo".
Voli vlažno tlo, zato je taliko i izrastao, jer je na bunaru i podzemnim vodama faktički i ponikao.
Prošla godina je bila izrazito sušna, toliko da su mnogima kuće i temelji kuća pucali. Mnogi izvori presušili.
A da neće uticati na biljku koja "naseljava vlažna staništa".

Mogu da shvatim sva pisanija na ovoj temi, ali ne mogu da shvatim ZMIJO tvoj stav koji je u tolikoj mjeri izražen - da počinjem da sumnjam da imaš itekako udjela u odluci o ovoj "humanoj sanaciji".
Možda se varam, ali mi se čini da se nikad više nego na ovoj temi nisu pominjali pojmovi; ZAKON, RED, STRUKA, OPASNOST ZA LJUDE.
"When people are fanatically dedicated to political or religious faiths
or any other kinds of dogmas or goals, it's always because these dogmas
or goals are in doubt." (Zen and the Art of Motorcycle Maintenance)

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Stari jasen "ponovo" na udaru

Post by ZMIJA »

Opti Myst wrote: Mogu da shvatim sva pisanija na ovoj temi, ali ne mogu da shvatim ZMIJO tvoj stav koji je u tolikoj mjeri izražen - da počinjem da sumnjam da imaš itekako udjela u odluci o ovoj "humanoj sanaciji".
Možda se varam, ali mi se čini da se nikad više nego na ovoj temi nisu pominjali pojmovi; ZAKON, RED, STRUKA, OPASNOST ZA LJUDE.
Moji su stavoviu mnogo čemu izraženiji, možda od ostali zato što detališem i opširno pišem o svakoj temi, pa i ovoj,i ja nisam pristalice zavjere za sve i svašta kao pojedinci,naravno i nevidim zavjere i ovdje, ali ako nešto ima da se krije u vezi ZAKONA,STRUKE,,OPASNOSTI ZA LJUDE ,treba to javno iznijeti i ja zaista nemam blage veze o ,,humanoj sanaciji ''kako ti kažeš,nešto se ko' malo razumijem, jer sam studirala na šumarskom fakultetu i učila sam nešto o anatomiji drveta.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Stari jasen "ponovo" na udaru

Post by regeman »

mogao je taj jasen da ostane u sklopu nekog dvorista i muzeja..idealan ambijent...takav ambijent ljudi naprave vjestacki a kod nas je prirodan. Ali ne, mora sve u beton i zgrade da se pretvori. Nazalost, to je trend kod vecine ljudi u shvatanju...
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Re: Stari jasen "ponovo" na udaru

Post by seha »

Nit se zalio Ostoja, nit se zalio Mujac. Kuca gospodje Kuruzovicke je komotno mogla bit muzej Prnjavora, skupa sa odrzavanim i njegovanim visestogodisnjim Jaseneom. Al' boli kyrac baje za tim. Zmijo, ne kaki!
Srebrena Krila

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Stari jasen "ponovo" na udaru

Post by KAMIKAZA »

ZMIJA wrote: mislim da se ovdje radi o poljskom jasenu koji je dugovječan i može da naraste do 30 m visine i preko 2 metra u debla.
Moze da nije konja koji ga oderu u nevrijeme.
Nadam se da ce se neko ,ako ne bude nas za par godina sjetiti ove teme ,i pokazati da smo bili u pravu kad smo rekli da je sve ovo sto se radi dio jedne smisljene kampanje za dobijanje gradjevinskog prostora.Kuca je srusena Jasen okresan i dok kuca nikne on ce biti uklonjen,kao i bunar za kojeg zna svako ko je ikad usao u prnjavor,toliko para je baceno za sve i svasta,ali nije moglo da se plati za tu staru kucu,pa da imamo i mi kao sav svjet nesto sto nas podsjeca na proslost,da se vidi da su tu prije ovih zivotinja koje su danas i juce bili na vlasti nekad zivjeli civilizovani ljudi,da smo narod koji nije sisao sa drveta,vec da se prije 100 i vise godina ovdje gradilo,da smo imali stil i ukus,kulturu.....zar da nam se vrijeme mjeri od Gere i Pere,zar je to nesto vrijedno po cemu treba da nas se pamti ?? OSTALE SU JOS STARA BOLNICA I POPOVA KUCA, ako je moguce da se i one uklonu jer sta ce nam i to ako smo porusili, 99 % zgrada za koje bi u svjetu ljudi dali bogatstvo, iako nisu dio njihove istorije vec nase,ali oni znaju cjeniti i tudje ,a mi eto ne znamo ni svoje.Za nas je pretjerana sentimentalnost kad neko izadje i kaze da mu je drvo staro preko 100 godina ,pod kojim je rastao ,drago i da bi rado da ga upamte i njegova djeca kao takvo,da bunar pod jasenom sa koga smo svi pili vodu ,i baba Kuruzovicka nam nije branila ,treba da ostane tu i da ostane pristupacan za sve kao sto je i bio,a ne da se zagrne ,ogradi itd..
Jos nesto, drvo je poseban sibol,pricao sam sa dosta nasih izbjeglica,i nisam mogao da vjerujem da se djeca koja su sa svoga ognjista kretala u nekoj starosnoj dobi do 3 godine ,skoro u svim slucajevima zaboravili sve ,ne sjecaju se kuce,zgrada,ulice,ali su skoro svi upamtili neku lipu,oras,tresnju u dvoristu.Sreo sam pre par godina slucajno svabu koji je rodjen u Filipovu,negdje kod Erdevika,i on je upamtio samo lipu ispred kuce,a imao je 2 godine kad je krenuo.I ja kad god sanjam mjesto gdje sam se rodio sanjam svoju lipu pod kojom sam rastao,Zmiki je zna,ma kako sve danas izgleda lijepo i izgradjeno ,ja bi danas sve to rado dao za svoju lipu,nekad se probudim i osjecam miris,onako kao nekad.Na ja ,izgleda da po stare dane uvjek prevlada sentimentalnost :( i simentalnost. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
Boromir
Posts: 54
Joined: 05.01.2011. 21:49

Re: Stari jasen "ponovo" na udaru

Post by Boromir »

Švicarci šinama sele zgradu tešku preko šest hiljada tona!
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... 3pMi6_ZvVg
Ludim smatraju onoga čije se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
Sigurd Hoel

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Stari jasen "ponovo" na udaru

Post by regeman »

sical work freeing the foundations of the old factory and putting it on rolling tracks started last summer. So far SPS have spent roughly $ 12.7 million on the operation in order to preserve the Zurich landmark.
Potrosili 13 mil...dolara da bi sacuvali kulturno naslijedje Ciriha. I na kraju su nam masoni i zapad krivi za propadanje. Kako da ne..
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: Stari jasen "ponovo" na udaru

Post by MAXIMUS »

Boromir wrote:Švicarci šinama sele zgradu tešku preko šest hiljada tona!


Gledao i odmah mi na pamet palo koliko ne cjenimo ono što imamo .... zato nam je i prošla država propala jer smo gledali holivud i mislili da je svugdje u svijetu kao na filmu a samo kod nas toga nema . Tek kad izgubimo ljude , stvari pa na kraju i jedno drvo znamo cjeniti šta smo imali jer nam dođe iz *uzice u glavu !
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Stari jasen "ponovo" na udaru

Post by ZMIJA »

Ako je neko prekršio pravila struke u konkretnom slučaju, i u pgrešno vrijeme obrezao ovo istorisko stablo, svakako bi trebao odgovarati, jer ako se stablo naglo razboljelo /velike suše ili nekih drugih razloga/su ga oštetile,nije razlog da ga nestručnjaci dodatno oštete, i to će se vrlo brzo vidjeti početkom sledeće vegetacije, a to je proljeće iduće godine.
Ja se iskreno nadam da će se stablo regenerisati i za par godina imati novu krošnju,ako neko nije namjerno otrovao ovo stablo, jer poznati su takvi slučajevi, gdje se zaljevanjem korijena raznim hemikalijama, ili otrovnim inekcijama može izazvati naglo sušenje stabla, koje se po tome mora ukloniti.Ja prosto neću da vjerujem da u našem gradu žive takvi ljudi koji su spremni za tako nešto,i umjesto opšte kuknjave za stablom trebalo bi zatražiti od nadležnih u našoj opštini da naprave dodatno vještačenje u vezi ovog ajde da kažemo istoriskog stablai, da se zna stvarna istina,jer je stablo moralo da se kao oštećeno tretira, a to ne znači da se posve uništi, i ako ima opravdane sumnje da je neko iz vlastitog interesa izvršio ubistvo stabla sa prdumišljajem zaista treba da odgovara.
Ja sam svojeveremeno u skupštini vodila veliku bitku kad je ljudskom pohlepom za građevinskim zemljištem u krugu Doma zdravlja u Prnjavoru takođe posječena neka stara stabla stara120 godina da bi se napravil stabeno poslovna zgrda,i gdje je narušen bolnički kompleks koji je uspostavila Austrougarska država.
Naravno tadašnja vlast stranke dobrih domaćina mi se u lice smijala i nije se ništa moglo učiniti dok je na vasti bila Gatarićka i njoj slični.Ja sam se tada suprostavljala i postavljanju asvaltne baze na ulazu u štrpce,ali su me odbornici iz Šrbaca tada javno ignorisali, ali to je sad neka druga tema,ali ako je ostalo isto razmišljanje u opštinskoj administraciji onda je moguća i zavjera protiv starog dobrog jasena koji je u kuruzovića dvorištu.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Stari jasen "ponovo" na udaru

Post by regeman »


Бањалука - Градоначелник Бањалуке Драгољуб Давидовић изјавио је да је Министарство за просторно уређење Републике Српске издало грађевинску дозволу компанији “Гранд трејд” за изградњу стамбено-пословног комплекса на локацији испред предузећа “Медицинска електроника” у центру града, што значи да су имовински односи на том земљишту ријешени.



Коментаришући наводе да је 30.000 метара квадратних простора имало вриједност већу од 4,3 милиона КМ које је предузеће “Гранд трејд” дужно да плати граду Бањалука на име накнаде за уређење грађевинског земљишта, Давидовић је рекао да су та средства морала бити уплаћена и да без тога не би ни могла да почне градња.

Грађевинска компанија “Гранд трејд” почела је током викенда на 30.000 метара квадратних градњу стамбено-пословног комплекса.

Са једног дијела парцеле на којој се гради раније су уклоњене старе бараке, а други мањи дио је зелена површина на коју су углавном грађани изводили кућне љубимце. На том дијелу локације има и дрвећа за које извођач тврди да неће бити посјечено.

Ова градња, као ниједна до сада на зеленим површинама у центру града, изазвала је пажњу јавности, а чак су неки грађани најавили и протесте.

Упућени тврде да се иза свега крије политичка игра и да иза потенцирања само те градње у граду, у којем је изграђено на десетине објеката посљедњих година, стоје одређене политичке опције које дижу тензије због локалних избора.

- ПДП се крије иза наводне побуне грађана због градње тог комплекса - кажу извори блиски политичким круговима у граду.

Предсједник Градског одбора ПДП-а Драган Бореновић каже да ПДП не стоји иза протеста, али да их подржава.

- Ми као грађани подржавамо протесте - рекао је Бореновић.

У Министарству за просторно уређење, грађевинарство и екологију РС потврдили су да “Гранд трејд” има сву потребну документацију за градњу.
Гранд трејд

Власник “Гранд трејда” Миле Радишић рекао је да посједује грађевинску дозволу за изградњу стамбено-пословног комплекса на локацији испред “Медицинске електронике” и да су све обавезе према буџету измирене.

Коментаришући најаву протеста због градње, Радишић је рекао да постоји плански документ који је донијела Скупштина града и по којем је на тој локацији предвиђена изградња.

- То су неки приватни интереси разних лобија који раде на штету и инвеститора и самог града - истакао је Радишић.

That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Stari jasen "ponovo" na udaru

Post by regeman »

evo i investitora


Slučaj Medicinska elektronika
Ispunjena predviđanja Žurnala
Dodikov kum, Mile Radišić, oslobođen svih sumnji
Nakon što je sutkinja Stanković-Ćosović očigledno opstruisala nagodbu tužilaca sa Bajićem, uslijedio je novi korak, koji je naznačio dalji tok cijelog procesa. Specijalno tužilaštvo odustaje od optužbe za organizovani kriminal, a Mile Radišić se, umjesto za zločinačko udruživanje, tereti za mnogo blaža krivična djela


Osnovni sud u Derventi krajem septembra presudio je da Dušanki Adžić bude zaplijenjena svinja, teška 30 kilograma, da bi se namirio njen dug za neplaćene tri rtv pretplate, koji je iznosio manje od dvadeset maraka. Isti sud je jednom Dušankinom sugrađaninu zbog neplaćanja rtv takse oduzeo kobilu vijednu oko 400 maraka.

Banjalučki Okružni sud je 11. oktobra donio oslobađajuću presudu za Mileta Radišića i njegove saradnike, koje je optužnica teretila da su manipulacijom cijenama “Medicinske elektronike” na berzi oštetili budžet Republike Srpske za 1,7 miliona maraka.

JASNO KO NEPOTIZAM

Dušanka Adžić živi od invalidnine, na rubu siromaštva, Mile Radišić je banjalučki biznismen, najvjerovatnije “težak” nekoliko miliona maraka i uz to kum Milorada Dodika. Tu počinje i završava svaka priča o pravu i pravdi i djelovanju, navodno, nezavisnog pravosuđa u RS i BiH. Slučaj Dušanke Adžić i Mileta Radišića samo su obrasci po kojem funkcioniše većina ovdašnjih pravosudnih institucija, a koji se u najkraćem svodi na sledeće – oni koji iza sebe nemaju moćno (političko ili neko drugo zaleđe) kažnjavaju se i za najbizarnije slučajeve. Drugi, koji su štićenici političkih moćnika ili vladajućih elita, tretiraju se kao zaštićena vrsta i iz sudskih procesa izlaze kao slobodni ljudi, bez obzira na težinu krivičnih djela koja su počinili.

Zbog svega ovoga, Žurnal je još u julu, a potom i u avgustu, najavio da će Radišić i ostali optuženi u slučaju “Medicinska elektronika” biti oslobođeni svake krivice. Sudsko vijeće, koje je donijelo oslobađajuću presudu, zaključilo je da Specijalno tužilaštvo nije uspjelo dokazati krivična djela za koje je teretilo optužene.

Da će slučaj “Medicinska elektronika” završiti onako kako je Mile Radišić i očekivao, te da je u sve umiješana “viša sila” postalo je jasno kada je sudija Vesna Stanković - Ćosović svojim ponašanjem stavila do znanja predstavnicima Specijalnog tužilaštva da neće prihvatiti njihov sporazum o priznanju krivice sa Nikicom Bajićem, jednim od optuženih u ovom predmetu.

Bajić, koji je bio član Upravnog odbora Medicinske elektronike i radnik Investiciono razvojne banke RS (IRB RS), u septembru prošle godine postigao je sa Specijalnim tužilaštvom sporazum o priznanju krivice, kojim priznao da je bio član organizovane kriminalne grupe, na čijem čelu je, prema navodima iz optužnice, bio većinski vlasnik “Medicinske elektronike” Mile Radišić. Bajić se sporazumom takođe obavezao da svjedoči protiv ostalih optuženih u ovom predmetu, a prihvatio je i da odsluži četiri mjeseca robije. Posle oslobađajuće presude za Radišića i ostale, za očekivati je da i Bajić bude potpuno slobodan čovjek. Nakon što je sutkinja Stanković-Ćosović očigledno opstruisala nagodbu tužilaca sa Bajićem, uslijedio je novi korak, koji je naznačio dalji tok cijelog procesa. Specijalno tužilaštvo odustaje od optužbe za organizovani kriminal, a Mile Radišić se, umjesto za zločinačko udruživanje, tereti za mnogo blaža krivična djela- manipulaciju cijenama akcija, širenje lažnih informacija i podstrekavanje na izvršenje zloupotrebe službenog položaja. Sve to je značilo da se za Radišića može očekivati oslobađajuća predsuda, što se na kraju i desilo.

Ostaje pitanje kako je Sud ranije prihvatio nagodbu Tužilaštva sa nekadašnjim vršiocem dužnosti direktora IRB-a Bojanom Golićem, koji je priznao da je nesavjesno poslovao, posle čega je odležao četiri mjeseca u banjalučkom zatvoru. Pitanje je zašto su se kola slomila samo na Goliću i zašto je on proveo četiri mjeseca iza rešetaka, ako je Sud naknadno utvrdio da u cijelom slučaju nije bilo malverzacija i organizovanog kriminala.

DOKAZI KOJI NE VAŽE

Prema prvobitnoj optužnici, Bojan Golić, zajedno sa još troje službenika IRB-a, omogućili su Radišiću da za samo 180 hiljada maraka dođe u posjed državnog kapitala „Medicinske elektronike“, koja se nalazi u centru Banjaluke i posjeduje najatraktivnije prostore. Radišić je bio optužen da je organizovao kriminalnu grupu s ciljem da stekne isključivo i ekskluzivno pravo kupovine državnog kapitala tog preduzeća po znatno nižnoj cijeni od stvarne.

Specijalno tužilaštvo prvobitno je tvrdilo da je Radišićeva grupa snizila cijenu akcija “Medicinske elektronike” na banjalučkoj berzi, nakon čega je Mile Radišić podnio zahtjev za preuzimanje akcija preduzeća direktnom ponudom, što mu je i odobreno iz IRB-a, te je na taj način postao većinski vlasnik firme. Tužioci Specijalnog tužilaštva tada su tvrdili da su tokom istrage došli i do podatka da je Radišićeva firma „Grand trend“, u 2008. i 2009., postala vlasnik velike parcele gradskog zemljišta, od oko 30.000 kvadrata, koja se nalazi u neposrednoj blizini „Medicinske elektronike“, u centru Banje Luke. To građevinsko zemljište dođeljeno je firmi “Grand Trade” d.o.o. rješenjem Skupštine grada Banjaluka 1. decembra 2003. godine. “Grand Trade” je bio obavezan da u roku od trideset dana uplati u gradski budžet naknadu za građevinsko zemljište u iznosu od 4,4 miliona konvertibilnih maraka, kao i rentu u iznosu od 1.129.451,30 konvertibilnih maraka. Radišić ova sredstva nije uplatio u zadatom roku, ali mu zbog toga zemljište nije oduzeto, kako je to zakon nalagao. Umjesto toga, jedna od ovdašnjih banaka dođeljuje Radišiću kredit, kojim on djelimično plaća obaveze. Tvrdi se da je ovaj kredit Radišiću omogućio Aleksandar Džombić.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

nenad 10
Posts: 456
Joined: 01.04.2011. 11:23

Re: Stari jasen "ponovo" na udaru

Post by nenad 10 »

Zmijo a sto vi tu Gataricku niste izbacili sa posla?Meni se cini da ona radi,ne ono sto je prije radila ali radi.Jaki samo na prici a na djelima nista.Svi koji su radili protivzakonito bi trebali da su na Tunjicama a ne da rade i dalje.Ako oni dodju na vlast opet ce Gataricka da vedri i oblaci.Nazalost.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Stari jasen "ponovo" na udaru

Post by vrsta8472 »

Image

Image

Image

Image

Image
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

cicos
Posts: 200
Joined: 10.04.2010. 15:07

Re: Stari jasen "ponovo" na udaru

Post by cicos »

Ne bilo nas nigdje na planeti.
Mozda turci i nijemci nisu uspjeli ali zato ce mo se sami zatrti.
Nekome se cuna zauzdigla i moralo je da padne.

Kao sto napisah na pocetku.

User avatar
OI KESTENGRAD
Posts: 136
Joined: 05.04.2011. 22:49

Re: Stari jasen "ponovo" na udaru

Post by OI KESTENGRAD »

:-(
Image
Neka nam oprosti,pokusali smo....ne vrijedi :-(

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: Stari jasen "ponovo" na udaru

Post by MAXIMUS »

Sila Boga ne moli ! :cry:
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

Samo vas gledam
Posts: 55
Joined: 06.12.2010. 19:49

Re: Stari jasen "ponovo" na udaru

Post by Samo vas gledam »

cicos wrote:Ne bilo nas nigdje na planeti.
Potpisujem!!!!! O, Boze, dragi, pa dokle vise!! Pa, nas treba sravniti sa zemljom, da nam ni sjeme ne nadju vise...i naseliti Kineze ovdje, znace bolje nego mi! Koji budzo gradi zgradu na ovom terenu, zna li ko? Nikolic, Beli, Milutinovic????

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Stari jasen "ponovo" na udaru

Post by regeman »

Bas je bolestan..pogledajte samo kako je truo iznutra...
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Stari jasen "ponovo" na udaru

Post by grlica »

jedan lajk Rege , dobio si od mene još jedan poen za odbornika!
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
dogface_gremlin
Posts: 976
Joined: 12.10.2007. 02:19
Location: Prnjavor

Re: Stari jasen "ponovo" na udaru

Post by dogface_gremlin »

Predstavljao je opasnost za okolinu a oni ga obarali od 7 ujutru do 5-6 poslijepodne.
Then I sit there gettin' mellow, stoned, groovy
And after while, I looked down the bar...
...at the bartender.
I said hey!
What do you want?
One bourbon, one skotch, one beer 8)

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Stari jasen "ponovo" na udaru

Post by regeman »

pa trula drva su otporna..crvi nagrizaju lanac motorke...
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

nenad 10
Posts: 456
Joined: 01.04.2011. 11:23

Re: Stari jasen "ponovo" na udaru

Post by nenad 10 »

Kako sam ja cuo tu ce graditi onaj cova sto je napravio stambenu zgradu na Lazinoj vodi.

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

Re: Stari jasen "ponovo" na udaru

Post by Franz »

Zlocin.
Its too late to change events
Its time to face the consequence

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Re: Stari jasen "ponovo" na udaru

Post by Nicky »

Au stvarno vidi kako je trulo iznutra. :roll:

Stoko bezobrazna.

Locked