Egipat, Libija, Sirija ...

Pamtim to kao da je bilo danas...
Locked
grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Egipat, Libija, Sirija ...

Post by grlica »

naravno zmix , u svom selu ne možeš pop biti , nego kratko i jasno zmiks -da li će biti treći svjetski rat, i da li si čuo priču o mikrovalnim pećnicama?
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Egipat, Libija, Sirija ...

Post by ZMIJA »

Mi smo odavno u trećem svjetskom ratu koji permanentno traje, kroz takozvane kontrolisane lokalne sukobe, koji jednog momenta mogu da se otmu kontroli prije svega Velikom bratu,a to bi onda vjerovatno bila kataklizma svijeta, koja bi podrazumjevala i upotrebu atomskog naoružanja koga ima u kolčinama da razori ovu našu lijepu planetu zemlju.
Čula sam za luciferovu pečnicu ,a neznam ništa o tim mikrovalnim,
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Egipat, Libija, Sirija ...

Post by grlica »

Zašto je Sirija od Kine pre tri meseca kupila dva miliona jeftinih mikrotalasnih peći?
Пошаљи ово е-поштом
BlogThis!
Дели на Twitter-у
Дели на Facebook-у

Ogromna isporuka sasvim običnih aparata koje poseduje skoro svako domaćinstvo obavljena je Siriji iz Kine.
Reč je o običnim mikrotalasnim pećima, naravno, koje Kinezi proizvode masovno i daleko su jeftinije od poznatih markiranih aparata svetskih proizvođača.
Ova vest ne bi bila ništa neobično, niti bi bila zanimljiva, da nije reč o više od dva miliona komada i da je sve to plaćeno sa računa ministarstva odbrane Sirije?!
Još veća zagonetka, jel tako?
Očigledno da generali koji su uz Bašara el Asada su pažljivo analizirali skoriju prošlost i američke zločine širom sveta. Naravno, između ostalog i bombardovanje Srbije i Crne Gore pre 14 godina.
Ondašnja Vojska Jugoslavije je pored toga što je pravila lažne makete na koje je NATO pakt potrošio stotine tona bombi, koristila upravo ove male kućne aparate.
U čemu je "fora"?
Prosta i smešna stvar, ali jako efikasna.
Naravno, van naseljenog mesta su postavljane te mikrotalasne peći. Strujom se napajaju ili iz onih malih ručno prenosnih generatora ili ako ima elektro mreže u blizini kablom kojim se do njih dovede struja.
Otvore se vratanca, a onda se zaglavi dugmence, prekidač na obodu gde ulaze vratanca. Jer, kao što znate, čim se vratanca otvore mikrotalasna peć prestane raditi. E da bi radila, može se i običnom čačkalicom zaglaviti ono dugmence na obodu gde se vratanca zatvaraju.Onda se mikrotalasna uključi, ali i maskira šatorskim krilom, ili jednostavno se preko nje stavi granje.


Kakav je efekat?
Pa ovi sa neba vide u tome zračenje radara (peć se okrene na gore) i naravno to je za njih cilj koji treba uništiti.
Prema nekim nezvaničnim procenama, tokom bombardovanja SRJ 1999. godine, NATO pakt je Jugoslaviji "ubio" preko 12 hiljada mikrotalasnih peći. Naravno, oni su imali utisak da uništavaju cele divizije vojske i korpuse PVO.
Eto, zašto je Sirija pre tri meseca kupila čak dva miliona komada jeftinih mikrotalasnih peći iz Kine.

Evo stižu zmile i pećnice , jedva ih nađoh! :D :smt006
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Egipat, Libija, Sirija ...

Post by regeman »

jel ovo Lazanski pisao...
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Egipat, Libija, Sirija ...

Post by grlica »

ne , neki sajt za maturske i diplomske i seminarske
u stvari ne znam ko je pisao ali tu sam našla
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Egipat, Libija, Sirija ...

Post by KAMIKAZA »

Evo Britanci su podvili rep,navodno se glasalo pa bilo knap.hajde da im vjerujemo.Mozda i Ameri podlegnu pritisku stotinjak gradjana koji stoje pred Bjelom kucom,i protestvuju protiv bombardovanja Sirije,kad se trazi izlaz iz gov*na onda se i za slamku hvata,pa mozda ovih sto ljudi, natjeraju Obamu da se predomisli,kad vec nisu mogli milioni Sirijanaca i Rusa,mozda oni uspiju. :D Najvaznije je imati dobar izgovor. :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
Opti Myst
Posts: 590
Joined: 10.05.2007. 20:38

Re: Egipat, Libija, Sirija ...

Post by Opti Myst »

Sa jednog portala:

A ako vam nije jasan Bliski istok evo kratkog objašnjenja poslije koga ćete sve shvatiti:

Iran podržava Asada. Zalivske zemlje su protiv Asada. Asad je protiv Muslimanske braće iz Egipta. Muslimanska braća i Obama su protiv Generala Sisija, Zalivske zemlje su za Sisija, ali to znači da su protiv Muslimanske braće.

Iran podržava Hamas, ali podržava Muslimansku braću. Obama podržava Muslimansku braću, ali Hamas je protiv Amerike.

Zalivske zemlje podržavaju Ameriku. ali Turska je sa zalivskim zemljama protiv Asada. Turska je protiv Muslimanske braće a protiv generala Sisija. A general Sisi ima podršku zalivskih zemalja. Eto, to vam je bliski istok.
"When people are fanatically dedicated to political or religious faiths
or any other kinds of dogmas or goals, it's always because these dogmas
or goals are in doubt." (Zen and the Art of Motorcycle Maintenance)

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Egipat, Libija, Sirija ...

Post by KAMIKAZA »

:D Ni Asad nije skontao ,ali u stvari je tako. :D
Rusima je Sirija poslednje uporiste u tom regionu,jer Iran je nepredvidivda bi se na njega racunalo.Nakon Sirije je ostao samo Iran,njemu je lako naci razlog za unistenje.Tako da bi se za kratko vrijeme Americke baze nasle na Ruskim granicama ,a mozda i u dubini teritorije,jer vanjeske granice Rusije su naseljene pretezno muslimanima,zato Rusi nece pustiti Siriju.
Ovo sto neki porede stanje u Siriji i nekad u SFRJ,je bez veze,jer danas je Rusija jaka,mozda jaca nego ikad,sa stabilnom i cvrstom vlasti,(citaj diktaturom) a tada je bila oslabljena i vojno i financijski,Jelzin je bio obicni pijanac i Rusija je imala problema sama sa sobom,sve je neko tada znao i iskoristio.Dok su se Rusi borili da ocuvaju svoju teritoriju koja se pocela raspadati,zapad je rasperusao Jugoslaviju,u danasnje vrijeme ni SFRJ se nebi raspala.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Egipat, Libija, Sirija ...

Post by regeman »

KAMIKAZA wrote:Evo Britanci su podvili rep,navodno se glasalo pa bilo knap.hajde da im vjerujemo.Mozda i Ameri podlegnu pritisku stotinjak gradjana koji stoje pred Bjelom kucom,i protestvuju protiv bombardovanja Sirije,kad se trazi izlaz iz gov*na onda se i za slamku hvata,pa mozda ovih sto ljudi, natjeraju Obamu da se predomisli,kad vec nisu mogli milioni Sirijanaca i Rusa,mozda oni uspiju. :D Najvaznije je imati dobar izgovor. :wink:
kako da ne, Sirija pa Iran i to je to..

sto se tice Rusa i Sirije..stalo im je do iste koliko i do Srbije. Naplatice dobro to sto se malo bune i eto..
Moskva plovi ka Siriji u izvidnicu

Moskva -- Iako dva velika ratna ruska broda, plove ka obalama Sirije, u slučaju da dođe do američkog avio-udara na ovu zemlju, Moskva ne namerava da se meša u konflikt

Iako dva velika ratna ruska broda, od kojih je jedan raketna krstarica “Moskva” , plove ka obalama Sirije, u slučaju da dođe do američkog avio-udara na ovu zemlju, Moskva ne namerava da se meša u konflikt. Sirija ne spada u najbliže saveznike zbog kojih bi Rusija krenula u rat.

"Sirija ne treba da računa na pomoć Rusije ako Amerikanci i njihovi saveznici nasrnu na tu zemlju. Ali Rusija neće da ide naruku Zapadu kao što je to učinio bivši predsednik Dmitrij Medvedev u vreme sukoba u Libiji ", kaže Fjodor Lukjanov, urednik časopisa “Rusija u globalnoj politici”.

"Sasvim je realno da će doći do vojne operacije ali nisu u pravu oni koji tvrde da će tako početi treći svetski rat ", kaže direktor Instituta strateških analiza Andrej Fursov, koji dodaje da je ministar Lavrov požurio da ubedi svet da Rusija ni sa kim ne namerava da ratuje ako dođe do intervencije Zapada u Siriji.

Zbog toga što je Putin ovih dana imao svojih “domaćih briga”, kao što je saniranje šteta od velikih poplava na Dalekom istoku, on nije javno komentarisao situaciju u Siriji i američke pretnje. Iz te Putinove komentarske apstinencije “Njujork tajms” zaključuje da se Rusija neće mešati.

Fjodor Lukjanov objašnjava da nema nikakvih iluzija što se tiče toka događaja - SAD će udariti na Siriju i propagandna američka mašinerija već deluje u tom smeru. Cilj je da se nanese što veća šteta sirijskoj infrastruktiri i demorališe vojska što bi pomoglo ustanicima da u svoju korist prelome situaciju na frontu. Oni će i kasnije imati stalnu podršku iz vazduha, kao što je bilo u Libiji, smatra Lukjanov, koji veruje da je isključen scenario primenjen u Iraku, pa “velike okupacije” neće biti jer je rizik preveliki. On ističe da, ako Vašington uđe u rat sa Sirijom, SAD će sigurno ići do kraja i smeniti Bašara Asada.

Danas je najavljeno da će ruska mornarica sprovesti rutinsku rotaciju brodova u Sredozemnom moru u septembru.

Britanski premijer Dejvid Kameron izjavio je da bi vojna intervencija u Siriji bila "legalna i opravdana" čak i bez odobrenja Saveta bezbednosti UN, zbog postojanja opasnosti da režim Bašara el Asada "ponovo" upotrebi hemijsko oružje.

Bela kuća saopštila je da je američki predsednik Barak Obama razgovarao telefonom o situaciji u Siriji sa nemačkom kancelarkom Angelom Merkel.

Tim stručnjaka UN ima zadatak da utvrdi da li je u napadu u okolini Damaska 21. avgusta korišćeno hemijsko oružje. Izveštaj o korišćenju hemijskog oružja u Siriji zavisiće od analize uzoraka sa mesta napada, koje će stručnjaci UN poslati u laboratorije u Evropi.

I dok je Barak Obama rekao da će se Sirija suočiti s međunarodnim posledicama, a Danska i London podržavaju intervenciju, Italija, Kanada i Kuba se protive napada.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Egipat, Libija, Sirija ...

Post by KAMIKAZA »

:D Sad ce Ameri da kazu kako dokazi nisu bas 100% ,ali da su bili oni bi ih rasturili :D Nece imati petlju da napadnu sami. :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Egipat, Libija, Sirija ...

Post by KAMIKAZA »

Kao sto sam vec rekao,prvo su rekli kako su dokazi nedovoljni,a sada Obama nece kao sto su to radili predhodni predsjednici,da sam odluci,vec hoce da Parlament izglasa,a oni su svi na godisnjem do 9.9.2013 :D Covjeka su ostavili samog dzukele jedne. :D pa sad mora da se izvrdava. :lol:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Egipat, Libija, Sirija ...

Post by ZMIJA »

Ne priznaje Putin dokaze o upotrebi hemijskog oružja,pa će ovi iz opzicije morati ponoviti radnju, tako što će par stostina ljudi ponovo žrtvovati, kako bi ponovo optužili Asada,pa će se valjda i Putin od drugog pokušaja stvarno uvjeriti da je Asad upotrijebio hemijsko oružje,a onda će i Kamaerun dobiti podršku parlamenta,a Olanu i onako ne treba nikava doadatna podrška, on se dogovori sam a sobom.
Kakava blamaža tog bušovog crnog klona dobitnika nobelove nagrade za mir,koji je na kritici Buša i njegove ratne rabote i sam došao na njegovo mjesto .a sad nemože čekati da ovi kongresmeni dođu sa odmora pa da predstva u Siriji počne.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Egipat, Libija, Sirija ...

Post by regeman »

pa u toj komisiji ima ljudi raznih fela i nacija..cak i Rusa..i utvrdjuju jel bilo upotrebe a ne ko je upotrijebio..naravno da postoji mogucnost zloupotrebe rezultata..
U Iraku nisu nasli oruzje za masovno unistenje, doduse nisu obisli sve sumnjive objekte, ali u onim provjerenim nije ga bilo, sto napad nije odgodilo..
a sad, kako je hemijsko oruzje popularno i izgleda jeftino u Siriji, koriste ga svi tamo..
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Egipat, Libija, Sirija ...

Post by ZMIJA »

Bile su komisije i u slučaju Markalae i Tuzlanska kapija,nemoj mi samo spominjati komise ,jer Čerčil je svojevremeno rekao ako nešto hoćeš da ne uradiš kako treba, a da niko za to ne odgovara,samo formiraj komisiju.
Šta znači što je Rus u komisiji u konkretnom slučaju,neznači ništa dapače.
Ne bi se baša reklo da svi tamo imaju hemijsko oružje,pusti tu priču, i to ako je upotrebljeno upotrebljeno je od strane opozicije to je više nego jasno ,Asad nema ni jednog razloga da se igra sa hemijskim oružjem, jer su trenutno superiorniji i nije baš u stanju očajnika i ratnog gubitnika,kao što se to može reći za opoziciju.
Definitivno za razliku od recimo Libije Sirija se pokazala kao veliki zalogaj,a kolčiko vidim i u Organizaciji afričkog jedinstva , nemaju jedinstva oko podrške međunarodnim snagama za intervenciju u Siriji.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Egipat, Libija, Sirija ...

Post by regeman »

Ovo je komisija un-a koja daje svoj stav da li je bilo ili ne a ne ko je koristio hemijsko oruzje. Naravno da ga ima, a ko ce i da li ce zluopotrijebiti rezultate ostaje da se vidi. Htjedoh reci da u komisiji ima ljudi koji poticu iz zemalja koje imaju antiratne stavove...

sto se tice velikog zalogaja...proci ce kao i ostali veliki zalogaji.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Egipat, Libija, Sirija ...

Post by ZMIJA »

Komisija je komisija,mislim kad bi bila i od Svetog Petra,mnogi bi se prošfercovali u raj,a UN sigurno nisu ono što bi trebale biti ,jer su pod dominacijom onih koji i najviše para odvajaju za finansiranje, a to su Ameri zapamti.
Nisu ni u iraku našli hemisjko ali su udarli,i da li će udariti ili neće i u Siriji, apsolutno ne zavisi ni od kakave komisije i njihovog nalaza,ako će udariti oni će udariti, a to zavisi od mnogo drugih stvari a sa komisijom i komisiskim ev. nalazima se naravno mažu oči onim koji od svega oružja imaju anti ratne stavove.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Egipat, Libija, Sirija ...

Post by regeman »

jbt koji je tebi, pa to i pisem, u Iraku na vecini lokacija nije nadjeno nista pa je udareno, ovde je nadjeno, rezultat komisije nema veze sa navodnim napadom, prosto, nezavisan je i nicemu ne sluzi tako da mu je vjer.velika.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Egipat, Libija, Sirija ...

Post by bičbožiji52 »

Amerioci i svijetu je potreban novi Kendei,ovo je konačno repriza kubanske krize,a da li će se ista završiti na kubanski način veliko je pitanje, jer na čelu Amerijke je ,umjesto predsjednika obični klon,a u Siriji i oko Sirije, nezna se ko koga drži za .uda.
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Egipat, Libija, Sirija ...

Post by KAMIKAZA »

Obama ako ne napadne Siriju gubi vlast,natjerali su ga u cosak kao majmuna.Ako napadne dozivjet ce osude istih koji bi ga rasturili i ako ne napadne,sam se zapetljao u svoje izjave,u svakom slucaju tesko ce se odrzati na vlasti. :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
Boromir
Posts: 54
Joined: 05.01.2011. 21:49

Re: Egipat, Libija, Sirija ...

Post by Boromir »

Deda mu je golo*uz trčao po prašumi, uvijek se može vratiti tamo - sa sve prvom damom!!! :D :smt005
Ludim smatraju onoga čije se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
Sigurd Hoel

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Egipat, Libija, Sirija ...

Post by KAMIKAZA »

Image
Sta sam rekao pi*ka se povukla :D sad odjednom on nece rat vec hoce mir,i nece napasti Siriju. :D Htio je sa tudjim rukama da vadi vruce krompire iz vatre kao i uvjek. :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Egipat, Libija, Sirija ...

Post by ZMIJA »

Još je rano govoriti jeli se on povukao,a da je našao dlaku u napadu na Siriju to je više nego jasno,jel Sirija zaista nije ni Srbija,ni Avganistan,ni Irak ,ni Libija,to svi u svijetu koji se bava politikom znaju,samo se Barak zaletio ko tele pod tuđu kravu.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Egipat, Libija, Sirija ...

Post by KAMIKAZA »

Zaletio se kao Monika Lewinski na Clintonovu cunu. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

Locked