Egipat, Libija, Sirija ...

Pamtim to kao da je bilo danas...
Locked
User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

Egipat, Libija, Sirija ...

Post by Franz »

Pade mi na pamet da na trenutak izadjemo iz lokalnih okvira, da prodiskutujemo o desavanjima na sjeveru Afrike.

Iskreno receno, meni tu nista jasno nije. Zanimljivo mi bilo gledati reportaze gdje prikazuju sav onaj narod koji se digao protiv ludaka poput Gadafi-a i njemu slicnih.
Mada se i pitam ima li, a vjerovatno ima, neka druga politicka pozadina iza svih tih desavanja.
Its too late to change events
Its time to face the consequence

Pantera
Posts: 337
Joined: 17.10.2010. 19:27

Re: Egipat, Libija...

Post by Pantera »

Има, има! Нема те буне гдје запад није своје прсте умијешао.

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Egipat, Libija...

Post by regeman »

Naprotiv, zapadu je odgovaralo bivse stanje, jer su ti poludiktatori drzali region pod kontrolom i dopustali rad zapadnim firmama. Odatle i uzdrzanost eu i sad oko desavanja. Prije bi obicno na jedan pucanj davali izjave.
Bolje im ovakvi diktatori nego al kaida i razna plemena koji bi region gurnuli u podjele, ratove i nestabilnost...
Inace, oosnovni revolt bunta je taj sto 90 odsto ovih sjevernoafrikanaca nema sta da jede, dok im sefovi vladaju 40 godina i imaju milijarde..a glavni cilj protesta koji se sada usmjerava je Iran..
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

Re: Egipat, Libija...

Post by Franz »

Slusam drzavnu francusku tv stanicu TF1 gdje se sutaju sa cifrom od 150 milijardi dolara kapitala kojim su raspolagali Gadafi & sinovi.
Its too late to change events
Its time to face the consequence

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Egipat, Libija...

Post by regeman »

I Mubarak 70 milijardi valjda...
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Egipat, Libija...

Post by KAMIKAZA »

Evo zasto je ponovo poskupila nafta :)


Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
droplja
Posts: 813
Joined: 27.10.2010. 13:54

Re: Egipat, Libija...

Post by droplja »

Evo i ja sam pobjegla iz svog prirodnog stanista Afrike prije reda prema sjeveru i u samom zraku slusam izvestaj jedne eskimske radio stanice u blizini sjevernog pola gdje su takode najavili gradanske proteste jer su se enormno smanjile kolcine snijega i leda slicno kako su se smanjile rezerve nafte u pomenutim zemljama Magreba pa razmisljam da svoj migracioni put skratim i da sletim negdje u Bosnu, cula sam da tamo stanje sto se naroda tice je pod apsolutnom kontrolom i da nikakvih nereda nece biti sledeci nekoliko stoljeca.
Istina i tamo javno mnijenje ne miruje ,na djelu su mnoge nevladine udruge,kao i slobodni mediji od kojih se posebno isticu sarajevski na celu sa Kakirom Hadziosmanovicem,a bogami i neki forumi slobodnih ljudi iz Prnjavora grad na rijeci Vijaci koji se uglavnom prepoznaje iz vazduha kao jedno veoma perspektivnoi selo u Bosni i koje svoj prosperitet zahvaljuje prije svega jakoj lokalnoj poziciji vlasti ali bogami i opozicija se neda i kontrolise li kontrolise naravno uz budno pracenje ovih sa foruma koji to na svoj nacin muski odraduju.Kako snijeg neprestano pada meni su se krila zaledila pa se bojim da ce mi odletjeti lap top prema zemlji ja vas sve pozdravljam i cujemo se kad sletim na jezero u Drenovoj gdje cu nesto pregristi.Cujem da ste mi zmiju banirali na puno vremena sto svakako od vas nije lijepo ,ako je zmija rekla onom sivom sokolu da nije neki gospodin nije red da je za to kaznjavate.Znam i ja sivog sokola onog velikog gospodina sto je kod Seke pio pivo na teku pa kad je nestalo teke nestalo je i Seke.Zmija je u tom slucaju ispala koleteraqlna steta te s toga molim moderatore da to uzmu kao olaksavajucu okolnost i da zmiji smanje kaznu sa sedam dana na sedam sati ako je ikako moguce .Pozdrav svima iz ledenog zraka ovdje iznad Kremne kod Prnjavora. :smt006 :smt006 :smt006
Ne diraj lava kada spava.....

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Egipat, Libija...

Post by KAMIKAZA »

droplja wrote:cula sam da tamo stanje sto se naroda tice je pod apsolutnom kontrolom i da nikakvih nereda nece biti sledeci nekoliko stoljeca.
Al bi se vi iz SNSDa radovali da ostane ovako stoljecima :D ali talas koji je zahvatio mnoge zemlje sto su u rukama diktatora ce da se prosiri kao gripa kad tad i na nas :) a onda kud koji, mi sirotinja koja nemamo vilu na Dedinju cemo ostati da lopatamo g*vna koja su nam Mile,a bogami i njegovi predhodnici nagomilali,a oni ce da kisele g´ze negdje gdje je rat samo moguce vidjti na video igricama. :?
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Egipat, Libija...

Post by KAMIKAZA »

Dobio sam neke prituzbe na PP sto diramo Zmiju,a i jednu pjesmicu pa da objavim :)


post 1
i ne dirajte zmikana sram vas bilo,taman ga kalabic otkacio, a i vi mu stajete na muku.
bolje mu tamo na hunanitarnoj temi preporucite akciju da mu se obezbijedi koja biba da i on van kalabicevog okrilja prezimi zimu

post 2
Drolji

Iz libije dugi puti
Samo sleti ptico ruzna
Ruzna jesi al ne sluti
U drenovi bices tuzna.

Snijeg je bosnu zavejao
U drenovi prati pomno
Na obali niceg nema
I u ovom hladnom danu
Pregrist mozes samo g...o


,malo me inspirisao,de ti to uoblici na svoj nacin i zavrsi
Sve je u orginalu,nije bila potrebna dorada :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
droplja
Posts: 813
Joined: 27.10.2010. 13:54

Re: Egipat, Libija...

Post by droplja »

Nece zmija bibu,zmija da je htjela bibu ne bi drzala vrabca u ruci,a ko drzi vrabca u ruci ne mora docekati goluba sve je relativno.
Hvala ti na informaciji ako su samo izmeti ostali u Drenovi radije cu preletjeti dalje a vas cu ostaviti da dizete bune i jedete te izmete zajedno sa SNSDa i SDSom i ostalom balkanskom zgadijom a tebi bi preporucio da se na vrijeme povuces u zapadnu Evropu jer bi mogao biti koleteralna steta na Balkanu.Nadam se da ti je taj manevar poznat iz ranijeg perioda i da ti to nece biti tesko s obzirom na iskustvom.Ponesi uz put koju bibu i povbedi Vojislavku Gataric za ne daj boze :lol: :lol: :lol:
Ne diraj lava kada spava.....

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Egipat, Libija...

Post by KAMIKAZA »

:D I onda cu da pjevam:" Na zapadu nista novo" :D
Jeste navalili na tu jadnu zenu,a ja je stvarno ne poznajem licno,sad ste me uzbudili,moram da je vidim pa makar nastradao ili sto babe kazu ,nagraisao :D ako sretnete nekoga sa deset umjetnih noktiju u ocima ,kako vodi dvije bibe na kanapu oko zanatskog centra,znajte da sam to ja :smt005 Vi cete biti krivi za moje stradanje,jer ste me naveli na to da se licno i personalno :D upoznam sa Vojislavkom,a ona ce da vam ispostavi racun za novo pedikiranje nokti. :smt005
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
droplja
Posts: 813
Joined: 27.10.2010. 13:54

Re: Egipat, Libija...

Post by droplja »

Neces ti nastradati, navrati kraj Seke u zanatski za nedaj boze.Vojislavaka je zena malog rasta a ti si naocita faca da te ogrebe po licu nema sanse.Od danas je zabranjeno pricati o bibama,situacija je nategnuta kao spaga u dzepu ovdje u Prnjavoru. :smt005
Ne diraj lava kada spava.....

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

Re: Egipat, Libija...

Post by Franz »

Da vas podsjetim, skrenuli ste sa teme.
Its too late to change events
Its time to face the consequence

User avatar
dkrajina
Posts: 560
Joined: 21.01.2011. 22:23
Location: tamo daleko

Re: Egipat, Libija...

Post by dkrajina »

Image
oni su krivi za sve
zivot je surov

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Egipat, Libija...

Post by vrsta8472 »

У ЗАГРЕБУ ДОШЛО ДО СУКОБА ДЕМОНСТРАНАТА И ПОЛИЦИЈЕ
[Вијест у новом прозору...] [Умањи фонт..] [Увећај фонт..] [Штампање вијести..]


ЗАГРЕБ, 24. ФЕБРУАРА /СРНА/ - Протести против премијерке Хрватске Јадранке Косор и њене Владе почели су данас у 18.00 часова у више хрватских градова - Загребу, Сплиту, Ријеци, Славонском Броду, Осијеку и Пули, а у Загребу је дошло до већег сукоба полиције с демонстрантима - јављају хрватски медији.

Дошло је до тучњаве полиције и демонстраната у првим редовима педесетак метара од зграде Владе. Полиција је почела приводити демонстранте. У тучњави полицајаца и окупљених грађана повријеђено је више особа.

Након што је дошло до тучњаве и хапшења, полиција је новинаре који су били на истој страни барикаде као и демонстранте протјерала према Марковом тргу.

У метрополи се окупило око 1 000 демонстраната. У другом највећем хрватском граду Сплиту на демонстрацијама се скупило тек стотињак људи, као и у Ријеци, а у Осијеку је на улице изашло тек пар десетина људи. У Пули се скупило више од 300 људи.

Загребачки Горњи град препун је "марица", на позицијама су специјалци који су осигуравали протест и у уторак, а опет су постављене и барикаде које ће демонстрантима бранити приступ Марковом тргу. У центру Загреба знатно је више полиције него у уторак, што је разумљиво због драстично већег одазива демонстраната. Хрватски медији пишу да је Јадранка Косор и даље у својој канцеларији у Банским дворима.

У уторак у 13.00 часова одржан је први протест чији је циљ био рушење Јадранке Косор и њене Владе. /крај/мир
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
droplja
Posts: 813
Joined: 27.10.2010. 13:54

Re: Egipat, Libija...

Post by droplja »

Ako bog da Smrki ti crni oblaci polako se navlace i prema Banjoj luci.samo plako .U alah egber. :lol: :lol: :lol:
Ne diraj lava kada spava.....

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Egipat, Libija...

Post by regeman »

ripoli, Vašington -- Snage lojalne libijskom lideru Muameru el Gadafiju započele su oštar protivudar na demonstrante, koji su zauzeli gradove u blizini prestonice Tripolija.
Demonstranti u Libiji (Beta)
Demonstranti u Libiji (Beta)

SAD ne isključuju mogućnost vojne intervencije u slučaju da se nasilje režima nastavi, prenosi Rojters.

U mestu Zavijah, 50 kilometara istočno od prestonice, poginulo je 23 ljudi, a 44 povređeno, izvestila je libijska štampa, dok arapska televizija Al Džazira, pozivajući se na izjave očevidaca, prenosi da je tamo poginulo 100 ljudi.

Opozicija već drži pod kontrolom veće centre na istoku države, uključujući drugi po veličini grad u zemlji Bengazi, a prema informacijama koje stižu iz Libije, demonstranti su uspeli da zauzmu i zapadne gradove Misrata i Zuara, prenela je agencija Rojters.

Snage lojalne Gadafiju napale su pripadnike antivladine milicije u Misrati, 200 kilometara istočno od Tripolija, a u sukobima u blizini gradskog aerodroma poginulo je nekoliko ljudi.

Francuski ambasador za ljudska prava Fransoa Zimere rekao je da bi u sukobima, koji su počeli 15. februara, do sada moglo da bude oko 2.000 mrtvih.

"Pitanje nije da li će Gadafi pasti, već kada i koliko će to odneti ljudkih života. Prema podacima koje za sada imamo, poginulo je više od 1.000 ljudi, možda 2.000 ljudi", rekao je on.

Iz Bele kuće je u međuvremenu saopsteno da će predsednik SAD Barak Obama večeras razgovarati sa liderima Velike Britanije i Francuske Dejvidom Kameronom i Nikolom Sarkozijem o krizi u Libiji.

SAD, kako navodi Rojters, razmatraju sve moguće opcije, uključujući sankcije, pa i vojnu intervenciju.

Bivši ministar pravde Libije Mustafa Muhamed Abud al Dželeil rekao je švedskoj štampi da pre očekuje da Gadafi izvrši samoubistvo, kako je to svojevremeno učinio Adolf Hitler, nego da se preda ili da pobegne iz zemlje.
Pri odlasku strancima uništavaju čipove iz telefona

Libijska služba bezbednosti putnicima koji preko aerodroma u Tripoliju napuštaju tu zemlju u četvrtak su uništavali čipove u mobilnim telefonima i na nosivim kompjuterima kako bi ih sprečili da iznesu fotografije ili video snimke na kojima bi se moglo videti stradanje i ubijanje demonstranata na ulicama Tripolija i drugih gradova, saznaje Beta.

Prema svedočenju jedne građanke Srbije koja je avionom napustila Tripoli, tokom nemira u glavnom gradu Libije policija i vojska pucale su sa krovova zgrada na demonstrante.

Pucnjava iz automatskog i drugog oružja trajala je svake noći, od proteklog petka do ponedeljka, po više sati. Tela ubijenih, kako kaže, uklanjana su odmah, a kućepaziteljima je naloženo da bez odlaganja očiste krv i druge tragove nasilja ispred zgrada.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
droplja
Posts: 813
Joined: 27.10.2010. 13:54

Re: Egipat, Libija...

Post by droplja »

Jadan narod kakva ga tragedija ceka ,gore ce proci nego mi u bivsoj Jugi.Narod strada a na zapadu trljaju ruke.Bar da ALKAIDA dode na vlast mjesto Gadafija pa da amerima sjebe namjere i planove :smt006
Ne diraj lava kada spava.....

User avatar
dkrajina
Posts: 560
Joined: 21.01.2011. 22:23
Location: tamo daleko

Re: Egipat, Libija...

Post by dkrajina »

Treba im poslati ove nase politicare da dogovore cijenu sa amerima,em se poznaju em imaju iskustva u prodaji drzave
zivot je surov

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Egipat, Libija...

Post by KAMIKAZA »

Oni kad bi vidjeli ove nase guzonje,nebi Gadafiju dali ni da umre,osudili bi ga na dvije dozivotne vladavine :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Egipat, Libija...

Post by regeman »

Zamisli Mileta da vlada 40 godina sa onolikom naftom :D
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Re: Egipat, Libija...

Post by murgo »

Jeste li znali da je Gadaffi Mostarski zet?

http://www.20min.ch/interaktiv/vizualne ... index.html
nema zabave bez zena i rakije

User avatar
dkrajina
Posts: 560
Joined: 21.01.2011. 22:23
Location: tamo daleko

Re: Egipat, Libija...

Post by dkrajina »

regeman wrote:Zamisli Mileta da vlada 40 godina sa onolikom naftom :D
Nedaj Boze pa da opet poskupi.
zivot je surov

User avatar
pat
Posts: 228
Joined: 06.04.2009. 18:52

Re: Egipat, Libija...

Post by pat »

Jeste li znali da je Gadaffi Mostarski zet?
Studirao je u Mostaru.

Učio od najboljih :smt005

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Egipat, Libija...

Post by KAMIKAZA »

Image

Image
Na fotografiji: Džemal Bijedić, Sofija Farkaš (druga s lijeva), Josip Broz i Moamer el Gadafi
Farkaševi su iz Petrinje

Pradjed Safiye Farkach Gadafi je Ivan Farkaš, nekadašnji školski okružni nadzornik u Mostaru, koji je u vrijeme austro-ugarske uprave doselio u Mostar. Farkaš je rođen u Petrinji 1858. godine. Tokom radnog vijeka službovao je u Beču, Novoj Kapeli, Novoj Gradišci a od 1880. godine živio je i radio u Mostaru, gdje je i umro 1902. godine.

Pradjed Gadafijeve supruge ogledao se i kao pisac. U Bosanskom pedagoškom časopisu, neumorno je, s ciljem opravdavanja tadašnje austrijske probošnjačke politike u obrazovanju, objavljivao znanstvene radove, surađujući određeno vrijeme i sa Vatroslavom Jagićem.

Iz toga razdoblja i danas je dostupan Farkašev «Prinos naučanju psihologije».

Sudeći prema određenim povijesnim izvorima Ivan Farkaš je ostao upamćen i po polemikama sa tadašnjim mostarskim biskupom fra Paškalom Buconjićem, ravnateljem širokobriješke gimnazije fra Didakom Buntićem, ali i sa vođom srpske kulturne zajednice u Mostaru Aleksom Šantićem. Ove polemike vođene su po pitanju obrazovanja, odnosno austrijskog pokušaja negiranja hrvatskog i srpskog imena na prostorima BiH, na račun razvoja bošnjačke odnosno „zemaljske“ nacionalne ideje, kako se tada govorilo.

Gadafijevi kontaki s jugoslavenskim tajnim službama

Ovdašnjoj javnosti skoro je nepoznat podatak da je današnji libijski predsjednik Moamer el Gadafi koncem šezdesetih godina prošloga stoljeća, u sklopu projekta razmjene studenata, boravio na višegodišnjem školovanju u nekadašnjoj Jugoslaviji.


Tokom boravka u Mostaru, koji je bio jedno od njegovih tadašnjih odredišta, gdje je pohađao nastavu na tadašnjoj „Vazduhoplovnoj akademiji JNA“, Gadafi je upoznao svoju sadašnju suprugu Sofiju Farkaš, u to vrijeme jednu od viđenijih Mostarki

Naravno, boravak niti jednog stranog studenta u Titovoj Jugoslaviji nije mogao proći nezapaženo. Svaki od njih bio je predmetom obrade Titovih tajnih službi. Civilne UDBE, vojno-protuobavještajnog KOS-a, te SID-a - koji je djelovao u sastavu tadašnjeg „Saveznog sekretarijata za inostrane poslove“, odnosno jugoslavenskog ministarstva vanjskih poslova.

Postoje dokazi o osobnom poznanstvu nekolicine danas umirovljenih hrvatskih generala pridošlih iz JNA, inače Mesićevih štićenika, i libijskog vođe, koje su začete tokom Gadafijevog školovanja u nekadašnjoj Jugoslaviji, a nastavljene tokom kasnijih godina.

Međutim, čini se da je ključnu ulogu u slučaju Gadafi, ipak, imao Budimir Lončar, nekad visokopozicionirani djelatnik SID-a i dugogodišnji prvi čovjek jugoslavenske diplomacije. Određeni izvori iz tog vremena kazuju da osobno poznanstvo između Moamera el Gadafija i Budimira Lončara seže još iz razdoblja kada je današnji libijski suveren boravio na školovanju u Jugoslaviji.

Sudeći prema političkoj, vojnoj i gospodarskoj saradnji između Libije i Jugoslavije, zabilježenoj nakon Gadafijevog dolaska na vlast, dolazi se do zaključka kako je kontakt između Gadafija i jugoslavenskog SID-a bio i te kako intenzivan kroz čitavo to razdoblje.

Međutim, nije poznato da li su CIA i MI6 podržavali te kontakte, ili su Lončarove aktivnosti vođene isključivo u suradnji sa KGB-om. Bolji poznavatelji tadašnjih prilika tvrde da su tadašnje jugoslavensko-libijske aktivnosti bile javna tajna u diplomatskom svijetu, te kako su korist od Lončarovih diplomatsko-špijunskih aktivnosti imale sve vodeće tajne službe uključene u hladnoratovske sukobe niskog intenziteta.

Suradnja Gadafi-Lončar se nastavlja i dalje

Prije nekoliko mjeseci u domaću je javnost dospjela informacija kako je Libija najveći pojedinačni dioničar talijanskog UniCredita, banke koja je prije desetak godina pod vrlo čudnim okolnostima kupila i Zagrebačku banku. Do pune ekspanzije razvoja libijsko-hrvatskih odnosa, ipak, došlo je u vrijeme dva predsjednička mandata Stjepana Mesića i njegovog vanjskopolitičkog savjetnika Budimira Lončara, kada je Hrvatska, doslovce, zamijenila nekadašnju Jugoslaviju u svijetu „nesvrstanih“.

Neki inozemni, ali i domaći, mediji posljednjih su nekoliko godina pisali o poslovnim aktivnostima Libije i obitelji Gadafi u turizmu. Posebno u Italiji i Hrvatskoj. Isto tako, neka su sredstva javnog priopćavanja pisala o poslovima izvoza vode i još nekih hrvatskih proizvoda u Libiju, iz čega nije bio nikakav problem prepoznati rukopis Budimira Lončara i Stjepana Mesića.

Nedavni posjet Ive Josipovića Libiji dade naslutiti kako se iste aktivnosti i dalje nastavljaju. Saradnja nekadašnjeg jugoslavenskog SID-a, utjelovljenog u Budimiru Lončaru, i nekadašnjeg pitomca JNA Moamera el Gadafija, očito se i dalje nastavlja. S tom razlikom što se te aktivnosti danas upakirane u „šarenu lažu“ hrvatsko-libijske gospodarske saradnje. hr svijet /DEPO/a.k
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

Locked