WikiLeaks: Nova skupštinska većina

Pamtim to kao da je bilo danas...
Locked
User avatar
droplja
Posts: 813
Joined: 27.10.2010. 13:54

Re: WikiLeaks: Nova skupštinska većina

Post by droplja »

marijamala wrote:neka su i ti ali dajte pobogu druge ljude,umorili smo se od istih neproduktivnih faca.
E postavila si pravo pitanje,ali sama moras dati odgovor,a evo ja cu postaviti pitanje tebi:

Jel treba da u skupstini opstine sjede ljudi koji su stvarali R.Srpsku,proveli godine u rovovima,dali djelove svoga tijela za drzavu,ali koji sada u ovom momentu i vremenu nemaju kvaliteta,volje ,znanja da se uhvate u kostac i rijesavaju probleme gradjanja???

Recimo pitanje za mladog covjeka da razmisli...........
Ne diraj lava kada spava.....

marijamala
Posts: 303
Joined: 25.08.2010. 23:52

Re: WikiLeaks: Nova skupštinska većina

Post by marijamala »

Odlicno je i tvoje i pitanje.Ja sam za jacanje postojecih partija,kvalitativno i kvantitativno.Potrebno je i jedno i drugo.
Sa svih rukovodnih mjesta bih makla ljude koji su usidreni,isfrustrirani nije bitno cime,iskljucivi,jednostavno potroseni a nije vazno kad i na koji nacin.
Dolaze neke nove generacije,htjeli priznati ili ne,pametnije ,svjezije,generacije koje hoce da zive svoje vrijeme i ne vidim razlog da im to osporavamo.
Mi stariji :-),mi ili ovi potroseni nije vazno,mozemo biti samo njihova potpora.
Ne smetati im vec pomoci!Vjerujem u mlade sposobne ljude,voljela bih zivjeti zivot uredjen njihovim arsinima!
Ogorcena sam na sve koji iz hira i licne koristi kradu tudji zivot,nase,svoje,ma nije bitno vise cije djece!
Zar smo toliko gladni i prokleti?
Voljela bih da pred izbore na listama vidim sasvim nove ljude,u svim strankama,da narod uvidi i prepozna kvalitet tih novih -mladih ljudi,da im ukaze povjerenje a da ga oni opravdaju.Ne vjerujem u bajke,nece se cudo preko noci desiti.
Al dajmo vrijeme onima koji zele naprijed a ne onima koji bi na popravni.
Valjda me sad Dropljo, razumijes.

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: WikiLeaks: Nova skupštinska većina

Post by Magyar »

Пастир је чувао овце а нови Jeep Grand Cheroke крај њега, шкрипећи гумама, дивље закочи.
Возач, младић обучен у Boss одело, у Cerrutti ципелама с Ray Ban наочарама, Omega швајцарским сатом и BHS (Bussiness High School) краватом искочи из возила и упита пастира:

- Хоћеш ли ми дати једну овцу, ако погодим колико их имаш у стаду?

Пастир погледа младића, па стадо које пасе и рече:
- Ако погодиш, узми овцу !

Младић паркира Jeep уз пут, укључи нотебоок и бежични модем, скенира пашњак преко сателита и GPS-а (Global Position System),отвори базу података и 60 Excel табела, пуних алгоритама, на то одштампа 150 страница дуги извештај на high-tec мини штампачу.
Окрене се пастиру и каже:
- Ту имаш тачно 1.586 оваца.

Пастир одговори:
- Тачно, имаш право. Изабери једну овцу.

Младић узме једну од животиња и стави је назад у возило.
Када се припремао да оде, пастир га погледа и упита:
- Да ли ћеш ми вратити то што си ми узео, ако погодим из које си странке?

Младић одговори:
- Свакако!

Пастир на брзину одвали:
- Ти си из СНСД-а.

- Управо тако! Како си погодио?

- Веома једноставно, одговори пастир.

Прво:
дошао си, а није те нико звао.

Друго:
израчунао си ми нешто, што ја већ знам.

Треће:
О мом послу немаш појма и зато ми врати мог шарпланинца!
Sve što možeš danas, uradi juče!

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: WikiLeaks: Nova skupštinska većina

Post by ZMIJA »

Moram se malo umješati između Droplje i Marija male.
U politici kao i u svakoj drugoj oblasti perspektiva su mladi ljudi, zaboga to je čisto prirodna stvar, i ima ona narodna ako ništa na ,,Na mlađima svijet ostaje ''nemojte da se oko toga gložite,jer ste obadvoje mladi ljudi i dobro je da razgovarate o politici i to je več neki korak,ali mladi u politici apriori po tom ključu mladoti ne donosi ništa.
Mesi je mlad čovjek ,Đoković je mlad čovjek,ali oni u svijetu nisu poznati samo zato što su mladi i lijepi već što jedan igra fudbal a drugi tenis, po tome su oni poznati dakle bila sam veoma jasna.
Mladi trebaju više da se interesuju za politiku ne jednokratno, ne iz nekog trenutnog interesa,ne iz paraderskih razloga, već ozbiljno i životno zainteresovano jer politika stvara i razara i ona je prisutna i bit će je htjeli mi to svatiti ili ne,i ona će se uvjek baviti nama pa ako je to činjenica ajmo i mi da se bavim njom zaboga.
J se plašim da mi nemamo politički osposobljenih mladih ljudi za politiku, i kad bi nekom naredbom gore u onu skupštinu poslao đuture i po principu samo mladosti,mislim da bi bili gori nego ovi sada.
Pa i sada u skupštini ima mladih ljudi ,nemoj da ih nabrajam, ima i žena, ali sjede gore ko trutovi, nisu aktivni, ne javljaju se za riječ, bježe od mikrofona ko đavo od časnog krsta,u čemu je problem.
Sa mnom je sjedila mlada djevojka cijeli jedan mandat, nije se nikad javila za riječ četiri godine, nije zijevnula nije rekla ništa sem dobro jutro.
Dakle ja pozdravljam Marija malu kad poziva mlade u politiku to je ispravno, ali već na drugom koraku pogrešan pristup, ali nije važno i to je dobro kad se razgovara o temi politika.
Pa vidite i ovdje na forumu ko se javlja na ovu temu, pet do šest ljudi od koji su neki ziceraši i ganjaju samo trojeke.
Zašto nema mladih u politici, o tome se može na dugo i široko objašnjavati i pisati,ali je činjenica da njih politika ne interesuje sem u pojedinim momentima gdje sjevucaju i škrgutaju zubima gore na ove što sjede u skupštini.
Nisu ovi u skupštini baš svi neobrazovani kako se često poseže ,kad se neće, ili nema šta drugo reći,pa se kaže kako su nepismeni , izvršite malo analize pa ćete vidjeti da gore ima i tri doktora i profesora i ekonomista nisu oni baš nepismeni,ima tu nešto diploma, nije da nema, ali ne ide, dakle nešto je drugo po srijedi.a nije ev. njihova pismenost ili ne pismenost.
Politika je nešto fluidno i euhvatljivo i za prosječno obrazovanog čovjeka obična magla.
Nisu komunisti bili naivni kad su školovali mlade ljude za politiku.
Politika je isprofanisana oblast života i staru kurvu kakva je sada trenutno, treba lijepo obući, dotjerati, malo našminkati i vratiti joj nekog dostojanstva, i nastaviti živjeti sa njom .
To dostojanstvo, ovoj staroj dami, neće vratiti oni koji su od nje i naparavili to što jest sada,već mladi ljudi, ali to se ne može raditi preko noći, i odjrdnom oporavak je proces nažalost.
U politiku trebaju ući mladi ljudi koji su obrazovani,moralni ,hrabri ,i koji su spremni nešto svoje žrtvovati da tako kažem za opštu stvar ,a ne jednokratno ,interesno ili paraderski kao fikusi nekih stranačkih centara otuđene moći.
Ima mjesta u politici i starima i mladima i ne bi smjelo biti generaciskog sukoba kao i u svim drugim oblastima života.
Znači kompilacija mladosti iskustva i po mogućnosti moralnih ljudi, što više, jer bez moralnih ljudi,nema ni moralne obnove, ali to je sada jedna druga tema o kojoj bi se moglonaširoko i nadugačko. :smt006
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

OldTownBoy
Posts: 137
Joined: 09.02.2010. 13:40
Location: negde u gradu

Re: WikiLeaks: Nova skupštinska većina

Post by OldTownBoy »

marijamala wrote:
droplja wrote:Koalicija na lokalnom nivou je resenje necu reci svih,ali vecine problema u lokalnom parlamentu.

Neki su izasli i javno pricali o tome,i ja nisam primjetio u narodu revolt ili neku vrstu bunta,treba pustiti da vrijeme odradi svoje,i vec sada polako pripremati potencijalne glasace i navijace na tu vrstu sporazuma.Misljenja na ovu temu su oprecna ali ja ovde iznosim licno svoj stav a on moze biti ovakav ili onakav.
draga DROPLJO,pa nemamo mi dva zivota,da jedan podarimo vama i vasim kombinacijama vlasti a drugi da imamo za sebe.
Upravu si marijamalaa , ne zivimo kao kkaribske papige 400 godina pa nema veze ako jednu stoju stpljivo cekamo . Upravo se sve ovo danas i desava jer politicari igraju na kartu straha , babaroga i strpljenja gradjana .

I drugi post ti je dobar
Odlicno je i tvoje i pitanje.Ja sam za jacanje postojecih partija,kvalitativno i kvantitativno.Potrebno je i jedno i drugo.
Sa svih rukovodnih mjesta bih makla ljude koji su usidreni,isfrustrirani nije bitno cime,iskljucivi,jednostavno potroseni a nije vazno kad i na koji nacin.
Dolaze neke nove generacije,htjeli priznati ili ne,pametnije ,svjezije,generacije koje hoce da zive svoje vrijeme i ne vidim razlog da im to osporavamo.
Mi stariji :-),mi ili ovi potroseni nije vazno,mozemo biti samo njihova potpora.
Ne smetati im vec pomoci!Vjerujem u mlade sposobne ljude,voljela bih zivjeti zivot uredjen njihovim arsinima!
Ogorcena sam na sve koji iz hira i licne koristi kradu tudji zivot,nase,svoje,ma nije bitno vise cije djece!
Zar smo toliko gladni i prokleti?
Voljela bih da pred izbore na listama vidim sasvim nove ljude,u svim strankama,da narod uvidi i prepozna kvalitet tih novih -mladih ljudi,da im ukaze povjerenje a da ga oni opravdaju.Ne vjerujem u bajke,nece se cudo preko noci desiti.
Al dajmo vrijeme onima koji zele naprijed a ne onima koji bi na popravni.
Mada moram priznati djeluje utopisticki ali nikad se nezna , snovi i nadanja se ponekada ostvare mada poznajuci ove nase domace politicare njihova glavna parola je od tamo odakle su i potekli ,,nek crkne komsijina krava nema veze sto ce crknuti i moja,, Dzaba im fakulteti i diplome jer i nisu isli u skolu da se emancipuju i nadograde nego da budu glavne baje u selu !
um caruje a Dundo Maroje

marijamala
Posts: 303
Joined: 25.08.2010. 23:52

Re: WikiLeaks: Nova skupštinska većina

Post by marijamala »

Nije polemika,naprotiv,kulturan dijalog sa potpunim uvazavanjem svih na forumu.
Mislim da nije utopija,evo primjer:
Mislim da bi Darko Tomas na celu SNSD rjesavajuci se par suigraca oko sebe,animirao 50% mladih ljudi nase Opstine i ne samo mladih!
Vjerujem(jest da ne znam koga imaju) da umjesto Stanica,ili Gatarica SDS moze dati na celo nekog mladog ,finog i pametnog ko se nije kompromitovao,ko ima masu oko sebe i moze uzeti dobar procenat glasackog tijela.
Vjerujem da i Cavicevi u Prnjavoru imaju finih omladinaca,to vec znam,tu sam sigurna,cak izuzetno finuh koji bi mogli pokrenuti dobar dio glasackog tijela,pa i DNS umjesto onog,nazovimo profesora,znam da ima kvalitetnije rjesenje itd ....itd......

Zmijo,neka starijih medju njima,neka ih u savjetodavnim tijelima,neka ih u prenosenju iskustava samo onoliko koliko to nije totalan uticaj pa cak i vlast iz sjene.

Neki likovi,odnosno mnogi likovi,koji se pojavljuju iz godine u godinu su dojadali narodu do te mjere da narod u sve manjem procentu izlazi na glasanje.To je cinjenica.Nismo mi stariji nezamjenjivi,ni ti tamo gdje jesi,ni ja tamo gdje jesam,niti mnogi drugi.....Zivot ce i bez nas teci,mozda kvalitetnije,dajmo sansu nekim novim ljudima,ja cu je dati na taj nacin sto cu debelo razmisliti kome dajem moj glas,a razmislimo svi!
Inace,dok mi izmudurujemo sta jest utopija a sta nije,vozovi prolaze.....oni su u lokomotivi i gaze sve pred sobom!

Volim se izrazavati jezikom koji nam je svima poznat,nije da se ne bih znala sucati i sasvim drugom terminologijom :-)

User avatar
dkrajina
Posts: 560
Joined: 21.01.2011. 22:23
Location: tamo daleko

Re: WikiLeaks: Nova skupštinska većina

Post by dkrajina »

:smt023 :smt023 :smt023 :smt023
zivot je surov

crni_grujo
Posts: 6
Joined: 04.02.2011. 15:37

Re: WikiLeaks: Nova skupštinska većina

Post by crni_grujo »

droplja wrote:
U jbt sad sam najebao kuku lelelelelelelele :smt120
:smt006

crni_grujo
Posts: 6
Joined: 04.02.2011. 15:37

Re: WikiLeaks: Nova skupštinska većina

Post by crni_grujo »

dkrajina wrote: Svaka cast doktoru kao zrtvi protekloga rata,svaka cast kao nekome ko lijeci ljude,ali sta je uradio za ostale koji su kao i on na*****bali.
Nemozemo da zivimo u proslsti
Ti imaš pavo da pišeš ovdje. Otkud tebi pravo da presuđuješ i, na takav način, postavljaš crtu sadašnjosti i prošlosti. Mi te možda i razumijemo. A ti?

crni_grujo
Posts: 6
Joined: 04.02.2011. 15:37

Re: WikiLeaks: Nova skupštinska većina

Post by crni_grujo »

marijamala wrote:
droplja wrote:Koalicija na lokalnom nivou je resenje necu reci svih,ali vecine problema u lokalnom parlamentu.

Neki su izasli i javno pricali o tome,i ja nisam primjetio u narodu revolt ili neku vrstu bunta,treba pustiti da vrijeme odradi svoje,i vec sada polako pripremati potencijalne glasace i navijace na tu vrstu sporazuma.Misljenja na ovu temu su oprecna ali ja ovde iznosim licno svoj stav a on moze biti ovakav ili onakav.
draga DROPLJO,pa nemamo mi dva zivota,da jedan podarimo vama i vasim kombinacijama vlasti a drugi da imamo za sebe.
:smt006

User avatar
dkrajina
Posts: 560
Joined: 21.01.2011. 22:23
Location: tamo daleko

Re: WikiLeaks: Nova skupštinska većina

Post by dkrajina »

crni_grujo wrote:
Ti imaš pavo da pišeš ovdje. Otkud tebi pravo da presuđuješ i, na takav način, postavljaš crtu sadašnjosti i prošlosti. Mi te možda i razumijemo. A ti?
Nikome ja nepresudjujem niti mi je to namjera,ako ti smatras da ja ovdje netreba da pisem samo reci :smt024
zivot je surov

User avatar
droplja
Posts: 813
Joined: 27.10.2010. 13:54

Re: WikiLeaks: Nova skupštinska većina

Post by droplja »

Pozdrav za naseg novog forumasa Gruju,inace moga prijatelja i covjeka koji moze reci dosta toga pametnoga na ovu temu,jer Ćurke su dobro poskupile na trzistu a i vrijeme je posta :P

Zmile ,slazem se s tobom u vecini stvari,mada nekako stereotipno podcjenjujemo mlade ljude,u smislu nezainteresovanosti,pasivnosti,kratkorocnih ciljeva i kvaliteta istih.Garantujem da dobra vecina mladih u onom parlamentu mogu dosta bolje,nego ovi koji zive od ideala i 90-tih koji su nazalost nasa realnost,ali vrijeme ce uciniti svoje i slazem se da to nije brz proces.
Dalje,diploma nije nikakvo mjerilo znanja,ljudskosti i kvaliteta covjeka,o je samo ulaznica u nesto sto te ceka u zivotu.Nisu oni birani sto su obrazovani,nego da zadovolje interese gradjana ,privrednih subjekata,udruzenja gradjana,sportskih organizacija i sl.
Mladi koji su birani ispred mladih u okviru svojih stranaka,brinu o putevima i rasvjetama u svojim selima,a ne o problemu mladog covjeka,kao sto je razvoj sporta,kulture,problema skolstva i sl.

Teska su vremena ,mladi su uslovljeni nekim drzavnim i cinovnickim poslom,boje se za svoju egzistenciju sto je normalno,i dok bude ovako tesko ce mlad covjek imati ravnopravan glas i svoj stav.
Ne diraj lava kada spava.....

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: WikiLeaks: Nova skupštinska većina

Post by ZMIJA »

marijamala wrote:Neki likovi,odnosno mnogi likovi,koji se pojavljuju iz godine u godinu su dojadali narodu do te mjere da narod u sve manjem procentu izlazi na glasanje.To je cinjenica.Nismo mi stariji nezamjenjivi,ni ti tamo gdje jesi,ni ja tamo gdje jesam,niti mnogi drugi.....Zivot ce i bez nas teci,mozda kvalitetnije,dajmo
Teško je draga moja govoriti u ime naroda,šta narod misli ,ja se isto takođe usuđujem kao i ti da kažem da narod ne misli ništa ,s obzirom kakvu sebi vlast izabere,ja sam pisala svojevremeno pojam glasača i navijača,i slažem se tobom da sve manje i manje ljudi izlazi na izbore, upravo što je navijački mentalitet dominantan i u našem slučaju, taj mentalitet stvaraju političke stranke,koje nažalost nisu izgrađene organizacije, već su postale put i sredstvo pomoću kojeg, i kojim, oni što imaju novac trasiraju sebi buduće kupljene mandatae u parlamentima .
Navodim primjer koliko tajkuna dans sjedi u narodnoj skupštini,u onoj skupštini za koju je i moja malenkost bila kandidovana,ali nažalost nisam mogla, nisam imala pare i nisam mogla dalje od 3.000 glasova,a neki su te glasove dokupili ,nemoj da sad imenujem, baš ovdje u Prnjavoru.
A sigurno bi bila bolji poslanik od pola njih gore, u to budi uvjerena draga moja jer imam dovoljno i političkog iskustva i hrabrosti, a nisam se ukaljala ovih 20 godina izgoneći pravdu i istinu, koju nažalost i danas plaćam boreći se sa onima koji su nas doveli dokle su nas doveli.
Ja ovo govorim uzdignute glave draga moja ,radeći u fabrici i živeći od svog rada, u onoj istoj fabrici,za koju sam vrlo zaslužna što u njoj dansa radi 300 radnika,a nuđeno je i meni da se prodam ,da prodam dušu đavolu za pare.
Politikom trebaju da se bave, oni koji su prije svega moralni ljudi, i koji iza sebe nisu samo ostavili svojoj djeci, već nešto što su ostavili cijelom društvu,kao što ću ja sutra ostaviti onu fabriku u kojoj rade ljudi, a ne moja porodica i ja lično.
Neka svako pođe od sebe šta je iza sebe ostavio,ne svojoj djeci već našem društvu.
Naravno ja te apsolutno podržavam da se mladi uključe u politiku na jedan odgovorani način, jer nema ništa bez mladih na njima svijet ostaje i neka mladi svate da svojim radom i zalaganjem trebaju da zauzmu svoje mjesto pod suncem, a ne da im neko to mjesto pokloni onda to nije to. :smt006
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: WikiLeaks: Nova skupštinska većina

Post by Magyar »

ZMIJA wrote:Politikom trebaju da se bave, oni koji su prije svega moralni ljudi
Saglasan sam s tobom,ali kako da se bave moralni ljudi kad je politika stara kurva? Nema tu morala ZMIJO :smt002
Sve što možeš danas, uradi juče!

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: WikiLeaks: Nova skupštinska većina

Post by ZMIJA »

Slažem se s tobom Mađar moj, u pravu si ti, ali moramo između dva zla uvjek pokušati izabrati manje.
Dotjerana dama, i ofucana dama,kojoj bi ti prije prišao :|
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
VUK-RS
Posts: 613
Joined: 03.08.2005. 04:41
Location: Прњавор

Re: WikiLeaks: Nova skupštinska većina

Post by VUK-RS »

ZMIJA wrote:
marijamala wrote:Neki likovi,odnosno mnogi likovi,koji se pojavljuju iz godine u godinu su dojadali narodu do te mjere da narod u sve manjem procentu izlazi na glasanje.To je cinjenica.Nismo mi stariji nezamjenjivi,ni ti tamo gdje jesi,ni ja tamo gdje jesam,niti mnogi drugi.....Zivot ce i bez nas teci,mozda kvalitetnije,dajmo
Teško je draga moja govoriti u ime naroda,šta narod misli ,ja se isto takođe usuđujem kao i ti da kažem da narod ne misli ništa ,s obzirom kakvu sebi vlast izabere,ja sam pisala svojevremeno pojam glasača i navijača,i slažem se tobom da sve manje i manje ljudi izlazi na izbore, upravo što je navijački mentalitet dominantan i u našem slučaju, taj mentalitet stvaraju političke stranke,koje nažalost nisu izgrađene organizacije, već su postale put i sredstvo pomoću kojeg, i kojim, oni što imaju novac trasiraju sebi buduće kupljene mandatae u parlamentima .
Navodim primjer koliko tajkuna dans sjedi u narodnoj skupštini,u onoj skupštini za koju je i moja malenkost bila kandidovana,ali nažalost nisam mogla, nisam imala pare i nisam mogla dalje od 3.000 glasova,a neki su te glasove dokupili ,nemoj da sad imenujem, baš ovdje u Prnjavoru.
A sigurno bi bila bolji poslanik od pola njih gore, u to budi uvjerena draga moja jer imam dovoljno i političkog iskustva i hrabrosti, a nisam se ukaljala ovih 20 godina izgoneći pravdu i istinu, koju nažalost i danas plaćam boreći se sa onima koji su nas doveli dokle su nas doveli.
Ja ovo govorim uzdignute glave draga moja ,radeći u fabrici i živeći od svog rada, u onoj istoj fabrici,za koju sam vrlo zaslužna što u njoj dansa radi 300 radnika,a nuđeno je i meni da se prodam ,da prodam dušu đavolu za pare.
Politikom trebaju da se bave, oni koji su prije svega moralni ljudi, i koji iza sebe nisu samo ostavili svojoj djeci, već nešto što su ostavili cijelom društvu,kao što ću ja sutra ostaviti onu fabriku u kojoj rade ljudi, a ne moja porodica i ja lično.
Neka svako pođe od sebe šta je iza sebe ostavio,ne svojoj djeci već našem društvu.
Naravno ja te apsolutno podržavam da se mladi uključe u politiku na jedan odgovorani način, jer nema ništa bez mladih na njima svijet ostaje i neka mladi svate da svojim radom i zalaganjem trebaju da zauzmu svoje mjesto pod suncem, a ne da im neko to mjesto pokloni onda to nije to. :smt006
Fino napisano. :smt038
Ovaj post je pisan iskljucivo radi povecanja ukupnog broja postova u mom profilu i ni u kom slucaju ne odrazava moje stvarno misljenje o doticnoj temi.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: WikiLeaks: Nova skupštinska većina

Post by KAMIKAZA »

ZMIJA wrote:Politikom trebaju da se bave, oni koji su prije svega moralni ljudi
Znaci opet ovi isti. :smt005 njihov moral nije upitan, :D imaju strasan moral ,cak i vise njih :moral za kradju ,moral za pljacku,moral za nemoral....... :smt005
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

kuzmo
Posts: 814
Joined: 13.07.2010. 18:34

Re: WikiLeaks: Nova skupštinska većina

Post by kuzmo »

Vidim da se dosta spominju mladi ljudi koji nemaju iskustva.Odlicno .Ako nemaju iskustva u politici ne preostaje im nista drugo nego da rade po zakonu.A kad steknu iskustvo da dostignu nivo ovih danasnjih opet dajte mlade ljude bit ce i nama narodu bolje

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: WikiLeaks: Nova skupštinska većina

Post by regeman »

prvo stranke treba da shvate da je ovo vec sada dno dna, i radnicko i privredno i moralno i obrazovno i da u svom daljem i buducem interesu stave ljude koji ce raditi i u interesu stranke i u interesu naroda.Nije bitno ko se bavi ovim ili onim poslom kroz politiku vec je sad bitno ko ce zaustavit pad da bi se vidjelo kako se onda dici, velikog zaokreta nema bez postavljanja stvari na realnije osnove od ovih.. Drukcije, ostace stranke bez glasaca, izgubice smisao postojanja. Npr. istok RS se od kraja rata prazni, ostali su samo lesinari partijski, oni koji su u okolini Sarajeva pa zivotare na racun BH institucija i starci.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: WikiLeaks: Nova skupštinska većina

Post by ZMIJA »

Dragi moj Regemane,stranke su u ovom slučaju širok pojam,i neko ko treba da svati da smo dodirnuli dno dna ,to su ovih par ljudi koji upravljaju procesima,a ti koji upravljaju procesima, ne osjećaju tako,možda vide ali neće da vide, to dno dna.
Ja se već neznam koji put ponavljam ,stranke su samo pokriće za nečije i neke odluke koje se donose daleko od stranke.
Nažalost i opozicije nema, i ona se zabila u mišiju rupu, i to što rade u Prnjavoru je ispod svakog očekivanja.
Dvije najveće stranke u Prnjavoru su u prećutnoj ,ili bolje rečeno u stanju opšteg ne napadanja, jer se pogodbe prave daleko i od SNSDa i SDSa,mislim lokalnog.
U narednom periodu Prnjavor je prepušten SDSu i u najboljem slučaju mogu postići dogovor o zajedničkom kandidatu za načelnika opštine Prnjavor a ko će to biti znaće se veoma brzo.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: WikiLeaks: Nova skupštinska većina

Post by regeman »

sve je to meni jasno, samo mi nije jasno, ako se sds i snsd samostalno na vlasti nisu mogao namiriti tako da ti u vrhu sto upravljaju procesima kako ti kazes budu zadovoljni, kako ce onda skupa da se namire? nije isto jedan kolac i pola.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: WikiLeaks: Nova skupštinska većina

Post by ZMIJA »

Znaš Regi kako kaže Njegoš ,,Zlo je vrijeme orla naćeralo, da noćuje među kokoškama'' :smt004 :smt004
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

marijamala
Posts: 303
Joined: 25.08.2010. 23:52

Re: WikiLeaks: Nova skupštinska većina

Post by marijamala »

Politikom trebaju da se bave, oni koji su prije svega moralni ljudi, i koji iza sebe nisu samo ostavili svojoj djeci, već nešto što su ostavili cijelom društvu,kao što ću ja sutra ostaviti onu fabriku u kojoj rade ljudi, a ne moja porodica i ja lično.
Neka svako pođe od sebe šta je iza sebe ostavio,ne svojoj djeci već našem društvu.
Naravno ja te apsolutno podržavam da se mladi uključe u politiku na jedan odgovorani način, jer nema ništa bez mladih na njima svijet ostaje i neka mladi svate da svojim radom i zalaganjem trebaju da zauzmu svoje mjesto pod suncem, a ne da im neko to mjesto pokloni onda to nije to. :smt006
:-), to je kao kad bih ja rekla da buducim generacijama ostavljam gradove,sela,puteve,zeljeznice.................
Da,sve cu to ostaviti buducim generacijama a moju cacevinu i moj grunt svojoj djeci-posteno !
Ne bih ni ja moju djecu zaposlila u Standard kad ima bolje placenih i laksih poslova ;-)

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: WikiLeaks: Nova skupštinska većina

Post by ZMIJA »

marijamala wrote: :-), to je kao kad bih ja rekla da buducim generacijama ostavljam gradove,sela,puteve,zeljeznice..
Da upravo tako ,da budućim generacijama ne ostavljamo zapuštene gradove,pusta sela,i zastarjele željeznice :D
marijamala wrote:Da,sve cu to ostaviti buducim generacijama a moju cacevinu i moj grunt svojoj djeci-posteno !
Naravno ćaćevina je uvjek ostajala djeci,to je zakonska kategorija,samo što će neki ostaviti nešto svojoj djeci, što im nije bila ćaćevina, već su to jamili dok su neki ginuli. :smt005
marijamala wrote:Ne bih ni ja moju djecu zaposlila u Standard kad ima bolje placenih i laksih poslova ;-)
To me posebno veseli, neka svako ide tamo gdje mu je bolje,a ne mogu svi biti budzetska klasa mora neko i u privredu :smt005
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

marijamala
Posts: 303
Joined: 25.08.2010. 23:52

Re: WikiLeaks: Nova skupštinska većina

Post by marijamala »

ZMIJA wrote: To me posebno veseli, neka svako ide tamo gdje mu je bolje,a ne mogu svi biti budzetska klasa mora neko i u privredu :smt005
:-),Mogu,kako da ne mogu.Nije valjda da ne znas da se i to moze.
Ja znam gdje rame uz rame radi babo,doveo zenu,dijete....zaposli prijatelja,pa mu uposli tu i zenu i dijete....pa sve tako redom (na budzetu),pod istim krovom.Kao tim porodicne medicine :-)

Stariji bas mogu dati pravi primjer!

Locked