Egipat, Libija, Sirija ...

Pamtim to kao da je bilo danas...
Locked
User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Egipat, Libija...

Post by ZMIJA »

regeman wrote:a ti podaci nisu tacni. Ti si ih procitao na FB a meni je to rekao momak iz Libije koji studira u NS.I nisu se ti podaci tek sada pojavili, kruzi to vec 4, 5 godina.
Nisam ja ništa pročitala na fb kako ti kažež, fb je poslednje mjesto gdje se informišem,sa mnom u kancelariji sjedi čovjek koji je radio 15 godina u Libiji i koji Libiju poznaje ,bole nego što ja i ti poznajemo Prnjavor,a i sama sam bila u Libiji istina jedno kraće vrijeme, i daj bože meni života i one pogodnosti što su ovi u libiji imali za vrijeme Gadafija.
Gadafi jest bio diktator to nema sumnje, i njegova najveća greška što je svoje s kojima se politički razilazio, slao u pustinju u jedenu vrstu golog otoka, ali ne na prevaspitavanje ili kako se kaže na revidiranje mišljenja,kao što je to bilo na golom otoku,već sve im dao, samo im ograničio kretanje i izlazak iz zemlje, i tako odgajao osvetnike na političkoj osnovi, a ne na ekonomskim nezadovoljstvima,i oni su bili njegova peta kolona koju su Ameri iskoristili u pogodnom trenutku za podizanje pobune protiv Gadafija.
Poznata je zavjera koju su bili organizovali da ubiju Gadafija po povratku u zemlju jednom prilikom, kad ih je njegova služba obezbjeđenja provalila, i on je sletio na drugo mjesto a zavjerenike pohapsio i lično pobio, i to onom zlatnom pucom pronađenom posleje njegovog masakriranja.
Od tada Gadafija su čuveli uglavnom stranci i žene koje su sačinjavale njegovo lično obezbjeđenje.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Egipat, Libija...

Post by regeman »

Podaci su kao sto sam rekao djelimicno tacni, te besplatne struje i ne znam neka dobijanja stanova i silnih dolara su netacni, tacno je ovo za snabdijevanje i za besplatno skolovanje koje je koliko sam cuo od ovoga loseg kvaliteta i prosto za zavrsenim faksom tamo nemas sta da radis a plate su prosjecne.. A da su nasi zaradjivali pare tamo jesu jer je bilo veliko gradiliste posebno za nase firme ali je Libija i pored toga bila nerazvijena zemlja.
Ipak, sam Gadafi je bio diktator i jednostavno je koristio prirodno bogatstvo za tu diktaturu, kao i Cavez i sl. Sam je sebi stvarao neprijatelje u sistemu koji mu je dosao glave.
Uopste, Gadafi je skinuo kralja Idriza sa vlasti da bi dosao, sad su njega skinuli isto tako. cemu kuknjava?
Ne znam zasto svi u isti kos trpaju nezadovoljstvo ogromnog broja Libijaca sa zapadnom intervencijom na ovakav nacin protiv koje je svako razuman.ispada da su Libijci svi voljeli Gadafija i da bez strane pomoci nisu mogli pokrenuti promjene.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Egipat, Libija...

Post by ZMIJA »

Ti školovani Libijci jednostavno su bile ljenčine neviđene, ovdje završe faks a kad odu u Libiju ne pada im napamet da se dalje usavršavaju kroz rad i praksu, i da ovladaju procesima za koje ih je Gadafi školovao,a onda su strani stručnjaci uzimali veliku lovu u svim segmentima libijskog društva, od inžinjera na gradilištu do ljekara u bolnicama ,oni jednostavno nisu pokazivali interes da rade u svojoj struci i da se usavršavaju jer su živjeli od državnih privilegija o kojim je Maks taksatino naveo i to je istina.
Pusti ti Regi tog studenta disidenta i azilanta nazovi ga kako god hoćeš, ja sam se svojevremeno družila sa libijskim studentima u Zagrebu, i svoju teoriju između ostalog temeljim na dosta primjera o životu u Libiji za vrijeme pokojnog Gadafija,bila je tamo diktatura ali obični ljudi su solidno živjeli to je više nego tačno ,a ako ovi dočekaju bolji život u šta ja lično sumnjam nazdravlje veselje .Živi bili pa vidili.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Egipat, Libija...

Post by regeman »

Svaka diktatura je zavrsila na ovakav nacin- pobunom naroda.
Libijci su zivjeli prosjecno, ili mizerno, ili pak odlicno zavisi koliko si bio dobar sa vodjom.
Dnevno je prihod od nafte bio 200mil. dolara...a tu mnogi nisu vidjeli nikakve koristi, i tako 30ak godina.
pitaj tog kolegu svog kakva je infrastruktura u Libiji= putna, elektro i sl.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Egipat, Libija...

Post by ZMIJA »

regeman wrote:itaj tog kolegu svog kakva je infrastruktura u Libiji= putna, elektro i sl.
Regi daj pusti te svoje paušalne tvrdnje, zaš li ti koliko i o od kada stranih radnika radi u Libiji na izgradnji upravo te infrastrukture,znaš li ti za projekat vodosnabdjevanja koji je započeo Gadafi u Libiji, koji bi pitkom vodom snabdjevao pola Afrke i njegove dalje planove oko navodnjavanja pustinje i slične stvari,Gadafi jest bio diktator, ali ga nije smjenio kako ti kažeš pobunjeni narod zbog lošeg života i nedostatak demokratije ,gdje smo vidjeli kako nastaje ta libiska demokratija kod masakriranja Gadafija od onih budućih demokrata u koje ti vjeruješ,već su Gadafija smaknuli Ameri, u ostalom Ameri su se upetljali u cijeli arapski svijet kako bi dobili naftu ,naftae naema druže Regi, svati to već jednom, pusti tu demokratiju koju ti propagiraš, demokratija ne postoji onakav kakvu ti primarno svataš.Ovo sve što se dolje dešava je borba za strateški energent,koji se zove nafta.Jesi li ti u opšte osjetio šta je američka demokratija kad su spržili Srbiju to bože zbog Režima Slobe Miloševića,pa vidimo kao Srbija i koliko napreduje 10 godina poslije Slobe istog onog Slobe koga su Ameri u Dejtonu jedinog dočekali na crvenom tepihu i uz pozdrav DOBRO DOŠAO PREDSJEDNIČE MILOŠEVIČ bez obzira sto je Milošević bio u društvu još nekih predsednika, koji nisu tako dočekani ,da bi ti Ameri,tog slobu za vrlo kratko vrijeme proizveli u ratnog zločinca i uhapsili uz pomoć demokratskog naroda u Srbiji koji evo dobro živi ovih dest godina poslije odlaska Slobe ,živi tako dobro samo teče mebd i mlijeko. :smt005 :smt005
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Egipat, Libija...

Post by regeman »

,
ali ga nije smjenio kako ti kažeš pobunjeni narod zbog lošeg života i nedostatak demokratije
ja pokusavama argumentima da pricam a ti od starta tvrdis jedno i onda je tesko doci do nekog realnog zakljucka.
Dnevni priliv od nafte je 200 miliona dolara, za te pare tokom 30, 40 godina mogao je dovesti vodu cijevima ispod mora iz Srbije i Bosne da je htjeo. Pa pogledaj Norvesku kako izgleda danas a pogledaj Libiju a obje imaju naftu i Norveska je 60ih bila siromasna ali je pare od nafte iskoristila za opsti razvoj a Gadafi za uspostavljanje diktature i pomaganje slicnima sebi sirom kontinenta. Zamisli koristi opste dobro da vlada, jaka pamet.
demokratija ne postoji onakav kakvu ti primarno svataš.
mozes da mislis sta hoces oko te demokratije ali je dobar dio naroda shvatio da mu pripada veci dio kolaca od nafte koji je zamisli dobro svih Libijaca.

ne podrzavam bilo kakvu zapadnu intervenciju, smeta mi licemjerstvo Evropljana koji uzimaju lovu kad im treba a sad ga ubijaju, ali podrzavam Libijce, pa nek plate i veliku cijenu, bolje i to nego da ih gusi Gadafi 100 godina.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Egipat, Libija...

Post by ZMIJA »

Živi bili pa vidjeli,kako će poteći sada med i mlijeko u Libiji ,narodu med i mlijeko a Amerima nafta.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Egipat, Libija...

Post by regeman »

naravno to ostaje da se vidi, ne ulazim u to sta ce biti.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

Lasse
Posts: 193
Joined: 17.07.2011. 14:57

Re: Egipat, Libija...

Post by Lasse »

regeman wrote:Naprotiv, zapadu je odgovaralo bivse stanje, jer su ti poludiktatori drzali region pod kontrolom i dopustali rad zapadnim firmama. Odatle i uzdrzanost eu i sad oko desavanja. Prije bi obicno na jedan pucanj davali izjave.
Bolje im ovakvi diktatori nego al kaida i razna plemena koji bi region gurnuli u podjele, ratove i nestabilnost...
Inace, oosnovni revolt bunta je taj sto 90 odsto ovih sjevernoafrikanaca nema sta da jede, dok im sefovi vladaju 40 godina i imaju milijarde..a glavni cilj protesta koji se sada usmjerava je Iran..
Uzdržanost kažeš? Nadam se da si od 24.02.2011. 00.02, promjenio to mišljenje, pošto ne želim da vjerujem da još uvijek postoji neko ko tako razmišlja.
Pogledaj Libiju sada, pa mi kaži ko je toga, kako ti kažeš, "poludiktatora" smijenio i zvjerski ubio, a ko doveo Al kaidu i razna plemena?
Ta teza da 90% sjeveroafrikanaca nema šta da jede ti je, kao i ove prije njih, besmislica. Isto koliko i ona da su Srbi genocidni bradati hanibali, koji spavaju na konjima i buzdovanima ubijaju svakog ko ne pripada njihovom plemenu. Ukratko, tvrdokorna zapadnjačka propaganda! A možda i griješim, a ti jednostavno imaš talenat za predviđanje, pa stoga vidiš tih 90% gladnih u okvirima budućih demokratskih, progresivnih sjevernoafričkih država. Ko zna, možda je demokratija u međuvremenu napredovala, pa ima specijalan metod za ovaj region. Nikad se ne zna.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Egipat, Libija...

Post by KAMIKAZA »

Dajemo Dodika za Gadafija :D ali samo pod uslovom da je 100% mrtav :smt005
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Egipat, Libija...

Post by regeman »

najbolji su mi ovi koje domace diktatore Dodika i co ne mogu smisliti ocima a strane obozavaju.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Egipat, Libija...

Post by ZMIJA »

Znam da valjda nisi mislio Regi da sam ja ljubitelj nekih diktatora,naravno da nisam,ali i ove demokratije mi je pun šešir,a posebno ove koju donose Ameri sa bombama velike razorne moći ,i prljavom zapadnom propagandom koju mnogi gutaju kao čaj od šipka, uz štrucu hljeba izjutra pri doručku.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Egipat, Libija...

Post by regeman »

naravno da nisam..vise ovako uopsteno. prosto moj stav je da su pravednu i opravdanu revoluciju tj arapsko proljece zajebali dobrano ovom vojnom intervencijom.
prosto, ne vjerujem da su tamo ljudi na Sj: Afrike tupavi da sami ne mogu povuci revoluciju nakon 40g diktatura niti da sve lose na ovom svijetu mora sa zapada poteci, iako svugdje intervenisu. eto, ne bih da se ponavljam vise :D
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Egipat, Libija...

Post by vrsta8472 »

Вријеме ће своје рећи, ко је био управу :smt002
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Egipat, Libija...

Post by ZMIJA »

Teško se onom ko čeka da ga vrijeme potvrdi ili demantuje,treba svake procese po mogućnosti predviđati i na njih bar uticati ako se sa njima ne može u potpunosti upravljati,jer ko ne uči na tuđim iskustvima skupo plaća sopstvena . :smt004
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Egipat, Libija...

Post by ZMIJA »

regeman wrote: ja pokusavama argumentima da pricam a ti od starta tvrdis jedno i onda je tesko doci do nekog realnog zakljucka.
Dnevni priliv od nafte je 200 miliona dolara, za te pare tokom 30, 40 godina mogao je dovesti vodu cijevima ispod mora iz Srbije i Bosne da je htjeo. Pa pogledaj Norvesku kako izgleda danas a pogledaj Libiju a obje imaju naftu i Norveska je 60ih bila siromasna ali je pare od nafte iskoristila za opsti razvoj a Gadafi za uspostavljanje diktature i pomaganje slicnima sebi sirom kontinenta. Zamisli koristi opste dobro da vlada, jaka pamet.
Prepisani dio teksta iz BLOG ANALZE/ MOĆ MEDIJA I PROPAGANDE NATO a
Zašto je Libija morala pasti

Man-made river projekt

Gdje ima nafte ima i vode jer se i jedno i drugo stvara duboko u unutrašnjosti zemljine kore.Čitava planeta se praktično stalno puni vodom,ali ona ne izlazi uvjek na površinu/što zavisi i od telurskih struja/već može ostati milionima godina zarobljena duboko pod stjenama.Takva vodena skladišta duboko pod zemljom senazivaju akviferi.Godine 1959 je otkriveno da Libija sa skoro dvije trećuine svoje teritorije leži na ogromnim akviferima.Po procjenama stručnjaka ovi akviferi u Sahari sadrže 10 do 12 hiljada kubnih kilometara vode i onase nalazi 600 metara ispod zemlje.Dakle,Sahara leži na vodi.Akviferi se nalaze i u Čadu,Sudanu,Nigeru,kao i Egiptu.Potrebno je samo iskopati bunare i cjevovodom transportirati vodu gdje treba.

Sobzirom da Libiji voda prijeko potrebna jer ima veoma malo obradivoe površine /oko jedan posto/od čitavog teritorija bilo je potrebno transportirati ju.No tačno vodaa se nalazi ispod pustinjskog dijela zemlje na jugu,dok 95 posto stanovništva živi u priobalnom dijelu.Tako se je Gadafi odlučiona još jedan potez koji je bio poslednji okidač za konačnu intervenciju svjetskih bankara i korporatista u ovu priču,Dosta je bilo toga da im Gadafi oduzme tržište,posao,ne poštuje njihova pravila igre,već će se sada odvažiti i na kontrolu vodenih resursa,koji su na piku američkim kolionalistima poslednje desetljeće,te će preuzeti i veliki dio trgovine poljoprivredom.Za tarnsport ove velike kolčine vode iz akvifera potreban je cjevovod od 3900 kilometara.To je više nego što je cijela zapadana Evropa.Projekt je nazavan Velika umjetna rijeka/Great man-made river projekt/

Projekt je zamišljen da se radi 26 godina u četiri faze.Dvije faze su završene,a treća faza je spajanje ove dvije.Libija namjerava na ovaj način dobiti 160.000 hiljada hektara obradivog zemljišta.Oko 70 posto vode iz akvifera je namjenjeno za poljoprivredu,dok će ostatak ići u gradove.Za inadustriju,prema planu vlade,nije namjenjeno ništa jer je voda previše kvalitetna.oKO 3.700 kilometara puta je već napravljeno.U prilogu se nalaze fotografije cilindra i snimaka iz zraka koji pokazuje cijevi.to je nešto što je sasvim poznata stvar javnosti u Libiji,a što su naši mediji potpuno zaobišli.

Oko 1.300 bunara će biti izbušeno koji bi trebalo da daju 6.5 miliona kubnih metara vode dnevno.Na ovaj način bi se vodom snabdjevali Bengazi,Tripoli,Bregau ,Sirta i ogromene poljoprivredne površine.Kolčina vode u akvferima je procjenjena na kolčinu vode u Nilu koja protekne za 200 godina.Pojedini stručnjaci sa Zapada,međutim ,procjenjuju da će se prirodni rezervooar iscrpeti za 50 godina,dok drugi smataraju da će vode trajati preko 4.000 goduina,

U natoč tome što će na provođenju ovog plana radi samo Libijska radana snaga,tehnologija cjevovoda je uvedena iz Njemačke,i angažitrane su mnoge strane komisije iz Južne Koreje,TurskemNjemačkemFilipina,a pozvana je na suradnju i Britanija,libijci će svoje iskustvo definitivno prezentirati drugim afričkim zemljama koje takođe leže na akviferima.Cilj Libije s vremenom potpuno zadovoljio svoje potrebe za usjevima,a Libijci onda planiraju sa proizvodima ući na Evropsko tržište.To biglobalni napredak cjelog kontinenta,ne samo da bi unaprijedio na području poljoprivrede,već bi s time došle u paketu i sve ostale beneficije,kao i opšti rapidni društveni razvoj.

Čitava investicija trebala je koštati 33 milijarde dolarams tim da će vjeriovartno biti skuplje/ako ikad budezavršena /.Bitna stvar jeste da je do sada finansiranjevršeno isključivo državnim bez kamatnim kreditom koji jedala libijska vklada i centralna banka.Dakle, MMF i svjetska banka su potpuno zaobiđeni...
Možete već zamisliti kako je to Rotschild i ostale bankarske elita ekipa teško prihvatila.Toliko teško da se o ovome libijskom geostrateškom projektu na Zpadu jedva zna.Mdiji su ga jednostavno ignorisali.

Dakle Gadafi je potpuno zaobišao MMF i Svjetsku banku.Libija ima za cilj snabdijeti cijelu Evropu voćem i povrćem,i to izuzetno visoke kvalitete zbog vode koja je stara i mineralizirana,Bbitelj Rotschild koja ima svoje poljoprivredne investicije u Indiji,tekoja u svojim rukama ima kontrolu nad kompleztnom trgovinom i Evropimte koja posjeduje Svjetsku banku iMMF,ovo je dodatnop sjelo na već inficirani žulj,
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Egipat, Libija...

Post by regeman »

prosto tebi je sve teorija zavjere i tako je tesko pricati...pobunjenici su usli sa Gadafijem u gradjanski rat a potom je intervencija bacila mrlju na to. NE kazem da licemjeri sa zapada ne tvrde svoj pazar ali to nema veze sa idejom pobunjenika.
Kao sto rekoh svaka diktatura zavrsi prije ili kasnije, tako bi i nakon smrti Gadafija dosli do istog ishoda.

Takodje, Libija je i za Gadafija prodavala naftu istima kao i danas, decenijama...
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Egipat, Libija...

Post by ZMIJA »

Šta vam mediji govore

Jedno je nezaobilazana istina-Libija je pod vođstvom Moamera el Gadfija,,tiranina i luđaka '',kako ga prozivaju na zapadu/pa time i u našim guzičarskom pro-zapadnjačkim medijioma/,postala najbogatija afrička država potpuno samostalna i spremna da uvede novu monetu u trgoviuni sa naftom-islamski zlatni dinar i beskamatne kredite/čemu MMF neće imati pristuo/.U Libij je najstrožije zabranjeno davati kreditsa kamatom.Islamski dinar bizato bio veoma stabilna moneta,a beskamatni krediti bi bili veoma poticajni.Ovim novcem,kojeg je Libija zaradilaod nafte,Gadafi je marljivo kupovao zlato.Koliko tačno ima zlata u Libiji niko ne zna.MMFprocjenjujeda imaju oko 4.6 miliona unci,a to je 144 tone zlata,To na tržištu trenutno vrijedi preko 6 milijardi dolara.I libija ga najvećim dijelom čuva u svojim sefovima u Libiji,a ne u Švajcarskoj,kao što to moraju da rade ostale porobljene zemlje.

Osnutkom islamskog zlatnog dinara,svi koji žele afričku naftu morali bi prvo kupiti ovaj novac.Tako je Gadafi automatski prisvojio sada već dva neprijatelja.To su SAD e,koje su zadobile žestok udar već samom idejom o stvaranju nove monete,jer SAD više ne bi mogle kupovati naftu od afričkih zemalja špekulativnim novcem,To su ipotom Rothschildi,koji su sa svog bankarskog trona uvidjeli jakog konkurenta koji je veoma sposoban preuzeti njihov biznis.Isti Gadafi Rothschildima već preuzeo Kinu koja je postala njegov strateški partner i veliko tržište.

Moamer el Gadafi je veoma ubrzo ujedinio i sva plemena,posebno dvije velike libijske etničke grupe zbog kojih je Libija uvjek morala bitipodjeljena na dva administrativna dijela.Gadafi je napravio jaku unitarnu državu.Naftine ugovore sa stranim kompanijama je napravio tako da je najveći dio novca od nafte ostajao u Libiji i to na korist narodu,tako što je glavna naftna kompanija bila 100 posto u vlasništvu države.
Proizvodnju nafte sveo je na samo jedan dolar po barelu,dok je kod drugih zemalja cijena nafte preko 100 dolara
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Egipat, Libija...

Post by regeman »

nemaju kamatu libijske banke ali imaju interes..sto mu dodje na isto..prosto ne postoji nigdje banka bez kamate...suludo je pricati o tome.
Ovde pricamo kao o covjeku koji vlada 5 godina i pun je ideja a ne 42 godine. On je zapadu odgovarao, zato su u pocektu bili suzdrzani. Tek kad su vidjeli da pobunjenici ne odustaju i dok su utvrdili pazar, tek onda su neke zemlje usle u sukob. Nije postojala odlucnost od starta kao npr u SRJ, Iraku itd.

nadji na netu cijenu libijske nafte, ista je kao i sve druge i prodavao ju je svima preko stranih i domacih firmi.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Egipat, Libija...

Post by ZMIJA »

Ogromnu zaradu od nafte Gadafi je koristio kupovinu oružja i formiranju vojske,što su i drugi radili u čemu im je Zapad obilato pomogao uzimajući im tako dobar dio novca od prodane nafte.

Da bi svatili način Gadafijeve vladavine,moramo nešto reći o robovlasničkom sistemu.Danas u školama dječica na satu povjesti uče,da je zlokobno robovlasničko društvo odavno iskorijenjeno.Na suprot tome,to je potpuna laž/o čemu sam piso u postu,,Moderno ropstvo-cijena cijena korporastičkog društva/Da s e razumijemo,ja ne podržavam ni jedan oblik hijerariskog sistema,pa pogotovo robovlasničko,no ovdje da ustanovimo u kojem su sve i kakvom postoje danas.
obliku robovlasnički sistemi postokjali.
Činjenica jest da su u povjesti postojali feudalci,robovlasnici ,koji su svojim robovima omogućavali bogat život u izobilju.Oni su brinuli za svoju radnu snagui osiguravali im siguran dom,sigurnost za njihovu obitelj pa i besplatnu hranu za cijeli život-a to je onošto su mnogi ljudi željeli.

Današnje ,,slobodarsko ''i ,,demokratsko''društvo je nastalo u trenutku kada se generalni vlastelinski kartel odlučio skloniti iz javnog života kako ga njegovi robovi više ne bi morali gledati i u kakvoj raslkoši on živi.
Takva hijerarhija je bila neprihvatljiva u modernom svijetu,i to je inzistiralo na tome da se prikrije,te da ljudi ostanu robovi koji žive u iluziji da su slobodni.Ista moderna vlastela,modernih feudalaca,koje možemonazivati bankarskim obiteljima/nekoćtrgovcima/i poznatimelitistima,sebi je omogućila špekulativnu trgovinu-zamjenila je zlato za papirne priznanice,i nije vezana ni za jednu zemlju,Danas tako živimo,NJihov teritorij su sve zemlje i sviposjedi na kojimatrgujumato je praktički cijeli svijet.Još jedna verzija korporatizma.Ljudimisle da se robovlasništvo iskorijenilo,nosvi smo još uvjek vlasništvo feudalaca.

Ovaj trgovački kartel formiran je od venecijanskih srednjovjekovnih trgovaca upsoio je u periodu od nekoliko stotina godina
najmoćniojim ekonomijama svijeta nametnuti kao legalno plaćanje svoje papirine priznanice,odnosno novac,koji oni koji oni plasiraju i iz koga odavno ne stoji ni zlato niti bilo kojedruge vrijednosti.Prodajom ove izmišljene vrijednosti/spekulativnog novca/onisu milijarde ljudi širom svijeta teško zadužili i porobili.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Egipat, Libija...

Post by ZMIJA »

Započinje udar

I došao je trenutak kada je londonski bankarski kartelna čelu sa vodećim svjetskim korporatistima nodlučio da pokrene svoj plan.Prvenstveno je aktiivirao svoje političke marionete koje mediji prdstavljaju kao najznačajnije državnike svijeta.Naređeno im je da odobre vojnu intervencijukoja uključuje i razaranje Libije,masakriranje sa ciljem zastrašivanjem naroda,Čak se i dibitnik Nobelove nagrade nije smio usprotiviti,već je pozvao na oslobađanje Libije od ,,diktatora''.I R usija je ovo podržala.Interes Rusije da pdržava ovu NATO intervenciju,samo potvrđuje činjenicu da je velika Majka Rusija danas samo jedna guzičarska kolonija trgovačkog Londona.Politika je isključivo biznis.

Tada su nastupili pobunjenici iz takozvaqnog Nacionalnog Tranziciskog Savjeta/kojim mediji pripisuju imidž pravedne organizacije/koje mu je krajnji cilj preuzimanje vlasti Gadafiju,te osnivanje nove Centralne banke u Bengaziju/za račun Rothschilda i Londona/,te nove naftne kompanije koja će onda privatizovati sve vodene sisteme.Tome se pridodaje legitimnosti ,,demokratski svijet'' preko ilimunatske korporacije/VEOLIJA,SUEZ,ONDEO I SAUR koje dans drže 40 posto svjetskog tržišta u poslovima sa vodom,da dobije svoje vlasništvo na cjevovodima.

Drugaq zločinačka organizacija, NATO,dobila je takođe svoju ulogu koja se još uvjek krije,kako na kompletnom zapadu,tako i u nama svim zvaničnim medijima.Pod okriljem organizacije za zaštitu civila,dobročiniteljska Amerika je poslala NATO operaciju na Libiju kako bi tamo predstavljala ,,podršku pobunjenicima'' protiv okrupljele krvoločne Gadafijeve vojne sile.NATO intrervencije i razaranje Libijske ekonomije.Vodeni cijevovod ide paralelno sa plinovodom i naftovodom i Libija je do sada,uz NATO intervenciju pretrpljela goleme infrastrukturne štete.NATO bombarderi su zasuli ovaj cjevovod i veliki dio infrastrukture razornim projektilima već u prvih par dana svoje dušebrižničke intervencije.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Egipat, Libija...

Post by ZMIJA »

nastavak

Gola istina jeste da vladajuća elita,putem svojih alatki/NATO/ima za cilj uništiti kompletnuLibijsku infrastrukturu,te embargom i agresijomstopirati životni progres,te prije svega 200 milijardi investicije.Libija poznata npom izuzetno naprednoj građevinskoj industriji,te svojim djelovanjima NATO ima cilj stopirati izgradfnju škola,bolnica,hotela,veliki stambeni kompleksa/500.000 koji su u izgradnji/te ugroziti 3,5 miliona stranih radnika,od kojih je već 20 000 000 ostalo bez posla nakomn početka NATO intervencije.Zapad se plaši brzog razvoja Libije,i po svaku cijenu,moralo biti preventirano.

NATO je svakodnevno bobmardovao bolnice,škole,silose sa žitom,tvornice,,hotele,infrastrukturu,džamije,plantaže palme,i vinove loze,uneverzitete,autobuse,putnička vozila.Mediji iznose vijestio tome kako Gadafijevi sledbenici siluju i masakriraju žene,no uistraživanjima nezavisnih novinara iz područja Tripolija iokolnih gradova koji su pretrpljeli napade pobunjenika,nije se pronašao niti jedan podatak za osnovanu sumnju da su lokalni stanovnici ti koji ubijaju i siluju žene,Zanimljivo jeste i to da nije formiran niti jedana međunarodna komisija za utvrđivanje istine,što je trebao biti prvobitni zadatak UN-a,no on je to vještoizbjegao.S toga zamislite,vojna intervencija je pokrenuta isključivo na temelju medijskih izvještaja i izjava pobunjenika.Sam taj čin je kriminalan i sramotno je da neko nije reagovao na ovakav ishod događaja.Dakle,intervencija je pokrenuta na temelju laži.

NATO namjerno ubija stanovnike,bobardujući gusto naseljene kvartove,a stambene zgrade u Libiji su tako građene da su one tik jedna uz drugu te na mnogo katova.Obitelji su takođe brojne i imaju jako puno djece.Po glavi obitelj 4-6.Stoga je razmjer ovih pogibelji nezamisliv,ali proračunat i ciljan.Na primjer čak 18 NATO projektila je razorilo nkompleks u centru Tripolija,gdje se nalaze ne vladine oprganizacije za ljudska prava,visoki komitet za žene i djecu,međunarodna organizacija za mir i pomoć.Ako je zvanična funkcija NATO-a zaštita civila,kako je moguće da NATAO da sa čak dvije razorne bombe izravno pogodio specijalnu školu za djecu sa poteškoćama u razvoju koja je poznata škola i zgrada ,,pod zaštitom UNESCO-a.na sreću djeca baš taj dan nisu bila u školi.No za vrijeme NATO intervencije u prvih 90 dana poginulo je ili ranjeno 109,stim da jenajmlađe dijete imalo tek8 mjeseci.Svrha ovoga,osim zadavanja traume stanovništvu,jest i poticanje trajne humanitarne katastrofe.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Egipat, Libija...

Post by ZMIJA »

Tko su uopće pobunjenici ? Pobunjenici,koji se zvanično nalaze unutar otpora Nacionalnog Traniciskog Savjeta,mladi ljudi ispranog mozga kojima je obećano da će dobiti veliko bogastvo i slobodu u koliko ostvare svoje ciljeve.Međutim njim su pripadnici radikalnih islamskih organizacija,te postoje svjedočanstva da su ih njihove vjerske vođe pozvale na džihad i ubijanje svakog policajca,svakog vojnika i svake osobe koja ne podržava njihova načela.Međutim među zarobljenim pobunjenicima su se nalazili čak i plaćenici iz Blackwaltera zaštitarske privatne organizacije iz SAD.a,poznatoj još pod nazivom ,,psi rata'',te Dyncorp-a privatnih organizacija kojima je cilj sijati krvoproliće.

Među pobunjenicima se nalaze i mala djeca koja su odgajana od malih nogu kao ratnici te su privikavani na oružje i ubijanje-prava su budućnost ratnih strojeva za ubijanje.Potpuno identična situacija koja slijedi principe nastajanja crvenih kmera i problema u Jemenu sa otimačinom djece i treniranja istih da postanu vojnici.Obilje fotografija potvrđuju da se sa odredima pobunjenika nalaze maloljetnici naoružani do zuba.

Grupe pobunjničkih snaga koje se prikazuju u medijima,koje vidimo u tenisicama i trenerkama bez adekvatne vojne opreme,u biti su samo manekeni nza slikanje za potrebe globalističkog medija.Oni što ,,oslobađaju'',ubijaju,opkoljavaju i razaraju su isključivo NATO snage i njihovi profesionalni ratnici i religijski fanatici potplaćeni i obučeni od strane američkih službi.Sve njih sigurnosne snage privatnih korporacija polako ubacuju u Libiju kako bi se registrirale u ostatak plačenika.

Takva pobunjenička sila je opljačkala zalihe naoružanja koje je do tada čuvala malobrojna policija.Zatim su počeli masovno ubijati svakog policajcai svakog vojnika na kojega su naišli.Pucali su u zgradu po civilimai mediji su ih predstavljali kao kao snajperiste državne vojske.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Egipat, Libija...

Post by ZMIJA »

nastavak

Misorati,koji je 290 km istočno od Tripolija,glavnog grada Libije,bilježi događaj,kad su pobunjenici za vrijeme svoje okupacije oteli 200 stanovnika tog grada,zatim su ih pred okupljenom masom zaklali,isjekli im tjela na komade,utrpali u vreće,zatim su ih bacili u kontejnerei potom zapalili i bacili u more.To je bila manipulacija traumom kako bi se uvjerilo narod šta će im se desiti u koliko budu neposlušni.

Ovako trenirani manijaci i strojevi za ubijanje,znaju da je najače oružje svakog rata silovanje-da to donosi najgoru traumu svakom narodu.Silovanje razara obitelj,uništava psihologiju zajednice,i ostavlja trajne traumatične posledice po muževe i žene.Stoga ovi radikalci sprovode danonoćna mučenja i silovanja po kućama,često puta pri tom žene i masakriraju i ostav ljaju i ostavljaju ih njihovim muževima kao jasnu poruku.Tako su žene uLibiji pretrpjele posebne žrtve u Libiji.NATO agresija iz zraka im ugrožava živote,a pobunjenici ih izlovljavaju i zlostavljaju.To je konkretan udar na jedno društvo,Jedan vođa pobunjenika čak optužen da je snabdijevao pripadnike svoje vojske s stimulansima kako bi ovi mogli počiniti što više silovanja.

Dakle,sva zbivanja koja se odvijaju u okvirima medijskog rata,propagande su bankarskh kartela s ciljem da se ljudi manipuliraju,te podrže masovni genocid nad jednim narodom.U tome je očito uspjelo.Kada se vlastelini sukobe,narodi i države se uvode u ratove.Tako je bilo u povjesti tako je i danas

Libija je bila veoma prosperitetno socijalističko društvo.praktično bez kriminala i nasilja.Zato agenti CIAi M16 oko nje pletu već 30 godina.To je činjenica da se 2.000plemena,sakupljaju u Omladinskom nacionalnom forumu libijskih plemena i daju podršku odbrane Libije.Mediji potpuno prešućuju ove skupove,koji su najvažniji za donošenje validne procjene stupnja podrške koji ima Gadagi od svog naroda,Gadafi imapodršku svih plemena,i to je najveći problem za NATO.

Uopće ne podržavam Gadafijevu politiku.Uovom postu sam iznosio informacije kombinirajući druge pisane izvore i filmiće u prilogU.Da bi se dobio stvaran pogled na stvarna zbivanja i djelovanja NATO-a potrebno je samo razviti kritički sud.te upoznati se sa povješću djelovanja ovakve organizacije,te oni koji njome upravljaju.Dali su Rothchildi i ostali pripadnici bratstva zaista njegovi neprijatelji kako to izgleda.?Onje bio veoma blizak sa vođama zaopadnjačkog svijeta.UZ to,Gadafi je Židov,rođen od židovske majke,čiji su korjeni po mnogim izvorima isprepliću sa ROTHSCHILDOVIMA.

Očigledno jest da zapadnjaci porobljeni teškim kreditima iprestrašnim imaginarnim islamskim terorizmom povukli još jednu stratešku odluku sukladnu svimostalim u zadnjih nekoliko desetljeća.Dali je Gadafi znao što ga čeka ,i dali je svestvar dogovora?ostaje /meni otvoreno pitanje/Ali nesumnjivo je da jeon još jedna mala marioneta,koja se sasvimdobro uklapa u globalni plan manipulacije ljudi i podjele istih.Time jeza ovakvestrateške poduhvate i biznispolitike na najvišim razinama,najveću cijenu plaća nedužni narod,kojem se uvjek i bez iznimke ispire mouzak.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Egipat, Libija...

Post by ZMIJA »

U prepisanom postu hrvatskog blogera ,,duh vremena''o razlozima koji su doveli do pada Gadafijevog režima.Tekst je objavljen 28 avgusta,znatno prije krvavog obračuna libijskih pobunjenika sa bivšim vladarom.
Sobzirom da je ovaj bloger,po meni dao najrealniju sliku proteklih sukoba u Libiji,sa kojim se uglavnom slažem i koji bi potpisala bez razmišljanja u cjelosti,pa sam se potrudila da ga prepišem kao prilog našoj temi na forumu kako bi imali više elemenata da iznesemo šta mislimo o ovoj temi. :smt004 :smt004 :smt004
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

Locked