DALI SMO KONACNO SPREMNI ZA LEGALIZACIJU KRIMINALA

Pamtim to kao da je bilo danas...
Locked
User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

DALI SMO KONACNO SPREMNI ZA LEGALIZACIJU KRIMINALA

Post by KAMIKAZA »

OVAKO JE TO BILO;OVI NOVI NAM OBECASE PUNO PRED IZBORE;A DANAS I ONI SAMI UCESTVUJU U LEGALIZACIJI KRIMINALA,I NIKO NE BI´ CAK NI JAVNO PROZVAN,A KAMO LI SANKCIONISAN,SAD JOS TREBA I DA PLACAJU ZA NJIH,MALO JE STO IM SE OPRASTILA PLJACKA.
[img]




Politika - 14.08.2010.
SDS uvalila opštinu u dugove


Zbog odluka bivšeg rukovodstva opštine Prnjavor, predvođenog SDS, koje je tokom ratnih i poratnih godina izuzimalo zemljište i imovinu Bošnjacima bez ikakve naknade i prodavalo ga trećim licima, odnosno sebi odanim biznismenima, Opština je danas suočena s milionskim zahtjevima za odštetu.

Ukupna vrijednost sudskih sporova protiv Opštine iznosi više od pet miliona maraka.

Prema dokumentaciji, koja je u posjedu "Fokusa", tokom 2008. godine bilo je aktuelno 65 predmeta, odnosno sporova protiv Opštine, čija ukupna vrijednost iznosi 5.128.195 maraka. Ovi predmeti odnosili su se na naknadu za građevinsko zemljište, traktore i drugu poljoprivednu mehanizaciju.

U Administrativnoj službi opštine Prnjavor rekli su nam da najveći problem predstavlja imovina koja je od 1992. do 1998. godine oduzimana Bošnjacima.

Poseban problem predstavlja izuzeto zemljište u zoni magistralnog puta. Naime, Opština je tada izuzimala zemljište i prodavala ga za četiri marke po kvadratnom metru. Naknadu nisu platili tadašnjim vlasnicima, nego su ljudi sada tužili Opštinu, tako da sada mi plaćamo ono što je urađeno tih godina. Sada Opština plaća sporove, odnosno sudske odštete po cijeni od čak 40, 60, 80 ili 100 KM po kvadratu, u zavisnosti od zone u kojoj se nalazi zemljište. Upravo ova razlika od 96 maraka ili manje po kvadratnom metru predstavlja gubitak za Opštiun, kazali su u Opštini.

Oni su nam objasnili da je zemljište izuzimano, jer Bošnjaci tu u tom trenutku nisu živjeli, a na ovom zemljištu nije bilo građevinskih objekata.

Prema njihovim riječima, iznos od 5,1 milion maraka predstavlja vrijednost osnovnog duga, a često se dešava da se uveća zato što se dosudi i kompletna kamata koja ne može biti veća od glavnice, ali je u pitanju znatan iznos.

Opština svake godine u budžetu planira stavku od oko pola miliona maraka za isplatu duga po sporovima. Međutim, sada najviše ispaštaju građani Prnjavora, jer se ovaj novac mogao iskoristiti na drugačji način, kazali su u Opštini, napominjući da se za 500.000 maraka godišnje može isplatiti 500 stipendija ili može sagraditi nekoliko kilometara puta.

Oni su rekli da umjesto što se znatne sume novca izdvajaju zbog postupaka ranijeg opštinskog rukovodstva, sada najviše ispaštaju građani.

Pola miliona maraka svake godine mogli smo da iskoristimo da dodijelimo pet stanova porodicama poginulih boraca, ali sada ovaj novac moramo da izdvajamo za odštetu, kazali su u Opštini, te dodali da mnogi sporovi još nisu došli na naplatu.

Kako saznajemo, Opština Prnjavor već je platila odštetu Atifu Dujsiću, kome je oduzeto oko četiri i po hiljade kvadratnih metara zemljišta, a na čijoj se zemlji sada nalazi salon namještaja i benzinska pumpa.

U Opštinskom rukovodstvu SDS priznali su da je izuzeto zemljište prodavano po četiri marke za jedan kvadratni metar.

Dragomir Đurđević, zamjenik predsjednika Opštinskog odbora SDS Prnjavor, rekao je da je Skuština opštine Prnjavor imala mogućnost da izuzima zemljište.

- Kvadratni metar ovog zemljišta prodavan je po cijeni od četiri marke ili nešto više, ali trebalo bi uzeti u obzir i specifičnu situaciju da tadašnji vlasnici zemljišta nisu bili u Prnjavoru. Nikako se ne može porediti tadašnja vrijednost zemljišta i sadašnja tržišna vrijednost - kazao je Đurđević.

On je rekao da ne postoje tačni podaci o tome koliko je zemljišta izuzeto, odnosno koliko je tada urađeno transakcija.

Slađana Gajić - Fokus



[/img]
Sta sad da slazemo narodu ,za predstojece izbore :smt017 voda,na jaaa,u Srbcu pali,ali u nas ne ide,koristili smo to vec 15 godina,put,ne ide,sit je narod puteva koji pucaju i potanjaju poslije izbora,a ni ovi Muslimani se nece da bune,Hrvati sute i u kupovinu nam sve redje dolaze,a kamo li u osvajanje,odcjepljenje ne prolazi vise,kad sami ne mozemo a niko nas nece,bas me zanima kako cemo sad da obmanemo raju a da ne prorade kuke i motike. :?
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
sveznadar
Posts: 386
Joined: 25.08.2007. 21:04

Re: DALI SMO KONACNO SPREMNI ZA LEGALIZACIJU KRIMINALA

Post by sveznadar »

Neće narod da reaguje na ovo sve dok ne počnu da traže od svakog stanovnika opštine da uplati po određeni iznos za koje mu je bivša (sadašnja-buduća) vlast odradila po svom aršinu i za svoj džep ostavši pri tome dužna nekome trećem (ma čiji on bio)! Do sada smo nebrojeno puta pokazali kako imamo pamćenje kratkog vijeka, i da se glasa za onog ko veći šator i bolje prečenje postavi uoči izbora.
"...Što se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život..."

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: DALI SMO KONACNO SPREMNI ZA LEGALIZACIJU KRIMINALA

Post by KAMIKAZA »

Da nije zalosno bilo bi smjesno.ali danas jednako moraju da plate i gradjani Muslimanske vjeroispovjesti a i drugih,kao i mi Srbi,mislim da smo jednako neduzni za dugove koje su nam sada prezentirali i koje ce nam prezentirati u narednom periodu drugovi iz sadasnje,bivse ili buduce vlasti,jednako smo neduzni jer ni jedni nismo bili za tu pljacku,nismo ucestvovali,nismo sprijecili,itd,ali smo jednako krivi sto danas ne potjeramo tu gamad koja je tada otimala,pljackala,grabila,kao da je znala da ce njihovi jataci danas da im oproste ili da natjeraju narod ,milom ili silom ,da plati za njihova nedjela.
Ne ljutim se ja na razne Dujsice,Odobasice i druge sto traze svoje,i ja bi,mozda bi bio cak i radikalniji od njih,ali ljutim se na vlast,a samim tim na narod koji ih je birao,jer ko smo mi ,koga to oni predstavljaju,ljudi poput Kalabica,Seke,Dodika ,itd,itd,jesu li oni birani da kazu svoje misljenje ili da kazu nase,jesu li oni tu birani da brane interese svih nas ili samo njihove,da pune nas zajednicki budzet ili samo svoj kucni,ako je neko napravio gresku,mora li da bude pozvan na odgovornost ili mora da dobije bolju poziciju,vecu platu ili bolje gradjevinsko zemljiste.Ja sam zbunjen,a mogu zamisliti kako se osjeca narod koji to sve gleda iz malo drugacijeg ugla,ne mogu da shvatim da ako je neko uzeo tudje,pa recimo platio 4 KM za kvadrat opstini Prnjavor,na legalan nacin se to nije desavalo,to je cinjenica,a osim toga svi ti su znali da je to nelegalno i da ce nekad da se desi ovo,jer da nisu znali zasto bi turali mito onima u tadasnjoj vlasti i uvlacili im se u dupe,e ako su znali,neka plate danas oni.Opstina Prnjavor treba da plati ili vrati samo ono sto je uzela,opet kazem na legalan ili nelegalan nacin,ali treba da vrati ono sto je uzela i sto stoji u dokumentima,nije to bas radjeno na divlje kao sto se kaze,htjeli su oni da se ograde i osiguraju,a razne Nemanje koje su te pare pokrale,neka vlast pozove na odgovornost,i neka od njih trazi pare,imaju oni da plate ,njima ne nedostaje,nagrabili su se oni.
Nesto sam slusao u prici ali nisam bas konzumirao,kako je neki cica,trazio od vlasnika FISa 10 miliona,(ako ne lazu) tamo negdje gdje je taj FIS,nisam bio pa neznam,na ime odstete za bespravno uzeto zemljiste,i posto se nisu mogli dogovoriti oko cjene ovaj gazda se izselio i napravio sve isto cak i bolje preko puta stare firme,mozda narod laze za cjenu,ali da se izselio to mi je potvrdilo par ljudi,znaci u drugim opstinama ne namiruje narod vec gazda koji trenutno koristi zemlju,ako mu treba neka se pogadje ako ne treba neka se seli.Do kad ce neduzni narod da placa necije namjerne greske,zar tim gazdama nije dosta sto su mogli da rade sta su htjeli 20 godina,sto su mogli da dizu kredite koje ce da placa sirotinja za njih,da su krali poreze koje su drugi placali,a oni nisu nikad dali ni fening poreza ovoj drzavi,i sve drugo ,zar danas nebi bilo posteno da oni plate od tih silnih pokradenih para tim ljudima pravu vrijednost njihovog zemljista,a ne da mi svi placamo danak odvajajuci od usta.U svemu ovome sam ipak nasao jednu pozitivnu stvar,ponovo smo svi mi u ovom nasem Prnjavoru ,bez obzira na vjeru i naciju skupa na istoj strani,ovoga puta na strani prevarenih i izigranih,osiromasenih,bjednih,svi smo ponovo nasa Mala Evropa,na zalost,nase nekada na daleko cjenjeno dusevno bogatstvo,je nestalo,ostala je samo dusevna bijeda. :(
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Re: DALI SMO KONACNO SPREMNI ZA LEGALIZACIJU KRIMINALA

Post by murgo »

- Kvadratni metar ovog zemljišta prodavan je po cijeni od četiri marke ili nešto više, ali trebalo bi uzeti u obzir i specifičnu situaciju da tadašnji vlasnici zemljišta nisu bili u Prnjavoru. Nikako se ne može porediti tadašnja vrijednost zemljišta i sadašnja tržišna vrijednost - kazao je Đurđević.
princip: nema veze koje si nacije, ako nisi u Prnjavoru...mi ti oduzimamo imanje...pa svi koji zive i rade u inostranstvu, neka razmisle da li da u Prnjavoru investiraju...
nema zabave bez zena i rakije

User avatar
rocky
Posts: 1500
Joined: 22.04.2005. 21:09
Location: ITA / RS

Re: DALI SMO KONACNO SPREMNI ZA LEGALIZACIJU KRIMINALA

Post by rocky »

Tad je bilo vazno ajd da ugrabim danas a sutra kako bude!!!
Idemo dalje ...

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: DALI SMO KONACNO SPREMNI ZA LEGALIZACIJU KRIMINALA

Post by KAMIKAZA »

Neshvatljivo je ovo sto gospodin Djurdjevic kaze:"Vlasnic nisu bili tu",pa pita li se on zasto nisu i jeli se on kao i svi njegovi nadao da ce sve da prodje po njihovim zeljama,da ce neko da proda kucu za 5000 DM ili manje i da zaboravi,sabor kretena je to bio.Svjesni smo mi da je tada zemlja ili imovina bila manje vrijedna,oni koji su je kupovali su dirigovali cjenu,rat i sila su uvjek trli samo sirotinju,ali to je bila i ostala njihova imovina,ko je njemu i njima davao za pravo da preprodaju traktore ,zemlju i ostalo,da su poklanjali danas se nebi namirivalo,sve bi proslo kao kolateralna steta,bar sto se tice pokretne imovine,a za kuce i zemlju su trebali znati da je,i da su izbrisaki gruntovnicu ,sto im je neostvareni san,opet neko negdje imao neke podatke i opet bi mozda ne tako brzo ,ali opet bi se sve saznalo.

Sve nas je Tito ucio onome :"Tudje necemo svoje nedamo",ali izgleda da su neki sjedili na usima. :)

Plugove i noviju opremu je prodavao Pero Dusanic,Bojic je prodavao Lisanjske krave po 50 DM ,itd,pa neka i namire stetu,oni koji su pravili na muslimanskoj zemlji neka plate ponovo punu cjenu,jer za 4 DM su koristili 15 i vise godina,to je nesto kao mala kirija,prema tome od sada neka kupe ili neka najme opet od pravih vlasnika,mi necemo da placamo ni za koga.Primjer im je Komerc Mali,on je kupio svoju zemlju i to tri puta,ne da se svetim ali ko je htio da na tudjoj muci stekne (opcenito) i treba da najebe;AKO BOGA IMA NEKA BAR ON BUDE JEDNAK SVIMA,Neka nam odmjeri po postenju ,dobrog neka nagradi a loseg neka kazni,mada bi ja u tom slucaju najebao :smt005 ,ali nema veze ,vecina bi ipak profitirala. :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: DALI SMO KONACNO SPREMNI ZA LEGALIZACIJU KRIMINALA

Post by vrsta8472 »

KAMIKAZA wrote:dobrog neka nagradi a loseg neka kazni,mada bi ja u tom slucaju najebao :smt005 ,ali nema veze ,vecina bi ipak profitirala. :wink:
:smt003 :smt005 :smt006
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: DALI SMO KONACNO SPREMNI ZA LEGALIZACIJU KRIMINALA

Post by KAMIKAZA »

Image
DABOGDA SE POBILI OKO TE POGACE :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: DALI SMO KONACNO SPREMNI ZA LEGALIZACIJU KRIMINALA

Post by vrsta8472 »

То је слика, од прошле године.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

mudrac
Posts: 33
Joined: 15.09.2008. 22:17

Re: DALI SMO KONACNO SPREMNI ZA LEGALIZACIJU KRIMINALA

Post by mudrac »

vrsta8472 wrote:То је слика, од прошле године.
A jesi li i ti negdje bio u blizini :roll: ?

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: DALI SMO KONACNO SPREMNI ZA LEGALIZACIJU KRIMINALA

Post by Hirurg »

KAMIKAZA wrote:Neshvatljivo je ovo sto gospodin Djurdjevic kaze:"Vlasnic nisu bili tu",pa pita li se on zasto nisu i jeli se on kao i svi njegovi nadao da ce sve da prodje po njihovim zeljama,da ce neko da proda kucu za 5000 DM ili manje i da zaboravi,sabor kretena je to bio.Svjesni smo mi da je tada zemlja ili imovina bila manje vrijedna,oni koji su je kupovali su dirigovali cjenu,rat i sila su uvjek trli samo sirotinju,ali to je bila i ostala njihova imovina,ko je njemu i njima davao za pravo da preprodaju traktore ,zemlju i ostalo,da su poklanjali danas se nebi namirivalo,sve bi proslo kao kolateralna steta,bar sto se tice pokretne imovine,a za kuce i zemlju su trebali znati da je,i da su izbrisaki gruntovnicu ,sto im je neostvareni san,opet neko negdje imao neke podatke i opet bi mozda ne tako brzo ,ali opet bi se sve saznalo.

Sve nas je Tito ucio onome :"Tudje necemo svoje nedamo",ali izgleda da su neki sjedili na usima. :)

Plugove i noviju opremu je prodavao Pero Dusanic,Bojic je prodavao Lisanjske krave po 50 DM ,itd,pa neka i namire stetu,oni koji su pravili na muslimanskoj zemlji neka plate ponovo punu cjenu,jer za 4 DM su koristili 15 i vise godina,to je nesto kao mala kirija,prema tome od sada neka kupe ili neka najme opet od pravih vlasnika,mi necemo da placamo ni za koga.Primjer im je Komerc Mali,on je kupio svoju zemlju i to tri puta,ne da se svetim ali ko je htio da na tudjoj muci stekne (opcenito) i treba da najebe;AKO BOGA IMA NEKA BAR ON BUDE JEDNAK SVIMA,Neka nam odmjeri po postenju ,dobrog neka nagradi a loseg neka kazni,mada bi ja u tom slucaju najebao :smt005 ,ali nema veze ,vecina bi ipak profitirala. :wink:
ma sta djurdjevic ima da prica ono je naj gluplji covjek sto je peceneg ilova dobila otkad postoji i otkad je gavran pocrnuo....iskopleksirana budala koja ne zna da se izrazava vec mjesa malo ilovsko bosanski sa srbijasko zvornicko tuzlanskim akcentom... samo da imam malo vise para da ga izbubam i platim kaznu al s merakom ;) a vjerujem da ih je mnogo sa misljenjem kao ja....i takav coban ej vodio nama grad?????? mislim da iz te lopovske partije je jedini covjek koji je znao sta radi i koji je bio pametan i ostao je djuric....i dalje mu nisu mnogi do koljenja i ako zele da imaju njegov sarkazam i smisao za politiku ;)a radivojevic nemanjic i ta bagrica....sitnica i smrtnici ....zao mi ej sto ce da najebu u zivotu jer su kreteni ;) kao i onaj pacenik momcilo krajisnik koji ce na kraju da izadje u sanduku iz tudjine....

User avatar
sveznadar
Posts: 386
Joined: 25.08.2007. 21:04

Re: DALI SMO KONACNO SPREMNI ZA LEGALIZACIJU KRIMINALA

Post by sveznadar »

KAMIKAZA wrote:Image
DABOGDA SE POBILI OKO TE POGACE :D
Jel to Vedran stavio prošlogodišnju sliku da se malo dodvori Dragu i Žunku?! :)
"...Što se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život..."

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: DALI SMO KONACNO SPREMNI ZA LEGALIZACIJU KRIMINALA

Post by vrsta8472 »

mudrac wrote:
vrsta8472 wrote:То је слика, од прошле године.
A jesi li i ti negdje bio u blizini :roll: ?
Прошле године да, ове сам био 56 Км далеко од славског ручка.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: DALI SMO KONACNO SPREMNI ZA LEGALIZACIJU KRIMINALA

Post by vrsta8472 »

sveznadar wrote:
Jel to Vedran stavio prošlogodišnju sliku da se malo dodvori Dragu i Žunku?! :)
Јашта. Сами ми пертле вире из њихови дупета.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: DALI SMO KONACNO SPREMNI ZA LEGALIZACIJU KRIMINALA

Post by KAMIKAZA »

Na proslogodisnjoj slici su bili ljepsi :smt005 danas su im korupcija i mito izoblicili face,pa su im glave u obliku oznake za euro €, :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

Locked