Kako napraviti dobar biznis u Prnjavoru?

Pamtim to kao da je bilo danas...
User avatar
ananasmijana
Posts: 1907
Joined: 04.06.2008. 23:28
Location: Zagreb

Re: Kako napraviti dobar biznis u Prnjavoru?

Post by ananasmijana »

pokvarili ste ga, pokvarenjaci!

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Kako napraviti dobar biznis u Prnjavoru?

Post by KAMIKAZA »

droplja wrote:Kamikaza imas temu politika pa tamo cepaj,prijavicu te adminu kao mene sto je prijavio Rege :smt005 :smt005 :smt005
Samo ja necu traziti tvoj ban,nego neku pametnu ideju za neki dobar biznis,jer na temi politika jedna te iste stvari se ponavljaju 3 mjeseca,nemozemo formirati vlast kao oni u Belgiji :smt003
Pa ja imam dobre ideje za biznis,ali me Slavisa poslusao pa zavrsio u corci. :smt005 salim se :D
Postoje poslovi koji kod nas nisu ,da tako kazem poklopljeni od tajkuna,a ni nece nikad biti,recimo agencija za pomoc starim i nemocnim,pa agencija za prodaju nekretnina,pa kovacka radnja,pa firma za vracanje kilometara na vozilima :shock: opet sam se zanio :D ovo nije legalno,dobro bi poslovalo preduzece za proizvodnju ,nabavu i ugradnju filtera za pijacu vodu,(ovo nije vic na racun vodovoda) :D pa neko predstavnistvo za uvoz strane tehnologije i eventualno proizvodnju iste u segmentu preciscavanja kanalizacionih voda,ili nekih separatora za ulje,a naj bolji posao bi bio sa smecem,kad bi neko napravio kontejnere u koje bi se sortirao otpad,ubio bi se od para.......... ma ima toga na pretek,sve moze ali mora da se radi,a i drzava mora da pomogne ovakve.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
dkrajina
Posts: 560
Joined: 21.01.2011. 22:23
Location: tamo daleko

Re: Kako napraviti dobar biznis u Prnjavoru?

Post by dkrajina »

E druze za smece i cvijece u RS se gubi glava,to je rezervisano za velike ribe.Sto god vece pare glava sve jeftinija,al ima drugih poslova legalnih i profitabilnih.
zivot je surov

User avatar
ananasmijana
Posts: 1907
Joined: 04.06.2008. 23:28
Location: Zagreb

Re: Kako napraviti dobar biznis u Prnjavoru?

Post by ananasmijana »

...naprimjer jazz akademija.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Kako napraviti dobar biznis u Prnjavoru?

Post by KAMIKAZA »

Ne sanjam vec prepisujem :D moj komsija,i dragi prijatelj,Mladen Stojanovic je sto bi nekad rekli ,preteca savremenog recikliranja otpada,samo sto ga na zalost svi smatraju ludakom.Covjek je genije,samo sto su oko njega tj. u vlasti sami ludaci i ne kontaju koliko je za nasu okolinu ucinio bas taj Mladen zvani STRUJA,On je za nasu okolinu napravio vise nego svi zeleni Bosne i Hercegovine zajedno,ukljucujuci i Aliju Izetbegovica i njegove zelene . :D Da sada ima neko ko bi preradio one milione flasa koje je on mukotrpnim radom sakupio po sumama,i da mu sve to plati,pa makar i po minimalnoj cjeni,onda bi mi mogli reci da zivimo u uredjenoj drzavi,ovako onaj ko je pametan ,vazi za ludaka,a oni koji su stvarni ludaci,u stvari sjede u vlasti i beru debele dnevnice. :wink: Mladena je trebalo postaviti za predsjednika stranke zelenih,ili mozda cak za inspektora za okolinu,pa da vidite kako se radi. :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Re: Kako napraviti dobar biznis u Prnjavoru?

Post by Mr X »

Hahahahaha tema za opuštanje kad je čitaš... Nasmiješ se al baš baš... Kami stari druže nekidan sam išao brdob kroz tvoju mahalu. Bogami u tebe nema recesije...bar tako na oko izgleda!
Image

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Kako napraviti dobar biznis u Prnjavoru?

Post by KAMIKAZA »

Ubi me ova recesija! Jedem neki pljesnjivi sir,pijem tamo neka stara vina,vozim auto bez krova :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Re: Kako napraviti dobar biznis u Prnjavoru?

Post by Mr X »

KAMIKAZA wrote:Ubi me ova recesija! Jedem neki pljesnjivi sir,pijem tamo neka stara vina,vozim auto bez krova :D
Kami Ti gore nego jedna baka ide kroz park, a tri giliptera što bi rekla moja pokojna baba puše vutru i normalno vrte je u krug, a baka će: Vidi ih jadnici vjerovatno su studenti pa nemaju za cigare zato puše samo jednu, tačno bi jim išla kupit jednu kutiju... :lol: :lol: :lol:
Image

Vucijak
Posts: 328
Joined: 26.09.2010. 17:06
Location: Australija

Re: Kako napraviti dobar biznis u Prnjavoru?

Post by Vucijak »

KAMIKAZA wrote:Ubi me ova recesija! Jedem neki pljesnjivi sir,pijem tamo neka stara vina,vozim auto bez krova :D
Ti si se bas nakro para nema krize za tebe kolega :)
Image

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Kako napraviti dobar biznis u Prnjavoru?

Post by ZMIJA »

Ti se Kami z******** a ova ptičurina je postavila istina ne novu ali za naše prilike dobru temu, mislim to sa agencijama što spominješ liči mi kao na nevladin sektor,takozvani koji sve radi ali ništa ne proizvodi u matrijalnom smislu .Ja bi pokušala predložiti mada je danas teško robu brendirati nešto orginalno, a to je svakako nešto što u našoj okolini ima najviše šanse a to je proizvodnja zdrave hrane.
Ako bi se preko agencije mogla provesti a u skladu sa ekolozima zaštita rijeke Ukrine, tako prvo što bi se rijeka zaštitila od ekspleatatora riječnog korita, od ovi šoderaša da ih tako nazovem, koji uništiše rijeku na očigled nas živih ljdi koji se ne slažemo i nepodržavamo ovaj ekološki masakr.
Na rijeci Ukrini trebalo bi obnoviti mlinove potočare jer koliko znam samo jedan mlin može za sad da melje brašno ono su sve rujine ili naprosto ne postoje .
Da bi mlinovi imali šta da melju morali bi obezbijediti , odnosno zasijati kukuruz žućak i bijeljak orginalan bez pesticida i onda bi mogli da brendiramo zdravu puru na primjer od zdravog žućka a ko voli zasijali bi i bijeljak ,a mogli bi uz put zasijati i onog bodlje mislim da znaš o čemu pričam i onog kukuruza za kokice,a kokice smo kupovali u Prnjavoru još dok smo djeca bili :lol: :lol: :lol: Nemoj ovaj moj begraund tendenciozno da tumačiš samo zato što sam ja kao zmija sa kamena sišla i nemoj podleći onom stereotipu o vrovcima i župljanima to je prevaziđeno valjda.
Možda ovo i liči na utopiju i šalu ali ako ozbiljno mislimo da se bavimo nečim korisnim to je iz oblasti proizvodnje zdrave hrane i ev turizma, Mi u Prnjavoru imamo pljoprivredu jedinu granu koja u budućnosti može imat i persopektivu, a ovo što je svijet usavršio iz proizvosnje raznih sokoćala mi smo tu kratki i nemamo ni tradiciju ni tržište u smislu konkurencije.
Ova priča o proizvodnji alternativne energije u smislu mini elektrana za sad se pokazala inertna i mislim da su dobivene koncesije promašene i da tu treba nešto uraditi na draugi način u smislu pristupa :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Last edited by aquarius on 31.01.2011. 20:30, edited 2 times in total.
Reason: Neprimjeren vokabular i Bespotrebno citiranje
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
dkrajina
Posts: 560
Joined: 21.01.2011. 22:23
Location: tamo daleko

Re: Kako napraviti dobar biznis u Prnjavoru?

Post by dkrajina »

a i najmanji rizik
Last edited by dkrajina on 06.12.2011. 09:15, edited 1 time in total.
zivot je surov

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Kako napraviti dobar biznis u Prnjavoru?

Post by KAMIKAZA »

:D Dobro, dobroooo,ne morate me poslusati,ali zapamtite,jednoga dana,za tamo nekih desetak godina,kad se mene ne bude niko ni sjecao,sjetit ce se ljudi moje ideje,sa filterima za otpadne vode.Eto pametni ste skoluvni ste :D j*** te sad pricam ko pokojni Geremba :smt005 a sta ja vama tu objasnjavam kad vi ne znate ni ko je bio Geremba,ali objasnit cu ja vama,u stvari onima koji ne znaju.
Elemmmm,bio jednom jedan stariji covjek pod nadimkom Geremba,u stvari taj covjek je bio rodjeni djed nasega Mite,onoga sto ima svoju raskrsnicu i semafor,ako se ne varam,pamtim puno ali puno i zaboravljam.Starost. :smt005
E taj Geremba je prodavao vino po pijacama i zborovima,onako bure na ledja,pa polako na case,firma ko firma,privatluk :D ,Ali posto je vinu bila nabavna cijena velika,on kao pravi Mitin predak,dodje na ideju da prodaje extrakt sipan u vodu,u stvari falcifikovano vino. :D Procvjetao poso,ide vino kao halva,kupis bure prodas deset,ne moras da teglis puno,nego uzmes kesicu i na najblizi izvor,ma perfektno,ali ipak za dobre goste,i prijatelje,ponese Geremba par litara pravog vina,da se nebi osramotio.Tako on dodje na zbor kod neke crkve u Ilovi,napuni na nabujaloj rijeci Ponjavi :D bure vodom doda prah pa opali sa prodajom ,i dodje njemu neki prepametni Ilovski pop,hoce da pije,a Geremba koji je bio i vjernik,nece da mu da buckuris nego mu kaze,Oce pametni ste skolovni ste ali poslusajte mene ,i uzmite ovo iz flase,a pop nece,navlio na bure ,ovaj mu opet kaze isto,a pop misli da hoce da mu podvali i za inat hoce iz bureta i to sad par litara,jer mu popodne stizu gosti,i na kraju kupi on to iz bureta,a legenda o Gerembinom buckurisu,kojeg ni pop vinopija nije mogao da razlikuje od vina ostade i do danas.Pa tako i ova izreka:"Pametan si skolovan si ,ali poslusaj mene,jer sam iskusniji";ostade medju nama. :D
Pazi sad ovamo,i upamtite bravarovu logiku :D sutra cemo htjeti u EU,ma htjeli mi ili ne mi idemo dobrovoljno kao bibac u svatove,i onda ce nam trebati razni cirkusi i standardi,jedan od njih su otpadne vode i njihovo obavezno preciscavanje,nece se moci pustati u potok ili u Lisnju,kao do sada.Znaci pocet ce se sa velikim gradovima,pa sa manjim i za pedesetak godina i u nas ce svako selo imati separatore i preciscace,naravno danas je to za nas nezamislivo kad jos moramo da sanjamo cistu vodu ili struju u svakom drugom selu,ali kad krene bit ce bum,a gdje je bum tu su i pare. :shock: :smt118 Mani mani maniiii,a i kad vas pritisne neki Kalabic za proviziju,mozete mu dati njegov dio u refuzi :smt005 nepreradjen. :D
Racunica je prosta,koliko ima gradova ,pa koliko sela ,pa kad krene obavezni ce biti i u svakoj firmi,pa onda ako bi neko uz to imao filtere za vodu,i ostalo,opet puta gradovi i sela,pa onda provizija koja se djeli sa budzovanima,i sve ostalo,ma bilo bi para kao pljeve. :D
Last edited by aquarius on 31.01.2011. 20:33, edited 1 time in total.
Reason: Neprimjeren vokabular
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Kako napraviti dobar biznis u Prnjavoru?

Post by regeman »

Pa sto ne krenes da se bavis tim biznisom? :D
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Kako napraviti dobar biznis u Prnjavoru?

Post by KAMIKAZA »

Nije iskljuceno da necu,ali ja imam jednu manu, :D NE VOLIM DA RADIM :smt005
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
droplja
Posts: 813
Joined: 27.10.2010. 13:54

Re: Kako napraviti dobar biznis u Prnjavoru?

Post by droplja »

regeman wrote:Pa sto ne krenes da se bavis tim biznisom? :D
Ma radio bi on separatore ,ali nezna kome da plati pinku za ulaz :mrgreen: ,ali posto mu je Seka prijatelj i omiljeni politicar mozda krene prvo od njega :smt005
Ne diraj lava kada spava.....

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Kako napraviti dobar biznis u Prnjavoru?

Post by ZMIJA »

Ovo ti je sa pokojnim Gerembom u orginalu, naravno da ga se i ja sjećam bolje od tebe jer sam starija zvijerka, a u potpunosti se slažem s tobom da je priča oko pitke vode i kako doći do nje u buduće priča svih priča, najednostavnije pitka voda će za izvjesno vrijeme biti traženija od nafte, zaista to nije futurizam to je naša nažalost stvarnost.
Evo ja sam predložila kako doći do dobre i zdrave pure, a ti nabavi to sa vodom i dobrom varenikom neko je spominjao i mlijeko nema dobre pure bez dobre varenike. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
dkrajina
Posts: 560
Joined: 21.01.2011. 22:23
Location: tamo daleko

Re: Kako napraviti dobar biznis u Prnjavoru?

Post by dkrajina »

Upravu ste za odpadne vode i sve to,zna li neko kako da se dobije dozvola za deponiju po EU standardima da se napravi.
zivot je surov

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Kako napraviti dobar biznis u Prnjavoru?

Post by vrsta8472 »

Империју подигао на точковима "југа"

Ни мањег места ни више богаташа, сложиће се многи када је у питању општина Прњавор, која има 50.000 становника.

Тамо се бизнис започињао у јеку рата, а данас су се разгранали по целој Републици Српској. Иако је Петар Душанић постао синоним богатства, Прњаворчани тврде да је његова моћ ослабила након хапшења и да су сада на сцени други, моћнији људи.

Без обзира на то, контроверзе везане за Душанића ни данас не јењавају. Своје царство подигао је вртоглавом брзином, а у послератно време име компаније "Душанић" преплавило је Прњавор. До 1988. године радио је у творници ланаца "Металка", а 13 година могли ни да помисле да негде у РС, у Прњавору, постоји неки Душанић, који ће куповати друмске крстарице. А данас, када дођем у "Волво", на фабрици се виори наша застава. Република Српска би требало да буде поносна на то - казао је тада Душанић.

Прњаворски бизнисмени кренули из места са 50.000 становника и успешно разгранали послове широм Републике Српске.

Данас, медутим, има другу причу: уверава нас да је тада причао у празно, па сада гори "истину" и тврди да је скупоцене нове камионе купио на лизинг.

Објашњавајући свој пут, Душанић је 2001. рекао да је власник компаније "Душанић", али да има страног улагача за партнера - "једног господина из Београда".
Тада је тврдио да је бизнис започео са 8.000 марака, које је позајмио од кума.

- Добио сам робу од "Агрокопа" из Бањалуке на одложено плаћање и тако је то спонтано кренуло. Знао сам за дан по пет пута дневно да идем по робу својим "југом" у Бањалуку - причао је Душанић.

По струци машински инжењер, за себе каже да има "природне предиспозиције за бављење бизнисом". Не сматра се тајкуном јер "живи тежи живот од других, ради касније најавио да ће постати већински власник тог предузећа. Данас његова компанија јесте највећи власник тог предузећа са 24,9 одсто учешћа, а фабрика је у стечају. То је потврдило оно што је за себе често говорио - да све што зацрта и оствари. Халабуку поводом свог имена и бес многих изазвао је масовном куповином државног капитала на лицитацијама. Он лично и компанија тренутно имају удео у 12 фирми из различитих делатности, а три су у стечају. Реч је о фирмама на атрактивним локацијама, а мали акционари на терет му стављају да се у свему томе домогао најлепшег дела колача. На крају је и сам признао да је део богатства стекао мимо закона.

Он и супруга ухапшени су 2006. због оптужби да су утајили 2,1 милион КМ пореза. Признали су кривицу, нагодили се, а Душанић је иза решетака провео Шест месеци и платио 450.000 КМ казне. Његова супруга је због царинске преваре осуђена на годину дана условне казне и морала је да плати 50.000 КМ. Суд је донео одлуку да и компанија мора да плати 400.000 КМ. Те казне су, тако, плаћене 900.000 марака. Дакле, признали су да су буждет оштетили за 2,1 милион КМ, а држави су на крају вратили свега 900.000 КМ.

ЏАКОВИ НОВЦА


Као илустрација његове моћи и богатства кружи анегдота да су Швеђани остали у чуду када им је Душанић за куповину двадесетак камиона на сто донео пун кофер новца. За магазин "Панорама" пре 10 година Душанић је отворено признао да је првих 20 камиона купио готовином, због чега су Швеђани били запањени.

- Наредну куповину камиона сам обавио без гаранције банке, у ствари без икаквих гаранција. Поклонили су ми три "волво" лимузине, јер сам водећи купац њихових камиона на Балкану. Пре неколико година Швеђани нису могли да помисле да недге у РС, у Прњавору, неко Душанић који ће куповати друмске крстарице. Нема времена за одмор и посебне жеље".

- Већина људи живи боље од мене. Не замерам им јер сам ово сам изабрао. Стресан је ово посао - даш дукат да уђеш у коло, а три да изађеш. С онима који кажу да је мени добро у сваком моменту спреман сам да се мењам - каже за „ЕуроБлиц" Душанић.

Рекао нам је да је 1986. године кренуо с трговином, после је наставио с производњом и транспортом, чиме се и данас бави.

- Нажалост, учествовао сам у приватизацији и купио више поредузећа, али свако од њих ми је продато с лажним билансом стања и успеха јер је руководство фризирало пословне књиге. Прикривана су дуговања, а на потраживања је наступила застара - каже Душанић.

Тврди да су радницима који нису долазили на посао обрачунаване плате. Све се на крају "сломило преко леђа купца државног капитала".

- Приватизација ми је само донела невоље, а ништа добро - каже он.

На озбиљне оптужбе да се окористио у приватизацији и да му је намера била да се домогне атрактивних некретнина, каже да "није важно шта се прича, него ко прича".

- Ни у једној фирми коју сам приватизовао нисам узео ниједну марку, а то се лако може проверити. У сваком од биле контроле УИО, полиција, ПУ РС и, на моју срећу и на моје задовољство, одговорна лица нису правила никакве кривичне погрешке или прекршаје, тако да су то празне приче - каже Душанић, иако је провео пола године у затвору на Туњицама због утаје 2,1 милиона КМ.

ПИВО И БЕНЗИН


На листи богатих у Прња-вору је и Радојица Ратковац. У току рата је продавао пиво из "Бањалучке пиваре", нагло се обогатио, а сада има ланац бензинских пумпи "Р&С петрол". Његова фирма "Р&С компани" је већински власник прњаворских предузећа "Ратар" и "Рибњак", а има и ситно учешће у "Бањалучкој пивари", "Жељезницама РС" и "Месару" Дервента.

Ратковац је своје акције у хотелу „Сан" у Лакташима продао "Интеграл инжењерингу". Занимљиво је да је дуговао "Бањалучкој пивари" велику суму новца, па су га тужили суду и нису могли да наплате своја потраживања, али је "Р&С компани" у исто време несметано куповала акције управо пиваре.

Ратковцем нисмо успели да ступимо у контакт јер је, како нам је речено, био на путу.


Начелник: Не проверавам иметак

Дарко Томаш, начелник Прњавора, верује да је тачно да у овој општини има највише богатих Ијуди по глави становника у односу на остала места у Српској. Каже да тачан број не зна, али процењује да Петар Душанић више није најбогатији у Прњавору. - Знам да Ијуди са стране мисле је он најбогатији, али мислим да их у Прњавору има петнаестак богатијих од њега - каже Томаш. Поручује да њега, као начелника, не занима на који начин је неко стекао богатство. Битно је само да ли измирују законске обавезе.

- Наравно, као и сваки грађанин, питао сам се како неко ко је пре рата био анонимус сада има велико богатство. Међутим, није мој посао да то проверавам - наводи Томаш.

Богатство радника Драга Малиновића

Осим Петра Душанића, у Прњавору се диже прашина и када наиђе Драго Малиновић, власник компаније "Комерц мали", коју је сам основао, и то 1993. године, када је рат био најжешћи. Власник је и бањалучке "Нове сировине", у којој има 60,8 одсто капитала, а у том предузећу је пре рата радио као радник. Он је за један портал изјавио како у овој држави нема џет-сета, па самим тим ни он не припада тој популацији. Малиновић, међутим, захваљући свом капиталу несумњиво је моћна личност тог краја. Историја фирме "Комерц мали" сведочи о вртоглавом успону. Прво се бавио трговином грађевинског материјала, да би за шест година посао прерастао у фирму која преузима примат у велетрговини у тој области, с највећим учешћем производа црне металургије. Седиште фирме прерасло је у малу империју пословних и складишних простора површине 10.000 квадратних метара. Арматурне мреже производи у Бањалуци, а "Комерц мали" своје производе извози и у суседне земље. Тренутно живи у Србији. Без обзира на контроверзе везане за његово богатство, Малиновић у прњаворској регији данас важи за једног од најкоректнијих послодаваца.


Еуроблиц
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Re: Kako napraviti dobar biznis u Prnjavoru?

Post by murgo »

лажним билансом стања и успеха јер је руководство фризирало пословне књиге. Прикривана су дуговања,
...ovo Peri vjerujem...jer znam da su se poslovne knjige u mnogim Prnjavorskim preduzecima frizirale...davnih osamdesetih...primjer: u Tvornici koza...Stefica je bila nervozna ...i nije znala kako...ali njen tadasnji sef Jevto je znao...stara lija...
nema zabave bez zena i rakije

User avatar
povjerljiva
Posts: 712
Joined: 11.03.2010. 13:10
Location: tamo daleko

Re: Kako napraviti dobar biznis u Prnjavoru?

Post by povjerljiva »

Govoriti o Dušaniću kao biznismenu je …. Nemam riječi. Daleko je on od biznismena. Za takve postoji mnogo drugačiji I ružniji epitet. Ali dobro, tako ga nazivamo I šta ćemo. To je samo dokaz dokle je ovo društvo došlo I kamo ide.

Kad već spominjete Sveđane, pričalo se I da su došli, pitali ga za koliko je vremena stekao bogatstvo I kad su čuli odgovor, odmah I otišli. Pričalo se svašta, nažalost, ništa dobro. Vjerovati njemu bilo šta je kao hvatati maglu. Uvijek je radnike raspuštao čim uđe u neku firmu I to bez ikakvih prava. Prije toga bi ih podijelio. Uvijek je nalazio neke koji su mislili da će se o njega okoristiti ako zeznu ostale kolege. Na sreću, takvi su uvijek stradali čak I prije onih koje su htjeli zeznuti.

On ulazeći uvijek nalazi suvo zlato I bogatstvo u vidu lokacija I objekata koje ruši I gradi stanove I lokale. Nalazi I druga dobra ali prvenstveni cilj su mu lokacije I objekti. Ulazi, dakle, zatiče bogatsvo I poput uragana ostavlja pustoš! A sve to mu neko I zbog nečega dopušta. Još uvijek postoje neki koji mu se klanjaju kao kad je izašao iz zatvora. Još postoje oni koji vjeruju da se o njega može okoristiti. Na našu sreću, sve je to lažna nada I brzo će se naći tamo gdje I oni koji su to isto nekad vjerovali…

Vrijeme će pokazati da nije biznismen. Samo polako… :smt006
Život je samo jedan.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Kako napraviti dobar biznis u Prnjavoru?

Post by KAMIKAZA »

Kako nije biznismen :shock: pa jeste,jer sve je biznis,biznismen sam i ja sto naplacujem WC ulaznice u Frankurtu,a da nije on :D pare ne smrde,a i ako smrde,pustis ih malo da se peru preko nekog racuna na Kipru i one mirisu :D
Peronja se nikad nije zajebao,jer da jeste sad bi on bio prosjak,sve on izracuna unaprijed,sto jest ,jest,ima klikere,on je jedini koji dobije preduzece za par Alfa sporeta,i sad on tvrdi da nije nikad nista stekao sa tim firmama,da je u njima samo poskidao radijatore on je vec u plusu,das 4 Alfe i dobijes centralno grijanje sa 100 radijatora :D i ja bi da ima negdje,jer ove zime su sve gore a Alfa se raspadne nakon dvije sezone. :P
Nego ne znam dal je istina da Pero na sudu ima oko 700 parnica koje u poslednje vrijeme redovno dobija,mislim ne znam dal stima cifra od 700,a to da je stalno u sudu to znam i ja,cak sam pomislio pre neki dan da je on dobio posao u sudu kao obezbjedjenje ,stalno je tu pred vratima,ali sam i ja ovaki blesav,skontao da nije to u pitanju,jer ko jos moze i smije da radi kao portir 24 sata :smt005
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
povjerljiva
Posts: 712
Joined: 11.03.2010. 13:10
Location: tamo daleko

Re: Kako napraviti dobar biznis u Prnjavoru?

Post by povjerljiva »

Dobija parnice ne zahvaljujući tome što je u pravu, već zahvaljujući nekim drugim stvarima I ljudima.

Radijatori ili jaja isto je. Za Roguljića se pričalo da je nekad prodavao jaja na pijaci. :wink: Valjda se razumijemo.

Međutim, mene boli činjenica da neko takav može I smije da zaj***** pošten narod I da svačiji trud I pošten rad omalovaži I uništi radi svog I samo svog ličnog interesa. Neko radi I gradi, počne iz početka pa lagano stvara a on sjedi I posmatra I kad vidi konkretan rezultat tog rada, dobije ideju I nezaustavljiv poriv da se toga domogne tj. da sve otme. Naravno, uz pomoć tamo nekih, koje će na kraju odbaciti kao stare poderane gaće…. Hoću reći, radnici su gradili I izgradili sva ta preduzeća kojih se on domogao za male ili nikakve pare. On je negdje sve to sa strane posmatrao I dobio želju da sve prisvoji. A malo ko je, poput njega, nekome ukrao diplomski I diplomirao na tuđem znanju… Dakle, sve na kvarno. :!:

Mene brine što će on možda jednom dobiti želju I da uđe u moju kuću I uz pomoć nekih tamo prisvoji! Ne brine li I vas da će mu I vaša zapasti za oči? :shock:
Život je samo jedan.

User avatar
Sewerin
Posts: 1848
Joined: 17.12.2007. 16:40
Location: Sarajevska

Re: Kako napraviti dobar biznis u Prnjavoru?

Post by Sewerin »

Kazu da su cuda svijeta
piramide Africke
kazu da su cuda svijeta
vel'ke rijeke Indije

Al' nijedno cudo nije
bilo ravno onome
kad je stari uparkir'o
u bascu Jugu 45... :smt003
Image

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Kako napraviti dobar biznis u Prnjavoru?

Post by KAMIKAZA »

povjerljiva wrote:
Mene brine što će on možda jednom dobiti želju I da uđe u moju kuću I uz pomoć nekih tamo prisvoji! Ne brine li I vas da će mu I vaša zapasti za oči? :shock:
Mene ne brine ni naj manje,jer je moja kuca u Mravici :D ko jednom iz Mravice pobjegne,taj se ne vraca ni sa milicijom u nju. :smt005
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
pat
Posts: 228
Joined: 06.04.2009. 18:52

Re: Kako napraviti dobar biznis u Prnjavoru?

Post by pat »

Govoriti o tim ratnim skorojevicima ka poslovnim ljudima je zaista smijesno!
Jasno je da se svugdje u svijetu za prvi milion ne pita, a onda dalje tece samo (al' sam ovo lijepo rekao kao da sam vec taj put prosao :smt005 ).
Glupost njihovih odgovora kako su to bogatstvo stekli je beskrajna.
Biznismeni, kako cemo u nastavku teksta nazivati te skorojevice, sitne svercere koje je htjela "para", jer su, za razliku ostalih nesretnih ljudi koji su isli stvarati i braniti ovu imaginarnu zemlju, koja je trenutno u puno gorem stanju od onoga kada je protekli prokleti rat poceo, ostali van ratnih linija, prodavali robu dovezenu sa ratista, prehrambene proizvode sa isteknutim rokom trajanja uvozili iz srbije, humanitarnu pomoc i ko zna sta sve jos, zaradjivali novac na bijedi i sirotinji, koja se u tim trenucima jedino bavila pitanjem prezivljavanja. I opet, nisu to mogli sami, postojao je neko "iznad" njih, ko je dobijao procenat. Ja ih zato ne smatram ni bogatim ljudima ni biznismenima, jer oni se sa tim novcem ne znaju ponasati, jedino postaju los uzor mladim ljudima, koji bi trebali da shvate da se novac stice upornim i dugotrajnim radom.
Oni su ti koji su pokupili tegle od dzema iz podruma, pred pucanje kanalizacione cijevi, dok oni koji su pokusali da sacuvaju podrum od izlivanja kanalizacije, ostali do danas u toj kanalizaciji, i ne da nisu sacuvali podrum, nego im je kanalizacija dosla do grla, dok biznismeni sjede na osuncanoj terasi i umacu prste u dzem i podsmjehuju oslalim u podrumu.

Locked