Prostitucija u Prnjavoru

Pamtim to kao da je bilo danas...
User avatar
droplja
Posts: 813
Joined: 27.10.2010. 13:54

Re: Prostitucija u Prnjavoru

Post by droplja »

Necu da minimiziram problem ali moram biti iskren ja nemam nikakvih informacija kada se radi o maloljetnoj prostituciji naravno uz novcanu naknadu ili nedaj boze neku prisilu.
Mozda takve stvari i postoje u nasem gradu,i naravno trebaju se ostro kaznjavati ako se dokaze necija krivica,to je jasno kao dan.
Slazem se sa Kamikazom vezano za Slavisu Vukovica,jer on je jedna koleteralna steta u ovoj prici jer nije on tip koji je radio te stvari na organizovan nacin.To je bila jedna specificna situacija u kojoj smo se mozda vecina bar jednom nasla u slicnoj situaciji,gdje jednostavno mlade djevojke pune zelje za dokazivanjem same nude odredjene usluge (naravno bez prisile), i onda to tako krene ,mala carsija procuje se brzo,i..... Sjasi murta da uzjasi kurta...!
Te djevojke su izlazile u taj lokal ,problem je taj sto je on vlasnik istog,ali opet kazem mediji i neka druga pozadina su to podiglne na neki visi nivo ,sto ja smatram poznavajuci "Colu",bilo vise izrezirano nego sto je tu bilo organizovane prostitucije.
U svakom slucaju ostro osudjujem maloljetno prostituciju,ali isto tako nemam nista protiv za legalizovanje i otvaranjem javnih kuca i bordela.
Zasto ne?
Ulica crvenih fenjera u Amsterdamu ,Hamburg,Bec.... sve velike metropole nude usluge te vrste svojim i drugim gradjanima,tako da tu ja licno nevidim problem.
Bolje da nam se omladina sexualno edukuje i usavrsava nego da se drogiraju i sklapaju nakaradne brakove,mimo boga i prirode.
Mislim da necu nikoga povrediti ovim postom ,ali eto to je moje neko misljenje na ovu temu.
Ne diraj lava kada spava.....

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Prostitucija u Prnjavoru

Post by KAMIKAZA »

Kad citam ove postove ,pomislim:"Pa ovi su svi u pravu,a pricaju o istoj stvari skroz kontra" :D To je ono sto ja kazem da se iz drugog ugla drugacije vidi,samo u ovom slucaju ne mozemo da se pomaknemo i vidimo to sa te strane,a evo zasto:Ja ne mogu da stanem na stranu onih koji koriste usluge maloljetnica,i pogledam to iz njihovog ugla,niti mogu da stanem u taj ugao iz koga to sve gledaju te maloljetnice,ili..ili..ili.
Jednostavno to nije moguce,pa mogu samo predpostaviti sta je tamo ili kako to izgleda sa te strane,zato je zakon tu i kad se nesto ovakvo desi,on uskace sa svojim organom :D medju ove organe koji su izgubili glavu od uzbudjenja :D i kraj price,nema maloljetnica sta da trazi u tim krugovima,institucije su tu da to sprijece ,a mi smo tu da im pokazemo ko to grijesi,ne moze u ovim malim sredinama,policija da ima krim sluzbu,kad sve procuri u javnost i svi saznaju ko radi za njih,brze nego sto taj sam sazna da ce biti na tom poslu angazovan.
E sad dolazim na ono sto Droplja kaze,treba pustiti da se otvaraju javne kuce,to je lose ali ipak bolje od skrivene prostitucije.Samo da objasnim jos i ovo,ne moze se narodu braniti nesto da radi ako mu nisi obezbjedio drugu soluciju,svi se sjecate kad u Jugi nije bilo kafe,farmerica,goriva ili sta sve ne,roba se svercovala,kad nije bio odobren uvoz vozila,lopovi su se ubijali od para na prekucavanju brojeva,danas to niko ne radi,znaci legalizacija smanjuje kriminal.Tako bi mi i od policije mogli da trazimo bolju kontrolu,a oni bi znali ko to radi i gdje,i niko nebi trazio neku po parkingu niti bi ona smjela da stoji tamo ili da to uopste radi,jer bi je jurili i gazde tih lokala i policija,stvorila bi se konkurencija i jaci bi ostali,ali bi se znalo bar ko su i sta rade.
Na takvim mjestima nama maloljetnica,postoje redovni tehnicki pregledi :D kao kod firminih auta koje ide u javni saobracaj,samo sto one moraju cesce na tehnicki,ali zato ne moraju da nose protivpozarni aparat :smt005 a i uvela bi se fiskalna kasa i za tu djelatnost,jer ovako bi bilo ruzno da svaka ta koja lovi musterije po putu nosi oko vrata i kasu :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

mudrac
Posts: 33
Joined: 15.09.2008. 22:17

Re: Prostitucija u Prnjavoru

Post by mudrac »

:smt023 :smt023 :smt023

User avatar
che
Posts: 1297
Joined: 07.01.2007. 21:49
Location: Havana
Contact:

Re: Prostitucija u Prnjavoru

Post by che »

KAMIKAZA wrote: Na takvim mjestima nama maloljetnica,postoje redovni tehnicki pregledi :D kao kod firminih auta koje ide u javni saobracaj,samo sto one moraju cesce na tehnicki,ali zato ne moraju da nose protivpozarni aparat :smt005 a i uvela bi se fiskalna kasa i za tu djelatnost,jer ovako bi bilo ruzno da svaka ta koja lovi musterije po putu nosi oko vrata i kasu :D
Samo kontam koliki bi bio "Porez na dodanu vrijednost" :smt003 , mislim na sta bi se odnosio :D

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: Prostitucija u Prnjavoru

Post by Magyar »

Vjerovatno bi visina poreza na dodanu vrijednost zavisila od prijedjenih kilometara, godine proizvodnje, velicine gabarita, voznog stanja, boje itd. itb. :D :D :D Jbte kad malo bolje razmislim, ovo bi bolje pristajalo na temu: KAKO NAPRAVITI DOBAR BIZNIS U PRNJAVORU? :lol: :lol: :lol: Evo KAMIKAZU cemo da angazujemo da nam obezbedi ove "agregate", ja cu pronaci neku lokaciju na "meti" a che ce da bude racunovodja, jer vidim da on samo o porezima razmislja :lol: :lol: :lol: :lol:
Sve što možeš danas, uradi juče!

User avatar
che
Posts: 1297
Joined: 07.01.2007. 21:49
Location: Havana
Contact:

Re: Prostitucija u Prnjavoru

Post by che »

Rode, znas da sam slab u matematici, daj neko drugo mjesto... :smt005

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Prostitucija u Prnjavoru

Post by KAMIKAZA »

che wrote:Rode, znas da sam slab u matematici, daj neko drugo mjesto... :smt005
Che ce da bude pokusni kunic,da ne placamo doktore za dzabe :D on prvi proba ,pa ga onda drzimo u karantenu 2 nedelje i ako se ne podje cesati,znaci da je radnica zdrava :smt005
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: Prostitucija u Prnjavoru

Post by Magyar »

Jako zanimljiv predlog :lol: , a i kriza je na Bliskom Istoku, drzava se raspada, a mi da pare trosimo na "pichkoprofesore" :lol: Nista, evo samo da vidimo da li rodjaku odgovara i rijesena stvar :smt005
Sve što možeš danas, uradi juče!

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Prostitucija u Prnjavoru

Post by vrsta8472 »

Не мислим да би били моралнији, али генерације и генерације младих људи стасавају и формирању свијест у том ЗЦ који је као такав специфичан у нашој држави!
Last edited by aquarius on 28.01.2011. 22:53, edited 2 times in total.
Reason: Bespotrebno citiranje
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
povjerljiva
Posts: 712
Joined: 11.03.2010. 13:10
Location: tamo daleko

Re: Prostitucija u Prnjavoru

Post by povjerljiva »

-
Život je samo jedan.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Prostitucija u Prnjavoru

Post by vrsta8472 »

Дервентским бизнисменима петороструко веће казне
Datum: 25.04.2011 20:00
Autor: Небојша Томашевић

СAРAЈЕВО - Aпелационо вијеће Суда БиХ преиначило је првостепену пресуду и изрекло петороструко веће казне четворици осуђених за трговину људима и организовање малољетничке проституције у "случају Дервента".

Бизнисменима Миливоју Новићу и Чеди Маркелићу из Дервенте казна је повећана са једне на шест година затвора, а Браниславу Новићу са једне на пет година и шест мјесеци. Славиши Вуковићу је казна повећана са четири године и шест мјесеци на седам година затвора.

Истовремено, вијеће је укинуло ослобађајућу пресуду Давору Цвијановићу, који се терети за трговину људима. Цвијановићу ће бити одржано ново суђење.

Овакву пресуду Aпелационо вијеће је изрекло послије жалбе Тужилаштва БиХ на првостепену пресуду Суда БиХ против двојице Новића, Маркелића и Вуковића од 26. маја прошле године. Тада је због недостатка доказа био ослобођен Цвијановић. Суђење је због осјетљивости случаја било затворено за јавност.

Случај је откривен када су три малољетнице са подручја Дервенте, И. М. (17) Ђ. Б. (17), И. С. (17), пријавиле да су присиљаване на проституцију.

Тужилаштво БиХ је истрагу у "случају Дервента" преузело од Окружног тужилаштва у Добоју. У првостепеној пресуди против Новића и осталих наведено је да су они кривична дјела починили од 2003. до средине 2007. године. Са Новићима, Маркелићем и Вуковићем оптужен је и Горан Јевтић за навођење на малољетничку проституцију, али против њега поступак није окончан. Он је 12. фебруара 2009. године послије одлуке Суда пуштен да се брани са слободе, а затим је побјегао у Хрватску и тамо је притворен због трговине дрогом.

Према незваничним информацијама, Миливоје Новић и остали су 2003. године у свој ланац, преко Јевтића, прво увукли тада четрнаестогодишњу И. М., коју су непрестано уцјењивали и пријетили јој смрћу ако их не буде слушала. Била је натјерана на проституцију, а они су је подводили најчешће својим пословним партнерима. "Услуге" је пружала у кафићу "Aндерграунд" у Прњавору, затим прњаворском хотелу "Сити" и мотелу "Макс Максимилијан", а понекад и у аутомобилима. Годину касније у ланац увлаче и Д. Б. (14) из Дервенте, а 2005. и И. С. Сви у овом предмету су на почетку процеса били у притвору, да би их Суд касније уз мјере забране све пустио на слободу.

Током суђења мајка једне од оштећених дјевојчица Нусрета Спасенић изјављивала је да је њену и дјевојчицу Милоданке Борчић у све ово увукла Ирена Мимић (18) која је у "случају Дервента" била жртва.
Хапшење

Због сумње за организовање малољетничке проституције ухапшено је осам лица из дервентске и прњаворске општине 17. децембра 2007. године. Тада су ухапшени Миливоје Новић, који је власник бензинске пумпе и ауто-центра "Новић" те више пословних објеката у Дервенти, и Чедо Маркелић, који у власништву има мотел "На бабином брду" и бензинску пумпу "Марк петрол". Били су ухапшени и радници дервентског Центра за социјални рад Маја Голуб и Милош Врачевић, директор Стручне школе за радничка занимања у овој општини Слободан Јамеџија, управник Маркелићевог мотела Младенко Новић и Хусеин Силвић, као и Горан Јевтић и Славиша Вуковић.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Prostitucija u Prnjavoru

Post by regeman »

Sad ce kami da objasni da nije to to...
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Prostitucija u Prnjavoru

Post by vrsta8472 »

Да нечему служи и тај Сити.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
che
Posts: 1297
Joined: 07.01.2007. 21:49
Location: Havana
Contact:

Re: Prostitucija u Prnjavoru

Post by che »

MaximilijaMM :smt003
Sto bi "gazda" pomenutog motela(javne kuce) kad ga je inspekcija pitala kako se u knjige ne upisuju gosti rekao: "Ma štaš to upisijat, ljudi dodju malo, prcnu se i odoše!" :smt005 :smt005

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Prostitucija u Prnjavoru

Post by regeman »

jednom sam se cuo slucajno telefonom sa gazdom, nisam ga nista ukapirao dok nije ponovio tri puta :lol:
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
che
Posts: 1297
Joined: 07.01.2007. 21:49
Location: Havana
Contact:

Re: Prostitucija u Prnjavoru

Post by che »

Jesi to zvao da pitas posto "dnevni boravak" :smt005

Ma najjače je kad lik dolazi 10x za ugovorene ovce za svadbu, a on ga odbija i kaze dok kisa prestane pazarice,sad su nakisle pa su teze na vagi :smt005

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Prostitucija u Prnjavoru

Post by regeman »

ma na kraju sam i odustao od boravka dok se sa njim isprevedem :lol:
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
Opti Myst
Posts: 590
Joined: 10.05.2007. 20:38

Re: Prostitucija u Prnjavoru

Post by Opti Myst »

Jednom prilikom sam bio sa drugom koji je pregovarao o cijeni iznajmljivanja sale za svadbu u Maximilijanu.
Čovi je svaka druga riječ psovka: "Ma hebeš ga stane 100- 200 ljudi goni ih u P.materinu i sabereš ručak u P.materinu i malo rakije metneš i sarme malo u P.materinu i hebi ga pečenje... i to ti je to....50KM po mjestu"
naravno i buduća mlada je bila prisutna i frtalj gostiju okolo :roll:
"When people are fanatically dedicated to political or religious faiths
or any other kinds of dogmas or goals, it's always because these dogmas
or goals are in doubt." (Zen and the Art of Motorcycle Maintenance)

User avatar
che
Posts: 1297
Joined: 07.01.2007. 21:49
Location: Havana
Contact:

Re: Prostitucija u Prnjavoru

Post by che »

:smt005
Ne znas kako je kad dodju "upravo vjenčani" sutradan nakon prve bracne noci da izmire racune :mrgreen:
Ona besplatna soba za mladence-dupla cijena :smt003
Meza na ispracaju mlade,po ovalu 3x veca cijena od dogovorene :smt003
Pice 2x skuplje od dogovorenog :smt003
Muzika, 300km skuplja nego juce :smt003
Piće iz sanka, mimo tocenog..opet par stotina maraka :smt003
Onda lik poludi i umjesto da ga ubije iskesira mu sve dogovoreno i nakucka jos 700-800 ojra plus za razliku :D , ovaj uzme digitron da ga ne zezne sa ojrima i nakon svega kaze:Dužan si mi još marku! :smt005
Mladozenja nadje marku u džepu i drmne na sto, kaze evo ti nemoj da ti duzan ostajem :D
A ovaj njemu: Ma de zajebavam se,jebes marku :smt005

User avatar
Sewerin
Posts: 1848
Joined: 17.12.2007. 16:40
Location: Sarajevska

Re: Prostitucija u Prnjavoru

Post by Sewerin »

Kupuje li iko u Tušu ? :wink:
Image

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Prostitucija u Prnjavoru

Post by vrsta8472 »

Че, ово што си написао је један облик проституције.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
che
Posts: 1297
Joined: 07.01.2007. 21:49
Location: Havana
Contact:

Re: Prostitucija u Prnjavoru

Post by che »

Ne, to je stvarno svadba bila :)
A nakon ispostavljenog racuna, mislim da je ovaj pozalio sto se zenio :smt003

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Prostitucija u Prnjavoru

Post by KAMIKAZA »

regeman wrote:Sad ce kami da objasni da nije to to...
Vrlo rado :D
Opet ja imam informacije iz prve ruke :) sa lica mjesta :)
Cekao sam da se sve razjasni i da vidim sta smijem da napisem,a sta ne, jer ovdje se ocigledno radi o teroru institucije,a kad je to u pitanju onda pendrek sjevne po dupetu za cas.Pa posto sam sad na sigurnom mogu slobodno da kazem da je sud tj.sudija na apelacionom sudu ,na navod da se u Prnjavoru u to vrijeme nije moglo desiti takvo nesto,jer kafic Undergrund nije ni postojao u to vrijeme,za sto pored svjedoka postoji i odredjena dokumentacija u nasim institucijama ,osim toga kao sto sam vec rekao i sam Slavisa je u to vrijeme bio u zatvoru na Tunjicama,na odsluzenju kazne,znaci pod nadzorom institucija RS,e navedeni sudija,je javno rekao kako on zna sta se sve radi u RS,i kako se sve to lako manipulise,od strane institucija,tj.naseg suda i policije.Za takvu izjavu bi neko iz RS u naj manju ruku ostao bez posla.Sudjenje je bilo zatvoreno za javnost samo iz tog razloga sto se trebalo prekinuti u svakom momentu,ali do tog momenta nije doslo jer su se ocekivale milionske sume od Derventskih biznismena ,a oni nisu bili spremni da ih plate.Novic je nedugo prije presude digao kredit od 3 miliona,sto navodi na to da je u strahu da ce da izgubi bio spreman i da plati gastronomsku cjenu,ali kao jedan od glavno optuzenih,nije mogao sam da se iskupi,a ostali nisu pristali na dil sa sudijama,pa je tako sve palo u vodu.
O tome koliko se nase institucije podcjenjuju u sudovima BiH se moze napisati roman,ne kazem da nema nepravilnosti ali toliko lose nije,sto se za njihove sudije i sudove ne moze reci,dovoljno je da kazete kako vas sud u RS dislriminira i kako mu ne vjerujete i odma ste bezbjedni i neduzni.Primjer je ubistvo u Doboju,nakon koga je on pobjegao u federaciju i dao izjavu da ne vjeruje sudu i policiji RS,a svi znamo kako je osudjen nakon toga,znaci ako napravite nesto,samo bjezite u federaciju i recite da ne vjerujete nasima i sve mozete da priznate,bez obzira na tezinu krivicnog djela bit cete oslobodjeni.
Da skratim :D stanje osudjenih je za sada stabilno (Da javim za one koji su zabrinuti :D )Novicev sine je jos u bjekstvu,negdje u Holandiji,Dodik je preko volje prihvatio zahtjev osudjenih i odobrio prebacivanjeu Focu,a zalba medjunarodnom sudu je poslana,pa je sve u rukama visih sila,koje naravno nece traziti milione za oslobadjajucu ili blazu presudu.
Da razjasnim malo i moj stav,ja ne tvrdim da nisu krivi,ali ne moze se nekoga okriviti za nesto za sto postoje dokazi da se nije tako desilo,znaci moglo im se suditi za zloupotrebu djeteta,a za to su predvidjene skoro iste kazne,ali nikako im se nije moglo suditi za prisiljavanje na prostituciju i sticanje bespravne dobiti od toga ,kad su one to radile za dopunu. :)
I o kojim to Prnjavorskim biznismenima govori sud ,kad su im glavni svjedoci iz Prnjavora bili Dzudi i Kalamar. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Prostitucija u Prnjavoru

Post by ZMIJA »

Za krst casni,i referendum zlatni :smt004 :smt004 :smt004
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Prostitucija u Prnjavoru

Post by KAMIKAZA »

ZMIJA wrote:Za krst casni,i referendum zlatni :smt004 :smt004 :smt004
Za ovakve slucajeve bi nam trebao taj referendum,ali kao sto rekoh na drugj temi,ja sam protiv ,jer svako ima pravo da se zali medjunarodnom sudu za ljudska prava i on ce da sudi pravedno,bez razlike dal je neko siromasni seljak ili bogati tajkun.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

Locked