Narodna skupstina Republike Srpske

Pamtim to kao da je bilo danas...
User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Narodna skupstina Republike Srpske

Post by KAMIKAZA »

ZMIJA wrote: kriza koja je tek sad pristigla kod nas uzima svoj danak,kako kod nas tako u svijetu i regionu ,odakle upravo pristize jedan broj radnika koji se usled nedostatka posla se vratili kuci iz neki zapadni i drugih zemalja.
:smt005 E sad mozes da koristis tu svoju frazu da je statistika zbir netacnih podataka :lol:
Ko je dosao iz inostranstva i pao na jasle opstini osim Merdzanovica :D niko,sad ce ispasti da su neki tamo u svjetu ostali bez posla pa navalili u RS i sjebali standard,biroi za zaposljavanje prije toga nisu imali uopste nezaposlenih. :smt005
I mi znamo racunati,pa da ti navedem samo kako se radi ta statistika u Prnjavoru,tako ju je radio SDS i tako je radi SNSD,tj.kazu oni nama: Mi danas imamo u gradu Prnjavoru vise zaposlenih nego 1991 godine,strasno smo uspjesni,iako smo zatvorili i rasprodali fabrike koje su brojale po 300-400-500 ili 800 zaposlenih,i svi im mi povjerujemo,nije to mali uspjeh. :P Ali moja statistika kaze da smo tada imali 60% zaposlenog stanovnistva,a danas imamo 10%,od prilike je cifra, :) kako je to moguce kad smo zaposlili hiljadu konobara po kafanama,pa lijepo ova statistika moja kaze,mi smo udesetostrucili broj stanovnika na prnjavorskoj opstini,i prema tome bi mi danas trebali imati zaposlenih 30 000 a ne 4000 ,opet je cifra od oka,ali 60% od 54000 stanovnika je tu negdje.Znaci vasa statistika je zbir netacnih podataka i tu ste jedino do sada i SNSD i SDS rekli istinu,sve drugo ste slagali :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Narodna skupstina Republike Srpske

Post by ZMIJA »

Eto Kami mislim da smo se slozili oko statistike,da je to tacan zbir netacnih podataka,i da se koristi kad se kome cefne za ove ili one dnevnopoliticke svrhe.
Ja svoju tvrdnju da je nezaposlenost u Republici Srpskoj izmedu ostalog povecanja i povratkom nekih ljudi koji su radili u zapadnim zemljama temeljim na cinjenici da je moja firma u zadnjih par mjeseci primila deset radnika povratnika iz bivse socijalisticke Republike Slovenije, ako treba da ih navedem imenom i prezimenom, i ja svoju tvrdnju ne temeljim na osnovu statistickih podataka, koji mogu biti ovakvi ili onakvi, vec na neumoljivim cinjenicama do koji sam dosla na terenu.
Tacno je da se usled krize koja tek eskalira kod nas zatvaraju mnoga radna mjesta, iz takozvanog tercijalnog sektora,a prema ekonomskoj politici vlade Republike Srpske koja je netom usvojena,a po kojoj je zavucena ruka u dzep upravo onima koji stvaraju novu vrijednost i od koji se ocekuje da ,ne da sacuvaju postojeca radna mjesta, vec da i otvore nova ,sto je ovom politikom dovedeno u pitanje i tu su moji stavovi kristalno jasni,i nema mjesta spekulacijama.
8) 8) 8)
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Narodna skupstina Republike Srpske

Post by vrsta8472 »

Добро Змијо супер си то објаснио-ла, али ми реци ако је већ Влада и Народна скупштина неко ко мисли на овај народ, зашто се по први пут (колико се ја могу сјетити) опорезован минималац и зашто су повећани порези на лична примања?

Ако мислиш да се отварају нова радна мјеста онда ту требају разни подстицаји и субвенције, а не огули до голе коже. Овај финансијски систем само што се није урушио сам од себе. Ако можеш примјетити касне плате буџетским корисницима - а то би барем теби требао да буде неки знак :smt002
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: Narodna skupstina Republike Srpske

Post by Hirurg »

kasne kasne :) cijela 3 dana :))))))

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Narodna skupstina Republike Srpske

Post by vrsta8472 »

Кад касне теби који радиш тамо гдје све паре иду, онда можеш да замислиш што по неколико седмица касне плате здравству, просвјети, полицији . . .и тако кроз три мјесеца оде једна плата држави :mrgreen:
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Narodna skupstina Republike Srpske

Post by ZMIJA »

I ja se pitam zasto je to vlada uradila, ne da se nisam s tim slozila, vec sam to u brk skresala ministru Kovacevicu prije izvjesnog vremena i on mi je priznao i slozio se sa mnom da sam u pravu99 posto,a njegov je jedini argument da vlada vodi odgovornu politiku, sa cim se ja naravno ne slazem, i ucinit cu sve sto je do mene, i ovakvi kakva sam ja da dode do preispitivanja ove sulude odluke vlade, da gusi i ono malo zdravog privrednog sektora u Republici Srpskoj.
Znam ja da vlada nije dosla do ove odluke nekom vecinom ,vec je to izglasano na misice i ja se iskreno nadam da ce se ova odluka vrlo brzo morati preispitati jer klati vola zbog jedne dzigere, nikad nije bilo niti ce biti pametna odluka.
Znam ja da i vladi nije lako ,trba sacuvati fiskalni sistem Republike Srpske,ali to se ne radi ovim redosledom,valjda treba intervenisati prije na kresanju javne potrosnje, na smanjenju rada na crno, na suzbijanju kriminala i korupcijr koja vrvi na svakom koraku, najlakse je opljackati radnicku klasu, jer ona ne moze strajkovati, kao ovi sto su na budzetu,a kapitalizam je surov kad se zatvori fabrika nema joj ponovnog otvaranja.Tacno je pored povecanja stope doprinosa i dodatno oporezivanja najnizeg licnog dohtka, doslo se do nevjerovatne brojke od citavih 15 posto veceg ukupnog izdvajanja iz privrede govorim podatak za svoje preduzece a nista nije bolje i u drugim sektorima privrede.
Nisam ja Smrki blesava da bi nesto branila sto se ne moze braniti ,naravno ovo ce se i politicki platiti na izborima i treba da se plati,meni je zao sto je opozicija kolabracionirala i sto ne koriguje gospodu iz vladajuce strukture u
Narodnoj Skupstini u kojoj se donose i usvajaju ovakve gluposti. :smt004 :smt004 :smt004
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
sagittarius_rex
Posts: 475
Joined: 15.12.2008. 12:17
Location: TUI

Re: Narodna skupstina Republike Srpske

Post by sagittarius_rex »

Evo za tebe jedna informacija, biće ti plata, ako već nije legla na račun onda sutra..:)...moram to pratiti i ja živim od toga..;)
>>>---------------------->>>

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Narodna skupstina Republike Srpske

Post by vrsta8472 »

I ja se pitam zasto je to vlada uradila,
Ево зашто. Привредна производња је на нули. Предузећа која позитивно послују, а да уз то на вријеме исплаћују зараду својим радницима и остале дугове повјериоцима могу да се изброје на прсте. И шта се дешава, привреда нема пара да финансира оволику администрацију и буџетске кориснике. И шта ће, рупа некако мора да се попуни, па удри по платама онима који једва састављају крај са крајем. Ово је потез очајника, све ће више и више бити буквално ГЛАДНИХ људи. Од својих колега из БЛ чујем како је рецимо у тој истој БЛ све више и више људи који користе јавну кухињу или претурају по контејнерима не би ли нашли шта корисно. Буди реална па реци да није тако.

ZMIJA wrote:ne da se nisam s tim slozila, vec sam to u brk skresala ministru Kovacevicu prije izvjesnog vremena i on mi je priznao i slozio se sa mnom da sam u pravu99 posto,a njegov je jedini argument da vlada vodi odgovornu politiku, sa cim se ja naravno ne slazem, i ucinit cu sve sto je do mene, i ovakvi kakva sam ja da dode do preispitivanja ove sulude odluke vlade, da gusi i ono malo zdravog privrednog sektora u Republici Srpskoj.
Погрешном си човјеку то све рекла. Такве одлуке не доноси тј. не предлаже др. Ковачевић већ Џомбић, Тегелтија или у неком облику тј. случају Ђокић. Овај (Ковачевић) мора да је све то заборавио чим се окренуо, кад се сјетио Уговора са Чезом и пеналима која Влада РС треба да исплати :smt002

И не можеш ништа урадити што се тога тиче, знаш и сама да се то тебе не пита а такве одлуке се доносе у четири можда максимално шест очију :D
ZMIJA wrote: Znam ja da vlada nije dosla do ove odluke nekom vecinom ,vec je to izglasano na misice i ja se iskreno nadam da ce se ova odluka vrlo brzo morati preispitati jer klati vola zbog jedne dzigere, nikad nije bilo niti ce biti pametna odluka.
Али је била већина. Баш бих волио да видим тог који смије Милету да каже НЕ :mrgreen:
ZMIJA wrote: Znam ja da i vladi nije lako ,
Гдје ће бити лако, ко ту све ради има да сами себи дођу главе због неспособности.


ZMIJA wrote: trba sacuvati fiskalni sistem Republike Srpske,ali to se ne radi ovim redosledom,valjda treba intervenisati prije na kresanju javne potrosnje, na smanjenju rada na crno, na suzbijanju kriminala i korupcijr koja vrvi na svakom koraku, najlakse je opljackati radnicku klasu, jer ona ne moze strajkovati, kao ovi sto su na budzetu,a kapitalizam je surov kad se zatvori fabrika nema joj ponovnog otvaranja.
Извини молим те, али на овај начин се тај фискални систем уништава. Иако од када постоји Централна банка БиХ, све то функционише и опстаје зато што странци тако желе.

ZMIJA wrote:meni je zao sto je opozicija kolabracionirala i sto ne koriguje gospodu iz vladajuce strukture u
Narodnoj Skupstini u kojoj se donose i usvajaju ovakve gluposti. :smt004 :smt004 :smt004
Свака власт жели конструктивну опозицију, јер је то једини начин да се одржи баланс у друштву тј држави. У нашем случају, све је ово једна велика комедија!
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Narodna skupstina Republike Srpske

Post by vrsta8472 »

sagittarius_rex wrote:Evo za tebe jedna informacija, biće ti plata, ako već nije legla na račun onda sutra..:)...moram to pratiti i ja živim od toga..;)

Ма немам ја везе са Буџетом РС :D Тако да мене лично то много не сикира, али чујем да плата генерално касни . . .
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
sagittarius_rex
Posts: 475
Joined: 15.12.2008. 12:17
Location: TUI

Re: Narodna skupstina Republike Srpske

Post by sagittarius_rex »

Nisam ja mislio na Budžet RS nego na KC...;)..Jedino ako ti nije vezana ni za KC..:(
Last edited by Moderator on 28.03.2011. 19:28, edited 1 time in total.
Reason: Bespotrebno citiranje
>>>---------------------->>>

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Narodna skupstina Republike Srpske

Post by ZMIJA »

Znam ja ko je glavni, nemoj me tome Smrki podcavati, ja samo govorim ono sto se desilo povodom navedene price,a posto ti picis svaki dan u Banja Luku, :smt004 :smt004 :smt004 eto navrati ti do Tegeltije Dombica i Mileta pa ih malo prodrmaj i za usesa povuci u svoje a boga mi povuci ih i u moje ime
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Narodna skupstina Republike Srpske

Post by vrsta8472 »

@sagittarius_rex

Мени лично не, али мојим колегама да. Јеси ли и ти почео радити на КЦ?!

@ZMIJA

Знам да знаш, зато ти и кажем да сједиш шутиш и дижеш руку :D

А да повлачим, па шта да ти кажем него: заједно смо јачи :smt002
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Narodna skupstina Republike Srpske

Post by regeman »

ZMIJA wrote:I ja se pitam zasto je to vlada uradila, ne da se nisam s tim slozila, vec sam to u brk skresala ministru Kovacevicu prije izvjesnog vremena i on mi je priznao i slozio se sa mnom da sam u pravu99 posto,a njegov je jedini argument da vlada vodi odgovornu politiku, sa cim se ja naravno ne slazem, i ucinit cu sve sto je do mene, i ovakvi kakva sam ja da dode do preispitivanja ove sulude odluke vlade, da gusi i ono malo zdravog privrednog sektora u Republici Srpskoj.
Z
zmijo zmijo na stranu tvoje dobre namjere, ali bolje banderi da si pricala nego ovom kovacevicu, pa lik samo zdere i pije po banketima, a elektroprivreda u BL milionske gubitke dozivljava. vjerovatno jer je muljao, davao provizije godinama i uposljavao prvo sdsov pa sad i snsdov kadar. Konacno covjek da dobije zasluzenu funkciju.
najlakse je opljackati radnicku klasu, jer ona ne moze strajkovati,
nekad je bila cast biti radnicka klasa a danas sramota. Radi se i po 80 sati sedmicno za 600 km u koje obicno nije ukljucen prevoz ili topli obrok, i to ko prima redovno da se udara nogom u guzicu od srece. Da jedno auto prosvercas sa zapada vise zaradis. moze klasa da strajkuje ali je uglavnom zaokupljena brigama i neobrazovana STO SE TICE sopstvenih prava. Oni koji treba da ih zastupaju su na celu sindikata iz licnih pobuda. Ovde ko je ugrabio dzekpot od telekoma ugrabio je, sad nam nema napretka osim ako eu ne da opet neki kes ili ne kupe telekome i elektro za neke pare, u sta sumnjam, nema ni eu vise para, a vec su nam davali.
Zato danas u Prnjavoru najbolje zive djeca Njemackih penzosa
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Narodna skupstina Republike Srpske

Post by ZMIJA »

Nisam znala da da se moze dobro zaraditi na svercanju auta,odoh odmah kod Kamija da me primi na pripravnicki :lol: :lol:
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
sagittarius_rex
Posts: 475
Joined: 15.12.2008. 12:17
Location: TUI

Re: Narodna skupstina Republike Srpske

Post by sagittarius_rex »

@vrsta8472

Мени лично не, али мојим колегама да. Јеси ли и ти почео радити на КЦ?!


Nisam ja, moja "lijepša" polovina :smt007 .
Ja čekam da mi ti nađeš nešto gore... :smt006
>>>---------------------->>>

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Narodna skupstina Republike Srpske

Post by vrsta8472 »

Гдје ради, мислим на ком одјељењу?!

А да ти ја нешто средим, тешко :D То је данас немогућа мисија и да Драги даш 5000КМ као посреднику :smt002
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Hitler
Posts: 71
Joined: 28.03.2011. 20:58

Re: Narodna skupstina Republike Srpske

Post by Hitler »

mali djurin,nasa pametnica sve zna :D :D :D
Vrsta,ne ljuti se tucice cika Hico onu Zmiju sto dira malu djecu

User avatar
sagittarius_rex
Posts: 475
Joined: 15.12.2008. 12:17
Location: TUI

Re: Narodna skupstina Republike Srpske

Post by sagittarius_rex »

vrsta8472 wrote:Гдје ради, мислим на ком одјељењу?!
Ginekološka onkologija...
vrsta8472 wrote:А да ти ја нешто средим, тешко :D То је данас немогућа мисија и да Драги даш 5000КМ као посреднику :smt002
Sve znam...teško i sa 10000... :D
>>>---------------------->>>

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Narodna skupstina Republike Srpske

Post by vrsta8472 »

sagittarius_rex wrote:
vrsta8472 wrote:Гдје ради, мислим на ком одјељењу?!
Ginekološka onkologija...
Аааа имамо онда исте пацијенте тј. пацијенткиње :D
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
sagittarius_rex
Posts: 475
Joined: 15.12.2008. 12:17
Location: TUI

Re: Narodna skupstina Republike Srpske

Post by sagittarius_rex »

Ma znam ja... :smt006 ....
>>>---------------------->>>

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Narodna skupstina Republike Srpske

Post by regeman »

RAJEVO, BANJALUKA - Za najnižu satnicu u BiH, koja iznosi 1,9 maraka, koliko za sat vremena svog rada zarade tekstilni radnici, mogu sebi da priušte samo hljeb i 50 grama čajne kobasice ili paklo "boljih" žvakaćih guma.
Za kilogram mesa, koji košta oko 16 maraka, radnik u tekstilu u BiH treba da radi čitav dan, a za kilogram banana i litru soka čitava dva sata.
Do najniže satnice smo došli tako što smo prosječnu platu podijelili sa 176, odnosno s prosječnim brojem radnih sati u jednom mjesecu.
U Evropi prosječna minimalna satnica iznosi 16,5 KM i osam puta je veća od satnice u BiH.
Najviša satnica u Evropi u prošloj godini bila je u Norveškoj, gdje se sat rada prosječno plaćao 80 KM, a najniža u Bugarskoj - 4,2 KM.
Danko Ružičić, predsjednik Sindikata tekstila, kože i obuće RS, ocijenio je da je BiH daleko ispod evropskog minimuma u svakom smislu.
"Mi smo ratifikovali međunarodne konvencije o radu i trebalo bi da se toga i pridržavamo. Po tim konvencijama bi trebalo da najniža plata ne bude ispod 60 odsto prosječne plate, ili da imamo četiri nedjelje godišnjeg odmora, što je kod nas misaona imenica", naveo je Ružičić.
Meso
Za kilogram mesa, koji košta oko 16 maraka, radnik u tekstilu u BiH treba da radi čitav dan, a za kilogram banana i litru soka dva sata
Alija Remzo Bakšić, direktor Asocijacije poslodavaca BiH, istakao je da je glavni uzrok problema u tekstilnoj industriji u BiH taj što ta preduzeća ne ulažu dovoljno u promociju svojim brendova kako bi postali konkuretni.
"U drugim granama privrede, izuzev trgovine, nije tako loša situacija. I u trgovini, gdje radnici pristaju raditi za minimalna primanja samo da bi dobili posao, je loša situacija", kazao je Ramzo Bakšić.
On je kazao da je najbitnije da se krene u preispitivanje privatizacija i prestrukturiranju preduzeća.
Zorislav Stojić, predsjednik Udruženja poslodavaca tekstilne i kožarskoprerađivačke industrije RS, je kazao da je u RS satnica u ovoj oblasti nešto viša od dvije marke i da pored toga radnici imaju još i topli obrok i regres.
"To možda izgleda malo kada se pogleda, ali moramo znati da ne dobijaju svi radnici minimalnu platu. Isto tako u boljoj smo poziciji od nekih zemalja iz okruženja. U Srbiji, na primjer, minimlana plata iznosi 305 maraka, tek sada rade na povećanju na 320 maraka", istakao je Stojić.
Prosječna plata satnica u KM
Tekstilci: 337 1,9
Ljekari: 1.400 8
Menadžeri: 4.500 25
Političari: 5.000 28
Notari: 11.157 63
evo malo lazne statistike...jebem li ga sta rade ovi notari kad imaju plate kao pravnici iz Bostona? :shock:
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Narodna skupstina Republike Srpske

Post by vrsta8472 »

Имају монопол, могу да раде шта хоће!
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Narodna skupstina Republike Srpske

Post by regeman »

evo vidim ovaj nas poredi sa Srbijom oko minimalca, kao da je od snsda ucio kako varati i lagati narod dok jedna po jedna firma ide u stecaj.
nakon svih Dusanicevih i Vidovicevih firmi evo i jedne na drzavnoj sisi. Mozes misliti kakvo je tamo rasulo kad pored pomoci i vlasnistva drzave propadaju. Nisu kao Zeljeznice ali...

http://www.blic.rs/Vesti/Republika-Srps ... zatvaranje

npr u Trebinju i nema aerodroma ali ima direktor istog.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Narodna skupstina Republike Srpske

Post by KAMIKAZA »

Naj bolje je da taj aerodrom iznajme nekom seljaku da napasa krave na njemu :D cude se sto ne posluju,pa pogledajte samo cjene,da bi dosli u tu nasu RS iz Frankfurta kosta vas vise od 1300 €,dok se karte za Zagreb krecu izmedju 160 i 350 € zavisno od vremena kad se putuje,a za Beograd se nadje po nekad povratna i za 60 €
Ne znam samo ko je tu lud za te pare kolika je razlika bi na ledjima donio nekoga iz Zagreba :D osim toga da bi dosli u RS trebate presjesti bar dva puta. :(
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Narodna skupstina Republike Srpske

Post by ZMIJA »

Alija Remzo Baksic prvi poslodavac BiH govori o nedovoljnom ulaganju u promociju domaci brendova,a zaboravlja da je BiH za ovih 20 godina postala jedna od zemalja u svijetu koja je najneprivlacnija zemlja za ulaganje stranog kapitala,i kao takva i sa takvim negativnim drzavnim brendom, tesko ce ili skoro nikako naci svoje mjesto na svjetskom trzistu, a preispitivanje privatizacije,odnosno prestruktuiranje unistene privrede je kopiranje politike i politicara koja je dovela zemlju do raspada,odnosno od BiH su napravili Nemogucu misiju.Dok se u BiH ne rijesi politicko pitanje ,ili bolje receno dok se ne zavrsi rat koji jos uvjek na neki nacin traje, svaka prica, svaka poredenja sa svijetom je izlisno i bezpotrebno.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

Locked